Jan Strolenberg (64 jaar) Freek van Veelen (34 jaar) GigS OPTIMAAL "De sfeer is gastvrij. Je schuift aan en mag meteen meedoen" 8 VRIJWILLIGER BIJ OMROEP VENRAY Frank Laurensse (33 jaar) Nico Broers (40 jaar) 100 uur live-radio vanuit 't Roojse huus 18 september: open dag Omroep Venray Eijdems Internet PEEL EN MAAS Donderdag 16 september 2010 - Pagina 8 wnray.nï ^w.ortiroepv*,^ Omroep Venray is jarig! We bestaan 20 jaar. Om dit te vieren, zijn we deze zomer op tournee geweest door de Venrayse dorpen en wijken. We hebben met onze gloed nieuwe stand tal van evene menten bezocht en vele leuke uitzendingen gedaan. Ook onze open dag op 18 septem ber staat in het teken van het jubileum. Met live-optredens, workshops en vertier voor de kinderen wordt het een écht feestje. Maar hoe is het alle maal begonnen? We blikken even terug naar het begin... Omroep Venray vindt haar oor sprong in het samengaan van de Venrayse Omroep Stichting, ook wel bekend als de Ziekenomroep, en Radio Wonderland, een piraten zender uit Veulen. De nieuwe stichting kreeg op 26 januari 1989 een zendvergun ning. Toch duurde het nog tot 1990, om precies te zijn tot zater dag 24 februari, voordat de eerste kabeluitzending plaatsvond. In die eerste uitzending werd verslag gedaan van de sleuteloverdracht van Prins Gerard I (Gerard Reijn- ders). In datzelfde jaar verleende de PTT de ethervergunning zodat een veel groter uitzendgebied bestreken kon worden. De eerste etheruitzendingen vonden plaats vanaf de Venrayse kermis van 1991. De zender en antenne ston den bij Bert Muysers (ex Wonder land) aan de Lorbaan. En daarmee was de start van Omroep Venray via de kabel en de ether een feit. MEEGEGROEID MET VENRAY In de afgelopen twintig jaar is de omroep meegegroeid met Ven ray en met de ontwikkelingen in de samenleving. In het verleden werden alle opnames op een bandrecorder opgenomen en van daar moest er geknipt en geplakt worden. Als je vergelijkt met hoe dat nu gaat, met digitale technie ken, dan is dat een wereld van verschil. TROTS De website omroepvenray.nl biedt het meest actuele nieuws over Venray en omstreken. In tal van Venrayse winkels en bedrij ven hoor je non-stop muziek van Omroep Venray. En met de ontwikkeling van web-tv brengt Omroep Venray nu ook achter gronden in beeld. We zijn enorm trots op de ontwikkeling die de omroep de afgelopen jaren heeft doorgemaakt. HOORBAAR EN ZICHTBAAR AANWEZIG Inmiddels werken er twee betaalde krachten en tachtig vrij willigers bij Omroep Venray. Zij zijn er altijd. Niet alleen in de stu dio aan de Langeweg, maar ook bij de jaarlijkse kermis of de Venrayse vastenaovend, en bij evenemen ten in de dorpen of de wijken. De omroep wil hoorbaar en zicht baar aanwezig zijn. Daarmee heeft Omroep Venray al twintig jaar lang een prominente en onmisbare plek in de Venrayse samenleving. Deze pagina "Open Dag Omroep Venray" is mede mogelijk gemaakt door Vera Venray, Eijdems Internet en Gerard Reijnders Schilderwerken medewerker nieuwsredactie Lokaal Centraal. Ik doe de inter views en ben bij evenementen op locatie aanwezig. Zo deed ik vorig jaar de eerste opening van het Roojse huus. Maar ook bij de fiets vierdaagse en bij Kies Techniek kun je mij tegenkomen". "Het leuke is: je bent de hele week met nieuws uit Venray bezig. Ik weet alles; heb geen krant meer nodig! We zitten bij Omroep Ven ray echt bovenop het nieuws. De