Jongerenkoor Splendid wordt Transparant rdj *111 m küJ De Peel in Beeld (13) Guarneri Trio Praag bespeelt volksziel Kinderen voor Kinderen Rondje Limburg ElectroShock Festival rg '1 bil ■Ui* Donderdag 5 augustus 2010 - Pagina 6 PEEL EN MAAS Tot eind augustus exposeert fotografe Ingrid Knelissen uit Venray vrij werk in de poli klinieken van VieCuri Venray. De expositie is van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 17.00 uur te bezoeken. Ingrid Knelissen kwam eigen lijk toevallig in aanraking met fotografie. Ze had een studie psy chologie aan de universiteit in Tilburg na anderhalf jaar vroegtij dig verlaten. Een opleiding aan de Kunstacademie Maastricht hield ze vervolgens al na drie weken voor gezien. Ze besloot vervol gens een schriftelijke opleiding aan de Fotovakschool in Apel doorn te gaan volgen. Een wijze van studeren waar ze zich wel in kon vinden. "Je krijgt opdrachten die je vervolgens in de praktijk tot De Peel in Beeld is de nieu we tentoonstelling in museum 't Freulekeshuus in Venray. De tentoonstelling bestaat uit ruim 90 schilderijen, tekenin gen en foto's van ruim twintig kunstenaars die de vele gezich ten van natuurgebied de Peel laten zien. De tentoonstelling is open op woensdag-, zater dag- en zondagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur, tot en met 12 september 2010. Voor meer informatie zie www.museum- venray.nl. In een serie arti kelen stellen we u een aantal schilders voor. Peter van Someren (Rotterdam, 1903-). Peter van Someren woonde en werkte in Rotterdam, Antwerpen en in diverse plaatsen in Frankrijk: Parijs, Bretagne, aan de Rivièra en St. Raphael. Hij heeft les gehad van de tekenleraren J. de Grauw, J.G. Heijberg en H.F. Bieling in Rot terdam. Vervolgens studeerde hij In het kader van Klassiek op Locatie verzorgt het Guarneri Trio Praag op zaterdag 7 augustus in een lommerrijke tuin in Bee- sel een Tsjechische avond. Deze avond kan men genieten van pianotrio's van Suk, Smetana en Dvo?ak met strijkinstrumenten uit de beroemde Guarneri-dynastie van Cremona. Het Guarneri Trio Praag speelde onder meer op het Schleswig-Holstein Festival, het uitvoer brengt. De resultaten stuur je op en worden beoordeeld. Een hele praktische opleiding die je leert te fotograferen. Hoe zit een camera technisch in elkaar, wat zijn de mogelijkheden, maar ook hoe fotografeer je in een tegen- lichtsituatie, bepaal je scherpte en onscherpte.Tijdens praktijkdagen leerde je ontwikkelen en afdruk ken. Het hele proces van fotogra feren komt aan de orde." Creati viteit is in haar ogen dan ook de belangrijkste eigenschap voor een goede fotograaf. "Dat is een proces waar je in terechtkomt.Wat vind je mooi? Hoe zie je dingen, hoe leg je ze vast? Je wilt foto?s een diepere betekenis geven. Dat is vooral een kwestie van veel doen, leren van het werk dat je maakt en ervaring op doen." De Venrayse fotografe werkt het liefste in een studio. "Ja, aan de Académie Julian en de Aca démie Ranson in Parijs. Hij heeft een breed scala aan onderwer pen geschilderd: landschappen, stillevens, bloemen, portretten, figuratief en van non-figuratief tot volkomen abstract. Van deze Peelschilder is op de tentoonstel- Prague Spring en de Folle Journée in Nantes. Verder concerteerte het met succes in Bilbao, Tokio, Londen, Parijs, Madrid, Canada, Australië en de beide Amerika's. Zijn naam ontleent het trio aan de beroemde vioolmakersdynastie Guarneri uit het Italiaanse Cre mona. Violist Cenek Pavlik speelt de Zimbalist-viool van Guarneri del Gesu uit 1735. De cello van Marek Jerie dateert van 1684 en absoluut. Dan heb ik namelijk het licht onder controle en ben niet afhankelijk van de omstandighe den waarin ik werk. Uitgangspunt is een scherpe, goed belichte foto te maken. Dat is een vereiste, maar in een studio kun je zoveel meer uit een foto halen door