De schijnweri Bastian Boi (Oostru l •S^ A/en ray Tweede zege Volharding Slechte start breekt Venray op Opnieuw verlies SVOC'01 SSS'18 onderuit Leunen en Oostrum strijden om eerste zege in derby Summa Topschutters Klassement J PEEL EN MAAS Donderdag 30 september 2010 - Pagina 21 top inn town FLE> TRONICS SPORT2000 AGtOtrLaDctEieNpMarEkMToBvEeRrlSa:nd Bavaria Winters Liessel De Bruijn Isolatie B.V. Hekkensluiter Griendtsveen geeft niets cadeau in Peelderby: 0-2. Oud-Venraynaar voorzitter van Griendtsveen SSS'18 BVV'27 De redactie van Peel en Maas^Ct ook in het voetbalseizoen 2009-2010 w lijks een speler, trainer of^nder 'voetbaldier' van een amateurvereniging het verspreidingsgebieden Peel en Maas in de schijnwerpers. De gastsp voorspelt net als de voetbalkenners van het Venrayse nieuwsblad ook nu w eer de uitslagen van tMnamateurduels die dat weekend gespeeld worden. Zijl voorspellingen van de gastspeler beter, dan wint hij een bal voor de jeugda ling van zijn^oetbalvereniging, die beschikbaar wordt gesteld door Sport aan het Henseniusplein in Venray. Ook dingen de deelnemers met hun to score mee naar enkele prachtige prijzen. De redactie van Peel en Maas mee om de eer. Deze week in De schijnwerper op: Bastian Bouwsema van deklasser Oostrum. Naam: Bastian Bouwsema Leeftijd: 25 jaar Woonplaats: Oostrum Partner: mijn vriendin Brandy Studie: Bedrijfskunde aan de Radboud Universiteit Nijmegen Club: Oostrum Positie: centrale verdediger Hoogtepunt: kampioenschap vorig jaar met Oostrum Dieptepunt: de degradatie uit de vier de klasse Beste trainer: Wim de Roy Slechtste trainer: heb ik niet gehad, van iedere trainer leer je wel iets Beste boek/tijdschrift/krant: Ik heb laatst Als de dollar valt gelezen, was wel een aardig boek. Andere hobby's: Zaalvoetbal, uit eten met de vriendin en dingen onderne men met mijn vrienden Mooiste vrouw: Natuurlijk Brandy Favoriete club: Vitesse, ik ben in Arnhem geboren Favoriete speler: Piqué van Barcelona Favoriete tv-programma: Ik hou van Holland Favoriete vakantieland: Egypte Wie wordt kampioen in jullie klasse?: SVEB Wie wordt laatste in jullie klasse?: Leunen Papendrecht-Venray Sp. Irene-Volharding Baarlo-SSS'18 Sporting ST-HBSV Leunen-SV Oostrum VCH-Venlo SPV-Ysselsteyn SV United-Resia Holthees-Koningslust Fiducia-Merselo Bastian Bouwseman 1 -0 0-1 1 -2 0-2 1-3 1 -1 0-1 1-0 1 -0 1 -2 redactie 1-1 1-1 2-1 1-2 1-1 1-3 1-2 1-1 1-1 1-4 Mark Weijs behaalde met Leunen afgelopen zondag het eerste competitiepunt. In onze rubriek deed hij het minder, want Mark wist geen enkel punt te beha len, terwijl redacteur Ron Koenen maar liefst tien punten behaalde. In het klas sement sluit Mark Weijs uiteraard nu de rij. Klassement: 1) Stan Venhuizen (SSS'18)* 11 punten 2) ben Verberkt (Volharding) 4 3) Rik Linders (SV Venray) 3 4) Mark Weijs (Leunen) 0 Stan Venhuizen heeft de afgelaste wedstrijd Someren-SSS'18 nog tegoed. Henseniusplein 5c Venray Tel. 0478-550099 Ook dit jaar kunnen de topschut ters van alle ploegen uit het versprei dingsgebied van Peel en Maas weer prachtige prijzen winnen. Tijdens het voetbalseizoen wordt u door de redac tie van Peel en Maas op de hoogte gehouden van het Summa Topschut ters Klassement 2010-2011. Aan het einde van de rit zijn er prijzen voor de eerste elftallen en de spelers die de meeste doelpunten hebben gescoord in de amateurvoetbalcompetitie 2010 2011. U wordt verzocht de namen van de topscorers door te geven via het emailadres manuelc@summa.nl. In het teamklassement blijft Oostrum aan de leiding met tien tref fers. Ysselsteyn is nu nummer twee met acht