Nieuwe wandelroute Campagne mbo-scholen Boek over Sint Paschalis Ingezonden 1375 euro Pink Ribbon bakker Zingende in Venray Redactie Medewerkers Technische Medewerkers TV Makers www.omroepvenray.nl PEEL EN MAAS De provincie Limburg is de nieuwe wandelroute Van knoop punt naar knooppunt, moderne pelgrimstocht in Noord-Limburg, rijker. Wandelen is soms een hele opgave. Verdwenen wegwijzers, verregende kaarten en het kan zomaar gebeuren dat men het spoor bijster raakt. Het natuurtijd- schrift Grasduinen probeert wan delaars met routebeschrijvingen goed op weg te helpen, maar wil ook de 'concurrent' eens uittes ten. Redacteur Gemma Venhuizen maakte daarom een tochtje langs het wandelknooppuntnetwerk van Noord-Limburg. De redactie van Grasduinen zette de nieuwe wandeling uit. De route, met een lengte van dertien kilometer, volgt bekende en onbekende paden van Venray naar Vierlingsbeek. In het nummer van Grasduinen, dat nu de winkel ligt, is de route te vinden, op een duidelijke wan- delkaart met een heldere route beschrijving, zodat verdwalen uit gesloten is. Bovendien staat er in het blad een reportage met foto's en achtergrondinformatie over de planten en dieren die onderweg te zien zijn. Het mbo op de kaart. Dat is het doel van een grote lande lijke manifestatie waar nage noeg alle mbo-scholen aan meedoen. In Limburg krijgt dit zesdaags beroepsonderwijs een eigen gezicht. Het Citaverde College, Gilde Opleidingen en Leeuwen- borgh Opleidingen presenteren zich met een gezamenlijke cam pagne en het motto is Kom Kieke. De deuren gaan open op donder dag 7 oktober. "Met de aanstaande vergrijzing zijn de perspectieven voor jongeren met een mbo-diplo- ma zeer goed", vertelt voorzitter Jan van Zijl van de MBO Raad. In Limburg geldt dat al helemaal voor mbo-afgestudeerden want de vergrijzing is hier nog sterker dan in andere provincies. Tegen deze achtergrond hebben Citaverde College, Gilde Opleidingen en Leeuwenborgh Opleidingen hun krachten gebundeld voor een Lim burgse campagne. Gezamenlijk treden deze scholen het publiek tegemoet onder de vlag Kom Kieke. Men kan een kijkje komen nemen op een van de locaties van de scholen die de deuren openen tijdens de manifestatie op donder dag 7 oktober (vandaag) in Venray, Venlo, Roermond, Sittard, Heerlen en Maastricht. Het complete Lim burgse programma is te vinden op www.6dbo.nl/limburg. De 6-Daag- se Beroepsonderwijs, waar Kom Kieke onder valt, is een initiatief van de MBO Raad. Voorzitter Jan van Zijl legt uit: "Eerlijk gezegd moeten we vaststellen dat het mbo een beetje onbekend is. We hebben weliswaar 500.000 stu denten maar veel mensen weten dat niet. Die studenten komen met een prachtig diploma van school en leveren daarmee een enorme bijdrage aan het draaiend houden van onze economie." Behalve www.6dbo.nl/limburg is er ook veel informatie te vinden op de sites van de deelnemende scholen. Filmkring Voor het 47ste jaar achtereen start op donderdag 7 oktober de inmiddels bekende Filmkring van Venray. Met een met zorg geselec teerd programma is er voor ieder een een toegankelijk filmseizoen. Niet de commerciële, maar juist de juweeltjes uit de filmhuizen worden twee weken per maand vertoond. Het abonnement biedt enkele voordelen: een toegangs prijs van 27 euro voor zes films, keuze uit acht avondvoorstellin gen en twee zondagmiddagvoor stellingen. Tevens dwingt een abonnement om eenmaal per maand naar de bioscoop te gaan. Afgelopen jaar zijn er meer dan duizend abonnementen verkocht. De vaste bezoekers kijken stee vast uit naar het filmseizoen, dat traditioneel in de eerste week van oktober begint. De abonnementen zijn verkrijgbaar aan de kassa van de bioscoop, de snoepbalie op de eerste verdieping en bij Bubbels onder de bioscoop. Alzheimer Café Venray Het Alzheimer Café Venray is op maandag 11 oktober weer