Oostrum voelt zich besloten •S^A/enray Legionella sportpark Oostrum Venray speelt derby in Meerssen Thoone breekt ban met prachtige treffer Dames Venray starten met ruime zege De schijnwerper op: Stan VenhuizenfeSSI Summa Topschutters Klassement I Drukwerk? FLE> TRONICS Ongelukkig 6-5 verlies na 0-3 voorsprong SSS'18 VV Holthees/Smakt www.vandenmunckhof.nl WSPORT2000 PEEL EN MAAS Donderdag 9 september 2010 - Pagina 21 top inn town Wim de Roy: rood in eerste wedstrijd Herstel voor vierdeklassers Leunen, Oostrum en Sporting ST? Venray opgelucht na 2-1 zege op Schijndel in ouverture Ook dit jaar kunnen de topschut ters van alle ploegen uit het versprei dingsgebied van Peel en Maas weer prachtige prijzen winnen. Tijdens het voetbalseizoen wordt u door de redac tie van Peel en Maas op de hoogte gehouden van het Summa Topschut ters Klassement 2009-2010. Aan het einde van de rit zijn er prijzen voor de eerste elftallen en de spelers die de meeste doelpunten hebben gescoord in de amateurvoetbalcompetitie 2009 2010. U wordt verzocht de namen van de topscorers door te geven via het emailadres manuelc@summa.nl. In het teamklassement gaat Oostrum na de eerste speelronde aan de leiding, voor Venray en SSS'18. In het individuele klassement leidt Freek Thoone (Venray), die zondag twee keer wist te scoren tegen Schijn- Uitslagen Montagnards A1-SSS'18 A1 1-5 SSS'18 B1-SV Deurne B1 1-3 SSS'18 C1-NWC C1 1-0 SSS18-Volharding 2-0 Venlosche Boys 3-SSS'18 2 0-1 Dames SV United-SSS'18 2 1-3 Dames SSS'18-Sparta'28 0-3 Programma donderdag 9 sept. Dames SV Venray 2-SSS'18 2 18.30 Programma zaterdag 11 sept. SSS'18 A1-Belfeldia A1 14.30 Hapse Boys B1-SSS'18 B1 15.00 De eerste competitieronde is alweer achter de rug. Venray pakte na een stroeve voorbereiding de volle buit (2-1) tegen Schijn- del. Een mooie opsteker voor de Limburgse hoofdklassederby van zondag in en tegen Meerssen. De Zuid-Limburgers begonnen met een 3-1 nederlaag bij titelfavoriet UDI'19. Venray tegen Meerssen levert nogal eens onvoorspelbare uitslagen op, waarbij de rood-witten vaker aan het kortste eind trekken. Zoals op 13 december 2009, toen Meerssen op De Wieën met 4-6 zegevierde. Vier maanden geleden won de ploeg van Jan Poels, op de slotdag van de com petitie, met 0-3 in het diepe zuiden. Venray kan met een volledig fitte selectie naar Meerssen afreizen. Bas Joosten kampte met een knieblessure, maar hij maakte tegen Schijndel bijna de gehele wedstrijd vol. Daan Geenen had nog de naweeën van een tik op de knie tegen ARC. Jan Poels hoopte vooraf dat hij zijn libero twintig minu ten voor het einde naar de kant kon halen. Maar Geenen moest de volledig negentig minuten op zijn post blijven. del. Ook Kees van de Ven (Oostrum) scoorde twee keer. Omdat Thoone met Venray op een hoger niveau speelt dan Van den Ven, staat hij op de eerste plaats. Teamklassement 1) Oostrum 5 2) Venray 2 3) SSS'18 2 4) Merselo 2 5) Leunen 1 6) SV United 1, Ysselsteyn, 1 9) Volharding 0 10) Sporting ST 0 11) Holthees 0 12) SVOC'01 0 Individueel klassement 1) Freek Thoone (Venray) 2, 2) Kees van de Ven (Oostrum) 2. SSS'18 B2-SV Venray B4 13.30 SJVV M11B1-SSS'18 M11B1 13.00 IVO C1-SSS'18 C1 13.15 SSS'18 C2-Stormvogels'28 C2 13.30 SSS'18 M7C1-Olympia'18 M7C1 13.00 Programma zondag 12 september Someren-SSS'18 14.30 SSS'18 2-SV Helden 2 12.00 SSS'18 3-EWC'46 2 10.30 SSS'18 4-SVS 10.30 Holthees 3-SSS'18 5 11.00 SV Leunen 5-SSS'18 6 11.00 Dames Gelre FC-SSS'18 14.30 SSS'18 2-Juliana Mill 10.00 "Het wordt zondag lastig in Meerssen. We zullen weer vol aan de bak moe