Weer voldoende water in de beken Geslaagde Peter Winnen Classic 'Uitbreiding Gunhoek ook voor üw tuin De Hoveniers m sum Thuiszorg nodig? Bel (088) 850 00 00 thuiszorg De warme en droge peri ode is voorbij en de beken in Noord- en Midden-Lim burg zijn weer op peil. Boe ren mogen het water uit de beken dan ook weer gebrui ken om hun akkers en wei landen te beregenen. De afge lopen acht weken, sinds 28 juni, legde Waterschap Peel en Maasvallei hiervoor een verbod op. Het grondwater mocht wel gewoon gebruikt worden. Het verbod gold voor het ont trekken van water uit alle beken in Noord- en Midden-Limburg, met uitzondering van de beken die in de regel altijd voldoen de afvoer hebben. Ook uit het grondwater mocht onttrokken worden. Uit controles is volgens het waterschap gebleken dat het verbod goed werd nageleefd. Er zijn slechts enkele overtredingen geconstateerd. In totaal heeft het waterschap 17 ontheffingen ver- leend aan agrarische bedrijven. Bij voorbeeld omdat zij niet konden beregenen met grondwater. Het waterschap heeft de personen die een vergunning hebben voor het onttrekken van oppervlaktewater per brief geïnformeerd over het instellen van het verbod. Over het opheffen kregen de betrokkenen een bericht per e-mail en via de internetsite van het waterschap www.wpm.nl. Het waterschap roept alle vergunninghouders op om hun e-mail adres te geven, zodat ze hen allemaal op een snel le, goedkope manier op maat op de hoogte kan houden. Het gaat over zo'n 600 personen die een vergunning hebben voor het ont rekken van oppervlaktewater of zich hiervoor gemeld hebben bij het waterschap. ,10-- Kindervakantiewerk Wans- sum/Geijsteren viert zijn 30- jarig bestaan. Een initiatief dat ooit is gestart voor gezin nen die geen geld hadden om op vakantie te gaan, is uitge groeid tot een groot zomer- evenement. Inmiddels nemen ieder jaar ongeveer 150 kinde ren deel aan de activiteiten. En honderd vrijwilligers zorgen ervoor dat alles tot in de punt jes is geregeld. Kindervakantiewerk is voor alle kinderen die in het schooljaar voorafgaand aan de grote vakantie in groep 3 tot en met groep 8 van het basisonderwijs of op het spe ciaal onderwijs hebben gezeten. Altijd staat Kindervakantiewerk Wanssum/Geijsteren in de laat ste week van de schoolvakantie gepland. Al jaren wordt gewerkt met een thema, dit jaar is dat de Efteling. De kinderen zullen het thema telkens tegenkomen bij de activiteiten. Elke vijf jaar mogen de kinderen een nacht blijven slapen. Dat maakt het feest alleen maar groter. Aangezien alle kinde ren van groep 3 tot en met groep 8 mogen deelnemen, maakt elk kind in die vijf jaar een week met logeren mee. En de geluksvogels zelfs twee keer: in groep 3 en 8. VAST DRAAIBOEK Kindervakantiewerk begon 30 jaar geleden met een clubje vrij willigers dat kinderen uit gezin nen die het niet breed hadden, een leuke vakantieactiviteit wilde bezorgen. De toenmalige gemeen te Meerlo-Wanssum was blij met het initiatief. Voorzitter Peter Zegers is al 24 jaar betrokken bij de organisatie van Kindervakan tiewerk Wanssum/Geijsteren. "Het concept dat 30 jaar geleden is ont- wikkeld, gebruiken we nog steeds. We werken met een vast draai boek dat de basis vormt voor de week. Aan dit draaiboek en thema hangen we alle activiteiten op." Inmiddels geven jaarlijks 150 kinderen uit Geijsteren en Wans- sum zich op. Ze worden in 12 groepjes opgesplitst van elk 12 of 13 kinderen. Een