H Kampioen in Sportbrillen! Oppositie neemt wethouder Busser onder vuur SCHEIDEN? Julicher Meijer Mijling Optiek: Ook dé specialist in sportbrillen op sterkte. Natuurlijk alleen de kampioensmerken! Gebrek aan zaalruimte bij clubs De gemeente Venray gaat de behoefte aan een extra sport hal in Venray binnenkort in kaart brengen. Dat verklaarde wethouder Patrick van der Broeck (CDA, Ruimtelijke Ont wikkeling) dinsdagavond tij dens de raadsvergadering op vragen van de fracties. Ook hij had de signalen uit 'het veld' ontvangen. Vooral de korfbal clubs en volleybalclub Acti- veRooy zeggen momenteel met een nijpend gebrek aan zaalruimte te kampen. Het CDA presenteerde tijdens de raadsvergadering een motie, waarin het college van B en W de opdracht kreeg om onderzoek te doen naar de haalbaarheid van een nieuwe sporthal. De overige fracties vonden het voorstel 'sym pathiek', maar waakten er net als de wethouder voor om op dit moment te veel verwachtingen te wekken bij de clubs. Er is immers geen geld voor de bouw van een extra sporthal en er zijn nog wel wat andere harde noten te kraken op accommodatiegebied. Dit jaar wil de gemeente zoals bekend eerst werk maken van de vier grote bouwdossiers (St. Christof- fel, jongerencentrum, sportpark Noord en bouledrome). De par tijen drukten wethouder Van der Broeck op het hart om, voordat er mogelijk met een tijdrovend haal baarheidsonderzoek wordt gestart, het probleem duidelijk in beeld te brengen. En dat is de bouw- wethouder ook van plan, stelde hij. "Ik ken de signalen en wil er samen met alle betrokken partijen graag mee aan de slag." CDA-raads- lid John Michels, die het probleem onder de aandacht bracht, vond het vanwege deze toezegging van de wethouder en de overwegend positieve reacties van de andere partijen niet nodig om de motie in stemming te brengen. "De geest van de motie is door de andere partijen overgenomen", vond ook burgemeester Hans Gilissen. Het probleem is niet nieuw. In het verleden werd het gebrek aan zaalruimte al vaker aangekaart door de clubs. Eerder vroegen diverse dorpen om een sporthal en werden daartoe initiatieven ontplooid, waaronder in Yssel- steyn, Leunen en Oirlo. De afgelo pen maanden klommen de korf balclubs en de volleybalclub in de pen om opnieuw aandacht te vra gen voor het probleem. De nood is met de opening van de derde sporthal, nog geen jaar geleden, volgens hen namelijk niet opgelost. Nog altijd moeten de korfballers vanwege de hoge bezettingsgraad van de bestaande drie sporthal len uitwijken naar geschikte bin nensportaccommodaties buiten Venray, zoals Overloon, Sevenum, Meerlo en Deurne. Ook enkele Venrayse zaalvoetbalverenigingen spelen hun thuisduels nog steeds noodgedwongen in Overloon of Sevenum."Het probleem zit 'm zowel in de beschikbaarheid als de planning", stelde Michels. Hij wees erop dat vooral de zes korfbalclubs in de gemeente, die samen ruim achthonderd leden tellen, alleen in de winter behoefte hebben aan een sporthal voor hun trainingen en wedstrijden. Omdat ze niet het hele jaar door de zaal nodig heb ben, krijgen andere clubs voor rang. "Ze betalen drievoudige en daarmee onbetaalbare tarieven, die ertoe leiden dat zij naar andere locaties moeten uitwijken. En op die locaties is het aantal te huren uren eveneens beperkt. Daarnaast kan er vaak alleen op ongunstige tijden worden gehuurd. Om deze reden heeft SVOC'01 twee mid weekteams uit de competitie terug moeten trekken, is het recre antenteam opgeheven en spelen de recreanten van SV Oostrum alleen een buitencompetitie. Op lange termijn dreigen er