koop zondag mode m e mister KOOL's Peter Nellen Aanhoudingen na mishandeling Montessorischool Venray breidt uit 18. WOLFF Extra koopzondag KOOPZONDAG 0 d lEnm fraay venray karavaan Albert Heijn Venray ho ve niers n+KV c h q n c Asteria Bandoetere Vitelia wil uitbreiden in OPEN 50% KORTING Boek bestellen? MHCV timmert aan de weg En verder: 150 jaar Euterpe Rongen dé specialist Voor tegels, sanitair en tegelwerken!! °lsrnAtn 5 12 september gratis parkeren 12 auptiumbur opan 12.00-17.00 uur Grateitmt 21 - Vanmy - Tal. 0471-911129 TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN KOOPZONDAG tel 0478 516 708 duurzaam reinigen dis nieMAir. T (0478) 569 750 misterkools.nl Ivan loon BlERMANN - VAN DEN EIJNDEN, keurslager Mgr. Hanssenstraat 31, Oostrum Tel. 0478-58 34 29 www.biermannvdeijnden.keurslager.nl Na een ruzie die leidde tot een mishandeling in een woning aan de Pastoor van der Gaetstraat in Venray, zijn maandagavond vijf verdachten aangehouden. Het gaat om drie mannen van 51, 25 en 18 jaar en twee vrouwen van 43 en 28 jaar uit Venray. Dinsdag morgen zijn door de politie in Venray nog twee mannen, van 20 en 16 jaar, opgepakt. Dat gebeurde na een melding dat in de woning twee mannen een 24-jarige vrouw mishandelden. De aanleiding was een ruzie tussen de mannen en de vrouw, die elkaar kennen. De poli tie hield ter plekke de twee man nen op straat aan. Bij die arrestatie werd op straat verzet gepleegd door de verdachten en omstan ders. De agenten werden aange vallen, waarbij een agent gewond raakte doordat hij met een stuk hout werd geslagen. Later werd door een andere aangehouden verdachte vanuit de politieauto een ruit van het voertuig inge trapt. Vanwege de bijzonder snelle groei van het aantal leerlin gen, breidt de montessori school in Venray vanaf het nieuwe schooljaar uit met een vierde groep. Om dit mogelijk te maken heeft het college van B en W dinsdag besloten tot een spoedprocedure voor het regelen van het lesmateriaal en de huisvesting. De montessorischool in Ven- ray is onderdeel van de Stichting voor Montessori-onderwijs Zuid oost-Nederland (MOZON). Samen met partner Korein Kinderplein vormt de school het 'Montesso- ricentrum Venray'. Dit centrum bevat basisonderwijs, kinderdag- opvang en buitenschoolse opvang voor kinderen van 2 tot 13 jaar. De school groeit bijzonder snel en vanuit prognoses is verdere groei te verwachten. In september 2009 startte de school met twee loka len in de schoolwoningen aan de Sleutelbloem te Venray. In maart heette de school de 50e leerling welkom, inmiddels telt de school in september 76 leerlingen. Dit schooljaar begon de school met een onder- en bovenbouwgroep. In maart ging ook de midden- bouwgroep van start. www.vandenmunckhof.nl Dronken automobiliste zonder rijbewijs De politie heeft in de nacht van maandag op dinsdag een 23-jarige Venrayse vrouw aangehouden. Net voor 01.00 uur zag de politie de vrouw rijden op de Nieuwe Maasheseweg. De aandacht van de agenten werd getrokken door het rijgedrag Na het geven van een stopteken, parkeerde de vrouw de auto langs de Maasheseweg. De politie zag vervolgens dat de bestuurster zich snel probeerde te verplaatsen naar de bijrijderstoel. Uit de blaasproef bleek dat de vrouw te veel alcohol genuttigd had. Later bleek ook nog eens dat de vrouw geen rijbewijs had. p HERTOG JAN PILSENER Hotel Restaura nodigt u uit voor onbeperkt mosselen eten €1950 ^-gangen-keuze-menv federe vrijdag, zaterdag en zon,to Zwijn Kunst Cultuur 11 Gemeentelijke mededelingen 17-18 Sport 19-24 Kerkelijke diensten 26 Wijkplatform hekelt gebrekkige communicatie met gemeente en politie Ik was zo dronken als een zwijn, zaterdagavond op het zon overgoten en vooral bomvolle sportpark De Raay in Overloon. Het ene biertje na het andere heb ik naar binnen gegoten tijdens en na de enerverende burenru zie tussen de voetbalbolwerken SSS'18 uit Overloon en Volhar ding uit Vierlingsbeek. Een echte derby, dat was