Mm PEEL EN MAAS Hockeyclub blij met businessclub én nieuwe hoofdsponsor - Donderdag 9 september 2010 - Pagina 20 Hockeyheren Venray klaar voor de start Paspoort MHCV heren 1 Frank van der Vleuten combineert bij Red Stars prestatiesport met plezier Paspoort: Summa/ Red Stars MHCV heeft weer twee damesteams Colofon sportspecial MHCV timmert commercieel en sportief aan de weg De Venrayse hockeyclub sloot het vorige seizoen af met de Rabo bank Hockeyclinic. Speciaal voor haar leden hield MHCV op zater dag 10 juli een gratis hockeyclinic. De internationals Nick Meijer en Sander Baart toonden hun kun sten voor alle veldspelers, terwijl gastkeeper Peter Baars een lange keeperclinic gaf voor de Venrayse jeugdkeepers. Terugkijkend op het vorige seizoen zegt voorzitter Bas Buytendijk: "Wij zijn erg blij dat we weer twee volwaardige standaardteams in de competitie hebben kunnen inschrijven. Daar naast heeft vooral de jeugd goed gepresteerd op een hoog niveau. Helaas waren er geen kampioe nen, maar dat lijkt slechts een kwestie van tijd." De genoemde hockeyclinic stond volledig in het teken van Rabobank Venray. Op 1 juli heeft Rabobank Ven- ray zich voor drie jaar verbonden aan de club, waarmee zij een zeer belang rijke partner voor MHCV is geworden. Voorzitter Paul Looman: "De afgelopen twee seizoenen hebben wij al veel beleid kunnen voeren. Met Rabobank Venray als hoofdsponsor kunnen wij stappen blijven maken. De hockeycli- nic was een perfecte start voor onze gezamenlijke samenwerking voor de komende jaren." Vanaf komend seizoen wordt MHCV ondersteund door een nieuwe busi nessclub. Onder leiding van voorzitter Cris van Arkelen (directeur Bedrijven bij Rabobank Venray) gaat de busines sclub een commerciële impuls geven aan de Venrayse hockeyclub. "Naast de gebruikelijke onmisbare sponso ring is er voor het nieuwe seizoen een businessclub opgericht die zich heeft gelieerd aan MHCV. Netwerken in relatie met hockey, in het bijzon der met MHCV, geeft ons een enorme gewenste imago-impuls", zo spreekt Buytendijk naar volle tevredenheid. Het bestuur heeft een aantal doel stellingen voor 2011 en de midden lange termijn. "We willen prestatief eruit halen wat erin zit. Dit jaar heb ben we een versterkt damesteam met enkele ervaren krachten die terugge komen zijn. In vervolg op het eerste damesteam doen we er alles aan om een tweede damesteam in compe- '3 - ■- - titie te brengen." De komst van een vierde seniorenteam belooft weer meer gezelligheid voor de zondagen. De club hoopt dat alle teams steeds samen de thuiswedstrijden kunnen gaan spelen. De commerciële gedach te leeft ook volop bij het bestuur van MHCV. Zo heeft MHCV voor komend seizoen de 27-jarige Peter Baars weten de contracteren als keepertrainer. De huidige keeper van Venlo is zijn hoc- keycarrière in Venray begonnen en woont er nog steeds. "Met de komst van de gediplomeerde trainer Baars krijgen de keepers een enorme kwa liteitsimpuls. Daarom zijn wij zeer blij met zijn komst", aldus voorzitter Paul Looman. De komst van de keeper trainer maakt onderdeel uit van een structurele groei. "De club ontwikkelt zich gelukkig goed. Met name van uit de jongste jeugd hebben we veel nieuwe leden gekregen. Maar ook het recreatieve trimhockey blijft populair en groeiend. Het komende jaar staan onder meer de keepers en het dames- hockey centraal." Een bottleneck voor MHCV is al jarenlang de doorstroom van de jeugd naar de seniorenteams. Als ze gaan studeren, verlaten veel hockeyers hun club om in de studentensteden aan de slag te gaan. "Ook bij de jeugd lopen enkele beloften rond die we graag binnen de club koesteren. Dit jaar staat er wederom een goed trainersar senaal klaar om deze 'ruwe diaman ten' te slijpen", zo vertelt Buytendijk. "Voor MHCV is de businessclub een bron van kennis en ervaring. Mogelijk dat het beschreven probleem vanuit zakelijk perspectief goed aangepakt kan gaan worden. Bij beperkte finan ciële middelen zijn creatieve gedachte en