ten", aldus Jan Poels. Volharding wil thuis in de tweede klasse H tegen debutant Baarlo de 2 0 nederlaag bij SSS'18 wegspoelen. Trainer Stephan Sijbers is er ditmaal niet bang voor dat zijn ploeg nog lang last heeft van het derbyverlies. Vorig seizoen werkte het 0-2 verlies in de ouverture nog vier duels - die slechts een punt opleverden - door. Sijbers wijst erop dat zijn team een opgaande lijn vertoont. Spits Erik Ermers zit zijn laatste wedstrijd van drie duels schorsing uit. De nieuwe spelbepaler Marvin Chirino, overgeko men van Rood Wit Veldhoven, keerde afgelopen maandag terug van vakan tie en hij kan tegen Baarlo zijn debuut maken. Centrumverdediger Koen van de Cruijsen is na zijn rode kaart auto matisch geschorst. SSS'18 gaat op bezoek bij titelfavo- riet Someren, dat uit de eerste klasse degradeerde. Someren verloor zondag verrassend met 2-0 bij HVV Helmond. De Overloners hebben een week kunnen nagenieten van de mooie overwinning op buurman Volharding. Deze derby maakt bij de geel-zwarten VOS-Oostrum 6-5 (1-3). Doelpunten: Bart Direks, Kees van de Ven (2x), Chris Wilschut en Rik Schlepers. Rode kaart: trainer Wim de Roy en grensrechter Barry Cornelissen. Aan de hernieuwde kennismaking met de vierde klasse heeft Oostrum een wrange bijsmaak over gehouden. De rood-witten traden in Venlo aan tegen VOS. Een onbekende tegenstan der die zich deze zomer danig ver sterkt heeft en bovendien haar wed strijden speelt op een fonkelnieuw kunstgrasveld. Ook Oostrum begon deze competitie met een elftal dat op verschillende plaatsen gewijzigd is. Zo startten in de basisopstelling liefst drie spelers die overkomen uit de eigen jeugd. VOS leek de wat makkelijker combinerende ploeg maar het was Oostrum dat na tien minuten de eer ste tik uitdeelde. Na een scrimmage kwam de bal voor de voeten van Bart Direks en hij schoot snoeihard de 0-1 tegen de touwen. Gesteund door deze vroege voorsprong ging Oostrum steeds beter combineren en enkele minuten later lag de tweede al in het net. Debutant Niek van Bergen sla lomde behendig langs enkele tegen standers en leverde een puike voorzet af op Kees van de Ven die de bal met links in het doel schoot. 0-2. Nog bin nen het kwartier, een droomstart was een feit. Oostrum bleef rustig en gedo seerd aanvallen terwijl de aangeslagen tegenstander zich op dat moment vooral bezig hield met praten tegen elkaar. Na ruim een halfuur was het feest compleet en wederom stond een debutant aan het begin van een fantastische aanval. Maarten de Bak ker troefde achterin zijn tegenstander af en gaf een prima pas op Chris Wil schut. Die verzond vanaf de midden lijn een ragfijne crosspass op de naar links uitgeweken Kees Gommans die het leer ineens doorspeelde naar spits Kees van de Ven, die zijn tweede van de middag binnen kegelde: 0-3. VOS was aangeslagen en Oostrum leek riant de rust in te gaan. Een ongevaarlijke bal over rechts bracht hier echter verandering in. Waar iedereen, inclusief mensen van de tegenstander, buitenspel consta- altijd extra krachten los. Als trainer John Thijssen erin slaagt zijn man schappen in elk duel boven zichzelf te laten uitstijgen, dan doet SSS'18 geheid mee om de titel. Maar de com petitie is, vooral in 2H met 26 duels, nog heel erg lang. De drie regionale clubs in de vierde klasse F begonnen alle met een neder laag. Bij nieuwkomer Oostrum kwam het verlies (6-5 bij VOS) het hard ste aan. Komend weekeinde is het Oostrumse kermis. De thuiswedstrijd tegen kampioenskandidaat SVEB is omgezet in een uitduel vanwege de aangetroffen legionellabacterie. Een