optimaal gebruik te maken van de belich tingsmogelijkheden. Iets wat je bijvoorbeeld in de natuur niet kunt. Daarom werk ik het liefste in de studio." Ingrid Knelissen viel met haar werk al meerdere malen in de prijzen. In 2005 behaalde zij de graad van Licentiate bij de Dutch Institute of Professional Photo graphy (DIPP). In 2007 werd ze na beoordeling van een internatio nale jury gekwalificeerd als Asso ciate en won de bronzen DIPP- ling het schilderij te zien: Avond in de Peel uit 1944 Een leeg landschap met op de voorgrond enkele berken en in de verte nog wat bomen. Het is bijna donker. Een warm geel avondlicht bepaalt de sfeer van doek. Weergegeven in krachtige penseelstreken. is gebouwd door Andrea Guar- neri. Het trio brengt ook muziek van Josef Suk en Bed?ich Smetana. De Tsjechische volksziel met het Guarneri Trio Praag klinkt in de lommerrijke tuin van mevrouw Ewals aan de Burgemeester Jans- senstraat in Beesel. Het concert vangt aan om 20.15 uur. Reserveren is mogelijk via www.klassiekoplocatie.nl. Award. Vorig jaar kreeg ze bij de uitreiking van de DIPP-awards een eervolle vermelding in de catego rie Vrij Werk. DIPP is een actieve beroepsorganisatie voor professio nele fotografen die werkzaam zijn in de portret-, bruids-, reclame-, en bedrijfsfotografie. Als fotografe is ze niet bezig met wat anderen mooi vinden: "Niet scherp of niet kleurecht kan ook leuk zijn. Ik ben dan helemaal niet bezig met wat anderen mooi vin den. Alles wat je maakt, is iedere keer ook weer anders. Dat blijft de uitdaging. Zonder aan de echtheid van de foto?s te tornen. Ik bewerk foto?s uiteraard wel, maar manipu leer ze niet." Wie werk wil zien van Ingrid Knelissen kan kijken op haar web site www.meadowlands.nl. BiblioNu BiblioNu heeft steeds meer online diensten. Via www.bibli- onu.nl kan altijd en overal gebruik worden gemaakt van de diensten van BiblioNu. Zeven dagen per week, 24 uur per dag. Online kun nen boeken, cd's, muziekdvd's en -partituren aangevraagd worden, ook van andere bibliotheken in Nederland. Met Zoek&Boek kun nen gebruikers online materialen aanvragen bij alle bibliotheken in Nederland en deze bij de eigen bibliotheekvestiging afhalen. Zo heeft de klant als bibliotheeklid miljoenen boeken binnen hand bereik. Met de online zoekma chine Bibliotheek.nl kan de infor matie van de bibliotheken en de collectie geraadpleegd worden. Over ieder onderwerp kan door het invoeren van een trefwoord gericht informatie gezocht wor den. De machine zoekt naar boe ken, maar ook naar websites en in archieven van Nederlandse kran ten en tijdschriften. Via de han dige weblinks die te vinden zijn op de site van BiblioNu onder het kopje interactief kunnen tal van sites ook in de bibliotheek gratis geraadpleegd worden. Voorbeel den zijn weblinks naar literatuur, ziekte en gezondheid, de telefoon gids, de krantenbank, informatie over school en beroep, archieven en de consumentengids. Als extra service wordt bezoekers van de site sinds kort de gelegenheid geboden zich aan te melden voor de digitale BiblioNu nieuwsbrief. Via deze nieuwsbrief wordt men op de hoogte gehouden van de laatste actualiteiten, de expo sities binnen de diverse biblio theekvestigingen, activiteiten die georganiseerd worden en overig interessant nieuws. De digitale nieuwsbrief gaat ongeveer tien keer per jaar verschijnen. Flavour op sfeermarkt Orkest Flavour verzorgt op woensdag 11 augustus een optre den op de Sfeermarkt in Arcen. Dit optreden gaat plaatsvinden van 19.30 tot 22.30 uur op het Raad huisplein. Flavour is een orkest in bigband bezetting met muzi kanten uit Venray en omstreken dat reeds twintig jaar aan de weg timmert. Het bestaat uit vijf volle dige instrumentsecties: saxofoons, trombones, trompetten, ritme sectie en een zangsectie. Onder professionele leiding van dirigent/ arrangeur Rob van