Bart en Anne kampioen triathlon GGW succesvol bij hondenbiathlon r Ritzege en WK voor Wout Poels Hartelijke ontvangst fietsers Didier Peeters wint Bonn Open Rijdt met Beleid Nederlands kampioen Tweede nederlaag SVOC Venrayse biografieën (5) Niets! PEEL EN MAAS Donderdag 16 september 2010 - Pagina 20 PEEL EN MAAS ATV Venray De Peelrunners PC De Jumpers LRV St. Jan Merselo Paarden sportvereniging Ysselsteyn Open dag Vlakwater Schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan Venray Wat gebeurt er als U niet adverteert BC 2002 RV BC Common Sense BC Harten Drie BC Klavertje Vier NRBC Overloonse Bridgeclub BC Venray Het Alvertje De Roerdomp Nationaal kampioen Schutters in de prijzen Verlies DES Bekerzege DES Fotoactie met Wout Poels een succes 1 p^sNy1 ivs -info Judith Peterink heeft beslag weten te leggen op een tweede plaats tij dens de tiende HoRa Run-Bike-Run in Boekend in 1.12.25 uur. Marcel Meu- lendijks finishte op de vijfde stek met een tijd van 1.04.55. Joop Wijnhoven kwam na 1.11.15 over de meet. Mar cel Ruiter heeft in Arnhem meegedaan aan de Bridge to Bridge loop. Hij liep de tien Engelse mijl in 1:16:49 uur. Trainingen: Baantraining maandag 18.30-20.00 uur CD junioren. Baan- training dinsdag 19.00-20.30 uur AB junioren. Baan woensdag 18.00-19.15 uur pupillen. Baantraining donderdag 19.00-20.30 uur looptraining. Baan zaterdag 10.00-11.15 uur pupillen. Baantraining zondag 10.00-11.30 uur AB junioren en senioren. Lopersgroe- pen/alle niveaus: Dinsdag (start atle tiekbaan) 19.00-20.30 uur. Donderdag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur, donderdag atletiekbaan 18.30-19 30 uur NSG-atleten. Iedere zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur is er gelegenheid om oud papier, gebundeld of in dozen, te deponeren in de papiercontainer, die geplaatst is aan de Weg in den Berg, hoek Veltum- se Kleffen/Kulutweg. Agenda: 18 september Staffellauf Weeze 18 en 19 september NK Meerkamp Junioren B en Nationale C/D Meer kamp in Gemert 26 september Schoolatletiekdag Zie ook www.atvvenray.nl De Nordic walkers kunnen elke woensdag aan de slag vanaf parkeer plaats bij het Schuitwater (begin van de wandelroutes). Het Schuitwater ligt tussen Melderslo en Broekhuizen aan de Broekhuizerdijk. Aanvang 19.00 uur. Zaterdag 18 september: Schadij- ker bossen Meterik. Vertrek 9.00 uur parkeerplaats aan de Gusseweg in Meterik. Zaterdag 25 september Kas- teelse Bossen Horst. Vertrek 9.00 uur vanaf ons clubgebouw Tienrayseweg in Horst. Dinsdag baantraining van 19.00 tot 20.30 uur, Kastiëlse Baan. Donderdag training op de baan van 19.00 tot 20.30 uur. Zaterdag damestraining van 9.00 tot 10.00 uur, Kastiëlse Baan. Zaterdagmiddag afwisselende bostrai- ning van 16.00 tot 17.30 uur, verzame len bij de parkeerplaats in de Schadijker Bos sen. Agenda 18-9 Weeze 5x5 staffellauf 14.30 uur 26-9 Marathon Berlijn 9.00 uur. Heythuysen Dwars door het Leudal 10.00 uur Wedstrijduitslagen staan op www. peelrunners.nl. De zussen Jeurissen van PC De Jumpers uit Oirlo behaalden beiden een prijs tijdens een springwedstrijd in Nuland. Katja werd met Roadster zesde in de categorie M en Iris werd met Arkansis twaalfde in de categorie B. In Ottersum is een paardendres- suurwedstrijd gehouden. Hierbij viel Bianca Ewalts met haar paard Amarillo Z in de prijzen. Zij behaalden twee keer een tweede prijs met respectie velijk 194 en 198 punten in de klasse B. Ingrid Arts werd vierde met een puntentotaal van 191 eveneens in de klasse B. Verne en Rick Janssen zijn naar een springwedstrijd in Dinxper- lo geweest. Verne Janssen werd met haar paard Zeldzaam tweede in de klasse L en Rick Janssen eindigde op een derde plaats met Rio de Janeiro in de klasse 