Thei van Els weekwinnaar vakantiefotowedstrijd Ja Muzikale verbroedering Ingezonden De Brouwer onthuld Groen licht voor ontgronding Smakterveld Paul Janssen 30 jaar dansleraar Onderhoud provinciale wegen Onverwachte hulp voor moedercentrum Workshops bij Yoga Centrum Venray BEZORGEN? PEEL EN MAAS Thei van Els uit Venray is de derde weekwinnaar van de foto wedstrijd die Combi Dom Mels- kens en nieuwsblad Peel en Maas deze zomer voor de achtste keer houden. Van Els stuurde een bij zondere vakantiefoto in, die hij zelf de titel 'waving flag' gaf. De kleur rijke foto met de wapperende vlag is gemaakt in Offida in Italië. Thei van Els kreeg uit handen van Theo Klabbers van Combi Dom Mels- kens een waardebon voor 100 gratis afdrukken op het formaat 10x15 centimeter, beschikbaar gesteld door de Venrayse fotospe ciaalzaak, een waardebon van vijf tien euro voor een felicitatie op de Kabelkrant Venray en een boeken- bon ter waarde van 12,50 euro. De Thei van Els ontvangt de prijzen uit handen van Theo Klabbers. laatste twee prijzen zijn beschik baar gesteld door nieuwsblad Peel en Maas. De komende weken worden nog een weekwinnaar en de winnaars van de jury- en de publieksprijs bekendgemaakt. De hoofdprijzen zijn dit jaar een jaar lang gratis fotograferen en een Olympus-spiegelreflexcamera. Vakantiefoto's kunnen nog steeds worden ingeleverd bij Combi Dom Melskens aan de Schoolstraat in Venray. Misschien bent u wel de volgende weekwinnaar? Foto 2: De 'waving flag' van Thei van Els. Een jaarabonnement kost u slechts Ww Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Wil jij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray PEEL EN MAAS "We kunnen terugkijken op een fantastisch weekend. Met prachtige muziek van abso lute topkoren in een sfeervol le ambiance." Voorzitter Leo Janssen van het Venray's Man nenkoor kijkt tevreden terug op het evenement Vocal Inter national, dat in het kader van het 100-jarig jubileum plaats vond in de schouwburg en op het Schouwburgplein. Vocal International stond garant voor een muzikale verbroedering Het koor Flying High Singers. met koren van wereldniveau. Drie topkoren uit Spanje, Canada en Oekraïne gaven op vrijdagavond een concert van twee uur in de schouwburg: het Ural Kosaken chor uit Oekraïne, de Spaanse bij drage Tuna de Jaen en de Canade se barbershopgroep Toronto Northern Ligts zorgden voor een avond met topentertainment. Zaterdag stonden op de planken de koren Dutchmen, Flying High Singers en Akkoord. De rubriek 'ingezonden brieven' staat open voor reacties op arti kelen in deze krant. De redactie behoudt zich het recht voor ingezon den brieven te redigeren, in te korten of niet te plaatsen. Plaatsing van een brief betekent niet dat de redactie de mening of opvatting van de schrijver deelt. Anonieme brieven worden niet geplaatst. De brieven worden in de krant uitsluitend ondertekend met naam en woonplaats. Bijdragen, van maximaal 250 woorden, kunnen gestuurd worden naar: redactie@vandenmunckhof.nl. Vocal International Het Venray's Mannenkoor, dat dit jaar zijn 100 jarig jubileum viert, heeft de Venrayse gemeen schap afgelopen weekend getrak teerd op een geweldig programma onder het motto Vocal Internatio nal. Vrijdag was de start met een concert in de schouwburg, waar aan deelnamen het Ural Kosaken Chor uit Rusland, Tuna De Jaén uit Spanje en de Northern Lights uit Canada. Alle koren gaven een geweldige presentatie van hun kunnen.Als eerste hoorden we het diepe mantra-achtige basgeluid van de Kosaken, een gediscipli neerde professionele groep man nen die negen maanden per jaar op tournee is en hun volksliede ren overal in de wereld vertolken. Daarna werden we getrakteerd op de klanken uit het zonnige zuiden van Spanje, de folklore van Andalusië, die met flair werd vertolkt door de jonge mannen van de Tuna De Jaén. De Toronto Norhern Lights uit Canada waren een klasse apart. Timing, klank en balans waren geweldig! Bij dit barbershop-koor was het meest verrassende aspect de rol van dedirigent, die zich tijdens het lied richtte naar het publiek en zodoende één werd met het koor, zowel in beweging als in expressie. Dit gaf een enorme kracht aan de performance en leidde tot staande ovaties van het publiek. Ook op zaterdag was het een feest om