Geslaagde boekenmarkt Nederlandse titels voor Wouter en Jasper Rangel Silaev in Vals Plat Unicefloop voor recht op zorg PEEL EN MAAS Donderdag 30 september 2010 - Pagina 20 In De Witte Hoeve wordt op zaterdag 30 oktober de Hoeve Blues Roots Rock Night gebouden. Guy Forsyth uit de USA en drie Limburgse bands gaan optreden. Forsyth behoort al jaren tot de top van de blueswereld, de laatste jaren vooral als singer-songwriter. Tijdens deze avond gaat hij terug naar zijn roots de Texasblues, bij gestaan door zijn Nederlandse vrienden The Jetsetters. Daarna is er een optreden door CC Jerome The Jetsetters die met hun rock roll &billy bluessound voor vuurwerk gaan zorgen. De derde band is Dwayne Verheyden Texmexplosion uit Limburg. Als laatste is er een optreden door de Venrayse Formatie Harrie en de Rest. Dwayne Verheyden Texmex plosion Kaarten reserveren kan via tele foon (0478)580624, (0478)581626 of via e-mail l-linders@home.nl. Zie ook www.timeswitch.web-log.nl. Schouwburg Venray opent het nieuwe seizoen met drie voorstellingen: muziekthea ter/percussie Zic Zazou, het theaterconcert Here, there everywhere en de cabaret voorstelling Fjord van Ellen Dikker. Muziektheater/percussie Zic Zazou bezoekt op zaterdag 2 okto ber vanaf 20.00 uur de schouw burg in Venray. Met het oog op de enorme populariteit van Stomp, Blue Man Group en andere per cussieshows is het eigenlijk ver bazingwekkend dat Zic Zazou nog niet bekend is in Nederland. Deze mannen uit Frankrijk 'heb ben het uitgevonden': al meer dan twintig jaar leven zij hun passie uit voor alles wat kan tikken, ram melen, hameren, toeteren, fluiten en klingelen. In Brocante Sonore spelen zij leden van een fanfare orkest die terecht zijn gekomen in een geluidsfabriek en daar hun talenten loslaten op het interi eur. Het is een decor zoals we dat van Fransen mogen verwachten: speels, magisch en een tikkel tje ongepolijst. In Schouwburg Venray kan men op woensdag 6 oktober genieten van het thea terconcert Here, there every where. Geen band heeft zoveel invloed gehad op de moderne popmuziek als The Beatles. Aan de hand van het verhaal van een oude rocker en zijn tienerdochter gaan acht jonge acteurs, begeleid door een vierkoppige topband, op zoek naar de kern van The Beatles. Met eigentijdse interpre taties en nieuwe arrangementen komen de nummers verrassend dicht bij de vitaliteit en dynamiek van de originele songs. Here, there everywhere is een zinderende muzikale theatershow, waarin een nieuwe generatie The Beatles ont dekt. Aanvang 20.00 uur. Op don derdag 7 oktober vanaf 20.00 uur kan men de cabaretvoorstelling Fjord van Ellen Dikker bezoeken in de schouwburg in Venray. Hoe meer brandvoorschriften, rook- verboden, veiligheidsmaatregelen en gebruikersinstructies de kop opsteken, hoe meer Dikker het leven zijn eigen gang wil laten gaan. Want als je waarschuwt voor iedere stoeptegel die los ligt, kun je geen stap meer zetten. Fjord is een ode aan het stomme toeval, de dikke pech en de sneue vergissing. Tijd voor een sprong in het diepe en een duik in het pierenbad. Juist omdat het niet mag. Waar Ellens debuut Toendra een pleidooi voor eenvoud was, zo is Fjord dat voor grilligheid. Een voorstelling die door alle regels heen breekt en het gevaar juist omarmt. Meer informatie is te vinden op www.schouwburgvenray.nl. De Venrayse band Pilot Flame stopt ermee. Na acht jaar samen op de planken te hebben gestaan, besloten Giel Claessens, Jop Janssen, Freek Crienen en Mark Born onlangs om de formatie op te heffen. Pilot Flame werd door Giel Claessens (gitaar en zang) en Jop Janssen (drums) opgericht eind 2002. Zij gingen vervolgens op zoek naar een zanger en een