Gemeente Venray Financiële splitsing Meerlo-Wanssum afgerond mmmm Menu 2010: een verse op voedsel en identiteit Infoavond Verkeersplan Landweert Iets doen voor een beter milieu? Vrijwilligers gevraagd Kijk ook op www.venray.nl Centrumafsluiting per 18 oktober De toekomst van Oirlo Dag van de Mantelzorg Venray PEEL EN MAAS Donderdag 7 oktober 2010 - Pagina 17 Gemeentehuis Openingstijden Op 20 oktober is er in wijkcentrum 't Stekske een informatieavond over het Verkeersplan Landweert. U bent van harte welkom vanaf 19.30 uur. De gemeente licht tijdens deze avond het definitieve ontwerp toe. Daarnaast worden de planning, de bereikbaarheid en de parkeermogelijkheden besproken. De gemeente Venray start op korte termijn met het uitvoeren van het Verkeersplan Landweert. De wijk Landweert wordt ingericht als 30 km zone. Verder worden de wijkontsluitingswegen voorzien van rode fietssuggestiestroken, schoolomgevingen verkeersveiliger ingericht en de toegankelijkheid van het openbaar vervoer verbeterd. De tekeningen van het Verkeersplan Landweert kunt u inzien bij de publieksbalie van het gemeentehuis. Ook kunt u ze bekijken op www.verkeersplanlandweert.nl. Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax(0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 40 In de maand oktober vindt MENU 2010 plaats; een rondreizende kunstmanifestatie over voedsel, identiteit en verbeeldingskracht. Vijf weekenden lang trekt het festival langs de vijf grootste gemeenten van Noord-Limburg. Komend weekend -9enl0 oktober - is Venray aan de beurt. Locatie: Mgr. Goumansplein. In een gebied waar heden, verleden en toekomst zijn geworteld in tuin bouw, landbouw en veeteelt plaat sen 25 nationale en internationale kunstenaars de Noord-Limburgse voedselindustrie en de daarmee samenhangende identiteit in een nieuw daglicht. Met verbeeldings kracht en een onbevangen blik bren gen ze de discussie over de agro- en foodsector weer op neutraal terrein, zodat de bezoeker zijn eigen mening kan vormen. Vrij van partijdigheid en verlost van vooroordelen. Programma Speciaal voor MENU 2010 maakten 25 theatermakers, beeldend kunste naars, filmmakers, fotografen, vormgevers, muzikanten en choreo grafen uit binnen- en buitenland een aantal unieke kunstwerken die hun primeur zullen beleven tijdens MENU 2010. Het kernprogramma dat vijf weekenden lang in alle deelnemen de gemeenten te zien zal zijn, bestaat uit beeldende kunst, design, theater, dans, film, muziek en fotografie. Er is ook een uitgebreid kinderprogramma. Ook leveren lokale artiesten en gezelschappen in iedere gemeente een bijzondere bijdrage aan het vaste programma van MENU 2010. In Venray zijn dit kunstenaarscollectief Mensana/RIBW en cursisten van kunstencentrum Jerusalem. Locatie Het evenement vindt op 9 en 10 oktober plaats op het Mgr. Goumans plein en op het grasveld voor de Grote Kerk. Leden van het college van BenWen deken Smeets openen de tentoonstelling op zaterdag om 13.00 uur. Het fusieproces van de oude gemeente Meerlo-Wanssum is afgerond. Vorige week stemden de colleges van Horst aan de Maas en Venray in met het voor stel voor de financiële splitsing van Meerlo-Wanssum. Zij zijn tevreden over de stappen die in relatief korte termijn zijn gezet. Sinds 1 januari is voormalig Meerlo-Wanssum gesplitst over de gemeente Venray en de nieuwe gemeente Horst aan de Maas. Vooraf is onderkend dat dit niet gemakkelijk zou zijn. Qua proces, inhoudelijken financieel. In relatief korte tijd is echter veel tot stand gebracht. Nu is het zover dat ook de financiële