lastige klus voor de rood-witten om zich in Broekhuizenvorst te herstellen van de dreun tegen VOS. De nieuwe fusieclub Sporting ST had zich de competitieprimeur heel anders voor gesteld. Voor eigen publiek gingen de zwarthemden met liefst 0-4 onderuit tegen Venlo. Na een hoopvolle voor bereiding staat Sporting ST weer met beide benen op de grond. Zondag speelt de fusieclub uit tegen Belfel- dia. Leunen kreeg thuis tegen Belfel- dia (1-2) te weinig. De oranje-witten koesteren geen hoge verwachtingen. In Blerick treedt Leunen aan tegen teerde liet scheidsrechter Gitmans doorspelen en zo konden twee spe lers van VOS alleen doorgaan en de 1 3 aan laten tekenen. Een fikse domper net voor rust, maar nog steeds niets aan de hand zou je denken. De tweede helft startte VOS furieus en Oostrum moest even terug. Na twee minuten was de aansluitings treffer een feit doordat Ralph Kessels geklopt werd door een bekeken lob: 2-3. Oostrum rechtte de rug en een verre trap van doelman Kessels werd door Kees van de Ven met het hoofd verlengd op captain Wilschut. Alleen voor de doelman bleef hij kalm en hij bracht de marge weer op twee: 2-4. Oostrum was duidelijk nog met het hoofd in de wolken en hierdoor kon het gebeuren dat VOS vanaf de aftrap weer terugkwam tot 3-4. De wedstrijd golfde op en neer en het emotioneel meelevende publiek hoefde zich geen moment te vervelen. Na 65 minuten ontving de VOS-spits in wel erg dui delijke buitenspel positie de bal. Waar weer iedereen wachtte op het fluitje, liet de geïmponeerde arbiter wederom doorspelen en was de 4-4 een feit. In het tumult wat ontstond moest zowel Oostrums vlagger als trainer de rest van de wedstrijd achter de afrastering bekijken. Na zoveel onrecht knakte er iets bij de jonge Oostrumse formatie en zo kon VOS uitlopen naar 6-4 door twee schitterende aanvallen met dito afronding. Met nog een kwartier op de klok leek de strijd alsnog verloren te gaan na zo een prachtige 0-3 voor sprong. Met het inbrengen van Roy Willems als een targetman in de spits werd de kortste weg naar het vijande lijke doel gezocht. Vijf minuten voor tijd kon, op aangeven van Peter Fleur- kens, de eveneens ingevallen Rik Sch- lepers de bal binnenlopen: 6-5. Met de moed der wanhoop viel Oostrum aan en het was zelfs nog dichtbij de gelijkmaker toen een vrije trap van Chris Wilschut rakelings langs de paal verdween. Vrij snel hierna floot de hoogst ongelukkig leidende arbiter af en was de nederlaag een feit. Een nederlaag die eenieder nog lang zal heugen en waarschijnlijk de boeken in zal gaan als een van de meest bizar re wedstrijden in de geschiedenis van SV Oostrum. nieuwkomer VCH. Voor trainer Henk Langstraat een oude bekende, want hij was ooit trainer van Voetbalclub Horsterweg. In de vijfde klasse E begon Hol- thees net als een jaar geleden met een 0-3 thuisnederlaag. De ploeg van trainer Twan Bloemen gaat zondag bij Meterik voor de eerste punten. SV United moet daarvoor nog minimaal een week wachten. Want de fusieclub is zondag vrij. Ysselsteyn speelt in Milheeze in de vijfde klasse F al een heel prille topper tegen de plaatse lijke boys. Milheezer Boys liep vorig seizoen nipt promotie mis. Ysselsteyn deed bij zijn rentree goede zaken door thuis met 1-0 te winnen van Lierop. Een punt in Milheeze zal zondag niet misstaan. SVOC'01 kende een mislukte com petitiestart in de zesde klasse E. De tri colores werden in Afferden naar een kansloze 4-0 nederlaag gespeeld. De thuisontmoeting met Menos vraagt om eerherstel. Merselo kende daar entegen een uitstekende start, thuis