en Jort Kelder in Venray Schildersbedrijf Toon Kateman 65 jaar Fiets voor Sophie Derks Culi Culti, samen sterk Prijzenfestival Intratuin Jochem van Gelder ProminentenKunst Rabobank Venray winnaar energieprijs JDS ontzorgt ^4A Gunhoek -■ In ook voor üw tuin PEEL EN MAAS Donderdag 9 september 2010 - Pagina 7 verschillende dagen is hij vanuit Beneden-Leeuwen naar Venray gekomen om in het atelier van schilderes Anne Haeyen enkele uren aan zijn schilderij te werken. Geconcentreerd schilderen, tot de 'flow' voor die dag wat afzwakte. Dan zei hij nuchter: "Nu stop ik, volgende week kom ik met nieu we energie terug en dan gaan we verder. Ik heb het helemaal in mijn hoofd, het moet echt een goed schilderij worden." En het resultaat liegt er niet om. Het is werkelijk een schitterend modern schilderij geworden dat in de juis te omgeving zeker bewondering zal oogsten. Grappig en apart is ook dat het vierkante schilderij gekanteld moet worden opgehan gen. Jochem heeft heel zijn ziel en zaligheid in dit schilderij gelegd. Die Duchenne-kinderen gaan hem echt aan het hart. Laten we hopen dat er kunstliefhebbers met een groot hart en een grote beurs op het gala zijn die daadwerkelijk een mooi bedrag voor dit prach tige werk bieden. Dat is het doel en daarmee gaan we de omstan digheden van kinderen die lijden aan spierdystrofie helpen verlich ten. Na 18 september zullen we het weten. Gewapende overval Donderdag rond 16.00 uur is een tankstation aan de Deurnese- weg in Venray overvallen door een man. De man kwam het tanksta tion binnen en liep meteen door naar de kassa. Onder bedreiging met een mes dwong hij de mede werker om het geld uit de kassa te overhandigen. Daarna verliet hij te voet het tankstation en vluchtte hij richting Ysselsteyn. De politie komt graag in contact met getui gen. De man droeg een blauw jasje met een capuchon en hij had een plastic zak bij zich. De politie heeft de beelden van de overval ler gepubliceerd. De beelden zijn te zien op http://www.youtube. com/politielimburg. bezoek onze site: mvvY.gLinhock.nl f Venray De Hoveniers wumm Weight Loss Challenge Weight Loss Challenge is een fantastische uitdaging om op een verantwoorde manier in twaalf weken blijvend gewicht te verlie zen. Uw deelname aan de weke lijkse workshops zijn de sleutel om te leren wat de belangrijke fei ten zijn van goede voeding. Vooral ook wordt aandacht besteed aan de problematiek rondom langdu rige gewichtsbeheersing. Tijdens deze bijeenkomsten motiveren en stimuleren we elkaar onder leiding van een persoonlijke coach. De drie deelnemers die procentueel het meeste gewicht verliezen ont vangen een leuke geldprijs. Op de locatie in Venray, Laco sportcen trum De Sprank, kunt u dit tevens combineren met een zwem-en/of bewegingsprogramma. Gaat u de uitdaging aan? U kunt zich individueel opge ven, maar ook als groep: familie, vriend(inn)en, collega's. De chal lenge start op 22 september. Voor informatie/aanmelding: www. wlc-zuidoost.nl of bel Angela van Hoogstraten, 06-55854104. Dit jaar viert ondernemers vereniging Ondernemend Venray haar tienjarig bestaan. In het jaar 2000 nam René Duijkers, directeur van Avydo accountants belastingad viseurs, het initiatief om een ondernemersvereniging te gaan starten. "Het nieuwe mil lenium moest een nieuwe, fris se en ambitieuze start kennen. Voornamelijk in een klein schalige regio is het rendabel om een sterk zakelijk netwerk op te bouwen. Met Onderne mend Venray wilde ik dit net werk bieden." In de afgelopen tien jaar heeft de ondernemersvereniging een unieke combinatie