1.40m in de grote prijs van Dinxperlo. Petra van Dijck bezocht een springwedstrijd in Nuland. Zie werd vierde plek in de klasse L met Wolivia. Marion Janssen wist zich met Nureyev te plaatsen voor de NK samengestelde wedstrijd in Ysselsteyn op 2 oktober. Dit deed zij door een vijfde plaats neer te zetten bij de SGW wedstrijd in Gorssel in de klasse L. Het viertal van Ysselsteyn heeft deelgenomen aan de Nederlandse kampioenschappen in Ermelo. Het viertal behaalde een tweede plaats in de klasse L. In Kessel startte Tamara Klaassen met haar paard Zicorlien in de klasse M springen. Ook zij behaal de een tweede plaats. Ruitersportcentrum Vlakwater aan de Hardeweg in Venray houdt op zaterdag 18 september van 11.00 tot 14.00 uur een open dag. Om 11.00 uur is er een groepsles dressuur en om 12.00 uur een groepsles met springen. Na afloop van de lessen is er de moge lijkheid voor kinderen om een rondje op een pony te rijden. Om 13.00 uur is er een demonstratie carrouselles met een door de ruiters gemaakte proef. Als afsluiter laat Juliette van de Heijden met haar Friese hengst Thor een kür op muziek zien. Elke zondag wordt er geoefend op de schuttersweide, voor zowel de jeugd als de volwassen leden. Vanaf 10.30 uur is men van harte welkom. Maandag 20 september wordt de alge mene ledenvergadering van de schut terij gehouden in café/zaal Den Old Timer. Aanvang is om 20.00 uur. Onder vrijwel ideale weersom standigheden heeft het triatlon clubkampioenschap plaatsgevon den van ATV Venray. Ook niet-tri- atleten konden meedoen aan deze wedstrijd. In dit kampioenschap wordt niet de snelste kampioen, maar diegene die het dichtst bij zijn van tevoren opgegeven tijd finisht. De deelnemers mogen het aantal ronden van het fietsen en lopen zelf bepalen en er moet minimaal aan twee van de drie disciplines meegedaan worden, bij de volwassen geldt tevens dat de totale tijd boven de 45 minuten moet liggen. Natuurlijk wordt er gesport zonder de fietscomputer en hartslagmeter. Maar liefst tien atleten wisten hun opgege ven tijd tot op 40 seconden te benade ren en dit bij een gemiddelde tijd van 60 minuten. Bij de volwassen werd Bart Schilders kampioen, twee secon den sneller dan zijn opgegeven tijd. Tweede werd de kampioen van vorig jaar, Martien Dupont, zeven seconden Judoka Didier Peeters van Sportin stituut Verhagen uit Venray heeft het Bonn Open judotoernooi op zijn naam geschreven. Peeters kwam uit in de klasse -55kg en won zijn eerste partij met ippon. De tweede partij was iets moeilijker, maar ook die won hij met een schouderworp en hij scoorde een yugo. De halve finale won hij met een seo nage (schouderworp). De finale won hij tegen een Duitse judoka. Zijn eerste ronde won Willem Seuren, 82 kg, met een yugo door een schouder worp. De tweede partij verloor hij in de golden scoren met een verwurging van een Luxemburger. In de verliezer ronde won hij zijn eerste partij met een ippon door een schouderworp. De derde partij won hij op beslissing Enkele duizenden fietsers wer den zondag 5 september met veel enthousiasme onthaald op het dorpsplein in Blitterswijck. Jong, oud en soms in grote groepen passeerden de deelnemers van de 55 kilometer lange toertocht Ride for the roses het dorp. Nieuws gierig gemaakt door het gezellig ingerichte plein en de vrolijke muziek van dj Jelle Classens stop ten enkele honderden fietsers voor een korte rustpauze in Blit- terswijck. Velen waren naar het plein geko men om de fietsers aan te moedi gen. Hoewel de koffie en vlaai prima smaakten en Jelle voor geweldige muziek zorgde, stond Wout Poels deze middag in het middelpunt van de belangstelling. Veel deelnemers en kijkers namen van de gelegenheid gebruik om met dit