De schijnwerj op:Sander (Sportingr^T) Zege Volharding Holthees klopt Koningslust Pover Venray pakt punt Ruime winst dames Venray Eerste zege Sporting ST Nederlaag dames Oostrum Zware opgave Venray tegen koploper UNA //7/7 Summa Topschutters Klassement J PEEL EN MAAS Donderdag 7 oktober 2010 - Pagina 21 top inn town FLE> TRONICS SPORT2000 Oostrum-trainer De Roy: "Gelijkspel voelt als een nederlaag" De redactie van Peel en Maas zet ook in het voetbalseizoen 2009-2010 w lijks een speler, trainer^! ander 'voetbaldier' van een amateurvereniging het verspreidingsgebied van Peel en Maas in de schijnwerpers. De gastspe voorspelt net als dewoetbalkenners van het Venrayse nieuwsblad ook nu w eer de uitslagen vaneen amateurduels die dat weekend gespeeld worden. Zijl voorspellinge«van de gastspeler beter, dan wint hij een bal voor de jeugd; ling van zijn voetbalvereniging, die beschikbaar wordt gesteld door Sport aan hernenseniusplein in Venray. Ook dingen de deelnemers met hun to score mee naar enkele prachtige prijzen. De redactie van Peel en Maas mee om de eer. Deze week in De schijnwerper op: Sander Thijssen, aanv van Sporting ST. Naam: Sander Thijssen Leeftijd: 25 Partner: Ik woon samen met Nicole Hendrikx Studie/ werk: Financieel verkoopme dewerker bij Dutch Pet Products in Horst Club: Sporting ST Positie: Linksbuiten Hoogtepunt: De twee kampioenschap pen met Swolgense Boys Dieptepunt: De degradatie met Swol- gense Boys Beste trainer: Henk de Bijl en Toon Knoops bij de A-jeugd Slechtste trainer: Van alle trainers heb ik wel wat geleerd Beste boek/tijdschrift/krant: Peel en Maas en VI Andere hobby's: Uitgaan Mooiste vrouw: Nicole natuurlijk Favoriete club: Ajax Favoriete speler: Wesley Sneijder Favoriete tv-programma: Voetbal International Favoriete vakantiebestemming: Mallorca Wie wordt kampioen in jullie klasse?: SVEB Wie wordt laatste in jullie klasse?: Leunen Sander redactie Venray-UNA 1 -0 1 -1 Volharding-Herpinia 2-1 3-1 SSS'18-Festilent 3-0 1 -1 Oostrum-Sporting ST 0-2 2-1 VOS-Leunen 3-1 1 -1 EWC-SV United 1-1 1-2 DEV Arcen-Holthees 2-0 1-2 Ysselsteyn-Bavos 3-1 1-2 Lottum- SVOC'01 0-1 2-2 Merselo-HRC'27 2-1 1 -1 Bastian Bouwsema van Oostrum wist met zijn voorspellingen minder punten te scoren dan redacteur Henk Lammen van Peel en Maas. Bouwsema behaalde vier punten, Lammen zeven. Klassement: 1) Stan Venhuizen (SSS'18)*11 punten 2) Ben Verberkt (Volharding), Bastian Bouwsema 4 4) Rik Linders (SV Venray) 3 5) Mark Weijs (Leunen) 0 Stan Venhuizen heeft de afgelaste wedstrijd Someren-SSS'18 nog tegoed. Henseniusplein 5c Venray Tel. 0478-550099 Ook dit jaar kunnen de topschut ters van alle ploegen uit het versprei dingsgebied van Peel en Maas weer prachtige prijzen winnen. Tijdens het voetbalseizoen wordt u door de redac tie van Peel en Maas op de hoogte gehouden van het Summa Topschut ters Klassement 2010-2011. Aan het einde van de rit zijn er prijzen voor de eerste elftallen en de spelers die de meeste doelpunten hebben gescoord in de amateurvoetbalcompetitie 2010 2011. U wordt verzocht de namen van de topscorers door te geven via het emailadres manuelc@summa.nl. Door een zevenklapper tegen Baarlo is SSS'18 de nieuwe koploper in het teamklassement met twaalf treffers. Oostrum staat nu tweede met elf doel punten. In het individuele klassement scoorde Tom Hendriks (Ysselsteyn) niet, maar hij blijft wel koploper met vijf doelpunten. In de stand van vorige week stond hij op zes treffers, maar dit was niet juist. Ten onrechte was hem een goal toegekend. Teamklassement 1) SSS'18 12 