De Peel in Beeld (16) Go Back to the Zoo op Bijenpop Korting BiblioNu voor nieuwe leden Speelweek in Maashees Rabobank steunt Bijenpop Doe mee met het literair café De Dwergen PEEL EN MAAS Joekskapel speelt op Servaashof PEEL EN MAAS Donderdag 26 augustus 2010 - Pagina 6 Theatershow op vrijdag 3 september in openluchttheater in Mariahout Mariahout maakt zich op voor een muziekspektakel met een Venrayse signatuur. Rooy2U treedt vrijdag 3 sep tember met een spraakma kende theatershow op in het fraaie openluchttheater in Mariahout. Het is de eerste keer dat een U2-tributeband in een openluchttheater een show geeft. Mét gastmuzikan ten. Een tipje van de sluier wil de band alvast oplichten. "Eén van de gastmuzikanten is ope razanger Dolf Drabbers, ook afkomstig uit Venray. Hij zal met ons een nummer zingen." Rooy2U is uitgegroeid tot één van de beste U2-tributebands van Nederland. Vier jaar na haar oprichting staat de Venrayse band op de drempel van een nieuwe ervaring: optreden met een thea tershow in een openluchttheater, midden in de natuur in Maria- hout. Een show in een theater is al eerder in de band ter sprake gekomen, geeft gitarist Edgar Jans sen aan. "Dat was anderhalf jaar geleden, toen hebben we met de schouwburg in Venray gepraat over de mogelijkheden van een optreden in een theater. We waren daar toen nog niet klaar voor. Nu zijn we verder gerijpt als band. Bovendien is een openluchtthea ter toch een andere ambiance dan een 'klassiek theater'." Ongeveer een jaar geleden werd de band benaderd door boekings kantoor Showevenz om een the atershow te doen 'ergens in een openluchttheater in Brabant'", vertelt John Janssen, manager van Rooy2U. "In het begin was het nog allemaal heel vaag, maar ondanks dat en dat we dit soort optredens niet gewend zijn, sprak het idee ons aan." Edgar Janssen: "Het spelen in een theater vergt een totaal ande re aanpak dan het spelen in het reguliere uitgaanscircuit. In de kroeg of tijdens een evenement komen de mensen om gezellig wat te drinken, een band is dan minder prominent aanwezig. In het theater draait het echter om de band en de show. Het publiek is passiever, we moeten ze echt veroveren. Niet alleen met onze muziek, maar ook met onze show op het podium. Dat gaat ons zeker lukken." "Timing is heel belang rijk", vult John Janssen aan. "In een kroeg kan er best een minuut stilte vallen tussen twee nummers, in een theatershow kan dat niet. De show moet doorlopen. Ook de timing met alle licht-, geluid- en beeldeffecten luistert heel nauw. Het moet tot in de details klop pen. Daar hebben we hard aan gewerkt. De show wordt een ver rassend spektakel." Rooy2U is in 2006 opgericht, aanvankelijk als eenmalig project voor Koninginnenacht Rooy. Tij dens deze show, compleet met video en gastmuzikanten, vielen de Venrayse U2'ers in de smaak van het publiek in een uitver kochte schouwburg in Venray. Zowel bij dit optreden als bij de try-outs sloeg de formule zo goed aan, dat de muzikanten zijn door gegaan. Ze verwachten dat ze nu ook met de theatershow het publiek kunnen veroveren. "Het optreden in het openluchttheater in Mariahout is eenmalig, maar we sluiten niet uit dat als het bevalt, we vaker een theatershow doen", verklapt Edgar Janssen. "Er zijn al contacten met andere openlucht theaters. We willen eerst afwach ten hoe de show op 3 september verloopt. Als dat bevalt, gaan we de theatershow vaker opvoeren. De voorbereidingen smaken in ieder geval naar meer. We hebben afgelopen zondag vijf uur lang met alle gastmuzikanten de hele show doorgelopen. Geweldig was dat. Ik kijk nu al uit naar 3 september." De komende twee weken zal in het teken staan van het tech nisch verfijnen van de show. Het licht en geluid zal worden ver zorgd door SLS-productions. De U2-sferen worden nog eens extra benadrukt door de visuals en videobeelden samengesteld door VJ the [EYE] in samenwerking met Rooy2U. De band zal voor 3 september niet meer