Grommen tegen elkaar Een seizoen van alles net niet "Trainen en spelen met een lach" PEEL MAAS /"Andere' s sporten gaan weer beginnen voor al uw sportnieuws ff ff EN ff ff PEEL EN MAAS Donderdag 9 september 2010 - Pagina 19 Zusjes Zegers willen zich met Merselo handhaven Paspoort: Merselo Paspoort: Oranje Wit Kim Dircks hoopt stiekem op promotie korfbalsters SVOC Paspoort SVOC'01 Raymond Celak wil selectie DES nieuw leven inblazen Paspoort: DES E-mail: redactie@vandenmunckhof.nl Website: www.vandenmunckhof.nl Leunse korfbalsters willen weer bij de beste drie horen De Peelkorf wil komend seizoen wél promoveren Paspoort: De Peelkorf De zusjes Nikky en Anke Zegers zijn opgegroeid bij SV Merselo. Anke heeft nu een jaar gespeeld bij het eerste team, Nikky inmid dels al drie seizoenen. Vorig sei zoen eindigde het team in de middenmoot van de eerste klasse. Voor die klassering tekenen ze nu weer. Dat moet wel gebeuren met een sterk veranderd team. SV Merselo wil zich dit jaar in de eerste klasse handhaven. De zusjes vertellen. "Vorig seizoen stonden we lange tijd op degraderen, dat hebben we weten af te wenden. Het is echt super dat dit ons is gelukt. We hebben zin om weer te beginnen. De eerste oefenwedstrijd is gespeeld. En we hebben gelukkig nog een jaar dezelf de trainer die goed bij ons past en ons nog veel kan leren. Dat motiveert." SV Merselo gaat met een ander team de competitie in. "Twee belang rijke speelsters hebben de ploeg ver laten en een andere speelster gaat met zwangerschapsverlof. Diana van der Duijn, een van de vertrekkende speelsters, neemt de coaching over als onze coach er niet is. Het komt nog wel eens voor dat hij zelf wedstrijden moet spelen. Verder komt Hilde van Tilburg over vanuit de jeugd en komt Wil Poels, die een jaar op wereldreis is geweest, terug. Dus al met al veel ver anderingen. We hebben nu een heel jong team, maar wel met ambities. De sfeer is goed. We motiveren elkaar, maar kunnen ook kritiek accepteren." De zusjes Zegers korfballen al sinds hun zesde, de leeftijd dat ze zich bij de vereniging mochten aansluiten. "SV Merselo is een kleine vereniging, dus we mochten toen meteen naar de pupillen. Dat het korfbal werd, was logisch. In ons dorp is alleen voetbal, vooral voor de jongens, korfbal en ten nis. Dus werd het korfbal, een echte teamsport. We zijn allebei teammen sen. Voor ons is de gezelligheid voor en na de wedstrijd heel belangrijk." Hoe vinden ze het om als zusjes samen in één team te spelen? "Dat gaat goed, omdat we het altijd prima met elkaar kunnen vinden. In het begin was het wel raar, we hadden nog nooit samen in één team gespeeld. En dan speel je ineens samen en je ziet elkaar ook thuis de hele dag. Kritiek geven en ontvangen gaat soms iets moeilij ker dan bij andere speelsters. Maar we gunnen elkaar alles. We spelen allebei in een ander vak, dat scheelt. En als we hebben verloren, dan grom men we thuis nog even, maar dan is het over. Dat gaat overigens binnenkort ver- anderen, want Nikky gaat samenwo nen." Nikky is tweedejaars studente peda gogiek, geeft bijles aan allochtone kin deren en begeleidt een jongere met een persoonsgebonden budget. Anke is derdejaars studente in- en outdoor design en werkt bij de Hema. Beiden geven daarnaast training aan de jeugd van hun vereniging. Nikky en Anke vinden dat ze allebei sterk zijn in de afvang. Nikky: "Dat is ook onze positie in allebei de vakken. Waarschijnlijk is Anke's conditie en doorzettingsver mogen wat beter. Ik ben sterker in het afstandsschot en het afmaken van kansen. Dat komt ook doordat ik meer ervaring heb. Samen