2) Oostrum 11 3) Merselo en Ysselsteyn 10 5) Volharding 9 6) Sporting ST 7) SV United 6 8) Venray en Holthees 5 10) Leunen 4 11) SVOC'01 3 Individueel klassement 1) Tom Hendriks (Ysselsteyn) 5 2) Chris Wilschut (Oostrum) en Dave Hendriks (Volharding) 4 3) Kees van de Ven (Oostrum), Bas Litjens en Ahmad Quirishi (beiden Merselo), Koen Voesten (SsS'18), Rick Baltussen (Holthees) en Joost Jenneskens (SV United) 3 •S^'Ven ray Hoofdsponsors: Kledingsponsors: SPECIAL MEMBER: SUMMA Advies Groep B.V. Personato Werving Selectie AMBASSADOR MEMBER: Gemeente Venray Burgemeester Hans Gilissen ractiepark T varia Winte e Bruijn Iso e Golfhorst B.V. orst, America Eye Watch Security Group Flextronics GGZ Groep Golfbaan Landgoed Bleijenbeek, Afferden Hofmans Tapijten, Cuijk Inalfa Roof Systems Group B.V. JDS Bedrijfsautomatisering B.V. Kyoto Koi Farm McDonald's Venray OTTO Work Force B.V. Plus van Dijck Venray Price Cleaning B.V. k, Venray hl Haegens, Molenaar, Accountants Seacon Logistics Van den Munckhof B.V. Van Haren Autobedrijven B.V. Verstraaten Business Travel Vie Curi Vitaal ABN/AMRO Bank Adecco Administratiekantoor Van Dijck Lenders Arbo Office Nederland Argowil B.V Atec Aanhangwagens B.V./Trailer World, Cuijk Auto Arena Venray B.V. Autoschade Venray Avydo accountants Bilderberg Hotel "de Bovenste M Bol Accountants, Venray Bouwbedrijf Fleuren Bouwbedrijf Koenen Zn., Holthees BTL Realisatie BV. (Verhoeven Groen) Brienen aan de Maas Claassen, Moolenbeek en Partners Claassen Bouw Vastgoed BV CleanCare24 Cocosoft Contour, Accountants en Belastingadviseurs Cornelco B.V. Culinair Creatief Ruud Welbers De Aanpak Bouwservice B.V. De Beejekurf, restaurant De Lekkernij - tAnker, Merselo Deloitte,Venlo Delvia Accountants en Belastingadviseurs, Deurne Derksen Dienstverlening Econsultancy B.V., milieuadviesbureau Swalmen Electro Martens Installatie BV. Elektro Van Gogh B.V. ERWOLAR B.V. Familie-Restaurant 't Roekenbosch, Blitterswijck Feenstra Warmte Totaal Zorg First Lady, Venray, Tegelen en Arcen Flanderijn en Geboers FlexEvents Fortis Bank, Venray Frank Elbers Assurantie Advies Gamma, Venray Gerard Reynders Schilderwerken Venray B.V. Gossimijne, bar-bistro Hoogma Advies B.V. Hypotheekshop, Venray Hotel Asteria ING, Venray Innovate Nederland B.V. Intratuin, Venray Invent Personeel en Organisatie Janssen Venray Stucadoors BV. Jenniskens Installatie BV. Jewagas B.V., Wanssum Julicher en Meijer Advocaten K- Rental Nijmegen, Harm en Karel Leenders Keijsers-Manders Installatietechniek B.V., Ysselsteyn Kersten Europe Koenen en Co. Kortenbos, Mental Balance Center Lifestyle Mode/ Secondo Fashion Makelaardij Carel Fijen Manders Verhuur Mari, Wanssum Martin Cuijpers Meldon Plastics B.V., Bergen lb. Melskens Beheer B.V. ND Logistics Nelipak B.V. NLW Groep Notariskantoren Venray Partycentrum "De Witte Hoeve" Peka Kroef B.V. Peelrand Makelaardij B.V. PG Group BV s Automotive Equipment, Venray Salarispoint, Oirlo Sport 2000 Sterke Tekst Studio Spinazie Tandartsenpraktijk Venray Taxi Touringcar Geerets, Wanssum Ten Brinke Hekwerken Thetru B.V. Thomassen Interieurs BV Thuijls Beheer B.V. Van de Mortel Assurantie Advies Van Dijck Bouw en Industrie Van Dijck - Achten - Lenders Advies Van der Putt Advocaten Van Gansewinkel B.V. Vera Venray BV Verkeersschool Nottelman Verspreidingsburo Periodiek Volantis B.V. WIKO Investments V.O.F. Bestratings-/Klusbedrijf Wilms ZR Accountants en Adviseurs Sportclub Irene-Volharding 1 3 (0-2). Doelpunten Volharding: Dave Hendriks (2x) en Vincent Buyssen. Tweedeklasser Volharding