Ride for the Roses Cor Linskens overleden Politie Utrecht fietst voor Stichting Hulphond Slecht weer spelbreker fSg Op de foto met Wout Poels Kerk in schijnwerper Helikopters oefenen Nog volop ruimte voor bedrijven in Limburg Ontmoet MakeBelieve Donderdag 2 september 2010 - Pagina 7 In de gemeenten Venray en Horst aan de Maas vonden afgelopen afgelopen weekend wederom de straattheater- fietstochten plaats. Het weer beloofde niet veel goeds voor het Limburg Festival. Deson danks fietsten een dertigtal durfals zowel in Venray als Horst aan de Maas de tocht. In Horst fietste zelfs de burge meester mee! De scootmobielroute in Horst aan de Maas werd gereden door een scootmobieler uit Venray. Dat het weer minder was deed niet af aan de kwaliteit van de Limburg Festival-acts, zegt Trudy Steeghs van het Toeristisch Platform Meerlo Wanssum. De acts trok ken, ondanks het regenachtige weer, toch nog zo'n 150 tot 200 bezoekers per plaats. Ook dit jaar Limburg heeft landelijk met 1.000 hectare - op Noord-Hol land na - de meeste ruimte voor nieuwvestiging of uit breiding voor bedrijven. Qua verkochte vierkante meters bedrijventerreinen in de afge lopen jaren staat Limburg lan delijk op een vierde plaats na Gelderland, Noord-Brabant en Zuid-Holland. Dit blijkt uit een nieuw over zicht van het economisch onder zoeksbureau Etil over de ont wikkeling van de 258 bestaande Limburgse bedrijventerreinen met een totale oppervlakte van ruim 8.500 hectare. Limburg blijkt nog volop ruimte te hebben, in elk geval voldoende voor twaalf jaar. Deze provincie steekt ook met een gemiddelde grondprijs van ruim 100 euro/m? gunstig af tegen het landelijk gemiddelde van 134 euro/m?. A la minuut is er in Limburg ruim 500 hectare startte het Limburg Festival op zaterdag in het centrum van Ven- ray. Om 14.00 uur begon de acro batische act Motionhouse. Vier jonge artiesten beelden uit wat je allemaal kunt meemaken als je reist met een metro. Helaas moes ten zij door een kleine regenbui hun act staken. De buizen van het metroframe waren nat geworden waardoor de acrobatische toeren levensgevaarlijk werden. Later in de middag trad Tumble Circus op aan de Maas in Blitterswijck bij Tante Jet. Een adembenemende maar ook lachwekkende act. Op de pauzeplaats in Geijste- ren werden circa dertig mensen meegenomen in de historie van het centrum van Geijsteren. Gids Peter Jacobs gaf als toegift een rondleiding door de kerk. Zelfs mensen uit de regio ontdekten hier nog zaken waarvan zij nooit beschikbaar voor nieuwvestiging of uitbreiding. Vooral op het ter rein Chemelot in Sittard-Geleen (100 hectare), maar ook op De Blakt in Venray (32 hectare). Het andere deel van de Limburgse voorraad moet nog bouwrijp wor den gemaakt. Om de markt niet te overvoeren wordt een pas op de plaats gemaakt voor plannen om nog eens 575 hectare nieuwe bedrijventerreinen aan te leggen, met uitzondering van Parkstad. Hier moet wel nog ruim dertig hectare nieuwe terreinen worden aangelegd Limburg loopt lande lijk voorop om bestaande bedrij venterreinen aantrekkelijker te maken. Van de 3500 hectare oudere bedrijventerreinen heeft al een groot deel een facelift gehad. Op dit moment worden plannen gemaakt om nog eens 2.000 hec tare op 33 locaties op te knappen. Hiervoor is een nieuw bedrijf hebben geweten. Tot slot de act in Venray op de Grote Markt. Elastic deed wederom een beroep op de lachspieren van de toeschouwers. Maar niet alleen de lachspieren, ook de toeschouwers zelf werden in de act betrokken. Op zondag startte het Limburg Festival met een muziekprogram ma op het Wilhelminaplein in het centrum van Horst. Om 14.30 uur vermaakte Joël Salom de kijkers met een jongleeract in Grubben- vorst. Hij had speciale buttons