doelpunten. In het individu ele klassement scoorde Tom Hendriks (Ysselsteyn) opnieuw een treffer en gaat met zes doelpunten alleen aan de leiding. Chris Wilschut (Oostrum) volgt met vier goals op de tweede plaats. Teamklassement 1) Oostrum 2) Ysselsteyn 3) Merselo 4) Volharding 5) Venray en SSS'18 7) Sporting ST 10 8 7 6 5 4 8) SV United, Holthees, Leunen en SVOC'01 3 Individueel klassement 1) Tom Hendriks (Ysselsteyn) 6 2) Chris Wilschut (Oostrum) 4 3) Kees van de Ven (Oostrum) 3 Hoofdsponsors: Kledingsponsors: SPECIAL MEMBER: SUMMA Advies Groep B.V. Personato Werving Selectie AMBASSADOR MEMBER: Gemeente Venray Burgemeester Hans Gilissen De Golfhorst, America Eye Watch Security Group Flextronics GGZ Groep Golfbaan Landgoed Bleijenbeek, Afferden Hofmans Tapijten, Cuijk Inalfa Roof Systems Group B.V. JDS Bedrijfsautomatisering B.V. Kyoto Koi Farm McDonald's Venray OTTO Work Force B.V. Plus van Dijck Venray Price Cleaning B.V. Rabobank, Venray Rühl Haegens, Molenaar, Accountants Seacon Logistics Van den Munckhof B.V. Van Haren Autobedrijven B.V. Verstraaten Business Travel Vie Curi Vitaal Administratiekantoor Van Dijck Lenders Arbo Office Nederland Argowil B.V Atec Aanhangwagens B.V./Trailer World, Cuijk Auto Arena Venray B.V. Autoschade Venray Avydo accountants en belastingadviseurs Bilderberg Hotel "de Bovenste Molen" Bol Accountants, Venray Bouwbedrijf Fleuren Bouwbedrijf Koenen Zn., Holthees BTL Realisatie B.V. (Verhoeven Groen) Brienen aan de Maas Claassen, Moolenbeek en Partners Claassen Bouw Vastgoed BV CleanCare24 Cocosoft Contour, Accountants en Belastingadviseurs Cornelco B.V. Culinair Creatief Ruud Welbers De Aanpak Bouwservice B.V. De Beejekurf, restaurant De Lekkernij - tAnker, Merselo Deloitte,Venlo Delvia Accountants en Belastingadviseurs, Deurne Derksen Dienstverlening Econsultancy B.V., milieuadviesbureau Swalmen Electro Martens Installatie B.V. Elektro Van Gogh B.V. ERWOLAR B.V. Familie-Restaurant 't Roekenbosch, Blitterswijck Feenstra Warmte Totaal Zorg First Lady, Venray, Tegelen en Arcen Flanderijn en Geboers FlexEvents Fortis Bank, Venray Frank Elbers Assurantie Advies Gamma, Venray Gerard Reynders Schilderwerken Venray B.V. Gossimijne, bar-bistro Hoogma Advies B.V. Hypotheekshop, Venray Hotel Asteria ING, Venray Innovate Nederland B.V. Intratuin, Venray Invent Personeel en Organisatie Janssen Venray Stucadoors B.V. Jenniskens Installatie B.V. Jewagas B.V., Wanssum Julicher en Meijer Advocaten K- Rental Nijmegen, Harm en Karel Leenders Keijsers-Manders Installatietechniek B.V., Ysselsteyn Kersten Europe Koenen en Co. Kortenbos, Mental Balance Center Lifestyle Mode/ Secondo Fashion Makelaardij Carel Fijen Manders Verhuur Mari, Wanssum Martin Cuijpers Meldon Plastics B.V., Bergen lb. Melskens Beheer B.V. ND Logistics Nelipak B.V. NLW Groep Notariskantoren Venray Partycentrum "De Witte Hoeve" Peka Kroef B.V. Peelrand Makelaardij B.V. PG Group BV Rocom Telecommunicatie B.V. Rongen Tegels, Sanitair en Tegelwerken V.O.F. Rooijerie Uitmarkt Saarloos Automotive Equipment, Venray Salarispoint, Oirlo Sport 2000 Sterke Tekst Studio Spinazie Tandartsenpraktijk Venray Taxi Touringcar Geerets, Wanssum Ten Brinke Hekwerken Thetru B.V. Thomassen Interieurs BV Thuijls Beheer B.V. Van de Mortel Assurantie Advies Van Dijck Bouw en Industrie Van Dijck - Achten - Lenders Advies Van der Putt Advocaten Van Gansewinkel B.V. Vera Venray BV Verkeersschool Nottelman Verspreidingsburo Periodiek Volantis - Hollman Adviseurs WIKO Investments V.O.F. Bestratings-/Klusbedrijf Wilms ZR Accountants en Adviseurs