splitsing afgerond kan worden op basis van de in november 2008 vastgelegde uitgangspunten. Uitgangspunten De vastgelegde uitgangspunten zijn: 1. wat deelbaar is volgt het grond gebied. Deze afspraak betekent dat alle eigendommen die op het grond gebied van de nieuwe gemeente Een steentje bijdragen aan energiebesparing en een beter milieu. U wilt wel, maar weet niet hoe? Als u lid wordt van het energieteam van Venray, dan maakt u echt verschil! De gemeente heeft namelijk een energiecampagne opgezet om inwoners van Venray te stimule ren energiezuiniger te worden en u kunt actief meedoen aan deze campagne. Eén van de campagneactiviteiten is namelijk het vormen van een energie team. Daarvoor zoekt de gemeente enthousiaste vrijwilligers. Als lid van dit energieteam geeft u aan andere mensen voorlichting over energiebesparing. Ook kunt u energiezuinige materialen aanbieden en deze materialen in hun woningen aanbrengen. Wat vragen wij van u? - interesse in energiebesparing - een dienstverlenende en representatieve houding - inzet tussen november 2010 en februari 2011, bij voorkeur minstens drie dagdelen per week - deelname aan een training van een dagdeel - bij voorkeur een eigen auto - vaardigheden om eenvoudige energiebesparende materialen aan te brengen. Heeft u interesse? Onderneem dan vóór 18 oktober actie! Voor aanmelding of meer informatie belt u met afdeling Publieksdiensten (0478) 52 33 33 of mailt u naar personeelszaken@venray.nl. liggen ook eigendom worden van die gemeente. Omdat deze verdeling redelijk in evenwicht is, vindt hier voor geen verrekening plaats. 2. wat niet deelbaar is wordt verdeeld op basis van de verdeel sleutel 54% Horst aan de Maas en 46% Venray. Deze verdeelsleutel is vastgesteld op basis van het aantal inwoners en woningen van de gesplitste delen van Meerlo-Wanssum. Naast deze basisafspraken zijn bij aanvang en tijdens het fusieproces over diverse specifieke onderwerpen aanvullende afspraken gemaakt. Tevreden De beide colleges van Burgemeester en Wethouders zijn tevreden over het feit dat binnen een jaar na de fusiedatum ook de financiële split sing kan worden afgerond. Het rapport wordt nu voorgelegd aan de gemeenteraden. In Venray vindt de behandeling plaats op 2 november, in Horst aan de Maas op 9 november. Als ook de gemeen teraden met het splitsingsvoorstel instemmen, wordt het voorgelegd aan de provincie. De formele vast stelling vindt plaats door Gedepu teerde Staten. Als gevolg van enkele technische aanpassingen gaat de centrum afsluiting op maandag 18 oktober in bedrijf en niet op maandag 11 oktober. Met de afsluiting wordt het centrum nog aangenamer om te winkelen en te wandelen. Vanafdan komen er dagelijks palen uit de grond en kunnen auto's het centrum niet meer betreden tussen bepaalde tijden. Laden en lossen kan tijdens de venstertijden, op maandag tot en met zaterdag, 's ochtends van 6.00 tot 12.00 uur. Ook 's avonds rond sluitings tijd van de winkels is het centrumgebied één uur toegankelijk. Hulpdiensten kunnen in geval van noodhulp altijd via de in- en uitgangen het centrum in en bij grote calamiteiten gaan alle palen in één keer naar beneden. Pasje voor bewoners en ondernemers Bewoners en ondernemers binnen het centrumgebied kunnen bij de gemeente een pasje aanvragen waarmee zij bij hun woning of bedrijf kunnen komen. Dit hebben velen inmiddels gedaan. Hun centrumpassen zijn inmiddels aangemaakt en vaak al opgehaald. De gemeente verzoekt alle overige mensen die recht hebben op een centrumpas om deze zo snel mogelijk aan te