"Toch een goed gevoel" Nieuwe roman Mathieu Breuer y Tuinafval in Venray is actueel onderwerp 11 Ik Burgers van Venray IBS ft I St Tijd voor een boek? Vacatures Steunpunt Vrijwilligerswerk Venray info@vrijwilligerswerkvenray.nl www.vrijwilligerswerkvenray.nl NIEUW FLEXPOOL: Hoofdtaken Match: Marktstraat 8 Venray tel. 0478-516995 GEOPEND: maandag en donderdag van 09.00 - 17.00 uur en dinsdag,womsdag,vrijdag van 09.00 - 12.30 uur Donderdag 16 september 2010 - Pagina 10 PEEL EN MAAS Patricia Franken Scheidingsbemiddeling Deze maand hebben de burgers van Venray de moge lijkheid hun mening kenbaar te maken over de bladkor- ven en het tuinafval. Tot nu toe is er een vrijwel unaniem standpunt van de burgers die al gereageerd hebben. Maar liefst 97% van de reacties is het eens met de stelling: 'Bladkorven zijn nuttig voor alle tuinafval' Het aanbieden van blad- tuinafval in bladkorven op de manier zoals dat in Horst gebeurt, blijkt door een groot aantal personen zodanig te worden gewaardeerd, dat zij van mening zijn dat zo'n vergelijkbaar systeem in Ven- ray ook zou moeten worden ingevoerd. Tot het einde van de maand september kunt u nog reage ren op de website www.bur- gersvanvenray.nl Behalve uw keuze of u het eens of oneens bent met de stelling, kunt u - als u dat wilt - ook uw mening daarover aange ven. U kunt daar ook lezen wat anderen vinden van bladkorven en het aanbieden van tuinafval. Tijdens de introductie van de nieuwe stelling is er per ongeluk een fout in de kop van het artikel geslopen waardoor leek alsof de stel ling iets met asielzoekers te maken zou hebben. Hiervoor onze excuses. Uit elkaar gaan. Zodra de pijnlijke beslissing eenmaal is gevallen, begint het pas. Verdriet, boosheid, angst, onzekerheid. Hoe moet het nu verder? Een woud van regeltjes en verplichtingen. Straks sta je er alleen voor, maar voordat het zo ver is kun je een scheiding toch maar het beste samen regelen. Dat is het devies van Patricia Franken, echtscheidingsbemidde laar in Boxmeer. Franken (46) weet waarover ze praat; zes jaar gele den koos deze moeder van twee dochters met haar partner er voor om de relatie te beëindigen. Patricia Franken werkte 25 jaar als financieel specialist bij de Rabobank. "Als hypotheekadviseur kreeg ik regelmatig cliënten in mijn spreekkamer die verwikkeld waren in een echtscheidingspro cedure. Het boeide me, en ik wilde graag het hele scheidingstraject met ze doorlopen" Scheiden heeft twee kanten, weet Franken uit ervaring: "Je wordt heen en weer geslingerd door emoties, maar anderzijds moet een scheiding ook zakelijk worden afgewikkeld, en als het even kan in goede harmonie. Als bemiddelaar probeer je zowel die emotionele kant als de zakelijke aspecten van uit elkaar gaan met elkaar te verenigen, zodat men sen ondanks alle sores toch op een goede manier afscheid van elkaar kunnen nemen en zo goed mogelijk verder kunnen met hun leven" Patricia Franken studeerde onder meer financieel schei dingsadvies aan de Fontys Hoge school en is NMI-geregistreerd mediator. Daarnaast staat Patricia ook ingeschreven in het register voor Financieel Echtscheidings adviseurs. Bij een gerenommeerd bemiddelingsbureau in Arnhem deed ze ruime praktische ervaring op. Die achtergrond, gevoegd bij haar lange ervaring op financieel- hypothecair gebied, deed haar besluiten om begin dit jaar in het Land van Cuijk en de regio Noord Limburg een zelfstandig bemidde lingsbureau te beginnen. Uit elkaar gaan houdt volgens Franken meer in dan de scheiding financieel en juridisch goed afwik kelen. "Hoe moet het bijvoorbeeld straks met de kinderen? We stellen samen een