gevonden van regionale ondernemers uit diverse bedrijfstakken. Het bestuur is er dan ook trots op dat deze onder- nemersgroep zich aan de vereni ging wilt binden. Alle leden zijn reeds uitgenodigd om met twee gasten deel uit te maken van de jubileumavond. Van harte hoopt het bestuur dat zij met alle leden en hun gasten een prachtige avond mag beleven. Speciaal voor haar leden heeft de organisatie Jort Kelder gecon tracteerd. De in Gouda geboren journalist viert enkele dagen eer der zijn 46e verjaardag. Het uit nodigen van een gastspreker is geen unieke gebeurtenis. Waarom wilde Ondernemend Venray juist de spraakmakende Jort Kelder naar Venray halen? "Jort Kelder belichaamt in veel opzichten onze gedachtegang. Hij is uniek, ambiti eus en blijft volledig zichzelf. Van uit het land hebben wij veel posi tieve verhalen gehoord over zijn lezingen" aldus een enthousiaste René Duijkers. Op 27 september vertelt Kelder uitgebreid over zijn indrukwekkende en soms bizarre ervaringen als journalist. De bios coop Luxor Venray is een bijzon dere locatie voor een jubileuma- vond. Waarom heeft de organisatie gekozen voor deze locatie? Duij- kers geeft antwoord: "Een typische eigenschap van ondernemers is dat ze onderscheidend willen zijn. In het beginstadium hebben wij gezocht naar een onderscheiden de locatie. Omdat de vereniging altijd oog heeft voor haar leden, heeft de organisatie eerst binnen het ledenbestand gezocht. Hier kwamen wij uit bij Jeroen Cat- toir, directeur van bioscoop Luxor Venray. Met zijn onderneming kon hij ons een unieke combinatie aanbieden. In de grote filmzaal, die ruimte biedt voor ongeveer 200 genodigden, zal gastspreker Jort Kelder ieder een kijkje geven in zijn journalistieke werkzaam heden. Vervolgens is onder de bioscoop, in het moderne café Bubbels, een gezamenlijke voort zetting van de avond, waar wij met alle genodigden zullen proos ten op dit jubileum." Er zijn nog enkele kaarten beschikbaar voor deze bijzonde re avond. Bent u ondernemer en heeft u interesse in een unieke kennismaking met Ondernemend Venray? Stuur dan snel een e-mail naar info@ondernemendvenray. nl en maak kennis met Onderne mend Venray, een unieke onderne- mersgroep! Volgende week is het 65 jaar geleden dat Schildersbedrijf' Toon Kateman werd opge richt. Op 19 september 1945 zag Toon Kateman sr. het star ten van een schildersbedrijf als een gouden kans. Er was door de oorlog veel gesneuveld en men wilde niets lie ver dan de gehavende gebouwen en huizen weer opbouwen. Toon sr. greep als ondernemer zijn kans en ging aan de slag. Het bedrijf werd geïnstalleerd in de achter keuken van het ouderlijk huis aan de Langstraat 33a in Venray. Zijn eerste grote werk was het schilde ren van het Franciscaner klooster. In 1981 droeg Toon Kateman sr het stokje over aan zijn zoon Toon Kateman jr. Toon jr. nam met lief de en plezier het bedrijf van zijn vader over. Het bedrijf groeide snel en Toon moest halverwege de jaren negentig op zoek naar een nieuw, groter pand voor het schil dersbedrijf. Dit werd het pand aan het Keizersveld 24 in Venray. In de tijd dat Toon jr. het bedrijf van zijn vader overnam waren er elf medewerkers, in de jaren die volgde werden dit er steeds meer en in 2000 waren dat er 35. Nu, in 2010, zijn er negentien medewer kers in dienst. In augustus 2009 is Toon jr. met 'pensioen' gegaan en is het bedrijf overgenomen door Peter Beerkens. Peter zocht een nieuwe uitdaging en keek uit naar een nieuwe tak van sport. Hij is elf jaar eigenaar is van Pijl-Plus BV. Dit bedrijf is gespecialiseerd