Verwendagen Ondernemend Venray Dierenwasserette in Venray Opening Het SterrenHuis Uitwaaien op de Maas M Driessen een jaar in Venray Aanwinst Exclusive Drive Samen op Hiltho f t sm "y i W*rf I •lil lï*!l I i J msm PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 30 september 2010 - Pagina 11 Vorige week was de Interna tionale week van de reflexolo- gie. De gezamenlijke Venrayse reflexzonetherapeuten heb ben deze week aangegrepen om vrijwilligers van de Nier stichting, in hun collecteweek, een gratis voetreflexbehande ling te geven. Zo konden zij ervaren wat reflexzonethera- pie inhoudt. De gratis behandeling is een initiatief van de V.N.R.T. 9 Neder landse vereniging voor Reflex zone Therapeuten). Marjo Kuy- pers. "Het doel van de week is om wereldwijd mensen kennis te laten maken met reflexzonet- herapie. Om die reden heb ik dit voorjaar een oproep gedaan aan alle Venrayse therapeuten om hier aan mee te doen." Uiteindelijk zijn zeven therapeuten vorige week donderdag en vrijdag in de weer geweest om zo'n vijftig vrijwil ligers een ontspannen behande ling te geven. "De meeste vrijwil ligers waren collectanten van de Nierstichting maar ook leden van handboogvereniging Diana, die hun verenigingslokaal beschik baar stelden." Reflexzonetherapie kan toegepast worden bij tal van klachten zoals rug-, nek-, hoofdpijn en stress. Het werkt vaak ontspan nend en kan preventief, curatief en palliatief worden toegepast. Afhankelijk van de ziektekosten verzekering worden behandelin gen ook vergoed. Daarnaast wordt reflexzonetherapie ook in het bedrijfsleven toegepast. Behande lingen zijn gericht op het terug dringen van ziekteverzuim en zijn fiscaal aftrekbaar voor bedrijven. De vrijwilligers werden vorige week ontvangen met koffie; er werd informatie verstrekt over reflexologie waarna een behande ling van een half uur volgde. "De reacties na de behandeling waren verschillend maar met name posi tief. Voor veel mensen was het een nieuwe maar vooral verrassende ervaring", aldus Marjo Kuypers. "We zijn heel tevreden over de onderlinge samenwerking van de therapeuten. Ieder heeft zijn eigen praktijk, maar we hebben nu ook ervaringen uit kunnen wisselen en kunnen veel van elkaar leren. Die samenwerking krijgt overigens een vervolg tijdens de dag van de mantelzorg die op 10 november wordt gehouden door Synthese". Voor meer informatie kunt u mailen naar m.kuypers@tiscali.nl of gvdmunckhof@home.nl. •3L yjk v "3* r i Ondernemend Venray bestaat tien jaar. Dat werd afgelopen maandag gevierd met een bijzondere avond in het Luxor theater van Venray. Jort Kelder wist een uur lang ongeveer 180 Venrayse onder nemers te boeien met pakken de uitspraken, serieuze tips en de nodige kwinkslagen. Ondernemend Venray telt onge veer 45 ondernemers, bijna alle maal werkzaam in verschillende branches. De vereniging organi seert vier keer per jaar bijeenkom sten waar o.a. gastsprekers wor den uitgenodigd, workshops of bedrijfsbezoeken worden gehou den. "De bijeenkomsten moeten voor de ondernemers van toege voegde waarde zijn", is het motto. De ondernemers zijn op persoon lijke titel lid en mogen bijvoor beeld niet iemand als vervanger naar de bijeenkomsten sturen. De leden van Ondernemend Venray samen met Jort Kelder op de foto. (Foto Angy - Wanssum) Voor het 10-jarig bestaan werd een uitzondering gemaakt. Leden mochten gasten meenemen en in de persoon van Jort Kelder werd een wel heel bijzondere spreker uitgenodigd. Kelder, vaste gast bij o.a. De wereld draait door, kwam onlangs in het nieuws nadat hij van Pieter Storms na een uitzen ding klappen zou hebben gekre gen. Storms is echtgenoot van Nina Brink waarvan Kelder stelt dat ze een oplichtster is. De affaire werd maandagavond uitgebreid uit de doeken gedaan. Daarnaast vertelde Kelder over de verschil lende vormen van ondernemer schap gerelateerd aan de onder nemer. Zijn eindconclusie was dat als je ondernemer bent, het leuk moet vinden, anders moet je wat anders gaan doen. Heerlijk lekker wandelen, ravotten en zwemmen door modder en zand in