om zijn armen die muziek maakten als de ballen waarmee hij jongleerde op die buttons terechtkwamen. Samen met de toetsenist maakte hij een verrassend deuntje. Om 17.00 uur stal Claire de show met een acrobatiekact in het cen trum van Meerlo. Een gracieuze act waar het publiek op een sub tiele manier bij werd betrokken. opgericht; de Limburgse Her structureringsmaatschappij voor Bedrijventerreinen (LHB), die de gemeenten daar mee gaat helpen. Limburg investeert 46 miljoen euro in dit project. Om het onder nemers en bedrijven makkelijker te maken bij de keuze van een bedrijfskavel is een nieuw web portaal op internet ontwikkeld. Via dit portaal kan iedere onderne mer snel zien waar in Limburg of in de Brabantse, Belgische of Duit se grensregio een bedrijfskavel te koop staat, wat die grond kost per vierkante meter en wie de naaste buren zijn. Dit webportaal maakt ook het werk voor terreinbeheer ders makkelijker. Door de crisis zijn vorig jaar in Limburg minder bedrijventerreinen verkocht; 53 hectare tegen gemiddeld 82 hecta re jaarlijks. De meeste kavels wer den verkocht in Venray, Roermond en Venlo. De handel, industrie en bouw waren de grootste afnemers van grond in 2009. El Nino Del Retrete, die in Horst zou optreden om 19.00 uur, moest het optreden even uitstellen. Door een windhoosmelding besloot de organisatie dat het te gevaarlijk was om buiten op te treden. Café de Lange stelde snel de zaal ter beschikking, waardoor om 19.15 uur het optreden alsnog door kon gaan. El Nino Del Retrete werkte ook met diverse toeschouwers. Hij gaf vooral deze toeschouwers het gevoel dat ze zelf artiest waren. Na afloop was het buiten weer rustig en kon iedereen veilig naar huis vertrekken. Al had de brandweer nog even werk om de weg van Horst naar Tienray weer begaan baar te maken. Het Limburg Festi val is bedoeld om cultuur dichter bij de mensen te brengen. Door mensen op straat te laten genieten van gratis theater kunnen ze ken nismaken met de wereld van the- Open dag Vividus-Sport Het succes van de Venloop in de afgelopen jaren is mede het gevolg van het opzetten van de Running-Academy. Die is bedoeld om op een verant woorde manier de ongetrain de en/of onervaren loper op weg te helpen naar zijn/haar eerste tien kilometer, om ver volgens door te stromen naar de halve marathon van Venlo, die de status heeft gekregen van het officiële Nederlandse kampioenschap 2012. Vanaf het begin is Vividus-Sport nauw betrokken bij de begeleiding van de deelnemers aan de Run ning Academy op (para)medisch gebied, onder meer door lezingen te verzorgen op de informatieavon den. Na vijf jaar van ondersteu ning is Vividus-Sport de komende jaren zelf de sponsor van de Run ning-Academy. Het doel om de begeleiding van de lopers en trai ners naar een hoger plan te til len, om zo het aantal uitvallers te minimaliseren. Het grote ver schil is vooral de persoonlijke begeleiding. De therapeuten van Vividus-Sport lopen namelijk per soonlijk mee met de trainingen op zaterdag. Is er een blessure, dan nemen de therapeuten van Vividus-Sport direct maatregelen. Vividus-Sport houdt op zaterdag 11 september een open dag van 10.00 uur tot 14.00 uur in de van Millenstraat 6-8 te Venlo. Motionhouse in actie op het regenachtige Schouwburgplein. Vanwege de regen werd de act eerder gestaakt. ater. Daarnaast was de fietstocht eraan toegevoegd om de vele toe risten- maar ook de eigen inwo ners - kennis te laten maken met de omgeving. Zo was dit jaar extra aandacht besteed aan de historie van de nieuwe gemeente Horst aan de Maas, en in Venray aan een stukje historie van het 'nieuwe' Venrayse dorp Geijsteren. De gids over Geijsteren en het boekje over Horst aan de Maas kunnen op ieder tijdstip als het