Gemeente Venray Hooftman Geo Boortechniek starter van het kwartaal ■RH Informatieavond Wabo 30 september Os vv BenW ontmoet wijkraden- overleg Hooftman *Ge Kijk ook op www.venray.nl BenW bezoekt proefboerderij Vredepeel Sportconsulenten zoeken enthousiaste trainers PEEL EN MAAS Donderdag 23 september 2010 - Pagina 17 Gemeentehuis Openingstijden Toekomstvisies Grijze en groene containers kapot of niet opgehaald? Bel de gratis afvalinfolijn 0800 - 023 33 99. De nieuwe Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) treedt op 1 oktober 2010 in werking. Zo'n 25 bouw-, milieu-, natuur- en monumentenvergunningen uit de fysieke leefomgeving komen door de Wabo samen in één vergunning; de omgevingsvergunning. Op 30 september is er een informatieavond. Deze is in eerste instantie bedoeld voor de leden van de gemeenteraad en de commissie Stedelijke Ontwikkeling. Maar ook u als inwoner van de gemeente Venray bent welkom. Op deze avond geldt echter geen spreekrecht voor het publiek. De komst van de Wabo heeft nogal wat gevolgen voor de gemeentelijke organisatie en haar dienstverlening op het gebied van vergunningverlening en handhaving. Ook voor de Venrayse inwoners, bedrijven en instellingen is het een hele verandering. De consequenties van de komst van de Wabo staan daarom centraal tijdens deze informatieavond. De avond vindt plaats in het gemeentehuis en begint om 19.30 uur. Brandweertips TFL 06-467 /6 0 Zorg voor een schone schoorsteen Raadhuisstraat 1, 5801 MBVenray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 38 1 Dinsdagavond 14 september hebben de collegeleden uitge breid kennisgemaakt met de leden van het wijkradenoverleg (WRO). Het college onderstreep te het belang van het werk dat de wijkraden verzetten. Door nog intensiever met elkaar samen te werken en goed naar eikaars argumenten te luisteren is het mogelijk om de leefbaar heid in de wijken te versterken. De aanwezige wijkraden gaven het college mee dat de gemeente vooral goed moet communiceren en zich ook aan gemaakte toezeggingen moet houden. Hierbij gaven de wijkraden ook complimenten voor de gebiedsgerichte werkwijze van de gemeente. Na de uitwisseling van de verwach tingen over en weer vond er een discussie plaats over verschillende thema's. Zoals: het gemeentelijk subsidiebeleid voor dorps- en wijk raden, verspreid wonende bewoners van instellingen voor geestelijke gezondheidszorg en hoe kunnen we de wijk mobiliseren? Tenslotte presenteerde een medewerker van het team Gebiedsgericht Werken hoe de gemeente samen met de wijk- en dorpsraden handen en voeten wil geven aan de realisatie van de toekomstvisies die in wijk en dorpsontwikkelingsplannen zijn verwoord. Het Venrayse bedrijf Hooftman Geo Boortechniek BV is gekozen tot starter van het eerste kwartaal van 2010. Het bedrijfverricht grondboringen ten behoeve van de benutting van aardwarmte en levert daarmee een belangrijke bijdrage aan de promotie van duurzame energievormen. Hooftman Geo Boortechniek BV is in februari van dit jaar opgericht door Venraynaar Johan Hooftman. Nadat het bedrijf waar hij werkte failliet was gegaan, besloot hij zich als zelfstandig ondernemer in te schrijven bij de Kamer van Koophandel. Zijn bedrijf is volledig gecertificeerd en verricht grondboringen bij zowel ondernemingen als particulieren met als doel om daarmee aardwarmtesystemen te realiseren. Ook zorgt het voor het direct daarmee verbonden leidingwerk. Hooftman huurt momenteel een bedrijfs pand op bedrijventerrein Smakterheide. In de loop van 2010 start de bouw van een eigen pand op de Hulst 2 waarin hij medio 2011 zijn intrek neemt. Petje af Wethouder Jan Loonen die deel uitmaakt van de jury, is blij met de winnaar van dit kwartaal. "Dit is nu precies de ondernemer die we voor ogen hadden toen we met dit initiatief begonnen. Johan Hooftman laat zien dat je op het gebied van duurzaamheid en milieu een mooi bedrijf kunt starten. Bovendien getuigt het van lef om op latere leeftijd en ook nog in deze economisch moeilijke tijd de stap te zetten naar een eigen bedrijf. In het gesprek met de jury gaf hij aan dit weloverwogen te hebben gedaan. Ik neem mijn petje afvoor zoveel ondernemingszin". De starter van het kwartaal is een initiatief van de Rabobank en de gemeente Venray met het doel om het zelfstandig ondernemerschap te stimuleren. Elk kwartaal kiest een jury uit een aantal starters de meest aansprekende. Na