Gemeente Venray Aïl wM: Plasticinzameling ligt op koers 'L i i k Fotowedstrijd Laatste fase reconstructie Westsingel Centrumafsluiting Loting bouwkavelsVeulen Doe mee aan het bedrijven netwerk 'Energiezuinig Venray' Informatieverstrekking historisch archief Kijk ook op www.venray.nl Raads- en commissieleden op bezoek in asielzoekserscentrum PEEL EN MAAS Donderdag 9 september 2010 - Pagina 17 Gemeentehuis Openingstijden m *9 I I Maandag 13 september starten de werkzaamheden voor de vierde en laatste fase van de reconstructie Westsingel. Het wegvak tussen de Kempweg en de Langstraat wordt hierbij afgesloten en het verkeer wordt omgeleid via de Langstraat, Weg in de Berg en de Kempweg. In deze fase van de reconstructie Westsingel wordt er een regenwaterriool aangelegd. Aan de westzijde van dit gedeelte wordt een vrijliggend fietspad aangelegd en voor de aanwezige woningen komt een parallelweg te liggen. De werkzaamheden duren tot eind december, waarna de gehele Westsingel weer opengesteld wordt voor het verkeer. De tekeningen van de reconstructie Westsingel fase vier liggen ter inzage bij de publieksbalie van het gemeentehuis. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Publieksdiensten. Wjyy/f/ -£Vs Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 36 1E jf Het gaat goed met de inzameling van het plastic afval in Venray. De eerste acht maanden van 2010 is al ruim 286.000 kilo afval opgehaald en weggebracht. Een jaar geleden was dat in dezelfde periode 118.000 kilo. Steeds meerVenraynaren houden dus het plastic verpakkingsafval apart. Sinds enkele maanden kunnen ze daarbij kiezen: zelfwegbrengen naar één van de terminals of onder grondse containers in de gemeente en/ofverzamelen in de speciale Vanwege het succes van de fotowedstrijd van vorig jaar organiseert de gemeente dit jaar weer een fotowedstrijd. Ditmaal is het thema: Venray, stad en dorpen. De drie beste foto's worden beloond met een waardebon én met een eervolle vermelding geplaatst in de gemeentegidsvan 2011. Venray is stad én dorp. Waar houdt u het meeste van? Van de stadse levendigheid in het centrumgedeelte of de kleinschaligheid van de dorpen? De drukte op de Venrayse kermis of de stilte in de bossen? De auto's voor het verkeerslicht of de koeien in de wei? Laat het ons zien op een zelfgemaakte foto! Spelregels - u woont in de gemeente Venray - u levert maximaal twee foto's in - u werkt niet bij de gemeente Venray - u fotografeert in Venray en/of zijn dorpen - u levert de foto's digitaal aan, in JPEG/JPG formaat (minimaal 300 dpi of 1,2 MB) - u vraagt personen die u foto grafeert om toestemming voor publicatie - u geeft de gemeente toestemming de foto's te gebruiken in andere media. Hoe doet u mee? Mail uw foto('s) vóór vrijdag 17 september 2010 naar gemeente@ venray.nl met als onderwerp 'Foto wedstrijd gemeentegids'. Vermeld uw naam en adres. Als u wint, krijgt u in week 43 bericht per e-mail. Voor meer informatie neemt u contact op met de afdeling Publieks diensten. Op maandag 11 oktober is het zover. Dan gaat de centrumafsluiting in bedrijf. Met de afsluiting wordt het centrum nog aangenamer om te winkelen en te wandelen. Vanaf dan komen er dagelijks palen uit de grond en kunnen auto's het centrum niet meer betreden tussen bepaalde tijden. Op deze manier is het hele centrumgebied het rijk van het winkelend publiek. Laden en lossen kan op maandag tot en met zaterdag, 's ochtends van 6.00 tot 12.00 uur. Ook 's avonds rond sluitingstijd van de winkels is het centrumgebied één uur toegankelijk. Dit zijn de zogenoemde venstertijden. Toegang via pasje Bewoners en ondernemers binnen het centrumgebied krijgen binnenkort pasjes waarmee zij bij hun woning of bedrijf kunnen komen. Zij ontvangen hierover eind deze week per post meer informatie. Ook hulpdiensten, brandweer, politie en ambulance hebben een pasje, zodat ze altijd toegang hebben tot het centrum. Hulpdiensten kunnen in