ouderschapsplan op waarbij onder meer een omgangs regeling wordt vastgelegd. Om maar wat te noemen: het zoontje dat iedere zaterdagochtend met zijn vader naar het voetballen gaat, wil dat straks ook graag blijven doen. Kan dat ingepast worden en hoe dan? Dat zijn belangrijke aspecten van het ouderschaps plan." Mieke van Tienen, aan het bureau verbonden als kinder- coach, begeleidt de kinderen tijdens de scheiding. Zij voert gesprekken met de kinderen waarvan de uitkomst ook belang rijk is voor het opmaken van het ouderschapsplan. Patricia Franken Scheidingsbe middeling is te bereiken via de telefoonnummers 0485-361631 en 06-33808909. Of kijk op www. scheidendoejesamen.nl. De Beejekurf in top drie Restaurant De Beejekurf is op de website Dinningcity. com als derde geëindigd in de strijd om de publieksprijs voor Limburgse restaurants. Dat werd bekendgemaakt tijdens de nationale restaurant- week, die dit jaar plaatsvond van 23 tot en met 29 augustus. Aan de nationale restaurant- week deden 1250 toprestaurants mee, inclusief diverse sterren zaken. De Beejekurf mocht 320 gasten ontvangen in die week. Bezoekers kregen achteraf het verzoek om de bezochte restau rants te beoordelen. Dertig tips over vermissing Mirco De politie Limburg-Noord heeft in totaal ongeveer der tig tips binnengekregen over de vermissing van de 10-jarige Mirco Schlitter uit het Duitse Grefrath. Ongeveer tien tips kwamen binnen na de uitzen ding van Opsporing Verzocht, dinsdagavond. De eerste intake van de tips wordt gedaan door de Neder landse politie om te bekijken of directe actie noodzakelijk is. Daar na wordt de informatie doorgege ven aan de Duitse politie. De tips komen voornamelijk uit de regio Limburg-Noord. Een enkele tip komt van elders in het land. In het onderzoek naar de ver missing van Mirco Schlitter heeft de politie ook de hulp van het Nederlandse publiek ingeroepen. Dat gebeurt door op alle politie bureaus in de regio posters op te hangen. Op de poster staat infor matie over de vermissing met een getuigenoproep. De politie Lim burg-Noord gaat er ook voor zor gen dat de posters verspreid wor den in de aangrenzende regio's Limburg-Zuid, Gelderland-Zuid en Gelderland-Midden. Via de site van de politie Limburg-Noord kunnen mensen eventueel zelf de poster downloaden en uitprinten. De politie Limburg-Noord kreeg afgelopen weekend een officieel verzoek van de Duitse politie om het Nederlandse publiek te betrek ken bij de opsporing van Mirco Schlitter. In een eerder stadium heeft de politie Limburg-Noord op eigen initiatief informatie uit gewisseld met de Duitse collega's. Bij uitgeverij Iris is onlangs de nieuwste roman Op zoek naar gelukvan de Meerlose auteur Mathieu Breuer ver schenen. Bijzonder is, dat de roman uitgegeven is in een groot lettertype. Daardoor gaat een wens van de auteur in vervulling. Als geen ander weet hij dat vele ouderen en licht visueel gehandicapten een gewoon boek niet meer zelf kunnen lezen en zo'n uit gave nog wel. De roman beschrijft het leven van Marius van de Hork, al tien jaar eerste knecht op de grote hoeve: De Bracke. Hij kan het goed vinden met het enigst kind, doch ter Anita. Samen hopen ze later de hoeve te leiden. Maar vader Kobus Wismans heeft hoeve en dochter verkwanseld aan de zoon van zijn vriend.. boer Meilink. Die komt op proef, doch Marius en Arjan kun nen niet met elkaar overweg en de eerste besluit te vertrekken. Hij vindt werk op de korenmolen: Hoogvliet, een paar dorpen ver derop. Dochter Marion is gelijk stapel op hem. Doch Marius kan Anita niet uit zijn hoofd zetten. Op Bracke legt Arjan het aan met de tweede meid Cobie. Die