brede draagkracht onmisbaar. Als ieder lid zijn spreekwoordelijk steen tje bijdraagt, dan kunnen wij de club ambities optimaal gaan nastreven." Naast alle gewone zaken omtrent teams en competitie is het bestuur van MHCV veel bezig met de toekom stige infrastructuur van het sportpark. "We willen moderniseren met zowel de velden als het clubhuis. Dit vergt veel tijd en geduld in gesprekken Voorzitter Paul Looman: "De club ontwikkelt zich gelukkig goed. Met name vanuit de jongste jeugd heb ben we veel nieuwe leden gekregen met zowel de gemeente als andere sportclubs", aldus de voorzitters. De grootste zorg van het bestuur is dat deze ontwikkelingen te veel gedragen moeten worden door slechts enkele vrijwilligers. "Het aantal vrijwilligers en de continuïteit zijn een bedreiging, niet voor onze club alleen, maar voor de maatschappij in het algemeen. Dit moeten we zien te keren." In Venray wonen veel mensen met een MHCV- verleden. De club hoopt hen komend seizoen als supporter bij de velden te mogen verwelkomen en mogelijk toe te voegen aan een gouden vrij- willigersnetwerk. Tot slot werd de voorzitters gevraagd naar aankomend weekend: "Zondag spelen onze eer ste teams hun eerste competitiewed strijd. Wij zijn ervan overtuigd dat alle dames en heren zich 200% zullen inzetten voor een goed resultaat. Suc ces en veel plezier!" "Zondag moeten we er weer staan!" In de maand augustus zijn de hockeyheren gestart met een oefencampagne, waarin het team de afgelopen weken vijf oefen wedstrijden heeft gespeeld. Nu aankomende zondag de eerste competitiewedstrijd op de rol staat, vond de redactie het hoog tijd om eens met een aantal hoc- keyheren te gaan praten. Hoe kijkt vice-aanvoerder Jan-Wil lem Bruijsten terug op het vorige seizoen? "Afgelopen seizoen zijn we samen met de trainer begonnen aan de uitdaging om het eerste herenteam van Venray weer terug te brengen op hoger niveau. Door grote wijzigin gen hadden wij de doelstelling om een vierde, vijfde plaats te behalen. Die doelstelling hebben we keurig behaald en daar mogen we tevreden mee zijn." Verdediger Barry Koreman voegt hieraan toe: "Voor komend sei zoen moeten wij strijden voor een plek binnen de top 3. Afgelopen sei zoen hadden we hier eigenlijk al kun nen eindigen, maar door ongelukkige wedstrijden werd dat niet behaald." De afgelopen weken speelde het team oefenwedstrijden tegen Sjin- born, Heerlen, Mierlo, Eersel en Scoop. Trainer-coach Bert van Meijel kijkt met gemengde gevoelens terug op de oefencampagne: "Door ongunstige vakantietijden en enkele blessures had ik niet de beschikking over een volledige selectie. We hebben oefen wedstrijden gespeeld tegen enkele tegenstanders die op hoger niveau acteren. De behaalde resultaten bie den voldoende stof waarmee wij aan de slag kunnen." Koreman praat verder over de voorbereidingen: "De voorbereiding biedt, ondanks nipte nederlagen, veel vertrouwen om de competitie goed te starten. Zeker de nieuwe spelers hebben aangetoond dat zij het niveau goed aan kunnen." Afgelopen zomer nam de Venrayse selectie afscheid van Ward Weijs en Diederik de Greef. Daarentegen keer den verdedigers Stijn van Glabbeek en Mark van Sundert terug op de Ven- rayse hockeyvelden. Over de mutaties vertelt keeper Wouter Born: "Het ver trek van twee sterke spelers is altijd een adelating, maar hockey is een teamsport. Een team hoeft niet zwak ker te worden bij het vertrek van een individu." Bruijsten voegt hieraan toe: "Defensief hebben wij goede zaken gedaan. Waar wij vorig jaar kampten met tekort door blessures, heeft onze coach nu meerdere goede opties." Vanuit de jeugd komt Anton van der Velden als nieuweling de selectie versterken. "Van Tony verwacht ik veel, hij is een jonge en dynamische speler die nog veel kan groeien. Ik hoop dat hij snel zijn draai gaat vin den en lekker mee gaat ballen", aldus Bruijsten. Verdediger Koreman staat alweer voor zijn negende seizoen in het eerste herenteam van Venray. Hier mee is hij