Reijmersdal verzorgen de 25 muzikanten een gevarieerd muzikaal programma van rock en pop, Latin en dixie en evergreens en blues. Dit wordt het publiek gepresenteerd in aan trekkelijke arrangementen met herkenbare melodielijnen en een pakkende sound. De tempera mentvolle zangeres en gedreven zangers staan garant voor enter tainment pur sang. De Locht Streekmuseum De Locht in Mel- derslo viert in het weekeinde van 11 en 12 september het vierde lustrum. Het lustrumcomité heeft besloten dit feit te vieren in de sfeer van het museum en afge stemd op de aard en de inhoud van het museum. Het gaat daarbij op de eerste plaats om de historie, in de tweede plaats om de producten uit de regio en op de derde plaats om de vele vrijwilligers, die het museum mogelijk hebben gemaakt en dit dagelijks nog steeds doen. Op zaterdag en zondag worden er van 11.00 tot 17.00 uur boeren- jaarmarkten gehouden. Op deze markt, die vanaf 2010 jaarlijks gaat worden herhaald, gaat een groot aantal bedrijven en organisaties uit de regio zichzelf en hun pro ducten presenteren. Op zondag is er om 10.00 uur een heilige mis in de parochiekerk van Melderslo. Geheel in de sfeer van het muse um is dit een mis met drie heren; in het Latijn en met Gregoriaanse muziek. Vanaf 11.30 uur is er een optocht van historische figuren en wagens. De optocht trekt onder de klanken van muziek door Melder- slo en eindigt bij het museum. Vocal International Onder de naam Vocal Interna tional houdt het Venrays Mannen koor (VMK) van vrijdag 20 tot en met zondag 22 augustus een internationaal korenfestival in Venray. Het Venrays Mannenkoor bestaat honderd jaar en viert dit met de gemeenschap van Ven- ray en alle muziekvrienden in de wijde omgeving. Men kan deze dagen swingen op de muziek van een popkoor of een gospelkoor, of gefascineerd raken van de perfor mance van een barbershop. Er is gekozen voor een zo breed moge lijk scala aan koren en genres in de koormuziek. Op deze wijze kan het brede publiek kennisma ken met alle variatie die er in de koormuziek te vinden is. Zingen verbroedert en verbindt cultu ren en dat is het motto van deze dagen. Speciale aandacht wordt gevraagd voor het concert op de vrijdag vanaf 20.00 uur in de schouwburg in Venray Tijdens dit concert kan men genieten van de Toronto Northern Lights uit Cana da, het Ural Kosaken Chor uit Rus land en de Tuna De Jaén uit Span je. Kaarten zijn verkrijgbaar via info@venraysmannenkoor.nl of via pietpannekoek@home.nl. De Locht In streekmuseum De Locht in Melderslo kan men op zondag 8 augustus genieten van een optre den door muzikant Mart Vervoort. Hij zingt nostalgische liedjes. In de smederij stoken de smeden en hun leerlingen de vuren weer hoog op en demonstreren zij hun vaardigheid en creativiteit in het maken hun siersmeedwerk. In de ruimte voor wisseltentoonstellin gen is tot en met 1 november de tentoonstelling met als titel Staal tje van Textiel te zien. Het is een tentoonstelling van textielkunst, waarin metaal is verwerkt. Daar naast is er in het daglonershuisje tot en met 15 september een ten toonstelling te zien over de bevrij ding van Horst en de kerkdorpen 65 jaar geleden. Met informatieve teksten en unieke foto's wordt een beeld gegeven van het einde van de oorlog en de binnenkomst van de geallieerden in deze regio. Het museum is dagelijks geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Groe pen kunnen, op afspraak, ook op andere tijden terecht. De demon straties en speciale activiteiten beginnen om 13.00 uur. Zie ook www.museumdelocht.nl. In 2010/2011 houdt de VARA voor de negentiende keer het landelijke Kinderen voor Kinderen Songfestival. Na de zomervakantie gaan door heel Nederland de voorrondes van start! In Limburg zijn nog enkele plekken vrij, dus grijp nu je kans en meld je aan via kvk.vara.nl. Dit jaar worden in Limburg drie