Clubs boos op gemeente over vergoeding Straftraining voor VVV? 'Hulsman houdt geen rekening met nooddeur' Verzet tegen lawaai haven /A V*7 "from Brei ad way— TD ASTERIA" 895 WOLFF GD jsnssm- Tafel" jHftr h an q Dinnershdw SCHOOL? Paul Kronenberg Theo en Truus jaar getrouwd 50 Oostrum kopje onder En verder: Bandoetere PEEL EN MAAS BASLER Rongen dé specialist Voor tegels, sanitair en Kunst Cultuur 14 Gemeentelijke mededelingen 14-16 Sport 17-20 Kerkelijke diensten 22 Nieuwe aanbesteding inzameling oud papier Verzuim Oostrum kan weer douchen Nieuws uit Venray en omgeving leest U in €62,50 13,90 JEANS MODE CASUALS tel 0478 516 708 Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 Dit jaar bestaan wij 25 jaar. Kom langs voor speciale acties! Keizersveld 22 Venray (0478) 55 04 10 rongenvof.nl Hét adres voor een gastvrij en comfortabel verblijf in Venray Julianasingel 7, Tel. 0478-585777 www.hoteleurotel.nl RESTAURANT AAN Onbeperkt eten en drinken voor een aantrekkelijke prijs Honderdeenendertigste jaargang - week 37 - donderdag 16 september 2010 MAAS Een nieuw contract voor de inzameling van oud papier levert volgens de gemeente Venray de 22 inzamelende ver enigingen voordeel op. Het contract gaat in op 1 janua ri 2011 en geldt voor de duur van vijf jaar. In die periode krijgen de verenigingen een minimumprijs van 43,50 euro per ton papier. Op dit moment geldt voor de clubs een gegarandeerde prijs van 27,20 euro per ton. Toch zijn de verenigingen niet tevreden. "Dit is niet conform de afspraken die in maart zijn gemaakt. De gemeente pakt de verenigingen 13,50 euro per ton ingezameld papier af", aldus Jan van Bussel van het Ven- ray's Mannenkoor, een van de 22 clubs die het oud papier in Venray inzamelen.Verenigingen halen in de gemeente Venray al sinds jaar en dag oud papier op. Om de con tinuïteit en inkomsten te waar borgen, garandeert de gemeente de verenigingen een minimum opbrengst. Deze inkomsten zijn een welkom onderdeel van de verenigingsbegroting. "De vereni gingen zijn bij ons gekomen met het idee om de totale inzameling in één keer aan te besteden om meer over te houden aan de inza meling", aldus verantwoordelijk wethouder Ike Busser. "Het plan is vervolgens samen uitgewerkt en is uiteindelijk voordelig voor de ver enigingen en de gemeente Venray. De clubs krijgen een hogere, gega randeerde prijs per ton en samen delen we de winst als de papier- prijs hoog is, in de verhouding 2:1 ten gunste van de verenigingen. Hoe hoger de marktprijs is, hoe gunstiger het wordt voor de ver enigingen en de gemeente." Door de gezamenlijke aanbe steding kan de gemeente Venray rekenen op een gegarandeerde marktprijs van 49 euro. Daarvan is 43,50 euro voor de verenigingen en 5,50 euro voor de gemeente. Het college van B en W heeft afgelopen dinsdag een definitief besluit genomen over de verde ling van de inkomsten. Wethouder Busser: "Nu gaan we met de ver enigingen praten over de nieuwe vergunningen en overeenkom sten. Veel verenigingen hebben nog een contract met hun huidige inzamelaar tot eind 2010. Zij kun nen vanaf januari 2011 profiteren van de hogere inkomsten." Volgens Jan van Bussel, de beden ker van de aanbestedingsmethode, klopt de lezing van wethouder Busser niet. "In maart zijn andere afspraken gemaakt. De gemeente zou acht euro per ton oud papier bijdragen aan de clubs. Bovendien is er geen sprake van geweest dat de gemeente Venray 5,50 euro per ton zou krijgen. Per ton pakken ze de verenigingen nu dus 13,50 euro af. De gemeente Venray zou pas meedelen als de marktprijs boven een vastgestelde prijs van 65 euro per ton zou komen te lig gen. De verdeelsleutel zou dan 40 procent voor de verenigingen, 40 procent voor de verwerker (Box in Veldhoven, red.) en 20 pro cent voor de gemeente zijn." De 22 verenigingen zijn, ondanks dat ze er op vooruitgaan, boos op de gemeente Venray. Van Bussel: "We voelen ons absoluut niet gerespec teerd. De gemeente doet maar wat ie wil." Voor de inwoners van Ven- ray verandert er overigens niets door de nieuwe afspraken. Zij kunnen op de vertrouwde manier hun oud papier blijven inleveren. Toch is er volgens Busser ook een voordeel voor alle Venraynaren. "Als gemeente Venray hoeven we voortaan niet meer te betalen voor oud papier, maar