nam in de uitwedstrijd tegen Sportclub Irene de drie punten mee naar huis: 1-3. Als er prijzen uitgedeeld zouden worden voor het missen van kansen, dan zou Volharding met de hoofdprijs naar huis zijn gegaan. De gasten konden het alleen zichzelf verwijten niet met grotere cijfers richting Vierlingsbeek te zijn vertrokken. Al na tien minuten konden er twee kansen genoteerd worden voor Volharding, waarbij Vin cent Buyssen, deze keer weer in de basis, overschoot en Erik Ermers op aangeven van Chris van Duijnhoven naast schoot. Snel werd duidelijk dat tegen deze tegenstander heel wat te winnen viel. In de achttiende minuut was het Vincent Buyssen, die trainer Stephan Sijbers direct bedankte voor zijn basisplaats door de 0-1 aan te tekenen na aangeven van Erik Ermers. Voordat de ploeg van Sportclub Irene, komende vanuit de derde klasse, deze tegenslag volledig verwerkt had, was het Dave Hendriks die een puike solo van Chris van Duijnhoven prima afrondde en de 0-2 op het scorebord zette. In deze fase van de wedstrijd speelde Volharding prima, en volgde kans op kans. Zo schoot aanvoerder Ben Verberkt een vrije trap snoeihard in de handen van keeper Rob Keu len, en wist Erik Ermers de bal er net niet in te werken toen de bal via de rebound voor zijn voeten kwam. Veel aanvallen ontstonden via de linkerflank, met name omdat Nermic Hamzic zeer veel ruimte kreeg van Sportclub Irene om op te bouwen en de thuisploeg het niet nodig achtte in te grijpen zodat Hamzic telkens weer de kans kreeg het beginpunt van een kans te zijn. Kort voor de thee misten Chris van Duijnhoven (na een prima actie van Erik Ermers), Erik Ermers, Dave Hendriks en Vincent Buyssen nog kansen om de tweede helft tot een formaliteit te maken. Na de rust ging Volharding verder waar het de eerste helft mee eindigde, en werden er meerdere kansen gecreëerd, die onder meer door Marvin Chirino en Chris van Duijnhoven niet omgezet werden in een doelpunt. Na een klei ne tien minuten in de tweede helft ontstonden er plotseling toch wat mogelijkheden voor Sportclub Irene. Vanuit het niets viel vervolgens de 1 2 uit de lucht omdat balverlies op het middenveld en miscommunicatie in het hart van de verdediging tot een niet te missen kans voor Joey Dek kers leidde. Even leek het erop dat het team van trainer Stephan Sijbers hier flink door aangeslagen was, maar in tegenstelling tot de wedstrijd van ver leden week tegen Achates ontstonden er toch weer meerdere kansen voor Volharding. Chris van Duijnhoven, die regelmatig zijn directe tegenstan der dolde en wat van zijn oude vorm lijkt terug te hebben, zag een schot verwerkt worden door de keeper van Sportclub Irene. Dave Hendriks kopte uit een vrije trap van Ben Verberkt in de handen van Rob Keulen, en Erik Ermers kwam een schoenlengte tekort na een loepzuivere voorzet van Chris van Duijnhoven. In de 82e minuut werd Erik Ermers gewisseld ten faveure van nieuwko mer Thomas Creemers, die met een prima voorzet en een mooie combi natie met Chris van Duijnhoven direct liet zien nog van waarde te kunnen zijn dit seizoen voor trainer Stephan Sijbers. Ondanks al deze kansen zag Sportclub Irene ook nog kans om er af en toe uit te komen, en werd er vlak voor het einde nog prima inge grepen door keeper Jaap Litjens bij een corner van de thuisploeg. In de 93e minuut was het Dave Hendriks die de 1-3 aantekende, al leidde het doelpunt nog tot flink wat commotie omdat Dave Hendriks de bal met de hand beroerd zou hebben. Zondag staat de thuiswedstrijd tegen Herpinia op het programma. Holthees-Koningslust 