Regen bederft fietspuzzeltocht Met Lef! voor jongeren schoolstartersvoordeel zaterdag 4 t/m zaterdag 11 september 10% korting* op: schoolagenda's, schooletuis, kaftpapier, schooltassen, A4-schriften, 23-rings banden en schooletiketten boekhandel van den munckhof Ophalen groenafval in Venray asielzoekers 11 Ik Burgers van Venray SASKIA NOORT 't is nog lang niet voorbij, die mooie zomer... Kermis in kerkdorpen moet blijven MANKELL De gekwelde- man van denrrfflrWlrTyTibv morgenrood PEEL EN MAAS Donderdag 2 september 2010 - Pagina 12 Synthese en GGZ Noord- en Midden- Limburg beginnen op 26 oktober in Venray met de cursus Met lef! Zelfverzekerd in contact met anderen. Dit is een cursus voor jongeren vanaf 16 jaar, die snel verlegen zijn, het moeilijk vinden een gesprek te beginnen of bang zijn om op te vallen in gezel schap. Elke dag komen we mensen tegen. Op school, op het werk, bij een feestje. Sommige jongeren zijn erg gespannen en onzeker in deze contacten met anderen. Zij voelen zich onzeker en maken zich zorgen over wat anderen van ze vinden. Het voeren van een gesprek of het geven van een mening kan dan heel lastig zijn. Dat kan bijvoorbeeld zijn door de angst om dicht te klappen, te gaan blozen, of het verkeerde te zeggen. De cursus Met Lef! is erop gericht meer plezier te krijgen in het contact met anderen. The ma's die aan bod komen zijn 'de rol van gedachten', 'vergroten van zelfvertrouwen', 'sociale vaardig heden' en 'omgaan met moeilijke situaties'. Naast het verstrekken van informatie, tips en handvatten staan concrete oefeningen cen traal. Door het uitwisselen van ervaringen en het bezig zijn met opdrachten leer je de verlegen heid beter aan te pakken. De cur sus bestaat uit acht bijeenkomsten van twee uur. Na aanmelding volgt een vrijblijvend kennismakings gesprek. Voor meer informatie en aanmelding kan contact worden opgenomen met het Informatie centrum Geestelijke Gezondheid via telefoon (0478)527066 of via e-mail igg@ggznml.nl. Paul van Vliet en Anne Wil Blankers Zondag vond de 23e editie van de VZO-fietspuzzeltocht plaatsg. Het thema van dit jaar was 'fietsen voor fietsambu- lances in Nepal'. Helaas waren de weersvoorspellingen zeer slecht waardoor slechts 48 mensen deelnamen aan de tocht van 40 kilometer. De organisatie had een mooie route uitgezet. Via de Paardekop en Veulen ging het richting Mete- rik, waar de rustplaats was. Onder weg en bij de rustplaats, waar koffie en/of thee met vlaai werd aangeboden, werd flink gepuz zeld. De tocht werd vervolgd langs molen Eendracht maakt macht en via het Castenrayse platteland kwamen de deelnemers uitein delijk weer bij een van de start plaatsen in Leunen, Merselo of Ysselsteyn aan. Hier werden de ingevulde puzzels nagekeken. Winnaar van de fietspuzzeltocht zijn de heer en mevrouw Linders uit Ysselsteyn met 35 punten van de totaal 42 te behalen pun ten. De tweede prijs ging naar de heer Verheijen uit Leunen. Hij Ondanks het slechte weer, afge lopen zondag, werd het toch nog een mooie fietstocht. ontving een prijzenpakket. Dank zij diverse schenkingen en een aanvulling van de VZO kon toch nog een bedrag van 350 euro bijeen worden gebracht. Dit geld wordt worden geschonken aan Marjo Jenniskens uit Ysselsteyn voor haar werk in Nepal. Zij werkt onder meer samen met een orga nisatie die hulp vraagt voor de aanschaf van fietsambulances, die een succes zijn gebleken in het vlakke zuiden van Nepal. De fietspuzzeltocht werd geor ganiseerd door de horecagroep van de Vereniging van Zelfstan dige Ondernemers Heide-Leu- nen-Merselo-Veulen-Vredepeel- Ysselsteyn. Kijk voor foto's van de fietspuz- zeltocht en de juiste antwoorden op de puzzelvragen op de website van de VZO: www.vzoysselsteyn. nl, en klik op het kopje 'Foto album' en 'Activiteiten Evene menten'. Lions Club Venray houdt op zaterdag 18 september het derde ProminentenKunst Gala in de voormalige disco- tbeek de Zenitb. Iedere twee jaar laat Lions Club Venray twaalf prominente Nederlan ders een schilderij maken. Die kunstwerken worden tijdens een groots opgezet gala met uitgeserveerd diner en enter tainment geveild ten behoeve van kinderen die lijden aan spierdystrofie. In Peel en Maas regelmatig een impressie van de voorbereidingen, waarbij vele Nederlandse prominen ten de revue zullen passeren. Deze week Paul van Vliet en Anne Wil Blankers. Door Frans Linssen De directrice