de routenier van het team, wat altijd iets meer vraagt van een speler. "Bovenal probeer ik met mijn ervaring zo goed mogelijk mijn ver dedigende taak uit te voeren. Tevens breng ik rust in de defensie door mijn medespelers op hun taken te wijzen." Vorig seizoen verliep het defensief niet altijd even gelukkig bij Venray. "Ik ben ervan overtuigd dat wij als verdediging sterker zijn geworden. We hebben veel ervaring kunnen opdoen in het voorgaande seizoen, dus kun nen we dit seizoen laten zien dat we wijzer zijn geworden. Daarnaast pres teert Mark Born uitstekend als laatste man, wat een belangrijke schakel is in defensief opzicht." In aanvallend opzicht is Bruijsten een belangrijke schakel voor Venray. Vorig seizoen was hij topscorer van het team met dertien doelpunten. Dit seizoen heeft hij hogere verwachtin gen: "Dit seizoen hoop ik weer meer in de aanval te kunnen gaan spelen. Daar kan ik mijn loop- en schietkwali- teiten verder uitbouwen. Als doelstel ling heb ik mezelf gesteld om er onge veer twintig in het netje te leggen." Foto v.l.n.r. Bert van Meijel, Jan Willem Bruijsten, Barry Koreman en Wouter Born. In de verdediging klinken de persoon lijke doelstellingen heel anders., zegt keeper Born: "We hebben vorig sei zoen veel onnodige tegendoelpunten moeten incasseren. Dit seizoen geven wij geen cadeautjes meer weg en gaan tegenstanders merken dat onze defensie sterker is geworden." Aanko mende zondag speelt het herenteam van trainer-coach Van Meijel de eerste competitiewedstrijd van het nieuwe seizoen. Om 13.00 uur zijn de hockey ers uit het Brabantse Best te gast op de Venrayse hockeyvelden. Zal Venray, evenals vorig seizoen, starten met een overwinning? Coach: Bert van Meijel Klasse: vierde klasse Selectie: Freek Alkemade, Mark Born, Wouter Born, Lars Blacquiere, Jan-Willem Bruijsten, Jules Dorren, Stijn van Glabbeek, Christiaan Goot- zen, Barry Koreman, Reinier Palmen, Leon Schellens, Koen Staal, Mark van Sundert,Anton van der Velden, Jeroen Wijnhoven, Gieljan van Winden. "Tafeltennis is voor échte mannen" Het eerste mannenteam van tafeltennisvereniging Red Stars speelt al jaren in dezelfde samen stelling: met Frank van der Vleu ten (43), Patrick Zwiers (36) en Ronald Bogaard (46) en als coach Loek Nelissen. Afgelopen seizoen werden ze net geen kampioen in de tweede divisie. Het team van Red Stars is een van de oudste - of 'wijste' zoals Frank van der Vleu ten zegt - in de competitie. Robert van den Bosch, die afgelopen sei zoen zorgde voor een wat lager gemiddelde leeftijd in de hoofd macht, zal in het nieuwe seizoen voor het tweede team gaan spe len. "Het wordt lastig met een team van drie personen", zegt Frank van der Vleuten, al tien jaar uitkomend voor de hoofdmacht. "We zullen een vierde speler erbij moeten zoeken. Tafelten nis op dit niveau kost veel energie. Spelers die nieuw bij het team komen, moeten veel trainen en veel tijd inves teren. In de tweede divisie speel je tegen de honderd beste tafeltennis sers van Nederland. Ik denk dat een kampioenschap in de tweede divisie voor ons dan ook heel moeilijk zal zijn. En als we al kampioen zouden worden, komen we in de eerste divi sie. Dat is een hoog niveau, weten we uit het verleden. De vraag is of we dat nog zouden kunnen bijbenen. Een lastige opgave, denk ik. Een jonger iemand zou zeker in ons team kunnen spelen, als die veel arbeid wil verrich ten. Ik train zelf twee keer per week. Een keer in Eindhoven en een keer in Venray. Daarnaast speel ik natuurlijk elke zaterdag competitie." Frank van der Vleuten speelt al 30 jaar tafeltennis. Zijn teamgenoot Ronald Boogaard zelfs een paar jaar langer. "Wij zijn oudgedienden met veel ervaring. In de tweede divisie zijn veel mensen bekenden van ons geworden. Patrick, Ronald en ik, samen met coach Loek, hopen zo lang mogelijk door te gaan. We hebben ont zettend veel plezier. Zowel tijdens de wedstrijden als erna." Enkele jaren geleden heeft een aan tal toppers het damesteam van