Klasse Apart: een lang gekoesterde wens Open dagen wijnhoeve Venray krijgt dierencentrum Coachen met paarden Van Haren ook Suzuki-dealer Li "Bij ons staat de mens centraal" Opbrengst 't Roojse Huus voor Calebas J l LI- PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 23 september 2010 - Pagina 11 Direct al bij binnenkomst van de damesmodezaak aan de Grotestraat in Venray straalt de klasse je tegemoet. Een sobere, maar zeer stijlvol ingerichte winkel. Vooraan een langwer pige tafel, verder enkele spie gels en een in het oog sprin gende moderne kroonluchter. Tegen de wand daarachter op een groot flatscreen een mode show van de collectie van dit seizoen. Irma Timmermans is de geluk kige en trotse eigenaar van Klasse apart, wat tot voor kort nog I-RIS mode heette. Drie jaar geleden nam ze deze damesmodezaak over. En daarmee ging een lang gekoesterde wens in vervulling. De geboren en getogen Venrayse was al vaker op zoek geweest naar een eigen zaak, dus toen ze de kans kreeg I-RIS mode over te nemen, hoefde Irma niet lang na te denken. De ligging en de groot te van de winkel waren precies wat ze zocht. De zaak werd ver bouwd en in augustus 2007 ging ze open. Dat ze pas nu de naam heeft veranderd, is een bewuste keuze geweest. Om de vaste klanten behalve aan een nieuwe inrichting en een nieuwe eige naar, ook tegelijk aan een nieuwe naam te laten wennen, was te veel van het goede, vond ze. Nu drie jaar later, weet het merendeel van de vaste klantenkring de zaak nog steeds te vinden en zijn er nieuwe, en ook jongere klanten bij gekomen. Gaandeweg heeft ze ook de collectie wat aangepast en verkoopt zij nu de mooie merken Marccain, Marccain sport, Armani Jeans, Hugo Boss, panty's en body- wear van Wolford en schoenen en accessoires. De naam Klasse apart heeft Irma zelf bedacht en ze vindt dat die goed bij haar en haar doel groep past. "Ik ben dol op mooie, stijlvolle kleding en ben daar al heel jong mee besmet. Vroeger nam ik al een bijbaantje om wat extra geld te verdienen om mooie dingen te kopen. Ik voelde me dan de koning te rijk". Geen wonder dat ze zelf ook stijlvolle kleding van een goede kwaliteit en met een mooie uitstraling wil verko pen. De damesmode in het pand aan de Grotestraat 34 behoort dan ook tot het hogere segment van de markt. Irma staat zelf iedere dag in de winkel. "Wat is er mooier dan werk te doen waar je van houdt. Dat kleurt je leven". Daarnaast heeft ze nog 2 parttime verkoop sters, Birgit en Marja. Naar eigen zeggen vullen ze elkaar goed aan. Behalve dat ze alle drie van mooie, stijlvolle kleding houden, zijn ze het ook op een ander punt roe rend met elkaar eens: "onze klan ten moeten zich bij ons thuis voe len, ongedwongen rond kunnen kijken en als ze zin hebben, ook nog een kopje koffie drinken". Ze gaan ook samen de nieuwe collec tie inkopen en dan is er soms wel eens sprake van een gezonde con currentie: "wie vindt het eerste kledingstuk, waarvan we allebei zeggen: wauw..., dat moeten we zeker in onze collectie hebben". Want dat ze een neus hebben voor kleding die past bij de zelf verzekerde, modebewuste vrouw, dat zie je zodra je een stap over de drempel zet bij Klasse apart. Van maandag 27 septem ber tot en met zondag 3 okto ber 2010 is het weer Nationale Wijnweek. De Nationale Wijn- week is een initiatief van de Stichting Nationale Wijnweek die zich ten doel heeft gesteld om wijn als cultuurgoed één keer per jaar onder de aan dacht van consumenten te brengen. Een van de georganiseerde evenementen in de wijnweek is de Open Dag Nederlandse Wijngaarden. In het weekend voorafgaande aan de Nationale Wijnweek (zaterdag 25 en zon dag 26 september) houden maar liefst 64 wijngaarden in Nederland Open Dag. Ondanks de geleden storm- en hagelschade zet ook wijnhoeve Limburgergaard aan de Steegsepeelweg 52 in Leunen zijn deuren open tijdens de lan delijke open