levert het nu geld op, 5,50 euro per ton. Bij een gunstige marktprijs krijgt de gemeente een nog hoger bedrag, bij de huidige marktprijs zou Venray ongeveer elf euro per ton krijgen. Die bezuiniging op afval komt rechtstreeks ten goede aan de burger, omdat die terugkomen in de afvalstoffenheffing. In de nieuwe situatie profiteren naast de gemeente en de 22 vereni gingen ook de burgers, want de gemeente kan de gevolgen van de noodzakelijke bezuinigingen voor de burgers weer verminderen." Vlak voor de zomervakantie was het weer zover. In de klas van mijn dochter waren een aantal lege plekken. "Waar zijn Lowietje, Demie en Casper?", vroeg ik quasi-serieus aan de juf. "Oh, die zijn ziek." Ze zei het met een lach, maar hield verder wijselijk haar mond. Want, tja, Lowietje, Demie en Casper zijn structureel ziek als de vakantie- tijd is aangebroken. Vlak voor de herfstvakantie hebben ze al jaren flink de griep en een paar dagen voor het begin van de zomerva kantie zijn ze altijd geveld door een of andere vage familieziekte. Maar het vreemde is vervolgens dat er niemand thuis is als je ze een fruitmand wilt brengen. De auto is weg, het is donker in huis en de zieke vogels zijn gevlogen! Terwijl de rest van de klas nog bezig is met de laatste schoolop drachten en het opruimen van de spullen, zijn zij al lang op weg naar hun vakantiebestemming. De ene keer gaan de spijbelaars met het vliegtuig naar Ibiza, de andere keer met de Hummer naar mondaine badplaatsen als Monte Carlo, Cannes of St.-Tropez. Hun ouders vinden het niet erg als ze een paar dagen in het jaar wat les sen missen, als ze maar op tijd op hun vakantiebestemming zijn en buiten het seizoen goedkoper, en voor de grote drukte, op vakantie kunnen gaan. Het risico dat ze van de leerplichtambtenaar een boete krijgen, nemen ze op de koop toe. Die kans is klein, maar mag wat mij betreft een flink stuk groter worden. Want het loopt echt de spuigaten uit met het luxeverzuim in Nederland. Ik kan me dan ook helemaal vinden in de nieuwste maatre gel van de gemeente Venray om ouders die hun pubers onvol doende aansporen om naar school te gaan, te korten op de kinderbijslag. Kinderen horen immers op school te zitten en ouders horen daarvoor hun ver antwoordelijkheid te nemen. Uit onderzoek blijkt immers dat kin deren die zonder diploma van school gaan, vijf keer zo veel kans hebben om in de criminaliteit te belanden en twee keer zoveel kans om werkloos te worden. Heb ik met alleen een veter- strikdiploma toch geluk gehad. Hannes De douches op sportpark De Spar in Oostrum mogen weer gebruikt worden. De uitslag van de monsters, die op maandag 6 september werden genomen, valt gunstig uit voor de sportvereni ging. Er is geen enkele legionella- besmetting meer aangetroffen. In de afgelopen weken zijn dagelijks de waterleidingen doorgespoeld, dit blijkt succes te hebben gehad. Tijdens een controle op ini tiatief van de vereniging op 18 augustus bleek dat er sprake was van besmetting door een minder gevaarlijke legionellabacterie. Ruim honderd kinderen in de leeftijd van zes tot en met tien jaar genoten woensdag middag met volle teugen van de clinic die VVV-Venlo gaf op het sportcomplex van voet balvereniging Oostrum. Dribbelen en drijven, kappen en draaien en partijspelen vormden de rode draad van het voetbalcircuit voor de E- en F-spelertjes van Sv Oostrum, SV Yssel- steyn, Sporting ST en SV Venray. Helaas waren de aangekondigde spelers van het eerste team van de eredivisieclub uit Venlo niet aanwezig. Trainer Jan van Dijck had besloten om woensdagmiddag een tweede (straf?)training in te gelasten. Ondanks deze tegenvaller hadden de kinderen een prachtige voetbalmiddag. Zaterdagavond en zondag is op Peel en Maas TV een reportage te zien van de voetbal- clinic. De nieuwbouw van café Hulsman aan het Hensenius- plein houdt geen rekening met de nooduitgang van het naast gelegen pand. Hierin is nu een telefoonwinkel gevestigd. Deze winkel en de dierenspe ciaalzaak, op de hoek met de Kempweg, zijn eigendom van de familie Sijbers. Die maakt bezwaar tegen de verleende bouwvergunning aan Paul Hulsman voor de herbouw van het café met daarboven een hotel. Afgelopen dinsdag verschijnt advocaat Frans Sijbers namens zijn familie en