am Felicitatieconcert Euterpe Eerste editie Bijenpop geslaagd Classics Night in Dance Venray Zorg De Keizer: gezondheidscentrum met unieke formule Menu 2010 in de startblokken Raadselige Roos PEEL EN MAAS Donderdag 23 september 2010 - Pagina 19 PEEL EN MAAS Koninklijke Harmonie Eu terpe vierde afgelopen week end het 150-jarige bestaan en is met haar anderhalve eeuw durend bestaan één van Nederlands oudste muziekver enigingen. Euterpe trakteerde zijn aanhang deze avond op een concert. De avond begon met een korte ceremonie waarbij iedereen van Dit jaar wordt de Raadselige Roos, een wedstrijd voor amateur schrijvers uit Zuid-Nederland en Belgisch-Limburg, voor de acht tiende keer gehouden door het Literair Café Venray-regio. Dit jaar zijn experimenteel een paar nieu we elementen toegevoegd aan de wedstrijd. Het eerste nieuwe betreft het werken vanuit een thema. De schrijvers en dichters worden uitgenodigd zich te laten inspireren over het thema volwas senheid. Mocht dit geen bron van inspiratie zijn, een vrij thema mag ook. De beoordeling is in handen van juryleden, van wie een aan- Euterpe een speldje ontving. Jo van Kessel, huisbaas van het onderkomen De Perdstal van Euterpe, werd in het zonnetje gezet voor zijn verdiensten van de afgelopen 30 jaar. Daarna kon den alle genodigden genieten van een concert van het orkest van de Koninklijke Luchtmacht. Bekende nummers uit films, van klassiek tot pop, werden ten gehore gebracht. Vele solisten brachten solo's ten tal actief meegedacht heeft over de nieuwe elementen van deze schrijfwedstrijd. Dit achttiende seizoen brengt ook een extra prijs. Daarvoor is de organisatie gaan zoeken in de sfeer van het maken van verbinding tussen de kunsten. Voor de poëzie is dat gevonden in de muziek. De eerste prijswinnaar en de winnaar van de Bij-prijs din gen mee naar de extra prijs de Erbij-prijs, te weten een composi tie bij hun gedicht, die bij de prijs uitreiking ten gehore gebracht wordt gebracht. Eén van de prijs winnaars proza kan ook een Erbij- prijs winnen, te weten een publi- gehore. Na afloop van het concert werd een boek met dvd gepre senteerd met de titel: Van Toeten en Blazen. Dit boek is te koop bij boekhandel Van den Munckhof en boekhandel Bruna in Venray. De schrijver van het boek Twan van Els werd tevens benoemd tot erelid van Euterpe vanwege zijn verdienste als lid en als schrijver van het boek. Aansluitend werd de catie of uitzending in een nog nader te bepalen medium. Door de uitgave van een bundel met bekroonde en anderszins geselec teerde inzendingen kan men van het schrijfwerk van anderen leren. Vakjury's beoordelen de inge stuurde verhalen en gedichten, een publieksjury ook de gedich ten. Voor de winnaars staan onder meer drie bronzen trofeeën klaar. Deelname kan tot eind september door een verhaal of een gedicht digitaal in te sturen naar schrijf- wedstrijden@literair-cafe-venray.nl Reglement en informatie: www. literair-cafe-venray.nl. receptie geopend. Er volgde een muzikale opluistering van het Ven- rays Mannenkoor. Er volgen nog meer hoogtepunten. Op vrijdag 24 september start de expositie in het Freulekeshuus. Op 19 novem ber vindt het jubileumconcert plaats in Schouwburg Venray met Laura Fygi en op 2 januari 2011 sluit Euterpe af met een nieuw jaarsconcert. Kijk voor meer infor matie op www.euterpevenray.nl. Feel the Music Muziekvereniging Concor- dia uit Meterik houdt op zater dag 9 oktober in De Merthal in Horst het promsconcert Feel the Music. Concordia bestaat 90 jaar en daarom wil de vereniging muziekminnend Horst aan de Maas en omgeving trakteren op een muziekavond die bol staat van muziek, dans en show. Het Promsconcert begint om 20.00 uur. Entreebewijzen zijn verkrijgbaar bij café 't Hukske, bij café Kleuskens in Meterik en in Horst bij 't Hukske en het post kantoor bij Plus. Voor meer infor matie over Feel the Music kan men terecht op www.concordia- meterik.nl. Woordenboek Nederlands-Venrays In navolging van een