EVA verhuist Goede daad PvdA Selectie VVV schildert voor ProminentenKunst Nominatie Witte Wolkjes Opening De Springplank Oud-gemeentearchivaris Venray overleden Naschoolse opvang in Blitterswijck Kletske LETSELSCHADE? Boek bestellen? Advocaten Ga naar een specialist bij u in de buurt! Donderdag 16 september 2010 - Pagina 7 De rubriek 'ingezonden brieven' staat open voor reacties op arti kelen in deze krant. De redactie behoudt zich het recht voor ingezon den brieven te redigeren, in te korten of niet te plaatsen. Plaatsing van een brief betekent niet dat de redactie de mening of opvatting van de schrijver deelt. Anonieme brieven worden niet geplaatst. De brieven worden in de krant uitsluitend ondertekend met naam en woonplaats. Bijdragen, van maximaal 250 woorden, kunnen gestuurd worden naar: redactie@vandenmunckhof.nl. Asielzoekers Reactie op ingezonden brief van Linda Weijs in Peel en Maas van vorige week. Het geeft geen pas mevrouw Weijs dat u 'als SP'er' een bepaal de bevolkingsgroep wegzet als racisten. U komt toch op voor alle bewoners van Nederland, in het bijzonder van de gemeente Venray? Als er mensen zijn die niet begrijpen waarom asielzoe kers hier wel welkom zijn, zou je zeggen: ik informeer deze men sen eerst. Ik vertel ze precies hoe en het waarom. Als ze het na alle antwoorden op hun vragen het niet willen begrijpen of kun nen accepteren, ja, dan... Men kan zich echter afvragen of het kinderdagverblijf, de galerie, de mensen van het Vincentiushuis, de kunstwerkplaats, de archeolo gische club, het Riag, de judoclub, de opslag ambulance Rode Kruis, het gebruik van de kapel, de dag behandeling Balans, Goedhuys, enz. mogen/kunnen blijven op het door u geschetste verpauperde terrein. De NLW doet haar uiterste best om het park er verzorgd bij te laten liggen, die verdient een compliment. De eigenaar van het park ziet nu echter een mooie gelegenheid om financieel een voordeel te behalen. Deze eige naar en de gemeente kwamen samen nooit tot een goede besluit vorming voor wat betreft een nieuwe invulling van het park. Je mag een bevolkingsgroep om die reden niet wegzetten als racisten omdat zij het (stads)park willen behouden. Er zijn veel vragen die een eerlijk antwoord verlangen. Met een bezorgde bevolkings groep moet je communiceren en zeker niet komen met alleen maar een zogenaamde politiek correcte houding. Door de opstelling die u aan de dag legt, gaan ongetwijfeld steeds meer mensen op Wilders stemmen. Slim? Waarschijnlijk niet. Kortom, het ligt niet aan de door u benoemde racistische bevolkings groep dat er gereageerd werd, maar door onder meer u als poli tiek, die er met het gedogen, het niet communiceren en het geen maatregelen treffen niet veel van bakt. U bent verantwoordelijk, als politiek zijnde, hoe mensen gaan reageren zoals ze reageren. De ogen gesloten houden en de oren dicht, daar kan niet veel goeds vandaan komen. Dat zie je nu maar weer. En dan bezorgde men sen wegzetten als racisten. U moet zich schamen. G. de Groot, Venray Asielzoekers Ik wil even reageren op de poli tieke partijen die vorige week gereageerd hebben in Peel en Maas over de asielzoekers. Het is natuurlijk een verkeerd beeld, om te vertellen aan de lieve burgers van Venray wat zij vinden van het asielbeleid in Venray. Het Anna- terrein is in mijn ogen een zeer geschikt terrein om die mensen, zoals mevrouw Weijs en Gerda van Stelten in de afgelopen Peel en Maas al aangaven, te huisves ten. Waarom kan het in Tienray wel in het klooster zo goed gaan en waarom kan dit niet in Venray? Ik heb al sinds mijn jeugdjaren contact met allochtonen in Venray en ik moet mededelen dat ik zeer te spreken ben over hun instelling tegenover wat er speelt. Degenen die de pamfletten opgehangen hebben, zien het beeld