open. Het café is een maandelijkse infor mele bijeenkomst waar mensen met dementie, familieleden, hulp verleners en andere belangstellen den elkaar in een ongedwongen sfeer kunnen ontmoeten om erva ringen uit te wisselen en te leren over dementie en aanverwante thema's. Het thema deze avond is Omgaan met dementie. Gastspre ker is R. Smeets, sociaal geriater. Het Alzheimer Café Venray vindt plaats in De Kemphaan aan het Kennedyplein in Venray. De inloop is vanaf 19.00 uur en aanvang van het programma is om 19.30 uur. De avond wordt uiterlijk 22.00 uur afgesloten. Voor meer infor matie kan men contact opnemen met het Informatiecentrum Gees telijke Gezondheid telefoon via telefoon (0478)527066. Workshop bij EVA Moedercentrum Eva ver zorgt op woensdag 13 oktober de workshop Chinese voet- reflexologie. Deze workshop wordt gegeven door Marie- José van der Linden. Voetreflexologie wordt al eeu wen toegepast. Alle punten op de voeten corresponderen met organen en weefsels. Door deze punten op een bepaalde manier te masseren wordt het zelfgene- zend vermogen van het lichaam geactiveerd waardoor klachten kunnen verminderen. De Chine zen gebruiken naast de voeten ook het onderbeen tot en met de knie om de energie in de meridi- aanbanen goed te laten stromen. Tijdens de workshop ervaart men de weldaad van Chinese voetre- flexologie en worden de belang rijkste handgrepen geleerd. Van der Linden heeft een praktijk voor natuurgeneeskunde in Ven- ray. De workshop duurt van 20.00 tot 22.00 uur. EVA is gelegen aan de Dr. Poelsstraat in Venray. Aan melden kan via telefoonnummer (0478)510035 of via e-mail info@ moedercentrumvenray.nl. Cheque voor St. Catharina Harmonie St. Catharina Leunen- Veulen-Heide krijgt een bijdrage van het Skanfonds van 3.500 euro voor de aanschaf van nieu we instrumenten. Deze bijdrage komt goed van pas in het jaar waarin de harmonie het 90-jarige bestaan viert. Dankzij de steun van het Skanfonds kan de harmo nie haar instrumentarium op een kwalitatief hoog niveau brengen. De harmonie met haar ruim 150 musicerende leden is van grote betekenis voor de gemeenschap pen van Leunen, Veulen en Heide. Om haar aantrekkingskracht voor nieuwe potentiële leden in stand te houden, zijn de prestaties van de harmonie van groot belang. Donderdag 7 oktober 2010 - Pagina 9 De werkgroep Paschalis heeft onder auspiciën van de Historische Kring Oostrum en Spraland het initiatief geno men tot de uitgave van een boekwerk over het voorma lige Juvenaat en Noviciaat Sint Paschalis in Oostrum. In het boek wordt ingegaan op de ontstaansgeschiedenis van de congregatie van de Broeders van Liefde en op de stichting van het noviciaat. Het gebouw is gerealiseerd in de jaren '30 van de vorige eeuw onder archi tect Jos Bekkers uit Haarlem. Veel aandacht is besteed aan de architectuur. De kunstschat ten zoals de kloostergangen, de gebrandschilderde ramen, de siersmeedkunst en de muurschil deringen zijn door middel van foto's in dit boek opgenomen. De uitgevers zijn veel aandacht verschuldigd aan de overleden cultuurhistoricus Harrie Vriens. Van zijn hand is een uitgebreide documentatie en gedetailleer de beschrijving te vinden over gebouw en kapel in het onlangs gereed gekomen boekwerk Paschalis, een verborgen klooster in een open boek. Tijdens een speciale bijeenkomst voor geno digden in de kapel van Paschalis wordt het boekwerk aangeboden. Vanaf zaterdag 9 oktober is het boek verkrijgbaar in de plaatse lijke boekhandel in Venray, maar ook tijdens de open dag die op 9 oktober wordt gehouden in Versla vingskliniek Paschalis in Oostrum. In de loop der jaren is de bestem ming ingrijpend veranderd en spreekt men nu van Verslavings zorg Paschalis. De open dag duurt van 12.00 tot 17.00 uur en men kan deze dag kennismaken met gebouw en verslavingszorg aan de Wanssumseweg. Medewerkers