2-0 (0 0). Doelpunten Holthees: Michiel Santegoeds en Rik Baltussen. Holthees heeft zich hersteld van de slechte start in de vijfde klasse E. Thuis tegen Koningslust boekten de blauw-witten de tweede zege op rij: 2-0. In de gelijkopgaande eerste helft werd er niet gescoord. Vlak na de her vatting zette Michiel Santegoeds de thuisclub op een 1-0 voorsprong. De beslissing viel in de 78e minuut toen Rik Baltussen de 2-0 scoorde. Op basis van het betere spel in de tweede helft verdiende Holthees de overwinning. Vanaf de eerste minuut maakte de thuisploeg duidelijk voor de winst te gaan. Michiel Santegoeds werd in de diepte gestuurd, legde de bal terug op Ludo Gommans, maar zijn schot werd door de keeper gepakt. In de zesde minuut was er een uitbraak van Koningslust, waarna de spits alleen op Peter van den Heuvel afging, maar uit eindelijk voorlangs schoot. Vervolgens kreeg Holthees opnieuw twee kansen op de openingstreffer, maar het schot van Martien Vermeulen werd geblok keerd, terwijl ook Tim van Houdt zijn inzet zag gestopt door de Koningslust- goalie. Na ruim 35 minuten schoot Tim van Houdt een vrije trap prachtig op doel, maar de keeper ranselde nu de bal uit de kruising. De rust ging dan ook in met een dubbelblanke stand. Vier minuten na de pauze kwam Holthees op voorsprong. Een vrije trap van Tim van Houdt viel in de zestien voor de voeten van Michiel Santegoeds die genadeloos uithaalde: 1-0. Na enkele gemiste kansen deelde Holthees in de 78e minuut de genade klap uit. Tim van den Bekerom werd in de diepte gestuurd en bereikte Rik Baltussen op maat. Baltussen kapte zich vrij om vervolgens in de korte hoek raak te schieten: 2-0. Papendrecht-Venray 0-0. SV Venray: Nielen; Gom- mers, Geenen, Lenders en Zan ders; Bronzwaer, Willemse (67. Seijkens), Van Bergen en Linders (67. De Jong); Joosten en Hlimi. Na vijf competitieduels kan Venray zijn titelaspiraties in de hoofdklasse B voorlopig opbergen. Niet alleen de magere 0-0 bij laagvlieger Papen- drecht, maar vooral het schamele veld spel biedt weinig hoop op een top- klassering.Bij Venray ontbreekt nog steeds de geblesseerde Freek Thoone. Hij heeft een hinderlijke blessure, een ontstoken pees vlak onder de knie. Aanvaller Khalid Hlimi verscheen dit seizoen voor het eerst in de basis, ten koste van Thomas de Jong. Op sportpark Slobbengors kende Ven- ray nog een aardige start. Een kopbal van Robert Willemse belandde op de lat. Ook de thuisclub wist een keer gevaarlijk te worden. Daarna hielden beide partijen elkaar goed in even wicht. Uit een verre uittrap van Niels Nielen kon Bas Joosten op het doel afgaan, maar hij schoot tegen de doel man aan. Vlak voor rust was de opge komen Wout Gommers gevaarlijk, maar doelman Lee Quincy haalde de bal uit de kruising met een mooie red- ding. Even daarna schoot Bas Joosten van dichtbij een lage voorzet over het doel. Venray kwam op slag van rust goed weg toen Christiaan Lever op de paal schoot. Venray speelde ook in de tweede helft te slap. In een te laag tempo werd gegrossierd in foutieve passes. Bovendien toonden de Zuid Hollanders wat meer beleving. Het meeste Venrayse gevaar kwam over de linkerkant van de actieve Khalid Hlimi, die zijn tegenstanders herhaaldelijk te snel af was. Maar er was telkens nie mand ter plekke om de voorzetten af te ronden. Zoals in de 66e minuut toen Hlimi een lage en harde voorzet gaf en Bas Joosten een teenlengte tekort kwam. Vlak daarna paste trainer Jan Poels een dubbele wissel toe. De tegenval lende middenvelders Robert Willemse en Rik Linders werden