lees ook eens een boek! in de trein of zo... BROMFIETS RIJBEWIJS v.a. 1-3-2010 verplicht! van den munckhof bv PEEL EN MAAS Donderdag 7 oktober 2010 - Pagina 12 Wat is het? Waar komt het vandaan? En het allerbelangrijkste: is het lekker? Dit wil de de redactie van de jongerenpagina tot op het bot uitzoeken. De beste manier om dat uit te zoeken is natuurlijk na een avond stappen, aangezien het tegenwoordig de normaalste zaak van de wereld is nog even snel een kapsalon naar binnen te werken, voordat je naar huis gaat. Voor de niet-kenners: kapsalon is friet be dekt met shoarma, daar overheen salade en bovenop kaas, vaak met knoflooksaus en sambal erbij. Er zijn ook varianten met gyros en kebab. Kapsalon komt uit Rotterdam en is dus eigenlijk iets typisch Nederlands. Nataniël Gomes, eigenaar van kapsalon Tati in Rot terdam, wilde gaan lunchen bij de shoarma- tent van de buren. Eenmaal daar, liet hij een gerecht samenstellen met al zijn favoriete ingrediënten. Want waarom kiezen tussen friet, shoarma en sla als je het ook allemaal tegelijk kunt eten? Dit voorval vond plaats in 2003. Tegen 2006 kon je overal in Rotterdam kapsalons kopen en nu zelfs in heel Nederland. Ook in Venray is het tegenwoordig te verkrijgen. Dit kan bij voorbeeld bij Food Palace en de Star. Vijf redenen om kapsalon te eten: 1. Zodat je tegen je moeder kunt zeggen dat je bij de kapsalon zit als je geen zin hebt om écht je haren af te laten knippen. Dan lieg je tenminste niet. 2. Gewoon omdat je honger hebt gekregen van al dat bier dat je op een vrijdagavond naar binnen sluist. 3. Omdat je vrienden al zo lang hebben lopen zeuren en er liever vanaf bent. 4. Omdat je zo'n freak bent die friet met kaas lekker vindt. 5. Omdat je na het lezen van dit artikel wel heel nieuwsgierig bent geworden. Bij de meeste snackbars in Venray kun je kie zen wat voor vlees en saus je wil. Zo kun je schotels bestellen met döner, shoarma, kip- döner, kipfilet en lamshoarma. Bij de meeste krijg je er één saus bij. Waar te eten: Mixor Chicken Star Gouden Leeuw Food Palace €5,00 €7,00 €6,00 (klein) €7,50 (groot) €5,00 (normaal) €6,50 (kapsalon mix) Nu het mooie weer (wat we amper gehad hebben) weer voorbij is, gaan veel jonge ren hun tijd weer anders besteden. De hele dag luieren in de zon wordt verruild voor een dag in de schoolbanken en een bezoekje aan een terras in dorp wordt al gauw omgebogen tot het stappen op de vrijdagavond. Bij veel (wat jongere) stap pers is 't Podium erg in trek, maar voor de wat oudere (18+) is de keuze veelal beperkt tot twee uitgaansgelegenheden: de Koets en de Rooijerie. Wij vonden het daarom de hoogste tijd om de Rooijerie eens wat nader te beoordelen als uit gaansgelegenheid. Een aantal bezoekjes aan de Rooijerie op de vrijdagavond leverde wisselende, maar Hoofd- en eindredactie: Jimmy van Rijt, Patrick Förtsch (adjunct) Redactie: Femke Hendriks, Roos Versteegh en Ties Baltissen Eindverantwoordelijkheid: Van den Munckhof bv Heb je suggesties voor de jongerenpagina? Mail dan naar de redactie: jongerenpagina@gmail.com over het algemeen wel bevredigende resul taten op. Zo is het de ene keer enorm druk, terwijl er de andere keer (meestal aan het einde van de maand, als het geld op is, red.) bijna niemand te zien is. Net zo wisselend als de drukte is ook het uitgaanspubliek. Dat bestaat de ene keer voor een aardig deel uit dertigers (wat jammer is voor de 18-jarige), maar de andere keer zie je voor al jongeren vanaf 18. Over het algemeen vonden wij de Rooijerie een welkome afwisseling voor de Koets. Als je niet zo van een après-ski-achtige sfeer houdt, kun je beter in de Rooijerie terecht. De muziekkeuze is vooral bepalend voor die sfeer: over het algemeen wordt er veel pop gedraaid op een hoog volume. Soms ook weleens wat 'gouwe ouwe': The Summer of 69 van Bryan Adams hoorden we eens voorbijkomen, maar ook het iets recentere Sandstorm van Darude. Jammer genoeg werd dat laatste nummer op zijn hoogte punt abrupt afgebroken. Niet alleen de mu ziek is voor de jongeren bepalend, maar ook de prijzen. Over het algemeen kom je met het budget dat je gereserveerd hebt een heel eind - mits je niet iets te veel uit je dak gaat. De prijzen zijn in de Rooijerie on geveer net zo hoog als elders. Hier en daar kost een drankje 0,10 meer, maar dat valt nog te overzien. Wij waren positief over de Rooijerie. De sfeer zit er goed