bossen, velden en beken met uw vier voeter. Heerlijk voor uw hond, maar minder voor de eigenaar, want het geeft natuurlijk wel een grote smeerboel. Wassen in de badkuip met het poets en spoelwerk na het uitschud den van uw hond is een optie, maar is voortaan overbodig door de ultieme oplossing met de eerste 24-uurs dierenwasse- rette van Zuid-Nederland. Saarloos Automotive Equip ment BV is een van de grootste Europese fabrikanten voor onder meer wasstraten van auto's. Het Venrayse bedrijf Saarloos Automo tive Equipment BV gaat voor de Europese markt dierenwasserettes produceren in samenwerking met een Australische bedrijf. Jeroen Visser, directeur en eigenaar van dit Venrayse bedrijf, zocht een geschikte eerste locatie en was meteen laaiend enthousiast over de ligging, opzet en medewerking van het Venrayse dierencentrum. Dierencentrum Venray heeft naast de dierenspeciaalzaak XXL ook een honden- en kattengedragsthe- rapeute en een gezelschapsdie renarts. Voortaan kunnen dieren en hun eigenaren ook terecht in een dierenwasserette. Moet ik mijn hond wel wassen? Het is een veelgestelde vraag. Wassen met een dierenshampoo zorgt onder meer voor het verwijderen van huidschilfers, het reinigen van de huidporiën, glans geven aan de vacht, het reinigen van de vacht, het weren van vlooien en het ver wijderen van vieze geurtjes. Het vaak wassen van huisdieren is niet slecht voor de vacht, wat vroe ger gedacht werd, maar dit moet dan natuurlijk wel met een speci ale dierenshampoo gebeuren. De dierenwasserette bevat een anti- vlooienshampoo, een universele shampoo,een doglotion en een reinigingsmiddel voor de hygiëne van de dierenwasserette zelf. Zaterdag 2 oktober en maan dag 4 oktober kunt u bij dieren speciaalzaak XXL Van de Ligt Allicht een kijkje nemen, want naast het uitgebreid vieren van Dierendag kunt u ook gratis uw viervoeter wassen. Voor meer informatie kunt u terecht op www.vandeligtallicht.nl. Nieuw kinderdagverblijf Wilma Nijenhuis en Kim van der Sterren hebben onlangs met veel enthousiasme een nieuw kinderdagverblijf opge richt. Vanaf 1 oktober zijn de deuren van het SterrenHuis aan de Raadhuisstraat 13 geopend. Wilma en Kim hebben beiden meer dan 17 jaar ervaring in de kinderopvang. Vanuit die ervaring zijn zij hun eigen kleinschalige kinderdagverblijf gestart. Door die kleinschaligheid en betrokken heid zorgen zij voor een persoon lijke, gezellige en warme sfeer. "Als kinderdagverblijf delen wij mee in de zorg van jonge kinde ren tijdens de eerste vier jaren van hun leven. Die jaren zijn de basis voor hun verdere leven. Kwalita tief goede opvang in die periode is dan ook van groot belang voor de ontwikkeling van het kind", stelt Wilma. "De kwaliteit die wij bieden drukken we uit in vijf ster ren, te weten kleinschaligheid, horizontale groepen, accommo datie, pedagogische medewerkers en de Gordon-methode." Kim licht verder toe: "Ieder kind wordt geboren als individu met een eigen karakter. Om zich te ontwikkelen tot een sociaal en zelfstandig mens heeft een kind begeleiding, vertrouwen en struc tuur nodig. De kinderen worden opgevangen in horizontale groe pen. Er is een babygroep met maximaal 9 kinderen per dag en een peutergroep met maximaal 15 kinderen. We vinden het belang- rijk dat kinderen in een ruimte, en met materiaal kunnen spelen dat past bij hun ontwikkelingsfase. Ook bieden we op beide groepen leeftijdsgerichte activiteiten aan." Het Sterrenhuis werkt verder met vaste pedagogische mede werkers om een hechte vertrou wensband op te bouwen met de kinderen. Deze pedagogisch mede werkers leren de kinderen zo goed kennen waardoor zij beter reage ren op het gedrag, rekening hou dend met de eigenheid van ieder kind. "Opvoeden doen we samen met de ouders en daarom vinden wij een goed en persoonlijk con tact met de ouders heel belang rijk", aldus Kim. Daarbij wordt de Gordon-methode toegepast, een manier van communiceren met kinderen en volwassenen die leidt tot meer respect, zelfvertrouwen en zelfstandigheid bij opvoeder en kind. Het Sterrenhuis ligt op een