Happen en Trappen Summer Games in Venray Kijk! Mijn landschap Nefit ketel naar Wellerlooi Tandartspraktijk Molenbeek in Vierlingsbeek 600 euro voor goede doelen Inalfa favoriet bij Otto Qwezz voor uw ict-oplossingen Plannen locatie Jan Linders krijgen vorm Gunhoek ook voor üw tuin 'Grenzenloos Bourgondisch in het land van de baron' is de naam van de nieuwe fietsroute die in het kader van Happen en Trappen is samengesteld door een aantal regionale ondernemers. Bij Happen en Trappen is het principe vrij eenvoudig. Je maakt een fietstocht en komt daarbij langs verschillende restaurants waar, op elke locatie, een maaltijd gang wordt genuttigd. De nieuwe route heet Grenzenloos Bourgon disch in het land van de baron omdat de route vanuit Venray, bij de Rooijerie, vertrekt om via Overloon en Horst aan de Maas weer in Venray te eindigen. "Bij de Rooijerie starten de fietsers met koffie en vlaai om vervolgens naar Duijvenbosch tussen Overloon en Oploo te fietsen. Alle routes gaan over kleinere landbouwwegen en zijn goed begaanbaar", stelt Geert Pelzer, een van de initiatiefnemers. Bij Duivenbosch krijgen de fiet sers een voorgerecht, waarna de tocht via Maashees naar het Tref punt in Geijsteren gaat voor een kopje soep. Het hoofdgerecht krij gen de fietsers vervolgens in Horst bij het Maasdal. Ten slotte leidt de route de fietsers naar De Artiest aan het Schouwburgplein, waar zij het nagerecht kunnen nuttigen. Het is een hele mooie route van ongeveer 52 kilometer voor men sen die van fietsen en lekker eten houden. Meer informatie vind u op de website www.happenentrappen. nl Alleen via de website kunnen mensen zich aanmelden voor deze route of telefonisch bij het startpunt. Dat kan tot daags voor vertrek. Het zonnetje breekt al steeds vaker door en de zomerkriebels worden sterker. Nog even door bikkelen op school en dan begint de zomervakantie. Lekker naar het strand, zonnen, ijsjes eten en lek ker buiten sporten. De sportcon- sulenten van gemeente Venray zor gen ervoor dat dit laatste niet zal ontbreken deze zomer. Vijf weken lang zal er op iedere dinsdagmid dag (14.00-15.30 uur voor 9 tot en met 12 jaar en 16.00-17.30 uur voor 13 tot en met 16 jaar) en donderdagavond (18.00-19.00 uur voor 9 tot en met 12 jaar en 19.30-20.30 uur voor 13 tot en met 16 jaar) een activiteit worden georganiseerd. De eerste activi teit zal plaatsvinden op dinsdag 3 augustus en de laatste op donder dag 2 september. De locatie op de dinsdagmiddag is altijd de zand vlakte Vlakwater Venray. De don derdagavond rouleert van locaties, namelijk het voetbalveld in de Brabander (5 augustus), grasveld tussen GGZ en basisschool De Hommel (12 augustus), grasveld tegenover basisschool De Meule- beek in Oostrum (19 augustus), grasveld tegenover basisschool Antonius in Veulen (26 augustus) en grasveld naast de Jera in Yssel- steyn (2 september). Wat gaan de sportconsulenten daar doen? Dat is steeds weer een verassing en kan mede ingevuld worden door de deelnemers zelf. Iedere keer zullen er twee grote spellen wor den neergezet, zoals beachvoet- bal, beachvolleybal, frisbee, rugby, zeskamp, badminton en natuur lijk waterspellen bij warm weer. En voor wie niet van deze grote activiteiten houdt, zijn er ook ver schillende kleine spellen mogelijk. Lijkt het jou ook leuk om mee te doen? Kom dan een keertje kijken. Inschrijven is niet nodig en mee doen is gratis. Meer informatie kan gevonden worden op www.ven- ray.nl/sport of http://jules-sport- consulent.hyves.nl/. De terreinen van Stichting het Limburgs Landschap her bergen een grote verscheiden heid aan mooie plekken. Daar maken enorm veel wandelaars en fietsers dankbaar gebruik van. Ook blijken veel kunst zinnige bezoekers de gebieden van Het Limburgs Landschap als inspiratiebron te gebrui ken. De succesvolle fotowed strijd van 2009 was daar een overduidelijk bewijs van. Er blijkt ook een grote groep (amateur)kunstenaars