van onze eigen Venrayse schouwburg Anne- Christine Liebrand had het hen gevraagd en ze wilden meteen Schilderes Anne Haeyen advi seerde ook Anne-Wil Blankers. meewerken. Dus vertrokken schil deres Anne Haeyen en ik op dins dag 24 augustus met een auto vol verfspullen, schildersezels en doe ken naar Oud Aa in de gemeente Breukelen, waar Paul van Vliet woont en de schilderseance zou plaatsvinden van de toneeldiva en de grote cabarettier. De eeuwenoude woonboerderij ligt net voldoende verwijderd van de vernieuwde A2 en dat maakt deze centraal gelegen locatie onverwacht idyllisch en stil. De grote poort naar het domein als ook de voordeur van de woning stonden op een kier en dus liepen we -enig geluid makend- voor zichtig naar binnen. Daar kwam een vriendelijk kijkende charman te dame ons tegemoet. "We zitten in de tuin, dus had ik de deuren vast opengezet voor jullie", klonk het hartelijk. Het was Lidewij van Vliet, de echtgenote van Paul. Ze zat in de tuin koffie te drinken met Anne-Wil Blankers en wij schoven gezellig aan met de meegebrachte Limburgse abrikozenvlaai. Dit was een goed begin van de mid dag, alhoewel Paul er zelf niet was omdat hij met spoed moest laten kijken naar een weigerend oog waaraan hij enkele maanden gele den geopereerd was. De kordate aanwezigheid van Anne-Wil zorg de er echter voor dat wij al snel die bezorgdheid voor een deel konden omzetten in een ijverige productie van haar schilderij naar een voorbeeld van Jeroen Krabbé. De rest van onze bezorgdheid ver dween toen Paul weer terug uit het ziekenhuis vertrouwensvol kwam vertellen dat de mensen in de witte jassen gekeken en gescand hadden, en dat het pro bleem met zijn oog door pilletjes en druppels verholpen zou wor den. Overigens er was geen den- Volgens schilderes Anne Haey- en had Paul veel durf. ken aan dat Paul nu niet meer kon schilderen. Hij had het al helemaal in zijn hoofd en binnen enkele ogenblikken stond er een buiten gewoon vrolijk en kleurrijk hoofd op het doek. "In mijn familie kan iedereen tekenen en schilderen. Alleen ik niet. Daarom heb ik de beeldende kunsten al vroeg de gefrustreerde rug toegekeerd en ben op het toneel gaan bewijzen dat ik ook heus wel wat kan. Nu, 60 jaar later, heb ik dus mijn eer ste schilderij gemaakt. Ik wou iets met veel kleur en een beetje gek. Toen het af was dacht ik: het lijkt wel een kindertekening. Maar vro lijk is het wel. Ben ik toch een kind gebleven?"Wij hebben die dinsdag kunnen constateren dat er sinds 1940 weliswaar uitzonderlijk veel goeds aan het kind Paul is toege voegd, maar dat er gelukkig ook niets verloren is gegaan. Niet van toepassing op reeds geldende aanbiedingen. NIEUWE BUREN De gekwelde man De oversteek wij zijn 's ochtends vanaf 09.30 uur geopend 's maandags vanaf 13.00 uur hofstraat 6 in venray tel 0478 58 27 27 winkel@vandenmunckhof.nl www.vandenmunckhof.nl KEATING Mijn dochter in ^Arankrijk De zomer is de fijnste tijd van het jaar. Lekker op vakantie, even naar het water voor een verfrissende duik, een lange avond gezellig kletsen op een terrasje... En wat is er fijner dan heerlijk in de schaduw zitten met je favoriete boek? De mooiste, de spannendste, de leukste en de zonnigste boeken hebben wij voor jou verzameld. Neem een van deze boeken mee naar de camping, het terras, het strand of het bos en je zomer kan echt niet meer stuk! TATIANA DE ROSNAY Kwetsbaar Burgers van Venray kunnen hun mening geven Schilderen voor ProminentenKunst Marion Je Coofw Wïiiiijret vnh Ut tinj-Rriinj Mzzl meiden Marion van de Coolwijk 12,50 euro De laatste zomer Tatiana de Rosnay 12,50 euro Vmi de schrijfster van Haar naam li MS Sauh Carry Slee 16,95 euro HET KWAAD KEERT ALTIJD TERUG. Een schitteren gebrek Arthur Japin 10,00 euro LITERAIRE THRILLER Morgenrood Stephenie Meyer 19,99 euro HENNING Henning Mankell 19,90 euro Justin Cronin 24,90 euro Kwetsbaar Tatiana de Rosnay 19,95 euro m BARBARA STEPHANIE V r. Mijn dochter in Frankrijk Barbara Stephanie Keating 12,50 euro het korte tweede leven van bree tanner STEPHENIE MEYER Het korte tweede leven van Bree Tanner Stephenie Meyer 14,99 euro 12,50 euro Schitterend kwaad Rebecca James 16,95 euro Nieuwe buren Saskia Noort In het verleden plaatste de gemeente Venray in de herfst bladkorven, verspreid over de hele gemeente. De bedoeling daarvan was dat omwonen den in een bomenrijke om geving het bladafval