uitdaging is dan ook om mensen dingen te laten zeggen die ze eigenlijk nog even voor zich wil len houden." "We willen verder professiona liseren. Daarom zijn we dringend op zoek naar mensen die ons komen helpen. Tijdens de open dag hopen we dan ook vele men sen enthousiast te maken om vrij williger te worden en een actieve bijdrage te leveren aan de toe komst van de omroep." "Voordat ik bij Omroep Venray kwam werken, deed ik de tech- niek bij Beukenrode tv. Via via ben ik twee jaar geleden bij de omroep terechtgekomen". "Het belangrijkste deel van mijn werk is het verzamelen van nieuws voor het programma teamleider techniek "Ik ben een echte audiotech- neut en radio en tv hebben me altijd geboeid. De fijne kneepjes van het vak heb ik in de praktijk geleerd. Eerst als dj in de soos in Zeil- berg. Later met mijn eigen drive- in-show. Zo'n 11 jaar geleden kwam ik, via omroep Deurne, bij Omroep Venray terecht". "Vooral de goede sfeer bij de omroep spreekt mij enorm aan. Je voelt je er écht thuis. Mijn vrouw deelt mijn passie voor dit werk. Ook zij is actief bij Omroep Venray. Ik heb haar ontmoet in de tijd dat ze omroepster was bij Omroep Deurne. Inmiddels zijn we getrouwd, hebben een kindje en wonen we in Wanssum". "Ik ben teamleider techniek, maar doe veel méér dan alleen de techniek. Ik heb ook een eigen programma waar ik echt trots op ben: Sta op met Freek, iedere zaterdagochtend tussen 8 en 10 uur. Erg leuk om te doen. Ja, ik voel me als een vis in het water bij de omroep". binnen- en buitenzonweringen horren, rolluiken, roldeuren Onderhoud - Reparatie - Renovatie feliciteert Omroep Venray met haar 20-jarig bestaan www.eijdems-internet.nl 15 JAAR SCHILDER ONDERHOUD VOOR EEN VASTE PRIJS PER MAAND WWW.GRS-OPTIMAAL.NL Hoofd Omroep Mathieu Emonts Bij Omroep Venray, daar ben je thuis. "Dat geldt sinds 1 mei wel heel nadrukkelijk voor mij. Op de Dag van de Arbeid ben ik begon nen als Hoofd Omroep. Het voel de als thuiskomen. De sfeer bij de omroep is gastvrij en Venrays gezellig. Dat betekent: doe maar gewoon, "lust-e koffie", en "hoe got 't mit ow". Je schuift aan tafel en mag meteen meedoen". "Het is een boeiende wereld, die omroep. Met veel techniek en ICT, maar vooral met veel enthou siaste en betrokken medewerkers. Dat is mij het meest opgevallen. Al die uren en dagen die vrijwilligers steken in het maken, én mogelijk maken van al die programma's. 24 Uur in de lucht met goeie en goed verteerbare muziek, maar ook met actualiteiten en achtergronden bij het Venrayse nieuws en boeiende thema's". MÉÉR DAN ALLEEN RADIO "De omroep is er altijd bij als er in Venray iets te doen is. Kermis, carnaval, de wekelijkse hoogmis, activiteiten in dorpen en wijken. Omroep Venray doet er verslag van. Maar er is méér dan alleen radio. Ook via het web verzorgen we het actuele nieuws uit de regio. Zo bent u altijd en overal snel op de hoogte van actuele gebeurte nissen". WEB-TV "Sinds kort kunt u via omroep- 15 t/m 19 december 2010 Na het grote succes van vorig jaar, staat ook dit jaar 't Roojse huus weer in het centrum van Venray! Zaterdag 18 september, tijdens de open dag van Omroep Ven ray, maken we bekend voor welk goed doel het Roojse huus zich gaat inzetten. Ook maken we dan bekend welke dj's zich in t' Huus laten opsluiten. Zij zullen vanaf woensdag 15 december t/m zon dag 19 december 100 uur non stop live-radio gaan verzorgen, met