anders dan de meerderheid van de mensen die in Venray wonen. Onrust is er nu en overal en dat komt niet alleen doordat er straks meer asiel zoekers hier in Venray gevestigd worden, en het is nog niet eens zeker of zij intrekken op het St. Annaterrein. Deze mensen komen hier een toekomst opbouwen omdat het jammer genoeg niet in hun eigen land kan. Nederland is een democratische land en daar moeten wij trots op zijn. Ik denk dat het grootste gedeelte van de bewoners van Venray het hiermee eens is. Er lopen altijd wel van die mooie figuren rond die een grote mond opzetten, maar dit niet met een strak gezicht durven te vertel len bij een bijeenkomst. Bezwaren heb je altijd, maar mensen, je zult zelf maar eens een asielzoeker zijn! En geloof me dat degenen die de pamfletten opgehangen hebben een uitkering trekken, want ze hebben er mooi werk van gemaakt. En daarom vind ik het een goede zet dat Gerda van Stelten en Linda Weijs een positief bericht hebben achtergelaten voor de eerlijke, medelevende burgers van Venray. En ja, ook Wilders doet water bij de wijn... Venraynaren toch ook? J. Stevens, Venray EVA, het moedercentrum in Venray dat staat voor Elke Vrouw Anders, gaat verhuizen. Het hui dige onderkomen is in drie jaar tijd te klein geworden, mede doordat veel vrouwen uit Venray en omgeving hun weg naar het moedercentrum hebben gevon den. Een centrum van, voor en door vrouwen waar ze de kans en de mogelijkheid krijgen zich zelf te ontwikkelen, de horizon te verbreden, andere vrouwen te ontmoeten en te werken aan hun toekomst. Soms weten vrouwen niet wat ze willen of kunnen en blijven veel capaciteiten onbenut. Elke vrouw, ongeacht afkomst, religie of opleiding heeft bepaal de kennis en kwaliteiten in zich. EVA staat voor laagdrempeligheid zodat voor zoveel mogelijk vrou wen deelname mogelijk is. Binnen het centrum heerst een prettige, open sfeer en het saamhorigheids gevoel is groot. Kinderen horen erbij en mogen altijd meegebracht worden. Met de verhuizing naar het nieuwe pand krijgt EVA nog meer mogelijkheden om vrouwen de gelegenheid te geven gebruik te maken van het centrum. Meer activiteiten kunnen opgestart worden, nieuwe ideeën ontwik keld en uitgevoerd worden. Naast de reguliere cursussen wordt er jaarlijks een gevarieerd activiteitenprogramma aangebo den. Het nieuwe programmaboek je is vanaf de openingsmiddag ver krijgbaar. Wie kennis wil maken met EVA, is van harte welkom op zaterdag 25 september vanaf 13.30 uur op de Dr. Poelsstraat 8 in Venray. Met een hapje, drankje, muziek, rad van fortuin en diverse activiteiten voor de kinderen wordt er een feestelijke middag van gemaakt. Alle inwoners van Venray en omgeving zijn van harte welkom. Meer informatie over EVA is te vinden op de site www.moeder- centrumvenray.nl. Tussen goede voornemens en de uitvoering daarvan kan veel verschil liggen. Maar niet bij de PvdA, haar voornemens worden gewoon uitgevoerd. Op 1 mei, de Dag van de Arbeid, of bij de start van het nieuwe politieke seizoen, kiezen de leden van de PvdA een project uit waar ze met z'n allen de schouders onder zetten. Niet alleen om het saamhorigheidsge voel te versterken, maar zeker ook om op een andere manier iets voor de samenleving te doen. Deze keer kozen de leden voor moedercen trum EVA. Zoals bekend gaat EVA verhuizen en is er heel veel werk te doen. Zaterdag 11 september trokken PvdA-wethouder, -voorzit ter en -raadsleden hun klusjesout fit aan en togen naar de nieuwe locatie van het moedercentrum aan de Dr. Poelsstraat. De hele dag werd er voornamelijk geschilderd, alles wat nog een nieuw kleurtje nodig had werd onder handen genomen en aan het einde van deze PvdA-projectdag zag EVA er heel anders uit. Zaterdag 25 sep tember vanaf 13.30 uur is de fees telijke opening