weer beter is alsnog gebruikt worden. Beide zijn niet alleen voor afgelo pen weekend, maar ook voor de lange termijn gemaakt. Binnenkort zijn beide te vinden op de website www.liefdevoorlimburg.nl. Bijzondere schilderwedstrijd Mannenkoor De Leudalzan- gers en teken- en schilder school Atelier Leudal, beide uit Heythuysen in de gemeente Leudal, houden gezamenlijk en voor het eerst Para-Pic- turma, een schilderwedstrijd voor mensen met een verstan delijke beperking. Para-Picturama richt zich op de in Limburg of Oost- Brabant wonende schilderende amateur kunstenaars met een verstande lijke beperking, waarbij het niet uitmaakt of ze in een instelling of thuis verblijven. De gekozen tech niek is acryl op een schilderdoek van 50x60 centimeter en circa 2 centimeter dik. Er wordt niet met een thema gewerkt, maar met een onderverdeling in landschap, figuur en portret, stilleven, die ren en fantasie. Een deskundige jury zal alle ingezonden werken beoordelen, met name op kleurge bruik, originaliteit en creativiteit. Op zaterdag en zondag 23 en 24 oktober 2010 zijn de ingezonden schilderwerken te zien in De Zaal, Sint Antoniusstraat 2, 6093 GA in Heythuysen. De officiële opening van de expositie vindt plaats op zaterdag 23 oktober 2010 om 11.00 uur. Inschrijven kan tot en met 15 september 2010. Voor meer informatie: Trudy Frenken, tele foonnummer 0475-440876 of 0653978190. Op zondag 5 september vindt de dertiende editie van de Ride for the Roses plaats, dit jaar georganiseerd in Venlo en omgeving. De teller staat inmiddels op 10.000 deelne mers, maar de organisatie hoopt dat dit er nog veel meer worden. Om zoveel mogelijk deelnemers de kans te geven om mee te fietsen, is het dit jaar voor het eerst mogelijk om op de dag zelf nog in te schrij ven. De Ride for the Roses is een fietstocht voor het goede doel waar iedereen -van jong tot oud, van ervaren wielrenner tot recre atief toerfietser- aan kan deelne men. De Ride for the Roses heeft een doel: gezamenlijk fietsen voor het goede doel. Duizenden deel nemers uit heel Nederland fietsen op 5 september in Noord-Limburg Op zondag 5 september wordt de Ride for the Roses verreden vanuit de bloemenveiling in Venlo. De opbrengst van deze toertocht, waaraan circa 6000 fietsers mee doen, is bestemd voor KWF Kan kerbestrijding. De circa 2000 deelnemers aan de tocht van 55 kilometer passeren Blitterswijck via de Beeteweg, Beetezijweg, Pastoor Verheggenstraat, Plein, Jan Franssenstraat, Berkenstraat rich ting Megelsum. In samenwerking met café De Zwart, het gemeenschapshuis en enkele verenigingen wordt het terras op het Plein ingericht voor deelnemers die even wil len uitrusten en hun accu willen opladen. De Blitterswijckse dj Jelle Classens zorgt geheel belan- Op vliegbasis Gilze-Rijen is maandag voor de vierde keer een cursus voor helikopter vliegers van start gegaan. Tijdens deze cursus worden helikoptervliegers opgeleid tot wapeninstructeur. Naast veel theorie worden de cursis ten met zes oefeningen opge leid tot wapeninstructeur. Op maandag 6 september begin nen de eerste praktijkoefenin gen. Op maandag 6 en dinsdag 7 september wordt tussen 9.00 en 16.00 uur door twee Apache- gevechtshelikopters en vier F-16- jachtvliegtuigen gevlogen boven en in de omgeving van lucht machtbasis De Peel in Vredepeel. In het aangewezen vlieggebied mag zo laag worden gevlogen als voor het doel van de oefening mee om geld in te zamelen voor KWF Kankerbestrijding. In totaal is tot op heden het mooie bedrag van 700.000 euro opgehaald, maar dit kan nog veel meer worden. De Ride for the Roses bestaat uit drie verschillende toertochten. Het is mogelijk om deel te nemen aan de routes van 30, 55 en 110 kilometer. De inschrijving voor de 110 