mooie locatie, aan de rand van het centrum van Venray. "We beschik ken over twee groepsruimtes, een centrale hal en er zijn maar liefst vier slaapkamers", stelt Wilma. "Ook is er een ruime tuin, waar de kinderen heerlijk kunnen spe len, en waar voor de kinderen veel ontdekkingsmogelijkheden zijn." Voor alle belangstellenden wordt op zaterdag 6 november een open huis georganiseerd. Iedereen is dan van harte welkom aan de Raadhuisstraat 13 te Venray tussen 10.00-17.00 uur. Voor meer informatie www.hetsterrenhuis.nl Venray heeft een nieuw cen trum. De afgelopen drie jaar is het centrum op de schop gegaan met als resultaat een mooi woon-, winkel- en recre atiegebied. Zo'n centrum verdient natuur lijk alle promotie. Iets waar de gemeente Venray samen met de ondernemersvereniging Venray Centraal hard aan werkt. Zeker voor de maand oktober als in Venray tal van activiteiten en eve- nementen op stapel staan. Neem Menu 2010, het WoonEvent en als afsluiting de officiële opening van het nieuwe centrum. Daarom is Venray ook aanwezig op de Hiltho in Horst. Van 1 tot en met 6 september trekken onderne mers, bestuurders en het Toeris tisch Platform Venray samen op tijdens deze regionale beurs en zullen zij laten welke plek Venray in de regio heeft onder het motto 'Samen sterker, samen trots op het centrum van Venray'. Op een van de mooiste stuk jes Maas in Noord-Limburg verzorgt de crew van rederij Filia Mosae feesten, partijen, rondvaarten en een aantal bij zondere cruises. Ook dit najaar kunt u nog volop genieten van het voorbijtrekken de landschap tijdens een tocht op de Filia Mosae. De natuur is op z'n mooist, het groen langs de water kant begint al de herfstkeuren aan te nemen en de drukte van het watertoerisme ligt achter ons. Zo vlak voor het donkere seizoen nog even lekker uitwaaien en, onder het genot van een kopje koffie of warme chocomel met slagroom, even lekker niets anders doen dan genieten. In september en okto ber zijn er nog volop rondvaarten die vertrekken vanuit Well en op de zondagen in september vanuit Arcen. Er is keuze uit 1 2 of 3 uur durende rondvaarten. Ook tij dens de kerstvakantie heeft rede rij Filia Mosae een aantal extra rondvaarten gepland. Naast de rondvaarten wordt de Filia Mosae ook ingezet voor gezelschappen die om uiteenlopende redenen een vaartocht willen maken. Hier bij valt te denken aan een bruiloft, verjaardag,vergadering,bedrijfsuit- stapje, familiedag etc. Op de Filia Mosae bent u dan altijd alleen met uw gezelschap aan boord zodat tijdens het diner ruimte is voor eigen inbreng zoals een speech, huldiging of presentatie. Oude- jaars of nieuwjaarsbijeenkomsten zijn uiteraard ook mogelijk. Op 17 oktober verzorgen Filia Mosae en Hostellerie de Hamert de tra ditionele najaarscruise. Tijdens een mooie vaartocht drie uur lang genieten van een aan tafel geser veerd viergangenmenu met heer lijke streekgerechten. Het vertrek is om 14.30 uur. Er is slechts een beperkt aantal plaatsen beschik baar, reserveren is daarom nood zakelijk en kan rechtstreeks bij de rederij. Meer informatie is te vinden op de website. Rederij Filia Mosae, telefoonnummer 0478-501898, op de boot, telefoonnummer 06 51526325, e-mail info@filiamosae. nl, website www.filiamosae.nl. a ;sm Wonen Limburg staat midden in de maatschappij. Omdat het beleid van onze corporatie van buiten naar binnen wordt vastgesteld, willen wij luisteren en rekening houden met de visie en wensen van zoveel mogelijk huurders en inwoners van Limburg. Om die reden starten wij het Bewonerspanel Limburg. Via internet kunt u uw mening geven over een breed scala aan onderwerpen die te maken hebben met wonen en leven in de gemeente Venray maar ook in de provincie Limburg als geheel. Plataanstraat 15 5802 EH Venray venray@wonenlimburg.nl Doet u mee? Korte vragenlijsten via internet Graag nodigen wij u uit voor deelname aan het Bewonerspanel Limburg. Onderwerpen van onderzoeken kunnen bijvoorbeeld zijn: het wonen in de gemeente Venray nu en straks, onderhoud van uw woning en leefomgeving, het bevorderen van