van het Venrayse moedercentrum. De PvdA stak de handen uit de mouwen voor het moedercen trum. Lions Club Venray houdt op zaterdag 18 september het derde ProminentenKunst Gala in de voormalige discotheek Zenith in Venray. Iedere twee jaar laat Lions Club Venray twaalf prominente Nederlan ders een schilderij maken. Die kunstwerken worden tijdens een groots opgezet gala met uitgeserveerd diner en enter tainment geveild ten behoeve van kinderen die lijden aan spierdystrofie. In Peel en Maas regelmatig een impressie van de voorbereidingen, waarbij vele Nederlandse prominen ten de revue zullen passeren. Deze week de selectie van VVV-Venlo. Door Frans Linssen. Na het buitengewoon succesvol geveilde schilderij van Rowwen Hèze, in 2008, moest er maar eens een nieuw team gevonden wor den dat bereid was om een schil derij voor het project te maken. Al snel werd gedacht aan de ere divisieclub uit Venlo: VVV 'Beej ós doon v'r alles met 't hiele team. De hiele selectie zal vur och 'n fijn groet schilderij maken. 26 juli, is dat good?', kreeg Lions Club Ven ray als antwoord. Dat was zeker 'good'. Na het AZ-stadion in Alk maar, waar Louis van Gaal in 2008 voor het project schilderde, en de Arena in Amsterdam, waar Frank de Boer toen een mooi Ajax-schil- derij maakte, is het VVV-stadion in Venlo voor- en achter de coulissen die heerlijke romantiek van een De VVV-selectie artistiek aan het werk. Begeleidend kunstenaars Anne Haeyen (midden) en Corneel Jeuken (rechts achter) hadden het er druk mee. oude voetbalclub in een al even oude ambiance. En toch is VVV- Venlo meer dan voetbal alleen. De club heeft een open oog en oor voor de noden van de mens. Het enthousiasme waarmee de voltallige selectie van zo'n 20 spe lers meewerkte aan het project, was hartverwarmend. Doelstelling dit jaar is handhaving in de eredi visie. Het streven van VVV-Venlo is om op den duur uit te groeien tot een stevige middenmoter in de eredivisie. Om dit te kunnen realiseren, is het noodzakelijk dat de begroting structureel kan wor den verhoogd. Dit hoopt de club op termijn mede te kunnen reali seren met de bouw van een mul tifunctioneel stadion op het kazer neterrein in Blerick (Venlo-West), met circa 15.000 zitplaatsen. Naast het voetbal zullen hier ook allerlei andere activiteiten, zoals beurzen en concerten, georgani seerd gaan worden. Veel van de oude romantiek zal verloren gaan, maar er komt erg veel voor terug. Aan het schilderij is goed te zien wat de ambitie van de spelers is. Met durf, snelheid en gevoel voor de juiste lijnen ontstond een groot kleurig doek van 150 x 200 dat de dynamiek uitstraalt die nodig is om de doelstellingen te halen. Het werd een doek dat in een grote ruimte fantastisch tot zijn recht zal komen. Ze hebben gescoord, de VVV-mannen. Een internationale vakjury kiest elk jaar tijdens de Inter national Funeral Awards (IFA) de meest vernieuwende en innovatieve leverancier uit haar uitvaartbranche. Cisca Mikx, 37 jaar uit Merselo, is kunstenares en oprichtster van Witte Wolkjes Uitvaart Atelier. Ze maakt kistjes voor overleden baby's in een bij zondere vorm. Kistjes in de vorm van een dolfijn, walvis of eend. Na een screening door de kwali- teitsraad van de IFA en een beoor deling door een internationale jury is Witte Wolkjes genomineerd in de categorie beste toeleverancier particulieren van 2010. Of Witte Wolkjes de felbegeerde award ook daadwerkelijk in de wacht sleept, wordt op 24 oktober in België bekendgemaakt. Cisca is enorm blij met de nominatie: "Het is een kroon op mijn werk." Met frisse wind en haar nominatie schudt Witte Wolkjes Uitvaart Atelier de branche op. Cisca kijkt met hele andere ogen naar de traditionele uitvaart- producten. "Het uitgangspunt voor mijn producten is niet de praktische kant