dagen van de Neder landse wijnbouwers. Velen uit de omgeving, maar ook de toerist van verder weg, wisten de weg naar Limburgergaard al te vinden. Toch nemen de bezoekersaantal len nog steeds toe. Ook de wijnen die geproduceerd worden, vinden steeds meer hun weg naar de consument. Tevens zetten horeca bedrijven in de omgeving steeds vaker de wijnen van Limburger- gaard op de kaart. Dit omdat de streekproducten steeds beter sco ren in onder meer slijterijen en horecabedrijven. De werkzaam heden in de wijngaard en wijnma kerij worden grotendeels gedaan door een hechte groep van vrij willigers die aangestuurd worden door de eigenaren. De hulptroe pen zijn, bij goed weer, iedere vrij dagmiddag actief. Mensen die zich echt in wijn willen verdiepen, zijn welkom bij deze groep. De vrij willigers dragen tijdens de open dagen ook zorg voor een vakkun dige uitleg in de wijngaard. Ook in de wijnmakerij kunt u een kijkje nemen, en in de proeverij of op het terras is natuurlijk de moge lijkheid om een glaasje proeven. Kortom een goede reden om het bedrijf te bezoeken op zaterdag 25 of zondag 26 september vanaf 11.00 uur. Mocht u op deze dagen niet in de gelegenheid het bedrijf te bezoeken, dan bent u ook wel kom bij de stand tijdens de Hilto in Horst. Tijd voor een boek? hofstraat 6 - venray thuiszorg Thuiszorg nodig? Opbrengst: 47.500 euro Onder grote belangstelling zijn zaterdagavond tijdens het derde Rabobank Promi- nentenkunst Gala veertien unieke schilderijen geveild. De opbrengst van 47.500 euro gaat naar kinderen die lijden aan spierdystrofie. De Stichting Evenementen Lions Venray benaderde voor dit project veertien prominente Nederlanders met de vraag of zij zich gedurende twee uurtjes vrij wilden maken voor dit project. Al deze mensen schilderden onder professionele begeleiding en het goede doel stond hierbij voorop. Wendy en Guido Dieteren, Anky van Grunsven, Antoine Bodar, Ben Cramer, Maxime Verhagen, Anne-Mieke Ruyten, Jeroen van de Boom, Paul van Vliet, Anne Wil Blankers, Emile Ratelband, Guido Weijers, Hans Liberg, Jochem van Gelder en het elftal van VVV werk ten met alle plezier mee aan het project voor het goede doel. Tijdens de spannende veiling onder leiding van Tweede Kamer lid Ger Koopmans was cabaretier Guido Weijers aanwezig om zijn kunstwerk te promoten. Dit resul teerde in een opbrengst van maar liefst 7.500 euro. Het galafeest in de voormalige discotheek Zenith, waarvoor ruim 220 kaarten waren Guido Weijers toont vol trots zijn kunstwerk aan de nieuwe eigenaars. verkocht aan tal van bedrijven en particulieren, werd opgeluisterd door drie topmusici: Guido Die teren (Guido's orchestra), Wendy Kokkelkorn en Renée van Weg berg. De gasten genoten van een heerlijk diner, dat door topkok René Brienen was bereid en door leerlingen van Gilde Opleidingen belangeloos werd geserveerd. De totaalopbrengst is bestemd voor de drie goede doelen: het aanbie den van een jaarlijkse vakantie in het Tesselhuus voor kinderen die lijden aan spierdystrofie, de onder steuning van de Stichting On Wheels, die zich bezighoudt met verbetering van de mobiliteit van patiënten met spierdystrofie en de financiering van research via de Stichting Spieren voor Spieren. Peel en Maas TV schonk deze week aandacht aan de Lionsvei- ling. Heeft u de uitzending op Kabelkrant Venray gemist? Kijk dan op www.peelenmaastv.nl. "In het voorjaar van dit jaar hebben we contact gezocht met Eric van de Ligt, eigenaar van die renspeciaalzaak XXL van de Ligt Allicht. Hij had grootste plannen om in Venray de grootste dieren speciaalzaak van Zuid-Nederland te openen, een zaak die verder gaat dan alleen de verkoop van hondenvoeders. Zo wilde Eric van de Ligt een dierencentrum vor men, waar zo veel mogelijk dien sten voor de gezelschapsdieren bij elkaar komen. Daar wilden wij natuurlijk graag aan meewerken." Gezelschapsdierenartsen