GGZ beëindigt overeenkomst met Blauwhoed Open dag in nieuw moedercentrum Straatcoaches blijven in Venray Geijsteren verdeeld over dorpsplein j Ü9 Comfortabel computeren met Mijling Optiek f4[)] Gunhoek - Advocaten Ti 4 ook voor uw tuin VhmLLuf' tmmcoaches in venray blijven PEEL EN MAAS Donderdag 23 september 2010 - Pagina 5 Flinke vertraging Servaashof GGZ Noord- en Midden-Lim burg heeft de overeenkomst opgezegd met Blauwhoed Eurowoningen Zuid BV uit Rotterdam voor het bouwen van 374 woningen in de ran den van de Servaashof. Blauw hoed heeft aangegeven dat het deze overeenkomst niet kan nakomen. Er is door de projectontwik kelaar nog een alternatief plan gemaakt, maar dit wijkt volgens GGZ 'te ver af van de beoogde en afgesproken kwaliteit'. Bovendien voldoet het alternatieve plan niet aan de visie van vermaatschappe lijking zoals GGZ Noord- en Mid den-Limburg die voor ogen heeft. Inmiddels heeft de rechtbank in Rotterdam in een kort geding bevestigd dat de opzegging van de overeenkomst rechtmatig is. De gevolgen van de ontbinding van de overeenkomst, zoals het verhalen van de schade, worden nu geïn ventariseerd en besproken met Blauwhoed. Door deze ontwik kelingen is de voortgang van het project Servaashof flink vertraagd en heeft de raad van bestuur nog geen besluit genomen over de vervolgstappen. Servaashof is een nieuwe wijk in Venray, met straks aantrekkelijke woningen in het groen. In de randen van het park is plaats voor de bouw van ruim 300 koop- en huurwoningen en ook nog eens 74 zorgwoningen. Het park wordt opnieuw ingericht en er komen voorzieningen, zoals een kinderboerderij, speelgelegen- heid, midgetgolfbaan, amfitheater en dergelijke. In de binnenhof van het park ligt inmiddels een nieuw en modern psychiatrisch centrum van GGZ Noord- en Midden-Lim burg. GGZ Noord- en Midden-Lim burg. Dit centrum biedt een breed en volledig zorgpakket van geeste- lijke gezondheidszorg aan mensen met (ernstige) psychische proble men of psychiatrische ziektebeel den. Het aanbod is verspreid over verschillende locaties in de regio Noord- en Midden-Limburg en stukje van Noord-Brabant. De zorg is vooral gericht op de jongvolwas senen (16-18 jaar), volwassenen (18-60 jaar) en ouderen (60+). Het hoofdkantoor van GGZ Noord- en Midden-Limburg is gevestigd op het Servaasterrein in Venray. Reportage op www.peelenmaastv.nl EVA, het moedercentrum in Venray dat staat voor Elke Vrouw Anders, gaat verhuizen. Het huidige onderkomen is in drie jaar tijd te klein gewor den, mede doordat veel vrou wen uit Venray en omgeving hun weg naar het moedercen trum hebben gevonden. Het moedercentrum is een cen trum van, voor en door vrouwen waar ze de kans en de mogelijk heid krijgen zichzelf te ontwik kelen, hun horizon te verbreden, andere vrouwen te ontmoeten en te werken aan hun toekomst. Soms weten vrouwen niet wat ze willen of kunnen en blijven veel capaciteiten onbenut. Elke vrouw, ongeacht afkomst, religie of opleiding heeft bepaalde ken nis en kwaliteiten in zich. EVA staat voor laagdrempeligheid zodat voor zoveel mogelijk vrou wen deelname mogelijk is. Binnen het centrum heerst een prettige, open sfeer en het saamhorigheids gevoel is groot. Kinderen horen erbij en mogen altijd meegebracht worden. Met de verhuizing naar het nieuwe pand krijgt EVA nog meer mogelijkheden om vrouwen de gelegenheid te geven gebruik te maken van het centrum. Naast de reguliere cursussen wordt er jaarlijks een gevarieerd activitei tenprogramma aangeboden. Het nieuwe programmaboekje is vanaf de openingsmiddag verkrijgbaar. Wie kennis wil maken met EVA, is van harte welkom op zaterdag 25 september vanaf 13.30 uur op de Dr. Poelsstraat 8 in Venray. Met een hapje, drankje, muziek en diverse activiteiten