in die korven zouden moeten ver zamelen. Het bleek echter dat een aantal personen, naast het bladafval van bomen uit eigen tuin, ook snoeiafval uit de tuin in die bladkorven de poneerden Daardoor ontstonden bij het leegzuigen van die bladkorven soms verstoppingen. Mede op grond daarvan is door de ge meente het afgelopen jaar een proef gedaan waarbij geen blad korven meer werden geplaatst. De gemeente bood iedereen de gelegenheid om het tuinaf val gratis aan te bieden bij het milieustation. Het is op dit mo ment nog niet duidelijk wat het standpunt van de gemeente Venray zal zijn m.b.t. het blad- afval van de bomen. Om die reden kunt u - als Burgers van Venray - uw mening geven over de stelling 'Bladkorven zijn een nuttige voorziening voor tuinafval'. Deze solide bladkorven zou den het gehele jaar op diverse locacties kunnen blijven staan en regelmatig worden geleegd, zoals dat ook bij bijvoorbeeld glascontainers gebeurt. Op de website Wat Willen Wij: www. burgersvanvenray. nl, heeft u de mogelijkheid om uw wensen kenbaar te maken. Uit onderzoek in een met Ven- ray te vergelijken landelijke gemeente is gebleken dat van het totale afval dat in de groene groente, fruit en tuinafvalcon- tainers werd opgehaald, maar liefst 80 uit tuinafval bestaat. De rest is dus groente- en fruit afval, dat vanwege de vermen ging met tuinafval zorgt voor een minder zuivere composte- ring. De kosten van het inza melen van groenafval zijn lager dan de kosten van het verwer ken van gft-afval. Om die reden heeft men bijvoorbeeld in Horst al in 2003 besloten om te stop pen met het ophalen van gft-af- val en voor de inzameling van alleen het tuinafval bladkorven te plaatsen. Daar is gebleken is dat zelfs met het aanbieden van extra tuinafval dit niet tot hoge re lasten voor de burger heeft geleid. Bij zo'n gescheiden aan pak dient de gf-fractie (groente en fruit) in de grijze container te worden afgevoerd. Wellicht kan in de gemeente Venray, mede gelet op de gedifferentieerde tariefstelling (diftar), worden overwogen om ook hier zo'n systeem op te zetten. De opzet van zo'n voorstel is om de jaar lijkse afvalstoffenheffing te be perken doordat er geen groene containers meer hoeven te worden opgehaald. De kermis in de kerkdorpen moet blijven. Die conclusie kan men trekken na het be oordelen van de reacties op de stelling 'De kermis in Ven- ray-centrum maakt die in de kerkdorpen overbodig' Deze stelling was de stelling van de maand augustus op de web site www.burgersvanvenray. nl. Bijna 90% van de respon denten is van mening dat de kermissen op de kerkdorpen niet mogen verdwijnen. Gedurende de afgelopen maand hebben bijna 350 personen hun mening over de kermis gege ven. Naast het aangeven of men het eens dan wel oneens is met deze stelling, heeft een zeer groot aantal personen op die site bovendien hun stand punt hierover beschreven. De overgrote meerderheid is het oneens met de stelling. Maar liefst 90% van de stem mers is van mening dat de kermis voor de kerkdorpen be houden moet blijven. De meest voorkomende reactie was dat met name voor de jeugd in de kerkdorpen de plaatselijke ker mis meer dan voldoende vertier biedt. Bovendien is een kleine kermis in de directe omgeving veilig en overzichtelijk voor ou- ders en kinderen, een echt fa miliegebeuren. Vrijwel iedere 'oneens'-stemmer gaf aan dat een kermis in het dorp de sfeer verhoogt en de leefbaar heid bevordert. Als je de vele reacties leest, valt op dat het dit keer vooral de inwoners van de kerkdorpen zijn die soms on omwonden reageren. Deze in dividuele reacties kan iedereen nalezen op de website door op 'archief' de betreffende stelling aan te klikken. Overigens blijkt daaruit ook dat een aantal personen ten onrechte denkt dat het de ge meente Venray is die de websi te Burgers van Venray beheert. Voor alle duidelijkheid: deze website is opgezet vanuit een particulier initiatief en heeft tot doel de mening van de Venray- se burgers te peilen waar het gaat om zaken die de gemoe deren in Venray bezig houden. Het is dus de bedoeling dat de gemeenschap van Venray elke maand de mogelijkheid heeft om een mening te geven over actuele zaken. De komende maand hebben de burgers van Venray de moge lijkheid zich uit te spreken over de bladkorven en het tuinafval. Elders in dit blad wordt de nieu we stelling gepubliceerd.

Peel en Maas | 2010 | | pagina 12