in Venray te zijn, dankzij optredens van gospelkoor Akkoord, de Flying High Singers en de Dutch Men. Als sluitstuk was er op zondagmor gen de International Holy Mass op het schouwburgplein.Mooi dat het Venray's Mannenkoor het programma afsluit met een mis! Het koor kent een rijke traditie in Venray als het gaat om zingen in de Grote Kerk op hoogtijdagen, zoals Kerstmis en carnaval. Nu dus een openluchtmis op het schouw burgplein met medewerking van alle deelnemende koren aan Vocal International. Deken Smeets was voorganger en een compliment aan zijn adres is op zijn plaats. Hij koos de juiste woorden en wist de koorzangers en bezoekers te boeien.Het Venray's Mannenkoor is een good-practice koor voor alle mannenkoren in Nederland. Met de organisatie van dit evene ment laat het zien dat er in onze vergrijzende koorwereld nog veel kan worden bereikt, als men visie en lef heeft en niet blijft hangen in de "oude" mannenkoren cul- tuur.Hiermee heeft het Venray's Mannenkoor zich prominent op de kaart gezet in de Nederlandse koorwereld. Compliment! Namens de Verenigde Neder landse Korenorganisaties Limburg (VNK-Limburg), Joke Halmans. In Geijsteren is onlangs het bronzen beeldje De Brouwer op het Brouwershof officieel onthuld. Het beeld, dat is ontworpen door Wilma Jacobs uit Geijsteren, werd tijdens een feestelijke bijeenkomst symbolisch overgedragen aan de dorpsraad. Samen met bronsgieter Rob van den Broek heeft Wilma De Brouwer van het Brouwershof. Jacobs het beeld gekneed en in brons gegoten. Het beeld, dat op een sokkel staat, is onder meer gesponsord door de gemeen te, de dorpsraad en Mieke van Uden van de Kunstmanifestatie Geijsteren. Donderdag 26 augustus 2010 - Pagina 4 Ondanks twijfelachtige voor uitzichten voor de grondwa terstand mag de afgraving van het Smakterveld doorgaan. Dat heeft de Raad van State woensdag beslist. Twee agrari sche bedrijven in de omgeving eisten eerder vernietiging van de daarvoor vereiste ontgron dingsvergunning. Ze zijn bang voor aantasting van hun per celen door een te hoge grond waterstand. Het Smakterveld wordt 40 cen timeter afgegraven om zo ver schraalde grond te laten ontstaan. Het doel is namelijk om nieuwe natuur te maken. Het project maakt deel uit van andere maatre gelen, zoals verlegging van water lopen en aanpassingen van het beekdal van de Loobeek. De Raad van State vernietigde een eerdere vergunning die voor de ontgron ding werd verleend vanwege twijfels over verandering van de grondwaterstand. Maar sindsdien is er onderzoek gedaan door het waterschap Peel en Maasvallei. Daaruit blijkt volgens de Raad van State overduidelijk dat het werk in het Smakterveld geen nadeel ople vert voor de grondwaterstand bij de agrarische bedrijven. Of de andere maatregelen wel voor een sterk veranderde grond waterstand zorgen, moet nog blij ken. De Dienst Landelijk Gebied, die het werk uitvoert in samen werking met het waterschap, zal het peil tijdens de uitvoering blij ven controleren. Zo nodig zal er een schadevergoeding volgen. Korting op cursus Wat ooit op 12-jarige leeftijd begon als een hobby door zelf dansles te gaan volgen, heeft anders uitgepakt dan ooit gedacht. Na enkele jaren les sen gevolgd te hebben, kreeg bij Paul Janssen de drang om nog meer te weten te komen over het dansvak. Omdat de dansschool van des tijds hem niet verder kon helpen, kwam hij uiteindelijk in Den Haag terecht, waar hij naast zijn fulltime job als bijkantoorhouder bij de Rabobank wekelijks de dansoplei ding volgde. In de beginperiode, na het behalen van het begeerde FDO-diploma, werd er naast de dagelijkse werkzaamheden op de bank op diverse avonden dansles gegeven. Uiteindelijk moest het ene voor het andere wijken en werd van de hobby een fulltime job gemaakt. Omdat het een ener verend beroep is, met steeds weer nieuwe trends,, sloot Paul Janssen zich aan bij een Duitse vakorga nisatie om helemaal up-to-date te blijven in het dansvak. Vele dans- trends zijn er in de loop der jaren de revue gepasseerd. Ook privé is er een en ander gebeurd, want nadat hij in 2003 uit de zaak stap te waar hij jaren lang gefungeerd had, werd besloten om uiteindelijk toch zelf opnieuw te starten. De huidige locatie in het souterrain van de Coninxhof aan de Gouds midstraat 9, die in het