de Peel is een jonge, frisse dierenart senpraktijk in Ysselsteyn. "In deze hoofdvestiging hebben we een moderne praktijk met operatieka mer, röntgen- en echoapparatuur. In het voorjaar hebben we nu ook een aparte ruime en moder ne spreekkamer met veel privacy ingericht in de dierenspeciaalzaak XXL te Venray. Hier kunnen men sen uit Venray en omgeving met hun huisdier terecht voor vac cinaties, gezondheidcheck-ups, maar uiteraard ook met hun zieke huisdieren. Vanaf juli houden we hier spreekuur de samenwerking met Van de Ligt Allicht gaat prima en steeds meer mensen vinden de weg naar de praktijk XXL. Om nog beter tegemoet te komen, hebben we een uitbreiden met een vrijdag avondspreekuur. Per 15 september kunt u er dus niet allen op dinsdag van 14:00-16:00 uur terecht, maar ook op vrijdagavond van 18.00 20.00 uur. Om mensen niet onno dig lang te laten wachten, hebben we besloten om uitsluitend op afspraak te werken." Deze afspra ken kunt u rechtstreeks maken via gezelschapsdierenartsen de Peel, telefoonnummer 06-23331544, Dierenspeciaalzaak XXL, telefoon nummer 0478581150 of zelfs bij Van de Ligt Allicht te Wanssum, telefoonnummer 0478539155. U kunt dan terecht bij drs. Pollyanne Zeegers en drs. Marica Golsteijn, twee dierenartsen. "Onze missie is optimale zorg voor een eerlijke prijs, zodat alle dieren de aandacht krijgen die ze verdienen. Komt u gerust langs en ervaar het gemak bij ons dierencentrum, Dierenspe ciaalzaak XXL van de Ligt Allicht, Leunseweg 47A te Venray." Coaching en Adviesburo Doel en Groei is het nieu we bedrijf dat Aukje Poels dit voorjaar is gestart. De Oostrumse, met een ruim ver leden in diverse management functie in de uitzendbranche, is zich na haar masterclass coaching gaan toeleggen op equicoaching. Dit is een bij zondere vorm van coaching waarbij een paard als spiegel wordt ingezet. Coaching en Adviesburo Doel Groei biedt diensten op het gebied van persoonlijke en professionele ontwikkeling voor individuen, teams en organisaties. Het dien stenaanbod bestaat uit coaching, werving en selectie, loopbaanad vies, outplacement, re-integratie, training en dus equicoaching. Als paarden je hobby is en coa ching je vak, dan ligt equicoaching voor de hand. "Dat klopt", stelt Aukje Poels. "Equicoaching is een bijzonder krachtige manier van coaching. De sessies bestaan uit gesprekken en vervolgens oefe ningen met paarden. Paarden zijn gevoelige dieren en hebben de eigenschap dat ze zich spiegelen aan personen. Door het gedrag van de paarden in relatie tot de coachee kom je sneller tot diep gang en inzichten. Onduidelijkhe den, blokkades en/of problemen komen eerder bovendrijven en die kunnen daardoor aangepakt worden. Equicoaching wordt in Nederland nog niet veel toegepast en in deze regio ben ik ook de eer ste." Onder haar cliënten bevinden zich particulieren, ondernemers, maar bijvoorbeeld ook probleem jongeren. Ik, maar ook mijn cliën ten, zijn zeer enthousiast over de resultaten. Ervaring leert dat deze vorm van coaching zo effectief is dat het gemiddeld aantal sessies van negen bij reguliere coaching gereduceerd kan worden naar vijf bij equicoaching" Equicoaching wordt bijvoor- beeld ingezet in reguliere re-inte gratie- en outplacementtrajecten, maar wordt ook bij assesments toegepast. "Als een bedrijf echt meer wil weten van een kandidaat voor een functie, dan wordt er met equicoaching vrij snel door onduidelijkheden heen geprikt." Daarnaast is Aukje Poels dus ook actief op het gebied van werving en selectie en aanverwante activi teiten. Haar ervaring en netwerk uit de uitzendbranche is daarbij zeer belangrijk. Daarnaast is zij aangesloten bij diverse beroeps organisaties en werkt ze samen met diverse partners die met hun specialisaties van meerwaarde zijn voor haar cliënten. Bovendien is Doel en Groei samenwerkings partner van HorSense, waarmee ook