zelfs wed strijden van jeugdteams te worden afgelast." Volgens de CDA'er moe ten de leden van de clubs veel reizen en slepen met materialen. Hij vreest dat veel leden afhaken als er geen oplossing wordt gevon den. En dat geldt ook voor volley balclub ActiveRooy. "Die club zit met haar circa 300 leden verspreid over liefst vijf locaties in Venray." Patrick van der Broeck ver klaarde dat voor de studie naar de behoefte aan een extra bin nensportaccommodatie hij niet alleen aan tafel zal gaan zitten met de clubs. Ook zal hij in gesprek gaan met de gebruikersraad bui tensportaccommodaties en de verhuurder van de sportzalen. Tevens zal er gekeken worden of het mogelijk is om de verenigin gen beter over de diverse locaties te verdelen en worden ook de demografische cijfers van Venray bij het onderzoek betrokken. John Michels toonde zich tevreden na afloop van de discussie. "Wij wil den het college nu niet opdragen om een extra sporthal te realise ren, wij wilden het college opdra gen om een aantal zaken te onder zoeken. Eerst een onderzoek naar de behoeften, de efficiencyver betering, de financiële mogelijk heden en pas daarna, begin 20ll, een behandeling in commissie en raad. Die toezegging hebben we gekregen." Zwarte markt In het nieuwe VECC in Venray wordt op zondag 3 oktober een zwarte markt gehouden. Deze markt bestaat uit aanbieders van diverse producten, zowel nieuw als tweedehands. Te koop zijn onder meer loungesets, tuinsets, parasols, tuinaccessoires, barbe cues, buitenkeukens, speelattri- buten, partytenten, honden- en konijnenhokken, hangmatten, wijnkoelers, scooters en motoren. Alles wordt verkocht tegen groot- handelsprijzen. De dag wordt muzikaal ingevuld en voor de kin deren is er een kinderspeelplein en een kinderboerderij. Echtscheiding? Alimentatie? Omgang? Tel.: 0478 - 52 10 70 www.julicher-meijer.nl Leunseweg 6a, Venray We komen er samen uit! deScheidingsMakelaar Bewoner Reijnen is zich van een kwaad bewust Jac Reijnen koopt in 1999 een vrijstaande woning in het bosgebied aan de Van Lynden- straat in Blitterswijck. Nadat eerder het oude hekwerk al is verwijderd, besluit Reijnen (70) vorig jaar te tuin opnieuw in te richten. Daarbij verdwijnt ook de metershoge conife- renhaag op de afscheiding. Er komt een keurige houten schutting met aanplant voor in de plaats. Tot begin dit jaar lijkt er niets aan de hand. Totdat er een brief van de gemeente Venray in de bus valt. De nieuwe schutting blijkt illegaal te zijn. Reijnen, die zich van geen kwaad bewust is, heeft verzuimd een bouwvergunning aan te vragen. Daarna blijft het vijf maanden lang stil. In juli meldt de gemeente zich weer. De schutting moet direct verwijderd worden. Zo niet, dan geldt vanaf 1 augustus een dwangsom van 500 euro per week. Afgelopen dinsdag verschijnen Jac Reijnen en zijn dochter José voor de commissie bezwaarschrif ten. José legt uit dat haar vader niets anders heeft gedaan dan de bestaande situatie te herstellen. Bij de aankoop van de woning in 1999 staat er een hekwerk plus een coniferenhaag als afscheiding. Beide zijn nu vervangen door een houten schutting. De familie heeft geen moment gedacht daarmee iets illegaal te doen. Bovendien is er sprake van een bijzondere situ atie. De gemeente treedt op omdat het algemeen belang zou worden geschaad. Dochter José vertelt dat deze woningen in een glooiende omgeving in het bos liggen. De voorgevel heeft geen rooilijn en in dit geval ligt de tuin naast het huis. De Van Lyndenstraat is een vrij drukke weg, door de bezoekers van het sportpark en de scouting. Voor de