wielertalent op de foto te gaan. Eigenlijk was Wout natuurlijk liever met Moncoutier de strijd aangegaan in de Ronde van sneller, en derde de Run Bike Runner Jan van Ass, vijftien seconden langza mer. Bij de jeugd werd Anne Reintjes kampioen, slechts acht seconden sneller dan haar opgegeven tijd. Tessa Jerzykowski werd tweede, ze was dertien seconden te snel. Er was voor de eerste keer een gedeelde podium plaats, broer Maikel was 36 seconden te langzaam en zijn zus Vera Wismans was precies 36 seconden te snel. Bij de niet-triatleten namen enkele atle ten deel die een goede prestatie bin nen de triatlonsport zouden kunnen neerzetten. Hier waren de afwijkin gen ten opzichte van de opgegeven tijd wel wat groter. Derde werd Linda Custers. Zij was twee minuten en zes tien seconden te snel. Tweede werd oud -zwemtrainer Henk van de Horst, een minuut, 38 seconden te langzaam. Winnares werd hier Conny de Soeten, een minuut 23 seconden te snel tij dens haar Run Bike Run-wedstrijd. Voor de volledige uitslag zie www. atvvenray.nl. van de scheidsrechter. Daarmee stond hij in de kleine finale om de derde plaats. Tegen een Luxemburger wist hij met een schouderworp te winnen en mocht hij plaatsnemen op de derde plaats van het podium. In het week einde van 18 en 19 september zijn er de open Nederlandse kampioenschap pen G-Judo. Sportinstituut Verhagen neemt hieraan deel. Op zaterdag zijn er de individuele wedstrijden voor de klassen 1 en 2. Hieraan nemen Patrick v.d. Beuken, Patrick Stijvers, Michael van der Male, Jasper Holtackers, Rene Glied en Etienne Wolters deel. Zondag zijn de open Nederlandse kampioen schappen voor teams. Sportinstituut Verhagen is de enige judoschool die hieraan meedoet met een eigen team. Spanje.Toch genoot hij met volle teu gen van deze lokale belangstelling. Als een echte professional en met gevoel voor pr maakte hij met hij iedereen een praatje. De fotoactie met Wout bracht in totaal 207 euro op. De dorpsraad heeft deze opbrengst gestort in het fonds van de Ride for the Roses, dat bestemd is voor KWF Kankerbe strijding. De organisatie van Ride for the Roses dankt de vrijwilligers van oudervereniging Kinderpret, carna valsvereniging De Ruuk, Stichting Gemeenschapshuis en de dorpsraad voor deze actie. De foto's die Theo Hendrix gemaakt heeft, zijn eveneens te bewonderen op en te downloaden van de site van de dorpsraad: www. blitterswijck.dorpenvenray.nl. De deelnemers aan de toertocht krijgen de foto via het opgegeven mailadres toegestuurd. Profwielrenner Wout Poels van Vacansoleil ging met heel wat fiet sers op de foto voor het goede doel. De eerste laddercompetitie is gespeeld en de winnaars in de gele lijn waren de dames Mien Kuenen en Truus Kusters met 60.31 procent. Tweede was het paar Nel Houben en Toon Stiphout met 59.79 procent, terwijl de dames Nel Camps en Rieky Cremers met 52.08 procent de derde plaats innamen. In de rode lijn ging de eerste plaats naar Gerda Stoffels en Maria Vloet met 62.42 procent. Twee de waren Annet Timmer en Annie Vis ser met 60.33 procent, gevolgd door Jo Hermans en Annie Marinus met 55.33 procent. Donderdag is de twee de laddercompetitie. Er is in een grote lijn gespeeld. De eerste plaats ging met 63,89 procent naar Riet Dobbe en Cor van Elzakker. Tweede met 59,17 procent waren Toine Tiggeloven en Jeanne Korsmit, gevolgd door Wil Tacken en Martien Verheijen met 56,25 procent. Don derdag is er een ledenvergadering en daarna is er vrij bridgen. De eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen is gespeeld in twee lijnen. In de A lijn waren de winnaars Peter Koolen en Jeu Steeghs met 59,58 pro cent. De tweede plaats ging naar Theo Jacobs en Henk Penninx met 59,17 procent, gevolgd