Klein overschot op begroting 2011 Hulpboeren in het bos H N Opnieuw tegenvaller De Gouden Leeuw koop zondag boeken oh Extra koopzondag .creatieve iedereen W 9 B mister KOOL's WOLFF KOOPZONDAG h CARBOOTSALE fraay venray markt I Albert Heijn Venray ve niers Gelijkspel Venray En verder: B Bandoetere r'»Üʧ v Voor tegels, sanitair' en werken! 19,95 q n vjk „<sy als Zenith moge lijk onderdeel Dagboek uit Shanghai Kunst Cultuur 12, 19 Gemeentelijke mededelingen 17-18 Sport 20-24 Kerkelijke diensten 26 Lastenverzwaring voor burgers valt lager uit Op Prinsjesdag presen teerde wethouder Ike Busser (Samenwerking) de eerste begroting van het nieuwe col lege. De gemeente staat aan de vooravond van flinke rijksbe zuinigingen. Alleen is het nog onzeker hoeveel de gemeen ten worden gekort door het nieuwe kabinet. De Venrayse begroting van 2011 laat een overschot zien van 234.000 euro. Ondanks de recente financiële tegenvaller van 726.000 euro vanwege dalende rijksinkomsten, is het gelukt de exploitatie sluitend te krij gen. De begroting van een jaar later (2012) is nagenoeg sluitend (48.000 euro in de min), maar daarna duikt de gemeente Venray flink in de rode cijfers. In de jaren 2013 en 2014 loopt het tekort op naar circa 1 miljoen euro. Het col lege neemt nu nog geen maatre gelen om de meerjarenbegroting in balans te krijgen. Burgemeester en wethouders willen eerst meer duidelijkheid hebben over de landelijke bezuinigingen die het nieuwe kabinet gaat doorvoeren. In de begroting van 2011 is alvast rekening gehouden met een rijkskorting van 10 procent. Dit betekent dat Venray jaarlijks 4 miljoen euro minder zal krijgen uit het gemeentefonds. Ook alle aangekondigde bezuinigingen zijn meegenomen in de begroting. Alhoewel het onzeker is of alle maatregelen al volledig in 2011 kunnen worden doorgevoerd. Zo werken enkele culturele instel lingen, zoals de schouwburg, met gebroken jaren. Het nieuwe schouwburgseizoen is net gestart en loopt door tot medio 2011. De programmering is al lang rond. Cultuurwethouder Patrick van der Broeck: "We moeten kijken hoe we hier een mouw aan passen. We zullen uiteraard rekening hou den met de lopende afspraken. De gesprekken met de instellingen lopen nog." De Volksuniversiteit krijgt helemaal geen subsidie meer. Wethouder Twan Jansen meldt dat komend jaar niet direct het bedrag op nul kan worden gezet. "Want in zo'n geval krijg je te maken met frictiekosten. Alle afwijkingen van het bezuinigingsplan komen in oktober terug in het college. Daar nemen we dan een apart besluit over." Voor de burgers van Venray vallen de maatregelen gunsti ger uit dan afgelopen voorjaar nog wordt gedacht. De onroe- rendezaakbelasting (ozb) stijgt de komende twee jaar met 3,25 procent. Dit voornemen blijft. De voordelen bij de afvalstoffenhef fing en het rioolrecht komen toch ten gunste aan de burgers. In de Voorjaarsnota is dit nog niet het geval. Wethouder Ike Busser meldt dinsdag dat de lastendruk voor de gemiddelde burger met een eigen woning stijgt met 1,3 procent. De huurders, die vrijgesteld zijn van onroerendezaakbelasting, gaan er zelfs 1,5 procent op vooruit. Dit komt vooral door de betere afval scheiding en de hogere opbrengst van het oud papier. Door de apar te inzameling van plastic afval, hoeven de burgers steeds minder afval aan te bieden. Hoewel er zwaar financieel weer op komst is, toont 'schatkistbewaarder' Bus- ser zich tevreden over zijn eerste begroting. "Ik ben er trots op dat de begroting sluitend is. Daarvoor moeten we wel een fors beroep doen op iedereen: zowel op bur gers, verenigingen als instellin gen." De begroting is op het laatste moment nog bijgesteld met enke le mee- en tegenvallers. Een mee valler is dat er minder extern per soneel wordt ingehuurd. Dit levert komend jaar een voordeel op van ruim zeven ton. Een tegenvaller zijn de lagere bouwleges. lees verder op p. 3 Klagen Ik ben vanmorgen meteen met mijn neus in de kast gedoken op zoek naar een