Aanpak watervervuiling Zonwering centraal Gratis ramen wassen bij eerste klant van den munckhof bv 1 Ëjfm ASPERGES Venrayse Ondernemers Dertig jaar wonen in het groen Rijschool Peter Herens met hun nominatie voor de Venrayse Ondernemersprijzen K intratuin ttP van den munckhof PEEL EN MAAS Donderdag 30 september 2010 - Pagina 16 Waterschap Peel en Maas vallei werkt aan het verbete ren van de natuurwaarden in Noord-Limburgse beken. Een knelpunt is dat bij hevige regenval vuil rioolwater in beken wordt geloosd, omdat het riool het vele water niet aan kan. Gemeenten zijn ver antwoordelijk voor deze lozin gen. Het waterschap stelt tot 2015 drie miljoen euro ter beschikking aan gemeenten om deze riooloverstorten aan te pakken. De gemeenten Ber gen, Gennep, Venray en Weert hebben hiervan 1,5 miljoen euro aangevraagd, waarmee ze diverse riooloverstorten aanpakken. Als het heel hard regent is de rioolbuis te klein voor al dat water. Riolen hebben overstorten die dan gaan werken, waardoor al het vuile rioolwater direct in beken en vijvers terechtkomt. Het gevolg: het water in de beek wordt vuil, waardoor er vissterfte en stank kan optreden. Daarom zijn riooloverstorten een groot probleem voor de waterkwaliteit in de Limburgse beken. Water schap Peel en Maasvallei wil die vervuiling niet in zijn beken en heeft daarom drie miljoen euro ter beschikking gesteld aan gemeen ten om riooloverstorten aan te pakken. Met dit overstortfonds wil het waterschap gemeenten in Noord- en Midden-Limburg stimu leren om verdergaande maatrege len te nemen bij riooloverstorten die lozen op kwetsbare wateren. Tijdens de eerste ronde van een half jaar is voor ruim 1,5 miljoen euro subsidie aangevraagd door gemeenten in het beheergebied van Waterschap Peel en Maasval lei. De gemeenten Bergen, Gen nep, Venray en Weert gaan met diverse projecten de vervuiling uit hun riolen te lijf. Deze projec ten zijn voor 2016 klaar. Paul de Lange, portefeuillehou der zuiveringsbeheer bij Water schap Peel en Maasvallei: "Wij zijn bijzonder verheugd over de constructieve samenwerking met de Limburgse gemeenten uit ons beheergebied. Ik vertrouw erop dat ook van de volgende subsi dieronden enthousiast gebruik wordt gemaakt." De aanpak van riooloverstorten draagt ook bij aan de Europese kwaliteitsei sen waaraan het water in 2015 moet voldoen. Alle beken, rivie ren, plassen en meren in Euro pa moeten de komende jaren overal een goede ecologische kwaliteit krijgen. In juli is Marc Lucassen gestart met zijn eigen zonwe- ringbedrijf. Marc was acht tien jaar actief als medewer ker bij een zonweringbedrijf, maar was toe aan een nieuwe uitdaging. Lucassen Zonwering speci aliseert zich vooralsnog alleen in buitenzonwering zoals zon neschermen, rolluiken, screens, markiezen en rolhordeuren. Uiter aard is alles leverbaar in een groot scala aan kleuren en maten. Behal ve het leveren van nieuwe zonwe ringen kunt u bij Marc Lucassen ook terecht voor het onderhoud en het schoonmaken van rollui ken. Ook voor reparatie bent u bij Lucassen Zonwering aan het juis te adres. En binnen een straal van 40 kilometer worden geen voor- rijkosten berekend. Zowel parti culieren als ook bedrijven kunnen bij dit jonge bedrijf terecht. Voor meer informatie kijk op www.lucassenzonwering.nl of mail naar marc@lucassenzonwe- ring.nl. Price Cleaning bestaat inmiddels alweer 25 jaar. Dit jubileum vierde het profes sionele schoonmaakbedrijf onder meer door het aanbie den van een gratis ramenwas- beurt bij basisschool Coninx- hof. Deze school was niet voor niets uitgekozen voor de gratis was beurt. Basisschool Coninxhof is een van de eerste en daarmee de oudste klant van Price Cleaning. Medewerkers van Price Clea ning zijn al 25 jaar