Student succesvol met mislukking m Fotowedstrijd voor de jeugd Monumentendag Mannenkoor start met aspirantenkoor Laatste kans Met huid en haar Expositie de Rooijerie Drie dagen door Overloon De zoutroute De, ^((t/VtiLe PEEL EN MAAS Donderdag 2 september 2010 - Pagina 10 Première documentaire 'It's not always about success' in Schouwburg Venray Negen jaar lang heeft een Meerlose vriendenclub zich ingespannen om de film 'The lost history of a myth' van de grond te krijgen. 2400 vrijwil ligers, 650 uur ongemonteerde film en een nominatie voor de Cultuurprijs Limburg later, worden ze verslagen door een gecrashte harde schijf. Maar bij de pakken neerzitten is niks voor de vrienden, in de mislukking zien ze nieuwe kan sen en ze benaderen Juul Thielen, student aan de filmacademie in Arnhem. Hij weet de mislukte film om te buigen tot een succesvolle documentaire met de vrienden als producent. De documentaire 'It's not always about success' laat de oorspronkelijke film her leven, maar concentreert zich ook op de vriendschap van de makers en op het feit dat je juist door te falen nieuwe kansen cre- eert. "Het was moeilijk om alle verhaallijnen samen te voegen", vertelt Juul, "maar tijdens de pre views bleek dat de toeschouwers geboeid bleven. Dus zo is de mislukking toch nog een succes geworden." Op 29 oktober om 20.30 uur wordt de documen taire vertoond in de schouwburg van Venray. ONSTERFELIJKE MERLIJN De oorspronkelijke film 'The lost history of a myth' heeft Meer- lo en omstreken jarenlang in haar greep gehouden. Wat begon als de droom van Marijn Poels, die in september 2001 in Wales was toen de aanslagen op de Twin Towers plaatsvonden, werd mede opgepakt door zijn vriendenclub en enorm veel vrijwilligers. "Het is aardig uit de hand gelopen", vertelt Marijn. "Ik had het idee om een film te maken over de onsterf lijke Merlijn die na de dood van Koning Arthur tot de conclusie komt dat de wereld niet leert van haar fouten. Ego blijft belangrijker dan sociale verbanden. Vroeger waren de wapens anders, maar het zijn nog steeds de gewone men sen die de klappen opvangen. De kantoorklerken in de Twin Towers zijn net zo de pineut als de boeren uit de tijd van Merlijn. Ik raakte er steeds meer van overtuigd dat het ons zou lukken om zonder budget een geweldige actiefilm met een boodschap te maken." BRANDLUCHT Veldslagen met honderden rid ders werden geënsceneerd, halve varkens werden verorberd in een Britse pub (lees Limburgse boe renschuur) en het Schuitwater werd dankzij een rookmachine een mysterieus meer. De hoofd rolspelers, Maarten Peelen, Daniel Grob en Tim Groetelaars, speelden hun rollen met verve en raakten in de ban van het ruim 500 pagina's tellende script. In 2005 werden de vrienden genomineerd voor de Cultuurprijs Limburg. Ze won nen de prijs niet, maar het project werd er des te serieuzer door. De omslag kwam toen Marijn het eer ste half uur film had gemonteerd in 2008. Hij wilde het aan zijn vrien den laten zien, maar helaas stokte de vertoning en kwamen er vlam men uit de computerkast. Marijn: "Geld voor back-ups was er nooit geweest en ook pogingen om de bestanden door een professioneel laboratorium te laten herstellen, hadden maar beperkt resultaat. Twintig procent van de filmbeel den bleef onbruikbaar en cruciale dialogen waren verloren gegaan. Inmiddels waren de spelers jaren ouder, dus 'even' opnieuw filmen was geen optie. Ik voelde me rot tegenover die honderden vrijwil ligers die het resultaat nu nooit meer zouden zien." ROBERT BLYTHE Het was even slikken, maar de