bassist en vonden die in respec tievelijk Freek Crienen en Mark Born. De jonge band kende een vliegende start. De uitnodigingen voor optredens kwamen aan de lopende band binnen en al snel wist Pilot Flame met zijn mix van rocken en feesten een goede naam in de regio Venray op te bouwen. De band trad regelmatig op in Venray en omgeving, onder meer in verschillende jeugdsozen en cafés als de Tijd, 't Podium, de Evenaar en op Venray Muzikaal Totaal, maar ook in Arnhem, Nij megen, Roermond en Maastricht. Het succes van de covers smaakte naar meer en de passie om zelf muziek te gaan maken groeide. Weken van schrijven gingen voor bij en eind 2007 dook Pilot Flame de studio in om de cd Weather Report op te nemen. "Een gewel dige ervaring als muzikanten, maar ook als vrienden onder elkaar om een week lang alleen maar met Jop Janssen (links), Giel Claessens, Mark Born en Freek Crienen stoppen met Pilot Flame. muziek bezig te zijn", laat Giel Claessens weten. "Het opnemen van de cd behoorde tot een van de hoogtepunten van Pilot Flame. Maar ook het optreden voor circa 1500 toeschouwers in het napro- gramma van Nick en Simon bij het terrein van café 't Podium was een onvergetelijke avond." Maar waarom stopt Pilot Flame na acht jaar? "Helaas komt aan alles een einde, ook aan het succes van Pilot Flame", aldus Giel Claessens. "De optredens namen de laatste jaren in aantal af en de muzikale interesses verschoven. Helaas is zanger Freek Crienen niet meer bereid om nog energie te steken in de band, tot grote teleurstelling van de andere drie bandleden." Of Pilot Flame ooit nog in de oorspronkelijke samenstelling zal spelen, is volgens Claessens 'moeilijk te zeggen'. "Wel blijven de meeste bandleden nog actief in de muziek. Jop is intensief bezig met The Imagineers en Giel en Mark zijn actief in de progressieve rockband Black Tree." Gitarist Giel Claessens en bassist Mark Born zijn momenteel bezig met het opzetten van een nieuwe band die eigen werk gaat spelen. "Daar voor zijn we nog op zoek zijn naar een drummer." Voor oud-leerlingen, oud leerkrachten en overig perso neel van de Mariaschool Tien- ray wordt op 13 november een reünie gehouden, ter gelegen heid van 100 jaar onderwijs in Tienray. De avond begint om 18.00 uur met een heilige mis in de kerk van Tienray. Om 18.45 uur start een rondlei ding in de bestaande basisschool aan de Bernadettelaan 12, waar een fototentoonstelling van 100 jaar onderwijs in Tienray wordt gepresenteerd door Heemkunde- vereniging Meerlo-Wanssum. De deelnemers kunnen zich vervol gens verzamelen in het Parochie huis aan de Bernadettelaan 10, waar het gezellig samenzijn om 20.30 uur start. Tijdens de reü nie bestaat de mogelijkheid om opnieuw klassenfoto's te maken, die vervolgens natuurlijk besteld kunnen worden. Tevens kunnen oude foto's worden nabesteld. De reünie is toegankelijk voor ieder een die in de periode van 100 jaar het onderwijs in Tienray hebben gevolgd en alle oud- leerkrach ten, oud- bestuursleden en oud- medewerkers van de ondersteu nende diensten. Aanmelden voor de reünie kan tot 1 november bij voorkeur via e-mail: mariaschool- tienray@live.nl, of via de contact- personen Lous Aerts, telefoon 0478-691218, of Jan van Rijswick, telefoon telefoon:0478-692539. Meer informatie staat op de De Mariaschool: een plaatje uit de oude doos. website http://reunie-maria- school.spaces.live.com. Zaterdag 16 en zondag 17 oktober viert Zomaarpop groot feest. Het festival van jongerensoos OJC Watjang in Oirlo viert dit jaar het 25- jarig jubileum en pakt daarom groots uit. Er verschijnen twee dagen lang vijftien acts op het podium tijdens het festival: doorbrekende bands, vette