van de kliniek zijn deze middag aanwezig om vragen te beant woorden. De rubriek 'ingezonden brieven' staat open voor reacties op arti kelen in deze krant. De redactie behoudt zich het recht voor ingezon den brieven te redigeren, in te korten of niet te plaatsen. Plaatsing van een brief betekent niet dat de redactie de mening of opvatting van de schrijver deelt. Anonieme brieven worden niet geplaatst. De brieven worden in de krant uitsluitend ondertekend met naam en woonplaats. Bijdragen, van maximaal 250 woorden, kunnen gestuurd worden naar: redactie@vandenmunckhof.nl. Hulsman Naar aanleiding van de hoorzit tingen van de door de gemeente Venray verleende bouwvergun ningen wil ik enkele opmerkin gen plaatsen. Het is in en in triest zeker voor de familie Hulsman om wederom geconfronteerd te wor den met bezwaren tegen een afge geven bouwvergunning. Hoe is het in hemelsnaam mogelijk dat er überhaupt een bouwvergunning is afgegeven waarin een vlucht- deur wordt geblokkeerd (het was voorspeld). Er is een architect neem ik aan die zijn vak verstaat, er zijn verantwoordelijken bij de instantie die de vergunning ver leend hebben, hebben die allen zitten slapen of waren ze nog niet wakker? Je kunt het Hulsman niet aanrekenen, die is alleen bekend met wit bier, donker bier en 'back bier'. Ik ken deze familie niet, maar zie met lede ogen aan wat er wel en niet plaatsvindt. Moe ten deze mensen compleet kapot gemaakt worden? En waar gaat het om? Er is een meningsverschil geweest tussen Sijbers enerzijds en Hulsman en de gemeente Ven- ray anderzijds in een ver verleden. Zoals ook nu met de familie Wes ter en Van Haren heeft de gemeen te in deze zaak een dubieuze rol gespeeld. Dat heb ik begrepen uit de volksmond. Maar triest blijft het. Stof voor weer een prachtige televisie-uitzending over Venray. Wat te denken van de geplaatste bouwschutting die ietsie pietsie groter is als een serre. Deze schut ting zal er nog jaren staan, is mij voorspelling. Hulsman zal voor lopig niet bouwen en daar helpt geen brandweer aan, die worden met hun eigen regeltjes om de oren geslagen. Gemeente Venray; er zijn nu en in het verleden al genoeg blunders gemaakt. Neem het voortouw en benader iemand die op een informele wijze kan trachten deze vervelende zaak uit de wereld te helpen. Want dat is het probleem, jullie liggen er niet wakker van, de burger wel! Ik ken wel iemand, aimabel man, bouwkundige met een universi taire achtergrond (hij moet wel willen). L. Roefs, Venray De zumbamarathon ten bate van de stichting Pink Ribbon in danscentrum Janssen in Venray heeft afgelopen zondag voorlo pig 1375 euro opgebracht. Tijdens een marathon van vier uur werk ten de deelnemers zich in het zweet onder leiding van Jorianne Janssen en Petra de la Roy. Fami- lie, vrienden en collega's hadden een bijdrage geleverd door de deelnemers te sponsoren. Tot slot was er een tombola met schitte rende prijzen voor het goede doel. Ook wethouder Patrick van der Broeck (foto) werkte zich een uur in het zweet om een steentje bij te dragen. Door een storing aan een hand matige brandmelder is dinsdag middag rond kwart over twaalf het brandalarm afgegaan in het gemeentehuis in Venray. Alle gemeentemedewerkers en bezoe kers moesten het pand verlaten en konden pas weer terugkeren nadat de brandweer het gemeen tehuis had geïnspecteerd. De ontruiming van het gemeen- tehuis verliep snel en vlekkeloos. Veel medewerkers dachten ove rigens dat het om een brandoefe ning ging. Voorzitter Jan Kreutz van de Stichting Fietsvierdaagse Venray overhandigde zondag tijdens de wekelijkse repetitie een cheque ter waarde van 2222,22 euro aan vicevoorzitter Ben Otten van Muziek-, Mars- en Showkorps St. Petrus'Banden. De Stichting Fietsvierdaagse Venray biedt jaar lijks een stichting of vereniging de mogelijkheid om tijdens het