Arbiter Felix Vollenberg droomt van profvoetbal 5P0RT2000 VENRAY PEEL MAAS "Het teambelang staat altijd voorop" m tth JU TV gokt op de toekomst Indeling zaalvoetbal V y l jour professional sportshop DE SE ECT IE VAN SPORT2000! WWW.SP0RT2000VEnRRY.nL voor al uw sportnieuws V 2995 3995 5995 EN PEEL EN MAAS Venray kent veel aanstormend scheidsrechterstalent /sport\ 1 2000 adidas 4495 adidas VENRAY GROTE5TRRRT 49 Verlies vrouwen Venray Nieuwe tenues Sporting ST Aanvoerder Richard van de Kerkhof spil van ambitieus Lake Valley r Geen directe promotie naar topdivisie Venrayse zaalvoetbalclub moet helemaal opnieuw beginnen Paspoort Eredivisie B LAKE VALLEY Paspoort Eerste Divisie D Donderdag 2 september 2010 - Pagina 22 Noord-Limburg is met Pol van Boekel, Ed Janssen en Reinold Wiedemeijer al heel ruim verte genwoordigd in de top van het nationale scheidsrechterscorps. En er zit nog veel meer talent aan te komen. De drie Venrayse vrien den Jesper van Lierop, Nick Tun- nissen en Felix Vollenberg hebben een gezamenlijke hobby én ambi tie: zo hoog mogelijk fluiten. Na afloop van het vorige seizoen had het trio wat te vieren. Alle drie wisten ze te promoveren naar een hogere groep. "We hebben inder daad een feestje gegeven. Daar voor hebben we de Springplank afgehuurd. En we zijn deze zomer samen op vakantie naar Kreta geweest. Het was eigenlijk meer een trainingskamp", lacht Felix Vollenberg (21). Ze voetbalden allen in de jeugd van Venray. Bij Nick Tunnissen sloeg het scheidsrechtersvirus als eerste toe. Daarna volgde Felix Volenberg en een jaar later was ook Jesper van Lierop 'verkocht'. "Als vrienden hebben we nu een extra sterke band. Zondag avond praten we altijd na over onze wedstrijden. Als iemand een moeilijke middag heeft gehad, dan gaan we even bij elkaar langs. Zo kunnen we elkaar steunen en van elkaar leren", zegt Vollenberg. Hij begint aan zijn laatste studie jaar aan de Pabo in Helmond. "Ja, er is zeker een overeenkomst met het onderwijs. Je geeft leiding aan een groep mensen. Net als op school moet ook een scheidsrechter duidelijk zijn en zijn grenzen stellen. Mijn sterkste punt? Ik denk de communicatie met spelers en trainers. Ik toon respect en ik durf op het veld ook fouten toe te geven. Waarom niet? Ik merk dat spe lers dat accepteren." Nick Tunnissen was de eerste die een aantal jaren geleden de cursus ging volgen. Daarvoor moest hij naar Beek en Donk. Omdat hij nog geen rij bewijs had, reed zijn vader Jos die en passant ook meteen scheidsrechter werd. "Ik ben toen wel eens met Nick meegegaan. Ik vond het heel interes sant. Bij mij is het echt begonnen toen ik jeugdleider van de D2 was. Ik floot toen alle thuiswedstrijden. Dat ging me goed af, en ik kreeg ook compli menten", aldus Felix, die toen zelf nog in de A3 speelde. Op achttienjarige leeftijd besloot hij te stoppen met voetballen. "Ik was een degelijke, vrij faire rechtsback. Eén keer heb ik een grote mond gehad tegen de scheids rechter. Dat was in de C3, toen de jeugdleider van de thuisclub niet floot voor een duidelijke handsbal. Ik voelde het onrecht. Ik werd toen door onze leider direct gewisseld en ik mocht er niet meer in." Hij volgde de basisopleiding voor scheidsrechters in Horst. In zijn eer ste jaar floot hij alleen de lagere elftal len van Venray, het vierde tot en met het tiende. "Zo werd ik in het diepe gegooid. Bijna alle spelers die ik floot waren ouder dan ik. Ik had één keer een negatieve ervaring. Dat was bij Venray 10, waar veel vrienden van mij voetbalden. Ik