repeteren. John Janssen: "Afgelopen maandag was de generale repetitie. Door vakanties van de bandleden kun nen we voor 3 september niet meer in gezamenlijkheid repete ren. Maar dat is geen probleem: de band is er klaar voor. Ieder zal zich Rooy2U is uitgegroeid tot één van de beste U2-tribute-bands van Nederland. Foto: Jean-Louis Haneuse. nu individueel gaan voorbereiden. Voordeel is wel dat de band uit gerust op het podium zal staan." Rooy2U brengt een veelzijdig en gevarieerd repertoire, waarbij alle periodes en stijlen van U2 aan bod zullen komen. "We zullen de theatershow openen met 'City of blinding lights', besluit Edgar Jans sen. "Meer verklap ik niet. Kom maar kijken op 3 september in Mariahout. Het openluchtthea ter is betoverend, onze show zal spraakmakend zijn." Rooy2U organiseert een bus reis vanuit Venray naar Mariahout. Opstappen is bij De Wetteling, vertrek om 19.45 uur. Aanmelden voor de busreis kan via Rooy2U: info@rooy2u.nl en 06-14836419. Een kaartje voor de busreis zal tussen de 10 en 15 euro kosten, afhankelijk van het aantal deelne mers. Tickets voor het optreden kos ten voor volwassenen 12.50 euro en voor kinderen tot 12 jaar 3.00 euro. Kaarten zijn online verkrijg baar via de website van open luchttheater Mariahout (www. oltm.nl), bij de Primera-winkels of via Rooy2U: 06-14836419. Het optreden op 3 september begint om 20.30 uur.Meer informatie: website www.rooy2u.nl De Peel in Beeld is de nieu we tentoonstelling in museum 't Freulekeshuus in Venray. De tentoonstelling bestaat uit ruim 90 schilderijen, tekenin gen en foto's van ruim twintig kunstenaars die de vele gezich ten van natuurgebied de Peel laten zien. De tentoonstelling is open op woensdag-, zater dag- en zondagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur, tot en met 12 september 2010. Voor meer informatie zie www.museum- venray.nl. In een serie arti kelen stellen we u een aantal schilders voor. In het laatste artikel aandacht voor Piet van Wijngaerdt. Piet van Wijngaerdt (Amsterdam 1873-1964 Abcoude). Petrus Theodorus (Piet) van Wijngaerdt werd in 1873 in Amsterdam geboren. Hij woonde en werkte in Amsterdam, Abcou de, Parijs, Kortehoef, Katwijk en Haarlem. Hij was leerling van de Rijksacademie in Amsterdam en hij kreeg raadgevingen van G.H. Breitner. Hij schilderde in impres sionistische trant landschappen, portretten en later veel bloemen. Hij was medeoprichter van de Bergense School. Werk van Piet van Wijngaerdt is onder andere opgenomen in de collecties van het Stedelijk Museum Amster dam, het Dordrechts Museum en het Frans Hals Museum. Na zijn opleiding aan de Rijksakademie verbleef van Wijngaerdt enige tijd in Parijs en in Kortehoef alvorens hij zijn atelier aan de Overtoom 34 te Amsterdam zou betrekken. Zijn werk kreeg in die jaren een luministisch karakter en wordt wel eens vergeleken met een vuurwerk van lichtspatten. Lumi- nisten worden over het algemeen als modernisten gezien. Arnoud Colnot zou later zeggen; "'t zal zo rond 1910 geweest zijn dat ik samen met Filarski aan de rand van Amsterdam zat te schilderen. Ineens stond een man achter ons, bekeek ons werk heel nauwkeu rig en zei: 'jongens, je moet er wat meer vuur in doen'. We keken ver baasd op en herkenden toen Piet van Wijngaerdt... Voor ons was hij vanaf die tijd een soort leermees ter. Van Wijngaerdt speelde in de periode 1913-1920 een belangrij ke rol in de strijd tussen de geves tigde orde en de modernisten. Uit eindelijk liep dit uit op een breuk. Het Signaal-expressionisme, dat onder Le Fauconnier en van Wijn- gaerdt tot ontwikkeling kwam legde de basis voor het figuratieve donkere expressionisme van de Bergense school. Het meeste suc- ces had Van Wijngaerdt in de 20er en 30er jaren. Hij exposeerde zeer succesvol in het stedelijk Museum Amsterdam (verschillende malen, in 1918, 1924 en 1935), kunstzaal Mak aan het Rokin en in de Laken hal in Leiden. In 1954 vond in het Stedelijk Museum in