vragen. Als het systeem eenmaal in bedrijf is en de palen omhoog staan, dan komt u zonder pasje het centrum niet meer in. Afgesloten gebied Het gebied dat binnen de centrumafsluiting ligt, bestaat uit de Hofstraat, Marktstraat, Grote Markt, Grotestraat, Kleinestraat, Passage, Schoolstraat, Wilhelminastraat (tussen de Grotestraat en de Julianasingel), het Schouten straatje, Henseniusplein en Schouwburgplein. Meer informatie Meer informatie over de centrumafsluiting en de toegangspasjes voor bewoners en ondernemers vindt u op www.venray.nl, klik rechts op de banner 'centrumafsluiting'. Vorige week woensdag was het college vanBenWte gast bij de dorpsraad Oirlo. Naast de dorpsraad waren ook inwoners van Oirlo aanwezig die nieuwsgierig waren naar wat het college hen de komende periode te bieden heeft. Voor het college weer een uit gelezen moment om de aandacht te vestigen op het collegeprogram ma 'Venray veilig vooruit'. Na een wederzijdse kennismaking werd ingezoomd op de leefbaarheid van Oirlo in relatie tot de toekomstige krimp en veranderende samenstelling van de bevolking. Het college gaf aan dat de leefbaarheid in het dorp vooral iets is van de inwoners van het dorp zelf. Daar ligt de sleutel tot het succes. Natuurlijk kan de gemeente daarin ondersteunen door haalbare initiatieven te faciliteren. Onderwerpen van gesprek De dorpsraad en de bewoners wezen op de noodzaak van gefaseerde woningbouw, waarbij het aanbod afgestemd moet zijn op de (lokale) woningbehoefte. Het college complimenteerde de dorpsraad met het woningbehoeftenonderzoek dat zij op eigen initiatief heeft gehouden in het dorp. Dit onderzoek heeft bruikbare resultaten opgeleverd. Burgemeester en Wethouders wezen daarnaast op de ontwikkeling van de plattelands economie, en de mogelijkheden die dit biedt voor ondernemers en particulieren in het buitengebied, toerisme en recreatie. De dorpsraad brak een lans voor een snelle en effectieve integratie van buitenlandse werknemers en hun gezinnen in de dorpsgemeenschap. Toekomstplannen Als afronding van het bezoek kon worden vastgesteld dat de toekomst van Oirlo er relatief positief uitziet. Een aantal projecten uit het dorpontwikke lingsplan (DOP) zijn inmiddels gerealiseerd ofworden in de komende jaren opgepakt. Zo heeft de gemeenteraad onlangs het bestemmingsplan 'Kerkhoek' vastgesteld en kan er begin volgend jaar gebouwd worden. Er zijn plannen om de locatie 'Hesen' binnen een aantal jaren te realiseren waardoor er een echt dorpsplein ontstaat. Daarnaast beschikt Oirlo over een rijk verenigingsleven waarbij de fanfare in het bijzonder werd genoemd. Het college, dorpsraad en inwoners kijken terug op een geslaagd bezoek. Woensdag 10 november is de jaarlijkse Dag van de Mantelzorg. Steunpunt Mantelzorg Venray organiseert op deze dag een feeste lijke middag als blijk van waardering voor de mantelzorgers. Een mantelzorger is iemand die zorgt voor een ander die ziek of gehandicapt is. Mantelzorgers hebben een persoonlijke band met degene voor wie zij zorgen. Meestal is dit een partner, familielid, vriend of buurtgenoot. Blijk van waardering Kent u een mantelzorger en vindt u dat die wel eens een blijk van waardering verdient? Geef de naam van de mantelzorger en van uzelf dan door aan Steunpunt Mantelzorg Venray. Dit kunt u doen door te mailen naar mantelzorg@venray.nl of het formulier in te vullen op www.venray.nl Wonen, leven zorg Zorg (Wmo). Ook kunt u een aanmeldformulier ophalen op het gemeentehuis. adv week 40.indd 17 06-10-2010 16:47:04

Peel en Maas | 2010 | | pagina 17