voor de kinde ren wordt er een feestelijke mid dag van gemaakt. Alle inwoners van Venray en omgeving zijn van harte welkom. Meer informatie over EVA is te vinden op de site www.moedercentrumvenray.nl. Op woensdag 28 september start EVA moedercentrum offi cieel met de EVC-procedure. Er komt een medewerker van het Trimbos instituut naar EVA om de deelnemende vrouwen een eer ste vragenlijst (0-meting) te laten invullen. EVC staat voor Erkenning van Verworven Competenties. Dit is een methode om de ervaring, vaardigheden en talenten in kaart te brengen. Met EVC worden deze vaardig- YAN DER PUTT Hebt u juridisch advies nodig in een bouw- of milieuzaak? Wilt u uw echtscheiding goed geregeld hebben? Wilt u een contract laten toetsen? Of hebt u rechtsbijstand nodig in een strafzaak? Wij zijn u graag van dienst. Iedere advocaat van ons kantoor legt zich op een of enkele rechtsgebieden toe. Hierdoor kunnen wij u steeds op timale aandacht en deskundigheid garanderen! Het eerste gesprek is gratis. Tel. 0478-556677 www.putt.nl mr. Ten Brummelhuis mr. Van Hoef mr. Gerrits mr. Van Dok mr. Pelckmans mr. Van den Aker mr. Stad mr. Verrijdt mr. Jacobs mr. Verkuijlen heden op papier gezet. Leren doe je namelijk niet alleen tijdens de schoolperiode, maar een leven lang. Op het werk, thuis, maar ook in vrijwilligers- of door het beoe fenen van een hobby. Om te kun nen bewijzen dat EVC een goede methode is om talenten van vrij- willigers in kaart te brengen, moet er onderzoek naar gedaan worden. Tijdens het onderzoek worden de deelnemers gevraagd om drie keer een vragenlijst in te vullen: eenmaal voordat het onderzoek begint, eenmaal een half jaar later en de laatste vragenlijst een jaar nadat met het onderzoek gestart is. Op Peel en Maas TV was deze week een reportage over het moe dercentrum te zien. Uitzending gemist? Kijk dan op www.peelen- maastv.nl. De proef van drie maanden met straatcoaches in Venray krijgt een vervolg. Vanaf 2011 wordt de proefperiode met drie jaar verlengd. Burgemees ter Hans Gilissen was dinsdag positief over de proef met de straatcoaches. "De eerste sig nalen zijn heel positief. Het is een noodzakelijke stap om de overlast in Venray tegen te gaan." De straatcoaches gingen in juli van dit jaar aan de slag in de wij ken Landweert, Brukske en het centrum van Venray, maar worden ook, indien nodig, in andere delen van de gemeente ingezet. Het Venrayse college koos voor die oplossing omdat bewoners van de wijken last hebben van groep jes jongeren, deels van allochtone komaf, die door hun gedrag een gevoel van onveiligheid geven. Een particulier beveiligingsbedrijf, dat eerder de portiers leverde voor discotheek Zenith, wordt hiervoor ingezet. De straatcoaches spreken jongeren aan op hun gedrag, maar komen ook in actie als jongeren op straat voor overlast zorgen. "Ze zijn dus niet alleen preven tief aanwezig, maar worden ook ingezet als de onrust in een wijk als Landweert of Brukske oplaait", aldus wethouder Ike Busser. De straatcoaches werken als koppel en worden ingezet als de overlast het grootst is: in de avonduren en weekeinden.Tot tevredenheid van het college. Burgemeester Hans Gilissen: "Het is substantieel rusti ger in de wijken." Wethouder Ike Busser vult aan: "Onze wens was om het toezicht in de openbare ruimte verder uit te breiden. De straatcoaches zijn een uitstekend middel. Er is geen voortdurende overlast meer. We hebben nu vooral te maken met incidentele zaken De problemen zijn ook ver- schoven de wijk Landweert naar Brukske. Daar hebben de bewo ners nu de meeste last van de jon geren." Bij de start van het project in juli kreeg de gemeente Venray een bijdrage van de provincie Lim burg, die ongeveer de helft van de totale kosten (37.500 