de doorstroming om woningen vrij te krijgen voor jongeren, de veiligheid en leefbaarheid in uw gemeente en wijk, de winkel- of onderwijsvoorzieningen, producten en diensten van Wonen Limburg maar ook architectuur of energieverbruik, etc. Zo'n onderzoek willen wij 4 tot 6 keer per jaar uitvoeren. Onafhankelijk onderzoek Wonen Limburg heeft het onafhankelijke onderzoeksbureau Flycatcher Internet Research gevraagd het internetpanel vorm te geven. Meedoen kost ongeveer 10 minuten per onderzoek. Door mee te doen spaart u punten, die u kunt inwisselen voor verschillende cadeaubonnen. Aanmelden Op de internetsites www.bewonerspanellimburg.nl of www.wonenlimburg.nl kunt u zich aanmelden voor het Bewonerspanel Limburg. Gegevens die u invult voor registratie, worden uiteraard vertrouwelijk en anoniem behandeld. Flycatcher gebruikt uw gegevens uitsluitend voor het versturen van uitnodigingen voor onderzoeken en voor statistische doeleinden. Wij stellen het erg op prijs als u lid wordt van het Bewonerspanel Limburg en deelneemt aan onze onderzoeken! Heeft u vragen over het Bewonerspanel of wilt u meer weten over de aanmelding stuur dan een mail naar venray@wonenlimburg.nl of info@flycatcher.nl. T (0478) 55 46 00 Servicelijn onderhoud: 0800 966 36 65 (gratis) www.wonenvenray.nl In oktober is het alweer een jaar geleden dat Dierenspe ciaalzaak Driessen in Venray zijn tweede winkel opende. Reden voor een feestje en met dierendag in dezelfde maand is het dubbel feest voor de klanten van Dierenspeci aalzaak Driessen. Een gratis loterij met als hoofdprijs een Batavus-fiets en een midweek in een luxe vakantiebungalow van Centerparcs. In oktober 2009 opende Martin Gaus de tweede dierenspeciaal zaak van Frank en Marly Driessen. Na Mill konden ook de dieren liefhebbers in Venray de slogan 'Voor een eerlijk advies en echte service' op zijn waarde testen. En dat hebben ze gedaan het afgelo pen jaar. Het Venrayse onderne- merspaar en hun medewerkers kijken tevreden terug op het eerste jaar aan de Raadhuisstraat. "We hebben ons denk ik een plek verworven bij iedereen die van dieren houdt. We zijn niet altijd de goedkoopste maar bij ons kan de klant rekenen op producten van topkwaliteit, gecombineerd met een deskundig advies", zegt Frank Driessen. "Of het nu om voeding of om accessoires gaat, om honden, katten, knaagdieren, vogels of vissen, we luisteren naar de wensen en problemen van de klanten. We investeren veel in ken nis en opleiding en werken voor nog meer deskundigheid samen met specialisten. Zo hebben we afspraken met dierenartsen en met veterinair natuurkundig the rapeute Maud Dekkers, die elke zaterdag op afspraak in de winkel aanwezig is. Dieren en kinderen horen bij elkaar. Werelddierendag (4 oktober) is op veel basisscho- len dan ook altijd een speciale dag. Voor de kinderen van groep 3 van basisschool De Hommel is die rendag dit jaar extra bijzonder. Ze krijgen vrijdag 1 oktober bezoek van kindertheater "De Kleine Zon", die op een educatieve en interactieve manier de kinderen iets komt vertellen over dieren en hun verzorging. Uiteraard komen er dieren mee naar school. Een cadeautje van de jarige Dierenspe ciaalzaak Driessen. Frank Driessen: "We vinden het belangrijk dat ook kinderen goed met dieren kunnen omgaan. Een dier kan een goede speelkameraad zijn, maar het is geen speelgoed." Bezoekers van de winkel aan de Raadhuisstraat profiteren natuur lijk ook van de verjaardag van Die renspeciaalzaak Driessen. Vrijdag 1 oktober van 13.30 tot 17.30 uur is een dierenfotograaf in de winkel aanwezig die een prachtige foto maakt van Uw huisdier. Tevens is er die middag een spreekuur waar U gratis terecht kunt voor een check-up van Uw hond of kat. De hele maand oktober maken klanten kans op een prachtige fiets en een short break bij Cen- terparcs. Wat ze daarvoor moeten doen? Voor minimaal voor 25 euro aan kwaliteitsartikelen kopen en de kassabon in een bus in de winkel deponeren. Iedere bon maakt kans en klanten kunnen zo vaak meedoen als ze willen. "Zo blijven we actief en maken