Eefje winnaar fotowedstrijd Droombruiloft Lieke en Maria De strijd tegen kanker gaat door Eerste lustrum Keizersveld Open Beste praktijkopleider Nieuw in De Bleek: Kids Co Weight Loss Challenge Muziekreizen Ghielen Venraynaar wint Seat Ibiza PEEL EN MAAS Donderdag 2 september 2010 - Pagina 9 Eefje Doreleijers uit Venray is de vierde weekwinnaar van de fotowedstrijd die Combi Dom Melskens en nieuwsblad Peel en Maas deze zomer voor de acht ste keer houden. Zij stuurde een bijzondere vakantiefoto in, die in augustus 2010, na het afron den van haar afstudeerproject in Kaapstad (Zuid-Afrika), is gemaakt in Namibië. Eefje kwam samen met een aantal andere studenten - met wie ze een rondreis door het land maakte - midden in de woes tijn plotseling een hobbywinkel tegen. Buiten de winkel stonden enkele dieselauto's 'opgesteld'. Namens Eefje nam haar moeder Rita dinsdagmiddag de prijzen in ontvangst. Ze kreeg uit handen van Ron Koenen, redacteur van nieuwsblad Peel en Maas, een waardebon voor 100 gratis afdruk ken op het formaat 10x15 centi meter, beschikbaar gesteld door de Venrayse fotospeciaalzaak, een Rita Doreleijers ontvangt de prijzen uit handen van redacteur Ron Koenen van Peel en Maas. waardebon van vijftien euro voor een felicitatie op de Kabelkrant Venray en een boekenbon ter waarde van 12,50 euro. De laat ste twee prijzen zijn beschikbaar gesteld door nieuwsblad Peel en Maas. De komende weken worden nog een weekwinnaars bekendge maakt en de winnaars van de jury- en de publieksprijs. De hoofdprij zen zijn dit jaar een jaar lang gratis fotograferen en een Olympus -spiegelreflexcamera. Vakantiefo to's kunnen nog steeds worden ingeleverd bij Combi Dom Mels- kens aan de Schoolstraat in Venray. Misschien bent u wel de volgende winnaar? Foto 2: De winnende foto, gemaakt midden in de woestijn in Namibië. Reportage op Peel en Maas TV Ze kregen een echte droom bruiloft! Lieke en Maria Peek werden zaterdag door de stich ting Dreams4you en enkele bedrijven, waaronder de Witte Hoeve, Bakkerij Claessens, Intratuin Venray en Van den Munckhof BV, in het zonnetje gezet. Lieke, die is geboren als man, onderging in januari een geslachts operatie en wilde graag als vrouw met Maria in het huwelijk tre den. In juni werd bij Lieke echter nierkanker ontdekt en kreeg ze te horen dat ze hooguit nog een jaar te leven had. En dat terwijl ze net het gevoel had compleet te zijn. De wens van een vrien din van Lieke, Petra, was dat ze snel kon gaan trouwen en dat de huwelijksdag erg romantisch zou worden. Om die droom te kun nen verwezenlijken, diende Petra een aanvraag in bij de Stichting Dreams4you. Bij de Witte Hoeve ging de droom zaterdag in vervul- Lieke (l) en Maria. ling. Een Hummer stond klaar, net als de champagne en een diner voor familie, vrienden en beken den. En, het belangrijkste: natuur lijk gaven Lieke en Maria elkaar het jawoord! Dreams4you is opgericht door mensen die iets groots voor een ander willen doen. Iedereen die een volwassene met een levens bedreigende ziekte kent en hem of haar een onvergetelijke erva ring wil bezorgen, kan zijn of haar droom aanmelden. Informatie en dromen aanmelden kan via www. dreams4you.nl. Peel en Maas TV besteedt komend weekend aan dacht aan de droombruiloft. De uitzending begint zaterdag om 19.00 uur op Kabelkrant Venray en wordt om het uur herhaald tot zondagavond 23.00 uur. In deze uitzending komen onder meer Marc Deckers van stichting Dreams4you en briefschrijfster Petra aan het woord. Het kruiswegpark Trans Cedron aan de Meijerlaan in Oostrum is sinds 2001 een rijksmonument. Administratief worden in het park echter drie rijksmonumen ten onderscheiden. Dat