grote groep kin deren, dat vereist een goede orga nisatie. In totaal werken bijna 100 vrijwilligers om alles goed te laten verlopen. Het bestuur bestaat uit tien leden. In groepjes organise ren de bestuursleden elk één dag. Daarnaast zijn er 25 losse hulpen, die hand- en spandiensten verle- VAN DER PUTT O ADVOCATEN IB) Hebt u juridisch advies nodig in een bouw- of milieuzaak? B) Wilt u uw echtscheiding goed geregeld hebben? b) Wilt u een contract laten toetsen? IB) Of hebt u rechtsbijstand nodig in een strafzaak? Wij zijn u graag van dienst. Iedere mr. Ten Brummelhuis advocaat van ons kantoor legt zich mr. Van Hoef op een of enkele rechtsgebieden toe. mr. Gerrits Hierdoor kunnen wij u steeds op- mr. Van Dok timale aandacht en deskundigheid mr. Pelckmans garanderen! mr. Van den Aker Het eerste gesprek is gratis. mr. Stad mr. Verrijdt Tel. 0478-556677 mr. Jacobs www.putt.nl mr. Verkuijlen PEEL EN MAAS Door sterke groei containervervoer Thijs van den Heuvel van BCTN benadrukt dat de uitbreiding van de Wanssumse haven belangrijk is. "De volumes van containerver voer nemen toe. Containers kun nen de zeehavens in Rotterdam en Antwerpen op verschillende manieren verlaten: via weg, via spoor en via water. Nu wordt het meeste nog via de weg vervoerd. Dit brengt een enorme CO2-uit- stoot met zich mee. Dat moet veranderen. De afspraken met de operators van de terminals op Maasvlakte 2 zijn dat in de toe komst 65% van de achterland con tainers via de binnenvaart (45%) en het spoor (20%) de haven verlaat. Dat heeft uiteraard conse quenties voor het achterland." Niet alleen het vergroten van de binnenvaartvolumes zorgt voor de groei in de Wanssumse haven, geeft Thijs van den Heuvel aan. "We verwachten de komende vijftien jaar een wereldwijde ver dubbeling van het volume. Dit komt nog eens boven het hier- bruiker verrichten. Voor de regio is het dan ook belangrijk dat het havengebied in Wanssum voor zover mogelijk wordt bestemd voor watergebonden logistieke activiteiten. Dit zorgt ervoor dat ook in de toekomst de goederen via Nederland worden vervoerd en dat de toegevoegde waarde activiteiten in Nederland blijven plaatsvinden." Thijs van den Heuvel ver wacht dat met het aantrekken van de volumes ook steeds meer internationale bedrijven zich gaan vestigen in de regio. "Inter nationale bedrijven kijken naar grondprijzen, beschikbaarheid van voldoende en goed personeel en de ontsluitingen. Als je het Duitse achterland meerekent, is in deze regio zeker geen gebrek aan voldoende en gekwalificeerde arbeidskrachten. De bereikbaar heid in deze regio is heel goed. Er zijn snelwegen, binnenvaarttermi- nals, een railterminal en een vlieg veld om de hoek in Weeze. Dat maakt deze regio absoluut uniek." RONDWEG "De milieuvoordelen van ver voer over water zijn ongekend", vervolgt Thijs van den Heuvel. "Binnenvaart is schoner, stiller en rustiger in vergelijking met vervoer over de weg en over het spoor. Het aantal containers in Wanssum stijgt in de toekomst van 100.000 naar 200.000 en uit eindelijk naar 300.000 per jaar. Over het hele land wordt er zo 30% CO-uitstoot bespaard ten opzichte van wegtransport. Dan is er nog de samenhang tussen de haven en de rondweg. Nu nog moeten onze vrachtwagens door het dorp rijden. De rondweg zal zorgen voor een betere ontslui ting van de terminal en een rusti gere dorpskern." Kindervakantiewerk Wanssum/Geijsteren Werkbezoek havenbedrijf