verzoekjes, live optredens, speciale gasten en nog veel meer! Alles is dan te volgen via Omroep Venray, en via de webcam en livestream op www.roojsehuus.nl 't Roojse Huus is in 2009 ont staan door de samenwerking van de gezamenlijke horeca op de Grote Markt en Omroep Venray. Doel is om geld in te zamelen voor een lokaal goed doel. IETS VOOR JOU? Zo'n 80 vrijwilligers werken enthousiast aan de verdere professio nalisering van de omroep. Maar, wij hebben nog een aantal vacatu res. Wil jij ons team komen versterken? PROGRAMMAMEDEWERKERS Als programmamedewerker maak je, samen met andere vrijwilligers, pro gramma's voor Omroep Venray. Dat kunnen muziekprogramma's zijn met interviews en reportages of je gaat live op locatie. Je kunt ook meewerken met sportprogramma's of misschien heb je zelf een idee voor een program ma. Vind je dit leuk? Zoek ons dan op, want wij zijn op zoek naar jou. TECHNISCHE MEDEWERKERS Bij een radioprogramma in de studio of bij een locatie-uitzending komt veel techniek kijken. Ben je technisch en houd je van muziek? Dan is deze job absoluut interessant voor jou. REDACTIEMEDEWERKERS Lokaal Centraal is het nieuws- en actualiteitenprogramma van Omroep Venray, elke werkdag te beluisteren op 90.2 in de Ether en op 87.5 op de kabel. Vind jij het lokale nieuws in en om Venray boeiend, ben je benieuwd naar de achtergronden van dat nieuws en lijkt je presenteren leuk? Dan is dit iets voor jou. Als redacteur/ nieuwslezer werk je in een team, schrijf je nieuwsberichten, houd je interviews en presenteer je het nieuws. De inzet is op vrijwillige basis en vindt hoofdzakelijk plaats in de ochtenduren. TV-MAKERS Venray in beeld brengen, samen een professionele reportage maken, meer leren over regie en de journalistieke benadering, YouTube overstijgen? Dat kan! Web-tv is op zoek naar filmers en reportagemakers die geboeid zijn door Venray en haar inwoners. Heb je interesse in een van de vacatures, neem contact met ons op! Telefoon: 0478-512362 E-mail: info@omroepvenray.nl Omroep Venray. Daar ben je thuis. venray.nl ook filmpjes bekijken van Venraynaren of Venrayse evenementen of plekken. Korte reportages die een mooi beeld schetsen van een stukje Venray. De komende jaren gaan we web tv verder uitbreiden. Hiervoor zoeken we nog vrijwilligers. Zij krijgen natuurlijk begeleiding van onze vakmensen." VERNIEUWING "Daarnaast is er wat mij betreft het komende jaar veel aandacht voor de vernieuwing en profes sionalisering van Lokaal Centraal (het Venrayse nieuws) via de radio en het web. We blijven werken aan de programmering, ook gericht op specifieke doelgroepen. Zo start binnenkort een groep omroepers met een verstandelijke beperking een eigen radioprogramma". ALLEMAAL VENRAYS "U gaat ons, ook het komende jaar, weer veel tegenkomen op straat. Om te beginnen maken we de aanloop naar 2011 met 't Roojse Huus. Tijdens de open dag op 18 september maken we alvast bekend welk goed doel we daar voor hebben uitgekozen. Het doel van Omroep Venray mag duidelijk zijn: een bindende rol spelen in de Venrayse samenleving en streven naar zoveel mogelijk luisteraars en webbezoekers. Dat doen we door boeiende programma's te maken, met een grote verscheidenheid, heel breed en verschillend, maar wel allemaal Venrays! Nieuwe medewerkers zijn altijd welkom. Zij zullen, net als ik, ontdekken dat de omroepwereld boeiend is en fantastisch om