vriendengroep besloot toch haar eigen ego aan de kant te schuiven en het initiatief te nemen voor een documentaire over de mislukking van het monsterproject. Het zou de beste manier zijn om nog wat te laten zien aan de vrijwilligers. Juul Thielen werd benaderd om als onafhankelijke filmmaker de documentaire een neutrale blik te geven. Marijn: "Het was best moei lijk om de regie uit handen te geven en we stellen ons natuurlijk ook best kwetsbaar op door deze actie. Maar de titel van de docu mentaire geeft helemaal weer wat we willen vertellen: succes is niet belangrijk, het is de weg erheen die je laat groeien als mens." Juul vult aan: "In de documentaire ver vult 'The lost history of a myth' nog steeds een centrale rol. Ik heb Links Marijn Poels, rechts Juul Thielen. Foto: Jan Janssen (Jan- path). mensen geïnterviewd die cruciaal waren bij het maken van de film en daarnaast veel oorspronkelijk beeldmateriaal gebruikt." Tijdens het productieproces kwamen Marijn en Juul in contact met Robert Blythe, de Britse acteur die onder andere speelde in Little Britain, Midsomer Murders en veel toneelstukken. Hij heeft de stem van Merlijn voor de documentaire tot leven gewekt en is uitgebreid geïnterviewd. "Robert Blythe heeft ook de quote geleverd die nu de titel van de documentaire is: It's not always about success", vertelt Juul. "Hij onderschrijft de bood schap dat ego's te belangrijk zijn geworden en dat de weg naar suc ces altijd geplaveid is met misluk kingen. Het was een mooie erva ring om hem in Wales te mogen interviewen." Marijn: "Ik ben blij dat we met deze documentaire iets terug kunnen geven aan al die mensen die belangeloos hebben meege werkt. Op 29 oktober om 20.30 uur zal de documentaire met veel spektakel in première gaan in de schouwburg van Venray en we hopen dat veel mensen dit met ons willen meemaken." Kaartjes zijn voor drie euro te reserveren via de website www.thelosthis- tory.com. Op de dag zelf zijn ze voor vijf euro verkrijgbaar aan de kassa. Ter gelegenheid van Open Monumentendag op 12 sep tember houdt de werkgroep activiteiten van de Mariakapel Holthees een fotowedstrijd voor de jeugd tussen 10 en 18 jaar. Open Monumentendag wordt niet alleen in Nederland, maar in heel Europa georganiseerd, om precies te zijn in 49 landen onder de naam European Heritage Days Sinds 1997 doet Nederland, samen met andere landen, mee aan de internationale fotowedstrijd voor de jeugd, een initiatief van de Spaanse organisatie van Open Monumentendag. Deze wedstrijd is voor de jeugd van 10 tot 18 jaar bedoeld. Voor meer informatie over deze wedstrijd kijk op www. openmonumentendag.nl/foto- wedstrijd. Tijdens Open Monu mentendag kunnen de jeugdige bezoekers in de Mariakapel in Hol- thees foto's maken, ook binnen in het gebouw. De kapel is geopend op 12 september van 11.00 uur tot 17.00 uur. Het thema van dit jaar is De smaak van de 19e eeuw. De bedoeling is om dit thema naar eigen inzicht in een foto tot uit drukking te brengen. In de kapel zijn voorwerpen die uit de 19e eeuw dateren. In de 19e eeuw is de kapel ook weer in gebruik genomen als parochiekerk voor Holthees. Sporen uit die 19e eeuw zijn zeker in de kapel terug te vinden. De jonge fotografen kun nen overal in de kapel op zoek gaan naar die sporen. Speciaal de jeugd uit de gemeente Venray en de gemeente Boxmeer tussen 10 en 18 jaar, en natuurlijk in het bijzonder de jeugd uit Smakt en Holthees, wil de werkgroep uitno digen om een kopie van de foto's naar de Mariakapel te sturen: fotowedstrijd@mariakapel.nl. De deelnemers