had me echt op die wedstrijd verheugd en ik wilde het leuk houden. Maar het liep verkeerd af. Ik kreeg op het veld een vervelen de aanvaring met mijn beste vriend. Het kwam gewoon te dichtbij. Daar heb ik een nacht slecht van geslapen." Math van den Bekerom spoorde hem na dat jaar aan voor de KNVB te gaan fluiten. Hij begon het sei zoen 2007/08 met Oostrum 2 tegen Stormvogels 2. "Dat vergeet ik nooit meer. Het was mijn allereerste offici- ele aanstelling. Het ging heel goed, de ontvangst in Oostrum was ook prima." Hij zat in de startersgroep en hij kreeg regelmatig een begeleider mee. Ook zijn ouders stonden steevast langs de lijn. "Mijn vader heeft geen rijbewijs en ik ook niet. Dus moest mijn moe der telkens rijden." Na een jaar ging hij naar groep vijf. In plaats van reserve-elftallen mocht hij standaardteams in de zesde klasse fluiten. Het begon met Merselo tegen America. "Qua voetbal zijn de reser veteams van de grote clubs beter. Maar bij een eerste elftal is er meer entourage. Je wordt ontvangen in de bestuurskamer, er is een pupil van de week en er is meer publiek. Het gaat er wat officiëler aan toe." Afgelopen seizoen floot hij in groep vier, in de vierde en vijfde klasse. Voor het derde jaar op rij maakte hij onlangs promo tie. Hij zit nu in groep 3. Nog twee Arbiter Felix Vollenberg: "Je moetje eigen stijl ontwikkelen." niveaus onder Nick Tunnissen, die afgelopen vrijdag als vierde official bij FC Zwolle-Veendam debuteerde in het profvoetbal. "Het is heel snel gegaan. Ik heb de ambitie om het allerhoogste te bereiken. Ik droom van het betaalde voetbal. Als ik een scheidsrechter op tv zie dan denk ik, stond ik daar maar. Twee, drie per week traint hij voor zichzelf. "Wat ik nog moet verbeteren? Mijn looplijnen kunnen beter. Je ziet aan Nick dat hij al verder is. Lopen is heel belangrijk voor een scheidsrech ter. Je moet het spel kort volgen, maar je moet de spelers ook niet de weg staan. Het is vooral een kwestie van ervaring. Door gewoon veel te fluiten en je wedstrijden te analyseren." Felix Vollenberg steekt ook veel op van het kijken naar andere scheidsrechters. "Maar je moet nooit iemand kopiëren. Dat werkt niet. Dat wordt mij in het talententraject ook geleerd. Je moet je eigen stijl ontwikkelen." Echt nare zaken heeft de jonge Venraynaar nog niet meegemaakt. Geen gestaakte wedstrijden, toeschouwers op het veld of een molestatie. "Nee, dat moet ik afkloppen. Ik ben wel een keer met een drinkbus bespoten. Dat was bij Ulysses. Ik liep door de gang op weg naar het kleedlokaal. Toen werd ik van achteren natgespoten. Ik draaide me om, maar ik zag niemand meer. Nou ja, als dat het enige is." Davicto jr Liga sr Mercurial Miracle FG sr F10 TRX FG jr F10 TRX FG sr Mercurial Victory jr WK uitvoering Stadio Mondiale F9 junior Stadio Mondia e F9sr lotto CTR360 Libretto FG jr CTR360 Libretto FG sr Het vrouwenvoetbalteam van SV Venray was zaterdag een maatje te klein in het bekerduel tegen hoofdklasser RKTSV De eerste poulewedstrijd werd met 6-1 (3-1) verloren.Sharona Demandt scoorde de enige treffer voor de Ven- rayse ploeg. Demandt en Kika van Es van VVV speelden mee bij satellietclub Venray. De andere poulewedstrijd, tus sen RKSVO en Almania, eindigde in een 4-1 zege voor het team uit Sittard. Op vrijdag 3 september worden de nieuwe tenues van Sporting ST gepresenteerd. De fusievereniging uit Swolgen en Tienray heeft gekozen voor een zwart tenue met rode-oranje strepen en biezen. De kleuren verwij zen naar de voorlopers Swolgense