het zeker, met veel strijd op het veld en nog meer kabaal langs de lijn. Nou ben ik een echt voetbaldier, maar ik hou ook erg van minder sportieve die ren. Zoals olifanten, tijgers, mie reneters en honden, maar vooral zwijnen vind ik bijster interes sant. Ik herken mezelf namelijk in het zwijn, dat bekendstaat als een gulzig, liederlijk dier. Dat is het zwijn komen te staan op verge lijkingen als 'leven als een zwijn' (liederlijk leven), 'drinken als een zwijn' (veel, gulzig drinken), en dus 'dronken als een zwijn'. En dronken werd een zwijn zeker, zaterdagavond, van angst! Voor aanvang van de tweede helft dropten wat supporters met het IQ van een bierviltje namelijk een levend zwijn op het veld! Het arme dier was versierd met SSS-ballonnen en werd met veel bombarie op de middenstip geduwd. Daarna liep het var kentje nog een keer het veld op, pakte SSS-captain Wout Janssen het tegenspartelende beest heel onhandig vast, om het vervolgens over de omheining te pleuren. Nee, Ik vind dat geen ludieke stunt. Laat zo'n beest toch met rust! En dan al die fotografen die als hondjes achter dat varken aanlopen. Dat ze maar een fat soenlijke wedstrijdplaat maken! Een verzoek aan alle supporters: misbruik dieren niet voor zo'n stunt. Huur dan maar een vrou welijke streaker in. Die doet dat vrijwillig en ze krijgt er ook nog voor betaald.... Hannes Ruim tienduizend mensen namen zondag deel aan de Ride for the Roses. De Ride for the Roses heeft een doel: geza menlijk fietsen voor het goede doel. Duizenden deelnemers uit heel Nederland fietsten zondag in Noord-Limburg mee om geld in te zamelen voor KWF Kankerbestrij ding. Het wielerpeloton trok ook door enkele dorpen en de kern van de gemeente Venray. Aan het eind van de fietstocht door Noord Limburg werd bekendgemaakt dat de Ride for the Roses dit jaar 825.000 euro heeft opgebracht voor onderzoek naar kanker. Dit bedrag zal overigens nog oplopen, want zondag waren de opbrengs ten van een aantal lokale acties nog niet bekend. De opbrengst Het Ride for the Roses-wieler- peloton trok zondag ook door de gemeente Venray. De 110 km telde meer dan 6000 deelnemers. gaat naar KWF Kankerbestrijding, dat een groot deel ervan zal spen deren aan een onderzoek naar dikkedarmkanker. Voorzitter Jos Waals van de Noord-Limburgse projectgroep, die de Ride for the Roses organiseerde, kon zijn geluk niet op. "Wat een superdag! Het was één groot feest. In alle dorpen waar de route doorheen voerde, werden de fietsers massaal verwel komt en toegejuicht. Natuurlijk werkte het mooie weer honderd procent mee, maar als je zoveel mensen op de been ziet, doet je dat gewoon heel goed. Noord-Lim burg heeft zich van zijn beste kant laten zien vandaag." Meer infor matie over de afloop van de Ride for the Roses 2010 is te vinden op www.ridefortheroses2010. nl. Volgend jaar september wordt de Ride for the Roses verreden in Aalsmeer. Zaterdag besteedt Peel en Maas TV aandacht aan de Ride for the Roses. De uitzending op Kabelkrant begint om 19.00 uur en duurt tot zondag 23.00 uur. Ruim zeventig wijkbewo ners zijn afgelopen donder dag naar De Kiosk gekomen om hun verhaal te doen over de onrust in Brukske. Op ini tiatief van het wijkplatform is er een bijeenkomst in het wijkcentrum. De overlast van hangjongeren neemt hand over hand toe. Voorzitter Petra van Duijnhoven van het wijk- platform staat perplex als ze de verhalen aanhoort. "Ik ben echt geschrokken van wat ik vanavond allemaal hoor. Er is hier een bende actief in de wijk. Daar wist ik helemaal niets van. Ik voel me 'betoept' door de gemeente, politie en Synthese." 