van het afscheid nemen, maar de emotionele kant. Dat in combinatie met een fris design maken mijn producten ver nieuwend." Zo heeft zij een totaal nieuw kistje ontworpen voor over leden baby's. "Een standaard kist of rietenmandje is voor ouders, die net het dierbaarste in hun leven hebben verloren, enorm confron terend. Door de bestaande vorm los te laten, creëer je een andere beleving en dus ook een andere emotie", vertelt Cisca. Emma Eend, Wim Walvis en Daan Dolfijn zijn voorbeelden van haar ontwerpen. Je zou ze niet eens herkennen als een kist als ze in de winkel staan. Het zijn kistjes zonder een kist te zijn. Lief, teder en van deze tijd. Heldere kleuren, ronde vormen en tot de verbeelding sprekende namen. "Ieder kistje is anders en uniek want ze worden met de hand en véél liefde gemaakt. Niets donker, duf of eng. Juist zeer toe gankelijk en vriendelijk." Witte Wolkjes wil een brug slaan tussen jonge hippe ouders, hun omge ving en het veelal conventionele uitvaartwezen. Cisca: "Openheid en ruimte rondom verlies van een baby is er vaak niet. Veel mensen weten niet hoe zij dit onderwerp bespreekbaar kunnen maken. Ter wijl juist een passend afscheid en een klein gebaar het zó belang rijke verwerkingsproces op gang brengen." De speelsheid van de ontwerpen van Witte Wolkjes zor gen voor een laagdrempelig karak ter en dat maakt het overlijden makkelijker bespreekbaar. Witte Wolkjes is te vinden op www.wit- tewolkjes.nl. Dorpsraad Leunen Dorpsraad Leunen houdt op maandag 20 september een dorps raadvergadering vanaf 20.00 uur in gemeenschapshuis De Brink in Leunen. Op de agenda staat onder meer: opening, mededelingen voorzitter Jeroen van de Leur en kennismaking met het college van B en W van Venray. Wijkkermis goed bezocht De wijkkermis op het Antoni- usveld was afgelopen zaterdag één groot feest. De grote stroom bezoekers en de attracties zorg den voor een geslaagd evene- ment.Wijkraad Antoniusveld heeft hiermee het tienjarig bestaan uit bundig gevierd. In een stralend zonnetje zochten de honderden bezoekers hun weg naar de vele attracties. Bij de carrousel, de bungee trampoline, het touwtje trekken, de wervelwindkast en de kermistrein stonden voortdurend rijen van kinderen te trappelen om deel te nemen. Ook voor de skelterbaan, de klimvuurtoren, de schiettent en kraampjes met suikerspin, popcorn en snoep en hamburgers bestond grote belang stelling. Gedurende de avond ver legde de aandacht zich naar het terras, waar optredens van Sunny Johnny en de kermisloterij plaats vonden. China neemt deel aan Floriade 2012 Op de Wereld Expo in Shanghai is dinsdag het con tract ondertekend voor een inzending van China op Flori- ade 2012. In het contract is onder meer opgenomen dat China zal deel nemen aan de Floriade met een inzending van 1500 m2. Hiermee is China één van de grootste deel nemers aan de Wereld Tuinbouw Expo. Eeuwenoude tradities en nieuwe innovaties in de Chinese tuinbouw staan centraal. De ver dere invulling van de deelname zal de komende maanden nader bepaald worden. Afgevaardigden van de China Flower Association tekenden, namens de Chinese regering, het definitieve deelname contract in Happy Street, het Hol land Paviljoen op de Wereld Expo. Namens Floriade 2012 tekenden algemeen directeur Paul Beck en commissaris-generaal Dzsingisz Gabor. Ook Hubert Bruls, voorzit ter van de Regio Venlo, was bij dit ondertekenmoment aanwezig. De opening van het nieuwe seizoen van jeugdvereniging De Springplank uit Venray was een groot succes. Een groot aantal kinderen kwam, gelokt door een lekker zonnetje, een kijkje nemen bij het clubgebouw aan de Beukenlaan. De spelletjes leverden kostelijke plaatjes op en de workshop ballonvouwen werd ook goed bezocht. Niet iedereen was bedreven in de verschillende