euro) voor haar rekening nam. Venray hoopt nu opnieuw op steun van de pro vincie. Busser: "De provincie is enthousiast over onze aanpak. We gaan dan ook opnieuw subsidie aanvragen voor het project." De straatcoaches gaan deel uitmaken van de bijzondere opsporingsambtenaren (boa's). De gemeente Venray gaat de capaciteit in 2011 uitbreiden van vier naar tien volledige banen. In samenwerking met andere gemeenten in de regio, Venray voert al overleg met de gemeente Horst aan de Maas, moet er een pool komen van boa's die ingezet gaan worden voor speciale projec ten. "We denken dan bijvoorbeeld aan de controle op de huisvesting van arbeidsimmigranten, hennep teelt of de illegale bewoning van vakantiewoningen", aldus Busser. ou.f ïlte: www-gunhc ek. nl Venm De Hoveniers m sum Geijsteren wil het dorpsplein fraaier en gezelliger maken. BTL Advies heeft een ontwerp gemaakt, dat dinsdagavond in zaal De Kei aan de bewo ners werd gepresenteerd. De meningen over het plan lopen nogal uiteen, zo blijkt tijdens de wat rommelig verlopen bij eenkomst. In 2012 wordt het dorpscentrum op de schop genomen, het wordt ingericht als 30- kilometerzone. Dorpsraadvoorzitter Ard Hen- drix bedankt na afloop de veertig aanwezigen voor hun inbreng. "Jullie opmerkingen proberen we in het plan te verwerken", zei hij. "Het krijgt een vervolg. Het gaat ons allemaal aan en dat was van avond ook wel te horen. Het toont ook jullie betrokkenheid." Het zal een hele klus worden om alle wensen in het ontwerp mee te nemen. Na de presentatie van Barbara Hoevenaars is het woord aan de dorpsbewoners. Het wordt een Poolse landdag van allerlei ideeën en meningen, die ook nogal eens tegenstrijdig zijn. Hoevenaars kan als buitenstaan der de discussie niet altijd volgen. De bewoners gaan vaak over in het dialect en ze gebruiken aller lei Geijsterense benamingen zoals 'beej 't huus van Sjeng'. Ook wor den er zaken bijgesleept, zoals de plek van de bushalte, die niet onder het plan van de dorpsver fraaiing vallen. Over een ding zijn de Geijste- renaren het wel eens. Het dorps plein moet autovrij worden. De gemeente meent dat dit kan zon der het plaatsen van verbodsbor den. Door een zodanige inrich ting, met enkele obstakels, zullen de automobilisten hun auto wel elders parkeren, luidt de gedachte. De dorpsbewoners zijn daarvan niet zo overtuigd. Het alternatief om achter het gemeenschaps huis (de voormalige basisschool) een nieuwe parkeerplaats aan te leggen, stuit op nogal wat weer stand. Vooral van een bewoon ster die er vlakbij woont. Ze zit niet te wachten op de herrie die vooral 's nachts wordt gemaakt als feest- of kroeggangers hun auto's opzoeken. Bovendien is het toe gangsweggetje veel te smal en te gevaarlijk. Ook de voorzitter van het gemeenschapshuis ziet deze plek niet zitten. De vraag is waar de parkeerplaats dan wel moet komen. Iemand stelt dat het ker misterrein een ideale plek is. Die wordt nu maar een keer per jaar gebruikt. Anderen menen dat nie mand er gebruik van zal maken, omdat het terrein tweehonderd meter buiten het centrum ligt. "De mensen gaan zo ver niet lopen. Ze zetten de auto's toch in de zij straten neer." Een ander alternatief valt af omdat de beoogde plek geen gemeentegrond is. Barbara Hoevenaars van BTL Advies vertelt dat het dorpsplein vrij stenig is. De grote boom en de oude boerderij sieren het plein, terwijl de andere gebouwen er nauwelijks binding mee hebben. Dat moet door de nieuwe bestra ting veranderen. Het moet tevens leiden tot minder hard rijden op de Dorpstraat. De grote kei, het symbool van de carnavalsver eniging, krijgt een prominente plek tussen de haag en de sierbe planting voor de boerderij. Ook rondom de grote boom komt een beukenhaag en er worden enkele losse