tegen degradant St. Hubert. Zondag wacht de uitbeurt tegen Elsendorp, dat eveneens met een zege begon. Venray-Schijndel 2-1 (0-0). Doelpunten: 67. Freek Thoone 1-0; 83. Freek Thoone (straf schop) 2-0; 91. Ruud Verhappen (strafschop) 2-1. Scheidsrechter: Miggels (Staphorst). Toeschou wers: 450. Kaarten: geen. SV Venray: Nielen; Gommers, Geenen, Lenders en Zanders; De Jong, Willemse, Van Bergen en Linders (87. Hendrix); Joosten (70. Bronzwaer) en Thoone. Door Henk Willemssen "Zo'n eerste wedstrijd is altijd lastig. Er staat extra druk op", verklaart Venray-trainer Jan Poels zondagmiddag vlak voor de ouverture in de hoofdklasse B tegen Schijndel. Ruim twee uur later bejubelen de rood-witten de 2-1 overwinning. "De drie pun ten zijn binnen. Daar ging het vandaag om", zegt de opgeluchte Poels. "We konden niet vrijuit voetballen en de echte vorm is er nog niet. Maar dit is alvast een mooi begin." Vanaf de aftrap trekken de Ven- raynaren het initiatief naar zich toe. Schijndel zakt ver terug en toont wei nig aanvallende aspiraties. Na zeven minuten snelt Rik Linders vanaf links Varsseveld - SV Venray: 0-3 (0 2). Doelpunten Venray: Maxime Scheepers (2) en Melissa Evers. Het eerste damesteam van Venray won zondag verdiend met 0-3 van en in Varsseveld. Na een lange voorberei ding mocht de ploeg eindelijk spelen om de punten. Er is behoorlijk veel veranderd binnen het damesvoetbal in Venray. In de eerste plaats is de ambitieuze Tjechische oefenmeester Ales Jurcik aangetrokken als nieuwe trainer. Binnen de begeleiding krijgt hij naast Henk Goorts versterking van de vaste vlagger Antwan Arts. Ook de medische begeleiding is naast Serge en Angela weer uitgebreid met good- old Lien Philipsen, waar iedereen erg blij mee is. Verder is Venray de samenwerking aangegaan met eredivisionist VVV, waarmee de club officieel tot satelliet club is benoemd. Niet alleen de clubstructuur en de begeleiding heeft versterking gekre gen, ook de speelstergroep is flink veranderd qua samenstelling. Ellen van Bergen is nieuw bij de club en zij zal de ploeg gaan versterken zodra zij volledig fit is, nadat zij twee gezonde kinderen op de wereld heeft gezet. Naast deze 'externe' aanwinst, zijn er ook een aantal speelsters doorgescho ven vanuit het tweede Venrayse elftal, dat het erg goed heeft gedaan in de tweede klasse afgelopen seizoen. Het gaat om Auke Reijnders, Lotte Kop pers, Michel Vrenken, Liesje Yu (alias Tippi Wan) en keepster Sanne de Boer. Elisa van Knippenberg is volle dig terug na haar avontuur bij HvA in Amsterdam. Op het laatste moment heeft Janine Rongen toch besloten te stoppen met voetballen in verband met het verhoogde aantal trainingen. Ilse Hennen is nog herstellende van een enkelblessure. Voor deze wedstrijd werd de Ven- rayse equipe aangevuld met drie speel sters van VVV: Renee Kersten, Maxime Scheepers en Melissa Evers. Venray startte heel gedreven en ging vanaf de eerste minuut op jacht naar de 0-1. De linies speelden dicht bij elkaar, de verdedigsters gaven Varsseveld vrijwel geen tijd en ruimte, het middenveld was fel en won veel tweede ballen en de aanvalsters wisten daardoor con tinu druk uit te oefenen op het doel van de sterk keepende doelvrouw van Varsseveld. De kansjes begonnen zich op te stapelen in het eerste kwartier. Een prima aanval door het centrum leverde een vrije trap op de rand van de 16 op. Maxime Scheepers ontferm de zich over de bal en zij zorgde met een knap schot voor de openingstref fer. De Venrayse dames namen geen genoegen met deze kleine voorsprong en bleven druk