in het belijnen en markeren van wegen, bedrijventerreinen en fabriekshal len. Bij Pijl Plus heeft Peter zes medewerkers in dienst. "Nu, een jaar later, een vette economische crisis en een lange winter verder, heeft het bedrijf het moeilijk net als andere bedrijven. De prijzen zijn laag en het werkaanbod is aanzienlijk minder", aldus Peter Beerkens. "Hoewel door de eco nomische crisis en de winter de schilders in de deeltijd-ww zijn gegaan, hebben we al die tijd niet stil gezeten. Alle schilders heb ben een opleiding hoogwerker gedaan met examen en certificaat. Verder zijn de BHV'ers naar een herhalingscursus geweest en zijn vier schilders naar de Savantis- opleiding leermeester geweest. Zij hebben deze opleiding met goed gevolg afgesloten", vertelt Peter. Daarnaast volgen acht schil ders momenteel een opleiding houtrotreparatie. Deze opleiding wordt eind dit jaar afgerond. "Al met al ontwikkelingen waar we als bedrijf trots op zijn." Peter Beerkens gaat ervan uit dat de toe komst er over een paar jaar weer rooskleurig uitziet. "Met nog een paar zware jaren voor de boeg, maar met alle neuzen dezelfde kant uit én het huidig enthousi asme bij alle personeelsleden zal Schildersbedrijf Kateman over een paar jaar weer een financieel gezond en sterk bedrijf zijn. Dat is waar we samen voor saan." Thuiszorg nodig? De tienjarige Sophie Derks uit Venray heeft de zomerwedstrijd van DA-drogisterij van Zoggel gewonnen. De opdracht was om het juiste aantal stippen te raden dat op het zadel en de tas van een omafiets zat. Dat aantal was 310, wat door Sophie juist werd gera den. Als prijs mocht zij de omafiets in ontvangst nemen. proteion thuiszorg Komend weekend, vrijdag 10, zaterdag 11 en zondag 12 sep tember, vindt Culirooj in Venray plaats. Een culinair evenement waar Schouwburg Venray graag in participeert. Anne-Christine Lie- brand, directeur van de schouw burg, juicht het toe dat er steeds meer evenementen worden gehouden op het Schouwburg plein. In overleg met de organisa tie van Culirooj heeft de schouw burg aangeboden zorg te dragen voor een gevarieerd aanbod aan artiesten van binnen en buiten de regio. Vrijdagavond 10 september, de besloten businessavond, wordt geopend door cabaretier Kasper van Kooten, onder meer bekend van zijn theatershows en recente lijk natuurlijk van zijn optreden in het programma VI Oranje, samen met Johan Derksen. Deze avond wordt afgesloten met een spet terend optreden van Big Black Beautiful, vastgelegd door de orga nisatie van Culirooj. Tussen deze optredens door zorgen Mieke Janssen en Don Mulders dat de sfeer erin blijft. Zaterdag 11 sep tember is Culirooj toegankelijk voor iedereen en start het pro gramma om 16.00 uur. De middag wordt geopend door joekskapel Van Toete Nog Bloaze. Rond 16.00, 18.00 en 20.00 uur is op het plein een acrobatische act van het Ben- cha Theater te zien. Deze artiesten maken theatrale, kleurrijke en originele acts en voorstellingen in de stijl van het nieuwe circus. Spectaculaire balansacrobatiek versmelt met dans en muziek. De Het Bencha Theater (foto:Louis Haagman) rode draad tijdens deze dag wordt verzorgd door Showorkest Fla vour. Om 18.30 uur maken Lotte Weerts en Marieke Goemans hun opwachting, dus ook aanstor mend talent krijgt een plek op het podium van Culirooj. Om 20.30 uur wordt er sfeer gebracht door niemand min der dan Ben Verdellen, de Ven- lose volkszanger die mensen laat genieten van mooie en sfeervolle meezingers in het dialect. Zondag 12 september begint de culinaire dag om 10.00 uur met een ontbijt, gevolgd