Volharding - RKOSV Achates 3 1 (2-0). Doelpunten Volharding: Marvin Chirino, Dave Hendriks en Bas Eising. Bijzonderheden: rode kaart (26) Sietse Belt (Achates), (66) Bas Eising (Volharding) Tweedeklasser Volharding pakte zondagmiddag voor de tweede opeen volgende wedstrijd de volle buit: 3-1. Ging dat vorige week uit bij Festilent in Zeeland (1-2, red.) nog behoor lijk overtuigend, zondag kwam de overwinning thuis in de derby tegen Achates uit Ottersum erg moeizaam tot stand. Na een aardig begin, waarin het binnen de kortste keren 2-0 stond voor de roodwitten, zakte het niveau van de thuisploeg naar een bedenke lijk niveau. Zeker als je weet dat Vol harding bijna een helft lang met een man meer speelde. De nog ongeslagen gasten uit Ottersum (drie gelijke spe len in de eerste drie wedstrijden, red.) hadden de betere start op Soeten- daal. De eerste kans was echter voor de thuisclub. Een voorzet van Chris van Duijnhoven kwam pardoes voor de voeten van Erik Ermers, maar de spits vond Achates-goalie Gerwin Noy op zijn weg. De doelman hield de bal tegen, maar leek zelf niet te beseffen hoe hij dat deed. De kans van Ermers was de inleiding tot een ouderwets sterk 'Bèks kwartierke'. Een minuut later kreeg Chris van Duijnhoven geen penalty toen hij werd vastgehouden door keeper Noy. In de 14e minuut was Noy kansloos toen Marvin Chirino een indraaiende voorzet van Ben Verberkt bij de tweede paal binnen werkte: 1-0. Weer twee minuten later verdubbelde Dave Hendriks de score. De aanvaller werd puik bediend door wederom Ver- berkt en schoot de bal onberispelijk achter Noy: 2-0. Twintig minuten voor rust leek opnieuw Dave Hendriks op weg naar 3-0, maar linksback Sietse Belt haalde de doorgebroken Hendriks net buiten het strafschopgebied onder uit, waardoor scheidsrechter Van Rooij uit Oss niets anders kon doen dan de Achates-speler de rode kaart te tonen. Zoals in het verleden al veel vaker rea geerde Volharding weer eens bijzonder slecht op de 'man-meer-situatie'. De roodwitten liepen terug en Achates trok in ondertal het initiatief naar zich toe. Voor rust leverde dat aanvankelijk nog niets op voor de bezoekers. Na rust veranderde dat. Achates speelde met tien man veel feller en beter dan Volharding met elf en het was dan ook wachten op de aanslui tingstreffer en die kwam er na een uur spelen. De prima keepende Jaap Litjens had geen verweer op een uit haal van Wessel Koppes, die wel heel makkelijk door de Volharding-defensie kon wandelen. De streep van Koppes belandde diagonaal in de winkelhaak achter Litjens: 2-1. Twee minuten later herstelde Bas Eising met een wereld goal de marge van twee doelpunten. De rechtermiddenvelder hamerde de bal van een meter of twintig met een prachtige curve voorbij Gerwin Noy in de rechterkruising: 3-1. Vier minu ten later eiste dezelfde Eising een negatieve hoofdrol voor zich op. In de ogen van arbiter Van Rooy schof felde Eising zijn directe tegenstander Bart Tissen op een dusdanige manier onderuit, dat ook de dynamische half- speler het einde van de wedstrijd niet haalde. De rode kaart leek vanaf de kant zwaar gestraft. Met tien tegen tien ging Achates weer geloven dat er nog wat te halen viel in Vierlingsbeek. De bezoekers zochten steeds maar weer naar gaten in de wankele Volharding defensie, maar het vizier bij de Otter- sumse voorwaartsen stond niet op scherp. Achates ging steeds meer risi co nemen en dat leidde tot zeeën van ruimte voor de aanvallers van Volhar ding. In de slotfase ontstonden er zo nog een drietal hele grote kansen voor de Vierlingsbekenaren. Marvin Chirino tikte