hebben we zo ieder onze inbreng in het team." De zusjes Nikky (rechts) en Anke Zegers korfballen al sinds hun zesde jaar. Trainer/coach: Han Janssens Klasse: Eerste (veldcompetitie)/ Eerste (zaalcompetitie) Selectie: Angela van Tilburg, Petra Maas- sen, Yvonne Koppes, Loes Jacobs, Sanne van Els, Marieke van Rheden, Wil Poels, Hilde van Tilburg, Femke Claessens, Anke Zegers, Nikky Zegers. Leidster: Moniek Direks, assi stent-coach: Diana van der Duijn. Na de uitgebreide voetbalspecial van afgelopen week, presenteert de redactie van Peel en Maas deze week een sportspecial in miniformaat, waarin vijf korfbalverenigingen (de Peelkorf, Oranje Wit, SVOC'01, Merselo en DES) uit het versprei dingsgebied van Peel en Maas in de schijnwerpers worden gezet. Ook leest u in deze special meer over de ambitieuze plannen van de Venrayse hockeyvereniging MHCV en is er aandacht voor het eerste herenteam van tafeltennisvereniging Summa/ Red Stars. De redactie wenst u veel leesplezier! Trainer: Rinus Ceelen Klasse: Hoofdklasse (veldcompeti- tie)/ Hoofdklasse (zaalcompetitie) Selectie: Selectie: Petra van der Haghen, Linda Houben, Rian Derikx, I Moniek Houben, Yvonne Theunis, Kim Hendrix, Aniek Drabbels, Nancy Litjens, Mandy Litjens en Caroline Michels Zuur was het. De korfbalsters van SVOC waren afgelopen sei zoen dicht bij promotie, maar op het veld werd het kampioen schap op een haar na gemist. En ondanks een drietal beslissings wedstrijden stond het team met lege handen. Of zoals speelster en jeugdtrainster Kim Dircks zegt: "Het was een seizoen van alles net niet." Hoe kijk je terug op jouw eigen prestaties? "Met gemengde gevoelens. In het begin van de zaalcompetitie was ik geblesseerd. En op het veld speelde ik goede en minder goede wedstrijden. Ik stond wel ik het vak waarin ik graag wilde staan, dus daar was ik blij mee. Jammer genoeg zijn de puzzelstukjes in de promotie-/degradatiewedstrij- den net niet op hun plaats gevallen." Wat is jullie doel voor het nieuwe seizoen? "Wij willen gaan voor een plek bij de eerste drie. En eerlijk gezegd hoop ik ook stiekem op een promotie. Ik heb vertrouwen in ons team en dit is ook de basis waarmee we aan de slag Trainer: Meine Jonkers Klasse: Overgangsklasse (veld- I competitie)/ Overgangsklasse (zaal competitie) Selectie: Yvonne Classens, Astrid Classens, Linda Claessens, Kim Dircks, Mar- lou Geerets, Klaartje Philipsen, Anke Wennekers, Debbie Wismans. willen." Zijn jullie klaar voor de competitie start? "We zijn goed op weg. De eerste oefenwedstrijden zijn achter de rug. We zoeken wel nog naar de beste samenstelling, wie in welk vak komt te staan. Belangrijk is om vertrouwen naar elkaar uit te spreken na zo'n domper aan het einde van het vorige seizoen. Ook naar de trainer toe." Is er veel veranderd in de samen stelling van het team? "Een speelster is vertrokken naar een andere club en een andere is gestopt. Vorig jaar hadden we een selectie van tien speelsters. Eén speel ster is naar het tweede gegaan en een jeugdspeelster uit de A1 van vorig jaar heeft ons team versterkt. We hebben besloten dit seizoen in te gaan met acht meiden. Zo'n selectie wakkert natuurlijk een concurrentiestrijd aan, maar dat heeft niet echt invloed op de sfeer in het team. Je maakt nu eenmaal leuke en minder leuke dingen mee. En het geeft power om extra goed je best te doen." Wat is de kracht van jullie team? "Wij kunnen goed met elkaar over weg, we zijn vriendinnen. Als iemand iets kwijt wilt, kan dat. Ook buiten het korfbal hebben we contact met elkaar. Dat zorgt ervoor dat je vertrouwen in elkaar hebt. En