stevige broekriem. Want na het horen van al die bezuinigingsplannen in de Mil joenennota is het voor mij wel duidelijk: 2011 wordt een finan cieel krap jaar voor de familie Hannes. We kunnen komend jaar niet vijf keer op vakantie, maar slechts vier keer. De caravan moet de deur uit, de boot gaan we verkopen en de kinderen krij gen de opdracht om een van hun in totaal vier sporten (per kind) te schrappen. Met drie kinderen scheelt dat aan contributiegeld toch ruim 300 euro per jaar! Het zakgeld gaat fors omlaag, we doen de afwas voortaan zelf en ook gaan we nog maar twee keer per week in bad. Met z'n allen, in een badkuip! En dat Sinterklaas en de Kerstman het in december een stuk rustiger aan moeten doen, dat is zo klaar als een klontje. In plaats van een dure chocoladelet ter van Verkade, krijgen de kinde ren dit keer een goedkope mini-S van de Aldi. Verder doet mama de elektrische tandenborstel en de poetshulp de deur uit, staat een van onze drie auto's al te koop op Marktplaats, eten we voortaan niet drie maar twee keer week biefstuk en laten we ook de kavi aar en de truffels wat vaker in het schap van de specialist staan. En in plaats van een kaasplankje als toetje, pakken we toch maar weer een bakje yoghurt of vla. Tevens ben ik van plan om in de winter met het hele gezin op zomervakantie te gaan. De thermostaat zet ik tijdens onze afwezigheid op maximaal twaalf graden en hup, we hebben weer wat bespaard op onze gaskosten! Ach, wat klagen we toch over de bezuinigingsrondes die ons de komende jaren te wachten staan. En dat terwijl we meer auto's, lap tops en iPods hebben dan ooit. Mensen hebben altijd het gevoel dat het vroeger beter ging dan nu. En dat gevoel wordt volgens mij sterker naarmate het verder weg is. We hebben in Nederland alles, maar vinden dat we recht hebben op meer. Omdat de buur man meer heeft, denken we. Hannes Zaterdag reportage op Peel en Maas TV 1 jf "Wandelaars moeten hun troep beter opruimen." Mark Snellen is stellig met zijn ant woord op de vraag wat hij vindt van alle rommel die in het bos ligt. Mark was een van tien hulpboeren die dinsdag middag in de bossen van Vlak water door directeur Gerard de Baaij van Stichting De Marke Venray, die de bos- en natuur gebieden van de gemeente De hulpboeren van zorgboerderij De Lorr werken al vijfjaar met veel plezier in de Venrayse natuur. Venray beheert, uitgebreid in het zonnetje werden gezet. Met een feestelijke bijeenkomst in het bos werd de vijfjarige samenwerking tussen De Marke en zorgboerderij De Lorr in Heide gevierd. De hulpboeren kregen ter gelegenheid van het bereiken van die mijlpaal van bosbeheerder Pie- ter-Willem Jenniskens een korte (praktijk)cursus over het veilig werken in het bos. Vervolgens werden ze voor hun inspanningen beloond met een diploma en een ijsje. Op Peel en Maas TV is zater dagavond een reportage van de feestelijke bijeenkomst in het bos te zien, waarin onder meer Gerard de Baaij en eigenaresse Sybill Win kelmolen van zorgboerderij De Lorr aan het woord komen. De uit zending begint om 19.00 uur op Kabelkrant Venray en wordt om het uur herhaald tot zondagavond 23.00 uur. TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN TegelsSanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken Gemeente moet 33.000 euro aan schadeclaims betalen J,- Rongen dé specialist'' Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 www.rongenvof.nl Nieuwbouwproject De Gou den Leeuw blijft het zorgen kindje van de gemeente Ven- ray. Na een opeenstapeling van allerlei tegenvallers moet de gemeente ditmaal 33.000 euro aan schadeclaims uitbe talen aan bewoners van de Kempweg. Begin dit jaar kreeg een bewo ner van de Kempweg al een scha devergoeding van 15.000 euro. Nu zijn het drie andere straatbe woners die met succes een plan- schadeclaim hebben ingediend. Adviesbureau Van Montfoort uit Amersfoort heeft de claims beoor deeld en de uitkeringen vastge steld op 15.000, 13.000 en 5.000 euro. Bij