kilo meter lange Cycle Tour is inmiddels gesloten vanwege het bereiken van het maximumaantal deelnemers. Opgeven en deelnemen aan de 30 kilometer- of 55 kilometertoer tochten kan nog wel. Inschrijven kan eenvoudig via www.ridefor- theroses.nl of op de dag zelf. Naast deelnemers uit het hele land zullen ook enkele prominen ten voor het goede doel meefiet sen, onder wie Joop Zoetemelk, Jo de Roo, Theo de Rooij, Frans Maas- sen, Kai Reus en Bart Brentjens. Heel Noord-Limburg zet zich op 5 geloos voor de muziek. De eerste deelnemers worden vanaf 12.30 uur in Blitterswijck verwacht. Iedereen is van harte welkom op het dorpsplein. Naast de muziek van Jelle Classens zorgen bekende Limburgse accordeonisten voor een muzikale omlijsting. Alle fiet sers en bezoekers kunnen zon dag eveneens op de foto met een van de grootste wielertalenten uit het Nederlandse profpeloton. Wout Poels uit Blitterswijck heeft zijn drukke wielerprogramma in Frankrijk onderbroken om zondag aanwezig te zijn. Iedereen kan tus sen 12.30 uur en 13.30 uur op de foto met profrenner Wout Poels van Vacansoleil voor één euro. De opbrengst van deze actie is even eens bestemd voor KWF Kanker bestrijding. noodzakelijk is. De oefening ein digt op 2 december 2010. Tijdens de opleiding wordt samengewerkt met eenheden van de landmacht, marine en marechaussee. Naast Nederland hebben alleen de Ver enigde Staten en Groot-Brittan- nië een opleiding tot helikopter- wapeninstructeur. Er wordt niet alleen op verschillende locaties in Nederland geoefend, maar ook in Duitsland en Groot-Brittannië. Voor informatie over vlieg bewegingen zie www.defensie. nl/actueel/vliegbewegingen. Voor nadere vragen en eventuele klachten kan worden gebeld met Staf Voorlichting luchtmachtbasis De Peel, telefoonnummer 0493 598045. Klachten kunnen even eens worden ingediend via www. defensie.nl/actueel/vliegbewe- gingen of via het gratis nummer 0800-0226033. september in om de Ride for the Roses wederom tot een succes te brengen. De organisatie in Noord Limburg heeft voor 5 september een gevarieerd programma op poten gezet met als afsluiter van de dag voor alle deelnemers een feestelijke slotmanifestatie met een optreden van de regionale band Minsekinder. Daarnaast heb ben de dorpen die langs de routes van de fietstochten liggen diverse feestelijke side-events georgani seerd. De dorpen Arcen, Baarlo, Beringe, Blerick, Broekhuizen, Castenray, Grubbenvorst, Horst, Hout-Blerick, Lottum, Maasbree, Oirlo, Velden en Wellerlooi zullen de fietsers enthousiast ontvangen met onder meer muziek, een bal lonnenwedstrijd, straattheater en sfeermarkten. Voor meer informa tie over het programma van de dag en de side-events kun je terecht op www.ridefortheroses.nl. Ride for the Roses in Venray Zondag 5 september trekt de Ride for the Roses door Noord Limburg. Overal langs de route zijn omlijstende activiteiten. Aan die lijst kunnen we er eentje toevoegen: joekskapel Zeuk ma Uut uit Broekhuizenvorst speelt zondag vanaf 13.15 uur bij de rotonde Oostsingel-Stationsweg in Venray. Een spontane actie van de kapel, die dit jaar 2x11 jaar bestaat. Zeuk ma Uut verzorgt dezelfde middag een optreden in restaurant Le Tambourin op Servaashof. Daar amuseert de joekskapel tussen 14.30 en 16.30 het publiek met een gevarieerde repertoire. Toen de muzikanten hoorden dat kort voor hun optre den de fietsers van de Ride for the Roses op een steenworp afstand passeren, boden ze spontaan aan om de renners een muzikaal hart onder de riem te steken. De actie past volgens muzikaal lei der Harrie Verheijen helemaal bij Zeuk ma Uut. Kampioenschappen politiehond 1 2 De Nederlandse kampioen schappen politiehond 1 2 objectbewaking en zoekhonden worden op vrijdag 3 en