een keer net naast en raakte kei hard de lat en Dave Hendriks schoot nog op de paal. Gelukkig voor Achates bleef het daardoor slechts bij 3-1. Dongen-Venray 2-1 (2-0). Doelpunt: 5. Fatih Kamaci (straf schop) 1-0; 8. Sander de Bont 2-0; 78. Tom van Bergen (strafschop) 2-1. Scheidsrechter: Van Ek (Enschede). Toeschouwers: 450. SV Venray: Nielen; Gommers, Geenen (75. Van Mil), Lenders en Zanders; Bronzwaer, Willemse, Van Bergen en Linders; De Jong (55. Hlimi) en Joosten. Venray verloor in de hoofdklasse B met 2-1 bij debutant Dongen. Het was de eerste competitienederlaag van de rood-witten. Trainer Jan Poels startte met dezelfde basisopstelling als een week eerder tegen UDI'19. Dus zonder aanvaller Free Thoone, die kampt met een knieblessure. Bin nen acht minuten keken de Venrayna- ren al tegen een 2-0 achterstand aan. De 1-0 viel uit een penalty na een ongelukkige overtreding van Wout Gommers. Aanvoerder Fatih Kamaci opende vanaf elf meter de score: 1 0. Venray was daarna even van slag. Bij een voorzet lette de defensie niet goed op waardoor Sander de Bont de 2-0 kon binnenschieten. Doelman Niels Nielen voorkwam even later een 3-0 achterstand. Na het slechte ope ningskwartier herstelde Venray zich. Met voorin opnieuw een actieve Bas Joosten, die te veel op zichzelf was aangewezen. Dongen was fysiek sterk en fel in de duels. Dat leverden de bezoekers nogal wat vrije trappen op. De uitblinkende doelman Timen Bijes hield voor rust met enkele knappe reddingen zijn doel schoon. Na de hervatting verhoogde Venray de druk op het vijandelijke doel. Alhoewel Niels Nielen eerst nog een keer red ding moest brengen. Door het wegval len van Thoone is het scoren een pro bleem voor de Venraynaren. Ook het geluk zat zondag niet mee. De paal, de lat en de doelman stonden lange tijd een treffer in de weg. In de 55e minuut maakte Khalid Hlimi zijn heroptreden. De snelle aanvaller loste Thomas de Jong af. Twaalf minuten voor tijd werd Hlimi neergelegd binnen de zestien. Tom van Bergen verzilverde de strafschop 2-1In de spannende slotminuten joeg Venray tevergeefs op de gelijkmaker. Khalid Hlimi werd gestuit na een solo. Arbiter Van Ek trakteerde de aanval ler op geel, vanwege een vermeende 'schwalbe'. Tot groot ongenoegen van de Venrayse bank. De 2-2 zou niet meer vallen, vooral dankzij uitstekend keeperswerk van Beijes. Nieuwkomer Dongen boekte een zwaarbevochten zege en blijft samen met UNA aan kop in de hoofdklasse B. SVOC'01-Astrantia 2-3 (1-3). Doelpunten SVOC'01: Dirk van de Ven (strafschop) en Maikel Wis- mans. Het door blessures geplaagde SVOC'01 verloor in de zesde klasse E met 2-3 van Astrantia. In de 7e minuut was de eerste kans voor Maikel Wis- mans, maar hij schoot tegen de kee per. Een minuut later was het bijna raak aan de andere kant, maar Mikey Ellery redde bekwaam. Na een klein kwartier spelen onderschepte de sluitpost van SVOC'01 een diepe bal en poogde op te bouwen. Hij schoot echter de bal tegen een tegenstander, die de bal in dat duel met de arm mee nam, en wel raad wist met dit buiten kansje. De leidsman ontging dit echter. Enkele minuten later was het alweer raak. Een vrije trap van net buiten de zestien meter werd door de muur van richting veranderd en liet Mikey Ellery kansloos. Tien minuten later was Mai- kel Wismans dicht bij de aansluitings treffer, maar raakte na een voorzet Tim Rijbroek de lat. De tricolores poogden verzorgd te spelen maar er zat teveel onrust in het spel. Kort voor de rust mocht Dirk van de Ven aanleggen voor een penalty na een handsbal. Hij faal de niet. Een minuut later