raakt zwanger van hem, doch hij geeft Marius van de Hork de Tai chi Tai chi is een vorm van bewe gen die geschikt is voor mensen van alle leeftijden. Tai chi bevor dert de lichamelijke en geestelijke conditie. Je gaat door de oefenin gen soepel bewegen, het even wicht wordt beter (valpreventie). Je ervaart dat je meer energie hebt. Deze opleiding start bij vol doende deelname in september. De eerste drie lessen zijn een vrij blijvende kennismaking. De kos ten voor deze drie lessen bedra gen 15 euro per persoon. Daarna kan men zich aanmelden voor een cursus van tien lessen in ongeveer tien weken. De kosten hiervoor bedragen 70 euro. De lessen wor den in Kunstencentrum Jerusalem in Venray gegeven, iedere vrijdag 09.45- 10.45 uur of van 11.00 12.00 uur. Voor meer informatie en/ of aanmelding: www.natuur- lijk-bewegen.nl, of neem contact op met Leo Raczewski, telefoon nummer 06-48349330. schuld. Cobie wordt ontslagen. Pas als de opvolger van Marius, knecht Bouke, recht spreekt, ver dwijnt Arjan van de grote hoeve. Boer Wismans maakt zijn excuses tegenover Marius en vraagt hem terug te keren op de Bracke. Maar waar ligt Marius zijn werkelijk geluk nu. Op Hoogvliet of de Brac- ke? Een roman, die tot het einde boeiend blijft. Het lijkt alsof de lezer als het ware aan de hand van de auteur meegetrokken wordt in het verhaal en zich daardoor iden tificeert met de hoofdpersoon. De roman is te koop in de boekwinkel Van den Munckhof in Venray of rechtstreeks bij Iris onder ISBN 978.90.8962.049.1. Sinds kort is bij dezelfde uitgever de eerder succesvolle roman Een liefde die geen genade vond, met daarin de Slag om Overloon, ook verschenen in een groot letter uit gave, ISBN 978.90.8962.061.3. van den munckhoff bv r T 1 hofstraat 6 - venray Open dag Omroep Venray Vanwege haar 20-jarig bestaan, organiseert Omroep Venray op zaterdag 18 september van 10.00 tot 16.00 uur een open dag in haar gebouw aan de Langeweg 92 in Venray. Het programma: 10.00 uur opening door burgemeester Gillissen, 11.00 uur optreden van The Imagineers, 12.00 uur ont vangst limousine met prijswin naars, 13.00 uur bekendmaking goede doel 't Roojse huus 2010 en zijn bewoners en optreden Piet van der Wouw, 14.00 uur optre den van Steff Classens, 15.00 uur optreden van For Closed Four. Bezoekers kunnen tijdens de open dag onder meer zien hoe radio wordt gemaakt. Ze kunnen tevens meehelpen om een tv-reportage te maken, of samen met de redactie nieuws maken. De kleintjes kun nen zich uitleven op een spring kussen en een glijbaan. Genieten van zelfstandig bestaan als makelaar "Dit is mijn vak, dit is mijn wereld", zegt zelfstandig make laar Elly Wintjes. Ze voelt zich als een vis in het water. "Het is hartstikke leuk, ik kan dit werk niet missen." Sinds begin van dit jaar runt de 47-jarige onderneemster in Sint Hubert haar eigen kantoor Elly Wintjes. "Ik heb er even over moe ten nadenken, maar ik ben erg blij dat ik de stap gezet heb." Hoe nu verder? Dat was Ellys gedachte toen Rabo Makelaardij vorig jaar ophield te bestaan. Bijna twintig jaar werkte ze bij het Mill- se kantoor, waarvan ze samen met Huub Linders jarenlang het boeg beeld was. Ze zit overigens al meer dan 25 jaar in het vak. Het werk beviel haar zo goed dat ze de officiële makelaarsopleiding ging volgen. In 1996, na vier jaar studie, werd ze als één van de eerste vrouwe lijke makelaars beëdigd. Ze runt haar kantoor als een eenmans zaak en dat is een bewuste keuze. Want persoonlijk contact noemt ze 'essentieel'. "Ik vind het belang rijk dat klanten weten met wie ze te maken hebben. Daarom volg ik elke verkoop vanaf de dag van aanmelding tot en met de transac tie bij de notaris." Als zelfstandig ondernemer is Elly een nieuwkomer. "Maar veel mensen kennen mij vanuit mijn verleden en dat is best een voor deel", legt ze uit. Trots is ze op haar website (www. wintjesmakelaardij.nl), waar ze een divers aanbod aan woningen in het Land van Cuijk en de kop van Limburg etaleert. 