door een modeshow op de special gebouwde buitencat- walk. De band Minsekinder uit Venlo draagt deze dag zorg voor de muzikale rode draad. Ook deze dag zijn er weer optredens van aanstormend talent; Kirsten Lenssen en Daimy Lucassen. Om 15.15 uur krijgen de aanwezigen een preview te zien van de fami liemusical De Gelaarsde Kat, met natuurlijk de handtekeningen na afloop. Ook is Babette van Veen bereid gevonden om een buiten optreden te verzorgen. In een intieme sfeer gaat zij tussen 17.00 en 18.00 uur liedjes uit vervlogen jaren en moderne tijden zingen. Ook op zondag worden de ama teurkunstenaars niet uit het oog verloren. De koren Harmony en Confetti maken vanaf 18.00 uur hun opwachting. Kortom een combinatie van Culi Culti van 10 tot en met 12 september. Rabobank Venray is de win naar van de Rabobank Ener- Venrayse automatiseerder 25 jaar "Het is redelijk uniek dat een bedrijf zoals JDS in deze wereld kan bestaan en blijft bestaan." Aan het woord is Jos Hovens, een van de directeu ren van het Venrayse bedrijf JDS. Het bedrijf, opgericht door mededirecteur Julian Hendriks, bestaat deze week 25 jaar en viert dat vandaag, donderdag, onder meer met een relatiedag maar ook met de introductie van Joris, een nieuwe dienstverlening. JDS richtte zich vanaf de start op het leveren van hardware, netwer ken en software voor bedrijven. Daarnaast ontwikkelde JDS ook software voor bedrijven. "Zo zat de markt destijds in elkaar. Com puters en automatisering waren iets nieuws en bedrijven stapten langzaam over", aldus Hovens. "Vandaag de dag ziet die markt er anders uit. Vroeger had een onder nemer twee vazallen, een bankdi recteur en een accountant. Tegen woordig vormt IT-dienstverlening een net zo'n belangrijke vazal. Het bedrijfsleven kan niet meer zonder IT en wanneer een com puter, server of netwerk plat ligt leidt dat tot problemen binnen de onderneming. IT is belangrijk voor werkprocessen en een onderne mer moet kunnen vertrouwen op zijn IT-dienstverlener." JDS is zo'n dienstverlener waar een ondernemer op kan vertrou- wen. Om die dienstverlening nog beter gestalte te geven, introdu ceert JDS deze week Joris. "Joris staat voor JDS Ontzorgt, Regi streert, Inventariseert en Stabili seert", aldus Jos Hovens. Het is een flexibele vorm van extern beheer van kantoorautomatisering. "JDS ontzorgt. Wij kunnen vanuit onze bedrijfslocatie systemen monito ren en vooraf constateren waar iets fout kan gaan. Dat sluiten we dan met de ondernemer kort om zo actie te ondernemen voordat de problematiek zich daadwerke lijk voordoet." Daarnaast besteedt JDS veel aandacht aan software ontwikke ling. "Tien jaar geleden ontwik kelden wij voor Autobedrijf Van Haren een planningsysteem. Dat systeem wordt nu in Nederland bij ongeveer 550 autodealerbedrijven gebruikt. Daarmee willen we nu ook de Duitse en Belgische markt op, waarna we ons vervolgens op Engeland willen gaan richten." Vooral in Duitsland ziet Jos Hovens goede kansen. Daar zijn ruim 40.000 autobedrijven. JDS is binnenkort dan ook te zien op de automechanikabeurs in Duitsland. "Als enig Nederlands bedrijf staan wij tussen Duitse softwareleveran ciers...." Een derde belangrijke activiteit van JDS betreft een transport managementsysteem voor de transport- en logistiekmarkt. "Dit pakket is er op gericht om trans porteurs een voorsprong te geven op bijvoorbeeld de Oost-Euro- peese concurrentie. Het systeem bevordert de effectiviteit binnen transportondernemingen." Veel van de ontwikkelingen zijn de laatste vijf jaar op gang geko men. Hovens is ervan overtuigd