Boys (rood-zwart) en TOP'27 (oranje- zwart). Op vrijdagavond 3 september om 19.00 uur zijn de zes senioren elftallen en de veteranen present op sportpark Hoogveld in Tienray. Ook de sponsoren zijn uitgenodigd. Na de presentatie van de tenues worden er elftalfoto's gemaakt. E-mail: redactie@vandenmunckhof.nl Website: www.vandenmunckhof.nl Lake Valley brengt dit seizoen wellicht het beste zaalvoetbal team ooit in Venray op de been. De nieuwe coach Johan den Otter beschikt over een stel uitstekende voetballers die hun sporen in de zaal ruimschoots hebben ver diend. Alhoewel Lake Valley een debutant in de eredivisie is, ver schijnt de ploeg als topfavoriet aan de start. Richard van de Kerk hof (30) was een jaar geleden de allereerste grote versterking van de ambitieuze Venrayse club. De aanvoerder waarschuwt voor een te groot optimisme. "Want goede voetballers maken nog geen goed team." De Helmonder was achttien jaar toen hij in de zaal begon bij KW/ Langhout in Veldhoven. Hij speelde met ervaren rotten als Does van Veen, Jeroen Rooyakkers en Andoni Urresti. "Daar heb ik het spelletje geleerd. Als beginneling kreeg ik eerst maar weinig speelminuten. We hadden een topteam met enorm veel individuele kwaliteit. Toch werden we nooit kam pioen." Twaalf jaar later doemt de ver gelijking opOok Lake Valley bulkt van de kwaliteit. Johan den Otter wil met een groep van tien spelers de compe titie ingaan. Er zullen er dus een paar moeten afvallen en daarnaast zullen sommige jongens minder spelen dan andere. Dat kan leiden tot fricties. "Dat is inherent aan topvoetbal. Het niveau is enorm omhooggegaan. Con currentie is alleen maar goed", vindt Richard van de Kerkhof. "Er zullen inderdaad spelers teleurgesteld wor den. Het is daarom belangrijk dat de coach recht door zee is. Het teambe- lang moet altijd vooropstaan. En daar moet iedereen in mee." Lake Valley bestond tot voor kort uit een Venrayse vriendengroep. Van het team uit het seizoen 2008/09 zijn alleen doelman Arjan Schatorjé en Haisam Seifeddine over. De tweede Venrayse zaalvoetbalvereniging stond altijd in de schaduw van SV Venray. Lake Valley had altijd al grote ambities, maar het lukte aanvankelijk niet om grote spelers binnen te halen. Totdat bestuurslid/teamleider Jeroen van Stokkem in januari 2009 met Richard van de Kerkhof op de proppen kwam. Als er een schaap over de dam is, vol gen er mee. Mehmet Gurbuz kwam in zijn kielzog mee. Tijdens de afgelopen winterpauze waaiden Sifedien Assoui- ki, Nordin Attouzin en Nelson de Kok 'zomaar' in Venray aan. Even later volgde Enis Genc. Na de opheffing van de zaalvoetbaltak van SV Venray kreeg Lake Valley met Frank en Ruud Brands en Frits Lucassen weer drie topspelers in de schoot geworpen, terwijl linkspoot Sten van Vessem met coach Den Otter meekwam. En op de valreep heeft ook Egon Claessen zich nog gemeld. Er heeft zich binnen een jaar een paleisrevolutie voltrokken, met Richard van de Kerkhof als aan stichter. Hij speelde met een stel vrien den bij Klein Arsenal in Helmond. Zijn vader was er coach. "Jeroen had mij al eerder gevraagd. We hebben daarna steeds contact gehouden. We belden i of sms'ten uitslagen door. Ik wilde weer graag hogerop zaalvoetballen. Het was wel moeilijk Klein Arsenal te verlaten. Lake Valley wilde graag naar de top, terwijl de oude garde afscheid nam. Ik zag er wel wat in." Richard van de Kerkhof was zeker in de eerste seizoenshelft de grote man bij Lake Valley. Als spelmaker zette hij de lijnen uit en daarbij scoorde hij