zetten en kansen creë ren. De ijverige Colette van Aalst wist vanaf de rechterflank voor veel gevaar te zorgen en vlak voor rust kreeg zij loon naar werken. Een prima voorzet werd verlengd door Melissa Evers en vervolgens koelbloedig binnengescho ten door opnieuw Maxime Scheepers. wijst de leidsman heel gemakkelijk naar de stip. Aanvoerder en ex-VVV'er Ruud Verhappen brengt de stand op 2- 1."Dat was duidelijk een goedmaker", meent captain Wout Gommers. "Maar wij maken het onszelf op het einde nog wel lastig." Gommers doelt op de vrije trap die Schijndel in de 93e minuut krijgt. Bas Smulders schiet de bal ineens bij de tweede paal binnen. De Brabanders juichen, maar niet voor lang. De arbiter annuleert - tot grote opluchting van het Venrayse kamp - de treffer. De bal is onderweg niet aangeraakt, terwijl de vrije trap indirect is. "Daar zat het geluk ons nog even mee", zegt Daan Geenen (32). Hij is nog de enige Eindhovenaar, nu Bob Crooij en Koen Ooms aan het afbouwen zijn bij vierdeklasser Nieuw Woensel. "Jammer dat die twee weg zijn. Maar ik wil nog graag op hoog niveau blijven voetballen. Ondanks mijn slechte rechterknie. Na iedere wedstrijd komt er vocht in en heb ik weer een paar dagen last. Op dinsdag is het rustig trainen en daarna gaat het wel weer", glimlacht de Venrayse rots in de branding. "Ik denk dat dit mijn laatste seizoen is. Maar wie weet. Als de knie het houdt en Venray wil nog met me door. Zij bracht de ruststand van 0-2 op het scorebord. In de rust had trainer Ales Jurcik een aantal belangrijke tips voor de Venrayse equipe. Zo moest het veld nog breder worden gehouden en bij de voorzetten vanaf de flanken wer den er duidelijke afspraken gemaakt over hoe de speelsters zich vrij moes ten lopen voor de goal. Ook moest het bijsluiten nog sneller gebeuren om meer aanspeelpunten te creëren. Venray ging in de tweede helft door waar het gebleven was en bleef de dominante ploeg. Er werden erg veel kansen gecreëerd, maar lange tijd werd het doel niet gevonden. Daar stond tegenover dat Varsseveld slechts sporadisch op de helft van Venray wist te komen. Alle linies speelden sterk. Maxime Scheepers moest zich halverwege de tweede helft laten ver vangen door Jessie Philipsen met een hamstringblessure. Even later mocht Michel Vrenken de moegestreden Femke Sijmons vervangen, dit deed zij met verve. Lotte Koppers verving de felle Auke Reijnders eveneens op een goede manier. Laat in de tweede helft wist Melissa Evers de score toch nog uit te breiden, door na een prima indi viduele actie knap binnen te schieten van grote afstand. Venray was zeer tevreden met de eerste overwinning van dit seizoen. De ploeg is ambitieus en kritisch en weet waar de komende week aan gewerkt moet worden om volgende week klaar te zijn voor de thuiswedstrijd tegen het altijd sterke Prinses Irene. Uitslagen Wanssum vet.-Holthees vet. 4-0 Holthees-Melderslo 0-3 Holthees 2-De Zwaluw 6 6-3 Holthees 3-De Zwaluw 5 0-10 Programma zaterdag 11 sept. Holthees vet.-SV Venray vet. 17.00 Programma zondag 12 september Meterik-Holthees 14.30 SV United-Holthees 2 12.30 Holthees 3-SSS'18 5 11.00 Hoofdsponsors: I— Kledingsponsors: SPECIAL MEMBER: SUMMA Advies Groep B.V. Personato Werving Selectie AMBASSADOR MEMBER: Gemeente Venray Burgemeester Hans Gilissen Attractiepark Toverland Bavaria Winters Liessel De Bruijn Isolatie B.V. De Golfhorst, America Eye Watch Security Group Flextronics GGZ Groep Golfbaan Landgoed Bleijenbeek, Afferden Hofmans Tapijten, Cuijk Inalfa Roof Systems Group B.V. JDS Bedrijfsautomatisering B.V. Kyoto