dat JDS klaar is voor de toekomst. "Er liggen veel mogelijkheden voor JDS, zowel in binnen- als bui tenland. Voorwaarde is dat JDS als onderneming wel blijft verande ren om de markt te kunnen blij ven volgen." Beatrixfonds zoekt collectanten De jaarlijkse collecte van het Prinses Beatrix Fonds wordt gehouden van zondag 12 tot zaterdag 18 september. Om door te kunnen gaan met het bestrijden van spierziekten en bewegings stoornissen, heeft het Beatrix Fonds nieuwe collectanten nodig. Collecteren kost maximaal twee uur tijd in de week. Wie wil collec teren kan contact opnemen met Lies van Bavel-van Nieuwenhoven via telefoon (0478)582193. Bij Intratuin Venray heeft Maria van Beek uit de Rips een luxe tuinset ter waarde van 1625 euro in ontvangst mogen nemen uit handen van Angèle van der Vel den en Ine van Dijck, eigenaren van Intratuin Venray. Van Beek is de gelukkige winnaar van deze tuinset door de cadeaupuzzel die bij Intratuin Venray de afgelopen weken is uitgedeeld goed op te lossen. De feestelijke prijsuitrei king vond plaats op zaterdag 4 september in het Tuincafé van Intratuin Venray. Veel klanten hebben de cadeau puzzel ingeleverd bij Intratuin Venray. Na de officiële trekking kon Intratuin drie prijswinnaars blij maken De familie Penterman uit Venray won een grote gasbar- becue van Grandcafé ter waarde van 499 euro. Claudia de Koster prijsde zich gelukkig met een elektrische grasmaaier van Garde- na ter waarde van 189,95 euro. Lions Club Venray houdt op zaterdag 18 september het derde ProminentenKunst Gala in de voormalige discotheek Zenith te Venray. Iedere twee jaar laat Lions Club Venray twaalf prominente Nederlan ders een schilderij maken. Die kunstwerken worden tijdens een groots opgezet gala met uitgeserveerd diner en enter tainment geveild ten behoeve van kinderen die lijden aan spierdystrofie. In Peel en Maas regelmatig een impressie van de voorbereidingen, waarbij vele Nederlandse prominenten de revue zullen passeren. Deze week Jochem van Gelder. (door Frans Linssen) Er waren ook echte 'praatjes makers' bij de groep kinderen die lijden aan spierdystrofie en die wij vorige maand uitzwaaiden bij hun vertrek voor een weekje vakantie op Texel. Hoe ellendig het lot van deze kinderen ook is, het verrast steeds weer dat het hele gewone, vrolijke kinderen zijn die lekker stoer willen rijden met hun elek trische rolstoel en net zo'n guitige grappen maken als hun gezonde leeftijdsgenootjes. Wat zou onze prominente schilder van deze gieprijs 2010. Directievoor zitter Jan Vinkenvleugel nam dinsdag de trofee in ontvangst uit handen van Rob Kemna, directeur Bedrijfsmanagement van Rabobank Nederland. De bijbehorende geldprijs van schenkt Rabobank Venray aan de Stichting Wereldpaviljoen. Maatschappelijk verantwoord ondernemen en duurzaamheid staan binnen de hele Rabobank- organisatie hoog in het vaandel. Dat komt niet alleen tot uiting in de lokale betrokkenheid en de duurzame relatie met klanten. Per soneel bijvoorbeeld wordt gesti muleerd om gebruik te maken van openbaar vervoer. Ook neemt Rabobank duurzame energie af, geproduceerd uit windenergie en groen gas. Het energieprogramma van de Rabobank heeft al veel besparing opgeleverd. Inmiddels opereert Rabobank zelfs ener gieneutraal. Om het nemen van energiebesparende maatregelen en bewustwording daarover te versnellen is binnen de Rabobank Groep een programma ontwik keld: Samen werken aan energie besparing. Om dit programma onder de aandacht te brengen is de Rabobank Energieprijs in het leven geroepen. De prijs wordt dit jaar