zijn de grot met Calvarieberg (com plexonderdeel 1), 11 kapellen met kruiswegstaties (complexon derdeel 2) en het toegangshek (complexonderdeel 3). Het park werd in 1909 gesticht door rec tor Meijer. De Meijerlaan waaraan het park is gelegen, is naar hem vernoemd. De aanleg was ter ere van het jubileum van de kroning van het miraculeuze Mariabeeldje O.L. Vrouw van Oostrum. De stich ting in 1909 betrof aanvankelijk een eenvoudige aanleg met grot. In de jaren 1912-1916 werd het park ingevuld met statiekapel len. Die statiekapellen vertonen invloed van neogotiek. De grot met Calvarieberg, uitgevoerd in zogenaamd 'rotseerwerk' en de meeste cementstenen beelden zijn afkomstig van de firma P. Ver braak uit Tilburg. De kapellen zijn uitgevoerd door de aannemer/ architect A. Martens uit Venray. De reliëfs in de kapellen worden toegeschreven aan beeldhouwer Carl Walter uit Trier. Het toegang hek uit 1909-1916 is volledig uit smeedijzer opgebouwd en bezit enige invloed van Art Nouveau. Het kruiswegpark is grotendeels tot stand gekomen door giften en heeft vaak gefungeerd als rust punt voor bedevaartgangers en als ceremoniële plek voor processies. Het park vormt thans de entrée naar de aan de zuidwestzijde van het park grenzende parochiebe graafplaats, die in het jaar 1921 in gebruik is genomen. Alphons Meijer was rector in Oostrum van 1908-1915. In die periode hield hij een dagboek bij. Aan een uittrek sel van dat dagboek zijn enkele, hierna volgende, fragmenten ontleend ter illustratie van bede vaarten naar Oostrum en van de totstandkoming van het kruisweg park. Jaar 1912: Kapellen voor de kruiswegstaties op Trans Cedron zullen gebouwd worden naar "een zeer eenvoudig en schoon plan" van de heer Martens uit Venray. Ze zouden kosten 300 mark of 180 gulden. Eerste schenker: mevrouw Lucie Janssens Kruisberg Beesel, tweede: Laurence en Mini Frans- sen Munsterstraat Roermond. Op 8 april bracht de meid Wilhelmina Loonen met haar zus Bertha Loo- nen uit Leunen het geld van de gezusters Franssen uit Roermond voor de vierde statie. Processie uit Overloon. Processie uit deke naat Purmerend. Jaar 1913: Willem Weijs uit Spraeland gaf 180 gulden voor de derde statie. Frans Poels, leerlooier, gaf 180 gulden voor statie of doopvont. Kerkmees ters Mart Camps Lull, Jacob van de Voort en Wilh. Loonen geven met Ed Camps een kapelletje. Sub Matris Concilio, Amsterdamse Vaandelwacht en wielrijders club komt op 20 juli met de fiets ter bedevaart en fietst dan door naar Kevelaer. 50 mannen en een vrouw. Voetprocessie uit Helmond, 300 personen, ook zij lopen door naar Kevelaer. Foto en tekst: Frans de Roos. Bronnen: Monumentenregister, Kerkgebouwen in Limburg, Kerk bestuur O.L.V. Geboortekerk. Stichting Venray Monumentaal (SVM): secretariaat Vliezenweg 1 5801 JC Venray, e-mail: venray- monumentaal@live.nl Dit jaar wordt de jaarlijkse collecte voor KWF Kankerbe strijding gehouden van 6 tot 11 september. Op de zondag voorafgaand aan de collecte week trekt de 110 kilometer lange fietstoer van Ride for the Roses door de gemeente Venray. De opbrengst van de sponsor- tocht Ride for the Roses wordt overgedragen aan KWF Kanker bestrijding. Mede door de extra publiciteit voor dit fietsevene- ment hoopt de afdeling Venray ook dit jaar weer op een goede opbrengst van de collecte. Het geld dat ingezameld wordt, is bestemd voor onderzoek naar en voorlichting over kanker. In de loop der jaren zijn patiënten verenigingen ontstaan die zich inzetten voor steun aan kanker patiënten. KWF Kankerbestrijding ondersteund deze verenigingen via hun overkoepelende organisa tie. Dankzij jarenlang onderzoek is de kans op genezing van de meeste