voorrondedagen georganiseerd. Op zondag 26 september is de eer ste voorronde in Beek. De tweede voorrondedag vindt plaats op zaterdag 30 oktober in Venray en op zondag 14 november is Weert aan de beurt. Kinderen die mee doen kunnen voor hun optreden een liedje kiezen uit een lijst van veertig Kinderen voor Kinderen liedjes. De kinderen die meedoen, krijgen tijdens de voorrondes de kans om live te zingen voor een zaal met publiek. Een deskundige jury beoordeelt de deelnemers niet alleen op hun zangkwaliteit, maar ook op hun presentatie. Per provincie worden tien kinderen geselecteerd die in de provinciale Het enige jongerenkoor van Venray, Splendid, is opgehou den te bestaan. Reden voor Splendid om in gesprek te gaan met Vocal Group Trans parant (VGT) met als resultaat: de geboorte van Vocal Group Transparant junior (VGT juni or). Hiermee wordt de toe komst van een jongerenkoor in Venray veilig gesteld. Het zelfstandig voortbestaan van Splendid bleek niet langer mogelijk. Jongerenkoor Splendid bestaat uit jongeren in de leeftijd van elf tot 21 jaar die niet alleen plezier hebben in het samen zingen, maar daarin ook samen groeien. Splendid is vanaf 2009 mede mogelijk gemaakt door een samenwerking tussen kerkbestuur en het Kunstencentrum Jerusalem. Vanaf maart 2010 staat Splendid onder leiding van René Pisters. Momenteel richt Pisters zijn muzi kale aandacht op de koren Con Dios in Swalmen en Vocal Group Transparant. Bovendien is hij kapelmeister aan het operettege zelschap Düsseldorf. Het bestuur van VGT is van mening dat het belangrijk is dat jongeren uit Ven- ray en omgeving de mogelijkheid Twee nieuwe namen Bijenpop Bijenpop heeft weer twee nieuwe namen bekendgemaakt. Naast onder andere Boemklatsch, Mark Foggo (UK), Circle J en MakeBelieve gaan ook Art-E en de Cultuurbarbaren de bezoekers van dit festival in Venray verma ken met hun muziek. De Cul tuurbarbaren bestaat uit zes jon geren uit Venray die houden van feesten en ook nog muzika le talenten zijn. De stijl is te omschrijven als rauw, energiek en los. Dit komt door de combi natie van elektro, drum 'n bass en hiphop. Art-E gaat als eerste het podium betreden. De Cultuurbar baren geven hun show later op de avond. finale hun beste beentje mogen voorzetten op weg naar een plaats in de landelijke finale die begin 2011 plaatsvindt en op televisie wordt uitgezonden. Kinderen die van zingen houden en geboren zijn na 1 oktober 1998 en voor 1 oktober 2003 kunnen meedoen aan het Kinderen voor Kinderen Songfestival 2010/2011. Ervaring is niet nodig! Aanmelden kan via de website http://kvk.vara.nl. Hier is ook alle informatie over de spelregels te vinden. Ella van Loo uit Valken burg vond het leuk om mee te doen aan het songfestival. 'Mee doen alleen was al een feest', aldus Ella. Maar het werd nog leu ker, want ze kwam vorig jaar met glans door de voorrondes en werd daarna door een jury vol met bekende Nederlanders gekroond tot winnares van Limburg. Ella: 'Toen mocht ik zingen tijdens de landelijke finale en kwam ik op TV. Van dat optreden heb ik echt genoten'. Helaas mag Ella dit jaar niet meer meedoen, maar ze is nu al nieuwsgierig wie haar gaat opvolgen. wordt geboden te blijven zingen. Ook de leden van VGT hebben met enthousiasme gereageerd en toegezegd deze nieuwe afdeling binnen VGT met open armen te gaan ontvangen. Speciaal voor jongeren in de leeftijd van elf tot 21 jaar wordt vanaf woensdag 8 september gestart met een reper toire van eigentijdse (pop)muziek. De repetitie is elke woensdag in De Witte Hoeve in Venray van 18.15 tot 19.15 uur. VGT werkt op basis van projecten bestaande uit circa twaalf repetities. Elke pro ject wordt na drie a vier maanden afgerond en kan variëren in thema. Ontspanning, enthousiasme en plezier staan zonder meer op de eerste plaats. Daarnaast zal VGT junior, even als VGT, ernaar