'What you see is what you get', dat is haar uitgangspunt bij de presentatie. Elly erkent volmondig dat de huizenmarkt momenteel geen hoogtijdagen beleeft. En dat het zeker meer moeite kost om een pand aan de man te brengen."Maar als ik zie dat ik het afgelopen half jaar bijna de helft van de ruim twintig woningen in mijn porte feuille heb kunnen verkopen, dan ben ik toch optimistisch." Voor contact bel Elly Wintjes Makelaardij: (0485) 47 09 72. Of kijk op www.wintjesmakelaardij. nl. PEEL EN MAAS een abonnement waard Landelijke campagne tegen handheld bellen Politie en justitie zijn gestart met een landelijke campagne tegen handheld bellen en afleiding in het verkeer. Denk daarbij bijvoorbeeld aan dvd's kijken, kaart lezen of andere zaken die de bestuurder aflei den. De politie controleert zowel opvallend als onopvallend met motoren en videovoertuigen. Zowel de Verkeershandhavings- teams (VHT's) als reguliere agen ten zijn gedurende vier weken extra alert op bestuurders die onderweg met andere zaken bezig zijn dan hun auto bestu ren. Nederland behoort tot de meest verkeersveilige landen ter wereld. Toch vallen er nog steeds 720 doden en ruim 18.000 ern stig gewonden in het verkeer. De drukste wegen ter wereld zijn in Nederland te vinden en auto's hebben apparatuur die de bestuurder kan afleiden. Tijdens het rijden zijn bestuurders bezig met bellen, twitteren en sms'en. Een mp3-speler, navigatieappara- tuur, digitale agenda's en zelfs kof fiezetten in de vrachtauto is geen onbekend verschijnsel meer. Bij veel verkeersongevallen (80%) en bijna-ongevallen (65%) speelt enige vorm van afleiding een rol. Shoppen voor mensen met een beperking Wanneer je aan komt rijden, zie je het bord al staan voor een brede en hiervoor speci aal gereserveerde gratis invali den- parkeerplaats voor direct bij de ingang. Gele strepen en markeringen zorgen voor een duidelijke begeleiding en obstakels van de looproute voor slechtzienden. Drempelloos kun je naar bin nen met een rolstoel en zelfs met een scootmobiel kun en mag je bij de winkels Van de Ligt Allicht naar binnen. Beide winkels zijn voorzien met een rollator die door klanten met een beperking gebruikt kan worden. De extra brede paden zorgen voor extra winkelgemak. Met de mobiele pinapparaat kun je de pinhoogte bepalen. Dit zijn onder meer de voorlopige maatregelen die Eric van de Ligt, mede-eigenaar van de winkels van Van de Ligt Allicht, getroffen heeft. "In onze winkel in Venray moeten nog automati sche draaideuren komen en het klantentoilet word nog verder aangepast met een extra steun- beugel. Onze winkel in Wanssum heeft zelfs het certificaat voor deze groep mensen. Voor meer tips staan wij altijd open", aldus Eric van de Ligt. Ambachtkwartier Venray Maatje ouderen Vereniging ons Genot Match wil flexpool opbouwen van vrijwilligers die zich af en toe willen inzetten voor diverse verenigingen, clubs, organisaties. Deze vrijwilligers kunnen aangeven hoe vaak en bij welke werkzaamheden ze benaderd willen worden voor een vrijwillige klus. Bemiddeling Ondersteuning, Informatie en Advies Deskundigheidsbevordering Promotie en ontwikkeling Maatschappelijke Stage (MaS) rll&r w Burgers van Venray kunnen hun mening geven Doelgroep: Mensen met verstandelijke beperking Dichterbij: Noorderhof