te zijn die al schilderend of beeldhouwend 'hun' landschap vastleggen. Wie weet maken mensen ook wel wandkleden, borduurwerken en collages met landschap als thema? Om deze mensen de mogelijkheid te bieden om hun aan anderen te laten zien is het idee ontstaan om het Infocentrum op de Groote Heide open te stellen voor ama- De watermeule bij Hout-Ble- rick geschilderd met olieverf door J. Canjels. teurkunstenaars. De nieuwe ten toonstelling Kijk! Mijn landschap zal medio december starten. Bent u amateurkunstenaar en heeft u werk met het thema natuur en landschap. Laat het ons weten en wie weet wordt uw werk ten toongesteld. De door een jury geselecteerde werken zullen tot het voorjaar in het Infocentrum te bezichtigen zijn. Maak een foto van uw kunst werk en stuur die naar info@ limburgs-landschap.nl onder vermelding van Kijk! Mijn land schap. Vermeld bij uw inzending het soort kunstwerk, gebruikte materialen, de formaten, uw naam en adresgegevens en telefoon nummer. U kunt zich tot en met 1 november aanmelden. Gedichten in teken van Vrede In het kader van de Internatio nale dag voor de Vrede op 21 sep tember houdt JOC Ysselsteyn bij de Duitse militaire begraafplaats een gedichtenwedstrijd met het thema Vrede. Iedereen mag deel nemen aan deze wedstrijd en te proberen het thema Vrede te beschrijven in een gedicht. Er worden negen gedichten genomi neerd. Deze genomineerde gedich ten worden op de Duitse militaire begraafplaats in Ysselsteyn ten toongesteld op grote tuinposters en zijn te bekijken van 21 sep tember tot 10 december. Op vrij dag 12 november wordt de eerste prijs bekendgemaakt. Het gedicht voor 10 september e-mailen naar info@joc-ysselsteyn. com. Op www.joc-ysselsteyn.com is het inschrijfformulier en de voorwaarde voor de gedichten wedstrijd te vinden. Doe- en ontdektocht Staatsbosbeheer houdt iedere woensdagmiddag in de zomerva kantie een zomerse doe- en ont- dektocht in het nationaal park De Groote Peel. Tijdens deze gezins- tocht gaan de deelnemers creatief en actief aan de slag en ontdekken ze wat er in de natuur te vinden is. De tocht staat onder begeleiding van een Peelgids van Staatsbosbe heer. Door het uitvoeren van een aantal opdrachten maken de deel nemers op een creatieve en actie ve manier kennis met de natuur. De opdrachten zijn gevarieerd en uitdagend en spelen in op de natuurbeleving. Op woensdag 18 augustus om 14.00 uur staan de gidsen van Staatsbosbeheer weer klaar bij de balie van het bezoe kerscentrum Mijl op Zeven aan de Moostdijk 15 in Ospel. Opga ve is vooraf is noodzakelijk via telefoon 0495-641 497. PEEL EN MAAS De familie Van den Berg uit Wellerlooi is winnaar gewor den van de Nefit actie die deze ketelfabrikant samen met Van Gemert Installatiegroep heeft gehouden. Patrick Sanders van Van Gemert mocht onlangs deze prijs aan de familie uit reiken. Alweer voor het vijftiende jaar op rij organiseerde Van Gemert op de vestigingen in Overloon en Mill deze cv-ketelactie. In de maanden maart en april maakte iedereen die bij van Gemert een Nefit HR cv-ketel kocht kans om het apparaat gratis en voor niets te bemachtigen. Uit een groot aantal deelnemers trok notaris mr. A.R.M. Hendrikx uit Vierlingsbeek dit jaar John v/d Berg en Anita Baken uit Wellerlooi als de gelukkige win naars. "Een tijdje geleden zijn we begonnen met de verbouw van onze jaren 30 woonboerderij", aldus Anita. "Er moest uiteraard het nodige aan de installaties gebeu ren, en onze oude Nefit cv-ketel was ook aan vervanging toe. Na een telefoontje naar Van Gemert was de zaak snel geregeld." Patrick Sanders, de man die bij van Gemert adviseert bij nieuw en verbouw van particuliere woningen, had snel gezien wat er allemaal gebeuren moest en wat de kosten waren. Inmiddels is de nieuwe Nefit HR cv-ketel geplaatst, en is de verbouwing een heel eind afgerond. Mevrouw Baken: "De ketel bevalt tot nog toe prima. We hebben er niet meer naar om