vormen van kanker aan zienlijk gestegen. Maar toch is er nog een lange weg te gaan voor dat kanker niet meer een levens bedreigende ziekte is. Zoals elk jaar zullen collectanten aanbellen aan vrijwel elk woning in Venray. Vele vrijwilligers zijn meerdere avonden op pad. Maar toch zal niet overal een collectant aanbel len Daarom is de afdeling Venray op zoek naar nieuwe collectanten. Met enkele uren van uw tijd kunt u een daadwerkelijke bijdrage leveren aan de strijd tegen kan ker. Vrijwilligers kunnen zich als collectant opgeven bij mevrouw E. Stoks-Stijvers, Oude Oostrum- seweg 42A 5802 CD Venray, telefoon 586659. Dit jaar zijn er huis aan huis geen collectezakjes verspreid. Maar collectanten heb ben er een beperkt aantal bij zich voor als u uw gift in een zakje in de collectebus wilt doen. Mist u de collectant, dan kunt u ook een bijdrage overmaken op bankre kening 173924522 ten name van KWF afdeling Venray. Dinsdag 14 september wordt voor de voor de vijfde keer het Keizersveld Open Golftoernooi gespeeld. Een lustrum dus voor een toernooi waar de onder nemers, niet alleen afkomstig van Keizersveld, zich op een informele wijze treffen, al dan niet met hun relaties. Terugkijkend op de vier voor gaande jaren is de organisatie van mening dat het toernooi een vaste plek heeft gekregen op de agenda van tal van ondernemers. Het toer nooi, dat plaatsvindt op de Golf- horst in America, is niet alleen een sportief evenement. Natuurlijk, de onderlinge golfcompetitie staat voorop, maar de gezelligheid in deze landelijke omgeving in com binatie met de culinaire hoogstand jes mogen er zeker wezen. Het toernooi is oorspronkelijk opgezet voor ondernemers die op Keizers- veld zijn gevestigd. Door de jaren heen werd echter ook de interesse van andere ondernemers groter waardoor het toernooi, de naam zegt het al, ook voor hen werd opengesteld.Wilt u als ondernemer nog deelnemen aan dit toernooi, dan kunt u zich aanmelden tot 10 september bij het secretariaat, j.joosten@koenenenco.nl Op 23 augustus zijn drie praktijkopleiders genomi neerd die meedingen naar de eretitel Beste Praktijkoplei der 2010 van Kenteq. De drie zijn A. Kemner, werkzaam bij Lascentrum De Kempen in Hapert, L. Reijmer, werkzaam bij Numac Nederland BV in Venray en A. Schepers, werk zaam bij Melamo BV in Hel mond. De deskundige jury bestaande uit vertegenwoordigers van Ken- teq en het Maas Geesteranus Fonds bogen zich over de aanmel dingen. Na de jurybezoeken in september zal duidelijk worden wie de eervolle vermelding Beste Praktijkopleider in ontvangst mag nemen. Bij de verkiezing van Beste Praktijkopleider is sprake van een eerste, tweede en derde prijs waar voor bedragen beschikbaar zijn gesteld van respectievelijk 2000, 1000 en 500 euro. De bekendma king vindt plaats op 2 november. Kenteq is het kenniscentrum voor technisch vakmanschap. Kenteq ontwikkelt en vertaalt kennis en draagt die over aan zijn klanten in de techniek als een soort kennis makelaar. De Stichting ir. W. Maas Geesteranus Fonds houdt de her innering levend aan wijlen ir. W. Maas Geesteranus en zijn bijzon dere verdiensten voor de ontwik keling van het beroepsonderwijs en de vakopleiding voor jongeren. Vakmanschap en persoonlijke kwaliteiten beschouwde hij als onlosmakelijk verbonden. De met Kenteq samenwerkende stichting kent elk jaar prijzen toe aan prak tijkopleiders met een bijzondere staat van dienst en treedt op als jury bij de verkiezing van Beste Leerbedrijf en Beste Praktijkoplei der van het jaar. Woensdag opende in De Bleek de nieuwe schoenen zaak Kids Co. Kids Co is een initiatief van Van de Ven Schoenmode en richt zich met name op kinderschoenen. Van