Havenbedrijf Rotterdam bracht woensdag een werk bezoek aan Venlo. Doel was intensivering van de samen werking tussen de beide main- ports. Voor de ontwikkeling van wereldhaven Rotterdam zijn de verbindingen met het achterland van levensbelang. Havenbedrijf Rotterdam steekt dan ook veel energie in een uitgekiende achter landstrategie. Regio Venlo is hierin een van de belangrijkste knoop punten. De basis hiervan ligt in de logistieke en bedrijfseconomische complementariteit tussen beide mainports en de leidende positie van de logistieke regio Venlo in het Europese achterland. Samenwer king tussen de beide mainports stond dan ook centraal tijdens de Rotterdams-Venlose ontmoeting, die plaatsvond op initiatief van NV Regio Venlo. Aan het werkbe zoek namen onder anderen deel directeur Containers, Breakbulk Logistics Emile Hoogsteden van Havenbedrijf Rotterdam, gedepu teerden Jos Hessels en Bert Ker sten van de provincie Limburg, wethouder Mark Verheijen van de gemeente Venlo en wethouder Ike Busser van de gemeente Ven- ray. De bijeenkomst vond plaats bij het Scelta Institute in Venlo. De samenwerking tussen Rot terdam en Venlo is structureel en krijgt gestalte in concrete projec ten. Onder meer in de deelname van Havenbedrijf Rotterdam aan de uitbreiding van de Maashaven in Wanssum en de gezamenlijke deelname van het Havenbedrijf en NV Regio Venlo aan een onder zoeksproject van kennisinstituut Dinalog over versterking van het achterland en een snellere door stroom van goederen. Ook heeft het Havenbedrijf sinds kort zitting in het bestuurlijke adviesorgaan van de logistieke uitvoeringsagen da van NV Regio Venlo. Voor de regio Venlo betekent deze verder gaande samenwerking meer goe derenstromen, handelsactiviteiten en werkgelegenheid. Tijdens de bijeenkomst woensdag werd de samenwerking nog eens beklon ken en werd diepgaand gespro ken over nieuwe initiatieven, zoals gezamenlijke verkenning om het spoorgoederenenknooppunt Venlo verder uit te bouwen. als knooppunt in het goederenspoor en de opzet van een bestuurlijk overlegorgaan ter versterking van de achterlandverbindingen. Zegers. "Het begint bij het bestuur, een vaste kern die al jaren samen werkt. In januari wordt er lang zaam opgestart, om na het carnaval in volle vaart te gaan organiseren. De activiteiten vinden altijd in de laatste week van de zomerva kantie plaats, zodat ouders daar rekening mee kunnen houden. De meeste zaken zijn voor de start van de zomervakantie al geregeld. Andere jaren hebben we weleens moeite om genoeg vrijwilligers te vinden. In het jubileumjaar is dat gek genoeg nooit een probleem. Sinds een aantal jaren helpen er kinderen vanuit school mee in het kader van een maatschappelijke stage. Dat bevalt goed. We zijn erg zuinig op onze vrijwilligers, zo hopen we dat ze terugkomen." Steeds meer vrijwilligers hebben als kind vroeger deelgenomen aan kindervakantiewerk. "Dat schept een band. Wel is het belangrijk dat de mensen een drive hebben om de activiteitenweek tot een suc ces te maken. De machine is goed geolied, dus alles draait altijd goed. Het enthousiasme van de mensen maakt het tot een feest. De kick is dat 150 kinderen en 100 vrijwilli gers het naar hun zin hebben. Dit jaar is er een verrassingsact gere geld op de dinsdagmiddag. Geheel in teken van ons thema zal er een goochel- en magieact worden opgevoerd door iemand die heeft meegedaan aan de Uri Geller- show. Erg leuk voor de