voor het eerst uitgereikt aan de Rabobankvestiging die het laagste energieverbruik heeft per vierkante meter kantooropper vlak. Rabobank Venray heeft deze prijs gewonnen. "Te meer bijzon der, omdat het pand in de jaren zeventig is gebouwd", aldus Rob Kenma. "Dat zegt iets over de con structie, maar ook over de cultuur binnen deze bank." De medewerkers van Rabobank Venray waren aangenaam verrast met de energieprijs. "Het bewust en zuinig omgaan met energie zit al helemaal in ons dagelijkse handelen verankerd", zegt Jan Vinkenvleugel. "Maatschappelijk verantwoord ondernemen is geen doel op zich; het duurzaam onder nemen is ingebed in onze bedrijfs voering. We denken goed na over hoe we kantoor en werkprocessen inrichten, en kijken vervolgens of het misschien beter, meer efficiënt of duurzamer kan. Door creatief te zijn, realiseren we zo grote bespa ringen, soms zelfs zonder kosten. Zo benutten we waar mogelijk de technieken ten aanzien van kli maatcontrole en het beheer daar van. En lichten gaan automatisch uit als mensen de spreekkamers verlaten. Daarmee geven we ook graag het goede voorbeeld." Hij is er trots op dat Rabobank Venray ook in dit opzicht duurzaam suc cesvol is. "Dat komt uiteindelijk ten goede aan onze klanten." In het kader van haar maat schappelijke verantwoordelijk heid schenkt Rabobank Venray dan ook graag de bijbehorende geldprijs van 1.500 euro aan de Stichting Wereldpaviljoen regio Venlo, die op het Floriadeterrein een educatief belevingscentrum ontwikkelingssamenwerking bouwt. René Poels nam namens het Wereldpaviljoen de cheque van 1.500 euro in ontvangst. Anne Haeyen met Jochem van Gelder na gedane arbeid. week zich met deze mannetjes geamuseerd hebben en wat zou den deze jongens van zijn aanwe zigheid hebben genoten! Want hij is minstens zo leuk als de praatjes makers die hij in het gelijknamige tv-programma interviewt, die Jochem. Het type ideale schoon zoon met wie elke schoonpapa ook uitstekend uit de voeten zou kunnen. Toen wij hem vroegen of hij zijn medewerking wilde ver- lenen en het doel van onze actie hadden uitgelegd, draalde hij geen seconde. "Daar gaan we voor", riep hij door de telefoon, "ik ben onder de indruk van het goede doel waarvoor jullie werken. Je kunt op mij rekenen." Leuk, leuk, maar toen bleek die Jochem ook nog een perfectionist te zijn die het niet liet bij de twee uurtjes die wij normaal voor zo'n schilderseance incalculeren. Drie Jubileumtour bij Culirooj As. zondagmiddag 12 september zijn we aanwezig bij het culinair evenement Culirooj op het schouwburgplein. Van 12.00 tot 15.00 uur "proeven" wij de sfeer met impressies vanaf het Culirooj terras! Open dag op 18 september Vanwege het 20 jaar bestaan van Omroep Venray houden wij op 18 september 2010 een open dag. Dit is een unieke gelegenheid om eens een kijkje te komen nemen hoe het reilt en zeilt binnen de omroep. Deze dag kunt u o.a. zien hoe een radioprogramma wordt gemaakt is WEB -TV aanwezig en kun je deelnemen aan een workshop. Verder zijn er deze dag optredens van verschillende artiesten, staat er een springkussen en een glijbaan voor de kleintjes en voor elke bezoeker een lekker kopje koffie klaar. Je beni van harte welkom van 10.00 lot 16.00 uur Adres: Langeweg 92b in Venray Bel (088) 850 00 00 www.proteion.nl huishoudelijke en persoonlijke verzorging zorg tv verpleging thuisbegeleiding dagvoorzieningen en zorgboerderijen bij u in de buurt consultatie voor senioren zorgalarmering uitleen hulpmiddelen 'tijd voor mensen' 'tijd voor wensen'

Peel en Maas | 2010 | | pagina 7