privacy in de eigen tuin, moet er wel een dichte afschei ding zijn. De oude coniferenhaag is helemaal uit zijn kluiten gewas sen. De heg is wel drie meter hoog en meer dan een meter breed. Hij hangt deels over de openbare weg. "Hij zag er niet mooi meer uit en was ook beschadigd", zegt José Reijnen. "Bovendien was ie door zijn omvang niet meer te onderhouden. Die haag moest er gewoon uit." Ze laat foto's zien aan de drie commissieleden. Er zijn struikjes en klimmers geplant waardoor de schutting straks mooi in het groen zit. Jac Reijnen heeft een longziekte en daarom is de tuin vorig helemaal onderhouds vrij ingericht. "Mijn vader wil er zo lang mogelijk blijven wonen." Ambtenaar Maria Verheijen toont begrip voor de persoonlijke omstandigheden. "Maar het moet wel passen binnen de wet- en regelgeving. Voor het vervangen van een hekwerk en een haag door een schutting is wel een bouwvergunning nodig." José Reij nen reageert: "Dat wisten we niets van. We zijn maar gewone burgers die dit met de beste bedoelingen hebben gedaan. We hebben alleen vervangen wat er al stond. Pas door de brief van de gemeente hoorden we dat we in overtre ding waren." Voorzitter Van Roes- sel merkt op dat voor zo'n houten schutting inderdaad een bouwver gunning vereist is. "Als u er een groene haag had neergezet, was er niets aan de hand. Want die is ver- gunningvrij." Bovendien vindt de commissie Welstand de schutting niet passend op die plek. De commissie bezwaarschrif ten houdt de zaak nog eens tegen het licht en brengt vervolgens een advies uit aan burgemeester en wethouders, die een besluit nemen. De familie Reijnen verbaast zich er ook over dat de dwangsom van 500 euro per week gewoon doorloopt. Ondanks dat er nu een bezwaarprocedure loopt. "Ik ben daardoor al 5000 euro kwijt", rekent Jac Reijnen na voor. Goed cijfer ARK Het college van B en W is 'dik tevreden' over het functioneren van het Adviesbureau Ruimtelijke Kwaliteit (ARK). Uit het klantte- vredenheidsonderzoek blijkt dat zijn klanten en diens ontwerpers zeer te spreken zijn over de coa ching en begeleiding van het ARK. Het ARK wordt in het onderzoek beloond met een 7,3. In het eerste onderzoek moest het adviesbureau zich nog tevreden stellen met een 6,8. Het ARK beoordeelt niet alleen schets- en bouwplannen op hun uiterlijke kenmerken, maar advi seert ook initiatiefnemers en archi tecten over de totstandkoming van goedgekeurde plannen. Volgens het onderzoek is de schriftelijke toezending van de adviezen een aandachtspunt. Daar moet het ARK in de toekomst meer aandacht aan besteden. Drie jaar na het in wer king treden van het huidige wel standstoezicht heeft dit zichtbaar geleid tot een meer hoogwaardige ruimtelijke kwaliteit in Venray. "Als je alleen al kijkt naar de reclame uitingen in het winkelcentrum, zijn we er enorm op vooruitgegaan", aldus wethouder Patrick van der Broeck. "Maar dat is ook een ver dienste van de ondernemers die er in moeten investeren." Dorpsradenoverleg De Stichting Dorpsradenoverleg Venray houdt op maandag 4 okto ber vanaf 20.00 uur een vergade ring in gemeenschapshuis Gelder- koel aan de Heidseweg in Heide. Op de agenda staat onder meer de voortgang, doorontwikkeling en werkwijze gebiedsgericht werken, Klankbordgroep WMO en Platte land in uitvoering. AL 25 JAAR MAKELAAR IN LIEFDE! PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Keizersveld 19 5803 AM Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 21,50 (postcode 58..) 