Koi Farm McDonald's Venray OTTO Work Force B.V. Plus van Dijck Venray Price Cleaning B.V. Rabobank, Venray Rühl Haegens, Molenaar, Accountants Seacon Logistics Van den Munckhof B.V. Van Haren Autobedrijven B.V. Verstraaten Business Travel Vie Curi Vitaal ABN/AMRO Bank Adecco Administratiekantoor Van Dijck Lenders Arbo Office Nederland Argowil B.V Atec Aanhangwagens B.V./Trailer World, Cuijk Auto Arena Venray B.V. Autoschade Venray Avydo accountants en belastingadviseurs Bilderberg Hotel "de Bovenste Molen" Bol Accountants, Venray Bouwbedrijf Fleuren Bouwbedrijf Koenen Zn., Holthees BTL Realisatie B.V. (Verhoeven Groen) Brienen aan de Maas Claassen, Moolenbeek en Partners Claassen Bouw Vastgoed BV CleanCare24 Cocosoft Contour, Accountants en Belastingadviseurs Cornelco B.V. Culinair Creatief Ruud Welbers De Aanpak Bouwservice B.V. De Beejekurf, restaurant De Lekkernij -'tAnker, Merselo Deloitte,Venlo Delvia Accountants en Belastingadviseurs, Deurne Derksen Dienstverlening Econsultancy B.V., milieuadviesbureau Swalmen Electro Martens Installatie B.V. Elektro Van Gogh B.V. ERWOLAR B.V. Familie-Restaurant 't Roekenbosch, Blitterswijck Feenstra Warmte Totaal Zorg First Lady, Venray, Tegelen en Arcen Flanderijn en Geboers FlexEvents Fortis Bank, Venray Frank Elbers Assurantie Advies Gamma, Venray Gerard Reynders Schilderwerken Venray B.V. Gossimijne, bar-bistro Hoogma Advies B.V. Hypotheekshop, Venray Hotel Asteria ING, Venray Innovate Nederland B.V. Intratuin, Venray Invent Personeel en Organisatie Janssen Venray Stucadoors B.V. Jenniskens Installatie B.V. Jewagas B.V., Wanssum Julicher en Meijer Advocaten K- Rental Nijmegen, Harm en Karel Leenders Keijsers-Manders Installatietechniek B.V., Ysselsteyn Kersten Europe Koenen en Co. Kortenbos, Mental Balance Center Lifestyle Mode/ Secondo Fashion Makelaardij Carel Fijen Manders Verhuur Mari, Wanssum Martin Cuijpers Meldon Plastics B.V., Bergen lb. Melskens Beheer B.V. ND Logistics Nelipak B.V. NLW Groep Notariskantoren Venray Partycentrum "De Witte Hoeve" Peka Kroef B.V. Peelrand Makelaardij B.V. PG Group BV Ricor Rocom Telecommunicatie B.V. Rongen Tegels, Sanitair en Teg rie Uitmarkt lwerken V.O.F. Rooijerie Saarloos Automotive Equipment, Venray Salarispoint, Oirlo Sport 2000 Sterke Tekst Studio Spinazie Tandartsenpraktijk Venray Taxi Touringcar Geerets, Wanssum Ten Brinke Hekwerken Thetru B.V. Thomassen Interieurs BV Thuijls Beheer B.V. Van de Mortel Assurantie Advies Van Dijck Bouw en Industrie Van Dijck - Achten - Lenders Advies Van der Putt Advocaten Van Gansewinkel B.V. Verkeers nray BV sschool Nottelman Verspreidingsburo Periodiek Volantis - Hollman Adviseurs WIKO Investments V.O.F. Bestratings-/Klusbedrijf Wilms ZR Accountants en Adviseurs De redactie van Peel en Maas zet ook in hef^oetbalseizoen^009-2010^ek lijks een speler, trainer of ander 'voetbajder' van een amateuïvetgniging het verspreidingsgebied van Peel en Maas in de schijnwerpers. De gas voorspelt net als de voetbalkenners van het Venrayse nieuwsblad ook nu we de uitslagen van tien amateurduels die dat weekend gespeeld worden. Zijn voorspellingen van de gastspeer beter, dan wint hij een bal voor de jeugda ling van zijn voetbalvereniging, die beschikbaar wordt gesteld door Sport-Inn aan het Henseniusplein in Venray. Ook dingen de deelnemers met hun tot score mee naar enkele prachtige prijzen. De redactie van Peel en Maas d mee om de eer. Deze week in De schijnwerper op: Stan Venhuizen, centrale verdediger van^BS'18. Naam: Stan Venhuizen Leeftijd: 18 Woonplaats: Overloon Partner: Geen, ik ben vrijgezel Studie: Commerciële economie op de HAN in Nijmegen Club: SSS'18 Positie: Centrale verdediger Hoogtepunt: De zege van afgelopen zaterdag op Volharding Dieptepunt: Heb ik eigenlijk nog niet gehad Beste trainer: Bart van der Kroon en Wout Janssen in de jeugd Slechtste trainer: Van alle trainers steek je wel wat op. Beste boek/tijdschrift/krant: Ajax Life Andere hobby's: Kaarten, vooral toe pen en pokeren, en uitgaan Mooiste vrouw: Tara Reid, nipt voor onze vrouw van de kantine, Nel! Favoriete club: Ajax natuurlijk Favoriete speler: Dat was altijd Jaap Stam Favoriete tv-programma: Voetbal International Favoriete vakantieland: Spanje Wie wordt kampioen in jullie klasse?: SSS'18 Wie wordt laatste in jullie klasse?: Volharding Rik Linders van Venray is het seizoen niet alleen op het veld goed begonnen. Met zijn voorspellingen van de uitslagen van de wedstrijden in het afgelopen weekend won hij van redacteur Ron Koenen van Peel en Maas. Linders scoorde drie punten, Koenen slechts twee. Met zijn zege wint Rik Linders een bal voor de jeugdafdeling van SV Venray. Met zijn drie punten lijkt hij echter niet in aan merking te komen voor een hoge eindklassering in De schijnwerper op. Stan redactie Meerssen- Venray 1-2 1-1 Volharding-Baarlo 1-1 2-1 Someren- SSS'18 0-2 1-1 VCH-Leunen 2-0 1 -1 Oostrum-SVEB 2-2 3-1 Belfeldia-Sporting ST 1-0 1-1 Meterik-Holthees 3-1 2-1 Milheezer Boys- Ysselsteyn 1-1 2-1 SVOC'01-Menos 0-2 2-0 Elsendorp-Merselo 1 -3 2-1 Henseniusplein 5c Venray Tel. 0478-550099 Over de sensationele wedstrijd VOS-Oostrum (6-5) is nog lang nage praat. Het meest omstreden moment is in de 65e minuut als VOS door een buitenspeldoelpunt op 4-4 komt. De jonge arbiter Sef Gitmans uit Belfeld stuurt zowel Oostrum-trainer Wim de Roy als grensrechter Barry Cornelissen weg. Leider Marcel Holtackers hanteert in de laatste 25 minuten de vlag. Wim de Roy is een dag later nog verbolgen over de gebeurtenissen. Oostrum heeft sterk de indruk dat de leidsman geïmponeerd is door de Venlose thuis club. Het begint al in de eerste helft als Gitmans geregeld het vlagsignaal van Cornelissen negeert. "Daar heb ik de scheidsrechter voor de pauze al op aange sproken", zegt de Oostrum-trainer. "Het was echt opvallend. Als de grensrech ter van VOS vlagde, nam hij het blindelings over. In de rust ben ik naar hem toegegaan, en heb hem er nog een keer opgewezen." Oostrum speelt voor rust VOS helemaal weg op het kunstgrasveld. Na een riante 0-3 voorsprong komt de Venlose ploeg op 1-3. Het was randje buitenspel. Na de pauze valt snel de 2-3. Chris Wilschut scoort de 2-4 en een halve minuut later staat het 3-4. "Dat was onze eigen schuld. We stonden te slapen", aldus De Roy. Als VOS vanuit duidelijke buitenspelpositie 4-4 maakt, zijn de rapen gaar. "Zelfs mensen van VOS zeiden dat het dik buitenspel was. Maar opnieuw laat die scheidsrechter doorspelen. In de emotie riep ik 'Jules de Corte heeft dat nog wel gezien'. Toen stuurde hij mij me met rood weg." Barry Cornelissen roept eveneens iets, en ook bij kan vertrekken. Gitmans vermeldt op het wedstrijdformulier dat De Roy grove en beledi gende taal heeft gebruikt. "Ik heb helemaal geen scheldwoorden gebruikt. Mis schien weet de scheids niet wie Jules de Corte is. Maar ik zal nooit een arbiter beledigen", beweert Wim de Roy. Een valse start voor het jonge Oostrum. "Het is voor ons een leerproces", zegt de trainer. "We kunnen heel goed voetballen, maar zondag stond het elftal op een gegeven moment niet goed meer. Dan moet je niet blijven