SSS'18 opent thuis tegen Volharding Techniekdagen geslaagd Venray Cup op 15 augustus Lake Valley wint oefenduel Derby's in bekertoernooi Venray na 19 jaar terug in landelijke beker modelvliegtuig Zege Patrick Jacobs PEEL EN MAAS Donderdag 5 augustus 2010 - Pagina 12 Slechte generale Mike Teunissen De Zwaluw De Maasvogels Proefvlucht met maken? De Mudhunters Venray start thuis tegen Schijndel Zege Mathijs van Asten De Peelrunners Vissen in Venray Overloonse Bridgeclub De Roerdomp Maïstoernooi TC Rodhe SV Merselo Op woensdag 18 augustus uitduel tegen topdivisionist HHC Hardenberg Wielrenner Mike Teunissen uit Ysselsteyn heeft met weinig succes deelgenomen aan de sterk bezette driedaagse Luik-La Gleize. Talloze lan den zagen deze wedstrijd als laatste voorbereiding voor het wereldkam pioenschap voor junioren op zondag 8 augustus in het Italiaanse Offida. De eerste etappe werd verreden in en rond Aubel. Op 30 kilometer voor het einde ontstond een kopgroep met daarin drie renners van de Neder landse selectie. Deze groep bleef tot het einde bij elkaar en Teunissen trok de sprint aan voor Dylan van Baarle en Danny van Poppel. Van Baarle won overtuigend, van Poppel werd vijfde en Teunissen negende. Bij de ploegen tijdrit in Thimister won de Nederland se ploeg met groot machtsvertoon. Bij de derde etappe in en rond Thimister kreeg Teunissen materiaalpech en ver loor hij 1 minuut en 20 seconden en kwam zodoende op de tiende plaats in het tussenklassement. De laatste etappe van Grand Rechain naar La Gleize was er een met enkele flinke Luikse beklimmingen. Na ongeveer 40 kilometer was er een massale valpartij waarvan Teunissen ook de dupe was. Hij moest van achterwiel wisselen en na een krachtenslopende achtervol ging van 20 kilometer lukte het hem om toch weer aansluiting te krijgen bij het peloton. Het eindklassement werd gewonnen door de Australiër Samuel Spokes, met de Nederlanders Daan Olivier, Dylan van Baarle en Danny van Poppel op de tweede, derde en vierde plaats. Teunissen eindigde uiteindelijk als 28e. Uitslag wedvlucht vanuit Dax; elf deelnemers, 83 duiven. 1, 15, 20 Cup- pen-Siebers. 2, 7, 9, 13 H. Arts. 3, 16, 21 Hendriks-Arts. 4, 5, 10, 11, 18 H. Lit- jens. 6 M. Basten. 8, 17 P van Houdt. 12 P Janssen K. 14 van Haren-Stiphout. 19 Strijbosch-Derks. Uitslag wedvlucht vanuit Epehy (jong); twaalf deelnemers, 128 duiven. 1 Comb. Verdellen. 2, 4, 8, 9, 14, 21, 24, 25 W Bouten. 3, 19 Reijnders-Cuijpers. 5, 15 M. Basten. 6, 7, 12, 16, 17, 22 Van Haren-Stiphout. 10, 11, 13, 18, 23 P Loonen. 20 P van Zwamen. Uitslag wedvlucht vanuit Epehy (oud); tien deelnemers, 83 duiven. 1, 3, 7, 20 Van Haren-Stiphout. 2, 4, 5, 8, 15, 18 Chr. Gerrits. 6, 13 Reijnders- Cuijpers. 9, 12, 16 M. Basten. 10 Comb. Verdellen. 11, 17 H. Peeters. 14, 19 A. Sijbers. 21 G. van Houdt. Uitslag wedvlucht Epehy; 297 dui ven, negen deelnemers. 1, 2, 13, 14, 15, 23, 24, 25 Sraar Peters. 3, 4, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 Harry Francken. 5, 17, 22 Theo Kleeven. 16 Wiel Theeuwen. 