hoeven kijken en dat is precies wat wij nodig hebben." Angelique van Rens-Len- sen heeft in Vierlingsbeek Tandartspraktijk Molenbeek geopend. Tandartspraktijk Molenbeek biedt een breed pakket aan diensten. Naast algemene tandheelkunde, zoals controles en behandelin gen, is Angelique van Rens-Lensen gespecialiseerd in de behande ling van kinderen en mensen met angst voor de tandarts. Ook kan men bij Tandartspraktijk Molen beek terecht voor cosmetische tandheelkunde. Opvallend is de internetagenda: mensen krijgen een uitnodiging voor een contro leafspraak en komen via een link op de internetagenda. Hier kun nen ze zelf de gewenste datum uit zoeken. De internetagenda kan 24 bezoek onze site: ivw vY.jmnhcck.nl i Venray De Hoveniers wn-mm uur per dag, waar ook ter wereld, worden geraadpleegd. Tandarts Angelique van Rens- Lensen heeft tien jaar ervaring in tandartsenpraktijken in Horst en Deurne. Ze staat ook ingeschreven in het Kwaliteitsregister (KRT). De deuren van haar eigen praktijk in Vierlingsbeek zijn inmiddels geopend. Door het faillissement van de aannemer heeft de ope ning van de praktijk flinke vertra ging opgelopen. Tandartspraktijk Molenbeek is er voor iedereen, maar Angelique van Rens heeft zich daarnaast gespecialiseerd in twee bijzondere doelgroepen: kin deren en volwassenen met angst voor tandartsbezoek. "Door een zorgvuldige en voorzichtige bena dering kan ik mensen helpen hun angst te overwinnen." Meer informatie over Tandarts praktijk Molenbeek is te vinden op www.tandfit.nl. Mensen die gebruik willen maken van de dien sten van Tandartspraktijk Molen beek kunnen zich via deze web site inschrijven. Tandartspraktijk Molenbeek, Hulder 12 in Vierlings beek, is open op maandag, woens dag en donderdag van 08.15 tot 17.00 uur. Telefoon (0478)631244, email info@tandfit.nl en website www.tandfit.nl. Intratuin Intratuin Venray aan de Lang straat houdt op woensdag 11 augustus de speciale voorverkoop avond Nopruiming van 19.00 tot 21.00 uur. Het seizoenassortiment wordt tegen aantrekkelijke prijzen aangeboden, zodat men als eerste kan profiteren van dit grote voor deel. Tegen inlevering van de spe ciale entreekaarten aan de kassa kan men al gebruik maken van de nopruimingskortingen. Tevens wordt er gedurende de avond (van 19.00 tot 21.00 uur) ook twintig procent korting verstrekt op het reguliere assortiment. Vraag bij de klantenservice naar de voorver koopavond entreekaarten. De cen trale nopruiming start donderdag 12 augustus en loopt tot en met zaterdag 4 september. Op woensdagavond 17 novem ber wordt er een Ladies Night gehouden bij Intratuin Venray. Gratis entreekaarten zijn ver krijgbaar bij de klantenservice vanaf medio oktober. Dinsdag 2 november is er een demodag. De creatieve medewerkers tonen dan de allernieuwste trends. Men kan gratis deelnemen aan de ochtend of middagsessie (gaarne vooraf inschrijven via de klantenservice). e-mail: PEEL EN MAAS Donderdag 5 augustus 2010 - Pagina 7 In de praktijk voor fysiothe rapie en acupunctuur aan de Helfrichstraat 14a in Venray is tijdens de WK-voetbal weer een poule georganiseerd voor cliën ten en personeel. Het is inmid dels traditie geworden dat een groot deel van de opbrengst gebruikt wordt om een goed doel te steunen. Dit jaar waren er twee goede doelen, namelijk de Hos pice Zenit en Stichting de Zon nebloem, afdeling De Peelbloem die de uiteindelijke hoofdprijs mochten ontvangen. Tijdens een bijeenkomst mochten de drie prijswinnaars de prijzen in ont vangst nemen en ook waren de vertegenwoordigers van de beide doelen aanwezig om de waardecheques van 600 euro in ontvangst te nemen (zie foto). Wilma Manders, penningmeester van Zenit en Mia Michels, ook penningmeester van de Peel- bloem mochten de cheques in ontvangst nemen uit handen van (sport)fysiotherapeut Brendan Rijsdijk, de initiatiefnemer van de WK-poule. In het tevredenheidonder- zoek dat OTTO Work Force het