door Piet van Aar en Hans van Oosterhout met 57,92 pro cent. In de B lijn waren Klazien Baak en Mieneke Menheere eerste met een score van 63,47 procent. Tweede waren Corrie Borssen en Ciska Voss met 62,43 procent en de derde plaats ging naar Gerda en Wiel Stoffels met 61,98 procent. Er is vrij bridgen gehouden en de winnaars in geel waren met 59,17 procent Maria Cuppen en Leny Jen- niskens. De tweede plaats ging met 55,42 procent naar Francien Haegens en Jeu Steeghs. Wilma Dik met Lei Vissers en Martien Verheijen met Jan Stiphout bezetten de derde plaats. In groen waren Marijke van de Boom en Aike van Glabbeek de beste met 60,42 procent. Tweede met 58,75 pro cent waren Arnoud Bruijns en Gerard Dusee en Annie en Door van Kempen waren goed genoeg voor de derde plek met 56,67 procent. Donderdag bridgen vanaf 19.00 uur. Dit in ver band met de jaarvergadering. De openingsdrive is gehouden. In geel waren Hilde Koolen en Diny Heetkamp de beste met 63,33 pro cent, gevolgd door Annie Boekholt en Mia Lommen met 62,08 procent. De derde plaats werd bezet door Jacque line van der Slik en Doke Verheijen met 58,33 procent. In rood waren Mientje en Toon Jakobs de winnaars met 63,33 procent. Tweede waren Riky Erps en Ine Nillesen met 57,50 procent en als derde eindigden Theo Jakobs en Annet Timmer met 53,45 procent. De eerste competitieavond is gehouden en het sterkste paar in geel bestond uit Ber Poels en Annie Siroen met 58.33 procent. De tweede plaats werd met 54.86 procent gedeeld door Gerda en Mathieu Crooijmans en Frans Oudenhoven met Thea Peters. In de rode lijn waren Antoinette Cop- pus en Riet Muermans de beste met 60.42 procent. Ricky Henckens en Leny Jansen waren tweede met 57.50 procent, gevolgd door Ton Melis en Teun Willems met 55.42 procent. In de groene lijn werd de eerste plaats bezet door Mariet Deenen en Els Bovee met 66.50 procent. Irma Huijs en Adele van Leuken waren tweede met 64.58 procent en met 62.08 pro cent waren Jos van de Pas en Gerrit Weijs derde. Ria Liebrand met Mientje Wester wisten Ron van Gaal met Piet van Genugten en Annie Boekholt met Jaqueline vd. Slik voor te blijven. In de rode lijn was er na Fieke Arts met Miets Verstappen, Bella Huisman met Wim van Schoonhoven een derde plaats voor Joan Hinssen met Lianne Tijssen. In de groene lijn tenslotte was er een eerste plaats voor Rieneke de Weert en Frans Seuren. Zij werden gevolgd door Greetje en Wil Gielen en Herma Darmstadt met Caroline Wik- kers. Beiden deelden de tweede plaats. Vanavond de tweede speelavond. Uitslag vierde wedstrijd van de 50-pluscompetitie. 1. Bertje van den Hoogenhof. 2. Wiel Verberkt. 3. Pieter Kunen. 4. Theo Munsters. 5. Harrie Theeuwen. Uitslag eerste wedstrijd van de herfstkoning voor de korte hengels. 1. Pieter Kunen. 2. Martien Voermans. 3. Wiel Verberkt. 4. Rob Wijnhoven. 5. Rob Munsters, 1596 gram. Uitslag van de eerste wedstrijd van de herfstkoning voor lange hen gels. 1. Martien Voermans. 2. René Wijnhoven. 3. Peter Cuppen. 4. Peter Beelen. 5. Henk Theeuwen. Op zater dag 18 september is de tweede herfst- koningswedstrijd voor de korte hen gels. Er wordt dan gevist van 8.00 tot 12.00 uur in vijver 2. Bijeenkomst om 7.00 uur. Op zondag 19 september is de vierde 5 dorpenwedstrijd. Er wordt gevist in vijver 2 van het Wanssums Ven van 8.00 tot 11.30 uur. De bij eenkomst is om 7.00 uur bij de vijver. Aanmelden kan tot uiterlijk donder dag voorafgaande aan de wedstrijden, 20.00 uur bij Henk Theeuwen via telefoon (0478)571311 of via e-mail henk.theeuwen@home.nl. Voor de korte hengels kan men zich aanmel den bij Huub Reijnders via telefoon 06-25597166. Uitslag vijfde 50-plus competi tie. 1) S. Philipsen. 2) A. van Mill. 3) H. Ermers. 