werk van onze slogan 'Voor een eerlijk advies en echte service'", besluit Frank Driessen. Dierenspeciaalzaak Driessen, Raadhuisstraat 36a, 5801 MA Ven- ray, tel: 0478-516010. Kijk ook op www.dierenspeciaalzaakdriessen. nl In de standaarduitvoering laat-ie al heel wat wenkbrau wen fronsen, maar als 'stret ched limousine' van maar liefst elf meter lang vallen de monden zeker open als de witte Hummer van de Vier- lingsbeekse firma Exclusive Drive voorbij glijdt. "Met de grote wielen en de markante neus is de limousine al een zeer imposante verschijning", aldus directeur Paul van den Beu ken, "maar binnen is het helemaal feest met diverse tv-schermen, een sterrenhemel, sfeerverlich ting, flitsende lasers en natuurlijk een dikke stereo-installatie. Rode loper uit, een champagnetoost en de ultieme belevenis kan begin nen!" De witte Lincoln, Chrysler en zwarte Hummer van Exclusive Drive zijn inmiddels bekende ver schijningen in de omgeving. Met deze nog langere en witte variant kan het bedrijf zich nog verder onderscheiden. "Of het nu is voor een verjaardagsfeest, huwelijk, jubilaris, personeelsfeest of als blikvanger, het laat een onuitwis bare herinnering achter", aldus Van den Beuken. "Ons motto is ten slotte niet voor niets 'Creating memories'." De limousines van Exclusive Drive staan ook op de Hiltho 2010 in Horst van 1 t/m 6 oktober. Informatie: www.exclusive-drive. com, telefoon 0478 - 630915. Overname Van Ham Reizen Van Ham Reizen, onderdeel van de Munckhof Groep, is overgeno men door Peter Langhout Reizen. Van Ham Reizen is van oorsprong een Venrays bedrijf. Van Ham was in Venray een bekende busonder nemer die ongeveer twintig jaar geleden startte met het verkopen van busreizen naar Spanje. In 2000 werd het bedrijf overgeno men door de Munckhof Groep. Naast busreizen werden ook vlieg reizen verkocht. Van Ham Reizen is echter maar een kleine speler in deze vakantiemarkt, maar past wel in het profiel van Peter Lang- hout Reizen. Na de overname zal het merk Van Ham Reizen blijven bestaan, maar worden alle activi teiten vanuit Alphen aan de Rijn, waar Peter Langhout is gevestigd, gecoördineerd. Informatieavond chiropractie Op donderdag 30 septem ber wordt een informatieavond gehouden over chiropractie. Aan vang: 19.00 uur. Besproken wordt onder meer chiropractie in zijn algemeenheid en bij welke klach ten mensen zich een chiroprac tor kunnen melden. De informa tieavond vindt plaats aan de Van Millenstraat 8 te Venlo. Graag aan melden bij de balie of telefonisch 077-3201919. Voor meer informa- tiue www.vividus-venlo.nl niet ontvangen? Bel 582877! Open dag verslavingszorg Kennismaking met de versla- vingzorg staat centraal op de open dag op zaterdag 9 oktober van de divisie Verslavingszorg en Korsakov bij verslavingszorg Paschalis aan de Wanssumseweg in Oostrum.Tussen 12.00 en 17.00 uur is men welkom. Aan de hand van het volgen van een route door het gebouw en presentaties van de ambulante verslavingszorg, afdeling Preventie, Korsakovkli- niek en behandelafdelingen bij Paschalis krijgen bezoekers een beeld van de verslavingszorg en de diverse behandelmogelijkhe- den. Deze dag geeft belangstel lenden de mogelijkheid deel te nemen aan diverse workshops. Zij kunnen zelf ervaren hoe moeilijk en lastig het kan zijn een middel te weigeren en kunnen ze deelne men aan een workshop over hoe zij verlangen te lijf kunnen gaan. Een andere workshop oefent de deelnemer in egoversterking. Het totale programma staat op www. ggznml.nl. Wandeltocht voor Guatemala Harrie en Truus Kusters uit Ysselsteyn hebben een wandel tocht gehouden in Wellerlooi. De opbrengst bedroeg 575,50 euro en dit bedrag wordt geheel besteed aan woonruimte voor de familie Alvarez in Guatemala. Deze familie bestaande uit een moeder met vier kinderen,waarvan de vader in januari is vermoord, heb ben huis en haard verloren. Dit gebeurde tijdens orkaan Agatha, die eind mei in Guatemala heeft geraasd. ;tad en dorpen wonen venray M. .- H.%. V vrijdag tussen 9.00-17.00 uur GflTH**"*

Peel en Maas | 2010 | | pagina 11