naar de kant gehaald. Thomas de Jong en de debu terende Boy Seijkens waren hun ver vangers. In het laatste kwartier was Papendrecht nog het dichtst bij de overwinning. Het gebrek aan schot loosheid brak de Zuid-Hollanders opnieuw op. Papendrecht heeft tot nu toe slechts één keer gescoord. Doel man Niels Nielen sleepte met enkele goed reddingen zijn team door de las tige slotfase heen. SV Venray-RKSVO 7-3 (4-1). Doelpunten Venray: Colette van Aalst (3), Judith Rouwenhorst (3) en Maxime Scheepers. Het eerste damesteam van eerste klasser Venray won zondag overtui gend van RKSVO. In Venray werd het 7-3 (3-1) in het voordeel van de veel sterkere thuisploeg, die de gasten vanaf de eerste minuut met verzorgd spel onder druk zette. De toeschou wers kregen op deze heerlijke zon nige middag een rommelige, maar doelpuntrijke wedstrijd voorgescho teld. Al vroeg in de wedstrijd was het raak voor de thuisploeg. Een prima schot van Jessie Philipsen werd nog gepareerd door de Ospelse keepster, maar de rebound was een koud kunst je voor Judith Rouwenhorst. Venray wilde meteen doordrukken, maar dat liep anders. Na een misverstand ach terin stond na twaalf minuten de stand alweer op 1-1. In de 20e minuut wist Colette van Aalst Judith Rouwenhorst te bedienen, die met een schot in de hoek Venray opnieuw op voorsprong zette. Vervolgens bleven de doelpun ten even uit, maar in de 39e minuut wist Maxime Scheepers met een mooi afstandsschot de 3-1 binnen te schie ten. Op slag van rust vergrootte Colet te van Aalst de Venrayse voorsprong naar 4-1 door een knappe voorzet van Lieke de Bever goed binnen te kop pen. Na de rust ging Colette van Aalst verder waar ze in de eerste helft mee geëindigd was, namelijk scoren. In de 57e minuut en in de 62e minuut wist zij mooie solo acties netjes af te ron den en Venray op een comfortabele 6-1 voorsprong te zetten. Ondanks de grote achterstand bleven de dames uit Ospel werken voor een doelpunt en tot twee keer toe wisten zij daar in te slagen met goede individuele acties. Het slotakkoord was toch weer voor Venray. Colette van Aalst slalomde nog maar een keertje door de Ospelse ver dediging en zag Judith Rouwenhorst in komen lopen, die de bal gemakke lijk binnen kon schieten. Een afgete kende en verdiende overwinning voor de thuisploeg die zondag op bezoek mag bij Sparta'25 in Beek en Donk. [Sportnieuws -info Derby Leunen tegen Oostrum in evenwicht Leunen-Oostrum 1-1 (0-0). Doelpunten: 48. Guus Gielens 1-0; 59. Niek van Bergen 1-1. Scheidsrechter: Van Vlokhoven (Lierop). Toeschouwers: 250. Gele kaart: Robin Koenen, Ruud van Ool (Leunen), Maarten de Bak ker, Bart Direks en Chris Wilschut (Oostrum). Leunen: Koenen; Biezenaar, Ruud van Ool, Thomas Litjens en Koen Gielens; Rob Gielens (46. Peeters), Van den Heuvel (77. Nick Litjens) en Rob van Ool; Guus Gie- lens, Sijberts en Joost Tolkamp (84. Stijn Tolkamp). Oostrum: Kessels; Broeren, De Bakker (41. Janssen), Bouwsema en Frederix; Gommans (70. Fleur- kens), Van Bergen en Direks; Wil schut, Van de Ven en Van Lin (55. Nohlmans). Door Henk Willemssen In een alleraardigste derby heb ben Leunen en Oostrum de pun ten broederlijk gedeeld in de vier de klasse F: 1-1. Beide laagvliegers tonen zich echter niet tevreden met het ene punt. Oostrum-trai ner Wim de Roy steekt na afloop uit onvrede een sigaret op. "Hier was voor ons veel meer te halen. De Leunse broers Rob (rechts) en Guus Gielens versperren de Oostrumse middenvelder Bart Direks de doortocht. Dit gelijkspel voelt als een neder laag", meldt hij teleurgesteld. Roel