Wandelvrijwilliger Begeleiden naar het sporten Fietsvrijwilliger voor jongeman met licht verstandelijke beperking Sport Ondersteuning bij het koken Algemeen Bezoekvrijwilliger Fietsmaatje De Laterije Kookvrijwilliger Ontspannende activiteiten Vrijwilliger (ster) voor gezellige activiteiten Fietsvrijwilliger Specialistische Zorgbehandeling Bezoekvrijwilliger Vrijwilliger uitstapjes Landweert Begeleiding vrijetijdsbesteding Fietsen met cliënt met verstandelijk beperking Feritas Assistent kok eetcafé Vrijwilliger eetcafé Doelgroep: psychiatrische patiënten GGZ Nrd en Midden Limburg Ontbijtvrijwilliger Accordeonist ten behoeve vai muzikale onderhoudgroep ouderen Gastvrouw/heer Cliënten begeleiden bij kienen Ondersteuning activiteiten op afdeling Gezelschap/begeleiden bij dorpsbezoek/winkelen Individueel computerles geven aan cliënt Vervoervrijwilliger Oproep vrijwilliger Begeleiden kerkdienst Bezoekvrijwilliger Individuele aandacht/gezelschap geven aan cliënt Vaste begeleider vrijwilliger Geven van computerles aan verslaafden Begeleider naar voetbalwedstrijd Begeleiders midgetgolf op Servaashof Assiteren bij volksdansen Koken met cliënten Begeleiden bij boodschappen Mensana Vrijwillige begeleider inloop activiteit Maatjes Noord-Limburg Vrijwilliger Maatjes Venray Maatje rolstoelgebruiker Bezoeker psychiatrisc patiënten Zonnebloem afd. Bruukvelt Secretaresse Algemeen dsma Stichting redactie Doelgroe Zorgboerderij De Hofsteeg Vrijwilliger voor zorgboerderij Verpleeghuis Beukenrode Ondersteuning yoga activiteit Coördinator zang/kerkkoor Assistent beautysalon Assistente kapsalon Ontbijtvrijwilliger restaurant Huiskamer/gezelschapspelletjes vrijwilliger Bezoekvrijwilliger Wandelvrijwilliger Individueel contactpersoon Ontbijtvrijwilliger Bezoekvrijwilliger afd. Veldhof Assistent bij vereniging hersengymnastiek Gezelschapsdame/heer e van Zorgcentrum Schuttersveld de Tol Begeleiding bij sjoelen eiding bij kaarten Gastheer/vrouw Vrijwilliger dagvoorziening Ouderen bezoeker Wandelvrijwilliger Horeca medewerker Boodschappen doen Maaltijdservice Nrd-Limburg Bezorgen koel- en vriesvers maaltijden Bezorgen van warme maaltijden Synthese ouderenwerk Vrijwillige ouderenconsulent Activiteitenbegeleider Vrijwilliger activerend huisbezoek Bestuursfuncties Dagvoorziening Venray Activiteitenbegeleider ouderen Activiteiten begeleiding en/of koken dagvoorziening Creatieve/kookgrage vrijwilliger St. Alg. Hulpdienst Venray Begeleiding Hulp bieden op velerlei gebied Tuinman-vrouw Reumafonds Coördinatie en organisatie jaarlijkse collecte AZC Venlo O&I Begeleider fietslessen Begeleidster kinderspeelzaal ROC Gilde opleidingen, locatie Kruitweg Taalcoach inburgering Synthese Taalmaatje Synthese opbouwwerk Vrijwiller tuin adoptie project Stichting Alzheimer Nederland Collectant Folkloristische dansver. de Hakkespits Accordeonist Museum de Kantfabriek Horst Vrijwilliger voor museum Stg Odapark Tuinvrijwilliger Venrays Museum 't Freulekeshuus Medewerker PR Regiopolitie Limburg-Nrd Politievrijwilliger Buddyzorg Limburg Buddy parochie Venray Zuid Diverse taken Diabetesfonds Collecteleider InVentief Administratieve duizendpoot MATCH Video vrijwilliger/PR vrijwilliger PR medewerker/ journalist Projectleider/manager ten aanzien van project Maatschappelijke Stage MAS Wijkplatform Venray Centrum Aanvulling bestuur Website beheerder Amnesty Groep Venray Collectecoördinator Scholenwerker Brieven schrijven naar autoriteiten Collectant Slachtofferhulp NL, regio Zuidoost Hulpverlening aan slachtoffers van misdrijven en verkeers ongevallen Liberty park Rondleider Wijkcentrum Kiosk Brukske