moeten bij de foto's wel hun naam, adres en leeftijd vermelden. Van de mooiste exem plaren wordt dan een presentatie gemaakt die waarschijnlijk tijdens de eerstvolgende activiteit voor jong talent te bewonderen is in de kapel. ook krijgen de mooiste foto's een plek op de website van de Mariakapel. Foto's kunnen ook worden ingestuurd naar het cen trale adres van Open Monumen tendag, dat te vinden is op www. openmonumentendag.nl/foto- wedstrijd. De smaak van de 19e eeuw is in het weekend van 11 en 12 sep tember het thema van de Open Monumentendag. In verschillende gemeenten in Noord-Limburg zijn alleen dit weekend monumenten opengesteld voor het publiek. In samenwerking met de lokale organisatiecomités is een folder uitgebracht waarin per gemeente staat aangegeven welke monu menten op zaterdag en/of zondag te bezoeken zijn en waar speci ale activiteiten worden georgani seerd. Voor de sportievelingen zijn bovendien de fietsknooppunten aangegeven om, via een mooie route, fietsend van de ene naar de andere locatie te gaan. De folder wordt verspreid via lokale VVV's en deelnemende organisaties en is te vinden op www.liefdevoor- limburg.nl. In de gemeente Ven- ray staat het hele weekend in het teken van de Open Monumenten dag. Zo zijn de twee 19e eeuwse windmolens in de gemeente geopend voor publiek: de Petrus (Stoks) Molen aan de Sportlaan in Venray en Molen Nooit Gedacht, Grootdorp in Merselo. Bij de molen van Merselo zijn graanveld- jes met oude graansoorten en er is te zien wat er zoal met het gema len graan gedaan kan worden. In de gemeente Venlo staat op zaterdag kloosterdorp Steyl in de schijnwerpers. Op het programma staan onder andere speciale rond leidingen in het Missiemuseum en Ketelhuis en wandelingen met een gids langs de kloostergebouwen, tuinen en grotten die de sfeer van de 19e eeuw ademen. Op zaterdag valt ook in Panningen, gemeente Peel Maas, het 19e eeuwse kloosterleven te beleven. Hier is het voormalige zusterklooster de aansprekende locatie van de Open Monumentendag. Behalve van de geschiedenis kan de bezoeker ook genieten van een maaltijd zoals de nonnen die vroeger bereidden. In de gemeente Beesel nemen op zondag dorpsgidsen bezoekers mee op stap voor een wande ling in 19e eeuwse sfeer en geeft de molenaar van korenmolen de Grauwe Beer de hele dag maalde- monstraties. De typisch 19e eeuw- se zondag begint in Ottersum, gemeente Gennep, met een his torisch ontbijt in de openlucht en aansluitend een heilige mis op het Raadhuisplein, compleet met gre goriaans koor. Monumentale pan den staan open voor het publiek en er zijn gratis proeverijen met gerechten uit de 19e eeuw. Diverse taalcursussen van start bij BiblioPlus Eind september start BiblioPlus met vier cursussen Engels: een opfriscursus/niveau 2, spreekvaar digheid en conversatie. Daarnaast zijn er nog speciale varianten voor senioren. De cursussen bestaan uit 24 wekelijkse lessen van 90 minuten. Praktisch taalgebruik en spreekvaardigheid komen uitge breid aan de orde. Er wordt veel met rollenspellen gewerkt. Een mooie gelegenheid om de kennis van de Engelse taal naar een hoger niveau te tillen. Speciaal voor seni oren organiseert BiblioPlus cursus sen Engels. De cursussen worden gegeven in een prettig lestempo en de docent biedt individuele aandacht aan de cursist. De deel nemer kan kiezen uit drie niveaus; daarnaast is er de variant Engels spreekvaardigheid. Hierbij ligt de nadruk op het uitbreiden van de woordenschat en het oefenen van gespreksvaardigheid door middel van rollenspellen. De cursussen