afloop van het jaar wordt uit de vier kwartaalwinnaars de algehele winnaar gekozen. Op dinsdag 14 september bracht het college een werkbezoek aan proefboerderij Vredepeel PPO. Het bedrijf maakt deel uit van Wageningen Universiteit Researchcentrum (WUR) en doet agrarisch praktijkonderzoek. Na de kennismaking en inleiding werd het college door de bedrijfsleider Mare Kroonen en Brigitte Kroonen in een excursiewagen langs de proefvelden gereden en geïnformeerd over de thema's waar PPO actief in is. Er werd met name stilgestaan bij hetverbeteren van de bodemgezondheid, waarin PPO veel bereikt heeft in de afgelopen tien jaar. In de proefboerderij in Vredepeel is veel deskundigheid over akkerbouw en vollegrondsgroente. PPO organiseert ook meetings, rondleidingen, demonstraties en manifestaties. Zo worden er jaarlijks een aantal thema of gewasgerichte open dagen gehouden. Op 15 oktober bijvoorbeeld de landelijke Preidag voor alle preitelers en belanghebbenden in Nederland en de Euregio. De landelijke Preidag staat inmiddels in de agenda van burgemeester Hans Gilissen; "Heel preitelend Nederland op bezoek in Venray... dat lijkt me interessant". Bijna niets is zo sfeervol als een warm flakkerend vuurtje waar iedereen gezellig omheen zit. Maar zorg dan wel voor een schoon schoorsteenkanaal zodat u veilig kunt stoken. Een vervuild of verstopt kanaal kan een schoorsteenbrand of koolmonoxide vergiftiging veroorzaken. Daarom geeft de brandweer u een paar tips hoe u uw schoorsteen het beste kunt onderhouden. Aanslag is gevaarlijk. Stookt u hout, kolen of olie in uw kachel of open haard, dan komen onverbrande deeltjes in het rookkanaal terecht. De deeltjes hechten zich aan de wand van het stookkanaal en vormen een teerachtige, zeer brandbare laag. De hoeveelheid aanslag hangt afvan hoe u stookt. Hoe minder zuurstof de verbranding krijgt, des te onvollediger is die verbranding. Er komen dan extra rookdeeltjes vrij, die zich ook weer hechten aan de binnenkant van de schoorsteenwand. Ook kan de schoorsteen door andere vervuiling, zoals vogelnesten, verstopt raken. Er is dan weinig of geen 'trek' meer, waardoor verbrandingsgassen terugslaan in de kamer. Zo ontstaat het gevaar van koolmonoxide. Schoorsteen vegen Verwijder het vuil uit de schoorsteen en controleer hem op loszittende delen en scheuren. Stookt u hout, kolen of olie en gebruikt u de kachel of open haard als sfeerverwarming, veeg uw schoorsteen dan jaarlijks. Bij intensiefgebruik (als hoofd- of bijverwarming) is het verstandig om het kanaal twee keer per jaar te vegen. U kunt uw schoorsteen ook laten vegen door een goede schoorsteenveger. Schakel wel een bedrijf in dat aangesloten is bij de Algemene Schoorsteenvegers Patroons Bond, dan heeft u een paar zekerheden. Leden hebben een toelatingsexamen afgelegd en ze zijn verplicht een aansprakelijkheidsverzekering af te sluiten. Voor meer informatie zie www.aspb.nl. Tips op een rijtje - Gebruik uitsluitend schoon en droog hout. - Veeg jaarlijks de kachel. - Indien u een schoorsteenveger inschakelt, kies dan voor een erkende schoorsteenveger. Meer informatie kunt u vinden op www.brandweerln.nl. De sportconsulenten van de gemeente Venray organiseren dit schooljaar samen met Stichting Sportcarrousel naschoolse sportlessen. Voor de kinderen een leuke gelegenheid om allerlei sporten uit te proberen; voor sportclubs een leuke gelegenheid om de club en sport te promoten. De sportconsulenten zoeken nog enthousiaste verenigingen of trainers die sportlessen willen geven. Het is de bedoeling dat een trainer op in totaal drie verschillende dagen twee lessen van een uur verzorgt. De trainer ontvangt hiervoor een vergoeding. De lessen vinden plaats op maandag, dinsdag en donderdag. Kinderen van groep 5en6 sporten van 15.45 uur tot 16.45 uur en kinderen van groep 7en8 sporten van 16.45 uur tot 17.45 uur. Er zijn drie verschillende locaties voor deze naschoolse sportlessen: sporthal De Weert in Landweert, de gymzalen in Brukske en de aangrenzende gymzaal van basisschool deToverbal. Aanmelden De eerste activiteiten beginnen op 18 november, dus wacht niet te lang en meld u aan! Aanmelden kan bij sportconsulent Marloes Faesen, per e-mail via m.faesen@synthese.nl of telefonisch 06-12 959 295. Voor meer informatie over de data van de lessen kijk op www.venray.nl/sport. adv wk 38.indd 17 22-09-2010 17:14:36

Peel en Maas | 2010 | | pagina 17