4) C. Kools. 5) M. Siebers. De zevende 50-plus competitie is op woensdag 22 september. Bijeenkomst 12.30 uur en vissen van 13.00 tot 17.00 uur. Voor inlichtingen over ver gunningen kan men terecht bij H.J. v.d. Ekker via telefoon 06-12668661 of via e-mail huubvdekker@home.nl. Zie ook www.hsvderoerdomo.nl. Bij de internationale honden- biathlon, die onlangs op vlieg basis Woensdrecht is gehouden, hebben hondengeleiders van de Groep Geleide Wapens de gouden medailles gewonnen. Rob Cordong en zijn hond Rex zijn onlangs nationaal kampioen (PH2) geworden in Eindhoven. Toon Willems werd met zijn hond Doerak vijfde (PH2). Beiden zijn lid van politiehon denvereniging Bij Dag en Nacht uit Venray. Zes schutters van het gilde St. Anto- nius Abt-Gilde Blitterswijck hebben deelgenomen aan het NBFS-toernooi geweerschieten bij het St. Joris Gilde in Vlokhoven. Carla Claessens won voor de tweede achtereenvolgende keer het kampioenschap op het moei lijkste onderdeel van het Brabants wipschieten; de vrije hand. Claessens was de enige schutter die alle rondes vol schoot en ze kreeg hiervoor voor de derde keer het zilveren kruis. Ook bij het onderdeel personeel wist ze de eerste prijs te behalen. Het was een zenuwslopende finale. Ze moest spelen tegen een schutter uit Uden- hout. Maar ook hier wist ze de eerste prijs in de wacht te slepen. Het corps werd zesde. Niels Kleeven behaalde een derde prijs op het onderdeel per soneel vrije hand. Claessens werd hier zesde. Van het gilde van Blitterswijck schoten Leon Thiesen, Peter Dins, Hay Gooren, Niels Kleeven, Carla Claes- sens en Lennart Gooren. Met z'n zes tien jaar was Gooren de jongste schut ter van dit toernooi. Geko-DES 6-4 (4-2). Doelpun ten DES: Sanne Rijbroek, Sandra van Buijtene, Inge Rouwens en Marloes Broeren. De korfbalsters van DES hebben op de eerste competitiedag een 6-4 nederlaag geleden tegen Geko. De ploeg uit Sint Michelsgestel die vorig jaar degradeerde vanuit de overgangs klasse, nam na een voorzichtig begin een voorsprong. Marloes Broeren maakte al snel de gelijkmaker via een wegtrekbal. De thuisploeg strafte in het vervolg van de eerste helft ieder foutje van de gasten af en nam een 4-1 voorsprong. Sanne Rijbroek zette met een draaibal de 4-2 ruststand op het scorebord. Na de pauze vergrootte Geko de voorsprong naar 5-2 en leek het duel vroegtijdig beslist. Via tref fers van Sandra van Buijtene (afstand schot) en Inge Rouwens kwamen de gasten knap terug tot 5-4. DES ging op de jacht naar de gelijkmaker, maar kreeg in de laatste minuut de zesde en beslissende treffer om de oren. Zondag speelt DES de thuiswed strijd tegen Vonckel Girls. Het duel op sportpark Soetendaal in Vierlingsbeek begint om 13.00 uur. DES-DOS 11-4 (5-2). Doelpun ten DES: Eva Rijbroek (3x), Sanne Rijbroek, Laura Lamers en Marloes Broeren(allen 2x), Sandra van Buijtene en Jody Nillesen. De korfbaldames hebben in de bekercompetitie een 11-4 zege behaald op DOS. De thuisploeg kwam op voorsprong door een treffer van Eva Rijbroek, maar zagen de gasten meteen langszij komen. Nog voor de pauze nam DES een 5-2 voorsprong door treffers van Laura Lamers, Jody Nillesen (beiden een afstandschot) en Eva Rijbroek (doorloopbal). Dit was tevens de ruststand. Na de pauze vergrootte DES de voorsprong door treffers van Laura Lamers, Marloes Broeren en Sanne Rijbroek (allen van onder de korf). Na twee tegendoel punten brachten Marloes Broeren, Sandra van Buijtene en Sanne Rijbroek de eindstand op het scorebord. Bij de mannen won Rob Cordong met zijn hond Rex en bij de vrouwen Maaike Masset met haar hond Tico. Het parcours bestond uit twintig hin dernissen, enkele dressuuroefenin- gen en schietproeven, verspreid over Het