liep Astran- tia weer naar een marge van twee toen een voorzet tegendraads werd binnengekopt. Na de rust een beter SVOC'01. Met de frisse A-spelers René Classens en Thijs Loonen werd Astran- tia meer en meer onder druk gezet. Na een uur spelen een steekbal van Giel Hellegers op Maikel Wismans die beheerst afrondde. Kort daarop lever de Luc Maas een voorzet op maat af op Giel Hellegers, maar die kopte over. Astrantia kwam er nog maar mondjes maat uit en wist niet meer te scoren. Tien minuten voor het einde kregen de gasten nog een indirecte vrije trap te nemen binnen de zestien meter, maar faalden in de afwerking. De drie kleuren zetten alles op alles maar de geel/zwarte muur hield stand en nam de drie punten mee naar de noorde lijke punt van Limburg. Wilhelm ina'08-SSS'18 3-1 (2-0). Doelpunt SSS'18: Wout Janssen. Wilhelmina'08 behaalde in de tweede klasse een dikverdiende zege op SSS'18: 3-1. De gasten uit Overloon lieten te weinig zien om aanspraak te maken op punten. De eerste tien minu ten was het aftasten van twee kanten. De eerste kans was voor Luc Janssen na een goede voorzet van rechts, maar hij wist de bal niet langs de Wilhelmina doelman te krijgen. Een minuut later was het aan de andere kant wel raak toen Kristof Peirera de bal in de verre hoek binnen kopte. SSS'18 probeerde met veel inzet de bakens te verzetten, maar het werd een middag van veel 'net niet'. Veel afvallende ballen waren voor de balvaardige Weert spelers en SSS'18 moest veel energie steken in het terugveroveren van de bal, die dan vaak weer te gemakkelijk werd ingele verd. Er kwamen wel enkele kansjes voor Luc Janssen en Koen Voesten maar het bleef 'net niet'. Tot overmaat van ramp gleed Roy Hendriks in de 28e minuut uit en bood Kristof Peirera vrije doortocht richting doelman Loef- fen en deze was op de beheerst inzet kansloos: 2-0. In de 40e minuut kreeg Koen Voesten een goede kans op de aansluitingstreffer en een minuut later had SSS'18 geluk dat een pegel op de paal in plaats van in het doel eindigde. De meegereisde Overloonse toeschouwers hoopten op een agres sief en aanvallend SSS'18 in de tweede helft, maar Wilhelmina bleef makkelijk overeind. In feite werd de wedstrijd in de 54e minuut beslist toen Kevin Janis de 3-0 liet aantekenen. Drie minuten later viel de Wilhelmina keeper uit en werd vervangen door Ivar Spee. Die gaf -na een zwakke uittrap- de Overlo- ners nog een beetje hoop, want Wout Janssen bracht met een strakke schui ver in de 67e minuut de 3-1 op het scorebord. Hoewel SSS'18 het bleef proberen werden er nauwelijks echte kansen uitgespeeld en bleef Wilhelmi- na makkelijk overeind. Zondag speelt SSS'18 uit tegen pro movendus Baarlo. apoltnieuws -info Vierde winst voor koploper Ysselsteyn Griendtsveen-Ysselsteyn 0-2 (0-0). Doelpunten: 60. Johan Speijc- ken 0-1; 88. Jeroen Sanders 0-2. Scheidsrechter: Vrenken (Hae- len). Toeschouwers: 125. Gele kaart: Bas van Grunsven en Piet Kuijpers (Griendtsveen). Ysselsteyn: Rob Berkers; Van de Pas, Jeffrey Versteegen, Thijs Ber- kers en Jeurissen; Thijs Hendriks, Speijcken en Bovee; Sanders (88. Jaspers), Tom Hendriks (69. Van Dijck) en Phil Versteegen. Door Henk Willemssen Met twaalf punten uit vier duels beleeft Ysselsteyn een droomstart in de vijfde klasse F. In de Peelder- by tegen buurman Griendtsveen boekt de ploeg van trainer Noud Janssen een verdiende, maar toch zwaarbevochten overwinning: 0 2. De Griendtsveense hekkenslui ter strijdt voor wat het waard is. Na een uur is het Johan Speijcken die eindelijk de ban breekt met de openingstreffer. Wie denkt dat Ysselsteyn