Gastvrouw/-heer wijkcentrum Stichting Fiets4daagse Filmmaker fiets4daagse Avond4Daagse Venray Bestuurslid avond4daagse Venray IVN Geysteren-Venray Penningmeester IVN Lokale Omroep Venray Verslaggever lokale omroep Lid van het redactieteam Doelgroep: vrouwen Moedercentrum EVA Venray Coördinatrice 'geven en nemen' Kinderoppas Klussenvrouw Tuinvrouw Organiseren van activiteiten Bestuurslid Voorzitster van bestuur Projectleider PR vrijwilligers moedercentrum Katholiek Vrouwen Gilde Bestuurslid PR bestuurslid Doelgroep: Kinderen/ jongeren Autisme Zorg Kameleon Kok Stichting poppodium Venray edewerker jongeren 'iteiten/evenementen Stelcom Bestuursl Telehulpverlening Limburg Vrijwilliger kindertelefoon Chatvrijwilliger kinderte rtelefoon errtkelefoon anisatie ke Synthese jongerenwe Begeleiding/beheer/orga panna toernooien Brukske Activiteitenbegeleider meidengroep Chauffeur jongerenbus Jongeren activiteiten begeleider Jongerenvereniging KpJ Limburg Bestuurslid St. Tieneractiviteiten Venray Vrijwilliger tienerdisco Begeleiders tienerraad Pr. mensen Medewerkers tienercentrum Bestuurslid tienersoos Penningmeester Jeugdwerk De Springplank Interne begeleider Jeugdbridgeclub Venray (JBV) Tafelbegeleider jeugdbridgeclub Stichting 't Speelvlak Toezichthouders speeltuin Scouting De peelspeurders Leid(st)er van jeugdleden Activiteitenbegeleider Gehandicaptenbegeleider Doelgroep: onderwijs en vorming Coach 4 You Coach Raayland College Technasium Assistent O&O docent (VA (CVoA As Venrays Arbeids practicum VAP - is onderdeel Raayland llege) Assistent technisch praktijkonderwijs Project Ikra Onderwijsbegeleider ROC Gilde Opleidingen Spreekvrijwilliger Taalcoach inburgering Doelgroep: Dieren Dierenasiel en seniorenopvang Hulp bij het honden uitlaten Ruitersportcentrum Seurenheide Begeleider van minder valide ruiters AMIVEDI Home-Start Ondersteunen van gezinnen met jonge kinderen Vrijwilliger meldpunt Venray- Venlo Basisschool samenwerkings school Estafette Vrijwilliger verlengde sch (VSD) Speel-O-Theek Medewerker(ste Medewerke uitleen chooldag ker PR akantie r) uitle r) uitle Kindervakantiewerk Venray EHBOér Nachtwaker Hulp bij activiteiten kindervakantiewerk (Flex) Organisatorische- en bestuurlijke activiteiten Organiseren en voorbereiden van spelactiviteiten Groepsleiding Doelgroep: Hulpverlening Vrijw. Palliatatieve Terminale Zorg Palliatief begeleider Stg. Mentorschap Noord en Midden Limburg Betekenisvolle mentor PR tijger Vrijw.Thuishulp Nrd-Limburg Even een luchtje happen Erop uit in Venray Steuntje in de rug Gespecialiseerde dementie- vrijwilligers Stichting Afasie Nrd Limburg Thuisbegeleider EHBO vereniging Ehbo er Mondiaal Platform Venray Informatie geven m.b.t. ontwikkeling vraagstukken Notulist die deel uitmaakt van het bestuur Vrijwilliger werelddag (flex) Doelgroep: Sport TTV Summa/Red Stars Klussen in clubgebouw Atletiek en Triatlon ver. Venray Vrijwilligers voor diverse kaderfuncties Sportvereniging Oostrum, afd. korfbal Organisatie Onderhoud clubgebouw Bar werkzaamheden S.V. Merselo Begeleiden korfbalsters S.V. Merselo Begeleiden voetbalelftallen Gymnastiekver. Wanssum Gymles vrijwilliger SV Venray Medewerker onderhoud Begeleiden elftallen Leiden van wedstrijden (scheidsrechter) Beheerder materialen en uitgifte lgroep: Lichamelijk handicapten .Gehandicaptenzorg Limburg (SGL) Vrijwilliger uitstapjes (Flex) Wandelvrijwilliger SGL Fietsvrijwilliger Rolstoeldansen Lunchvrijwilligers Koken en bakken Welness en ontspanning Gehandicaptenplatform Venray Lid werkgroep Invaliden Sport- en Belangen- vereninging Venray e.o. Penningmeester

Peel en Maas | 2010 | | pagina 10