bestaan uit 24 wekelijkse lessen van 90 minuten. De opfriscursus/ niveau 2 en Engels conversatie vin den plaats in Boxmeer. De cursus Engels spreekvaardigheid wordt verzorgd in Overloon. De cursus sen voor senioren worden gegeven in Sint Anthonis op Spreekvaardig heid 1 en 3 na. Deze vinden plaats in Boxmeer. Kijk voor meer infor matie over de cursussen Engels op www.biblioplus.nl/cursussen. Belangstellenden kunnen zich aan melden in een van de vestigingen van BiblioPlus of via www.bibliop- lus.nl. Ook kunnen ze contact opnemen met het secretariaat via telefoon (0485)583500 of via e mail cursussen@biblioplus.nl. Accordeon- en harmonicafestival Het Trio Buddiger houdt op zondag 5 september een accor deon- en harmonicafestival in het gemeenschapshuis aan Plein 4 in Blitterwijck. De zaal is open vanaf 12.00 uur en het festival start om 13.00 uur. Het Venray's Mannenkoor (VMK) behoort tot de absolute top van Nederland. Het koor heeft nog steeds grote ambi ties. Dat verklaart waarom het VMK het initiatief heeft geno men om een aspirantenkoor te beginnen. Dit aspirantenkoor is vooral bedoeld voor onervaren zangers en zeker voor mannen die denken dat ze niet kunnen zingen. Bij het aspirantenkoor kunnen ze ervaren dat het zingen in groepsverband voor vrijwel iedereen is wegge legd. Juist omdat bij koorzang iede re zanger uniek is en een eigen, weliswaar bescheiden, rol speelt in het geheel. Deelname aan het aspirantenkoor is geheel vrijblij vend en vooral drempelloos. Alle deelnemers zijn nieuw, onervaren en jong. Jong omdat het VMK dit keer het aspirantenkoor specifiek voor mannen van 18 tot ongeveer 40 jaar heeft bedoeld. Muzikale kennis en het kunnen lezen van het notenschrift zijn absoluut geen vereiste. Na een periode van kennismaking met elkaar en met het samen zingen, wordt gezamen- lijk het moment bepaald waarop het aspirantenkoor deel uit gaat maken van het Venray's Mannen koor. De inmiddels getrainde en bevriende aspiranten treden dan als groep toe tot het grote VMK. De jongste zanger in het VMK is momenteel nog geen 30 jaar en de gemiddelde leeftijd van alle 124 leden is jaarlijks dalende. Dat laatste is uniek in de mannenkoor wereld. De verklaring ligt in het feit dat het Venray's Mannenkoor ook het repertoire en de wijze van optreden de laatste jaren drastisch heeft gemoderniseerd. Het aspi rantenkoor start op donderdag 2 september met een ontvangst en kennismaking. Op de donder dagen daarna kunnen belangstel lenden nog gewoon aansluiten door op een donderdagavond om 19.45 naar de Witte Hoeve te komen en zich te melden bij de receptie. Ook kunnen ze contact opnemen met Jan van Bussel, tele foonnummer: 06290 385 61, e-mail jgvbussel@home.nl om zich aan te melden of zich verder te laten informeren. Voor meer informatie over het Venray's Mannenkoor kijk op www.venraysmannenkoor.nl. Het Odapark heeft de afgelopen weken gebalanceerd tussen kunst en ambacht. De hyperrealistische reproducties van wilde dieren en oermensen, in de context van het centrum voor hedendaagse kunst, prikkelen het publiek tot het stel len van vragen: natuurhistorisch museum of een typische expositie van het Odapark? Modelmakerij van het allerhoogste niveau of hedendaagse kunst? Nog tot en met 12 september kan het publiek de grenzen van de kunst verkennen en indivi dueel een antwoord formuleren op deze en andere vragen. Als kleine jongen wilde Dirk Clae- sen bioloog worden en zag zich met botaniseertrommel en vlin dervangnet blijmoedig door de voor hem overweldigende natuur struinen. Maar toen