het daar- De Ysselsteynse aanvaller Jeroen Sanders (links) belaagt doelman Jos Fleurkens die de bal kan wegstompen. na makkelijk krijgt, komt bedrogen uit. Het taaie Griendstveen blijft tot het einde knokken voor een beter resultaat. Pas in de slotminuten gooit Jeroen Sanders de derby in het slot: 0-2. "Ysselsteyn heeft het hier in het verleden altijd moeilijk gehad", weet Noud Janssen. "Het was geen grootse wedstrijd, maar voor mij telt alleen het resultaat." Dat de promovendus al zo snel aan kop komt in deze overwe gend Brabantse klasse, heeft vrijwel niemand verwacht. Janssen "De druk van het koploper zijn wordt steeds groter. Iedere week opnieuw moeten we het laten zien. Dat is ook normaal, maar daar moeten we mee om leren gaan. Iedereen wil van de koploper winnen. Ook een ploeg als Griendts- veen brengt tegen ons iets extra's." Vanaf de aftrap kiest Griendtsveen brutaal het offensief op het kleine speelveld langs het spoor. De thuisclub is geenszins van plan zich in te graven, nu de koploper op bezoek komt. De Ysselsteyners lijken daardoor wat ver rast. Al is het eerste gevaar voor de bezoekers als Thijs Hendriks vanaf 25 meter een doelpoging waagt die de lat scheert. Nadat doelman Rob Berkers twee keer kordaat moet ingrijpen, schiet Bas van Grunsven via de vinger toppen van de Ysselsteynse sluitpost op de lat. De Griendtsveners gaat er fel in, wat soms tot irritatie leidt bij de bezoekers. Vooral linkerspits Phil Ver- steegen moet het regelmatig ontgel den. Topscorer Tom Hendriks is in de spits lastig aanspeelbaar. Slechts één keer kan hij zich echt laten zien. Uit een steekbal van Thijs Hendriks knalt Tom Hendriks op de lat. Vlak voor rust 'poort' Ronnie Bovee op links zijn tegenstander. De linkshalf legt de bal terug op Jeroen Sanders die recht in de handen schiet van keeper Jos Fleurkens. Na een uur komt Ysselsteyn op voorsprong. Het begint met een vrije trap op links van Ronnie Bovee. Jeroen Sanders kaatst terug op Johan Speijcken die eindelijk het gaatje weet te vinden. Doelman Fleurkens is kansloos op de zuivere schuiver in de hoek: 0-1. De vele Ysselsteynse toe schouwers - zeker driekwart van het publiek - denken dat Griendtsveen nu wel zal breken. Maar de thuisclub geeft zich niet zomaar gewonnen. Bas van Grunsven duikt voor het doel op en opnieuw redt Rob Berkers. "Rob heeft vandaag weer prima gekeept. Zoals hij dat de laatste weken al steeds doet", aldus trainer Janssen. Vier minu ten voor tijd wordt Thijs Berkers bin nen de zestien gehaakt door keeper Fleurkens. Arbiter Vrenken wijst reso luut naar de stip. Johan Speijcken - een week eerder nog trefzeker vanaf elf meter - ziet zijn penalty in de hoek gekeerd door een uitstekende red ding van Fleurkens. Dik een minuut later is het toch raak. Phil Versteegen vindt Jeroen Sanders die de bal vanaf twintig meter in het doel deponeert: 0-2. Sanders raakt daarbij geblesseerd en invaller Peter Jaspers heeft direct de 0-3 op zijn schoen, maar opnieuw redt de Griendtsveense sluitpost. "In de eerste helft lieten we ons te ver terugzakken", vindt Noud Janssen. "Na de rust hebben we het beter gedaan door meer druk naar voren te geven. Maar we moesten toch attent blijven. Want Griendtsveen heeft voorin een paar gevaarlijke spelers die steeds goed doorkwamen." Op sportpark 't Klaverblad staat zondag de derby Leunen tegen Oostrum op het programma. Beide laaggeklasseerde clubs wachten nog op hun eerste overwinning in de vierde klasse F. Hekkenslui ter Leunen behaalde afgelopen zondag bij HBSV zijn eerste punt. Nieuwkomer Oostrum bezet de tiende plek