Gemeente Venray Samen op weg naar een Venray voor iedereen! Inzameling plastic afval Fotowedstrijd Nu ook ondersteuning voor mantelzorgers in Zorgloket Venray heeft volop keus in droomhuiskavels Samenwerking gemeente Venray en MEE voortgezet Infomiddag bedrijvennetwerk 'Energiezuinig Venray' PEEL EN MAAS Donderdag 16 september 2010 - Pagina 15 Gemeentehuis Openingstijden Op 17 september wordt het plastic afval huis aan huis opgehaald. U kunt uw zakken gewoon aan de straat zetten. Bewoners van de hoogbouw plaatsen hun zakken bij de ondergrondse restcontainers. Heeft u geen zakken meer? Dan bestelt u heel eenvoudig nieuwe. Dat kan via de website www.zakkenbestellen.nl ofvia het (gratis) telefoonnummer 0800-recycle/ 0800-7329253. Het ophalen van plastic afval is een proef, die tot het einde van dit jaar duurt. In het najaar beslist de gemeente of het huis aan huis ophalen van plastic afval definitief wordt voortgezet en dan ook op welke wijze. U kunt het plastic afval ook blijven brengen als u dat wilt. Alle brengvoorzieningen blijven voorlopig gewoon bestaan. De ophaalrondes komen er dus bovenop. Daarmee verwacht de gemeente nóg meer plastic in te zamelen dan voorheen. En dat is nóg beter voor de gemeente, nóg beter voor het milieu en veel beter voor uw portemonnee. ginder Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MBVenray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 37 Vanwege het succes van de fotowedstrijd van vorig jaar organiseert de gemeente dit jaar weer een fotowedstrijd. Ditmaal is het thema: Venray, stad en dorpen. De drie beste foto's worden beloond met een waardebon én met een eervolle vermelding geplaatst in de gemeentegidsvan 2011. Sinds begin september kunnen mantelzorgers, jong én oud, met al hun vragen terecht bij het Zorgloket van de gemeente. Het Zorgloket is hiervoor versterkt met een extra medewerker. Door de aansluiting bij het bestaande Zorgloket vinden inwoners van Venray alle advies, hulp en ondersteuning op één plek. Al meer dan drie jaar is het Zorgloket in de publiekshal van het gemeente huis hét loket waar mensen terecht kunnen voor vragen over zorg, ondersteuning en inkomen. Het Zorgloket brengt vraag en aanbod bijeen. Er is een breed aanbod op het gebied van mantelzorgondersteuning in Venray; daarom is het bijeenbrengen en bundelen van vraag en aanbod erg belangrijk. Het Zorgloket kan als onafhankelijke partij diverse keuzemogelijkheden voorleggen aan de inwoners van de gemeente Venray. Mantelzorgers steeds belangrijker Mantelzorgers worden binnen de lokale zorgstructuur steeds belangrijker. Dit komt door de versobering van de Awbz en het beleid om mensen zo lang mogelijk zelfstandig te laten wonen. Hierdoor hebben meer mensen thuis verzorging nodig. Een groot deel van die zorg wordt geboden door mantelzorgers. De gemeente Venray zet zich in voor een lokaal sterke structuur die de mantelzorgers ondersteunt. De gemeente werkt daarvoor samen met de zorgaanbieders en de vrijwilligersorganisaties die zich inzetten voor mantelzorgers. Dit alles zodat mantelzorgers de ondersteuning lang kunnen volhouden en er minder snel een beroep hoeft worden gedaan op de professionele zorg. Venray is stad én dorp. Waar houdt u het meeste van? Van de stadse levendigheid in het centrumgedeelte of de kleinschaligheid van de dorpen? De drukte op de Venrayse kermis of de stilte in de bossen? De auto's voor het verkeerslicht of de koeien in de wei? Laat het ons zien op een zelfgemaakte foto! Spelregels - u woont in de gemeente Venray - u levert maximaal twee foto's in - u werkt niet bij de gemeente Venray - u fotografeert in Venray en/of zijn dorpen - u levert de foto's digitaal aan, in JPEG/JPG formaat (minimaal 300 dpi of 1,2 MB) - u vraagt personen die u foto grafeert om toestemming voor publicatie - u geeft de gemeente toestemming de foto's te gebruiken in andere media. Hoe doet u mee? Mail uw foto('s) vóór maandag 4 oktober 2010 naar gemeente@ venray.nl met als onderwerp 'Foto wedstrijd gemeentegids'. Vermeld uw naam en adres. Als u wint, krijgt u in week 43 bericht per e-mail. Voor meer informatie neemt u contact op met de afdeling Publieks diensten. Toe aan een nieuwe stap in je wooncarrière? Je wilt je droomhuis verwezenlijken of bent 'gewoon' op zoek naar een mooie kavel? Kom dan eens kijken in de gemeente Venray. Bouwers hebben daar momenteel wat te kiezen. De gemeente heeft een gevarieerd aanbod van locaties beschikbaar waar zelfbouwers hun woonideeën kunnen realiseren. Dat was nog niet zo lang geleden wel anders. Er waren meer aspirant-kopers dan grond. "We hebben weieens de indruk dat er nog veel mensen zijn die denken dat er nog steeds geen grond beschikbaar is", zegt Esther Weijers namens de gemeente. Waar? Mensen die geïnteresseerd zijn kunnen contact opnemen met de afdeling Publieksdiensten van de gemeente Venray. Ze krijgen dan te horen waar nog kavels voor vrijstaande woningen en twee-onder-één-kapwoningen beschikbaar zijn. Onder andere in Venraysjongste woonwijk De Brabander. Maar voor zelfbouwers is ook in Ysselsteyn, Vredepeel, Veulen en Merselo nog volop keuze. En straks ook in Oirlo en Heide. Grootte De meeste kavels