hij, tijdens een schoolreisje, mannen in witte jas- schorten in laboratoria zag en zo de beroepswerkelijkheid van de bioloog leerde kennen, was hij diep teleurgesteld. Uiteindelijk volgde hij de beeldhouwopleiding aan het Nationaal Hoger Instituut in Antwerpen en studeerde af als meester in de beeldhouwkunst. Tijdens het afgieten van een neus hoorn voor een Luikse dierenpre parateur kwam hij op het idee zich hierin te bekwamen. Zijn voorliefde voor de biologie bleef Claesen behouden, als beeldhou wer en modelmaker voor prepara teurs en natuurhistorische musea in binnen en buitenland. Dirk Claesen werkt voor talrijke inter nationale kunstenaars zoals Katha- rina Fritsch,Wim Delvaux, Karsten Höller Johan Muyle, Lories Gréaud en vele anderen die het Hasseltse atelier wisten te vinden. Nu, na bijna 16 jaar, blikt hij terug op een omvangrijk en boeiend oeuvre van hyperrealistische afgietsels en reconstructies. De solotentoon stelling van Dirk Claesen is de derde in de reeks exposities met een narratief karakter die het Oda park in 2010 presenteert. Vanaf 26 september is het de beurt aan Haï- dee Henry (F) om met haar ruim- tevullende installaties het publiek te emotioneren.Het Odapark zal de magische productie Dortoir de filles ('Meisjesslaapzaal') expose ren, waarin op zowel akoestische als visuele wijze tegenstrijdige emoties van de puberteit worden opgeroepen. Het Odapark, Mer- seloseweg 117 in Venray, telefoon nummer (0)478 - 513690, website www.odapark.nl, openingstijden van dinsdag tot en met zondag van 11.00 - 17.00 uur. De entree is gratis. Van 1 september tot medio januari exposeert Venraynaar Rob Nagy in de Rooijerie. Rob Nagy heeft al vanaf zijn jeugd een grote voorliefde voor de moderne schil derskunst gehad. Schilderen is voor hem de manier om te ont haasten van een drukke baan en om gedachten opzij te zetten. Voor Rob is het leven zelf, verbin dingen van mensen en gedachten, het mysterieuze en ongrijpbare, de inspiratiebron voor zijn schil derijen. Rob is autodidact en schil dert met acryl en gecombineerde technieken. Hij experimenteert en maakt gebruik van pastels, pasta's, stoffen en kunststof. Elk doek waar hij aan begint is een experiment en een nieuwe uitdaging. Hij weet waar hij begint, maar niet waar hij uiteindelijk uitkomt. Dit groeipro ces is ook in elk schilderij te ont dekken. Het werk is voornamelijk abstract, Uitgevoerd in veelal felle kleuren. Soms heeft het raakvlak ken met het figuratieve, dan weer met het abstracte. Het werk van Rob Nagy is vanaf 1 september tot medio januari 2011 te zien tijdens de openingsuren van de Rooijerie, Grote Markt 1 in Venray. Orgelcompositie in het Koningskerkje In het kader van de kapellen- route Kunst van het Geloven vindt in het Koningskerkje in Vierlings beek op zondag 5 september een bijzonder concert plaats. Om 6.00 uur speelt Bart van Dongen zijn orgelcompositie Klankenweb, spe ciaal gemaakt in samenhang met de ruimte en het werk van Ilse Ver meulen. Tijdens het concert komt er van buiten steeds meer licht door de ramen naar binnen. Na afloop is er gelegenheid voor ont bijt en een gesprek met Van Don gen en Vermeulen. Van Dongen (1959) werkt als componist/musi cus op het grensvlak van muziek en beeldende kunst. Geluid uit het dagelijks leven vormt een van zijn inspiratiebronnen. Hij is initi atiefnemer van diverse projecten, die allen één ding gemeen heb ben; een zoektocht naar nieuwe muziek of op z'n minst nieuwe klanken. Hij won in 2007 de twee jaarlijkse Brouwerij Cultuurprijs van zijn woonplaats Den Bosch. Reserveren