de Ven is al meer dan 35 jaar actief in Venray en is een ver trouwd adres als het gaat om kwa liteit en service. Voor deze nieuwe zaak, dit voorjaar werd ook al een zaak aan het Schouwburgplein geopend, is bewust gekozen voor de betere kinderschoenen. Mer ken zoals Red Rag, Yellow Cab, Bumpers, Clic en Bunnies vormen een belangrijk deel van de collec tie. Bij kinderen is vooral de voet meting belangrijk. Dat gebeurt bij Kids Co electronisch in de lengte en de breedte. Bij Kids Co kunt u terecht vanaf maat 17 tot en met 40. Naast kinderschoe nen is Kids Co ook het adres voor trandy en modische dames schoenen voor elke leeftijd. Mus tang, S'Oliver, SPM en JeJe vormen een kleine greep uit de collectie. Behalve damesschoene heeft Kids Co ook accessoires zoals tas sen, riemen, beenwarmers maar ook stoere kinderjacks. Kids Co staat bovendien garant voor een deskundig voetadvies door goed opgeleid personeel. Kids Co is gevestigd aan De Bleek 13/15. Openingstijden zijn- ma. 13.00-18.00 uur, dinsdag t.m. donderdag 9.30-18.00 uur, vrij dag 9.30-21.00 uur en zaterdag 9.30-17.00 uur. Na het succes van de cursus Afvallen in competitieverband in Boxmeer en Bergen, organi seren Paula Arts en Angela van Hoostraten (verpleegkundigen en welzijnscoaches) in septem ber wederom deze Weight Loss Challenge, maar dit keer met een uitbreiding naar Mook en Milsbeek en Venray. Zij doen dit in samenwerking met de welzijnscoaches Josien Bos, Floor Bours, Rona en Sabine Eijkelhoff, Elze Schouten en Chantal Steemers. De Weight Loss Challenge is een fantastische uitdaging om op een verantwoorde manier in twaalf weken blijvend gewicht te verlie zen. De deelname aan de weke lijkse workshops is de sleutel om te leren wat de belangrijke feiten zijn van goede voeding. Vooral ook wordt aandacht besteed aan de problematiek rondom langdu rige gewichtsbeheersing. Tijdens deze bijeenkomsten motiveren en stimuleren de deelnemers elkaar onder leiding van een persoonlij ke coach. De drie deelnemers die procentueel het meeste gewicht verliezen, ontvangen een leuke geldprijs. De kosten voor twaalf weken zijn 60 euro. Op de loca tie in Venray, Laco sportcentrum De Sprank, kan dit tevens worden gecombineerd met een zwem en/of bewegingsprogramma. Het programma is voor vrouwen en mannen die willen afslanken en met elkaar plezier willen hebben tijdens deze gezonde competitie. Het bevat alle elementen, waar door ze op een gezellige, sportieve en verantwoorde manier aan hun gewicht kunnen werken. Gaat u de uitdaging aan? U kunt zich individueel opge ven, maar ook als groep: familie, vriend(inn)en, collega's. De chal lenge start op 22 september. Voor informatie/aanmelding: www.wlc- zuidoost.nl Voor het achtste jaar orga niseert Ghielen Touringcar- bedrijf in het najaar (28 sep tember t/m 3 okober en 5 t/m 10 oktober 2010) speciale muziekreizen naar de Alpen- landischer Musikherbst in Ell- mau am Wilden Kaiser in Oos tenrijk. Het programma ziet er als volgt uit: eerste dag: heenreis. De twee de dag is er 's middags een verras sende excursie en 's avonds een Tiroler Abend in de feesttent in Ellmau met onder meer 'Tiroler Brettljause', volksdansgroepen en muzikanten uit de omgeving van Ellmau. De volgende dag is er een boottocht over de nabijgelegen Achensee, gevolgd door 's avonds een 'Starparade' met onder meer Schlagersanger Oliver Thomas, de Zwitserse Maria Cathomen en Andy Borg. De volgende dag is er een tocht met de kabelbaan op de Hartkaiser (1550 meter) voor een fruhschoppen 'op hoog niveau'. 