Amsterdam ter gelegenheid van zijn 80e ver jaardag opnieuw een tentoonstel ling plaats. Hij bleef tot kort voor zijn dood actief en in zijn laatste werk leek zelfs weer sprake van een zekere mate van vernieuwing. Op 25 januari 1964 overleed Petrus Theodorus 'Piet' van Wijn gaerdt in Abcoude. De Locht In streekmuseum De Locht in Melderslo wordt op zondag 29 augustus de jaarlijkse oogstdag gehouden. Boeren hebben hier het hele jaar voor gewerkt en nu is het zover, de oogst wordt binnenge haald. Deze zondag laat De Locht zien hoe dat in het verleden ging. Dorsen, kaf van koren scheiden en hakselen, het is allemaal te zien. Uiteraard draaien de machines, tractoren en motoren die daarbij werden gebruikt. Verder worden er speciale oogstpannenkoeken gebakken. Het museum is dage lijks geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Groepen kunnen, op afspraak, ook op andere tijden terecht. De demonstraties en speciale acti viteiten beginnen om 13.00 uur. Voor nadere algemene informatie zie www.museumdelocht.nl. Kermis in Castenray In Castenray wordt van zaterdag 28 tot en met dinsdag 31 augustus de jaarlijkse kermis gehouden. De dorpskermis, die opgesteld staat in de Matiasstraat, bestaat onder meer uit botsauto's en een draai molen. Spelletjesfanaten kunnen terecht bij de schietsalon, het touwtje trekken en eendjes vis sen, de grijpkranen en de boksbal. Voor de inwendige mens staan er nougat- en suikerwerken en een viskraam. Voor meer infor matie en actuele foto's kijk op www.kermisvenray.com. Accordeonfestival Het Trio Buddiger houdt op zondag 29 augustus een accor deon- en harmonicafestival met open podium in feestzaal Cox aan de Herstraat in Horst a/d Maas. Aanvang 13.00 uur. Opge ven kan via de telefoonnummers (077)3982232 of (0485)342671. Nieuws uit Venra en omgeving leest U in ay De organisatie van Bijenpop heeft begin deze week bekend gemaakt dat de band Go Back to the Zoo op zaterdag 18 sep tember op het livepodium van het nieuwe Venrayse festival staat. De broers Cas en Teun maakten altijd al muziek met Bram in Nij megen. Eenmaal vertrokken naar Amsterdam, duwden ze Lars (die ze ontmoetten in de rij voor een Strokes concert) een basgitaar in zijn handen: Go Back To The Zoo was geboren. Ze gaan repeteren in een ruimte waar Boudewijn Buch zijn zoölogische collectie hield, en worden beïnvloed door van alles tegelijk: pop, Velvet Underground, Tsjechov, Marinus Nijhoff, Amster dam, The Strokes, Nescio, Nijme gen, Dostojevski, Elsschot, Svevo, Guns n' Roses, Wymbristeradiel, The Rolling Stones en Oscar Wilde: een grote soep. In 2008 nemen ze een EP op met Torre Florim. In 2009 brengen ze twee singles uit: Beam Me Up over luiheid en 'niet- sigheid', Electric over lust, liefde en Guinevere. Electric wordt in januari verkozen tot 3FM megahit. Nu wordt er hard gewerkt in de studio aan een debuutalbum en maken de jongens zich op voor het festivalseizoen. Go Back to the Zoo stond dit jaar onder andere op Lowlands en Appelpop. Daar naast maken de volgende namen de line-up van Bijenpop compleet: Lucky Done Gone uit Oirlo en Oui!, een dj-duo uit Utrecht. Voor meer informatie over het gratis festival kijk op www.bijenpop.nl. In de maand september biedt BiblioNu iedereen vanaf 18 jaar die nog geen lid is van de bibliotheek de mogelijk heid om met 50% korting een jaar lid te worden van Bibli- oNu. De enige voorwaarde is dat de nieuwe leden Bibli- oNu machtigen om het abon nementsgeld via incasso te innen. Een unieke kans om te ervaren wat BiblioNu allemaal te bieden heeft. BiblioNu is er voor iedereen, jong en oud. Het aanbod bestaat uit een grote collectie romans in diverse genres zoals waargebeur de, sciencefiction, historische, romantische en spannende boe ken. Daarnaast zijn er informa tieve boeken over diverse onder werpen, bladmuziek, tijdschriften en populaire film op dvd's te leen. Voor slechtzienden heeft BibioNu een collectie groot letterboeken en luisterboeken, nu