Biezenaar, captain van Leunen, is evenmin content. "We hadden vandaag kunnen winnen. Met een punt schieten we allebei niet zoveel op." De vele toeschouwers op sport park 't Klaverblad zien onder een aangenaam herfstzonnetje twee strijd bare elftallen. Met de wind in de rug laat Leunen zich terugzakken. De thuisclub hanteert telkens de lange bal, maar voor de drie aanvallers valt het nauwelijks te belopen. Oostrum laat het beste veldspel zien en bouwt de aanvallen ook beter op. Chris Wil schut, goed afgeschermd door Koen Gielens, laat een verraderlijk schot los. De jonge goalie Robin Koenen laat zich niet verrassen en verwerkt de bal tot corner. Leunen kan af en toe gevaar stichten. Thomas Litjens - door trainer Henk Langstraat in de verdedi ging geposteerd als bewaker van Kees van de Ven - ziet zijn schuiver in de handen van Ralph Kessels verdwijnen. Aan de overzijde probeert aanvoerder Wilschut het met een omhaal. De bal vliegt voorlangs. De zwoegende Leun- se centrumspits Wim Sijberts heeft heel wat kilometers op z'n teller staan. Hij ontfutselt Bastian Bouwsema de bal waardoor Maarten de Bakker aan de noodrem moet trekken. Geel voor de jonge Oostrumse libero, die daarbij ook nog geblesseerd raakt. Een paar minuten later moet hij naar de kant. Op slag van rust dwingt Guus Gielens doelman Kessels tot een redding. "Over de eerste helft ben ik best tevreden", zegt Wim de Roy. "We tik ten Leunen soms helemaal weg. Na de rust wilden we ze stuk spelen. Maar daar kwam niets van terecht. De afspraken werden niet nagekomen. We dekten niet meer strak en het spel werd steeds onnauwkeuriger." Tegen de verhouding in neemt Leunen de leiding. Uit een pass vanaf links van Wim Sijberts ontvangt Guus Gielens de bal. Ralph Kessels komt niet uit waardoor Gielens de hoek voor het uitzoeken heeft. De vleugel aanvaller deponeert de bal keurig in de verste hoek: 1-0. "Die voorsprong hadden we niet meer weg mogen geven", vindt Roel Biezenaar. "We had den het achterin redelijk onder con trole. Alleen bij de 1-1 letten we even niet goed op bij een ingooi." Robin Koenen moet het schot van Wilschut loslaten waarna Niek van Bergen de gelijkmaker binnenschiet. Chris Wilschut duikt een paar keer gevaarlijk voor het doel op, maar hij weet de bal niet tussen de palen te krijgen. Invaller Dennis Nohlmans sticht verwarring met zijn verre inwor pen. Het fel strijdende Leunen blijft op de been en weet soms uit te breken. Doelman Kessels en de Oostrumse defensie maken niet altijd een zekere indruk. Bijna weet Joost Tolkamp te profiteren van het geschutter. De uit stekend leidende Van Vlokhoven deelt vijf gele prenten uit in een overigens sportieve derby. In de voorlaatste minuut ziet Wim Sijberts zijn harde werken bijna beloond. De van EWC overgekomen spits wurmt zich een baan naar het doel, maar op de val reep weet Steef Janssen ten koste van een corner redding te brengen. "De tweede helft was het slechtste wat we deze competitie hebben laten zien", oordeelt De Roy. Roel Biezenaar ziet lichtpuntjes. "De 1-1 van een week eerder bij HBSV was al een mentale opsteker. We tonen een stijgende lijn, die moeten we vasthouden. Want Leu nen heeft te veel kwaliteit om onder aan te staan. Het is nu nog wachten op de eerste overwinning." Sporting ST-HBSV 3-2 (2-0). Doelpunten Sporting ST: Tim van Rijswick, Ralph van Essen en Tom Knoops. Het is Sporting ST gelukt de eerste drie punten van het seizoen bij te schrijven. Tegen nummer twee HBSV uit Hout-Blerick wonnen de mannen van trainer Henk de Bijl met 3-2. In een meer spannende