18, 19, 20, 21 Jan Kuijpers. Motor Modelvliegclub De Pioniers biedt op zondag 8 augustus van 11.00 tot 16.00 uur de mogelijkheid om gra tis en geheel vrijblijvend, onder super visie van een ervaren instructeur, een proefvlucht te maken van ongeveer acht minuten. Voor deze gelegenheid is er een toestel genaamd PROGO opgetuigd om als trainer te fungeren. Het toestel heeft alle stuurfuncties aan boord en is uitgerust met een Irvine verbrandingsmotor. De instruc teur gaat de zender koppelen aan de zender van de kandidaat vlieger zodat de instructeur in het geval van calamiteiten de stuurfuncties meteen overneemt van de leerling vlieger. Het is een unieke gelegenheid om dit eens te proberen en zodoende kunt ruiken aan de charmes van het modelvlie gen. Modelvliegen is een hobby die in de vrije natuur plaatsvindt dus een gezonde hobby met veel sociale con tacten en technische ondersteuning. Men kan deze dag voor de proefvlucht terecht op het modelvliegveld van De Pioniers aan de Sinnesstraat in Oirlo. Deze maand is het bezoek van de trainingen ondanks de vakantie meestal toch goed. Met een training op de vaste route van Gemert gaan de meeste Mudhunters weer de nodige kilometers maken. In augustus zijn er geen trainingen voor de kids, ze star ten weer op 5 september. Aansluiten bij de Mudhunters hoeft geen pro bleem te zijn. Iedereen kan vier weken gratis meedoen alvorens te beslissen of men om lid wil worden. De leden variëren in leeftijd van 18 tot 63 jaar. Ga voor meer informatie naar www. mudhunters.nl. Zondag 8 augustus vertrek 8.30 uur per fiets en 8.45 uur per auto voor een training op de vaste route van Gemert, 50-80 kilometer. Op dinsdag (in het bos) en donderdag (op de weg) om 19.00 uur een training. Vertrek is bijna altijd vanaf De Sprank. Venray begint de competitie in de hoofdklasse B met de thuiswedstrijd tegen Schijndel op zondag 5 septem ber. Afgelopen seizoen wonnen de rood-witten twee keer (3-0 en 3-1) van de Brabantse ploeg, die op de twaalfde plaats eindigde. De andere duels van de ouverture zijn: EHC-Dongen, DESK- Blauw Geel, OJC Rosmalen-Deurne, UNA-De Valk, Papendrecht-Juliana'31 en UDI'19-Meerssen. Op 12 septem ber speelt Venray de Limburgse derby in en tegen Meerssen. Een week later is UDI'19 te gast op sportpark De Wieën. Na een onderbreking van ruim drie weken hervat Venray op dinsdag 10 augustus de training. Het programma van de eerste com petitiehelft: 5 sep. Venray-Schijndel 12 sep. Meerssen-Venray 19 sepVenray-UDI'19 26 sep. Dongen-Venray 3 okt. Papendrecht-Venray 10 okt. Venray-UNA 17 okt. OJC Rosmalen-Venray 31 okt. Venray-DESK 7 nov. EHC-Venray 14 nov. Venray-Blauw Geel 21 nov. Deurne-Venray 5 dec. Venray-De Valk 12 dec. Juliana'31-Venray SSS'18 begint de competitie in de tweede klasse H met de thuis wedstrijd tegen aartsrivaal Volhar ding. Een droomopening voor de Overloonse club. Een jaar geleden vond de ouverture in Vierlings beek plaats. Voor 1500 toeschou wers wonnen de Overloners op zaterdagavond met 0-2. De competitie start dit jaar op zondag 5 september. Wellicht dat de beladen derby weer een dag wordt vervroegd. Dit is het derde seizoen op rij dat SSS'18 en Volharding elkaar in competitieverband treffen. De Over- loonse ploeg had tot nu toe twee maal de pech buurman Volharding in win terse omstandigheden te ontvangen. Voorzitter Frank Huisman: "Er lag van ons een verzoek bij de KNVB om dit maal de ouverture voor eigen publiek te mogen spelen. Gelukkig heeft de KNVB ons verzoek gehonoreerd. We hadden van tevoren met het