óók op daisy- rom. In de vestigingen Horst en Venray is een daisy-rom speler te leen om uit te proberen. Op vertoon van de BiblioNupas zijn in alle vestigingen van BiblioNu materialen te leen. Het geleende materiaal is in alle vestigingen weer in te leveren, het maakt daar bij niet uit in welke vestiging het materiaal geleend is. BiblioNu kent een uitgebreide service. Boeken die niet voorhan den zijn kunnen eenvoudig bij een andere bibliotheek aangevraagd worden met de zoek&boek ser vice. Voor degenen die door ziekte en/of ouderdom niet meer in staat zijn de bibliotheek te bezoeken, kent BiblioNu de 'Bibliotheek aan huis dienst'. Kijk voor meer informatie op www.biblionu.nl of bel met 0478-581970 of 077 3982339! In Maashees wordt van woens dag 1 tot en met vrijdag 3 sep tember voor de negende keer de vakantiespeelweek gehouden op het sportveld aan de Vennenweg in Maashees. De kinderen nemen tijdens deze dagen deel aan een trainingskamp van de SGA, de School voor Geheim Agenten. Dit met het doel om echte geheima genten te worden. Tijdens de trai- ningsdagen worden de kinderen op de proef gesteld en wordt hun hulp ingeroepen voor een belang rijke opdracht. Na de opening op woensdagochtend gaan de kin deren bouwen. Donderdag staat in het teken van fysieke training door middel van spellen en op vrijdagmiddag vindt de ontkno ping plaats van de opdracht waar voor de kinderen ingeschakeld worden. Daarna wordt er gegeten. Ten slotte wordt de vakantiespeel- week samen met de ouders bij het kampvuur afgesloten. Rabobank Venray onder steunt diverse culturele eve nementen in Venray. Daar mee toont de Rabobank haar betrokkenheid bij deze eve nementen, die bijdragen aan de leefbaarheid van Venray. Naast bijvoorbeeld de sponso ring van de schouwburg, het kunstencentrum en fanfares en harmonieën uit Venray, heeft de Rabobank besloten om Bijenpop 2010 financieel te ondersteunen. Tijdens het evenement, dat op 18 septem ber plaatsvindt op de parkeer plaats bij de Wetteling, adop teert zij de Live-stage. Marjon Minten, communicatie adviseur Rabobank Venray: "Wij zijn graag betrokken bij activi teiten die door en voor jongeren georganiseerd worden. Het is prachtig om te zien hoe deze acti- Vlnr: Annemarie Staaks, Rik Gielens, Djowie van der Sterren en Teun van Daal. viteit, volledig op vrijwillige basis, opgezet wordt. Deze vrijwilligers stoppen er erg veel tijd in om van Bijenpop een onvergetelijk festival te maken. Regionale acts krijgen de kans om op te treden op het zelfde podium waar ook drie nati onale en zelfs één internationale act op zullen treden." Teun van Daal, voorzitter van de festivalcom missie, vult aan: "Het is mooi om te zien dat de Rabobank helpt om dergelijke culturele evenementen mogelijk te maken om hiermee de leefbaarheid van Venray te vergro ten." Naast het adopteren van het podium zal de Rabobank de aan komende weken via de website van Bijenpop, www.bijenpop.nl, ook nog enkele cd's en T-shirts van de optredende bands verloten. Qour De augustusopgave is een fragment uit een humoristisch gedicht: "Zo groeit men op tot een rechtschapen man en wordt getrouwd door een gespierde Lien. Zij was niet helemaal zijn smaak misschien, Maar och, er kwamen zeven kinders van." "Wie is de auteur van bovenstaande versregels en uit welk gedicht zijn ze afkomstig?" Antwoorden op deze twee vragen kunt u insturen naar het secretariaat van het Literair Café Venray-regio, Rochusstraat 1, 5801 RR Venray, tot vrijdag 24 september 2010. Elke laatste donderdag van de maand ver schijnt er een nieuwe opgave en wordt het gedicht van de afgelopen maand bekend gemaakt. Poëzieliefhebbers doet uw best! Er zijn steeds 10 punten te verdienen: 5 voor de juiste naam van de dichter en 5 voor de goede titel van het gedicht. Iedereen die de oplos sing weet, spoort het Literair Café aan in te zenden. Immers behalve voor de jaarwedstrijd, wordt er voor mensen die wel eens een of twee keer