aantal andere Limburgse Veldeke kringen, die in een eerder stadium de woordenlijst van Toine Ambaum hebben ver taald in hun eigen dialect, wil Veldeke-Venray niet achterblij ven. Al jaren blijkt er behoefte te zijn aan een woordenboekje Neder- lands-Venrays waarin een aantal veel voorkomende woorden, de vervoeging van verscheidene werkwoorden en een gedeelte van de spelling worden behan deld. Daarom hebben Hanny Craghs en Henk Arts van Veldeke- Venray zich, op initiatief van Vel- deke-Limburg, op het schrijvers vak gestort met als resultaat het Broonsgru?n buukske in de Ven- rayse editie. Het boekje, dat zeker niet compleet is, is bedoeld voor diegenen die de streektalen, en het Venrays in het bijzonder, een warm hart toedragen. Wie na het doornemen van het Broonsgru?n buukske meer belangstelling voor de streektaal heeft gekregen kan het Venrays Woordenboek, het Venrays Spreekwoordenboek en andere drukwerken uitgegeven door Veldeke-Venray nog lezen. De geraadpleegde bronnen zijn het Venrays Woordenboek van G. Linssen en W. Schols de edities '91 en '98, en voor de vorm van het boek is gekozen het Brónsgreun bukske in de Tegelse editie. Het boekje wordt zondag 26 septem ber in de verkoop gebracht en is verkrijgbaar bij de stand van Vel- deke-Venray op de Kiwani's Boe kenmarkt en bij boekhandel Van den Munckhof in de Hofstraat. Legally Blonde in schouwburg De musical Legally Blonde is op woensdag 27 en donder dag 28 oktober te zien in de schouwburg in Venray. Beide voorstellingen beginnen om 20.00 uur. In Legally Blonde draait het om de blonde Elle Woods, gespeeld door Kim-Lian van der Meij. Nadat ze gedumpt wordt door haar vriendje Warner (Roy van Iersel), die graag ook nog 'brains' terug wilt zien in zijn vriendin, besluit ze te gaan studeren aan de Uni versiteit van Harvard. Daar valt ze voor de charmes van Emmett Richmond (Joey Schalker). De rol van Professor Callahan wordt gespeeld door Raymond Kurvers. Laura Vlasblom is te zien als Elles vriendin, Paulette. Tevens worden er rollen gespeeld door onder meer Barbara Hol, Madelon van der Poel, Nicky van der Kuyp, Dapheny Oosterwolde en Richard Rodermond. Tijdens de landelijke tournee zijn er onder meer voor stellingen in het nieuwe Luxor Theater te Rotterdam (25 januari tot en met 6 februari 20l1). De reeks wordt afgesloten in Koninklijk Theater Carré te Amsterdam (16 tot en met 27 maart 2011). Legally Blonde komt van het creatieve team dat eerder aan de basis stond van succesvolle producties als Fame, Footloose en Hairspray. De vertaling en bewer king is verzorgd door Allard Blom, de muzikale leiding is in handen van Ad van Dijk. Eric van der Palen is de decorontwerper en Marc Heinz de lichtontwerper. De kos tuums zijn ontworpen door Arno Bremers. In de maand oktober vindt Menu 2010 plaats: een nieuwe, tweejaarlijkse cultuurmanifes tatie die de Noord-Limburgse voedselindustrie centraal stelt. Het festival is een reizen de cultuurfabriek die in vijf weekenden langs vijf Noord Limburgse gemeenten trekt: Gennep, Venray, Horst aan de Maas, Peel en Maas en Venlo. Als opmaat naar de Floriade geven kunstenaars tijdens Menu 2010 hun visie op het DNA van deze regio: de agro- en foodsector. Met de kracht van hun verbeel ding creëren zij een marktplaats voor nieuwe ideeën, meningen en open discussies. Noord-Limburg heeft wereld wijd een toonaangevende status op het gebied van voedselproduc tie, gekoppeld aan innovatie, nieu we technologie en hoogwaardige logistiek. Opmerkelijk genoeg ontlenen Noord-Limburgers des ondanks weinig tot geen identiteit aan deze succesvolle Greenport. De kennis over en het contact met de voedselindustrie is sterk teruggelopen en er is veel maat schappelijke weerstand tegen boeren, tuinders en veehouders. Menu 2010 is ontstaan uit ver bazing over deze situatie: hoe kan het dat Noord-Limburgers zo Het door Stichting Poppodi um Venray gehouden nieuwe popfestival Bijenpop op de parkeerplaats van sportpark De Wetteling