streven haar reper toire op kwalitatief hoogstaand niveau ten gehore te brengen. Hiervoor gaat VGT junior gebruik maken van de eigen Vocal School van VGT. Binnen deze Vocal School vindt extra training van ieders eigen stemmogelijkheden plaats. Tevens worden binnen de Vocal School door vocal coach en/of dirigent stemtesten afgeno men bij potentiële nieuwe koorle den. Vocal coach is Wilmy van der In OJC Merlin in Meerlo wordt op zaterdag 14 augus tus het ElectroSchok Festival gehouden. Deze dag komen liefhebbers van de muziekstij len electro en hardstyle samen om er een spektakel van te maken. Van 17.00 tot 01.00 uur gaat het publiek in twee areas helemaal los. De indoor area staat in het teken staan van de rauwste elec tro! Zo gaan de gemaskerde Space Pirates een liveset neerzetten en laat Nobody Beats the Drum elec tro zich van zijn rauwere kant zien. De Space Pirates en Nobody Beats the Drum gebruiken het gehele podium van Merlin te laten springen op ter plaatse gemaakte beats. Er staan naast drie laptops, drie effects ook synthesizers om helemaal in te kunnen spelen op het publiek. Nobody Beats the Drum zorgt ervoor iedereen op ElectroShock Festival mee Fietsen wordt steeds popu lairder! Het is een fantastische mogelijkheid om Nederland beter te leren kennen. Limburgs is een fietsprovin- cie bij uitstek. De beschreven routes voeren u naar de mooiste Limburgse natuurgebieden, zoals het glooiende heuvellandschap, pittoreske vakwerkhuizen, langs de altijd afwisselende Maas en het witte stadje Thorn. Alle rou tes zijn rondritten: u begint en eindigt op dezelfde plek. Maar. fietsen maakt hongerig. Daarom zijn ook een aantal heerlijke pick nickrecepten in dit boek opge nomen. Rondje Limburg met picknickrecepten is te koop bij Helm. VGT telt ongeveer honderd mannelijke en vrouwelijke leden van 24 tot 69 jaar. Het motto van dirigent René Pisters en stem- coach Wilmy van der Helm is: 'Iedereen kan zingen, maar de één zal daar harder haar/zijn best voor moeten doen dan de ander'. Dit vormt voor de leden van VGT de ultieme uitdaging om vocale gren zen te verleggen. Telkens worden nieuwe zanggebieden verkend. Op www.vocalgrouptransparant staat meer informatie over VGT, VGT junior, repetities, dirigent, vocal coach, repertoire, optre dens etc. Tevens kan voor meer informatie contact opgenomen worden met Nicole Keunen via telefoonnummer (0478)513543 of via e-mail nicole@vocalgroup- transparant.nl. Het secretariaat is gedurende de vakantieperiode bereikbaar. Wie zin heeft om vanaf woensdag 8 september mee te doen met Vocal Group Transpa rant junior kan zich aanmelden via nicole@vocalgrouptransparant. nl of vrijblijvend binnenlopen tij dens een van de repetitieavonden op woensdag vanaf 18.15 uur in De Witte Hoeve aan de Gasstraat in Venray. kan springen op de live beats van deze internationale acts. De outdoor area staat in het teken van hardstyle, met namen als Ran-D en B-Front. Ran-D gaat het publiek voorzien van melodieuze en harde muziek. De dj's worden ondersteund door vj Vidolic, en ook MC Rems is aanwezig om het feest compleet te maken. Verder zijn beide areas voorzien zijn van regionale helden en talenten als de Cultuurbarbaren, Eargasm en JB The Commender. Deze lokale talenten gaan hun uiterste best doen om het publiek helemaal uit hun dak te laten gaan. Tickets zijn te bemachtigen via www.electro-shock.nl en bij elke Free Record Shop. Er rijden pendelbussen vanuit Horst, Seve- num, (station) Venray en er zijn nog meer opstapplaatsen moge lijk. Kijk voor meer informatie op www.electro-shock.nl. Hiervoor zijn combitickets beschikbaar. 1 r ü£K k m tl prachtige fietsroutes! boekhandel Van den Munckhof. Prijs: 4,99 euro. Boekrecensie in Peel en Maas Kunst Cultuur Expositie fotografe Ingrid Knelissen jW 1,1 JBr knick ten r Llmbu

Peel en Maas | 2010 | | pagina 6