37,75 (overige binnenland) PEEL EN MAAS Vrijwilligersorganisatie Match verzet zich tegen korting subsidie Ook vrijwilligersorgani satie Match ontkomt niet aan de bezuinigingen van de gemeente. Net als de meeste andere verenigingen en instel lingen moet Match 10 procent van zijn subsidie inleveren, een bedrag van ruim 11.000 euro. Daarnaast wordt de subsidie de komende vijf jaar bevroren. Bestuurslid Thea Groenen vroeg vorige week dinsdag bij het col- legebezoek aan de Centrale van Ouderenverenigingen extra aan dacht voor Match. In de afgelopen vijf jaar is er veel veranderd. De vraag naar vrijwilligers neemt toe en daarbij worden er steeds hoge re eisen gesteld. "Eerst waren het vooral vrouwen en ouderen die vrijwilligerswerk deden", vertelde Groenen. "Nu zie je mensen van alle leeftijden. Bijvoorbeeld jon geren die een maatschappelijke stage doen, werkelozen met een sollicitatieplicht of mensen met een beperking. De vraag groeit alleen maar, ook doordat profes sionals steeds meer afhaken. Er is daarom ook meer behoefte aan deskundige vrijwilligers. En vrijwilligerswerk is zeker niet vrijblijvend. Daarom verbaast het ons dat wij gekort worden door de gemeente. De kwaliteit moet toenemen, maar hoe kan dat met minder middelen?", vroeg Groe nen zich af. Wethouder Twan Jansen legde uit dat vrijwel alle gesubsidieerde verenigingen en organisaties 10 procent moeten inleveren. "Ieder een wordt over één kam gescho ren. Het is rigoureus en Match deelt ook in de malaise. Maar som mige moeten 20 procent inleve ren, terwijl andere zelfs helemaal niets meer krijgen." Jansen was het in grote lijnen met het betoog van Groenen eens. "Je ziet inder daad een professionele kaalslag. Daardoor ontstaat er steeds meer vraag naar vrijwilligers en aan mantelzorgers." De wethouder vindt dat Match een goede bemiddelaar is tus sen vraag en aanbod. Hij meent dat het aanbod van vrijwilligers ook flink zal toenemen. "Want de grote geboortegolf van na de oorlog, gaat nu stoppen met werken." Mensen die in 1945 zijn geboren, worden dit jaar 65 en gaan dus met pensioen. Hier lig gen kansen voor Match. Jansen: "De werving kan niet meer op de traditionele manier met enkel een advertentie. Match zal actief moe ten gaan werven via netwerken en door de bedrijven op te zoe ken. Werknemers krijgen er vaak een introductie voor hun pensi oen. Zo kunnen mensen gericht benaderd worden." Twan Jansen meldde dat de subsidie voor maatschappelijke stages ongemoeid blijft. Hij meent dat Match ondanks de korting het zelfde werk kan blijven doen. "Het zal geen fundamentele invloed hebben op het vrijwilligerswerk", denkt de wethouder. Thea Groe nen was gerustgesteld dat Match niet alleen wordt gestraft. "We val len dus onder de kaasschaafme thode. Het is niet anders. We zul len ons erbij neer moeten leggen." Trudy Eekhout, voorzitter de Centrale van Ouderenverenigin gen, reageerde teleurgesteld op de woorden van Jansen. "Meer doen met minder houdt een keer op. Zeker voor Match. Het heeft gewoon geld en middelen nodig. Vergeet niet dat vrijwilligers ook na- en bijgeschoold moeten wor den." Gespreksleider Jan Hurenkamp vroeg zich af waarom er niet nog meer bezuinigd wordt op grote infrastructurele projecten. Door bijvoorbeeld wegenaanleg of een groot project als de haven van Wanssum enkele jaren uit te stel len, kunnen er miljoenen wor den bespaard. "Want bezuinigen is slechts tijdelijk. Dan kunnen andere zaken worden ontzien." De gemeente heeft de uitgaven voor infrastructurele werken al verlaagd van 6 naar 4,5 miljoen euro per jaar. Wethouder Ike Bus- ser was het niet met Hurenkamp eens: "We moeten geen grote kan sen voor ons uitschuiven, zoals de haven