fietsevenement geld in te zame- len voor de eigen kas. Tijdens de fietsvierdaagse kunnen de leden het kansspelletje rad van avontuur laten draaien, waarmee leuke prij zen te winnen zijn. De opbrengst van onder meer dit spel komt ten goede aan de kas van de stichting of vereniging die voor dit goede doel wordt uitgeloot. Het goede doel van dit jaar was Muziek-, Mars- en Showkorps St. Petrus' Banden. "Dit bedrag is vele malen hoger dan wij allemaal hadden verwacht en zal worden gebruikt om in de nabije toekomst nieu we bassen te kopen", aldus Ben Otten. Verder bedankte hij de Fietsvierdaagse Venray voor de geweldige samenwerking tijdens het afgelopen evenement. Behal ve de cheque had het bestuur van de stichting Fietsvierdaagse Venray nog een verrassing in petto. Onder het motto 'zonder Vicevoorzitter Ben Otten van Muziek-, Mars- en Showkorps St. Petrus'Banden bedankt voor zitter Jan Kreutz van Stichting Fietsvierdaagse Venray voor de samenwerking én de cheque. drank geen klank' werd aan de vereniging een vat bier aangebo den. De foto's van deze bijeen komst zijn te bekijken op de site www.fietsvierdaagse-venray.nl. De komende 3,5 jaar levert OTTO Work Force exclusief alle uitzendkrachten voor Inalfa Roof Systems in Venray. Het gaat hierbij niet alleen om uitzendkrachten uit Oost-Europa, maar ook uit Neder land en Duitsland. Inalfa Roof Systems is een van de grootste leveranciers van schuifdaksyste- men voor personen- en vrachtau to's. In de hoofdvestiging in Venray werken momenteel enkele honder den uitzendkrachten. Sinds 2008 was OTTO Work Force een van de uitzendbureaus waarmee Inalfa werkte. Op grond van de succes volle samenwerking en de uitste kende performance heeft OTTO Work Force het exclusiviteits- contract gekregen. Deze overeen komst vertegenwoordigt op basis van de huidige inleenvolumes een omzetwaarde van circa 30 miljoen euro. Directievoorzitter Frank van Gool van OTTO: "Het feit dat wij de complete en complexe flexi bele schil van Inalfa Roof Systems managen, onderstreept de toege- voegde waarde die wij kunnen bie den: dicht op de klant, slagvaardig, flexibele en natuurlijk kwalitatief goede medewerkers. HR-directeur Henk Heijnen van Inalfa: "Door te investeren in begeleiding en in opleidingen kan OTTO Work Force voortdurend goede, vakbekwame medewerkers leveren. OTTO heeft oprecht zorg voor mensen. Ik noem dat uitzenden met een menselijke maat." Overigens zijn de medewerkers van OTTO Work Force zeer tevreden over het werk Henk Heijnen, Group Vice President HRM van Inalfa Roof Systems, tekent het contract met Karolina Swoboda, commercieel directeur van OTTO Work Force. bij Inalfa Roof Systems. In het tevredenheidonderzoek, dat OTTO het afgelopen half jaar heeft gehou den onder zijn medewerkers, krijgt Inalfa de hoogste score. De mede werkers waarderen met name het aangeboden werk, de begeleiding en de respectvolle behandeling. De zingende bakker, oftewel Martin Hurkens uit Schinveld, komt tijdens het Gala Eindejaars- concert van het Venray's Mannen koor zijn talent showen. Publiek en jury van Holland's got Talent hebben hem uiteindelijk tot win naar van Holland's got Talent 2010 gekozen. Hurkens gaat in Schouw burg Venray enkele nummers ten gehore brengen, in samenwer king met het jubilerende Ven- ray's Mannenkoor. Er zijn voor de concerten op 17 en 18 decem ber nog kaarten beschikbaar. Deze zijn verkrijgbaar via e-mail info@venraysmannenkoor.nl of pietpannekoek@home.nl. ether 90.2 FM - kabel 87.5 FM Brandalarm! Cheque fietsvierdaagse voor goede doel Inalfa: contract met OTTO We zijn op zoek naar mensen die ons team kunnen versterken: Kijk voor de volledige omschrijving op onze site www. omroepvenray nl/vacatures Interesse in één van de functies? Stuur een e-mail naar info@omroepvenray.nl of bel 0478-512362

Peel en Maas | 2010 | | pagina 9