bestuur van Volharding afgesproken dat zij daar ditmaal niet om zou vragen. Als goede buren moet je zoiets kunnen regelen." Na overleg met Volharding zal de derby zo goed als zeker verhui zen naar zaterdagavond. SSS'18 wil graag zo vroeg mogelijk aftrappen. "Het liefst beginnen we om vijf uur en anders om zes uur. Dan hebben we daarna ook nog alle tijd om samen een pilsje te drinken", lacht Huisman. Er kan op zaterdag 4 september wel eens een record aantal toeschouwers naar De Raay komen.Er wordt op zeker 1500 voetballiefhebbers gerekend. Het Overloonse sportpark beschikt niet over een tribune. Er worden ook geen tijdelijke tribunes geplaatst. Het veld zal die avond omzoomd worden door supporters die rijendik staan. "Nou, het publiek verdeeld zich hier altijd goed. En wellicht zijn er ook nog mensen op vakantie, want de scholen zijn dan nog niet begonnen. Onze accommodatie is er verder helemaal klaar voor. We gebruiken de kantine van de tennis club en er komt een grote luifel voor onze kantine, zodat we iedereen goed kunnen bedienen", zegt Huisman, die nog meldt dat er ditmaal geen strip tease te bewonderen zal zijn. In tegen stelling tot de twee vorige derby's. "Onze supportersvereniging houdt nu een andere ludieke actie. Het is nog een verrassing." De allereerste derby was op zondag 16 november 2008 in Overloon. Voor 1200 toeschouwers won Volharding met 0-1. Op 24 janu ari 2010 kwamen ondanks de vries kou toch nog 900 bezoekers op de ontmoeting op De Raay af, die in 1-1 eindigde. Volharding trof het beide keren een stuk beter. Op 26 april 2009 trok de derby liefst 1600 belangstel lenden. Bij stralend voorjaarsweer (20 graden) maakte de biertap overuren in Vierlingsbeek. Op zaterdagavond 5 september 2009 waren de omstandig heden vergelijkbaar en opnieuw werd het een kassakraker voor Volharding. Dit seizoen staat de return op sport park Soetendaal gepland op zondag 23 januari 2011. In de vierde klasse F opent nieuw komer Oostrum met de uitwedstrijd tegen VOS in Venlo. Leunen ontvangt op 5 september Belfeldia en fusieclub Sporting ST speelt zijn allereerste competitieduel thuis tegen Venlo. In de vijfde klasse E beginnen Holthees (tegen Melderslo) en SV United (tegen FCV) met een thuisduel. Ysselsteyn opent in 5F voor eigen publiek tegen Lierop. In de zesde klasse E zijn Mer- selo-St.Hubert en HRC'27-SVOC'01 de eerste duels. De eerste voetbal techniekdagen op sportpark De Halt in Holthees in de eerste schoolvakantieweek zijn bijzon der geslaagd. De voetbalweek is een initiatief van Orlando Salarbux van Orlando Voetbaltechnieken en Harold Goemans van HG Events&Consultancy Er hadden zich 54 kinderen in de leeftijd van 8 tot en met 12 jaar aan gemeld hiervoor. De week was com pleet verzorgd met iedere dag lunch, drinken, fruit en iets lekkers, echter wel allemaal gezonde voeding. Dit was ook een van de thema 's van deze week. Alle deelnemers kregen een set voetbalkleding bestaande uit sokken, broek en shirt in de kleuren geel/ groen van Zuid-Afrika. Er was iedere dag een warming up op Braziliaanse muziek. Op maandag, dinsdag en don derdags hebben de kinderen technie ken geleerd en dit werd afgewisseld met een toernooi, dat in het teken stond van de WK 2010. Op woensdag was er een sport- en spellendag, ter wijl de