workshops met paard op het gebied van (zelf)leiderschap, mindfulness, vitaliteit, veerkracht en ontspanning worden gegeven. Wilt u meer weten over Doel en Groei en de activiteiten van Aukje Poels kijk dan op www.doelen- groei.nl of neem contact op met Aukje Poels, Rosmolenweg 2 te Oostrum, telefoonnummer 06 22245712. "Belangrijke aanvulling op onze activiteiten' Autobedrijf Van Haren Ven- ray is vanaf 1 oktober 2010 ook officieel dealer van Suzu- ki-automobielen. Het bedrijf heeft de activiteiten overge nomen van Suzuki Jetten uit Boxmeer. Suzuki-rijders uit de regio Venray kunnen voortaan voor al hun autozaken terecht bij het autobedrijf aan het Kei- zerveld 101. "Suzuki is een belangrijke aan vulling op onze huidige activi teiten', geeft directeur-eigenaar Norbert van Haren aan. "Wij zijn al jaren dealer van Ford en dat blijven we ook. De merken zit ten elkaar niet in weg. Ze ver sterken elkaar juist. Suzuki staat al meer dan 100 jaar garant voor technische innovaties en uiterst betrouwbare producten. Het merk is gespecialiseerd in zuinige, com pacte auto's en stoere 4x4-model- len. Met succesvolle modellen als de Suzuki Alto, Splash en gloed nieuwe Swift kunnen we onze klanten nog beter van dienst zijn. Wij zien dan ook volop kansen voor Suzuki in ons bedrijf." Familiebedrijf Van Haren is al 80 jaar actief in de autobranche. In die periode is het bedrijf uitge groeid tot een begrip in de regio Venray. In het autobedrijf heerst een gastvrije en gemoedelijke sfeer. Klantvriendelijkheid en ser viceverlening staan hoog in het vaandel. Norbert van Haren: "Ons hechte en professionele team staat altijd klaar voor de klant. Alles in het bedrijf is erop ingericht om net dat beetje extra te bieden en zodoende de verwachtingen van de klant telkens te overtreffen." Het team van Van Haren Ven- ray heet huidige en toekomstige Suzuki-rijders uit de regio van harte welkom. "Wij nodigen hen en andere belangstellenden graag uit voor onze openingsshow in het weekend van 8, 9 en 10 okto ber. Op deze dagen is bij ons van alles te beleven, zoals quadrijden en racen met op afstand bestuur bare Swifts, voor de kids staat er een springkussen. Tevens biedt de show volop gelegenheid om op een ongedwongen manier kennis te maken met ons bedrijf. Uiter aard kan in die periode ook volop geprofiteerd worden van aantrek kelijke openingsaanbiedingen en -acties." In het openingsweek end is Autobedrijf Van Haren Ven- ray op vrijdag geopend van 09.00 tot 20.00 uur, op zaterdag van 09.00 tot 17.00 uur en op zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Mishandeling In de nacht van maandag op dinsdag rond een uur 's nachts heeft de politie in zijn woning in Venray een 44-jarige man aange houden op verdenking van mis handeling van zijn echtgenote. De man zou zijn vrouw onder meer diverse keren bij de keel gegrepen hebben. Kom proeven bij Holland Kaascentrum In het kader van de Week van de Smaak, van 19 t/m 26 septem ber, kunt u bij Holland Kaascen trum Rob Wagenaar op vrijdag 24 september terecht voor een gratis proeverij. Bij Wagenaar, die vrijdags op het Henseniusplein staat, kunt u boerenkazen proe ven, zoals de Boeren Meshanger, de originele Leidse kaas en diver se boerenkruidenkazen. Tijdens de Week van de Smaak staan met name ambachtelijke streek- en sei zoensgebonden producten cen traal. De Week van de Smaak moet bijdragen aan de bewustwording van duurzame herkomst van pro ducten en laat mensen genieten van eerlijke producten en pure smaken. Rob Wagenaar staat op het Henseniusplein tussen 10.00 en 17.00 uur. Open dag bij Martin Cuypers Keizersveld Het is alweer 35 jaar gele den dat Martin Cuypers de boek- en kantoorboekhandel van Messemaeckers overnam. Anno 2010 is Martin Cuypers uitgegroeid tot een moderne organisatie waar u terecht kunt voor alles wat met kan toor te maken heeft. "Daarbij staat bij ons