's Avonds 'Musikantengaudi' met onder meer optredens Frank Petersen, Marc Pircher en de Zil- lertaler. De vijfde dag volgt een bezoek aan de traditionele 'Bau- ernmarkt' in Ellmau met 's avonds, als hoogtepunt van deze muziek- reis, het 'Wilder Kaiser Gala' met onder meer optredens van Maria da Vinci, die Edlseer uit de Stei- ermark en natuurlijk de man uit Kitzbuhel, Hansi Hinterseer. Op de zesde en laatste dag vindt de terugreis plaats. Voor meer infor matie over de muziekreizen of alle andere reizen van Ghielen Tou- ringcarbedrijf kunt u bellen met telefoonummer 077-3071988 of kijken op www.ghielen.nl. In de vakantiereisgids van Ghie- len Touringcarbedrijf staan naast de speciale fiets- en wandelvakan ties, bestemmingen in Oostenrijk en Duitsland, de verre bestem mingen, de rondreizen en steden- reizen, ook diverse mogelijkheden voor een korte vakantie in Neder land en België. In België kunt u met Ghielen naar Blankenberge aan de Vlaamse kust. De vijfdaagse reis (vertrek 20 september) is op basis van halfpension in het uit stekende in het centrum gelegen Hotel Alfa Inn. Het programma omvat onder meer een bezoek aan de stad Brugge en de Flanders Fieldroute rond Ieper onder lei ding van een gids. De driedaagse weekendreizen naar Gent zijn nieuw in het programma van Ghielen. Bij deze reizen verblij ven de gasten in het viersterren hotel Holiday Inn Expo. Naast de stad Gent staat er een hele dag Brugge op het programma. Deze weekendreizen zijn op basis van logies met ontbijt en vertrekken op 10 september, 22 oktober en 10 december. Gaat uw voorkeur uit naar een bestemming in Nederland, dan kunt u dit najaar nog een keuze maken uit twee verschillende reis doelen. Bij de zesdaagse volpensi- onreis naar Rijs in het Gaasterland in Friesland bent u verzekerd van een prachtig programma en een goede verzorging. U verblijft in het prachtig en rustig gelegen Hotel Gaasterland. Met excursies naar onder meer de Orchideeënhoeve, het Gevangenismuseum in Veen- huizen, Sonnema Berenburg, een dagje Texel en een boottocht over de Friese Meren is het programma gevarieerd en ongetwijfeld voor iedereen aantrekkelijk. Vertrekda tum: 20 september. Bij de vijfdaag se reis naar Vlissingen logeert u in het sfeervolle familiehotel Piccard, gelegen in het centrum vlak bij de boulevard. Het programma omvat een verrassende excursie op de heenreis, een bustour door Wal cheren, een demonstratie boter- babbelaars maken, een bezoek aan de Belgische stad Gent en een dagje Middelburg. Uiteraard is er ook volop tijd om de havenstad Vlissingen goed te bekijken. Ver trekdatum: 11 oktober. Voor een uitvoerige beschrij ving van deze en alle andere meerdaagse reizen kijkt u even op www.ghielen.nl of u belt met Ghielen Touringcarbedrijf, telefoo nummer 077-3071988. De over zichtelijke reisgids wordt u gratis toegezonden. Van de Licht Allicht De Dierenspeciaalzaken van Van de Ligt Allicht uit Venray en Wanssum gaan per 1 sep tember de samenwerking aan met een erkend en gediplo meerd gedragstherapeute voor honden en katten, Femke van Veen. Femke van Veen is gedragsad viseur, iemand die zich zowel op het gebied van honden als op het gebied van mensengedrag beroepsmatig bezighoudt. Femke van Veen richt zich vooral op het geven van adviezen en het begeleiden in de thuissituatie. Ze begeleidt mensen met honden met ernstig probleemgedrag om dit gedrag te doorbreken, door mensen advies te geven over het gedrag van hun hond en adviseert honden over het gedrag van men sen. Het verschil van de reguliere hondentherapeuten en Femke van Veen is haar vaardigheid in de omgang met mensen. Ze is goed in staat om te ontdekken wat mensen bezighoudt en beweegt. Ze leert mensen een goede leider voor hun hond te zijn, thuis, in het bos of op de hei. Vervolgens leert ze mensen