was een succes. Grote publiekstrekker was Go Back To The Zoo, maar er was voor de pop- en danceliefheb- bers nog veel meer te beleven. Op de parkeerplaats van sport park De Wetteling staan twee podia: een mainstage met verschil lende soorten popmuziek en een dance-tent met dj's en live-acts. De Venrayse band The Story of Mr. Black, die de mainstage mag ope nen, is achteraf een beetje teleur gesteld dat het terrein er nog zo leeg uitziet tijdens hun optreden. Gelukkig is van deze teleurstelling op het podium weinig te merken, want het spelplezier straalt van de heren af. Met name gitarist Riche- nel Luydens en zanger Jacky van den Munckhof zorgen ervoor dat de band al een behoorlijk volwas sen podiumpresentatie heeft. Ook muzikaal heeft de band potentie. De bandleden hebben een heel eigen geluid ontwikkeld dat ze zelf omschrijven als indiërock met post-hardcore-invloeden. Duide lijk is dat de band goed geluisterd heeft naar bands als At The Drive- In en Deftones. Phoenix Park heeft Arnhem als thuisbasis, maar de helft van de band heeft Venray- se roots. Drummer Jesper Albers en bassist Ivo Koenen speelden beiden namelijk in de band 2-Late. Als je de bandnaam Phoenix Park googled, kom je erachter dat dit ook de naam is van het grootste park in Dublin. We hebben hier echter niet te maken met Ierse folk, maar met, zoals ze het zelf omschrijven, vintage rock-'n-roll in de stijl van Led Zeppelin en The Who. 3VOOR12 Arnhem-Nij- megen heeft de band al een tijd in het vizier en vanaf minuut één van hun optreden op Bijenpop is te merken waarom. De formatie speelt retestrak en is, ondanks het feit dat ze nog geen jaar bestaat, een geoliede machine. Zanger Zac Chapman heeft een dijk van een stem die sterk doet denken aan de stem van Caleb Followil, zanger ver verwijderd zijn geraakt van datgene waar ze juist zo goed in zijn? Menu 2010 neemt geen standpunt in, maar laat de ver beeldingskracht aan het woord. Want als weerstand en onbegrip zijn gebaseerd op onderbuik- gevoelens is kunst de ultieme gesprekspartner. Door hun onbe vangen blik kunnen zij een gevoel bevestigen of een idee op losse schroeven zetten, het onderwerp kantelen, vervormen, uit elkaar trekken of comprimeren. Menu 2010 kijkt middels kunst met een open vizier naar de voedsel industrie: vrij van vooroordelen of vastgeroeste meningen. Menu 2010 gaat van start op 2 oktober in Gennep. De weekenden daarna is Menu 2010 achtereenvolgens te vinden in Venray, Horst aan de Maas en Peel en Maas. De finale vindt plaats op 30 en 31 okto ber in Venlo. Vijf weekenden lang iedere zaterdag en zondag een rijk gevuld programma met beeldende kunst, theater, muziek, workshops en films. een abonnement waard van Kings of Leon. Voor het optre den van de Utrechtse folkpunkers Circle J checkt presentator Robert Timmermans of het nog niet massaal toegestroomde publiek aan twee belangrijke voorwaar den voor een Circle J-optreden kan voldoen: een pot bier en een vuist in de lucht. Dit blijkt geen probleem, waarna de band met groot plezier een gedegen optre den neerzet. Hierna is het de beurt aan het Groningse Make- Believe. Deze band timmert als 3FM Serious Talent en met optre dens op Sziget en Lowlands dit jaar behoorlijk aan de weg. Toch valt het te betwijfelen of deze poppy rockers nog een stap ver der in hun carrière gaan komen. De band zet technisch gezien een goede set neer en de singles From the Start en Another Night at the Disco hebben absoluut hitpoten tie, maar verder beklijft de muziek niet echt. Aan de flink toegenomen publieke belangstelling is te mer ken dat Go Back To The Zoo is uitgegroeid tot een van de smaak makers van het jaar in de Neder landse popmuziek. Vanaf opener Hey DJ gaat de dansbare rock er bij het publiek in als koek. De optredens van deze Nijmeegse band zijn dit jaar van een constant hoog niveau. Alle nummers van het onlangs uitgebrachte album Benny Blisto passeren de revue en bij afsluiter Electric gaan de voetjes het meest van de vloer. Engelsman Mark Foggo treedt al dertig jaar op. Toch is het wat hem betreft nog lang niet gedaan en bracht hij met zijn Skasters onlangs weer een nieuw album uit op Virgin Records, genaamd Mad. Het regionale publiek is zijn optredens op Zomaarpop en Jera On Air niet vergeten. Een fan- schare, voornamelijk afkomstig uit Oirlo en Ysselsteyn, heeft zich vlak voor het podium verzameld en zet vanaf het eerste nummer een flinke ska-pogo in. Bij het tweede nummer scandeert het publiek al 'Pussycat', de naam van een van de vele ska-klassiekers die de band heeft gemaakt. 