aan de lopende band. Na de kwaliteitsimpuls tijdens de winter stop werd hij minder dominant. "Ik vond het juist prettig dat die vier jon gens erbij kwamen. Zij leidden de aan dacht af, want de tegenstander begon steeds meer op mij te letten."Na vier jaar KW/Langhout speelde hij nog drie seizoenen bij Lions/Nefkens in Geldrop. Daarna moest Van de Kerk hof het zaalvoetbal vaarwel zeggen. Bij zijn veldclub Gemert was voetbal len in de zaal taboe. Bij Klein Arsenal pikte hij het spelletje weer op. Met Lake Valley hoopt hij de echte top te halen. Op het veld heeft hij eersteklas ser Blauw Geel ingeruild voor Mierlo- Hout, dat twee niveaus lager speelt. Richard van de Kerkhof was de eer ste grote aanwinst van Lake Valley "Nee, dit betekent zeker niet dat ik op het veld aan het afbouwen ben. Mierlo-Hout heeft zich flink versterkt en wil terug naar de tweede klasse." Van de Kerkhof rekent erop dat Lake Valley in de top vijf eindigt. Maar wat gebeurt er als Venrayse beste zaal voetbalclub onverhoopt promoveert naar de topdivisie? Dan moeten de spelers een keuze maken. De KNVB staat het niet toe dat zaalvoetballers op het allerhoogste niveau ook op het veld actief zijn. "Het veldvoetbal laat ik nooit vallen", zegt Richard beslist. "Dan zal ik het zaalvoetbal helaas opgeven. Maar zover is het nog lang niet. We moeten eerst zorgen dat we een echt team worden. Ik heb veel zin in het nieuwe seizoen. Er zal meer publiek komen en het is hier al fan tastisch voetballen. Ik heb het reuze naar mijn zin bij deze club, die ik niet gauw in de steek zal laten." De kampioen van de eredivisie B van het zaalvoetbal, waarin Lake Val ley uitkomt, promoveert niet recht streeks naar de topdivisie. Samen met de kampioen van de eredivisie A plus de nummer elf van de topdivisie, wordt er een nacompetitie gespeeld voor twee plaatsen in de topdivisie. De nummers elf en twaalf van de ere divisie B degraderen rechtstreeks naar de eerste divisie. De nummer negen tien moeten nog nacompetitie spelen voor klassenbehoud met de periode kampioenen uit de eerste divisie. De kampioen van de eerste divisie D pro moveert naar de eredivisie. In de eer ste divisie D spelen de Venrayse teams Lake Valley 2 en TV. Deze klasse telt slechts elf ploegen. Alleen de nummer laatst degradeert naar de hoofdklasse. De nummer tien speelt nacompetitie voor klassenbehoud. Topzaalvoetbal Venray (TV) bouwt verder op de restanten van de ooit zo bloeiende zaalvoetbal- tak van SV Venray. Nadat de geld kraan werd dichtgedraaid, viel de vereniging begin juni helemaal uit elkaar. De talentvolle jeugdafde ling vond onderdak bij de nieuw opgerichte vereniging TV. De KNVB staat geen clubs toe met alleen jeugdteams. Dus moest TV ook een seniorenafdeling op poten zetten. Met twee teams wordt aan de compe titie deelgenomen. De voetbalbond willigde het verzoek van TV in, om met de hoofdmacht de opengevallen plaats van het reserveteam van Venray in de eerste divisie in te nemen. Dit niveau lijkt wat hoog gegrepen. De coaches Lesley de Sera en Tom Tami- neau stapten over van Venray 2 naar de nieuwe club. Venray-hoofdcoach Jos van Gerven gaat weer aan de slag bij de jeugdafdeling, waar het kader verder intact bleef. Daarmee ligt er een goede, gezonde basis voor de nog prille zaalvoetbalclub. Het tweede team bestaat eveneens uit jonge spe lers. Het is een lager team dat com pleet van Venray overkwam. Het eerste team van TV maakt komend seizoen al noodgedwongen gebruik van enkele jeugdspelers. "We hebben een superjonge groep