actief op Coninxhof. Al 25 jaar maken de medewerkers van Price Cleaning dagelijks de basisschool schoon. Price Clea ning is een van de oudste profes sionele schoonmaakbedrijven in Venray. Het bedrijf groeide in 25 jaar uit van een lokaal eenmans bedrijf tot een middelgrote regio nale marktbespeler met zo'n 200 medewerkers. Harry Maessen - Maessen Bedrijven Yvonnen en Ruud Welbers - Culinair Creatief Julian Hendriks en Jos Hovens - JDS Bedrijfsautomatisering Berry en Annemie Vink - Vink Bedrijfshygiëne Ine Poels - Intratuin Venray Piet en Geert-Jan Verstraaten - Verstraaten Personenvervoer Frank Swinkels - Aspergekwekerij Frank Swinkels Roger en Monique Smits - Hostellerie De Hamert r /l/le&vdW' (Vw/ik ijedrijfshygiëne Fran kwekerij Winkels Vanafvrijdag3april starten wij weer met de verkoop asperges vanuit onze veikoopwagen aan de Deumse AMESSEN GRONDVERZET BV I4.S Keizersveld 19 Venray - www.vandenmunckhof.nl Deze maand viert Patricia van Rijswick-Kneepkens haar 30-jarig jubileum als make laar. Een unicum in deze roe rige vastgoedtijden. Uniek was destijds ook haar beëdiging als makelaar en taxateur in 1980. Zij was namelijk de eerste vrouwelijke makelaar in deze regio. Voor een commissie van elf wijze mannen stond zij haar mannetje. En dat doet zij nog steeds in een branche, die hoofdzakelijk door mannen wordt geregeerd. In haar werk is Patricia sterk betrokken bij het wel en wee van haar opdrachtgevers en met veel energie en kennis van de huizen markt slaagt zij er in, ook in deze mindere tijd, om verkopers en kopers bij elkaar te brengen. Haar ervaring blijkt dan een goede raadgever. Patricia is een échte vakvrouw. Zij staat voor haar zaak en voor haar klanten. Na vijfen twintig jaar van huis uit te hebben gewerkt, heeft zij in 2004 haar kantoor aan de Patersstraat 25 in Venray geopend. ''Het werken vanuit het centrum van Venray bevalt uitstekend. "Klanten weten je goed te vinden en de contacten met de collega-makelaars in Ven- ray lopen daardoor ook heel soe pel", zegt zij. Op de vraag wat de meest opval lende verandering is geweest voor haar als makelaar antwoordt zij "Het hele internetgebeuren waar door de huizenmarkt veel toegan kelijker is geworden. Vroeger zag je een bord te koop in de tuin staan en moest je de makelaar bel len om wat informatie te krijgen. Nu kun je vooraf het hele pand al op foto's bekijken. Voor mij zelf vind ik het jammer dat door Internet de contacten met de hui zenzoekers minder zijn geworden, maar dat haal ik wel in tijdens een bezichtiging. Het is namelijk goed om te weten wat de klant zoekt om zo de match tussen een koper en een verkoper te kunnen maken. En dat is het leukste van mijn vak!'', lacht zij. Bij www.groenwonen.nl kunt u terecht voor bemiddeling en begeleiding bij verkoop én bij aan koop van huizen, voor taxaties en advisering op het gebied van vast goed. En als het aan Patricia ligt, gaat zij haar 40-jarig jubileum vol energie en vertrouwen tegemoet! Net voor zijn 50e verjaardag start Peter Herens uit Venray met een eigen rijschool. Voor deze 'jonge' ondernemer een mooie uitdaging. Peter is getrouwd en heeft drie jongvolwassen dochters. "Als geen ander weet ik wat er speelt bij de jeugd. Het behalen van een rijbewijs staat vaak hoog op het verlanglijstje. Een goede begelei ding daarbij is belangrijk." Peter Herens is van mening dat hij, als eenmanszaak en vaste rijinstruc- teur, een belangrijke bijdrage kan leveren aan het behalen van een rijbewijs. "Ik merk bij mijn kinde ren dat zij daar veel waarde aan hechten." Vaak zijn startende leer lingen nerveus, onzeker, angstig of juist spontaan. Elke leerling heeft daardoor zijn eigen vorm van begeleiding nodig. Mijn taak is dat ze allemaal straks veilig