'Maybe "We hebben er weer zin in", zeggen de dj's Eddy Jones en Jan Hendrix, die op zaterdag 23 oktober in de Witte Hoeve in Venray nog eens alle disco hits uit de 70's, 80's en 90's de revue laten passeren. "Je kunt weer lekker uit je dak gaan op onze verlichte dansvloer. We gaan er weer een geweldig feestje van maken!" Classics Dance Night was al zeven keer eerder in de Witte Hoeve in Venray. En alle keren eer der was het een geweldig feest. Jan Hendrix: "Daaruit blijkt dat er ook in Venray een enorme behoef te is aan een dergelijk feest. Er is in Venray voor mensen tussen de 30 en 55 niet zo gek veel te doen. Blijkbaar zijn de mensen de tijden van weleer met discotheken als d'n Alde Hoed en Palladium nog niet vergeten. Da's ook logisch ook, want dat waren geweldige jaren! Alle stappers van toen hopen we in de Witte Hoeve weer tegen te komen!" Eddy Jones zegt: "Eigenlijk doen we niet zo heel veel bijzonders. In de Witte Hoeve toveren wij de grote zaal om tot een heuse dis cotheek in de stijl van 'Saturday Night Fever' en 'Studio 54' met een grote verlichte dansvloer, een she'll come along' beantwoord Mark. Eerst worden nog andere klassiekers als Ska Pig en Hello Ska People voorgeschoteld en het ska-festijn is compleet. Mark Foggo Skaster's gaat binnenkort touren door de Verenigde Staten maar komt in november eerst nog terug in Limburg voor een optreden in de Jera in Ysselsteyn. In de dance-tent draaien de dj's Art-E, Lucky Done Gone, Moccah en Palmer diverse stijlen als tech no, tech house, house en elektro voor een bijna lege tent. Pas aan het einde van de set van de Ven- lose techno-dj Maximus begint de tent een beetje vol te lopen. Het Utrechtse dj-duo Oui! krijgt voor het eerst echt beweging in het publiek. Voor het Venrayse dj-collectief De Cultuurbarbaren werkt het thuisvoordeel. Ze breken met hun mix van stijlen met onder meer electro, fidget, dubstep en rock (zelfs Nirvana's Smells like Teen Spirit komt voorbij) de tent vol ledig af. Tijdens de set ontstaat er een ware moshpit en vliegen de stagedivers en crowdsurfers door de lucht. Kolfje naar de hand van festivalafsluiter Boemklatsch, dat na een korte ombouwtijd verder gaat waar De Cultuurbarbaren waren gebleven. Na optredens op festivals als Lowlands en Sziget draaien zij hun hand niet meer om voor een optreden in een voor hen relatief kleine tent op Bijen pop. Nadat Mark Foggo met zijn optreden de mainstage heeft afge sloten, puilt de dance-tent uit en kan het publiek er geen genoeg van krijgen. Boemklatsch had graag langer doorgegaan, maar een volgende gig wacht. Dan besluiten Lucky Done Gone en De Cultuur barbaren om nog even samen door te gaan, waarna geluidsman Geerd van Ochten samen met mc Koen Mijnster tot besluit het laat ste restje energie uit het publiek weet te persen met een ouder wetse 'happy hardcoreset'. De eerste editie van Bijenpop mag zeker geslaagd worden genoemd. Op het hoogtepunt waren er zo'n twaalfhonderd bezoekers. zee van licht en spiegelbollen en alle discomuziek, die de seven ties en eighties tot zo'n geweldig tijdperk maakte. Zo'n avond is méér dan alleen maar swingen. Er ontstaat vaak spontaan een reüniegevoel. Mensen die elkaar lang niet meer gezien hebben, vroeger samen gingen stappen of elkaar (her)kennen van school of de sportclub, praten bij en je kunt nog eens met dat jeugdvriendin netje van vroeger de dansvloer