hebben een oppervlakte van ongeveer 400 tot 750 vier kante meter, maar in Aan den Heuvel is er ook nog een riante bouwplek van 1300 vierkante meter beschikbaar. Aan den Heuvel ligt in de wijk De Brabander. U betaalt voor elk van deze kavels 230 euro excl. btw per vierkante meter (behalve in Vredepeel, daar betaalt u 180 euro excl. btw per vierkante meter). Deze prijzen zijn door de gemeenteraad vastgesteld en gelden voor alle vrije sectorkavels in de gemeente. Meer informatie? Bel (0478) 52 33 33 of mail naar gemeente@venray.nl. MEE biedt laagdrempelige, onafhankelijke en betrouwbare cliëntondersteuning ten behoeve van cliënten met een beperking, hun ouders en andere verwanten. MEE en de gemeente Venray hebben met elkaar afgesproken dat MEE de cliëntondersteuning één keer per week aanbiedt in het gemeentehuis van Venray. Iedere woensdagochtend tijdens openingsuren van het gemeentehuis (van 9.00 tot 13.00 uur) is een medewerker van MEE aanwezig. Verder participeert MEE in de frontoffice van het Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG). Hierover leest u op de achterkant van deze gemeentepagina meer. Het Gehandicaptenplatform Venray (GPV) maakt zich sterk voor mensen met een beperking. En geeft hierover gevraagd en ongevraagd advies aan de gemeente. Het afgelopen jaar is het GPV gestart met een project om Venray voor iedereen toegankelijk te maken. Dit project heeft de naam 'invoering Agenda 22'. Om dit project onder de aandacht van het college van BenWte brengen, nodigde het GPV hen uit voor een nadere uitleg. In De Kemphaan werden Burgemeester en Wethouders met koffie en vlaai ontvangen. Na een wederzijdse kennismaking legde het GPV uit welke doelen zij nastreeft en hoe zij deze doelen probeert te bereiken. Het GPV bestaat al sinds 1992 en behartigt de belangen van mensen met een beperking. Een aantal actuele activiteiten waar het GPV zich mee bezighoudt zijn: verbeteren van de toegankelijkheid van het ziekenhuis, constante aandacht voor de Regiotaxi, betrokkenheid bij de verbouwing van het gemeentehuis, enzovoort. Inclusieve samenleving Het GPV wil samen met de gemeente Venray op weg naar een 'inclusieve samenleving' waar iedere burger met of zonder beperking aan kan deelnemen. Met behulp van Agenda 22 moet dit in Venray mogelijk worden. Agenda 22 is een werkmodel dat bestaat uit 22 standaardregels die alle levensterreinen van burgers omvatten. Door deze regels toe te passen op plannen en beleid van de gemeente moet het vanzelfsprekend worden dat iedereen (ook mensen met een beperking) op een gelijkwaardige manier kan deelnemen aan alle aspecten van het maatschappelijk leven. Tijdens de bijeenkomst werd een filmpje vertoond met allerlei situaties uit het dagelijks leven waar iemand met een beperking tegenaan kan lopen. Hierdoor werd duidelijk dat het niet alleen de verantwoordelijkheid is van de wethouder welzijn, maar dat het alle onderwerpen binnen de gemeente Venray aangaat. Plan van aanpak Het GPV gaat nu aan de slag met een plan van aanpak. Dit met als doel dat de medewerkers van de gemeente Venray meer rekening gaan houden met de 22 standaardregels bij het maken van nieuwe plannen en beleid. De middag werd afgesloten met een bedankje namens de voorzitter van het GPV, de heer Lei Pouwels. En met de tekst: "Er is werk in uitvoering voorVenray! Venrayveilig vooruit! Focus op mensen! Koers naar een nieuw evenwicht!" Ook de komende jaren werken de gemeente Venray en MEE weer samen. Al sinds 2008 is er een samenwerkingsovereen komst tussen de twee partijen. Na evaluatie is gebleken dat de samenwerking voor beide partijen zijn vruchten heeft af geworpen. Daarom onderteken den wethouder Twan Jansen en Jan Bertrams, regiodirecteur van MEE, vorige week een samen werkingsovereenkomst waarin ze afspreken ook in de komende jaren met elkaar samen te werken. Het bedrijvennetwerk zal bestaan uit bedrijven uit de gemeente Venray die, tegen een gereduceerde prijs, energiebesparende maatregelen kunnen uitvoeren of doe-het-zelfproducten aanbieden om zo bewoners te stimuleren tot energiebesparing in hun woning. De gemeente zorgt voor de promotie van het netwerk en de aangesloten bedrijven, zodat bewoners bij het overwegen van energiebesparende maatregelen als eerste denken aan de leden van het bedrijvennetwerk. Informatiemiddag voor bedrijven Bedrijven die actief zijn in de particuliere bouw- en/of renovatiebranche en die geïnteresseerd zijn in deelname aan het bedrijvennetwerk zijn van harte uitgenodigd voor de informatiemiddag op 27 september van 15.00 tot 17.00 uur in het gemeentehuis van Venray. Tijdens deze informatiemiddag worden de energiecampagne en het bedrijvennetwerk verder toegelicht. Wilt u zich uiterlijk 17 september aanmelden voor deze bijeenkomst? Dat kan telefonisch bij de afdeling Publieksdiensten op (0478) 52 33 33. De gemeente Venray wil haar bewoners stimuleren om energie te besparen in hun bestaande woning. Daarom is een energie campagne opgezet met een reeks activiteiten zoals het laten maken van dakscans, het verstrekken van energiesubsidie en het opzetten van een bedrijvennetwerk. week 37 adv.indd 15

Peel en Maas | 2010 | | pagina 13