technieken, maar de aanwezige leiding hielp ieder een met het afleggen van het circuit. Op 7 september 2010 is in Den Bosch op 96-jarige leeftijd dr. H.P.H. Camps overleden. Harrie Camps werd op 23 maart 1914 in Oostrum geboren. In 1948 promoveerde hij aan de Universi teit van Amsterdam op een onder zoek naar de stadsrechten van graaf Willem II van Holland en hun verhouding tot het recht van 's- Hertogenbosch. Ook later zou hij zich bezig blijven houden met de middeleeuwse oorkondeleer. Van 1962 tot 1979 werkte hij aan een project dat veel kennis en doorzet tingsvermogen vereiste: de uitgave van het oorkondeboek van Noord Brabant tot 1312. In 1965 werd Camps door de gemeenteraad benoemd tot de eerste gemeente- archivaris van Venray. Hoewel het om een deeltijdbetrekking ging, heeft hij enorm veel werk verzet om het archief van de grond te krijgen. Hij bracht de bronnen van de Venrayse geschiedenis in kaart, inventariseerde archieven en verzamelde boeken voor een archiefbibliotheek. Regelmatig publiceerde hij over onderwer pen uit de Venrayse geschiedenis en werkte hij mee aan fotoboe ken. Heel succesvol waren ook de tentoonstellingen over '750 jaar Venray' (1971) en de kunstenaar Johannes van der Drift (1981). Camps was jarenlang adviseur en later erelid van de Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray e.o. (Kring Venray LGOG).Voor de kring hield hij interessante lezin gen over Godefridus Henschenius en Gijsbert van der Gaet, waarin hij de resultaten van zijn onder zoek naar deze twee historische figuren presenteerde. Ook zijn syl labus over de streekgeschiedenis van Venray heeft zijn waarde door de tijd heen behouden. In 1983 ging Camps met pensioen. Twee jaar later nam hij officieel afscheid van Venray met de aanbieding van een inventaris van het archief van het dorpsbestuur van Venray tot 1798. www.vandenmunckhof.nl Kleur Kinder- en Jeugdzorg biedt op verschillende loca ties kort verblijfopvang en naschoolse opvang aan. Kleur Kinder- en Jeugdzorg (een onderdeel van Dichterbij) ondersteunt kinderen en jeugdi gen met een ontwikkelingsbeper king, hun ouders en anderen die nauw bij het kind zijn betrokken. In de regio Venlo-Horst-Venray heeft Kleur sinds kort een nieuwe locatie. Clustermanager Jocko Wit- tenaar: "Op recreatiepark het Roe kenbosch te Blitterswijck huren we een huisje voor het logeren in de weekenden en doordeweeks voor de naschoolse opvang. Op dit vakantiepark is veel te doen voor de kinderen. Er heerst een echt vakantiegevoel. De kinderen kun nen gebruikmaken van het zwem bad, de kinderboerderij, recrea tieruimte en de speeltuin. Verder bestaat er ook de mogelijkheid om tegen een gereduceerd tarief gebruik te maken van de bowling baan of de skelterverhuur. Al met al een omgeving waar kinderen zich prima kunnen vermaken." Er wordt zowel in de weeken den als op woensdagmiddag in de huisjes zelf gekookt. De kin deren kiezen gezamenlijk met de begeleiding wat er wordt gegeten en vervolgens wordt hiervoor samen boodschappen gedaan. Jocko: "Ook op de woensdagmid dag maken we met de naschoolse opvang gebruik van dit huisje op het park. Omdat het op weekda gen rustiger is op het park mogen we op deze middag ook gebruik maken van de skelters en biedt de bungalow voldoende mogelijkhe den om bijvoorbeeld heerlijk te kunnen knutselen of een disco te maken." Binnen zowel het logeren als de naschoolse opvang hebben we nog een aantal open plekken." Geïnteresseerden kunnen con tact opnemen met Jocko Witte- naar (Clustermanager), telefoon nummer 077-8504568, of via email: j.wittenaar@kleur.eu Het is ook mogelijk om vrijblijvend een rondleiding te krijgen. Kijk voor meer informatie ook op www.kleur.eu. Vliegoefening Boven luchtmachtbasis De Peel in Vredepeel vinden de komende