bakken geplaatst met boom pjes. Deze bomenbakken zijn ver plaatsbaar. Langs het terras van de café komen sierlijke paaltjes. De stenen voor de kerk verdwijnen. Hier komt een beukenhaag, een picknickset met een bankje, een informatiebord en er wordt een lindeboom geplant. Pastoor Van Kempen merkt op dat de stenen voor de kerk minder onderhoud vergen dan een beukenhaag. Ook ziet hij de picknickset op die plek niet zo zitten. "Het is er te druk langs de hoofdstraat." De pastoor brengt de discussie op gang. Voor- en tegen standers laten zich horen. De ene vindt dit, en de ander vindt dat. Peter Jacobs heeft een waslijst van aan- en opmerkingen. Geen detail blijft dinsdagavond onbesproken. Er is ook enige verwarring over de drie kunstwerken die niet in het ontwerp zijn opgenomen. De meeste bewoners willen dat ze blijven. "Laat maar staan, er moet toch wat staan...." Ook de fietsenstalling is nog een twistpunt. Tijdens een mooie zomerdag staan er wel vijftig tot tachtig fietsen op het dorpsplein. Die moeten net als de auto's wor den geweerd. Maar niemand weet waar de fietsen dan wel gestald kunnen worden. Zo groot is het hartje van Geijsteren niet. Er is altijd wel iemand die er hinder van heeft. Ook de informatiebor den voor de kerk zijn omstreden. Een ideale plek blijkt niet voor handen. Peter Jacobs vindt dat BTL Advies het huiswerk moet overdoen. Wethouder Patrick van der Broeck komt halverwege de bijeenkomst binnenvallen. Hij wil na afloop peilen of de bewoners het plan 'braoi' vinden of dat de dorpsraad op de goede weg was. Slechts twee aanwezigen keuren het plan af. Een grote meerder heid meent dat het toch de goede kant op gaat. Harddrugs Maandagavond rond 20.00 uur controleerden agenten op de Kruisstraat in Venray een perso nenauto. In het voertuig lagen spullen om drugs mee te gebrui ken. Een van de twee inzittenden, een 37-jarige man uit Venray, had bijna 20 gram vermoedelijk hard drugs bij zich en nog een kleine hoeveelheid softdrugs. De Venray- naar is aangehouden en overge bracht naar het politiebureau. Groot onderhoud spoor In de weekenden t/m zondag 14 november verricht ProRail op diverse plaatsen in Limburg groot onderhoud aan het spoor. Nagenoeg ieder weekend is er op diverse trajecten in Limburg geen treinverkeer mogelijk. Het onderhoud is volgens ProRail noodzakelijk om te zorgen dat de treinen comfortabel en volgens dienstregeling kunnen blijven rijden. De werkzaamheden bestaan onder meer uit het vernieuwen van de ballast, dwarsliggers en spoorstaven. Van zaterdagavond 25 september 22.00 uur tot en met maandagmorgen 27 september 6.00 uur zijn vanwege het groot onderhoud aan het spoor de overwegen Rosmolenweg in Venray en Overloonseweg, Voortweg en Heiweg in Vierlingsbeek afgesloten. Ook is er geen treinverkeer tussen Venray en Boxmeer. Een volledig overzicht van alle werkzaamheden staat op www.prorail.nl/werkzaamhedenlimburg. Werkt u veel achter de computer en heeft u weleens last van vermoeide ogen, geïrriteerde ogen of hoofdpijn? PRADA PE WAYINELICHTMOUPER.., 60EPE KËU2E, CJONSEN.' VERZIEN TUSSENAFSTANDEN LEESAFSTAND Computergebruik vergt heel wat van ons en heeft zelfs invloed op onze lichaamshouding. Wij hebben dé oplossing voor uw computerklachten: Varilux Computer! Dit is het eerste brillenglas dat speciaal is ontworpen voor wie veel met de computer werkt. Omdat dit glas u een totaal zicht geeft op de hele werkruimte, het scherm en het toetsenbord, wordt vermoeidheid van de ogen voorkomen. Wilt u ook comfortabel computeren? Kom dan voor een vrijblijvend advies bij ons langs en vraag naar de aanbieding. Tot snel! by GssiLor VENRAY Passage 5,5801 BR t (0478) 58 34 40 www.mijlingoptiek.nl SPEC AAL OPTIEK

Peel en Maas | 2010 | | pagina 5