iedereen staat open voor kritiek." Welke rol heb jij in het team? "Ik speel nu zes jaar in dames 1. Ik heb steeds meer een rol als vakleider gekregen en dat bevalt me goed. Daar naast trainen meiden uit het eerste team ook zoveel mogelijk de jeugd Kim Dircks: "Wij willen gaan voor een plek bij de eerste drie." die wedstrijdkorfbal speelt. Ik doe dat al een paar jaar en dat is erg leuk en leerzaam. Ik vind het zo mooi om te zien dat ik deze meiden heb leren korfballen." Waarom ben jij gaan korfballen? "Ik speel als sinds ik vijf, zes jaar oud ben. Mijn moeder heeft altijd gekorfbald. En de club lag toen nog tegenover ons huis. Mijn vriendinnen korfbalden ook, dat gaf de doorslag. Korfbal is leuk, omdat je een teampres- tatie neerzet. Onze yell, 'met ELKAAR', staat ervoor om gezamenlijk te strij den en op die wijze de wedstrijd naar onze hand te zetten." Wat is het mooiste dat je met SVOC hebt bereikt? "In het seizoen 2006-2007 heb ik twee promoties in één jaar tijd mee gemaakt, zowel in de zaal als op het veld. En een seizoen eerder waren we al gepromoveerd. In twee jaar tijd gingen we van de tweede klasse naar de overgangsklasse. Zo zie je dat het beleid van de club z'n vruchten afwerpt. Bij SVOC zijn we gericht op progressie, op beter worden. Dat begint al bij de jeugd. Het is ook mooi om te zien hoe snel de jeugdspeel- sters leren." Wat doe je in het dagelijks leven? "Sinds een jaar werk ik in de gehan dicaptenzorg, met jongeren en jong volwassenen. Dankbaar werk om te doen." Hij zit veel in de auto. Drie keer in de week tuft hij heen en weer tussen zijn woonplaats Linne en Vierlingsbeek, in het Noord-Bra bantse land. Een probleem vindt de trainer van de selectie van korfbalclub DES dat echter niet. De Limburger is het gewend en vindt het een uitdaging om met de jonge groep van Door Een dracht Sterk aan de slag te gaan. Na een jaargang met veel kommer en kwel, wil Raymond Celak (39) de korfbalsters vooral het plezier in het spelletje teruggeven. "Trai nen en spelen met een lach, dan komen de punten vanzelf." Ja, natuurlijk. Ook hij wil winnen. Meer dan wie ook. Maar Raymond Celak beseft ook dat het vaandelschip van DES nou niet het meest succesvol le seizoen achter de rug heeft. Trainer Loek Flentge stapte in maart 2010 op, terwijl maar liefst acht speelsters de selectie vaarwel zegden. Terugblik ken op vorig seizoen heeft echter weinig nut, vindt Celak. "Er is van alles Trainer: Raymond Celak Klasse: eerste (veldcompetitie)/ eerste (zaalcompetitie) Selectie: Susan Barten, Marloes Broeren, Milou Broeren, Sandra van Buytene, Monique Deenen, Rianne Jans, Didi Jansen, Sanne Koopmans, Laura Lamers, Anne Lensen, Susan Martens, Jody Nillesen, Mandy Oudenhoven, Eva Rijbroek, Sanne Rijbroek, Aniek Roelofs, Inge Rou- wens, Carolien Verbeeten en Linda Vloet. en TOG gaan strijden om de titel, wij moeten ons richten op een plaats in de subtop en vooral op het verbete ren van het spelniveau. Het samenspel kan nog veel beter. Als dat lukt en we samen een plezierig seizoen beleven, ben ik erg tevreden." Raymond Celak: "De selectie van DES heeft veel potentie. Het is een leergierige groep, die ik met mijn ervaring en kennis graag naar een hoger niveau wil tillen." gebeurd, maar het heeft geen zin om daarover nog langer te zwartepieten. DES moet vooruit, met een jeugdige selectie, die enthousiast aan de trainin gen en oefenwedstrijden is begonnen. Ja, we hebben er in de voorbereiding hard aan getrokken, zeker op conditi oneel gebied. Maar net als ik hebben de dames er zin in, ook zij willen het vorige seizoen zo snel mogelijk