kan via e-mail kristian- netummers@hotmail.com. Het ronde boek bij BiblioNu In de maand september is bij BiblioNu Venray de tentoonstel ling Het ronde boek te zien van beeldend kunstenaar Pepijn de Jonge (Deurne, 1976). Het ronde boek is een sprookje over een boek dat tot leven komt. De schrij ver woont in een huisje aan een beek en schrijft een verhaal over alle mooie dingen die hij ziet: de vlinders, de vogels, de bloemen, de wind, het water en de blauwe lucht. Op een dag is het boek af, maar op een nacht, als de maan op de vloer in het huisje schijnt, rolt het boek ervandoor.In de tentoonstelling is het ronde boek te volgen op zijn weg door de heuvels en zijn er allerlei dingen uit de natuur te ontdekken. Op de laatste woensdag van de maand, 29 september komt Pepijn een uurtje vertellen. Hij brengt een kist mee vol met dingen uit de natuur. Iedereen kan vanaf twee uur 's middags komen kijken, luisteren en meepraten over Het Ronde boek, ergens in een hoekje van de bibliotheek. Op dinsdag 24 augustus startte voor de vierde keer de rolstoe- lavonddriedaagse in Overloon. De organisatie was in handen van de Zonnebloem Overloon, Hol- thees en Smakt. Zo'n zestig deel nemers trokken door de straten van Overloon. Iedere avond werd een afstand van zes kilometer afgelegd. De deelnemers zijn men sen die door ouderdom, ziekte of handicap niet meer in staat zijn om zelfstandig te wandelen. Dat betekent dat ook zestig vrijwil ligers moesten worden gevonden om de rolstoel te duwen. De zon nebloem zorgde tevens voor ver keersregelaars en EHBO'ers. Een verrassing was er voor Pastoor Tolboom. Hij werd op de slotdag met een oorkonde en een zilveren zonnebloem speld benoemd tot eregast van de Zonnebloem van Overloon, Holthees en Smakt. Ghanese Dag Ook dit jaar vindt in de wijk Brukske weer een Ghanese Dag plaats. Op 11 september om 14.00 uur begint de Ghanese Dag met een knutselactiviteit voor de jeugd. Het programma eindigt om 21.30 uur als een dj deze multicul turele dag afsluit. De entree is gra tis. De opbrengst van de dag gaat naar de Stichting ASK, die het SAP- straatkinderenproject in Ghana steunt. Tijdens de Ghanese Dag staat de cultuur van Ghana cen traal. Het gevarieerde programma bevat onder meer een workshop sieraden maken, een modeshow, een Ghanese dansles en een afslui tende swingavond in Ghanese stijl. De bedoeling is om de bezoekers op een gezellige en ongedwon gen wijze kennis te laten maken met de cultuur van het Afrikaanse land. 's Avonds zijn er traditio nele gerechten uit Ghana, die zijn bereid door de Ghanese bewoners, verkrijgbaar. Voor deze traditionele maaltijd kunt u zich opgeven via ghanesedagbrukske@gmail.com, telefoon 06-48954721. Volwassen betalen hiervoor 10 euro, kinde ren eten mee voor 5 euro. Rupa Lucian Na twee voorstellingen in juli komt Het Overloons Toneel nog één keer, op zaterdag 18 septem ber, met de voorstelling Rupa Lucian, kind van Roemenië. Het is een voorstelling waarin een blik geworpen wordt op het ver rotte regime van Ceaucescu en de zijnen dat Roemenië twintig jaar geleden in zijn greep had. Een tijd waarin kinderen van de aller armste mensen vaak opgroeien in weeshuizen en soms het 'geluk' hebben om uitgekozen te worden voor een opleiding tot soldaat van Ceaucescu. Het leven van een van deze soldaten (Rupa Lucian) wordt in dit stuk gevolgd. De voorstellin gen in juli waren bij volledig dag licht. Op 18 september is het tus sen 20.30 en 21.00 uur donker in het openluchttheater Liberty Park in Overloon en het stuk wordt dan deels met