enkele omwonenden bij de commissie bezwaarschrif ten. Op 24 juni heeft de gemeente de bouwvergunning voor Huls- man Beheer gepubliceerd in Peel en Maas. Frans Sijbers betreurt het dat de gemeente niet eerst con tact heeft opgenomen met zijn familie, gezien de voorgeschiede nis. Sijbers maakte jaren geleden al bezwaar tegen de uitbouw van het inmiddels afgebroken café. De herbouw laat sindsdien lang op zich wachten. Frans Sijbers meldt dat door de nieuwbouw van Hulsman de nooduitgang wordt dichtgemet seld. "Het perceel wordt volledig bebouwd, waardoor de gevels op elkaar aansluiten. Terwijl op de scheiding een nooduitgang zit, waarvan het gebruik wordt verzekerd door een recht van overpad." Dit overpad ligt op het perceel van Hulsman. Sijbers had graag foto's gemaakt van de situ- atie, maar daarvoor kreeg hij naar eigen zeggen van Hulsman geen toestemming. "We zijn hier niet gelukkig mee. De gemeente had dit kunnen voorkomen door ons actief te benaderen", meent Frans Sijbers. Voorzitter De Vries erkent dat het handiger was geweest als de nooduitgang en het recht van overpad waren meegenomen in de bouwvergunning. Paul Hulsman is zelf niet bij de zitting aanwe zig. Hij hoopt dat de nieuwbouw in juni 2010 klaar is, zodat het gebouw voor de Venrayse kermis kan worden geopend. Ambtenaar Marjan Backbier: "We moeten kij ken of er een andere nooduitgang mogelijk is. Dit moeten we met de brandweer overleggen." Enkele bewoners van de Geijsterseweg in Wanssum zijn naar de Raad van State gestapt om meer lawaai bij hun woning te voorkomen. De gemeente Venray versoepelde de geluidsnormen om zo meer activiteiten mogelijk te maken bij de containerterminal en bij Geelen Beton. Intussen ligt voor dit gebied een nieuw bestemmingsplan klaar, waar over de Raad van State binnen kort ook mag oordelen. Voor de bewoners gelden al langer versoepelde normen, zodat ze meer lawaai te verduren krij gen dan feitelijk is toegestaan. Die normen zijn nu door de gemeente extra opgerekt. Volgens de bewo ners gaat de gemeente daarmee te ver. De gemeente schermt echter met onderzoeksrapporten waaruit zou blijken dat het lawaai nauwe lijks zal toenemen. Maar de bewo ners zeggen dat die rapporten niet deugen. Het is overigens de vraag of de Raad van State uitvoerig op de bezwaren van de bewoners zal ingaan. Die bezwaren zijn name lijk te laat ingediend en daarmee zouden de bewoners hun recht om te procederen in deze zaak hebben verspeeld. De raad bekijkt nu of er verzachtende omstandig heden zijn waardoor die fout door de vingers kan worden gezien. Zo niet, dan zijn de versoepelde nor men definitief goedgekeurd en is een eerste hobbel voor de uitbrei ding van de activiteiten genomen. De uitspraak volgt over enkele weken. H T E L ASTERIA VERGADEREN FEESTEN U bent van harte welkom voor een gezellige avond met zang en dans door een professioneel érnter- gezelschap. Zij serveren Ueen heerlijk verrassingsdiner. Maasheseweg BDa Venray TEL. D47B-51 1 466 www.asteria.nl Dinnershdw Entertainment en 4 gangen- diner incl. consumpties (exclusief buitenlands gedistilleerd) v 2d ld: 18 sept., 2 en30 okt., 20 nov., 11 en 18 dec. 2d 11: 12 feb, 26 mrt., 23 apr., 21 mei □K LEUK VDDR GRDTE GRDEPEN inkboeti Een vernieuwende, trendy en eersteklas slijterij! •t Probeer nu voordelig i onze Australische topwijnen met dit Outback proefpakket! Cabernet Merlot Semillon Sauvignon Blanc Actie geldig van 17 sept. t/m 1 okt. 2010 Adres: Albionstraat 3a, Leunen, 0478-502930 TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Nieuwe collectie van: Nickelson, Petrol, No Excess, Its Noise, Blend, Madonna, Double Face, Twin Life, Tom Taylor, Mustang e.v.a. www.wolffjeansvenray.nl j^jvenray De Bleek 62/64 Venray Tel. 0478-582628 kapsalon schoonheidssalon pedicure make up nagel styling pruiken KUN JE ALLES GOED ZIEN OP KOM TESTEN! CAMPS OPTIEK EDWIN S. BI AN CA 's maandags gesloten Grotestraat 48 Venray Tel. 582409 BlERMANN - VAN DEN EIJNDEN, keurslager Mgr. Hanssenstraat 31, Oostrum Tel. 0478-58 34 29 www.biermannvdeijnden.keurslager.nl berden Hotel Restaurant VENRAY Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. KEURSLAGER www.restaurantaantafel.nl tel: 077-3971788 Venrayseweg 93 - 5961 AE Horst

Peel en Maas | 2010 | | pagina 1