de mens steeds centraal", legt Eric Arts uit. Sind drie jaar is hij samen met Bart Everaerts eigenaar van Martin Cuypers. Dat de mens centraal staat is niet altijd zo geweest. "In het verleden was het duidelijk het product dat centraal stond, de kantoormachine, het meubilair of de kantoorartikelen. Wij hebben duidelijk gekozen voor een ande re benadering. Mensen moeten in een kantooromgeving gezond, efficiënt en met plezier kunnen werken. Dat is waar wij voor wil len zorgen", aldus Eric. Als voorbeeld neemt Bart de kantoorstoel. "Niet iedereen heeft eenzelfde lichaamsbouw. Een goede kantoorstoel moet dus aan veel eisen voldoen. Daarnaast heb ben we regelmatig contact met fysiotherapeuten en arbodiensten om wederzijds de kennis te ver breden." Duurzaamheid is een ander aspect wat belangrijk is binnen de organisatie van Martin Cuypers. "Daar kijken we heel nauwkeurig naar, uiteraard in combinatie met kwaliteit", vervolgt Bart. Naast meubilair en kantoorarti kelen vormen kantoormachines eveneens een belangrijk onderdeel van de productrange van Martin Cuypers. Eric Arts hierover: "Wij adviseren en leveren kantoorma chines die naadloos binnen een organisatie passen zodat daarmee zo efficiënt mogelijk gewerkt kan worden." Martin Cuypers viert het 35- jarig bestaan met een open dag op zaterdag 25 september van 10.00 tot 16.00 uur op Keizersveld 65. Er zijn tal van demonstraties en bovendien kunt u kennismaken met mummieplanten. Een vorm van decoratie die steeds meer in een kantooromgeving wordt toe gepast. Op vrijdag 24 september is er een receptie voor genodigden. Dan wordt ook de nieuwe huis stijl van Martin Cuypers gepre senteerd. "Het bekende potlood dekt niet meer de hele lading", licht Eric Arts de nieuwe huisstijl toe. "Reden dus voor een nieuwe uitstraling. Maar het potlood gaat niet verloren. Voor onze kantoor vakhandel in de Schoolstraat blijft het groene potlood behouden." Daarnaast opent Martin Cuypers ook een digitale winkel onder de naam www.dekantoorwinkel.com Voor meer informatie kunt u kij ken op www.martin-cuypers.nl Van 15 december tot en met 19 december draaien de dj's André van der Heijden, Mario Kremers, Nico Broers en Paul Verhoeven van Omroep Ven- ray 100 uur nonstop voor een goed doel. Dit jaar is de keus gevallen op de stichting Cale- bas. Dat werd afgelopen zater dag bekendgemaakt tijdens het open huis van Omroep Venray. De Stichting Calebas onder steunt het ontwikkelingswerk in de regio van Bolgatanga in het noordoosten van Ghana. Calebas is in 2007 opgericht met als doel de activiteiten van ontwikkelings werker Wiljo Fleurkens uit Veulen te ondersteunen. Na het overlij- den van Fleurkens in 2008 heeft de stichting Calebas haar doelstel lingen bijgesteld en ondersteunt nu de stichting Kalabash in de regio Bolgatanga, een van de arm ste regio's in Ghana. Het is voor de tweede keer dat Omroep Venray 't Rooyse Huus organiseert. Vorig jaar vertoefden de dj's 48 uur in een afgesloten studio. Dit jaar gaan ze dus voor de 100 uur. Voor meer informatie over de stichting Calebas kijk op www.stichting-calebas.nl. Voor meer informatie over de omroep kijk op www. Omroepvenray.nl De vier diskjockeys samen met Fran Janssen en Piërre Nijsen van de stichting Calebas. or het goede doel Is uw site aan een facelift toe? Flyers Internet Communicatie proteion Bel (088) 850 00 00 huishoudelijke en persoonlijke verzorging zorg tv verpleging thuisbegeleiding dagvoorzieningen e zorgboerderijen bij u in de buurt consultatie voor senioren zorgalarmering uitleen hulpmiddelen www.proteion.nl "tijd voor mensen" 'tijd voor wensen' Veiling schilderijen groot succes een abonnement waard r *Gilebas Wij zorgen dat uw site weer bij de tijd is. Onderzoek Advies Training Coaching Ontwerp Ontwikkeling Productontwikkeling info@flyers.nl www.flyers.nl 0478 546293

Peel en Maas | 2010 | | pagina 11