Venrayse zangeres in liveshows Popstars? KamerKoorVenray: passie voor muziek Concert Sub Matris Tutela geslaagd Het is weer Kinderboekenweek Koor Harmony met Cor Bakker [ICï ndcrboekervvfeek 2oio a? 6t/mi6 okt°bcT A Pompoenen kleuren PEEL EN MAAS Donderdag 7 oktober 2010 - Pagina 20 Spannende weken voor Daimy Lucassen Het worden spannende weken voor de jonge Venrayse zangeres Daimy Lucassen. Binnen nu en enkele weken hoort de 14-jarige Daimy of zij vanaf november in de liveshows van Popstars, het SBS6-programma dat ieder jaar op zoek gaat naar nieuw Neder lands zangtalent, te zien zal zijn. Daimy heeft na de eerste auditie eerder dit jaar inmiddels weer twee opnamedagen achter de rug. In de uitzending van maandag 11 oktober is Daimy opnieuw te zien in de uitzending van Popstars. Zij zingt dan een solonummer en een nummer dat zij in chorusline heeft gezongen. Na afloop van de uitzending maandagavond wordt bekendgemaakt of Daimy zal zin gen tijdens de laatste ronde (op 4 november) voor de liveshows. Televisiekijkend Nederland kan na de uitzending ook stemmen op de kandidaten die naar aan leiding van hun solo door zijn naar de laatste ronde voor de liveshows. Het aantal stemmen dat Daimy krijgt, wordt door de jury mee genomen in de beslissing of zij wel of niet doorgaat naar de live shows van het populaire SBS6- programma. "Het gaat lekker nu, het is heel goed gegaan", kijkt Daimy ontspannen vooruit op de ontwikkelingen de komende weken. Toch is ze ook wel ner veus. "Ja, ik ben best zenuwachtig en benieuwd hoe ik maandag avond op televisie over kom. Daar naast hoop ik natuurlijk uitein delijk in de liveshows te komen. Ik hoop dan ook dat vele men sen op me zullen stemmen. Dat helpt een handje om in de finale te komen." Collegium Vocale Venray heeft besloten zijn naam te veranderen. De nieuwe naam wordt KamerKoorVenray. Waarom deze verandering? Tij den veranderen en KamerKoor- Venray wil meedoen. Het koor wil zijn muziek en presentatie neerzetten, passend in de huidige tijd. 'Met een duidelijke naam, die zegt wie en wat we zijn, willen we de verbinding tussen het koor en het publiek versterken. Ook zul len we actiever de samenwerking op gaan zoeken met andere gezel schappen', aldus het koor. De eer ste resultaten hiervan staan al op de agenda: samenwerking met Fra Mille Amantie (7 november, Veld hoven), een kerstconcert met de Merselose fanfare (19 december, Merselo) en in 2011 een voor jaarsconcert met vrouwenkoor Campanella uit Tegelen. Het brede repertoire zal dus niet verande ren en, veel belangrijker: de pas sie voor muziek blijft behouden. Mensen die geïnteresseerd zijn in het koor en zijn repertoire zijn van harte welkom, als toehoor der, maar zeker ook als zanger. Bij KamerKoorVenray is binnenkort ook de mogelijkheid om extra ondersteuning, bij bijvoorbeeld noten lezen of stemvorming, te krijgen. Interesse? De repetities zijn op maandagavond van 20.15 tot 22.15 uur in het repetitielokaal van De Zangers van St. Frans aan Collegium Vocale Venray heet voortaan KamerKoorVenray. de Langeweg 92 te Venray. Voor meer informatie kijk op de website www.kamerkoorven- ray.vpweb.nl, of neem contact op met Hans van Aalst, telefoon 0655388680, of Peter van Marle, telefoon 0478583059. Of via e-mail p.van.marle@planet.nl. Op uitnodiging van Kunst factor Live! heeft Harmonie Sub Matris Tutela Oostrum op zaterdag 2 oktober 2010 een concert verzorgd in theater De Brakke Grond in Amsterdam. Onder leiding van dirigente Betty Bartels heeft de harmonie een groots concert gegeven in Amsterdam. Voor een nagenoeg uitverkochte zaal bracht de har monie een gevarieerd programma, dat zowel klassieke alsook heden daagse muziekstijlen in zich had. Met name het laatste muziek werk van Kyteman zorgde voor een staande ovatie. De harmonie heeft in Amsterdam zeker laten horen en zien dat blaasmuziek heel wat meer is dan men er vaak van verwacht. "Een geweldige Een ovationeel applaus voor Sub Matris Tutela in De Brak ke Grond te Amsterdam (foto: Hanne Nijhuis). ervaring en één ding kon tot slot door een iedereen worden gecon cludeerd: blaasmuziek is voor jong en oud en zeker uitdagend", aldus Geert Vollenberg, bestuurslid van Sub Matris Tutela. '2012' lezing Peter Toonen verzorgt een inspirerende lezing over het '2012' fenomeen op woensdag 3 november in De Kemphaan in Venray. Elke dag komt de datum 21 december 2012 dichterbij. Op die datum lopen de kalenders van onder meer de