aanvallen. Maar inzakken en even wat compacter spelen. Ik had dat duidelijker moeten coachen. Zo leren we er allemaal van. Deze week gaan we het eens rustig eva lueren. Zondag bij SVEB moeten we er weer staan." Bij een controle is op sportpark De Spar in Oostrum de legionel- labacterie aangetroffen. Tot half september mogen de douches niet worden gebruikt. De jeugdduels van afgelopen zater dag zijn gewoon doorgegaan. De tegenstanders zijn tijdig ingelicht dat de spelers zich na afloop niet kunnen douchen. De thuiswedstrijden van de senioren van zondag zijn allemaal omgezet in uitduels. "Het gaat om een milde vorm van legionella", zegt voor zitter Sjef Arts. "We hebben iedere dag de leidingen gespoeld." Afgelopen maandag zijn er opnieuw monsters genomen. "Het duurt tien dagen voordat de uitslag bekend is", aldus Arts. "Als alles goed is, mogen we de douches vanaf 16 september weer gebruiken." Dit betekent dat ook de thuiswedstrijden van zondag 12 september worden omgezet in uitduels. Oostrum 1 zal dan niet thuis, maar in Broekhuizenvorst aantreden tegen SVEB. De kantine kan gewoon worden gebruikt. Arts: "Ja, voor koud water is er geen probleem." gporm'euws -info Venray krijgt geen strafschop als Rik Linders wordt neergelegd binnen de zestien. de zestien binnen. Het thuispubliek schreeuwt om een strafschop als een Schijndelse verdediger de Venrayse linkshalf neerlegt. Maar de veel pra tende arbiter Miggels wil niets weten van een penalty. Venray verblijft voort durend op de vijandelijk helft. Scho ten van Bas Joosten en Rik Linders missen het doel. Na ruim een halfuur krijgt Schijndel zijn eerste kans en het is direct gevaar lijk. Niels Nielen - hij krijgt voorlopig de voorkeur boven Peter Nabbe - kan de inzet van Bas Smulders half keren. Voorstopper Sander Lenders is op tijd terug om de bal voor de doellijn weg te werken. Op slag van rust is het even schrikken als de grensrech ter zijn vlag omlaag houdt, waardoor Bart Dammers ineens vrij voor het doel opduikt. Maar zijn slappe schot is een makkelijke prooi voor goalie Nie- len. "De eerste helft speelden we vrij aardig", vindt libero Daan Geenen, die hersteld is van zijn tegen ARC opge lopen knieblessure. "We lieten de bal goed rondgaan, maar we kregen toch weinig kansen. Daarom zijn we na rust meer opportunistisch gaan spe len met lange ballen." Bas Joosten en Daan Geenen zien hun doelpogingen vlak langs het doel verdwijnen. Een hakballetje van Tho mas de Jong belandt in het zijnet. Hal verwege de tweede helft wordt Tom van Bergen hard onderuit geschoffeld. De leidsman past de voordeelregel toe en dat pakt goed uit. Freek Thoo- ne ontvangt de bal aan de linkerkant, op zo'n vijfentwintig meter van het doel. De Leunenaar haalt ineens schit terend uit en de bal verdwijnt als een streep in de verste bovenhoek: 1-0. Eindelijk is de ban gebroken. Zeven minuten voor tijd stuurt Robert Wil- lemse de zojuist ingevallen Nick Bronzwaer het strafschopgebied in. Na een onschuldig duel met laatste man Luc Heerkens gaat de bal op de stip. De Schijndelnaren zijn woedend. "Scheids, hier was helemaal niets aan de hand", zegt Eric Atuahene, die de spijker op de kop slaat. Freek Thoone trekt zich niets aan van alle tumult en hij jaagt de bal vanaf elf meter in het doel: 2-0. "Die penalty was meer een optelsom", denkt Daan Geenen. "Ze hadden al twee hands gemaakt binnen de zestien." In de blessuretijd duikelt Pieter Jan Scheerlinck over het been van Robert Willemse. En ook ditmaal Maatwerk In financiële zekerheid

Peel en Maas | 2010 | | pagina 21