met twee punten. De ploeg van trainer Wim de Roy is niet alleen de meeste scorende ploeg in 4F Maar de rood-witten heb ben ook de meeste doelpunten tegen. Doelman Ralph Kessels moest in vier duels al dertien keer de gang naar het net maken. De Roy heeft voor een offensieve strijdwijze gekozen en de Helmonder durft onervaren jeugd spelers op cruciale posities neer te zetten. Centrumverdediger Maarten de Bakker en middenhalf Niek van Bergen komen rechtstreeks over uit de A-jeugd. Leunen kampt na het vertrek van topscorer Tom Hendriks naar Ysselsteyn met een gebrek aan productiviteit. De ploeg van trainer Henk Langstraat is met drie treffers de minst scorende club in deze klasse. Tegen HBSV vielen de verdedigers Koen en Roel Gielens al in de eerste helft geblesseerd uit. Het is de vraag of ze zondag inzetbaar zijn. Ruud van Ool keert deze week terug van zijn verblijf in de Verenigde Staten, terwijl Roy Keijsers en Mark Weijs op de weg terug zijn na een blessure. Het is zondag de elfde keer dat Leu nen en Oostrum elkaar in competitie verband treffen. De cijfers wijzen in het voordeel van Leunen. De oranje- witten wonnen zes van de tien duels. Drie keer eindigde de derby onbeslist en Oostrum stapte één keer als win naar van het veld. Dat was op 28 okto ber 1973 in Leunen toen Leo Lenssen de winnende treffer scoorde (0-1). Het doelsaldo spreekt ook duidelijk in het voordeel van Leunen: 22 voor en 9 tegen. De laatste ontmoeting dateert van 30 maart 2008, in de vierde klasse. In Oostrum eindigde de derby in 1-1 door treffers van Chris Wislchut voor de thuisclub en Frits Lucassen voor Leunen. Enkele weken later degra deerde Oostrum naar de vijfde klasse. Venray speelt in de hoofdklasse B de verre uitwedstrijd tegen Papen- drecht. Na het 2-1 verlies tegen Don gen moeten de Venraynaren voorlopig genoegen nemen met een plek in de middenmoot. Papendrecht staat drie plaatsten lager. De Zuid-Hollanders kregen afgelopen zomer te maken met veel vertrekkende maar ook veel nieu we spelers. Papendrecht vormt nog geen hecht team en het ging zondag kansloos met 4-0 onderuit bij UDI'19. Venray had het de laatste twee jaar telkens lastig in Papendrecht. Afgelo pen seizoen werd het 2-2 en een jaar eerder verloor Venray met 1-0. Volharding heeft zich in de tweede klasse H opgewerkt naar de subtop. De achterstand op koploper Venlo- sche Boys bedraagt slechts twee pun ten. Een dissonant vormen de vele rode kaarten. Afgelopen zondag tegen Achates kreeg Bas Eising rood. In het eerste bekerduel tegen Stiphout Voor uit werd de van Olympia'18 overgeko men middenvelder ook al uit het veld gestuurd. Erik Ermers en Koen van de Cruijsen incasseerden dit seizoen ook al de rode prent. De Vierlingsbekers gaan in Tegelen op bezoek bij nieuw komer Sportclub Irene, dat de ranglijst sluit. Ook SSS'18 trekt Limburg in. De Overloners treffen debutant Baarlo. Nog nooit eerder speelden beide clubs tegen elkaar. De nieuwe fusie club Sporting ST heeft nog niet veel geluk gekend. Uit vier duels verzamel de de ploeg uit Swolgen en Tienray slechts een punt in de vierde klasse F. Het betekent toch een tegenvaller. Na een soepele voorbereiding waren de verwachtingen immers hoogge spannen. Zondag komt titelkandidaat HBSV in Tienray op bezoek. In de vijfde klasse E kwam SV Uni ted slechts twee keer in actie. Trainer Michel Baltissen speelt zondag in Wanssum tegen zijn oude club Resia. Baltissen was vier jaar actief in Weller- looi. Resia sluit puntloos de ranglijst met vlak daarboven SV United, dat eveneens zijn oud-trainer ontmoet. Want Peter van Osch staat