op. Wie wil dat niet? Bovendien: Classics Dance Night draait geen muziek van vandaag: we beperken ons tot 70's, 80's en early 90's!" Op de website www.classicsdan- cenight.nl meer informatie. Zingen Het Toon Hermans Huis Venray houdt op dinsdag 28 september van 14.00 tot 15.00 uur de intro ductieworkshop zang- stemwerk. Onder professionele begeleiding van Els Denessen kan men zijn stemmogelijkheden ontdekken en samen zingen. Ervaring is niet nodig en de sfeer is ontspannen. Het Toon Hermans Huis Venlo is te vinden aan de Nieuwstraat in Venlo, telefoon (077)3211433, e-mail info@toonhermanshuisven- lo.nl. Advertorial Bezoek deopendagop3 oktobervan10.00-17.00uurenmaakkennismetonzeuniekezorgformule Zanger Zac Chapman van Phoenix Park (foto:Patrick Joosten) Kunst Cultuur Weer vrij moeten pakken voor de behandeling bij de fysiotherapeut? Opnieuw op een wachtlijst beland na een doorverwijzing? Twijfels of n wel bij de goede specialist bent? Bij gezondheidscentrum Zorg De Keizer op Keizersveld 9 in Venray spelen die ergernissen en twijfels niet. Zorg De Keizer biedt een unieke combinatie van disciplines onder één dak aan. Liefst veertien verschillende specialismen werken in het gezondheidscentrum samen en bieden u veel gemak: u kunt er ook 's avonds en in het weekeinde terecht, u wordt snel intern doorverwezen, en door de bundeling van kennis en ervaring bent u verzekerd van de beste zorg. Nieuwsgierig? Bezoek dan de open dag op 3 oktober en maak kennis met een voor Nederland unieke zorgformule. Als u zorg nodig heeft, wilt u graag verzekerd zijn van kundige specialisten die u kunnen helpen. Maar u wilt waarschijnlijk ook graag snel worden geholpen, zonder eerst op wachtlijsten te belanden. En als uw klacht complex is, vindt u het prettig als meerdere disciplines meekijken om tot een passende behandeling te komen, zonder dat u daarvoor meerdere centra hoeft te bezoeken. Om de zorg toegankelijker en klantvriendelijker te maken, heeft Zorg De Keizer een eigen zorgconcept ontwikkeld: heel veel disciplines onder één dak, snelle interne doorverwijzing, ruime openingstijden, kundige specialisten. Podoloog Joop Creemers, voorzitter van Zorg De Keizer, geeft aan dat een patiëntvriendelijke aanpak het uitgangspunt is. "De patiënt zou centraal moeten staan in de zorg. Dat pakt helaas meestal anders uit. De voorbeelden kennen we allemaal: wachtlijsten, bureaucratie, patiënten die van de ene naar de andere locatie moeten om verschillende behandelaars te bezoeken, weinig keuze vrijheid in tijdstippen van behandeling, en ga zo maar door. Dat kan beter, sneller en goedkoper. Zorg De Keizer toont aan dat dit ook echt kan: zoveel mogelijk disciplines in hetzelfde gebouw, zodat we snel kunnen doorverwijzen en er desgewenst meerdere specialis ten naar een klacht kunnen kijken. Verder hebben we een goede samenwerking met andere zorgverleners uit de eerste- en twee delijns gezondheidszorg. De combinatie van zoveel verschillende disciplines in één gezondheidscentrum is uniek. De klant is keizer, is ons motto. We leveren, zowel curatief als preventief, kwalitatief goede zorg in reguliere en complementaire behandelmethoden. En we zijn erkend door ziektekostenverzekeraars." Gezondheidscentrum Zorg De Keizer is gevestigd op bedrijventerrein Keizersveld, naast een grote woonwijk en dichtbij de snelweg A73. Dus goed bereikbaar, met voldoende eigen parkeergelegenheid. Meer informatie: www.zorgdekeizer.nl De disciplines van gezondheidscentrum Zorg De Keizer Coaching en counseling 06-14224240 Diëtist en orthomoleculair therapeut 0478-511777 Fysiotherapie 0478-560012 Logopedie 0478-585885 Marcos-therapie 06-28944081 Mediation 0478-558001 Medisch Fitness 0478-851111 Oefentherapie Cesar/Kinderoefentherapie 0478-515101 Osteopathie 0478-631000 Podologie 0478-513823 Preventief bewegen 06-81524247 Preventiecentrum 0478-558001 Psychiatrie en psychotherapie 06-28311603 Psychologie 0478-558001

Peel en Maas | 2010 | | pagina 19