bouwprojecten is het de gewoonte dat mogelijke planscha declaims worden afgewenteld op de ontwikkelaar. Bij de Gouden Leeuw heeft de gemeente met projectontwikkelaar 3W Vastgoed verzuimd een overeenkomst af te sluiten. Dit betekent dat de gemeente zelf voor de schade claims moet opdraaien. De woningen aan de zuidzijde van de Kempweg hebben hun vrije uitzicht en privacy groten deels verloren door de nieuw bouw, die grenst aan de achtertui nen. De woontoren is 35 meter hoog en telt elf verdiepingen. Het hoge gebouw domineert het uitzicht vanaf de Kempweg. Dit geldt tevens voor het appartementen complex van vier bouwlagen, dat op twintig meter afstand van de achtertuinen is gebouwd. Van Montfoort concludeert dat door deze gebouwen er minder zon licht toetreedt. Het woongenot en privacy worden aangetast door dat er voortaan vrij zicht is in de tuinen en op de achtergevel. De Kempweg was eerst een rustige woonstraat, die nu is ingepalmd door het stedelijke gebied. Daar door zijn de woningen minder waard geworden en hebben de eigenaren recht op een schadever goeding. serveren ^Êyweer mosselen! ONBEPERKT MOSSELEN ETEN 19,50 High Teaiedere zondag van 14-17u. r -j y 3-GANGEN-KEUZE-MENU 22 - 26 september op zondag 26 september van 12.00-18.00 uur Albert Heijn Venray, Henseniusplein 7 hO keuten van loon 3 avonden open tel 0478 516 708 Nog geen speciaal onderwijs in Venray Er is nog geen zicht op de komst van een dependance van speciaal onderwijs in Ven- ray. Na het afblazen van de expertisecampus bij De Tover bal, vorig jaar, zei wethouder Twan Jansen dat Venray toch zo snel mogelijk wil starten met speciaal onderwijs, Moge lijk dit schooljaar al. Jansen had toen een aparte loca tie, los van een bestaande basis school, op het oog. De wethouder meldt nu dat het plan vertraging heeft opgelopen. "De locatie die we voor ogen hadden, zal het waarschijnlijk niet worden. We willen het zo snel mogelijk, maar we hebben ook te maken met de medewerking van het schoolbe stuur", aldus Jansen, die verwacht dat het er de komende twee jaar nog niet van komt. Ouders staan te springen om een dependance in Venray. Dan hoeven hun kinde ren niet mee dagelijks met busjes naar Venlo of Nijmegen vervoerd te worden. De expertisecampus bij De Toverbal leek een goede oplossing, maar het stuitte op veel verzet van de ouders van de basis schoolleerlingen. Ze dreigden hun kinderen massaal van De Toverbal te halen. Tijd voor een boek? hofstraat 6 - venray KOOPZONDAG WANDEL EENS ft- G4* BINNEN ^S7RMT5^ duurzaam reinigen T (0478) 569 750 misterkools.nl BlERMANN - VAN DEN EIJNDEN, keurslager Mgr. Hanssenstraat 31, Oostrum Tel. 0478-58 34 29 www.biermannvdeijnden.keurslager.nl Zondag 26 september rommelmarkt Horst Kasteellaan van 8.30 t/m 16.00 uur entree 2 euro - tot 12 jr gratis A73 afslag 10 www.carbootsalehorst.nl JEANS MODE CASUALS KOOPZONDAG Honderdeenendertigste jaargang - week - donderdag 2010 MAAS 26 september open 12.00-17.00 uur berden Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 =5 m - t F 4 - - JL. H T E L ASTERIA DINEREN VERGADEREN MAASHESEWEG BOA Venray tel. D47B-51 1 466 www.asteria.nl of op reservering ZIJ Peel Brunch iedere zondag vanaf llu. keuze uit 4 voor- en 4 hoofdgerechten en 4 desserts (iedere vrijdag, zaterdag en zondag) fTËDERE ZATERDAG LIVE MUZIEK 12.00-17.00 uur gratis parkeren Nu ook met Postagentschap van i TNT Post met o.a.: Strippenkaart verkoop Postzegel verkoop Pakketten service Albert Heijn Venray s uitstekend bereikbaar via de Parkeergarage Gouden Leeuw. U kunt uw winkelwagen stallen direct bij de liften in de parkeergarage. I I I f\ Begin met een goed en gratis gesprek! T (0478) 54 63 39 E info@keutenvanloon.nl W www.keutenvanloon.nl kapsalon schoonheidssalon pedicure make up naqel styling pruiken open van 12.00-17.00 uur Grootste collectie winterjassen dames-heren www.wolffjeansvenray.nl m^venray De Bleek 62/64 Venray Tel. 0478-582628

Peel en Maas | 2010 | | pagina 1