zestal van Rijdt met Beleid uit Meerlo is afgelopen zaterdag Neder lands kampioen geworden is in de klasse DE L1. Het zestal ponyruiters SVOC01-Menos 0-2 (0-1). Na de nederlaag op de eerste competitiedag tegen HRC verloor SVOC'01 ook de eerste thuiswedstrijd. Menos ging met een 0-2 zege en drie punten huiswaarts. De eerste helft waren de gasten de betere ploeg. Bin nen een zestal minuten had Giel Hel legers de gastheren al op voorsprong kunnen brengen. Zijn schot raakte echter geen doel. Een tiental minuten later stuurde Tom Strijbos aanvaller Maikel Wismans over de rechterflank weg. Laatstgenoemde bood de goed meegelopen Giel Hellegers een grote In de Venrayse geschiedenis kom je veel Venraynaren tegen die op een of andere wijze een rol hebben gespeeld in de lokale geschiedenis. Zij genieten nu nog steeds lokale, maar soms ook landelijke en internationale bekendheid. Het Historisch Plat form Venray heeft het initiatief genomen om van deze plaatsge noten biografieën samen te stel len. Maandelijks zal in Peel en Maas een biografie verschijnen. Deze biografie zal vervolgens ook op Rooynet.nl na te lezen zijn. In deel 5 Jan Verstegen, boegbeeld van de Venrayse blaasmuziek. Jan Verstegen werd geboren op 15 maart 1917. Hij werd verpleger op Servaas zoals hij zelf zei. Met hart en ziel. Maar op de eerste plaats was hij muzikant. Hij werd in 1948 gekozen tot dirigent van harmonie Euterpe. In die dagen maakte hij furore als trom bonist. Hij was lid van de Oostrumse harmonie Sub Matris Tutela, waar hij tevens onderdirecteur was. Dirigent Winia bracht hem de eerste begin selen bij van het dirigeren, maar op de eerste plaats was hij autodidact. Jan Verstegen stond bekend om zijn vasthoudendheid en koppigheid, hij gaf nimmer op. Die eigenschap kwam hem bij zijn trombonestudie en muziekstudie goed van pas. Oefe nen en nog eens oefenen, wat niet altijd bij iedereen in de smaak viel. De buren klaagden wel eens, maar Jan liet zich daar niet door weerhouden. Met groot succes nam hij regelmatig deel aan een solistenconcours en behaalde dan steevast de hoogste prijzen met lof van de jury. Zijn vertolking van het Concertino van David werd spreek woordelijk. Hij was 48 jaar werkzaam in de psychiatrische inrichting Sint Servatius, als verpleegkundige en als arbeidstherapeut. Hij gaf leiding aan de harmonie van Servaas die voor een groot deel uit muzikanten bestond van de Oostrumse en Venrayse har monie. Enkele jaren had hij ook Fan fare Ons Genoegen uit Oirlo en de Rodse Blaoskapel onder zijn hoede. Met deze kapel oogstte hij grote suc- 10 kilometer. Bij deze tak van sport worden uithoudingsvermogen en samenwerking tussen de hond en zijn begeleider tot het uiterste beproefd. Werksituaties werden in het parcours zo realistisch mogelijk nagebootst, stond onder leiding van Jan Custers en werd gevormd door Fenna Reijs, Monique van Leendert, Lotte List, Natasja Poels, Myrthe Veldink ,Fieke kans, maar de bal ging echter over het vijandelijke doel. Kort daarop kreeg de spits van de thuisploeg uit een cor ner nog een grote kans, maar zag deze gestopt door de goalie. Een kwartier tje later was het Maikel Wismans die het Menos-doel onder vuur probeerde te nemen maar zijn poging eindigde helaas in het zijnet. Menos kon hier weinig tegenover stellen. Echter de tweede aanval van de Brabanders was direct raak. Over SVOCs linkerzijde werd een aanval opgezet die simpel werd afgerond. De draad werd door de tricolores Ir cessen onder meer met de bekende trombonesolo De Beierse Polka. Het waren toen de jaren van de Boertjes van Buuten die elke week via de KRO te beluisteren waren met zang van Jan Gait Kruutmoes, alias Peter Schil- peroort. De muzikanten van de har monie waren met de benoeming van Verstegen zeer in hun nopjes. 