dj's, gevestigde grote namen in het Nederlandse muziekland, maar ook acts die in de rijke historie van het festival de tent op z'n kop hebben gezet. Onlangs werd al bekend dat de bekende band Go Back To The Zoo op het festival zal spelen. De organisatie van Zomaarpop is verheugd dat ze nog een aantal grote bands heeft kunnen vast leggen voor deze zilveren editie. Zo speelt de Friese band Daily Bread op de eerste festivaldag op de planken van het hoofdpo dium. Het afgelopen jaar is deze band uitgegroeid tot Nederlands meest talentvolle band. Het trio is een garagebandje dat dansbaar en sexy wil zijn; het jongere zusje van zZz, met een flinke scheut Electro. Met een rammelend orgel, drillende drums en de pompende basloopjes die zangeres Kimber- ley ondersteunen, hebben de bandleden tot nu toe bewezen veel in huis te hebben. Daily Bread is een trio dat nog niet heel lang aan de weg timmert, maar wel meteen een hoofdweg lijkt te hebben gevonden. Afgelopen jaar verscheen het debuutalbum Well you're not invited bij Excelsior: dit werd en is een succes. Ook in Europa is inmiddels meer interes se voor de drie jonge Friezen die live een prachtige show neerzet- ten. Dit jaar kun je dus lekker dan sen op de elektronische muziek van Daily Bread, maar natuurlijk blijft het daar niet bij. De man nen van Nobody Beats The Drum verzorgen dit jaar de kers op de taart van deze editie. Dit inmid dels populaire electro-collectief stond een aantal jaar geleden op Zomaarpop en braken daar officieus door dankzij een spet terende show. Nobody Beats The Drum maakt elektronische pop en dance op een manier die niemand hen nadoet. Dit jaar mogen ze de Main Stage van Zomaarpop afslui ten. Eerder op die dag zal ook popband MakeBelieve het podi um bestijgen. Een tijdje geleden werd deze jonge formatie gebom bardeerd tot 3FM Serious Talent, waarna met hun eerste single From The Start op hoge rotatie op zowel radio als tv gedraaid werd. Hierna werden de bandleden uit genodigd voor zowel Lowlands als Sziget: het grootste festival van Europa. Mede dankzij deze grote optredens zijn ze erg bekend in de Nederlandse muziekwereld en hun tweede single Another Night At The Disco werd dan ook al snel uitgebracht. Dit nummer is nu ook vaak te horen op de vaderlandse radio en tv. De organisatie heeft ervoor gekozen om geen kaart verkoop te laten plaatsvinden. Kaarten zijn alleen te koop aan de kassa. Bezoekers kunnen genieten van veel acts, verdeeld over twee podia: het hoofdpodium en de kelder, waar OJC Watjang is geves tigd. Bijzonder is dat de soos op het moment helemaal wordt ver bouwd en met Zomaarpop zijn de deuren voor het eerst geopend. Meer informatie is te vinden op de website: www.zomaarpop.nl Kiwanisclub Schieëpersland hield zondag de jaarlijkse boeken markt op het Schouwburgplein in Venray. De boekenmarkt werd gecombineerd met de koop zondag in het centrum en trok dan ook veel belangstellenden. Met name het kinderboek stond deze keer in de schijnwerpers. De opbrengst gaat ook dit jaar naar een goed doel, 't Raayke in Tienray. Op Peel en Maas TV was dinsdag een sfeerimpres sie te zien van de boekenmarkt. Uitzending gemist? Kijk dan op www.peelenmaastv.nl Wouter Janssen en Jasper Geurts hebben de Nederlandse titel in de tweede divisie voor ensembles gewonnen. Met het duet op het kleine trom New Balance van Charles van Zanten werden zij door de jury beoordeeld met een score van 85 punten. Hiermee behaalden zij de eerste plaats in hun sectie. Hiermee heeft muziek vereniging MMSK St. Petrus'Ban- den voor het eerst in jaren weer Nederlandse kampioenen in haar gelederen. Muzikale zondag Op Servaashof in Venray vindt zondag 3 oktober van 