periode vliegactiviteiten plaats in verband met oefe ningen van het Commando Luchtdoelartillerie (CoLua), de luchtverdedigingsorganisatie van het Commando Landstrijd krachten. De vliegbewegingen vinden plaats in week 38 en week 39. In beide weken wordt er maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag gevlogen tussen 8.00 uur en 17.00 uur gevlogen. Om de vaardigheden van de luchtverdedigingseenheden van het CoLua te onderhouden en te ver beteren wordt in de praktijk geoefend onder omstandigheden die een realistisch scenario vanuit de lucht omvatten. De inzet van een vlieg tuig dat als oefendoel kan fungeren is voor het realiseren van derge lijke scenario's noodzakelijk. Voor informatie over vliegbewegingen zie www.defensie.nl/actueel/vliegbewegingen of teletekstpagina 766. Voor nadere vragen en eventuele klachten kan worden gebeld met staf voorlichting luchtmachtbasis De Peel, telefoonnummer 0493-598045. Klachten kunnen eveneens worden ingediend via www.defensie.nl/ actueel/vliegbewegingen of via het gratis nummer 0800-0226033. VAN DER PlJTT Alweer de zoveelste behandelaar? Moet u uw verhaal weer opnieuw vertellen? Kom voor een kosteloos advies naar onze specialisten. Een adviesgesprek is altijd gratis. Van der Putt Advocaten Afdeling Letselschade Patersstraat 15-17 5801 AT Venray tel. 0478 - 55 66 77 fax. 0478 - 55 66 78 info@putt.nl www.putt.nl Studenten en scholieren houden er vaak bijbaantjes op na. Krantenbezorgers en vak kenvullers dragen hun steentje bij aan het functioneren van de maatschappij en het aan vullen van eigen zakgeld. In mijn studententijd, zo'n kleine dertig jaar geleden, had ik ook een weekendbaantje weten te bemachtigen: receptionist/ telefonist in een bejaardente huis. Zeker niet druk, omdat het weekend was. Relatief hoge betaling, ook omdat het weekend was. Een geweldig luizenbaantje. Zaterdagmorgen om acht uur beginnen. Om vijf over acht belde de melkboer, die doorverbonden wilde worden met de keuken. En dan was er doorgaans niks meer te doen tot een uur of tien. Dan kwamen voor en na wat mensen naar beneden die even het dorp ingingen. Die mensen hadden doorgaans tijd zat en gaandeweg werd het deel van mijn 'werk' om naar hun verhalen te luisteren. Gewone mensen, van tegen en in de tachtig, die vooral terugkeken op hun leven. Opvallend aan die verhalen was, dat ze praktisch nooit gingen over wat ze allemaal hadden en wat ze niet hadden. Het ging zelden of nooit over materiële zaken. Een enkele keer, maar dan alleen in een bijzin, kwam 'hebben' ter sprake. Als ze vertelden dat ze hard hadden moeten werken om het hoofd boven water te houden, om hun kinderen te eten te geven. Maar in het licht van hun bijna vol tooide leven waren dat altijd maar bijzinnen, bijzaken. Hoofdzaak was vaak hoe het hun kinderen was vergaan. Dat ze goed terecht K waren gekomen, dat ze allemaal regelmatig op bezoek kwamen of ook dat er verdriet was om dat ene zorgenkind dat erbij zat. Die gesprekken gingen nooit over din gen, maar altijd over mensen van wie ze hielden. In de avond van het leven is 'hebben' blijkbaar niet zo belang rijk meer. Een mens blijkt dan te ontdekken dat het meer gaat om 'zijn', wie je bent voor een ander en wie de ander is voor jou. Zou het misschien zo kunnen zijn dat de mevrouw in het bejaardenhuis, die vier kinderen heeft die haar elke week bezoeken, uiteindelijk rijker is dan iemand die vier mil joen op de bank heeft en verder kind noch kraai? Hebben om het hebben alleen kan een mens eenzaam maken, kan een mens arm maken. Delen met elkaar, leven voor en met anderen geeft rijkdom, zoals de mensen in dat bejaardenhuis wis ten. De rijkdom van een welbe steed leven, die ook rijk maakt in Gods ogen. Deken Smeets, Venray.

Peel en Maas | 2010 | | pagina 7