geval van noodhulp ook via de uitgangen het centrum in en bij grote calamiteiten gaan alle palen in één keer naar beneden. Afgesloten gebied Het gebied dat binnen de centrumafsluiting ligt, bestaat uit de Hofstraat, Marktstraat, Grote Markt, Grotestraat, Kleinestraat, Passage, Schoolstraat, Wilhelminastraat (tussen de Grotestraat en de Julianasingel), het Schouten straatje, Hensenius- en Schouwburgplein. In iedere windrichting komt één ingang en één uitgang. Het is de bedoeling dat pashouders bij die paal naar binnen en naar buiten gaan, die het dichtste bij hun bestemming ligt. Op deze manier is er zo weinig mogelijk overlast voor het winkelend publiek. Meer informatie over de centrumafsluiting en de toegangspasjes voor bewoners en ondernemers vindt u op www.venray.nl, klik rechts op de banner 'centrumafsluiting'. zakken die eens per vier weken worden opgehaald. Twee ophaal- rondes hebben de perswagens van inzamelaar Sita er nu opzitten. In totaal haalden ze bijna 21.500 kilo boterkuipjes, shampoofiessen en andere plastic verpakkingen op. Minder vaak leegmaken Ook de eerste ondergrondse pers container voor plastic afval werkt prima. Het apparaat verscheurt en perst het plastic en dat scheelt veel ledigingen. Sinds de plaatsing zes weken geleden is de container twee keer geleegd. Voordien moest de container in dezelfde periode wel vijftien keer leeggemaakt worden. Ophaalrondes en perscontainer maken deel uit van een proef die tot einde van het jaar duurt. Daarna bekijkt de gemeente welke manier van inzamelen het beste en goedkoopste is. Gescheiden inzameling van plastic gaat in ieder geval door. Het verhaal is bekend: ongeveer 30 procent minder ledigingen van de restafvalcontainer. Dat kan u tientjes per jaar schelen. LJ- I De werkzaamheden voor de aanleg van de bouwweg en de bouw- kavels voor de tweede fase van de woningbouw Veulen zijn afge rond. De kavels worden in twee fasen uitgegeven. Gestart wordt met uitgifte van zeven kavels gelegen aan de noordzijde van het plan, tussen de Voerleberg en De Vlies. Inschrijving voor deze loting kan vanafvrijdag 10 september tot en met vrijdag 8 oktober 2010. De grootte van de kavels varieert van minimaal 241 m2 tot maximaal 428 m2 en de grondprijs bedraagt 230 euro per m2, exclusief btw. Ze zijn bestemd voor de bouw van vrijstaande en half vrijstaande woningen en voor eigen bebouwing en bewoning. Daarom komen alleen particulieren voor de verkoop in aanmerking. De koper is verplicht de woning zelf, met eventuele gezinsleden, gedurende drie jaren na voltooiing van de bouw te bewonen. Inschrijving Per echtpaar of paar (samenwonende) partners mag zich slechts één persoon inschrijven. Bij constatering van een dubbele inschrijving vervallen beide inschrijvingen. Het inschrijfgeld bedraagt 53,55 euro. Dit bedrag wordt niet terugbetaald en ook niet verrekend. Zowel uw volledig ingevuld inschrijfformulier, als het inschrijfgeld moeten vóór 8 oktober 2010 door de gemeente zijn ontvangen. Wanneer beide ontvangen zijn ontvangt u een informatiepakket als bevestiging van uw inschrijving. Uiteraard kunt u, voordat u zich inschrijft voor de loting, dit informatiepakket bij de afdeling Publieksdiensten inzien. Loting Op maandag 11 oktober 2010 om 19.00 uur, locatie gemeentehuis Venray, wordt via loting de volgorde bepaald op basis waarvan de zeven particuliere bouwkavels in het plan woningbouw tweede fase Veulen verkocht worden. De loting wordt verricht door notaris Mathijsen van notariskantoor Mathijsen Weijs Notarissen te Venray. Kleinere zakken gebruiken Zelf brengen of laten ophalen. Het kan allebei. Wat niet kan is het plastic bij de brengvoorzieningen dumpen. Helaas gebeurt dat nog teveel. De oranje Plastic Hero zakken zijn voor het ophalen. Ze passen niet in de openingen van de breng voorzieningen. Dus brengt u plastic afval weg, gebruik dan kleinere zakken, bijvoorbeeld van de super markt. Dan loopt u ook niet het