Maya's af. Het einde van ons bestaan? Welnee! Toonen laat zien wat er op die datum astronomisch gebeurt, hoe allerlei kleine en grote cycli dan synchroniseren (samenvallen in de tijd) en wat dit betekent. Hij vergelijkt langlopende kalenders uit allerlei culturen met elkaar, alsmede de verhalen achter deze kalenders. Dan blijkt dat men let terlijk is aanbeland bij het 'het einde der tijden', het einde van de oude tijdsbeleving.Toonen, die in Nederland wordt gezien als de kenner van Maya kalenders en het '2012' fenomeen, komt met de laatste feiten over '2012', de einddatum van de kalenders van de Maya's, Hopi's,Amazone indianen, Zuidafrikaanse Zulu's, Nieuwzeelandse Maori's en de oude Egyptenaren. Dit is de tijd van de eindprofetieën van deze volkeren. Het klimaat wordt extre mer, alles wordt extremer, en niet alleen op deze planeet, maar in het gehele zonnestelsel. Dit uit zich op aarde ook in een milieu crisis en een monetaire en eco nomische crisis, die een opmaat vormen voor een grote verande ring, want crisis is herkansing. De lezing begint om 20.15 uur. Aanmelden kan via info@aquarius- praktijk.nl. Lichtprocessie in Venray In Venray wordt op zaterdag 9 oktober een lichtprocessie naar de Lourdesgrot gehouden. Het vertrek is via de zijuitgang naast het monument van het naamloos doodgeboren kind. Iedereen die in de processie de deken en mis dienaars wil volgen, mag achter in de kerk een kaars aansteken. Dit kan na de heilige mis van 19.15 uur, waarna belangstellen den zich al biddend bij de stoet kunnen voegen. Het is een paar honderd meter lopen naar de Lourdesgrot, de schutterij gaat voorop. Na aankomst bij de Lour desgrot gaat deken Smeets voor in het Marialof. Koor t Zonnelied zingt samen met de aanwezigen Marialiederen. Tien centraal Komende zondag is het zover. Op de tiende van de tiende twee duizendtien is in café 't Pleintje de Tienrayse Top Tien te horen. Muziekliefhebbers van heinde en verre hebben lang uitgekeken naar deze dag om de sound van Klein Lourdes te ontdekken. De afgelopen maanden hebben Tien- raynaren een eigen top tien met favoriete muziek kunnen opstel len. Hieruit is de Tienrayse top tien samengesteld. Met bekende en minder bekende nummers, van Rolling Stones tot Gruppo Sporti- vo. Met muziek uit de jaren zestig tot recente hits, van Buddy Holly tot Caro Emerald. De muzikale middag start om 13.05 uur. Nacht van de Nacht De provinciale Milieufedera ties en Stichting Natuur en Milieu houden van 10 oktober tot en met 10 november. Kijk de Nacht van de Nacht Sterrentelling. Help mee te onderzoeken hoe donker het nog is in Nederland. De ster rentelling is onderdeel van de Nacht van de Nacht. Dit evene ment vindt dit jaar voor de zesde keer plaats, dit keer op 30 okto ber. Waar is het nog donker? Op veel plekken in Nederland wordt sterrenkijken steeds lastiger door teveel verlichting. In Nederland is de hemel daarom niet zwart, maar grijs of zelfs geel. Zo'n lichte hemel 's nachts is niet alleen vervelend als men naar een sterrenhemel kijkt, het ver stoort ook de natuur. Veel dieren en mensen hebben hinder van de onnatuurlijk lichte nachten. Zo werd deze week nog bekend dat er een sterke achteruitgang is van de aantallen en soorten nachtvlinders. Bovendien zorgt de lichtvervuiling voor onnodige geld- en energieverspilling. Bij de sterrentelling gaat men uit van het sterrenbeeld Cassiopeia. Dit ster renbeeld is makkelijk te vinden; het staat in oktober en november recht boven je. Hoe minder ver lichting er is, hoe meer sterren er te zien zijn. Meedoen is een voudig en zo gedaan. Op www. nachtvandenacht.nl staan vanaf 10 oktober tips, instructies en een invulformulier voor de resulta ten. De uitkomsten van de ster rentelling worden gebruikt om bij lokale overheden en bedrij ven aandacht te vragen voor maatregelen om onnodige ver lichting tegen te gaan. Zie ook www.nachtvandenacht.nl. Jeugdnatuurwacht Venray Het nieuwe schooljaar is begon nen en leerlingen van groep 6 en 7 hebben allen de kans gekregen om lid te worden van de Jeugdna- tuurwacht Venray. Mochten er kin deren zijn die nu in groep 6 of 7 zitten en toch nog lid willen wor den, dan hebben zij nog de moge lijkheid om zich aan te melden. Stuur dan een mail met al je gege vens inclusief school en groep naar info@jeugdnatuurwachtven- ray.nl. Dit kan nog tot 15 oktober. Woensdag 6 oktober start de 56e Kinderboekenweek. Onder het motto De Grote Tekententoonstelling - beeld