nu aan het roer bij Resia. Ook in Holthees is het een weerzien van oude bekenden. Op sportpark De Halt is Koningslust te gast. Met trainer Roeland van Ouden- hove die van 2003 tot 2006 Holthees onder zijn hoede had. Koploper Ysselsteyn heeft in de vijfde klasse F al een gat van vier pun ten geslagen met de naaste belagers. Uit bij SPV in Vlierden proberen de Ysselsteyners de zegereeks voort te zetten. In het seizoen 1996/97 won Ysselsteyn ook de eerste vier duels. In de vijfde wedstrijd, thuis tegen Resia, ging het toen voor de eerste keer mis (1-3). Toch greep Ysselsteyn in dat seizoen de titel in de vijfde klasse. In de zesde klasse E treedt Merselo in De Rips aan tegen Fiducia. Beide ploe gen hebben zes punten, maar Merselo heeft nog een duel tegoed. SVOC'01 is komend weekeinde vrij. Oud-Venraynaar Peter Fleurkens is al enkele jaren voorzitter van voetbal club Griendtsveen. Afgelopen zondag voor de derby tegen Ysselsteyn maakt hij vooraf een praatje met trainer Noud Janssen. "We hebben nog samen in de jeugd van Venray gevoetbald. Maar dat is wel heel lang geleden", zegt Fleurkens. Griendtsveen, een dorp van dik 500 inwoners, telt nog slechts twee seniorenelftallen en een pupillenteam. "We hebben der tig voetballers voor twee elftallen", vertelt de voorzitter. "Eigenlijk horen we in de zesde klasse thuis. We zijn twee jaar geleden gepromoveerd en vorig seizoen hebben we ons maar net gehandhaafd. We zullen het dit jaar opnieuw heel lastig krijgen." De oudere jeugd van Griendtsveen voet balt bij ZSV in Zeilberg. "Volgend jaar komen er twee over naar de senioren. Hopelijk keren ze terug. We kunnen ze heel goed gebruiken. Want we wil len zo lang mogelijk een zelfstandige voetbalclub blijven." Uitslagen SSS'18 A1-Stiphout Vooruit A1 5-0 ASV'33 B1-SSS'18 B1 2-4 SSS'18 B2-VCH B2 2-2 SV Oostrum M11B1-SSS'18 M11B1 2-2 RKMSV C1-SSS'18 C1 0-8 SSS'18 M7C1-Stormvogels'28 M7C1 1-10 SSS'18 D1-DAW D1 3-3 HRC'27 D2-SSS'18 D2 0-5 SSS'18 MD1-Hapse Boys MD1 0-6 VVV'03 E1-SSS'18 E1 3-3 SSS'18 E2-SV Leunen E2 14-1 SSS'18 E3-GFC'33 E3 2-9 Volharding E5-SSS'18 E4 5-1 SSS'18 F2-TSC'04 F1 0-7 SV Venray F7-SSS'18 F3 16-0 Volharding F5-SSS'18 F4 3-5 Wilhelmina'08-SSS' 18 3-1 SSS'18 2-Wittenhorst 2 1-1 SSS'18 3-SVEB 3 6-3 SSS'18 4-Juliana Mill 4 3-7 SVEB 4-SSS'18 5 2-1 SV Venray 9-SSS'18 6 1-5 Dames Kon. UD-SSS'18 3-1 Programma do. 30 september Dames SSS'18 2-De Willy's 2 20.00 Programma zaterdag 2 oktober ASV'33 A1-SSS'18A1 14.30 SSS'18 B1-Juliana Mill B1 13.30 DEV Arcen B2CO-SSS'18 B2 14.30 SV Oostrum M11B1-SSS'18 M11B1 13.00 SSS'18 C1-Baarlo C1 13.00 SV United C2CO-SSS'18 C2 12.30 HRC'27 M7C1-SSS'18 M7C1 12.00 SSS'18 D1-Festilent D1 11.30 SSS'18 D2-SV Venray D9 11.30 JVC Cuijk MD2-SSS'18 MD1 11.00 SSS'18 E1-GFC'33 E1 10.00 RKDSO E1-SSS'18 E2 9.00 Stormvogel'28 E2-SSS'18 E3 10.00 SSS'18 E4-SV United E5CO 10.00 SSS'18 F1-Hegelsom F1 9.00 Melderslo F2-SSS'18 F2 10.30 Volharding F3-SSS'18 F3 10.00 SSS'18 F4-DSV F4 9.00 Programma zondag 3 oktober Baarlo-SSS'18 14.30 Baarlo 2-SSS'18 2 12.00 SSS'18 3-SV Venray 7 10.30 Hapse Boys 4-SSS'18 4 9.45 SSS'18 5-RESIA 3 10.00 SSS'18 6-Sporting ST 5 10.00 Dames SSS'18-Almania 12.00 Boekel Sport-SSS'18 2 12.00 Uitslagen United/BVV vet.-Melderslo vet. 1-1 BVV-Lottum 2 3-0 BVV 2-Holthees 3 2-1 BVV DA-America DA 2-0 Programam zaterdag 2 oktober Sporting ST vet.-United/BVV vet. 16.30 Programma zondag 3 oktober Oostrum 3-BVV 10.00 BVV 2-SVOC'01 5 11.00 Excellent DA2-BVV da1 10.30 Maatwerk In financiële zekerheid -o/Qiïe ^"nfa/ion Video ford ■ideohrfe i;: rwit-V,

Peel en Maas | 2010 | | pagina 21