van Wanssum. Want dan lopen we straks achter de feiten aan. Hetzelfde geldt voor wegen- onderhoud. Als we dit te lang uitstellen, dan krijgen we straks de rekening gepresenteerd door veel achterstallig onderhoud. Dan vallen de kosten nog veel hoger uit", aldus de wethouder van financiën. Donderdag 30 september 2010 - Pagina 3 Vervolg voorpagina "Dat we het naar ieders tevre denheid op kunnen lossen, is een utopie. Het is ongelofelijk dat er in plaats van feestmuziek nu toch een treurmars wordt gespeeld. Maar alle burgers profiteren van dit voorstel mee. Is dat zo onrede lijk? Het doet recht aan alle clubs en aan alle burgers van Venray. Zijn er alleen maar verliezers? Nee, wij bekijken het liever positiever. Er zijn alleen maar winnaars!" De oppositiepartijen betreurden het dat hun motie niet werd aange nomen. "Want het gaat om het vertrouwen in ons bestuur door de burger op straat", stelde PP2- fractievoorzitter Carla Brugman. "Als de wethouder er niet uitkomt met de clubs, doen de verenigin gen een beroep op de raad. Maar het is slecht als de wethouder de verenigingen apart aanschrijft en verdeeldheid zaait. Dit had niet zo moeten lopen." Wethouder Ike Busser weigerde dinsdagavond het boetekleed aan te trekken. Hij meende dat de ver enigingen veranderden van part ners in onderhandelaars toen de opbrengst van oud papier hoger was dan verwacht. "Er zijn verwij ten en beschuldigingen geuit waar van ik oprecht vind dat ik die niet verdien. Maar dat er dingen anders hadden gemogen of gemoeten, dat is duidelijk." Ook burgemeester Hans Gilissen nam het op voor de wethouder. "Natuurlijk mag u een motie van afkeuring indienen, maar ook de rest van het college trekt zich dit aan. Want het college steunt wethouder Busser op dit punt volmondig." David Janssen uit Veulen is met zijn lied De Vastelaovend Opera overtuigend winnaar geworden van de grote liedjesfinale van car navalsvereniging De Piëlhaas in Venray. Elf finalisten streden om de eerste vier plaatsen die een plaatsje krijgen op de cd van het seizoen 2010-2011. Er was een grote diversiteit aan liedjes. De jury en de zaal kozen beide voor David Janssen met De Vastelao- vend Opera. Tweede werden De Stappers met Bliêve Goan, derde 2 VR met hun sambalied Vi Vu Vo Vastelaovend en vierde Now Weej met Zing mit os mit, een echte wals. Met de vier nummers heeft De Piëlhaas een interessante mix op de nieuwe cd staan die tijdens Hazepaeper op zondag 14 novem ber wordt gepresenteerd. Afgelopen dinsdag was een reportage van de finale te David Janssen won de liedjesfi nale. (foto Hoedemaekers). zien op Peel en Maas TV. Uit zending gemist? Kijk dan op www.peelenmaastv.nl i/enray 10478 58 34 40 www.mijlingoptiek.nl Onderzoek naar behoefte extra sporthal INFORMATIE ADVIES PROCEDEREN A DVO C ATEN e De grootste specialist vanNederland. Totaalbegeleiding tegen vSSt tarief. Belang van kinderen staat voorop Samen scheidenjjQgisch toch! www.scheidingsmakelaar.nl Afspraak maken? 06 831 700 70 Roskam@scheidingsmakelaar.nl 'Illegale schutting Blitterswijck moet weg' 3 van de 4 slaagt met persoonlijke bemiddeling. Bel voor meer informatie: 077-3514930 mevr. van der Torre Of 0800-0230595 (55 consulenten in Nederland) Bon voor meer informatie: Dhr/mevr Adres Pc/Woonpl Telefoon Stuur deze bon naar: Postbus 520, 5900 AM Venlo www.mens-en-relatie.nl Erkend AVR Keurmerk; 55 consulenten in Nederland Steeds meer vraag naar deskundige vrijwilligers OAKLEY RUDY PROJECT ZWEMBRILLEN OP STERKTE SPECIAAL OPTIEK Nieuwe carnavalsschlager van David Janssen

Peel en Maas | 2010 | | pagina 3