14.30 tot 16.30 uur een muzikale middag plaats met een optreden van Ruud van der Heijden. Van der Heijden is een beroepsmusicus uit Best. Hij zingt bekende meezingliedjes en Brabantse luisterliedjes, waarbij hij zichzelf begeleidt op zijn key board. Belangstellenden zijn van harte welkom in het restaurant Le Tambourin aan de Stationsweg. Expositie pasteltekeningen In het creativiteitscentrum Seniorservice aan de Prins Ber- nardstraat in Venray komen iedere week pastelgroepen bij elkaar om schilderijen en kunst werken te maken. De groepen laten hun werkstukken zien tij dens een expositie die duurt tot november bij Beukenrode in Venray. De 10-jarige pianist Rangel Silaev uit Venray is op zaterdag 2 oktober te zien in het televisiepro gramma Vals Plat. Het programma op Nederland 2 begint om 16.30 uur en Rangel is tien minuten te zien in de uitzending. Rangel won vorig jaar het auditieconcert Mozart 2009... je zult maar een wonderkind zijn van Edwin Rut ten. Onlangs werd Rangel aangeno men op de Jong Talent Academie van het Tilburgse Conservatorium, waar hij de jongste leerling is. In het programmaonderdeel van Vals Plat is ook te zien hoe Rangel meespeelt op een concert met de Nederlandse pianist Jan Vayne. Na twee improvisatieconcerten werd Rangel uitgenodigd voor de Zomertourconcerten van Jan Vayne en Martin Mans. Inmiddels heeft Rangel al aan zes concerten van Jan Vayne meegedaan. Het Regionaal Comité Unicef houdt op zondag 3 oktober de 27e Unicef-loop in Overloon. De opbrengst is bestemd voor de kin derrechten en dan met name voor het recht op gezondheidszorg.Want goede zorg is van groot belang voor het terugdringen van de kin dersterfte. Deze loop is een afwis selende wandeltocht van ongeveer zes kilometer door de bossen van Overloon gaat. Start en finish zijn bij De Raaijhal aan de Raaijweg in Overloon. Starten kan tussen 11.00 en 13.30 uur. Om 11.00 uur geeft burgemeester Van Soest het start sein. De jeugdgroep van Fanfare Vriendenkring uit Overloon en de Jeugdharmonie uit Vierlingsbeek zorgen voor de muzikale noot. Verder maken de kinderen kans op een prijs als ze de opdrachten tijdens de route goed beantwoor den. Voorafgaand aan de loop heb ben voorlichters van Unicef op 29 basisscholen in de regio aan ongeveer 1700 leerlingen verteld over het werk van Unicef en over het thema van de loop. De kinde ren hebben daarna zoveel mogelijk sponsors gezocht. De opbrengst is dit jaar bestemd voor het recht op gezondheidszorg. Jaarlijks ster ven er zes miljoen kinderen door ziektes als longontsteking, diarree, malaria of als gevolg van ai ds. Uni cef helpt bij het terugdringen van deze kindersterfte door te zorgen gezondheidscentra, schoon water, sanitaire voorzieningen, voorlich ting en inentingscampagnes. Taxatie oude boeken Hotel-restaurant De Zwaan aan de Grote Markt in Venray opent op maandag 4 oktober zijn deuren voor taxateur en veilinghouder Arie Molendijk uit Rotterdam. Hij gaat deze dag oude en zeldzame boeken, handschriften en oude bijbels voor het publiek op hun waarde schatten. Molendijk is voor al gespecialiseerd in oude geschie denis, topografie, (staten)bijbels en theologie. Er zijn ook een paar voorbeelden te zien zijn van antie ke boeken, bijbels die op originele wijze gerestaureerd zijn. Voor res tauratie kan een afspraak gemaakt worden.Molendijk houdt twee keer per jaar een veiling van oude en antieke boeken en was organisator van diverse boekenmarkten, zoals de Veluwse boekenmarkten. De dag duurt van 13.00 tot 16.30 uur. Hoeve Blues in Venray 'The Beatles' in Schouwburg Venray Pilot Flame stopt Reünie Mariaschool Daily Bread op jubileum Zomaarpop

Peel en Maas | 2010 | | pagina 20