verge ten en een frisse start maken. Ze heb ben de drive weer terug." De oefenmeester, die zelf speelde bij de gemengde korfbalvereniging Excelsior in Sittard en met die club stad en land afreisde om wedstrij- den te spelen, nam het roer enkele wedstrijden voor het eind van de veldcompetitie over. Na het vertrek van Flentge, in wie een groot aantal korfbalsters het niet meer zagen zit ten, trof hij een uitgebluste groep aan. "Er zat geen pit meer in. Het was een dooie boel bij DES, terwijl korfbal juist zo'n leuke sport is. Maar je moet het met z'n allen doen, dat is ook de boodschap die ik probeer uit te dra gen. Samen sta je sterk en kun je veel bereiken. Samen lol hebben is de basis van succes." Celak, die vorig jaar trainer/coach was van de gemengde korfbalvereni ging Ready'60 in Roermond en daar voor onder meer drie jaar werkte bij HBSV in Hout-Blerick, richt zijn vizier dit seizoen puur op DES. "Met het trai nen en coachen van de selectie, ben ik drie keer per week bezig. Daar kan ik geen andere club meer bij hebben. Of ik tevreden ben met wat ik tot nu heb gezien? Ja, de selectie heeft veel potentie. Het is een leergierige groep, die ik met mijn ervaring en kennis graag naar een hoger niveau wil til len. Nee, een kanshebber op de titel in de eerste klasse van de veldcom- petitie zijn we zeker niet. Flash, Geko Oranje Wit heeft smaak te pakken Caroline Michels is een 'oude rot' in de hoofdmacht van Oranje Wit. De ervaren korfbalster maakt zich op voor haar achtste seizoen in het eerste team van de Leunse vereniging. Over de ambities van Oranje Wit in de hoofdklasse hoeft ze niet lang na te denken: "We gaan natuurlijk altijd voor de titel, maar met een top 3-positie zijn we heel tevreden." Oranje Wit heeft het afgelopen seizoen goed gepresteerd. Twee jaar na de promotie uit de eerste klasse vonden de Leunse korfbalsters zich al terug op de derde plaats in de veld- competitie. Tot grote tevredenheid van het team, vertelt Caroline Michels. "We hebben hard gewerkt om de top van de hoofdklasse te halen. Komend seizoen willen we een volgend stapje zetten: weer top drie. Als club ga je natuurlijk altijd voor het beste, dus stiekem hoop je wel op een kampi oenschap. Onze promotie naar de Caroline Michels: "Onze promotie naar de hoofdklasse twee jaar gele den is voor mij het hoogtepunt uit mijn korfbalperiode." hoofdklasse twee jaar geleden is voor mij het hoogtepunt uit mijn korfbal periode. Het zou geweldig zijn om zoiets nog eens mee te maken.." Het sterke collectief moet ook komend seizoen de basis voor de suc cessen van Oranje Wit worden. "We steken onze koppen bij elkaar en gaan ervoor. Ook als we achter staan, laten we ons er niet onder krijgen. Wat mij opvalt, is dat wij regelmatig flink hebben weten terug te knokken als we tegen een achterstand aanke ken. Samen halen we het beste uit onszelf. Dat komt ook omdat we een echt vriendinnenteam zijn. We gaan vaak samen iets drinken en organi seren gezellige feestavonden. Dat is goed voor de teambuilding, en dat zie je terug in de wedstrijden." "Ik korfbal sinds ik een jaar of acht, negen ben," vertelt Caroline Michels. "De keuze voor korfbal was niet bewust, al was er niet veel te kiezen in Leunen als het om sport gaat. Dit wordt mijn achtste seizoen in het eer ste team. Naast korfbal werk ik thuis in onze eigen zaak, boomkwekerij Michels. Na mijn opleiding commerci- ele economie heb ik besloten thuis in de zaak te gaan werken, met als doel deze in de toekomst over te nemen. Dat bevalt goed." Oranje Wit is volop in voorberei ding op het nieuwe seizoen. "Ik ben