Red Stars verlaten. "We hadden toen een team in de eerste divisie en eredivisie. Dames in de vereniging maken het veel gezelliger. Het was jammer dat ze gingen. We hebben gelukkig wel veel goede jeugd bij Red Stars. Een garan tie voor een levendige vereniging, ook in de toekomst!" "Ik heb als kind op verschillende plekken gewoond, waaronder Venray. Op basisschool Coninxhof deed ik voor het eerst mee aan een tafeltennis toernooi. Dat ging me goed af. Ik werd gevraagd om ook aan een landelijk toernooi deel te nemen. Ik vind tafel tennis een geweldige sport. Het mooie is dat je zelf volledig verantwoordelijk bent voor je spel. Je hebt de interactie met je tegenspeler, je ziet hoe iemand zich voelt. Daar kun je op anticiperen. Het is een snelle sport, die je ook nog eens tot op hoge leeftijd kunt blijven doen. Tegelijkertijd ben je deel van een klein hecht team. Heel anders dan een groot voetbalteam." Frank van der Vleuten speelde tien jaar in Tilburg, met oud-spelers van Red Stars. "Maar ik wilde toch weer terug. Red Stars is een grote club met een mooie zaal." Frank van der Vleu ten is te spreken over de accommoda tie van Red Stars in Brukske in Venray. "Helaas is er sprake van dat we daar weg moeten. Ik vind dat de gemeente moet zorgen dat we ergens in een goede, andere accommodatie terecht kunnen. De zaal is heel belangrijk, we kunnen niet ergens in een gymzaaltje Frank van der Vleuten:"Tafeltennis op dit niveau kost veel energie gaan spelen." Tafeltennis is een sport voor échte mannen, zegt Frank van der Vleuten met een knipoog. "Daarom speelt mijn zoon competitietafeltennis in een ver eniging. Mijn dochter speelt alleen thuis onder de carport. Of we dit jaar kampioen worden? Tja, dat hangt er natuurlijk van af of Patrick en Ronald dit jaar de druk wel aankunnen en of Loek de juiste tips geeft", besluit Frank van der Vleuten, weer met een grote glimlach. Team: heren 1 Trainer/coach: Huub Thijssen/Loek Nelissen Klasse: tweede divisie Selectie: Frank van der Vleuten (43), Patrick Zwiers (36) en Ronald Boog aard (46). Venrayse dameshockey leeft weer volop In de jaren '90 kende hockey club Venray al een groot aantal hockeydames. In het afgelopen decenium heeft het dameshockey in Venray een aanzienlijke deuk opgelopen. Maar in de zomer van 2008 trad het nieuwe bestuur aan. Onder het nieuwe bewind wist MHCV het tij te keren. De club presenteerde vorig seizoen weer een gemotiveerd damesteam. Een jaar later is de enthousiaste groep aanzienlijk gegroeid, waardoor MHCV met twee damesteams aan het nieuwe seizoen begint. De 18-jarige Amanda Bandsma maakte vorig seizoen deel uit van de nieuwe damesgroep. Voor dit seizoen heeft ze een duidelijke doelstelling: "Samen met alle dames hoop ik dat we twee sterke en gezellige teams gaan vormen." Voorstopper Bandsma begint alweer aan haar elfde hockeyseizoen. Voorzitter Looman geeft aan dat er met het eerste damesteam prestatief gehockeyd zal worden. Direct daarna zegt hij: "Voor ons zijn beide dames teams even belangrijk, omdat wij wil len dat alle leden plezier beleven aan de sport bij onze club." Een jaar geleden kwam Judith van Mierlo terug op de hockeyvelden. In het team werd zij een belangrijke pion als we het hebben over gezel ligheid én strijdlust. "Ik heb het afge lopen seizoen veel geleerd. Daarnaast hebben we ons als een enorm leuk team kunnen ontwikkelen. Ik weet zeker dat iedereen enorm gemoti veerd is en veel zin heeft in aanko mend seizoen", aldus de 28-jarige ver dediger. Aankomende zondag spelen de hockeydames van D1 om 13.00 uur hun eerste competitiewedstrijd in eigen huis tegen Mierlo. Ook Dames 2 speelt zondag thuis, om 11.00 uur tegen Peel-en-maas D1. Judith van Mierlo en Amanda Bandsma kijken uit naar de start van het nieuwe hockeyseizoen. Hoofdredactie: Ron Koenen Redactie: Ron Koenen, Wouter Born, Ambaum Media en Communicatie Foto's: Bert Smits, Ron Koenen, Wou ter Born Opmaak: Van den Munckhof

Peel en Maas | 2010 | | pagina 20