kinderen." Meer informatie: www.kvwwg.nl. Nog geen duidelijkheid over Venray on Ice De Stichting Venray Events denkt pas in oktober duidelijk heid te hebben over het al dan niet realiseren van een ijsbaan in het centrum van Venray. Dat laat Wouter Born namens de organisatie weten. Born, die belast is met het werven van sponsoren, geeft aan dat de organisatie meer tijd nodig heeft voor de sponsor werving. "In belang van het soci ale doel investeert de organisatie graag meer tijd in het realiseren van het evenement. Hierbij moet gedacht worden aan de periode tot en met oktober 2010", aldus Born.In 2008-2009 trok het eve nement circa 20.000 schaatsende kinderen en ruim 40.000 bezoe kers. Als Venray on Ice doorgaat, dan vindt het evenement plaats van 12 december tot en met 3 januari. Voor meer informatie kijk op www.venray-on-ice.nl. beboet ïltet www-gunho ek.nl Venm Culirooj van hoog Roois allooi! nen. De groepsleiding bestaat uit 30 personen, twee of drie leiders per groep kinderen. Ook meiden en jongens, die zelf te oud zijn voor deelname, helpen mee. Dit zijn de zogenaamde Juice-girls - die helpen met de verzorging van het eten en het drinken - en de AA-jongens, de aan- en afvoertroe- pen van spullen. Zij zetten zich Ongeveer 150 kinderen nemen jaarlijks deel aan de activiteiten. Foto: Kindervakantiewerk Wans sum/Geijsteren. in om de jongere dorpsgenootjes een leuke tijd te bezorgen. "Zonder de inzet van vrijwil ligers zou er geen kindervakan tiewerk bestaan", vertelt Peter Ruim 500 toerfietsers deden afgelopen zaterdag mee aan de Peter Winnen Classic. Deze toertocht, vernoemd naar de Ysselsteynse oud-wielrenner, is verbonden aan de stichting Bike4All die zich inzet voor het wielrennen in ontwikke lingslanden. De deelnemers konden kiezen uit een tocht van 75 en van 140 kilometer. Beide tochten voerden Ruim 500 toerrijders fietsten door het fraaie landschap (foto: organisatie PWC) door het Noordlimburge en Duit se grenslandschap waarbij in de lange tocht enkele venijnige klim men zaten. Aan de Peter Winnen Classic zit ook een loterij gekoppeld ten behoeve van Bike 4 All. De hoofd prijs, een Guerciotti Wielrenfiets ging naar Wilco Geerts. boven beschreven groeiende marktaandeel. Wanssum heeft, in tegenstelling tot sommige andere Nederlandse havens, wél de moge lijkheid om uit te breiden. Op veel andere plekken is de haven inge bouwd in een industrieterrein, waardoor er geen uitbreidings ruimte meer is." VERDRIEDUBBELING De Wanssumse haven staat in verbinding met de haven van Rot terdam. "Het Havenbedrijf Rot terdam wil met de ontwikkeling van de tweede Maasvlakte zor gen voor een betere bereikbaar heid van het havengebied op een duurzame manier", vertelt Donald Baan van het Havenbedrijf Rotter dam. "Door meer lading via de bin nenvaart ter vervoeren, kun je dit realiseren. We verwachten in 2035 een verdriedubbeling van het hui dige overslagvolume in Rotterdam. Om dit duurzaam richting de klan ten te kunnen blijven vervoeren, is wel voldoende capaciteit in het achterland nodig. Wanssum heeft de mogelijkheid voor capaciteits uitbreiding." Volgens Thijs van den Heuvel is het belangrijk dat de huidige bin- nenvaartterminals klaar zijn voor de toekomst. "Je moet niet te veel terminals verspreid over Neder land willen, want dan krijg je ver snippering. Vaak worden kostbare investeringen gedaan, terwijl de regio te klein is voor een effi ciënte exploitatie