verlichting gespeeld. Kaartjes zijn verkrijgbaar bij Home and Body in Overloon en aan de kassa van het Liberty Park. Ze kun nen ook besteld worden via www. hetoverloonstoneel.nl en op de avond van de voorstelling aan de kassa. Aanvang 20.00 uur. De Locht In streekmuseum De Locht in Melderslo kan op zaterdag 4 en zondag 5 september worden genoten van draaiorgels van Draai orgelclub Noord-Limburg. Draaior gels worden veelal geassocieerd met muziek uit het verleden, maar de muzikanten houden deze muziek levend. Draaiorgels zijn niet alleen populair in Amsterdam, ook in Noord-Limburg bestaat een actieve draaiorgelclub. Belangstel lenden krijgen vakkundige toe lichting over deze orgeltjes. Het museum is dagelijks geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Groepen kun nen, op afspraak, ook op andere tijden terecht. De demonstratie van draaiorgels begint om 13.00 uur. Voor meer informatie kijk op www.museumdelocht.nl. Expositie De Venrayse kunstenares Anne Haeyen exposeert een uitvoerig overzicht van haar werk in de Raadskelder van het Stadhuis te Doesburg. Het Hanzestadje is zeer de moeite waard om te bezoe ken. Iedere eerste zondag van de maand, dus ook op zondag 5 sep tember, is er Culturele Zondag, waarop alle galeries geopend zijn. De expositie loopt van 21 augus tus t/m 25 september, elke zater dag en zondag. Stadhuis Does burg, Philippus Gastelaarsstraat 2, Doesburg. Show Flavour Op vrijdag 5 en zaterdag 6 november brengt het orkest Fla vour een grote theatershow op de planken van de schouwburg. Het Venrayse orkest maakt een muzikale vliegreis rond de wereld en laat de toeschouwers genieten van de muziek en de cultuur uit de diverse landen. Het orkest krijgt bij de diverse nummers onder steuning van onder meer Des- demona Dance uit Overloon, de didgeridoogroep van Muziekwerk plaats Venray, de slagwerkgroep van MMSK St. Petrus Banden, muzikanten van Kunstencentrum Jerusalem en het danspaar Bjorn en Stacy Kersten. Flavour schenkt een deel van de opbrengst aan een goed doel: Zonnebloem Regio Venray. Inmiddels is de kaartver koop voor deze show gestart. Kaarten kosten 15 euro. Boekrecensie in Peel en Maas Na de dood van haar vader vindt Isobel een oude zilve ren amulet, gevouwen in een krant waarin een artikel over een vroegere Sahara-koningin staat. Om het verdriet om haar vader een beetje te verwerken, besluit ze op vakantie naar Marokko te gaan. Dan neemt De zoutroute de lezer mee naar een jaar of dertig eerder, naar het nomadenvolk dat rechtstreeks afstamt van de legen darische eerste koningin van de Toeareg. Een van hen, een jonge vrouw genaamd Mariata, wordt gedwongen te trouwen met een slager in Zuid-Marokko. Ze ont vlucht haar lot echter en reist in haar eentje de Sahara door, op zoek naar haar verloren geliefde. De prachtige verhaallijnen van Isobel en Mariata komen bij elkaar in een krachtige, ontroerende ont knoping. Jane Johnson, uitgeefdirecteur bij HarperCollins UK, trouwde in Marokko met Abdellatif, een man die afstamt van de nomaden van Mauritanië, die met kamelen eeuwenlang zilver, specerijen en zout van bezuiden de Sahara naar JANE JOHNSON Marokko vervoerden en daar ver handelden. Van haar schoonfami lie hoorde zij zeldzame verhalen over het leven van de Toeareg en over de woestijnculturen. Haar eerste grote roman, De legende van de kapers, speelt evenals De zoutroute in Marokko en was een groot internationaal succes. De Zoutroute is te koop bij boekhan del Van den Munckhof in Venray. Prijs: 19.95 euro. mmm ROMAN

Peel en Maas | 2010 | | pagina 10