een fragment herkennen, aan het einde van het jaar een prijs ver loot! De stand na deze ronde is als volgt: de heer P Weerts 50 punten. Mevr. T. Smits 25 punten en de heer J. van Kempen 20 punten. De dames H. Craghs en T. Verschuren hebben ieder 10 punten. De titel van het gedicht dat vorige maand gezocht werd was "De appel boom". Het werd geschreven door Rutger Kopland. Het prachtige gedicht spreekt voor zich. Onder de appelboom Ik kwam thuis, het was een uur of acht en zeldzaam zacht voor de tijd van het jaar, de tuinbank stond klaar onder de appelboom ik ging zitten en ik zat te kijken hoe de buurman in zijn tuin nog aan het spitten was, de nacht kwam uit de aarde een blauwer wordend licht hing in de appelboom toen werd het langzaam weer te mooi om waar te zijn, de dingen van de dag verdwenen voor de geur van hooi, er lag weer speelgoed in het gras en verweg in het huis lachten de kinderen in het bad tot waar ik zat, tot onder de appelboom en later hoorde ik de vleugels van ganzen in de hemel hoorde ik hoe stil en leeg het aan het worden was gelukkig kwam er iemand naast mij zitten, om precies te zijn jij was het die naast mij kwam onder de appelboom, zeldzaam zacht en dichtbij voor onze leeftijd Rutger Kopland Het programma voor volgend seizoen ligt begin september in de brie venbus van de donateurs. Het seizoen begint met een programmaon derdeel, dat in samenwerking met de PKN tot stand is gekomen. Ds. Oussoren spreekt op woensdag 22 september over zijn (Naardense) bijbelvertaling in het Zonnelied! Aanvang 19.30 uur. Robert Vuijsje (3 oktober), Stefan Brijs (14 november), Arthur Japin (20 maart) en Yas- mine Allas (15 mei) komen het nieuwe seizoen mede kleur geven. Maar er zijn nog vele andere activiteiten. Zo zullen op 20 februari 2010 Marlène Lunter en Annemie Jans een lezing verzorgen over de Nobel prijswinnares Herta Müller. Een datum om alvast te noteren! Als u nog geen donateur bent, pak de telefoon en meldt u aan bij het hieronder genoemde telefoonnummer! Wie ook donateur wil worden van het Literair Café Venray-regio kan contact opnemen met het secretariaat. Daarmee steunt hij de activi teiten van het Venrayse Literair Café. Hij krijgt het programma thuis gestuurd en bovendien ontvangt hij reductie op de entreekosten van de bijeenkomsten. En dat is beslist de moeite waard! Informatie over het bovengenoemde of over het werk van het Literair Café kunt u verkrijgen bij het secretariaat: Rochusstraat 1, 5801 RR VENRAY, Telefoon: 0478-582948 maar ook op de website: www.literair-cafe-venray.nl Op de Servaashof in Venray vindt zondag 5 september van 14.30 - 16.30 uur een muzikale middag plaats met een optreden van Joekska- pel Zeuk ma Uut uit Broekhuizenvorst. Deze joekskapel is opgericht op 23 mei 1988 en bestaat dus dit jaar 2 x 11 jaar. Op het moment bestaat deze joekskapel uit 14 muzikanten. Ze maken muziek voor jong en oud en hebben een gevarieerd programma. Ze hopen met hun muziek veel mensen te kunnen amuseren. Belangstellenden zijn van harte welkom in het restaurant Le Tambourin op de Servaashof aan de Stationsweg in Venray. De organisatie is in handen van het Intern Activiteiten Centrum en restaurant Le Tambourin van de GGZ Noord- en Midden-Limburg. Boekrecensie in Peel en Maas De Dwergen vertelt het verhaal van een wereld: die van het Veilige Land met zijn mensen en elfen, die wordt bedreigd door alfen, orcs, ogers en andere verschrikkingen. Het is een wereld die bruist van avontuur. De hoofdpersoon, de jeugdige dwerg Tungdil, is zonder meer de meest tot de verbeelding sprekende dwerg sinds Tolkiens Gimli. Markus Heitz is onbetwist de succesvolste Europese fantasy- auteur van deze tijd. Van de boeken van De Dwergen werden in Euro pa meer dan 1 miljoen exemplaren verkocht. De Dwergen is te koop bij boekhandel Van den Munckhof. Prijs: 10 euro. M A Jl K 'U al HÏITZ Rabobank Primeur voor U2-tributeband Rooy2U

Peel en Maas | 2010 | | pagina 6