die heel leergierig is", zegt Lesley de Sera. "We missen alleen ervaring." TV had toch ook voor een lagere klasse kun nen kiezen? "De meeste spelers zitten nog op school. De eerste divisie speelt op vrijdag en dat is gunstig", vindt De Sera. "In de hoofdklasse zouden we op maandag moeten spelen met veel verre reizen. En bovendien willen we toch op een zo hoog mogelijk niveau presteren. Dat is het beste voor de ontwikkeling van de jeugdspelers." De toekomst ziet het er goed uit. De meeste talentvolle jeugdspelers zijn nu rond vijftien jaar. Enkelen zul len dit seizoen al regelmatig worden ingezet. Coach De Sera: "Vanaf de jeugd tot de senioren zitten we op een lijn. Er is een duidelijke visie op het zaalvoetbal, waardoor het voor de jeugd ook makkelijk is om door te stromen. Alhoewel het eerste seizoen zeker niet eenvoudig zal zijn. We zien het vooral als een overbruggingsjaar." Van het eerste team van Venray, dat uitkwam in de topdivisie, bleef alleen Samir El Ghoul over. Ook het tweede team viel grotendeels uit elkaar. Alleen de broers Frank en Peter Nellissen en Gijs Mooren maakten de overstap naar TV. De andere spelers zijn afkom stig uit de jeugd, een lager team of komen van buitenaf. De coaches De Sera en Tamineau moeten proberen er een team van te smeden. "Ons doel is handhaven in de eerste divisie", aldus Lesley de Sera. Eredivisie B BEC'09 (Eindhoven) Brabantia (Eindhoven) DZS/Team Truva (Dordrecht) FSG (Sittard) Groenoord (Schiedam) Opgericht 9 december 1996. Thuiswedstrijd Vrijdag 21.30 uur in De Wetteling. Klassering vorig seizoen derde plaats in de eerste divisie D. Trainer-coach Johan den Otter (St. Michielsgestel) 1e seizoen Nieuwe spelers Frank Brands, Ruud Brands, Frits Lucassen (Venray), Egon Claessen Lake Valley (Venray) MMS/United (Rucphen) Noordzee (Scheveningen) TFH/Omnisport (Helmond) Watergras (Gouda) ZVVM/Campus (Berg en Terblijt) ZV Weert (Altweerterheide) Eerste divisie D Amicitia (Heel) Arcan (Maastricht) ZVV Beringe (Panningen) FCH (Heerlen) Fermonia Boys 2 (Roermond) (Arcan) en Sten van Vessem (FCV). BEC'09. Vertrokken Mark Blenckers (gestopt) en Niels Hermsen (coach 2e team). Selectie Sifedien Assouiki, Nordin Attou- zin, Frank Brands, Ruud Brands, Egon Claessen, Enis Genc, Mehmet Gurbuz, Marco Janssen (keeper), Richard van de Kerkhof, Nelson de Kok, Frits Lucassen, Arjan Schatorjé (keeper), Haisam Seifeddine en Sten van Vessem. Verwachting Teamleider Jeroen van Stokkem: "Top vijf moet haalbaar zijn met deze selectie." Titelfavorieten Noordzee, TFH/Omnisport en TOPZAALVOETBAL VENRAY Opgericht 20 juni 2010. Thuiswedstrijd Vrijdag 21.30 uur in De Wetteling. Trainer-coach Lesley de Sera (Venray) 1e seizoen. Nieuwe spelers Samir El Ghoul (Venray 1), Gijs Moo- ren, Frank Nellissen en Peter Nellis sen (Venray 2), Ralph de Graaf en 't Kesjotje (Swalmen) Klein Arsenal (Helmond) Lake Valley 2 (Venray) ODV Yerna (Maastricht) FC Tumudo (Maastricht) TV (Venray) Martijn Lankveld (lager team Ven- ray), Glenn Cremers, Sven Jakobs, Niels Jongmans, Jordi Wismans en Ivo Kuipers (eigen jeugd), Eldin Medanhodsic (Land van Cuijk) en Dorian Teensma (Beek). Selectie Glenn Cremers, Samir El Ghoul, Ralph de Graaf (keeper), Sven Jakobs, Niels Jongmans (keeper), Ivo Kuipers, Martijn Lankveld, Eldin Medanhodsic, Gijs Mooren, Frank Nellissen, Peter Nellissen, Dorian Teensma en Jordi Wismans. Verwachting Coach Lesley de Sera: "Handhaven met deze heel jonge groep." Titelfavorieten Arcan en Fermonia Boys 2.

Peel en Maas | 2010 | | pagina 22