'Brukske Mooi Anders', luidt de slogan van de promotiecam pagne. Een wijkbewoner reageert cynisch. "Brukske is inderdaad anders, maar zeker niet mooi." Een bewoonster vraagt aan Van Duijn- hoven of ze zelf wel in de wijk woont. "Jazeker, maar ik ben niet overal van op de hoogte", reageert de voorzitter. Het wijkplatform vergadert maandelijks. "Daar zitten de professionals bij, die werken in de wijk. De gemeente, politie, Synthese en soms Wonen Venray. Zij moeten ons van informatie voorzien. Wij zijn vrijwilligers en we kunnen niet iedere avond zelf door de wijk fietsen om te kijken wat er aan de hand is. Het is dui delijk dat de communicatie niet klopt." Vooraf meldt Petra van Duijn hoven dat er bewust geen 'bobo's' zijn uitgenodigd, zoals de burge meester en de politie. Zodat de buurtbewoners met elkaar kun nen discussiëren. Huis aan huis zijn briefjes met uitnodigingen in de bus gedaan. Onder de 75 aan wezigen is een handvol allochto nen. "Er is beroering in Brukske en we horen van alles. Maar de mensen in de wijk hebben we nog niet gehoord. We willen weten wat de gevoelens zijn en wat jullie dwarszit" zegt Van Duijnhoven, die samen met secretaris Wim Beks het tafeltje op het podium bezet. Een wijkbewoner vertelt dat er bij hem rotte eieren tegen de voorruit zijn gegooid. "Terwijl we gezellig buiten zaten in de tuin met familie uit Nieuw-Zeeland. Ineens hoorden we een knal." Petra van Duijnhoven vraagt: "Wie herkent dit verhaal?" De vingers schieten in de lucht en de verha len komen los. Jonge kinderen worden lastiggevallen en ouderen durven 's avonds niet meer de straat op. Hangjongeren gooien met stenen, rennen door voortui nen, stoppen rotjes in de brieven bus, lopen over auto's, rijden op scooters door het drukke winkel centrum en ze maken tot diep in de nacht kabaal op straat. Vrijwel iedereen heeft wel een keer last ondervonden. Ze staan met groep jes op het fietspad, terwijl de fiet sers moeten afstappen en omlo pen. Ze vertonen ook crimineel gedrag: drugs dealen, vernielingen en diefstallen. Wijkbewoners zien de groep steeds groter worden. "De hoofd kern komt uit de Vivaldistraat", weet iemand. Een vrouw meldt dat ze haar hondjes niet meer durft uit te laten. Een man zegt zich onveilig te voelen. "Terwijl ik toch geen kleine jongen ben." De bewoners voelen onvoldoen de steun van gemeente en politie. "De politie komt niet of is te laat. Er staat altijd iemand op de uitkijk. Zo gauw de politie de wijk inrijdt, dan belt ie zijn maten. Als de poli tie arriveert, is iedereen allang ver dwenen. Het gaat zo snel, ineens staan er dertig bij elkaar en even snel zijn ze weer weg", heeft een wijkbewoner gezien. Er surveilleert ook een bevei ligingsbedrijf en sinds kort zijn in de wijk straatcoaches actief. "Die straatcoaches hebben geen invloed", vindt iemand. "Ze maken alleen maar een praatje met de jongeren en daarbij blijft het." Een vrouw meent dat de straatcoaches niet het goede voorbeeld geven. "Want ze rijden met hun scooter zo over het grasveld." Lees verder op p.3 Reportage Ride for the Roses op Peel en Maas TV op zondag 12 september van 12.00-18.00 uur Dit jaar bestaan wij 25 jaar. Kom langs voor speciale acties! Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken Keizersveld 22 Venray (0478)55 04 10 rongenvof.nl r U BENT IN ALLE OPZICHTEN BETER AF DOOR UW JEANS BIJ EEN JEANSSPECIALIST TE KOPEN 12.00-17.00 uur culirooj berden! 12.00-17.00 UUR Eervol laatste showmodellen Koopzondag 12 september Venray-Oostrum 0478-585956 www.stoffelhoeve.nl Begin met een goed en gratis gesprek! T (0478) 54 63 39 E info@keutenvanloon.nl W www.keutenvanloon.nl Droomkeukens voor een eerlijke prijs De Hulst 9a, Oostrum-Venray T 0478 - 56 93 28 www.peternellenkeukens.nl kapsalon schoonheidssalon pedicure make up nagel styling pruiken krat a 24 flesjes van 0.30 liter van 12.59 voor JEANS MODE CASUALS www.wolffieansvenray.nl ven ray De Bleek 62/64 Venray Tel. 0478-582628 "'^msmvemsingsmen,, 5(1 3-GANGFMurn TTr i H T E L ASTERIA Maasheseweg BDa Venray tel. D47B-51 1 466 www.asteria.nl Honderdeenendertigste jaargang - week 36 - donderdag 9 september 2010 EN MAAS Albert Heijn Venray, Henseniusplein "Brukske is anders, maar zeker niet mooi" Fietsen voor het goede doel KEURSLAGER

Peel en Maas | 2010 | | pagina 1