afgelopen jaar volledig is verbouwd, voldoet voor dit doel helemaal aan de hedendaagse eisen. Dat de nieuwe start een goede keuze is geweest, blijkt uit het feit dat hij momen teel gedurende het dansseizoen weer zeven dagen fulltime met zijn job bezig is, en elke dag met veel plezier. De omgang met men sen is voor hem een de grootste drijfveer. In het middelpunt staan is niet zijn credo, maar tussen de mensen in. Omdat Paul Janssen dit jaar al 30 jaar in het vak zit, wil hij iedereen daarvan laten profiteren. Voor elke deelnemer aan een van de cursussen dit najaar in Venray, geldt een jubileumkorting van maar liefst 30% op de reguliere cursusprijs. Voor meer informa tie en aanmelding kunt u bellen met 0478-510877 of een kijkje nemen op de site van de dans studio; www.dansmetonsmee.nl, of een bezoek brengen tijdens het open huis. In de maanden augustus en september 2010 worden door de provincie op meerdere pro vinciale wegen onderhouds werkzaamheden uitgevoerd. Het gaat hierbij om het vernieuwen van de asfaltverharding waarbij de toplaag voorzien wordt van geluidsreducerend asfalt en het aanbrengen van nieuwe markerin gen. De provincie Limburg voert werkzaamheden uit aan de N298 Valkenburg - Nuth - Heerlen. Het gaat hier om het wegvak Hulsber- gerweg tussen de Raadhuisstraat en de Mesweg. De uitvoering van deze werkzaamheden is gepland van maandag 30 augustus tot en met vrijdag 3 september 2010. De provincie Limburg voert ook werkzaamheden uit aan de N270 tussen Ysselsteyn en Venray. De werkzaamheden worden in twee fasen uitgevoerd tussen maandag 6 september en vrijdag 17 sep tember. Voor gedetailleerde infor matie voor beide projecten zie: www.limburg.nl/infraprojecten. Onlangs vond er een reünie plaats van leerlingen die in het schooljaar 1958-1959 op de toenmalige Dr. Poelsschool in Venray zaten. De schattige en soms ondeugende jongetjes van toen zijn nu vlotte en fris se zestigers die volop in het leven staan en zeker oog heb ben voor hun omgeving. Tijdens de reünie besloten deze mannen om zich enkele dagdelen in te zetten voor een of ander pro ject. Hun keuze viel op Eva Moe dercentrum, dat bezig is met ver huizen. Eva gaat naar een mooier en groter pand in de Dr. Poelstraat. Zoals dat met verhuizen gaat, moet er veel gebeuren. Schoonmaken, opruimen, inpakken, schilderen, timmeren, verplaatsen, uitpakken en inrichten. Een hele klus, waar voor een speciale projectgroep in het leven is geroepen. Natuur lijk is bij een verhuizing alle hulp welkom. De dames van Eva waren dan ook heel blij en verrast met het aanbod van de schooljonge tjes uit 1959. Een groot aantal van deze mannen stond woensdag bij Eva op de stoep. Daar waar nodig gingen ze met hamer, zaag of verf kwast aan de slag en aan het eind van de dag hadden de mannen bergen werk verzet. Natuurlijk Oud-leerlingen van de voor malige Dr. Poelsschool gingen woensdag met hamer, zaag of verfkwast bij Moedercentrum Eva aan de slag. werden ze door de dames goed voorzien van koffie, wat lekkers en op z'n tijd een broodje. Met een voldaan en tevreden kijken beide partijen terug op een gewel dig sluitstuk van deze reünie. Dit jaar kunnen belangstel lenden voor het eerst bij Yoga Centrum Venray yogawork- shops volgen. Een workshop is een laagdrempelige manier om kennis te maken met een onderdeel van yoga. Als mensen al ervaring hebben met yoga, zijn deze workshops een goede manier om de yogabeleving te verdiepen. Belangstellenden hoeven zich niet in te schrijven voor een langdurige cursus. Een workshop duurt ongeveer twee uur en wordt meestal gegeven op zaterdagochtend met uitzonde- ring van de workshop Yoga Nidra. Deze bijzondere workshop wordt uitgesmeerd over vijf donderdag avonden. De eerste workshops is op donderdag 16 september om 21.00 uur. De andere workshops zijn de Zonnegroet, de 5 Tibeta- nen, Meditatie, Adem en yoga voor 60+. Alle workshops worden gege ven door Olga Overmeer. Meer over de workshops leest u op www.yogacentrumvenray.nl. Daar vindt u ook informatie over de wekelijkse lessen en andere activiteiten, zoals een jaarlijks yogaweekend. k* postcode 5800-5899 Naam: Verspreidingsburo Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. handtekening: Bankreknr. voorkleir>beeld. APS

Peel en Maas | 2010 | | pagina 4