van een termi nal. Daarom kun je de stromen beter bundelen in gebieden met voldoende groeimogelijkheden. Wanssum is hiervoor een goede Het aantal containers in Wans- sum stijgt in de toekomst van 100.000 naar 200.000 en uitein delijk naar 300.000per jaar. mogelijkheid. Een clustering van activiteiten levert meer efficiency en heeft milieuvoordelen." LOGISTIEKE HOTSPOT Het Havenbedrijf Rotterdam heeft de grondpositie van de Wanssumse containerterminal. Dat betekent dat ze eigenaar is van de grond. Donald Baan noemt de ligging van Wanssum ideaal. "Het ligt midden in de logistieke hotspot Venlo/Venray. De regio zal zich blijven ontwikkelen en daarom moet er nu worden inge speeld op de verwachte groei. Je moet de toegevoegde activiteiten zo dicht mogelijk bij de eindge- De haven in Wanssum heeft ambitieuze plannen. In een serie van drie afleveringen kijken betrokkenen vooruit op de kansen en ambities van de binnenhaven in Wanssum. Wanssum Intermodal Termi nal BV (onderdeel van BCTN) is het bedrijf dat in de haven van Wanssum het transport en de overslag van containers verzorgt. Zodat de containers vanuit de Rotterdamse en Ant werpse haven uiteindelijk bij de klant terecht komen. BCTN onderschrijft de noodzaak van de uitbreidingsplannen van de Wanssumse haven. 'De ver wachte groei in het vervoer over water kan zo uitstekend worden opgevangen'. proteion huishoudelijke en persoonlijke verzorging zorg tv verpleging thuisbegeleiding dagvoorzieningen en zorgboerderijen bij u in de buurt consultatie voor senioren zorgalarmering uitleen hulpmiddelen www.proteion.nl Donderdag 26 augustus 2010 - Pagina 5 Al 30 jaar een succes Goede wijn behoeft geen krans. Dat oude gezegde zou zeker ook op Venray van toepassing kunnen zijn. Toch kan het geen kwaad om die goede wijn op z'n tijd even op waardige wijze onder de aandacht van de smaakpapillen te brengen. Iets ruimer gezegd: het is een gouden idee om de gemeente Venray in culinair opzicht eens in de schijnwerpers te zetten. Een prachtige aanvulling op die toch al zo brede waaier van Venrayse trekpleisters. Dit jaar dus de eerste editie van Culirooj. Zo'n eerste jaargang is natuurlijk altijd extra spannend. Hoe gaat het lopen en heeft het mogelijkheden om uit te groeien tot een ijzersterk jaarlijks evenement? Ik weet het antwoord al. Het initiatief is te goed om er na een jaar al mee te stoppen. Hier zit muziek in. Niet voor niets heeft de gemeente Venray haar Innovatiefonds aangesproken om het evenement te ondersteunen. En, zeker zo belangrijk, niet voor niets hebben vele sponsoren een belangrijke financiële bijdrage geleverd. Gedurende drie dagen is het schouwburgplein omgetoverd in een culiplein. Een gezellige ontmoetingsplek waar sociale, gastronomische en kunstzinnige hoogstandjes bij elkaar komen. Op zaterdag is het Nationale Monumentendag en ook dat levert een originele combinatie op. Wat een geweldig menu. Ik spreek mijn welgemeende waardering uit voor dit bijzondere initiatief en voor de mensen die het tot een succes gaan maken. De organisatoren, de deelnemende horeca-ondememers, de talloze artiesten en muzikanten, en de sponsoren. Wat geweldig dat jullie je inspannen voor de promotie van Venray. De bezoekers wens ik een onvergetelijk plezierig verblijf op het culiplein. Moge de smaakpapillen, de ogen en de oren uitbundig verwend worden! Hans Gilissen, Burgemeester van Venray.

Peel en Maas | 2010 | | pagina 5