de weg op kunnen gaan." Bij Peter staan dan Marieke Lankhorst van Auto Arena overhandigt de sleutels van de Polo Blue Motion aan Peter Herens van de gelijknami ge autorijschool. ook vakmanschap, betrouwbaar heid en eerlijkheid hoog in het vaandel." Daarom is gekozen voor de Volkswagen Polo Blue Motion, voorzien van airco en navigatie systeem. Een jong dynamische auto voor een jong dynamisch bedrijf! "Voor zover bekend is dit de eerste Polo Blue Motion les- wagen in Venray. Daarmee zijn mijn leerlingen nog veiliger op de weg." De rijschool van Peter Herens is aangesloten bij het CBR en bovendien een van de goed koopste rijscholen in de regio. De eerste leerlingen zijn reeds zeer goed op weg naar hun rijbewijs. Voor meer informatie: Rijschool Peter Herens, Marjolein 6, Venray, tel. 06-50288179. Feest bij De Peelspeurders Scouting De Peelspeurders uit Venray opent op zaterdag 2 oktober het nieuwe scou- tingjaar met een feest. Tevens wordt het afgelopen seizoen afgesloten. Het feestjaar begon met de 100-activiteit. Hiermee is ook een prijs gewonnen voor het beste 100-idee. Daarna was er het pre senteren van een taart aan de bur gemeester van Venray, wethouders en raad tijdens hun eerste verga dering. Dit werd gevolgd door een dag in Utrecht voor de kinderen tussen de zeven en achttien jaar: scouts2day. De kleintjes hebben van de Bever-doe-dag genoten in dierentuin Amersfoort. Voor de oudsten (16-23 jaar) staat er nog een Roverscouts-mania op het programma. Voor de jeugd- en kaderleden wordt dit opening scoutingjaar een heel festijn. Er zijn spellen en er is een cadeau ter afsluiting van dit feestjaar. Aan het eind van alle festiviteiten is er een groepsbarbecue. Zaterdag wordt vanaf 14.00 uur het nieuwe jaar ingeluid bij het Peppelshuus aan de Oostsingel 41 in Venray. Er is een middagpro gramma, het traditionele overvlie gen en als afsluiting een barbecue. Venrayse vrouw mishandeld Een 21-jarige vrouw uit Venray is maandagavond zwaar mishandeld door een 23-jarige man uit Roer mond. De man wordt verdacht van poging tot doodslag, vrijheidsbe neming en zware mishandeling en bedreiging. De vrouw pikte de verdachte maandagavond op bij het station in Boxmeer. De twee, bekenden van elkaar, kregen ver volgens in de auto ruzie. De vrouw stopte de auto, waarop de man de vrouw uit Venray herhaaldelijk sloeg. Hij gooide haar op de ach terbank en reed de wagen verder richting Venray. De volgende twee uur, tussen 20.30 en 23.00 uur, stopte hij onderweg meerdere malen midden op een weg, waar onder de A73, en mishandelde de vrouw opnieuw. Daarbij moesten andere weggebruikers de auto ontwijken. Uiteindelijk wist de vrouw in Vierlingsbeek te ontsnap pen als de man uitstapt. Ze reed meteen richting politiebureau. Agenten arresteerden de man korte tijd later. De twee reden in een donkerkleurige Alfa Romeo onder andere in Boxmeer, Vier lingsbeek en op de snelweg A73. Getuigen die mogelijk iets gezien hebben, worden verzocht contact op te nemen met de politie in Boxmeer op nummer 0900-8844. AutoArg"^ feliciteert bedrijfsautomatisering bv Postbus 450 5800 AL Venray www.aspergekwekerij.nl Seizoensaanbieding: Stukken voor €2,- per kg Bezoek ook onze website: wwwaspergi Aspergekwekerij Frank Swinkels Meerselsepeel 6 5813AGYsselsteyn 0478-54124-1 Openingsti ma-di-wo-d vrij Langstraat 133 - Venray telefoon 0478-588585 www.intratuin.nl Postbus 5096 5800 GB Venray Metaalweg 5 5804 CG Venray Telefoon +31 (0) 478 513 100 Fax +31 (0) 478 513 112 E-mail info@maessenbedrijven.nl Rabobank nr. 12.81.98.303 IBAN NL57 RABO 0128 1983 03 BIC RABONL2U VERSTRAATEN BUSINESS TRAVEL KAD=r— NI/PB Maessen Grondverzet bv maakt deel uit van de Maessen Bedrijven.

Peel en Maas | 2010 | | pagina 16