'Einde lijk een echte muzikant', was de reac tie. Jan Verstegen pakte de zaken ener giek aan. De leerlingenopleiding, die onder Janssen een kwijnend bestaan leidde, werd weer opgepakt. Meer dan veertig jaar gaf hij iedere week een paar uur muziekles. Honderden leer lingen werden door hem opgeleid, koperblazers zowel als rietblazers. De harmonie leefde onder zijn leiding op en nam in de vijftiger jaren met succes meerdere malen deel aan een concours. Binnen vijf jaar tijd klom de harmonie op van de 2e afdeling in 1953 tot de afdeling Uitmuntendheid in 1958. Een uitmuntende prestatie, zeker voor een amateurdirigent. Dan komt in 1964 het muziekconcours te Velden waar wordt deelgenomen in de afdeling Uitmuntendheid. Een tweede prijs is het resultaat. Voor de muzikan ten een zware teleurstelling en de roep om een beroepsdirigent wordt steeds luider. Jan Verstegen onderkent wat zorgde voor een plezierige en nuttige combinatie van sport en werk. De deelnemende teams (politie en militairen) waren afkomstig uit België, Duitsland, Frankrijk, Engeland, Zwit serland en Nederland. Vorstermans en Tamara Deriks. Eerder was het zestal ook al Limburgs kampi oen geworden. weer opgepakt echter zonder doel treffend resultaat. In de tweede helft viel er minder te genieten. De trico lores probeerden het nog wel, maar kwamen niet meer tot grote kansen. Menos beperkte zich vooral tot het proberen te controleren van de wed strijd wat hen uiteindelijk nog goed afging ook. Tien minuten voor tijd werd door SVOC'01 gekozen voor een alles of niets offensief. Het was echter Menos dat uit een counter de genadeklap toediende, twee minuten voor het verstrijken van de speeltijd. zijn beperkingen als amateurdirigent en gaat er mee akkoord dat men op zoek gaat naar een nieuwe hoofddi rigent. Dat wordt Pierre Steyvers uit Horn, onder wiens leiding de harmo nie grote triomfen zal gaan vieren. Jan Verstegen bleef als onderdirecteur de vereniging trouw en vervulde die taak op uiterst loyale wijze. Met zijn trom bone en onafscheidelijke sigaar werd hij een van Venrays bekendste figuren. Op latere leeftijd gaf hij nog leiding aan het Venrayse Seniorenorkest en vele joekskapelleden zijn door hem opgeleid. Eigenwijsheid is ook wijs heid was een van zijn beroemde uit spraken. Voor zijn verdiensten voor de Venrayse vastelaovend werd hij al in 1954 benoemd tot Ridder in de Orde van de Piëlhaas. Hij was de eerste aan wie deze onderscheiding werd uitge reikt. Hij was erelid van de Koninklij ke Harmonie Euterpe, onderscheiden met de Bronzen Piëlhaas, hij was dra ger van het gouden bondsinsigne met zirkonen van de Limburgse Bond van Muziekgezelschappen en Ridder in de Orde van Oranje Nassau. 'Rust is ook muziek' was een bekend gezegde van hem. Die rust vond hij op 6 december 2004 toen hij zacht en kalm overleed. Jan Verstegen, boegbeeld van de Ven- rayse blaasmuziek. Wielrenner Wout Poels uit Blitterswijck gaat toch naar het wereldkampi oenschap op de weg in Australië. Poels vervangt de geblesseerde Laurens ten Dam. Dat maakte bondscoach Leo van Vliet dinsdag bekend. Wout Poels heeft zijn selectie te danken aan een goed naseizoen. De Blitterswijckse profrenner won vorige maand een etappe in de Tour de l'Ain en reed een prima Ronde van Zwitserland. Hij is de enige renner van Vacansoleil die naar het WK gaat. Wout Poels bracht dinsdag de vierde rit in de Ronde van Groot-Brittannië op zijn naam. De renner uit Blitterswijck kwam in de etappe van Minehaead naar Teignmouth over 171 kilometer alleen over de finish. Het WK wordt van 29 september tot en met 3 oktober verreden in Melbourne.

Peel en Maas | 2010 | | pagina 18