zaterdag 4 september gehouden in het Jan Louwers stadion; het voetbalsta dion van FC Eindhoven. Een van de deelnemers is A. Wilms met de Mechelse herder Doerak. Zij nemen deel aan de kampioen schappen politiehond 1 2010. Deze combinatie behaalde op de keuring het certificaat PH 1 met de maximaal te behalen 440 punten met lof en op de nomina tiewedstrijd 439 punten. Wilms en Doerak staan nu als nummer 1 op de lijst van combinaties die in aanmerking komen voor de NK PH1 2010. Op zaterdag wordt de kampioenswedstrijd politiehond 2 gehouden. Hier is ook de Hol landse herder Rex,die met Wilms reservekampioen werd op de Nederlandse kampioenschap pen 2008, aanwezig. Rex is naar de KLU vliegbasis Volkel/De Peel gegaan en heeft met zijn nieuwe geleider R. Cordong het certificaat politiehond 2 behaald. Hij is afge vaardigd voor de afdeling Limburg op de Nederlandse kampioens wedstrijd 2010 voor PH 2. Keuring jonge honden Kynologenclub Venray e.o. houdt op zondag 5 september vanaf 10.00 uur een jongehondendag in de buitenlucht op oefenterrein De Versen aan de Sinnesstraat in Oirlo. Het is een keuring voor rashonden in de leeftijd van vier maanden tot twee jaar. Deze dag strijden de ras sen om de hoogste eer. In samenwerking met Rabobank Venray geeft het door Poppodium Venray georganiseerde festival Bij enpop een Meet Greet met het nieuwe talent MakeBelieve weg. MakeBelieve heeft dit jaar optre dens gehad op onder meer Low lands, Dynamo outdoor en bij Giel Beelen op 3FM. Door diezelfde radiozender werd de band in april - mei van dit jaar uitgeroepen tot 3FM Serious Talent. Wil je Make- Believe ontmoeten? Maak dan de volgende zin af, en mail die naar: Annemarie@poppodiumvenray.nl. 'Ik móet die Meet Greet winnen, omdat...' Voeg bij de mail ook je gegevens (naam, telefoonnummer enz.), zodat de organisatie contact met je kan opnemen. De leukste/ origineel ste uitzending krijgt uiteraard zo snel mogelijk bericht. Inzen den kan tot en met woensdag 15 september. Vergadering dorpsradenoverleg de Stichting Dorpsradenover- leg Venray houdt op maandag 6 september vanaf 20.00 uur een vergadering in gemeenschapshuis Gelderkoel aan de Heidseweg in Heide. Op de agenda staat onder meer de bindingsdag en de wijzi ging van de werkwijze gebiedsge richt werken. Op 76-jarige leeftijd is Ven- raynaar Cor Linskens overle den. Linskens was in het dage lijks leven bewegingstherapeut op St. Servatius, maar had tal van maatschappelijke functies binnen en buiten deze psychi atrische instelling. Zo was hij meer dan 25 jaar lid van toneelvereniging de Kerk- dijkers, de personeelsvereniging en de carnavalsvereniging van St. Servatius. Tevens was hij de initi atiefnemer van de huisomroep. Ook was hij een van de drijven de krachten achter de jaarlijkse Comeo Fancy Fair die ten bate van de missie werd gehouden. Cor Linskens was bovendien actief bij de Ziekenomroep, die later opging in de lokale omroep Ven- ray. Bekendheid kreeg Linskens vooral door zijn betrokkenheid bij het Venrayse carnaval en zijn vele optredens in Circus Mök met Les Toupés. Linskens schreef ook zes vastelaovesliedjes die op plaat en/ of cd zijn verschenen. Op de aller eerste vastelaovessingle van De Piëlhaas is hij te horen in het num mer 'Dat duut meej goed'. Linskens kreeg voor zijn inzet een koninklij ke onderscheiding en de hoogste onderscheiding van de congrega tie van de Broeders van Liefde. PEEL EN MAAS Finishlijn koningsrit op donderdag 9 september in Ysselsteyn Ruim dertig wielrenners en hun begeleiders starten maandag 6 september voor hun eerste van zes etappes van gemiddeld 175 kilometer lang. Onder de naam 'Cyklus 2010' starten de deelnemers bij het poli tiebureau in Woerden om later die dag te eindigen in