Gemeente Venray Vanaf nu een centraal punt voor vragen over opvoeden en opgroeien Open dag Omroep Venray Openbare bekendmakingen Collectes 4 Loop jij met 'n vraag rond? Montessorischool Venray breidt uit Deze week Evenementen Inzamelingen PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Vanwege het 20-jarig bestaan van Omroep Venray is er op zaterdag 18 september een open dag. U bent van 10.00 tot 16.00 uur van harte welkom aan de Langeweg 92 in Venray. Dit is een unieke gelegenheid om een kijkje in de keuken te nemen bij de omroep. Deze dag kunt u zien hoe radio wordt gemaakt. Er zijn workshops waarbij u een tv-reportage kunt maken, leert mixen of nieuws maakt samen met de redactie. Er wordt tekst en uitleg gegeven over de nieuwste technieken zoals Podcast, Livestream en Web-TV. Daarnaast zijn er live-optredens van The Imagineers, Piet van der Wouw, Stef Classens en Forclosed Four. Voor de kleintjes staat er een springkussen en een glijbaan en voor elke bezoeker staat een lekker kopje koffie klaar. centrum voor jeugd en gezin Beleidsregels Verkeerszaken Bouwplannen Ruimtelijke plannen Kapvergunningen Wet milieubeheer Vragen voor de gemeenteraad of een commissie? Neem contact op met de griffie. Donderdag 16 september 2010 - Pagina 16 Raadhuisstraat 1, 5801 MBVenray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 37 r Loop jij ook met een vraag rond? Met deze campagneslogan wil het Centrum voor Jeugd en Gezin Horst aan de Maas - Venray (CJG) jongeren tot 23 jaar, ouders, opvoeders en profes sionals laten weten dat het CJG er is. Hét centrale punt voor laagdrempelig en deskundig advies bij opvoeden en opgroei en gaat donderdag 16 septem ber officieel van start. Iedereen die vragen heeft kan de website van het CJG raadplegen op www.mijncig.nl. Voor persoonlijk contact kunt u op werkdagen van 9.00 tot 11.00 uur bellen met een van de consulenten van het CJG. Het telefoonnummer is 088-3300 600 (lokaal tarief). Voor ouders en jongeren De invoering van een CJG is voor gemeenten een wettelijke verplich ting. Want ondanks dat het met de meeste kinderen in Nederland goed gaat, kan altijd meer worden gedaan om ouders en jongeren te ondersteunen. Ook blijken in de Horst san de Maas Venray hulpverlening nogjeugdigen en hun ouders tussen wal en schip te vallen, kunnen problemen snellerworden gesignaleerd en kan de samen werking tussen instellingen beter. Partners van het CJG De gemeenten Horst aan de Maas en Venray hebben samen vorm gegeven aan het CJG. Daarbij werkten zij nauw samen met de kernpartners GGD Limburg-Noord, Groene Kruis Jeugdgezondheidszorg, Synthese en MEE Noord en Midden Limburg. Ook diverse andere hulp verleningsinstellingen, het onder wijs, kinderdagverblijven, peuter speelzalen en jongerenwerk zijn betrokken bij de ontwikkeling van het CJG. In eerste instantie is dat vooral een centraal punt waar ouders en jongeren tot 23 jaar makkelijk terecht kunnen voor deskundig advies bij opvoeden en opgroeien. Vanwege de bijzonder snelle groei van het aantal leerlingen, breidt de Montessorischool Venray vanaf het nieuwe school jaar uit met een vierde groep. Om dit mogelijk te maken heeft het college van BenW vorige week besloten tot een spoedpro cedure voor het regelen van het lesmateriaal en de huisvesting. De Montessorischool Venray is onderdeel van de Stichting voor Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Beeldkwaliteitplan Ontwerp Gelet op artikel 12 lid 4 van de Woningwet wordt ter inzage gelegd, het ontwerp van het beeldkwaliteitplan: - Oirlo Kerkhoek. Dit plan voorziet in de formulering van de stedenbouwkundige uitgangspunten voor het geplande woningbouwgebied aan de zuidoostzijde van het kerkdorp Oirlo. De uitgangspunten voor de verschillende bebouwingsclusters en de openbare ruimte worden in het beeldkwaliteitplan beschreven. U kunt de desbetreffende stukken van 17 septembert/m 28 oktober 2010 inzien. Daarnaast zijn de stukken te raadplegen via de gemeentelijke website www.venray.nl. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke ofmondeiinge zienswijze indienen bij de gemeenteraad. Voor het indienen van mondelinge zienswijzen kunt u een afspraak maken via de afdeling Publieksdiensten. Verkeersmaatregelen Besluiten - Landweert - diverse verkeersmaatregelen - Langstraat - maximum parkeerduur informatiehaven - Noordsingel - instellen onverplicht fietspad De Schans. U kunt de desbetreffende stukken van 17 septembert/m 28 oktober 2010 inzien (zes weken). Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbankte Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Aangevraagd Bouwvergunningen - Cremershof 56, Wanssum - vergroten van de woning (nr. bal00357) - Lollebeekweg 30, Castenray - herbouwen van de loods fase 2 (nr. bal00358) - Lollebeekweg 30, Castenray - bouwen van een open loods fase 2 (nr. bal00359) - Deputé Petersstraat 30, Oirlo - tijdelijk plaatsen van units fase 1 (nr. bal00360) - Lollebeekweg 30, Castenray - bouwen van een bedrijfsgebouw fase 2 (nr. bal00361) - Veulensewaterweg 7, Veulen - bouwen van een vleesvarkensstal fase 2 (nr. bal00362) - Roffert 3, Castenray - bouwen van een terrasoverkapping (nr. bal00363) - Peelweg 10- 12, Ysselsteyn - bouwen van een bedrijfsgebouw (nr. bal00364) - Sperwerstraat 35, Venray - vergroten van de woning (nr. bal00365) - Houbenweg ongenummerd, Veulen - bedrijfswoning (nr. bal00366). Sloopvergunningen - Grootdorp 38, Merselo - gedeeltelijk verwijderen van de tuinafscheiding (nr. slpl00064). Reclamevergunningen - Grote Markt 8, Venray - plaatsen van reclame (nr. recll00025). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Ontwerp Voorgenomen buitenplanse vrijstellingen Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 3.23 van de Wet op de ruimtelijke ordening, medewerking te verlenen aan de volgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Etudestraat 43, Venray - bouwen van een terrasoverkapping (tot de bovenkant van de schutting) (nr. bal00268). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 17 septembert/m 28 oktober 2010 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Verleend Burgemeester en Wethouders hebben de volgende vergunningen en/of vrijstellingen verleend: Bouwvergunningen - Puttenweg 108, Ysselsteyn - bouwen van een kalkoenenuitloop (nr. bal00294, verzenddatum 06/09). Sloopvergunningen - Scheiweg 3, Leunen - verwijderen van asbesthoudende golfplaten van de schuur (nr. slpl00060, verzenddatum 08/09) - Enge Steeg 4, Leunen - verwijderen van asbesthoudende golfplaten van het dak van de stal en de aanbouw, en rond de aanbouw (nr. slpl00059, verzenddatum 08/09). U kunt de desbetreffende stukken vanaf heden inzien. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Kijk voor meer informatie over het indienen van een bezwaarschrift en voorlopige voorziening onder het kopje Verkeerszaken. Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vergunning wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uurtelefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. Buitenplanse ontheffing Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat, met toepassing van artikel 3.22 van de Wet ruimtelijke ordening, medewerking wordt verleend aan het volgende bouwproject: - Westsingel 1 te Venray (NL.IMR0.0984.0B010001-va01) - tijdelijke handhaving bestaande units tot 31 december 2012 (bal00270). U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 17 septembert/m 28 oktober 2010 (zes weken) inzien. Binnen de genoemde termijn is het vastgestelde projectbesluit en de hier bijbehorende stukken beschikbaar gesteld en verbeeld op www.venray.nl Wonen leven Wonen bouwen Bestemmingsplannen Tijdelijke ontheffingen. Hier vindt u de directe links naar de bestanden. Tevens kunt u het vastgestelde projectbesluit raadplegen op www.ruimtelijkeplannen.nl en op het gemeentehuis (digitaal en op papier). U kunt tijdens de inzagetermijn beroep indienen tegen het bestemmingsplan en een eventuele aanwijzing bij de Rechtbank Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) indien: - u belanghebbende bent of - indien u niet eerder een zienswijze heeft ingediend redelijkerwijs kunt aantonen dat u niet in staat bent geweest tijdig een zienswijze in te dienen of - indien er sprake is van een wijziging ten opzichte van het ontwerpplan. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking totdat op het verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Bestemmingsplan Ontwerp Burgemeester en Wethouders van Venray maken, gelet op de Wet ruimtelijke ordening, de ter inzage legging bekend van het ontwerp van het bestemmingsplan: - Horsterweg 70b Castenray (NL.IMR0.0984.BP09022-on01). Het ontwerpplan voorziet in de mogelijkheid om een vrijstaande woning aan de Horsterweg 70bin Castenray te realiseren. U kunt de desbetreffende stukken van 17 septembert/m 28 oktober 2010 (zes weken) inzien. Binnen de genoemde termijn is het ontwerp bestemmingsplan en de hier bijbehorende stukken beschikbaar gesteld en verbeeld op www.venray.nl Wonen leven Wonen bouwen Bestemmingsplannen In voorbereiding zijnde bestemmingsplannen. Hier vindt u de directe links naar de bestanden. Tevens kunt u het ontwerp bestemmingsplan raadplegen op www.ruimtelijkeplannen.nl en op het gemeentehuis (digitaal en op papier). Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij de gemeenteraad. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. - Bazuinstraat t.h.v. nr. 46 - voor 2 hazelnoten i.v.m. verwelkingziekte, herplant 2 bomen - Vliezenweg -voor4-stammige kers i.v.m. stormschade, herplant 2 bomen. U kunt de desbetreffende stukken van 17 septembert/m 28 oktober 2010 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Kijk voor meer informatie over het indienen van een bezwaarschrift en voorlopige voorziening onder het kopje Verkeerszaken. Ontwerpbesluiten Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Paardekopweg 11a Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan G. Arts, Paarde- kopweg 11a teYsselsteyn vooreen kalkoenenhouderij (MM100027) - Haag 19 Merselo - een revisievergunning te verlenen aan J.H.A. Poels, Haag 19 te Merselo vooreen varkensfokkerij, vleesvarkenshouderij en akkerbouwbedrijf(MM100044). Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen ofzoveel mogelijkte beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 17 septembert/m 28 oktober 2010 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tij dig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Besluit Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Pottevenweg 10a en 12 Ysselsteyn - een veranderingsvergunning te verlenen aan W. Gellings, Grootdorp 8 te Merselo voor een varkensmesterij, rundveehouderij en biogasinstallatie met WKK (MM100029). Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen ofzoveel mogelijkte beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 17 septembert/m 28 oktober 2010 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Bovendien moet u hierbij aangeven wat het spoedeisend belang is. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. 16 september 2010 Burgemeester en Wethouders van Venray Verleend - Etudestraat - voor 1 beuk, herplant 3 bomen elders - Geijsterseweg - voor 1 linde i.v.m. aanleg bushalte, herplant 3 bomen - St. Servatiusweg - voor 3 beuken, geen herplant in het kader van een dunning Wanneer kunt u bezwaar maken tegen een besluit? Hoe gaat dat in z'n werk? Wat doet de commissie bezwaarschriften? En hoe kunt u in beroep gaan? Antwoord op deze en veel meer vragen vindt u op www.venray.nl Actueel Bekendmakingen Procedure bezwaar indienen. Montessori-onderwijs Zuidoost Nederland (MOZON). Samen met partner Korein Kinderplein vormt de school het 'Montessoricentrum Venray'. Dit centrum bevat basis onderwijs, kinderdagopvang en buitenschoolse opvang voor kinde ren van twee tot dertien jaar. Bijzonder snelle groei De school groeit bijzonder snel en vanuit prognoses is verdere groei te verwachten. In september 2009 startte de school met twee lokalen in de schoolwoningen aan de Sleutelbloem te Venray. In maart heette de school de 50e leerling welkom, inmiddels telt de school in september 76 leerlingen. Vorig schooljaar begon de school met een onder- en bovenbouwgroep. In maart ging ook de middenbouw- groep van start. 17,18 sept. - Jongerenevenement, Wetteling 18 sept. - open dag Omroep Venray 21 sept. - optocht voor de nternationale dag voor de Vrede, centrum Venray 26 sept. - boekenmarkt Kiwanis, Schouwburgplein 27 sept. t/m 3 okt. - bevrijdings kamp aan de Nijverheidsstraat 12 t/m 18 sept. - Prinses Beatrix Fonds 19 t/m 25 sept. - Nierstichting Nederland 17 sept. - Plastic afval Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redac tie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontle nen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de eindredactie. Redactie Gemeente Venray Eindredactie Team Communicatie gemeenteVenray, 52 33 33 Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basis-ontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray week 37 adv.indd 16 15-09-2010 16:35:36

Peel en Maas | 2010 | | pagina 14