week vrijdag werd afgesloten met de finales lijntje trappen, penal tybokaal en toernooi. Aan alle deelne mers werd vervolgens een certificaat van deelname uitgereikt en waren er in beide poules twee winnende teams die een medaille kregen. Het jaarlijkse voetbaltoernooi om de Venray Cup wordt gehouden op zondag 15 augustus op sportpark De Wieën in Venray. Het is alweer de zeventiende editie. De zes voetbal clubs uit de kerkdorpen (Holthees, Leunen, Merselo, Oostrum, SVOC'01 en Ysselsteyn) nemen deel met hun standaardteam. Van hoofdklasser Ven- ray doen twee lagere elftallen mee. De acht teams zijn verdeeld over twee poules. De eerste wedstrijden begin nen om half twaalf. De nummers een en twee van iedere poule gaan door naar de kruisfinales, die om 14.40 uur van start gaan. De finale staat gepland om 15.20 uur. De Venray Cup wordt gesponsord door boekhandel, uitge verij en drukkerij Van den Munckhof. Daarnaast is er een Fair Play trofee die beschikbaar wordt gesteld door Rabo bank. De winnaars kunnen tevens een geldprijs in ontvangst nemen. De wisseltrofee is in bezit van Leunen dat vorig jaar voor het eerst de Venray Cup wist te winnen. Op het sportpark van Merselo versloeg de Leunse vierdeklasser in de finale Ysselsteyn met 1-0. Programma Venray Cup 11.30 Venray A-Holthees 11.30 Oostrum-SVOC'01 12.00 Venray B-Leunen 12.00 Merselo-Ysselsteyn 12.30 Venray A-Oostrum 12.30 SVOC01 -Holthees 13.00 Venray B-Merselo 13.00 Ysselsteyn-Leunen 13.30 SVOC'01-Venray A 13.30 Holthees-Oostrum 14.00 Ysselsteyn-Venray B 14.00 Leunen-Merselo 14.40 Winnaar Poule A-nr. 2 poule B 14.40 Winnaar Poule B-nr. 2 poule A 15.20 Finale Eredivisionist Lake Valley is vrijdag de voorbereiding gestart met een 5-1 zege op Verest Sport. De tegenstander uit Valkenswaard komt uit in de eerste divisie. Het is de vorige club van de nieuwe trainer-coach Johan den Otter, die vorige week woensdag zijn eerste training gaf in Venray. Na de opheffing van de zaalvoetbal- tak van SV Venray, is de debuterende eredivisionist Lake Valley de hoogst spelende club in Venray. In sporthal De Wetteling leidde Lake Valley hal verwege met 1-0 door een treffer van de nieuwe aanvoerder Richard van de Kerkhof. Na de hervatting kwam Verest Sport langszij uit een 10-meter- trap: 1-1. Daarna drukte het Venrayse team het overwicht in doelpunten uit. Sifedien Assouiki zette zijn ploeg weer op voorsprong (2-1) waarna Richard van de Kerkhof de score opvoerde naar 4-1. Het slotakkoord was voor Ruud Brands: 5-1Lake Valley heeft een pittig oefenprogramma in de aanloop naar de seizoenstart. Iede- re week wordt er twee keer getraind (op maandag en woensdag) en op de vrijdagen staat een wedstrijd gepland. Komende vrijdag treedt Lake Valley in Eindhoven aan tegen topdivisionist CFE/Ciba en op 14 augustus is de uit- ontmoeting met de Belgische topclub LW United in Lommel. Lake Valley begint de competitie op vrijdag 10 september met de uitwed strijd tegen Groenoord in Schiedam. Het eerste thuisduel is op 24 sep tember tegen DZS uit Dordrecht. De thuiswedstrijden worden gespeeld in sporthal De Wetteling, aanvang 21.30 uur. Voor het eerst gaat Lake Valley entree heffen. Volwassenen betalen 2 euro en kinderen tot en met 15 jaar mogen voor 1 euro naar binnen. Elk entreekaartje heeft een