taal in kinderboeken staan illustraties dit jaar centraal. Getekende boekenhelden zijn er voor kinderen van alle leeftij den. Van Pipi Langkous en de Klei ne Kapitein tot Dolfje Weerwolfje en Asterix Obelix. Illustraties brengen een verhaal tot leven, geven er een extra dimensie aan. Dankzij het talent van begaafde illustratoren en illustratrices staan personen en situaties, zoals die door schrijvers zijn verzonnen, voor altijd in het geheugen gegrift. Neem Jip en Janneke. Annie M.G. Schmidt mag ze dan hebben ver zonnen, Fiep Westendorp heeft ze zichtbaar gemaakt. En het beeld dat we hebben van Roald Dahls Griezels en de Grote Vriendelijke Reus (GVR) is mede bepaald door het talent van illustrator Quentin Blake. Het Kinderboekenweekge- schenk Mees Kees in de gloria is geschreven door Mirjam Olden- have. Ze werd in de afgelopen jaren vijf keer getipt door de Nederlandse Kinderjury en kreeg in 2000 een Vlag en Wimpel van de Griffeljury voor Donna Lisa. Veelgelezen en -geprezen is haar serie voor kinderen vanaf 8 jaar over Mees Kees, waarmee ze momenteel langs Nederlandse theaters toert. Speciaal voor de Kinderboekenweek schreef ze een nieuw verhaal over Mees Kees. Het Kinderboekenweekge schenk wordt tijdens de Kinder boekenweek door de boekhandel Van den Munckhof cadeau gedaan bij aankoop van ten minste tien euro aan kinderboeken. Zoals tijdens elke Kinderboe kenweek wordt er ook dit jaar een prachtig prentenboek met de titel Stimmy of Het oerwoud in de stad uitgegeven. Dit Prentenboek is het resultaat van een bijzondere samenwerking tussen Daan Rem- merts de Vries en Philip Hopman. Zij gaan ze op unieke manier te werk: Daan Remmerts de Vries zet de tekening op, Philip Hopman werkt er aan verder, waarna Rem- merts de Vries hem afmaakt. Het Prentenboek is bedoeld voor de jongere broertjes en zus jes van de kinderen die de Kinder boekenweek vieren en is bij boek handel van den Munckhof te koop tijdens de Kinderboekenweek voor slechts vijf euro. Ook BiblioNu besteedt veel aan dacht aan de Kinderboekenweek. Allereerst is er in alle vestigingen een 'Grote TekenTentoonstel ling' te zien. Deze tentoonstel lingen zijn gemaakt door leerlin gen van diverse basisscholen. De leerlingen hebben illustraties gemaakt bij bekende kinderboe ken, sprookjes en verhalen. Ver der kunnen kinderen meedoen met een speurtocht, waarbij ze moeten ontdekken welk kinder boekenfiguur is getekend door welke illustrator. Onder alle goede inzendingen worden mooie prij zen verloot. Toon Hendriks uit Overloon houdt in en bij cultureel cen trum De Weijer in Boxmeer een expositie met pompoe nen en kalebassen in allerlei soorten en maten. De Weijer is kleurrijk aangekleed met ver schillende creaties, versierin gen en kunstwerken. Voor kinderen is er de mogelijk heid om onder begeleiding pom poenen te snijden. Daarvoor zijn pompoenen te koop voor een hal- loweenpompoen. Kinderen kun nen ook raden naar het gewicht van een tweetal reuzenpompoe- nen. Voor de winnaars zijn er enkele prijsjes beschikbaar. Het snijden van pompoenen voor kin deren wordt gehouden op don derdag 28 en vrijdag 29 oktober van 14.00 tot 17.00 uur. Koor Harmony uit Oostrum bestaat deze maand 35 jaar. Ter gelegenheid hiervan geeft het koor op zaterdag 9 okto ber om 20.00 uur het jubile umconcert Together in Har mony in de schouwburg van Venray. Pianist Cor Bakker gaat het koor begeleiden. Ook Koffiedik uit Venray, harmonie Sub Matris Tutela en het tamboerkorps uit Oostrum gaan hun medewerking verlenen. Het wordt een con cert waarbij de combinatie van kwalitatief hoogstaande amateur zangers/muzikanten en profes sionele artiesten voor een juiste balans zorgen. Na afloop van het concert is er in de foyer nog een afterparty. Wie ook graag wil zin gen bij koor Harmony kan vrij blijvend de inlooprepetitie op 14 oktober bezoeken. De repetities vinden elke donderdag van 19.45 tot 21.30 uur plaats in de Wie- neshof aan de Mgr. Hanssenstraat in Oostrum. Voor het bestellen van kaartjes kan men kijken op www.schouw- burgvenray.nl of op www.koor- harmony.nl. Ook kan men contact opnemen met Petra Vermeulen via telefoon (0478)531963 of met Carolien Wennekers via telefoon (0478)511995. 0 van den munckhof bv boek- en kantoorvakhandel van den munckhof bv hofstraat 6 venray keizersveld 19 venray 0478-582727 MET DANK AAN ORGANISATIE Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek nbdlbiblion

Peel en Maas | 2010 | | pagina 20