dan goede wedstrijd ging Sporting goed van start. Ralph van Essen, Kevin Gold- schmidt en Rick van Rijswick waren allen dichtbij een treffer, maar faal den jammerlijk. Na een half uur spe len kwam de thuisploeg dan toch op voorsprong. Na een voorzet van San der Thijssen werd Ralph van Essen licht geduwd. Arbiter Reijnders uit Nieuw-Bergen kende heel gemak kelijk een penalty toe. Die werd erg goed ingeschoten door Tim van Rijs- wick: 1-0. Nog geen tien minuten later werd de voorsprong van de gasthe ren verdubbeld. Na een goede aanval over vele schijven werd Ralph van Essen vrij voor de keeper gezet. Zijn doelpoging ging via de doelman ter gend langzaam over de doellijn; 2-0. Een ongekende weelde voor de fusie club. Deed HBSV dan niks terug? Toch wel, uit een spaarzame uitbraak werd de bal achterin op het hoofd van de spits gelegd. Met een goede reactie wist doelman Bram Willems zijn doel schoon te houden. Hoe goed Sporting voor rust speel de, zo matig was het na de thee. De tweede helft was vijf minuten oud toen HBSV de aansluitingstreffer for ceerde. Goalie Willems werd gehin derd en kon de bal niet klemmen bij een corner, waarna Freek verstraelen er als eerste bij was: 2-1. De gasten roken bloed en gooiden alles vol op de aanval. Dit resulteerde tien minu ten later in de gelijkmaker. In de kluts viel de bal voor de voeten van Stan Hovens die met een bekeken schui ver de doelman passeerde; 2-2. Een aardige dreun die Sporting ST daar kreeg te verwerken. De zwarthem- den herpakten zich echter en kregen via onder meer Sander Thijssen een kans op een derde treffer. De sup porters moesten echter wachten tot de slotfase van de wedstrijd. De mee opgekomen libero Robin Tissen wist de bal in het vijandelijke strafschop gebied goed af te schermen. Met uiter ste precisie wist hij Tom Knoops te bereiken die meteen de trekker over haalde en de thuisclub de drie punten bezorgde: 3-2. SSE-SV Oostrum 3-1 (2-0). Doel punt Oostrum: Aukje van Lierop. De voetbalsters van Oostrum ver loren in de derde klasse van SSE. In Someren-Eind werd het 3-1 (2-0) voor de thuisploeg, die het betere van het spel had en verdiend de drie punten pakte. Voor Oostrum scoorde Aukje van Lierop. Na een goede overwin ning vorige week tegen Venhorst stapte Oostrum vol goede moed in de wedstrijd tegen de gedegradeerde SSE. In het begin creëerde Oostrum een aantal kansen zonder die goed af te maken. Midden in de eerste helft kreeg SSE een vrije trap voor van ongeveer 30 meter voor de goal die netjes in de kruising werd afgemaakt: 1-0. Het spel verliep rustig en er wer den niet veel kansen gecreëerd. Op slag van rust kreeg de rechtsbuiten van SSE de bal in de loop gespeeld, tikte de verdediging uit en schoot de bal rustig in de linker benedenhoek: 2-0. Na de rust begon de wedstrijd behoorlijk heftig en werd de stand 3 0 voor SSE door een ver afstandschot in de kruising. Aukje van Lierop kreeg in het midden van de tweede helft de bal aangespeeld en speelde de verde diging van SSE uit, waarna ze de bal mooi linksonder in de goal schoot: 3 1Dit was tevens deb eindstand. Zondag spelen de dames uit Oostrum tegen HBV. Met zes punten uit vijf duels bezet Venray een wat kleurloze positie in de middenmoot. Zon dag wacht de ploeg van trainer Jan Poels een cruciale wedstrijd. De schutters van de sterke kop loper UNA komen op bezoek op sportpark De Wieën. De Eindho- venaren hebben een voorsprong van zeven punten op Venray. Als de rood-witten nog een rol van betekenis willen spelen, dan mag het gat met de koploper zeker niet groter