Veere in de pro vincie Zeeland. Ook de gemeente Venray wordt doorkruist. Dit gebeurt aan het eind van de koningsrit van 190 kilometer, op donderdag 9 september, als de finishlijn bij groepsaccommodatie De Peelhaas aan de Timmermann- sweg 95 in Ysselsteyn ligt. Op vrijdag 10 september ver trekt het politiegezelschap weer, om via Herpen, de zetelplaats van Stichting Hulphond, en een stukje Duitsland (Emmerich) naar Barchem in Gelderland te rijden (170 kilometer). In totaal wordt er 1070 kilometer afgelegd met als doel een fiks geldbedrag bin nen te halen voor de Stichting Hulphond. De Cyklus-fietstochten worden om de vijf jaar georgani- seerd door politiemensen uit de twee westelijke districten van de regio Utrecht, Lekstroom en Rijn Venen. Deze editie is de vijfde in de serie. Veel kleine en een aan tal grote sponsors ondersteunen de deelnemers. Voor de komende tocht ligt het bijeenvergaarde sponsorbedrag momenteel op iets meer dan 23.000 euro. Bram van Kooten, voorzitter van de organi satie en tourleider, hoopt dat dit bedrag de komende week nog aangevuld wordt zodat er zeker een cheque van 24.000 euro kan worden overhandigd aan de directeur van de Stichting Hulp hond. Dat is namelijk het bedrag dat nodig is voor de aanschaf, het opleiden en functiegericht trainen van één hulphond. De Stichting Hulphond leidt honden op voor mensen met een motorische of auditieve beperking, epilepsie of andersoortige aanvallen. FINISH Het doel is om voor die mensen hun zelfstandigheid en zelfred zaamheid te vergroten en op die manier ook hun (re-) integratie in de samenleving te bevorderen. Er is een lange wachtlijst van men sen met een handicap die wach ten op een hulphondVoor meer informatie: www.hulphond.nl. De fietsers, vergezeld door een heuse tourkaravaan, finishen op zaterdag 11 september in IJsselstein, waar het op dat moment bruist van de festiviteiten in het kader van 700 jaar stad. Rond 16.00 uur rijden de deelnemers ter hoogte van het gemeentehuis onder de finishboog door. Vervolgens wordt de cheque aan de Rudolph Strickwold, direc teur van Stichting Hulphond, over handigd. Theaterfietstochten in Venray en Horst aan de Maas minder bezocht Ride for the Roses in Blitterswijck De kerk is een van de mooi ste rijksmonumenten van Blit- terswijck. De dorpsraad en het kerkbestuur hebben daarom een plan gemaakt voor belich ting van de kerk tijdens de avonduren. Hiermee wordt niet alleen het belangrijkste gebouw van Blitterswijck in de schijnwerper gezet, maar krijgt het dorpsplein ook een impuls als centraal ontmoe tingspunt van het dorp. De belichting van de paro chiekerk zal ook letterlijk een uitstraling hebben op het dorps plein, waar de andere belangrijke voorzieningen zijn gevestigd. Het onlangs vernieuwde plein zal daardoor nog gezelliger worden. Met adviezen van deskundigen is bekeken hoe de kerk op doel matige wijze belicht kan worden. Daarvoor moeten op enkele plaat sen verlichtingsarmaturen geïn stalleerd worden. De dorpsraad heeft de taak op zich genomen te zorgen voor de aanschaf en aanleg van de verlichting. De exploitatie van deze kerkverlichting wordt verzorgd door het kerkbestuur van de parochie Onze Lieve Vrouw Geboorte. De totale kosten voor aanschaf en aanleg van de verlichtingsarmaturen bedraagt 10.000 euro. De dorpsraad heeft hiervoor al een budget van 6.500 euro. Zodat er nog een tekort is van 3.500 euro. Voor dit tekort doet de dorpsraad een beroep op de inwoners en organisaties die dit project een warm hart toedragen. De gift kan worden overgemaakt op rekeningnummer 1563.94.847 van de dorpsraad Blitterswijck, onder vermelding van 'verlichting kerk'. Meeste kavels verkocht in Venray, Roermond en Venlo

Peel en Maas | 2010 | | pagina 7