hun hond op te voe den in en rondom het huis en ten slotte leert ze mensen hoe ze hun hond een aantal kunstjes zoals zit, af en blijf, kunnen leren. Als mensen hierna nog meer kunstjes willen leren, geeft ze hen het advies en begeleidt hen in deze keus, om naar een goede kynolo- genclub te gaan om daar samen met andere hondenliefhebbers elke week samen te trainen. Ook kunt u bij haar terecht voor advies over het gedrag van uw kat. "Wij zijn deze professionele samenwer king met een gedragstherapeute aangegaan, omdat er een grote behoefte is aan een laagdrempeli ge persoonlijke begeleiding", aldus Eric van de Ligt. Femke komt voor uw huisdier bij u aan huis of daar waar het probleem met uw hond is. Voor meer informatie kunt u terecht bij: www.americans.nl of www.vandeligtallicht.nl. Milieuvriendelijke zuivelverpakkingen van Jan Linders Jan Linders Supermarkten verpakt voortaan alle dag verse huismerkzuivel in kar tonnen verpakkingen met het FSC-keurmerk. Binnen enkele weken zijn alle zuivelkoelin- gen gevuld met deze milieu vriendelijke verpakkingen van de huismerken Melkan en Zui- velmeester. Een primeur op de Nederlandse markt! Jan Linders is lid van inkoopver eniging Superunie, die veertien aangesloten supermarktorgani saties vertegenwoordigt. Geza menlijk verkopen de leden van Superunie meer dan honderd mil joen van deze nieuwe, milieuvrien delijke verpakkingen op jaarbasis. Voor de productie van de nieuwe verpakkingen worden houtvezels (een natuurlijke, hernieuwbare grondstof) gebruikt. Het hout is afkomstig uit aantoonbaar verant woord beheerde bossen en daar om mogen de verpakkingen het FSC-keurmerk dragen. FSC (Forest Stewardship Council) is een inter nationale organisatie die verant woord bosbeheer stimuleert. FSC stelt wereldwijde standaarden voor bosbeheer op, met daaraan gekoppeld een keurmerk. Daar door is het materiaal traceerbaar vanaf de bron tot het eindproduct. Organisaties als het Wereld Natuur Fonds, Greenpeace en Rainforest Alliance steunen het FSC-systeem. Jan Linders streeft er de komende jaren naar om voor alle eigen ver pakkingen FSC materiaal dan wel 100% recyclebaar materiaal te gaan gebruiken. De FSC-verpakkingen waar Jan Linders voor heeft gekozen, zijn ook in een ander opzicht beter voor het milieu. De binnenzijde van de pakken is lichtbruin, omdat het karton niet gebleekt wordt. Dat zorgt uiteindelijk voor min der CO2-uitstoot, waarmee dus twee vliegen in één klap geslagen worden. Onlangs mocht een Venraynaar een gloednieuwe Seat Ibiza Eco- motive in ontvangst nemen uit handen van verkoopleider Reno Rongen van AutoArena Venray. Deze Seat Ibiza had de winnaar gewonnen tijdens Lotto's Onver getelijke Zaterdagshow met Carlo Boshard op 18 mei. In deze show maakte men kans op grote prij zen, zoals auto's en grote geldbe dragen. Carlo Boszhard presen teerde vanaf 1 mei deze grote spelshow op de zaterdagavond van RTL4. Het publiek in de stu dio werd opgedeeld in vakken en streed tegen elkaar. Een kandidaat speelde samen met Boszhard een spel, waarin geheugen, observatie en concentratie centraal stonden. Wat de kandidaat gewonnen had, won ook het hele vak. Tijdens de show werden 40 Seat Ibiza's ter beschikking gesteld. Een daarvan werd gewonnen in Venray. De lokale Volkswagen-dealer én Seat Service-dealer AutoArena in Ven ray mocht deze auto afleveren aan de gelukkige winnaar. Verkooplei der Reno Rongen van AutoArena Venray was trots deze mooie Seat te mogen afleveren aan de geluk kige winnaar. "Op vriendelijk ver zoek van de winnaar publiceren we niet zijn gegevens en dit res pecteren we", aldus Rongen. Koester uw monument a

Peel en Maas | 2010 | | pagina 9