risico op een bekeuring. Want afval dumpen naast de ondergrondse brengvoorziening is strafbaar. De gemeente Venray wil haar bewoners stimuleren om energie te besparen in hun bestaande woning. Daarom is een energie campagne opgezet met een reeks activiteiten zoals het laten maken van dakscans, het ver strekken van energiesubsidie en het opzetten van een bedrijven netwerk. Het bedrijvennetwerk zal bestaan uit bedrijven uit de gemeente Venray die, tegen een gereduceerde prijs, energiebesparende maatregelen kunnen uitvoeren ofdoe-het-zelf producten aanbieden om zo bewoners te stimuleren tot energie besparing in hun woning. De gemeente zorgt voor de promotie van het netwerk en de aangesloten bedrijven, zodat bewoners bij het overwegen van energiebesparende maatregelen als eerste denken aan de leden van het bedrijvennetwerk. Informatiemiddag bedrijven Bedrijven die actief zijn in de particuliere bouw- en/of renovatie branche en die geïnteresseerd zijn in deelname aan het bedrijvennetwerk zijn van harte uitgenodigd voor de informatiemiddag op 27 september van 15.00 tot 17.00 uur in het gemeentehuis van Venray. Tijdens deze informatiemiddag worden de energiecampagne en het bedrijven netwerk verder toegelicht. Wilt u zich uiterlijk 17 september aanmel den voor deze bijeenkomst? Dat kan telefonisch bij de afdeling Publieks diensten op (0478) 52 33 33. Het gemeentearchief beheert een deel van het culturele erfgoed van Venray. Het archief herbergt een schat aan informatie over de geschiedenis van Venray en zijn bewoners. U kunt er archiefstukken inzien, maar ook boeken, kranten en beeldmateriaal. Ook beheert het gemeentearchief in Venray archieven van de gemeente Meerlo- Wanssum. Het gemeentearchief biedt veel bronnen voor stamboomonderzoek, niet alleen uit Venray, maar ook uit omliggende plaatsen. De studiezaal van het gemeentearchiefis gevestigd in het gemeentehuis. Openingstijden: dinsdag t/m donderdag van 9.00-17.00 uur. U kunt de index op de burgerlijke stand van Venray (gegevens over geboorte-, huwelijks- en overlijdensakten voor zover openbaar) ook op onze website raadplegen via www.venray.nl, gemeentearchief (bij Quick links in de groene balk), databases, index burgerlijke stand. Kijk ook eens op www.rooynet.nl, waar u foto's, films en documenten vindt van onder andere het gemeentearchief. Zelfzoeken niet mogelijk? Inwoners die niet in staat zijn om zelfstandig onderzoekte doen in de historische archieven en collecties van de gemeente, kunnen een schriftelijk verzoek indienen om bepaalde naspeuringen te laten uitvoeren. U kunt een schriftelijkverzoek per e-mail vesturen aan gemeente@venray.nl of per briefaan: GemeenteVenray, Afdeling Publieksdiensten (gemeentearchief), Postbus 500 5800 AM Venray. De onderzoeksresultaten worden zo spoedig mogelijk toegezonden met de bijbehorende rekening. Kosten Voor elk kwartier of gedeelte daarvan dat aan onderzoek besteed wordt, bedragen de kosten 7,30 euro. Verder worden kosten in rekeningen gebracht voor het maken van A4-kopieën in zwart-wit (0,20 euro per stuk) en in kleur (1,10 euro per stuk). Op 3 september bezochten leden van de gemeenteraad en de commissies het asielzoekerscentrum in Gilze en Rijen. Zij werden ontvangen en rondgeleid door het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) en twee collegeleden van de gemeente Gilze en Rijen. Er was volop gelegenheid om vragen te stellen en een beeld te krijgen van de dagelijkse gang van zaken in een asielzoekerscentrum. Aanleiding voor het bezoek was de mogelijke komst van een asielzoekers centrum op het St. Annaterrein in Venray. Het COA onderhandelt op dit moment met GGZ, eigenaar van het St. Annaterrein. Meer informatie over de opvang van asielzoekers is te vinden op de website van het COA: www.coa.nl. Hier kunt u ook een virtuele rondleiding door een asiel zoekerscentrum volgen. week 36 adv.indd 17 08-09-2010 17:12:23

Peel en Maas | 2010 | | pagina 17