tevreden over ons team. Twee erva ren speelsters zijn gestopt en we hebben twee jonge meiden daarvoor in de plaats gekregen. Er wordt flink getraind om deze meiden echt onder deel van ons team te maken. Dat ziet er goed uit, ik denk dat we op tijd in vorm zijn voor de competitie. En dat moet ook, willen we voor een toppo sitie mee kunnen doen." Het vertrouwen moet goed zijn De Peelkorf slaagde er afge lopen seizoen niet in om te pro moveren naar de topklasse van het dameskorfbal. De twee beslis singswedstrijden gingen verloren. Wat restte was een mooi seizoen, de titel in de hoofdklasse B en de wetenschap dat het team dit jaar opnieuw kan strijden voor het kampioenschap. Paula van Vegchel (19) kijkt uit naar de nieuwe uitdaging om pro motie af te dwingen. Hoe kijk je terug op het voorbije seizoen? Trainer: Bert Weeren Klasse: Binnen- en buitencompeti tie Hoofdklasse Selectie (senioren 1 en 2): Kim Kusters, Loes Elbers, Lisa Verlijsdonk, Linda Verlijsdonk, Rozan Versteegen, Vera Claessens, Stefanie Romme, San dra Smits, Loes Gommers, Moniek Peeters, Nicole Tielen, Sharon Wis- mans, Rian Litjens, Renee Wilmsen, Anja Romme, Chantal Tilleman, Kell Marcellis, Marloes Wilmsen, Marian ne Potten. Paula van Vegchel:"We gaan altijd voor de overwinning." "Ik vind dat ik een goed seizoen heb gedraaid. Buiten ging het heel goed, indoor was het wat minder. In het zaalseizoen worstelden we met het vertrouwen in het team. Als dat niet helemaal goed zit, merk je dat in het spel. Daar hebben we bewust aan gewerkt. Dat heeft vervolgens geleid tot goede resultaten op het veld." Wat is de kracht van jullie team? "Het is een heel gezellig team. Die gezelligheid koppelen we aan wils kracht: we gaan altijd voor de over winning." Waarom ben jij gaan korfballen? "Ik ben begonnen toen ik zes was, dus ik korfbal al dertien jaar. In een dorp als Ysselsteyn is er weinig keuze qua sporthobby's en dan kom je als meisje snel bij korfbal uit. Maar het is wel een leuke sport, zeker als je er aanleg voor hebt. Dan wordt het steeds leuker. Ik heb zo'n zes jaar in het regionaal team gespeeld. Afge lopen jaar was ik zelfs geselecteerd voor het nationaal team. Je leert dan heel veel van elkaar, het zijn allemaal getalenteerde speelsters." Hoe is het om zo'n lange tijd in een team te spelen? "Leuk, omdat het altijd gezellig is. Onze selectie bestaat uit het eerste en tweede team, waaruit de beste speel- sters worden geselecteerd. Iedereen moet daarom z'n best doen, er is altijd competitie. Je kunt niet even rustig aan doen, want dan kan je plek wor den ingenomen." Wat is het doel voor het komend seizoen? "Kampioen worden en proberen te promoveren. We hebben een nieuwe trainer en dit is een nieuwe start voor ons. We hebben een redelijk vast eer ste en tweede team, maar iedereen probeert toch een plekje in de hoofd macht te krijgen." Is het team al klaar voor de nieuwe competitie? "Op dit moment is de conditie nog niet helemaal op peil. Daar werken we nu aan. Er zijn enkele speelsters gestopt en nieuwe meiden bijgeko men. Iedereen moet op elkaar inge speeld raken, dat kost tijd en geduld." Wat is het mooiste dat jij met je team hebt bereikt? "Ik denk toch wel het kampioen schap van afgelopen seizoen. Binnen hebben we ontzettend hard moeten werken en buiten ging het heel goed." Wat doe jij in het dagelijks leven? "Ik studeer voeding en diëtiek. Ik ga een half jaar cursussen volgen over sportvoeding. Heel interessant en natuurlijk ook handig voor mijn eigen sport. Het is goed om te weten wat je moet eten en op welke momenten."

Peel en Maas | 2010 | | pagina 19