afgelopen half jaar heeft gehou den onder haar medewerkers krijgt Inalfa Roof Systems in Venray de hoogste score. De medewerkers waarderen met name het aangeboden werk, de begeleiding en de respectvolle behandeling door Inalfa. Het beha len van de hoogste score in het zomerrapport is voor OTTO Work Force aanleiding om Inalfa Roof Systems in het zonnetje te zetten. Alle zeshonderd medewerkers van Inalfa ontvingen een tegoedbon voor een feestelijke traktatie bij een plaatselijke ijssalon. Met deze zomerse geste wil OTTO Work Force benadrukken veel waarde te hechten aan de ervaringen van klanten en medewerkers. Direc tievoorzitter Frank van Gool: "Wij laten continu onderzoek doen naar de tevredenheid van de klan ten en van onze medewerkers. De halfjaarlijkse rapportages zijn voor ons aanleiding om de kwali teit van onze dienstverbetering te evalueren en om onze werkpro cessen verder te optimaliseren. De hoge score van Inalfa Roof Systems is mede gebaseerd op de respectvolle behandeling van onze medewerkers door de mensen van Inalfa. Dat is terecht een belangrijk criterium voor onze medewerkers uit Midden- en Oost-Europa". In het tevredenheidonderzoek onder medewerkers scoort overigens ook de OTTO Academy hoog. Ruim 1500 medewerkers profite ren inmiddels van het uitgebreide cursusaanbod van de OTTO Acade my: taallessen, vakopleidingen en kennismaking met de Nederlandse cultuur. Qwezz is een nieuw bedrijf voor al uw ict-oplossingen. Nieuw? Zult u denken. Het bedrijf is nieuw, maar de naam niet. Eigenaar Paul Enge len was al eerder onder deze naam actief. Engelen begon in 1995 als medewerker bij RoPa compu ters. In 2005 nam hij vervolgens Qwezz ict over. Enkele jaren gele den fuseerde Qwezz ict samen met een MC-system in Albeng en richtte het bedrijf zich op naast ict op domotica. Paul Engelen was binnen Albeng eindverant woordelijke voor de zakelijke markt. Om de zakelijke klant goed, zo niet beter, te kunnen blijven bedienen, besloot Engelen om Qwezz ict nieuw leven in te bla zen. "Voor mijn bestaande klanten verandert er op het gebied van service en dienstverlening niets. Voor systeembeheer, systemen, computers, onderhoud, beheer en ondersteuning zijn ondernemers binnen het mkb bij ons aan het goede adres", aldus Paul Engelen. Om goed bij de veranderende vraag van klanten aan te blijven sluiten, richt Qwezz ict zich ook steeds meer op cloud diensten. "Dit houdt in dat de ondernemer gebruiktmaakt van onze servers. Hij of zij hoeft dan niet meer te investeren in een dure server en een netwerk. Verder biedt deze vorm van hosting ook de moge- Op de foto v.l.n.r. Monique Engelen-van Empel, Paul Engelen en Gino Douven. lijkheid voor de ondernemer om op elk mogelijk denkbare plek in te loggen en te kunnen werken." Qwezz ict mag zich bovendien Cisco Select Partner noemen. "Wij voldoen als een van de weinige in de regio aan alle eisen die Cisco stelt. Daarnaast zijn we aangeslo ten bij ICT Waarborg". Klanten kunnen in geval van geschillen, faillissement, garanties etc. op deze organisatie terugvallen. Voor meer informatie kijk op www.qwezz.nl of neem con tact op met Paul Engelen via info@qwezz.nl Medio september gaat Haegens Vastgoed een bouwvergunning indienen voor een plan op de voormalige winkellocatie van Jan Linders tussen de Stationsweg en de Bongerdstraat in Venray. De plannen bestaan uit twee luxe stadswoningen aan de zijde van de Stationsweg en drie bungalows aan de zijde van de Bongerdstraat. De plannen worden ontwikkeld in opdracht van Jan Linders Beleg gingen. De woningen zijn ont worpen door Fame Architecten uit Arnhem en worden gebouwd door Haegens Bouw uit Horst. De buurt is inmiddels geïnformeerd over de bouwplannen. Haegens Vastgoed verwacht nog dit jaar te kunnen starten met de verkoop van de woningen. redactie: redactie@vandenmunckhof.nl advertentie-afdeling: advertentie@vandenmunckhof.nl

Peel en Maas | 2010 | | pagina 7