in te werken". Vanwege haar 20-jarig bestaan, organiseert Omroep Venray op zaterdag 18 september van 10 tot 16 uur een Open Dag. Jong en oud zijn van harte welkom aan de Langeweg 92 om een kijkje te komen nemen in de keuken en te kijken hoe het reilt en zeilt bij de omroep. Het programma is als volgt: 10.00 uur: opening door burgemeester Gillissen 11.00 uur: optreden van The Imagineers 12.00 uur: ontvangst limousine met prijswinnaars 13.00 uur: bekendmaking goede doel 't Roojse huus 2010 en haar bewoners en optreden Piet van der Wouw 14.00 uur: optreden van Steff Classens 15.00 uur: optreden van For Closed Four De studio's zijn de hele dag voor publiek geopend. Zo kunnen bezoekers zien hoe radio wordt gemaakt. Ze kunnen meehelpen een tv- reportage te maken, of nieuws maken samen met onze redactie. Voor de kleintjes staat er een springkussen en een glijbaan en voor elke bezoeker een lekker kopje koffie klaar. medewerker web tv "Alweer 15 jaar geleden zocht ik voor mijn studie Audiovisuele producties een plek om werkerva ring op te doen. Bij de Venrayse kermis kwam ik destijds in contact met iemand van Omroep Venray. Ik besloot daar als vrijwilliger te gaan werken en ben er niet meer weggegaan!" "Ik heb van alles gedaan, van redactiewerk, tot de techniek en regie. Maar nu heb ik een nieu we uitdaging gevonden: web tv. Samen met een club enthousias telingen gaan we filmpjes maken die via omroepvenray.nl te bekij ken zijn. We willen ons richten op portretten van Venrayse mensen. Niet zo zeer het nieuws staat cen traal, maar wel het verhaal van een Venraynaar. Het kost veel tijd om goede filmpjes te maken. We zijn dus dringend op zoek naar men sen die ons willen helpen!" "Omroep Venray is een leuke club. Er is veel gezelligheid, maar iedereen is wel heel serieus en gedreven met zijn vak en hobby bezig. Uiteindelijk draait het natuurlijk wel om de kwaliteit". Maakt jingles, radiocommercials en doet acquisitie op zondag. Tussen de programma's door maakte ik de jingles voor de radio. Die jingles maak ik nog steeds in mijn eigen studio. Net als de recla mespotjes overigens. Die ervaring komt goed van pas nu ik ook de advertentieacquisitie doe. Ik haal de adverteerders binnen en maak ook meteen het spotje". "Inmiddels presenteer ik ook al zo'n acht jaar het programma Wie- kent Nico niet? tussen 10 en 12 uur op de zaterdagmorgen. Echt een programma om tijdens het autowassen, klussen of de schoon maak naar te luisteren. In de uit zending bel ik ook altijd een jarige en verras deze met lekker gebak. Dat levert altijd leuke gesprekken °p". "Ik zie de omroep echt als een vriendenclub. In al die jaren dat ik bij de omroep zit, is het steeds professioneler geworden. Wer den we eerst gezien als een soort "amateurzender", nu zijn we een écht bedrijf met veel toekomst mogelijkheden". "Vroeger was ik dj bij de jeugd soos in Merselo. Vanwege mijn passie voor muziek ben ik in, toen Omroep Venray net was opge richt, bij de omroep gekomen. Eerst als technicus, maar al vrij snel kreeg ik mijn eerste jongeren programma Yovel. Daarna volgden nog diversen programma's zoals Takkeherrie en Klojo Radio samen met Paul Verhoeven en Verzoekjes Omroep Venray n v Industrieterrein De Hulst Venray-Oostrum 0478-581486 VERAVENFtAY B.V. Internet Solutions for Innovative minds SCHILDER ONDERHOUDSSYSTEEM 15-09-2010 16:35:21

Peel en Maas | 2010 | | pagina 8