Gemeente Venray ProRail werkt aan het spoor Openbare bekendmakingen Deze week Collectes Laarbeek bezoekt zijn oud-burgemeester Kijk ook op www.venray.nl Abonnement digitaal gemeentenieuws Evenementen PEEL EN MAAS Donderdag 23 september 2010 - Pagina 18 Gemeentehuis Openingstijden minuut) Als omwonende kunt u hinder ondervinden van de werkzaamheden. Ook kan het zijn dat er overwegen zijn afgesloten waardoor er een omleiding is ingesteld. Wilt u meer weten over de aard van de werkzaamheden en de mogelijke overlast? Kijk dan op www.prorail.nl/werkzaamhedenlimburg. Voor meer informatie kunt u tijdens kantooruren contact opnemen met de afdeling Publiekscontacten van ProRail via 0900-7767245 (0,20 euro per Van zaterdag 25 september tot en met maandag 27 september voert ProRail tussen Nijmegen en Blerick grootschalig onderhoud uit op diverse trajecten aan het spoor. ProRail, NS en Veolia werken nauw samen om de overlast voor omwonenden en treinreizigers tot een minimum te beperken. Omwonenden in een straal van 300 meter ontvingen een bewonersbrief met informatie over de werkzaamheden. Vergaderingen Verordeningen Exploitatievergunning horecabedrijf Bouwplannen Ruimtelijke plannen Wet milieubeheer Milieu-effectrapportage Ontheffing Stookverbod Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 38 Afgelopen vrijdag brachten de Laarbeekse burgemeester en gemeenteraad een bezoek aan hun oud-burgemeester Hans Gilissen, nu burgemeester van Venray. Hans Gilissen ontving de oude bekenden in de raadszaal van het gemeentehuis. Hier bracht hij zijn gasten op de hoogte van zijn ervaringen als burgemeester van Venray en werd er onderling bijgepraat. Vervolgens leidde hij de Laarbeekse gasten rond door het gemeentehuis, het centrum van Venray en de schouwburg. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Agenda voor de raadsvergadering op dinsdag 28 september 2010, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. Onderdeel A 1. Opening 2. Mededelingen. Afscheid van de heer J. Teunissen als lid van de gemeenteraad. Introductie van de gemeentesecretaris de heer Joosten. 3. Spreekrecht publiek 4. Vaststelling van de agenda 5. Onderzoek geloofsbrieven van het nieuw benoemde raadslid van de gemeenteraad 6. Beëdiging van het nieuwe benoemde lid van de gemeenteraad. 7. Notulen van de openbare raadsvergadering van 22 juni 2010 8. Ingekomen stukken. Onderdeel B 9. Algemeen vragenuur. Onderdeel C 10. Vaststelling structuurvisie Dorpsontwikkelingsplan Ysselsteyn. Onderdeel D 11. Onderzoeksrapport Rekenkamercommissie 'Tijd voor servicenormen' 12. Ontslag raadsgriffier per 1 januari 2011 13. Instemmen met de dekking van kosten stormschade 14 juli 14. Vaststelling bestemmingsplan Woningbouw Kerkhoek Oirlo 15. Vaststelling erfgoedverordening 2010 met toelichting 16. Ontwerpjaarrekening 2009 en ontwerpbegroting 2011 van het Werkvoorzieningschap Noord-Limburg West 17. Vaststellen controleprotocol voor 2010 18. Deelneming in de Stichting Essent Sustainablility Development 19. Voorstel tot wijziging van de verordening op de heffing en invordering van leges 2010 20. Vaststellen bouwverordening 2010 21. Besluit ex artikel 6.5 lid 3 Bor om in bepaalde categorieën bij verlening omgevingsvergunning afte zien van verklaring van geen bedenkingen 22. Wijziging investeringskrediet Gemeentelijk Rioleringsplan 23. Beslissing op bezwaarschrift van Wildbeheereenheid St. Hubertus tegen wijziging van de bebouwde komgrens op bedrijventerrein De Blakt 24. Vaststelling brandbeveiligingsverordening 2010. Onderdeel E 25. Aanbieding programmabegroting 2011 gemeente Venray 26. Sluiting. Gewijzigde werking - Subsidieverordening monumenten Er geldt van 2010 tot en met 2013 de volgende prioriteitstelling voor het verstrekken van subsidie. - Gemeentelijke monumenten - Overige monumenten en cultuurhistorische waarden, dit ter beoordeling van het college - Rijksmonumenten De gewijzigde werking van de verordening treedt op 24 september 2010 in werking. U kunt de desbetreffende stukken vanaf 24 september 2010 inzien. Verleend (art. 2:28 APV) - Passage 2, 5801 AM, Venray (snackbar De Patatterie) (verzenddatum: 23 september 2010). U kunt de desbetreffende stukken van 24 september tot en met 4 november 2010 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u -binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de burgemeester. Een bezwaar schrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbankte Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Aangevraagd Bouwvergunningen - Pavanestraat 29, Venray - plaatsen van een dakkapel (nr. bal00367) - Pelgrimstraat 19, Smakt - veranderen ombouw vrijkomend agrarische bebouwing tot logiesgebouw (nr. bal000368) - Vossestraat 21, Venray - gedeeltelijk veranderen van kozijn en deur aan de voorzijde (nr. bal00369). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Ontwerp Voorgenomen buitenplanse ontheffing Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 3.23 van de Wet op de ruimtelijke ordening, medewerking te verlenen aan de volgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Roffert 3, Castenray - bouwen van een terrasoverkapping (nr. bal00363) - Hoogriebroekseweg 2B, Castenray - vergroten van een pluimveestal (nr. bal00337) - De Hulst 23, Oostrum - vergroten van een autobedrijf (nr. bal00247). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 23 septembert/m 4 november 2010 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd vooreen gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Voorgenomen binnenplanse ontheffingen Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 3.6 lid 1 sub c van de Wet ruimtelijke ordening en/of artikel 50 van de Woningwet, medewerking te verlenen aan de volgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Timmermannsweg 51, Ysselsteyn - vernieuwen/vergroten varkensstallen (nr. bal00239). U kunt de betreffende stukken van 23 september t/m7 oktober 2010 (twee weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Verleend Burgemeester en Wethouders hebben de volgende vergunningen verleend: Sloopvergunningen - Grootdorp 38, Merselo - gedeeltelijk slopen tuinafscheiding (nr. slpl00064, verzenddatum 16/09) - Patersstraat 1-3, Venray - slopen van een postkantoor en kantoor (nr. slpl00030, verzenddatum 14/09). U kunt de desbetreffende stukken vanaf heden inzien. Wanneer u belanghebbende bent kunt u -binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en tenminste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking totdat op het verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vergunning wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uur telefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. Projectbesluit Vastgesteld Burgemeester en wethouders van Venray maken, gelet op de Wet ruimtelijke ordening, de ter inzage legging bekend van het vastgestelde projectbesluit: - Maasheseweg 87 teVenray (NL.IMR0.0984.PRB09028-va01) Het ontwerp projectbesluit voorziet in het verplaatsen van een tankstation. U kunt het vaststellingsbesluit met bijbehorende stukken van 24 septembertot en met 4 november 2010 (zes weken) inzien. Binnen de genoemde termijn is het vastgestelde projectbesluit en de hier bijbehorende stukken beschikbaar gesteld en verbeeld op www.venray.nl Wonen leven Wonen bouwen Bestemmingsplannen Projectbesluiten. Hier vindt u de directe links naar de bestanden. Tevens kunt u het vastgestelde projectbesluit raadplegen op www.ruimtelijkeplannen.nl en op het gemeentehuis (digitaal en op papier). U kunt tijdens de inzagetermijn beroep indienen tegen het projectbesluit en een eventuele aanwijzing bij de Rechtbank Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) indien: - u belanghebbende bent of - indien u niet eerder een zienswijze heeft ingediend redelijkerwijs kunt aantonen dat u niet in staat bent geweest tijdig een zienswijze in te dienen of - indien er sprake is van een wijziging ten opzichte van het ontwerpplan. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking totdat op het verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Ontwerpbesluit Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Steegse Peelweg 77 Veulen - een revisievergunning te verlenen aan Maatschap Derikx- van Rengs, Begijnhofweg 5 teHeide voor een vleesvarkenshouderij en akkerbouwbedrijf. (MM100063). Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 24 septembert/m 4 november 2010 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Besluiten Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Enge Steeg 1 Leunen - een revisievergunning te verlenen aan G.A.M. Jenniskens, Enge Steeg 1 te Leunen voor een varkensfokkerij, vleesvarkenshouderij en landbouwproductiebedrijf (MM100069) - Ericaweg 7 te Oirlo de vergunning van 20 juli 2005 van L. van de Mortel in te trekken (verzoek vergunninghouder) (MilinlOOlO) - Rouwkuilenweg 11 Ysselsteyn - de vergunning gedeeltelijk in te trekken van W.M.G. Janssen, Rouwkuilenweg 11 te Ysselsteyn vooreen scharrelkippenhouderij. Deze intrekking is t.b.v. Mts. A. en W. Romme - Janssen voor de inrichtingen Puttenweg 48, 60 en 126 te Ysselsteyn. Verzoek vergunninghouder (Milinl0015). Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen ofzoveel mogelijkte beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 24 septembert/m 4 november 2010 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Bovendien moet u hierbij aangeven wat het spoedeisend belang is. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Aanmeldingsnotitie Een beoordeling voor de aanmeldingsnotitie milieu-effectrapportage heeft plaatsgevonden voor: - Castenrayseweg 2a Oirlo - Classens Pluimveebedrijven VOF, Castenrayseweg 2a, 5808 AG Oirlo, voor het uitbreiden van een pluimveehouderij (INK1000215). Vanwege het ontbreken van bijzondere omstandigheden waaronder de activiteiten plaatsvinden, is er geen noodzaaktot het opstellen van een milieu-effectrapportage. U kunt de desbetreffende stukken van 24 septembert/m 4 november 2010 inzien. Deze beslissingen zijn niet vatbaar voor bezwaar of beroep, tenzij deze beslissing de belanghebbende los van het voor te bereiden besluit rechtstreeks in zijn belang treft. Verleend Burgemeester en Wethouders hebben een ontheffing verleend van het verbod om afvalstoffen te verbranden: voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied op de locaties: - Laagriebroekseweg 2 te Leunen - verleend aan dhr. A.J. van den Oetelaar - Zwartwater 2 te Ysselsteyn - verleend aan V.O.F. van Zutphen - Lemmenweg 12 te Heide - verleend aan dhr. P.J.A. Poels - Molenhofweg 21 te Leunen - verleend aan dhr. T.M.G. Voermans - Lollebeekweg 76 te Castenray - verleend aan dhr. P.F.H. Steeghs - Testrik ong. te Merselo - verleend aan dhr. H.G.M. Volleberg voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout ten behoeve van het gezond houden van de aanplant bij fruitteeltbedrijven en boom- en rozenkwekerijen op de locaties: - Beeteweg ong. te Blitterswijck - verleend aan Vissers Linders V.O.F. 'De Maas' - Horsterweg ong. te Leunen - verleend aan dhr. P.H.G.M. Martens. voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied en ten behoeve van het gezond houden van de aanplant bij fruitteeltbedrijven en boom- en rozenkwekerijen opde locatie: - Langstraat 30 te Blitterswijck - verleend aan dhr. G.J.S. Vissers. Aan de ontheffing worden voorschriften verbonden om overlast en nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 24 septembert/m 4 november 2010 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn schriftelijk een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van de verklaring waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Haag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum bezwaar is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. 23 september 2010 Burgemeester en Wethouders van Venray Wilt u op de hoogte blijven van bijvoorbeeld het laatste nieuws van de gemeente Venray, de bekendmakingen, persberichten en de besluiten van Burgemees ter en Wethouders? Neem dan een abonnement en u ontvangt direct de laatste berichtgevingen per e-mail. Ga naar www.venray.nl en kies voor 'Neem abonnement' bij de quick links in de linker groene balk. U kunt kiezen voor een algemeen abonnement en/of een bestuurlijk abonnement. Binnen elkabonne- ment kunt u een keuze maken voor de specifieke informatie die u wilt ontvangen. Algemeen abonnement - Laatste nieuws - Bekendmakingen - Persberichten - Vacatures - Wegwerkzaamheden. Bestuurlijke informatie - BesluitenlijstcollegeB&Wen gemeenteraad - Agenda's van raad en commissies - Verslagen van raad en commissies. U kunt uw abonnement ieder moment weer opzeggen. 25 sept. - Speelgoed- en kledingbeurs, Leunen 26 sept. - boekenmarkt Kiwanis, Schouwburgplein 27 sept. t/m 3 okt. - Bevrijdings kamp aan de Nijverheidsstraat. t/m 25 sept. - Nierstichting Nederland 26 sept. t/m 2 okt. - Fonds verstandelijk gehandicapten. Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redac tie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontle nen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de eindredactie. Redactie Gemeente Venray Eindredactie Team Communicatie gemeenteVenray, 52 33 33 Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes, gemeente Venray Basis-ontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray adv wk 38.indd 18 22-09-2010 17:14:18

Peel en Maas | 2010 | | pagina 18