worden. Afgelopen zondag in Papendrecht speelde Venray zijn slechtste wed strijd van dit seizoen. Met de magere 0-0 mocht Venray zelfs nog het meest tevreden zijn. Door het wegvallen van Freek Thoone is een flink brok scorend vermogen weggevallen. Het doelsaldo van vijf voor en vijf tegen spreekt boekdelen. Samen met UNA heeft Venray de beste defensie van de hoofdklasse B. Terwijl alleen de staartclubs Schijndel en Papendrecht minder productief zijn. Op 21 maart 2010 kaapte UNA een 1-2 zege weg op De Wieën. Uiteindelijk kwamen beide ploegen vorig seizoen net tekort voor promotie naar de topklasse. UNA finishte op zevende plek, net achter Venray. UNA won de laatste drie duels royaal: twee keer met 4-0 en eenmaal met 3-0. Topscorer Rinse Wiekema heeft in zijn eentje al vaker gescoord (zes keer) dan de gehele Venrays for matie. Ook Niek van Boekel (vier tref fers) en de van Willem II overgekomen Jeroen Stottelaar (drie doelpunten) weten het net gemakkelijk te vinden. Venray zal zondag zijn allerbeste been tje voor moeten zetten om de ontke tende lijstaanvoerder een halt toe te roepen. In de tweede klasse H heeft Vol harding - in tegenstelling tot vorig seizoen - zich snel hersteld van de zeperd in de ouverture tegen SSS'18. De laatste vier duels leverden tien punten op, waarmee de Vierlingsbe kers een keurige derde plaats bezet ten. Zondag speelt Volharding thuis tegen het lager geklasseerde Herpinia. Een tegenstander die de rood-witten niet zo goed ligt. Vorig jaar verloor Volharding twee keer van de ploeg uit Herpen. Na de 3-0 uitnederlaag op 25 april verkeende de Vierlingsbeekse even in ernstig degradatiegevaar. Ook SSS'18 heeft zich genesteld in de sub top. De zevenklapper tegen Baarlo is een mooie opsteker voor de pittige thuiswedstrijd tegen de nummer twee Festilent. In de vierde klasse F wachten Leunen en Oostrum nog altijd op de eerste overwinning. Oostrum, dat voorlaatste staat, speelt thuis de derby tegen Sporting ST. De fusieclub uit Swolgen en Tienray boekte afgelopen weekeinde de eerste zege en pas seerde Oostrum op de ranglijst. Beide ploegen kunnen de punten heel goed gebruiken. Dat geldt zeker voor hek kensluiter Leunen dat herstellende is van een zwakke competitiestart. Op het kunstgras van VOS in Venlo zal het evenwel lastig zijn voor de oranje-wit ten de eerste driepunter binnen te halen. Holthees is in de vijfde klasse E bezig aan een mooie opmars. De uiwedstrijd tegen DEV-Arcen, dat de tweede plaats bezet, betekent evenwel een zware dobber voor de Holthesers. SV United heeft de eerste zege bin nen en dat smaakt naar meer. Zondag steekt de fusieclub de Maas over voor de ontmoeting met EWC'46 in Well. De ploeg die wint maakt het spronge tje naar de middenmoot. Op sportpark De Vlies staat een heuse topper op het programma. Lijstaanvoerder Ysselsteyn ontvangt achtervolger Bavos. De ploeg uit Bakel werd vooraf veelvuldig getipt als kampioenskanditaat. Vorig seizoen verloor Bavos op de valreep de titel race van Oostrum. Ysselsteyn heeft twee punten meer en zal zijn leidende positie met hand en tand verdedigen. Bavos zal proberen de Ysselsteyners voor het eerst te laten struikelen. In de zesde klasse E is Merselo opgeklom men naar de derde plaats. Zondag is de nummer twee HRC'27 te gast op sportpark De Vloet. Een belangrijk duel, want de verliezer moet voorlopig bovenin afhaken terwijl de winnaar in het spoor blijft van koploper Elsen- dorp. SVOC'01 gaat in Lottum voor de eerste competitiewinst. Maatwerk In financiële zekerheid

Peel en Maas | 2010 | | pagina 21