in, en dat maakt een vrij dagavond vanzelf leuk. Een drukke week kan achter je gelaten worden als je met een paar vrienden of vriendinnen een gezellige stapavond in Venray wilt. Dankzij de Rooij erie heeft Venray een centraal gelegen mo gelijkheid om de week lekker af te sluiten. We schrijven het jaar 2010, het jaar van de 3D-televisies, ov-chipkaarten, iPads, bus haltes waar te zien is hoelang een bus er nog over doet - als in het regenachtige Ne derland tenminste een keer de zon schijnt en het licht genoeg is, aangezien die din gen op zonne-energie werken - etc. Alles moet technischer en sneller. Wordt er ooit een grens bereikt? Waarschijnlijk niet. Hoe meer automatisch is, hoe beter. Ik zou zeg gen, verbeter eerst dat wat er is. Het in- en uitchecken gaat de helft van de tijd niet en ook de tijden van de bushaltes kloppen niet (Lijn: 230; min: 02. Tien minuten later sta je er nog...) Ik zit al te wachten opautoma- tische bussen of op fietsen die je zonder te trappen naar je bestemming brengen. Nee, zulke fietsen bestaan natuurlijk al, alleen in een andere vorm (motors, brom fietsen, scooters). Tegenwoordig kan een auto zelf inparkeren zonder de hulp van de bestuurder. Hè, dat vermijdt toch weer een hoop botsingen bij het achteruit inparke ren! Nog even en je krijgt van je baas te horen "We hebben een betere medewerker gevonden. Je bent ontslagen.". De betere medewerker is dan een robot die de baas NIET tegenspreekt - handig. Een beetje techniek is niet verkeerd, maar ik werk liever met vernieuwende dingen die werken en niet met dingen die na twee keer gebruiken ineens zwarte rook ontwikkelen en onbruikbaar zijn geworden. Al met al mogen we wel blij zijn met onze snufjes. Wie 30 of 40 jaar geleden was begonnen over iPads, 3D-televisies etc., werd waarschijn lijk (vriendelijk) verzocht te stoppen met het iets te veel consumeren van jointjes en dergelijke. Nieuwe techniek is welkom, maar dan graag techniek die werkt en niet de we reld wil overnemen door steeds belachelijk te doen, alsof het apparaat wil zeggen: "Ik ben lekker defect, en mijn broeders ook." Patrick Förtsch Een tijdje terug zat ik te denken waarover ik nu eens een column zou schrijven voor deze jongerenpagina. Allerhande onderwerpen kwamen in me op, van de meest onzinnige ('Help, het schooljaar is weer begonnen') tot de meest zinvolle ('Hoe te overleven zonder ov-chipkaart'). Ik was nog steeds aan het piekeren toen ik ruw uit mijn gedachten gekatapulteerd werd door een vreselijk uit ziend iets. Het was zó lelijk dat ik er niet eens een naam aan kon geven - was het een vogel? Nee. Was het een neergestort en verwrongen vliegtuig? Zelfs dat niet. Het was een verroest gevaarte met een knik erin, rustend op een betonnen plaat. Ik moest mijn best doen de neiging te onder drukken om 112 te bellen met de mededeling dat er een invasie van buitenaardse wezens dreigde. Toen realiseerde ik me plots dat het helemaal niets buitenaards was. Er stond iets op, een beetje verborgen: boven stond 'hof', en op de betonnen plaat prijkte het woord 'straat'. Hofstraat dus. Hmmm, dacht ik. En toen wist ik het. Dat komt na tuurlijk van de gemeente Venray. Blijkbaar vinden zij dit soort 'kunst' wel interessant staan in dorp. Maarja, waar verbaas ik me ook overDat is immers ook de gemeen te die een gele auto met een dode boom erin op een rotonde neerkwakt en daar het label 'kunst' aan geeft. Dan kan dit er ook nog wel bij. Ik was nog maar amper bekomen van de schrik toen ik weer zo'n afzichtelijk ding te genkwam, ditmaal bij de Poststraat. Mijn nieuwsgierigheid won het even van mijn ge voel van afschuw, dus ik liep er behoedzaam heen. Daar kreeg ik helaas maar al te gauw spijt van. Het ding bevond zich op nog geen halve meter afstand van me toen er op eens een donkergroen licht ontstak uit de buik van dat ding. Genoeg om zelfs atleten een hartstilstand te bezorgen! Het is een wonder, maar ik leef nog. Voor één ding ben ik wel dankbaar: over een columnonderwerp hoef ik nu niet meer na te denken. HR DEZE PAGINA WORDT MEDE MOGELIJK GEMAAKT DOOR: meld je nu aan voor praktijk en theorieopleiding VERKEERSSCHOOL ook voor uw <or' p\etd»nV hofstraat 6 tel 0478 58 27 27 info@vandenmunckhof.nl www.vandenmunckhof.nl ^r Roctorrie toekomst VENRAY: 0478-584359 Noordsingel 23 Venray Horst: 06-10491665 Venray: 0478-584359

Peel en Maas | 2010 | | pagina 12