lotnummer waarmee wordt meegespeeld in de loterij. De winnende lotnummers worden na afloop van de wedstrijd bekendgemaakt. Zaalvoetballiefheb bers kunnen ook een seizoenkaart aanschaffen voor 17,50 euro (10 euro voor jongeren). Springruiter Mathijs van Asten uit Ysselsteyn heeft met zijn paard VDL Chester de Grand Prix van San Patrig- nano (Italië) gewonnen. Van Asten moest vooraan in het deelnemersveld van start gaan voor de barrage, en zette een tijd neer waarop acht andere ruiters hun tanden stuk beten. "Ik was van plan om een tijd neer te zetten die snel zou zijn, maar wilde niet de risico's nemen op een fout. Dus een hele vlotte foutloze rit. Dat lukte mij met Chester heel goed", aldus van Asten. "Dat deze rit goed genoeg zou blijken te zijn voor de overwinning en de daarbij behorende 50.000 euro was toch een verrassing", aldus Van Asten. Het was de derde zege in een Grand Prix dit jaar. De zesde competitiewedstrijd van de KNHS-BoerenBond/Welkoop Cup is tijdens de hippische week in Zeve naar gewonnen door Patrick Jacobs uit Venray met de bruine KWPN-er Tjibidou. In de stijlrubriek tijdens de jaarlijkse wedstrijd van De Boleemrui- ters in Zevenaar kwamen 21 combina ties aan start. De competitiewedstrijd werd gewonnen door Patrick Jacobs met de tienjarige ruin Tjibidou. De springruiter kreeg een 8,2 en zette in de tweede manche een foutloze rit en de snelste tijd neer. Deze prestatie was goed genoeg voor de winst. Lieke Ophof (Geesteren) mocht de derde prijs in ontvangst nemen. De Nordic walkers kunnen elke woensdag aan de slag vanaf de par keerplaats bij het Schuitwater. Het Schuitwater ligt tussen Melderslo en Broekhuizen aan de Broekhuizer- dijk. Aanvang 19.00 uur. Zaterdag 7 augustus: Schadijker bossen Meterik: Vertrek 9.00 uur parkeerplaats aan de Gusseweg in Meterik. Zaterdag 14 augustus: Schadijker bossen Meterik: Vertrek 9.00 uur parkeerplaats aan de Gusseweg in Meterik. Dinsdag baantraining van 19.00 tot 20.30 uur, Kastiëlse Baan. Donderdag training op de baan van 19.00 tot 20.30 uur. Zaterdag damestraining van 9.00 tot 10.00 uur, Kastiëlse Baan. Zaterdag middag afwisselende bostraining van 16.00 tot 17.30 uur, verzamelen bij de parkeerplaats in de Schadijker Bossen. Agenda: 8 augustus Marathon Mon- schau 8.00 uur. Twee miljoen mensen gaan jaar lijks vissen in Nederland. Dat is niet verwonderlijk, want sportvissen is een heerlijke hobby. Het buiten zijn in de natuur, de dagelijkse zorgen ver weg en de mogelijkheid van een mooie vangst: vissen is spanning en ontspanning tegelijk! Hengelsport vereniging 't Alvertje zorgt voor een gezonde visstand, goed toegankelijke visplekken en organiseert allerlei acti viteiten. Men kan er alles leren over vissen, nieuwe vistechnieken en ook meedoen aan viswedstrijden. Vangst garantie geven is onmogelijk, maar de hengelsportvereniging doet er alles aan om ervoor te zorgen dat je plezie rig kunt vissen. Zo kan men terecht aan vijvercomplex het Wanssums Ven, waar vier vijvers ter beschikking staan voor sportvissers. Bovendien kan er nog worden gevist in de Maas, de haven in Wanssum, de overstortvijver bij Brukske, een deel van het Peelka- naal en het Afleidingskanaal en een aantal beken in de regio. Wettelijk heeft men om te mogen vissen voor de meeste wateren de VISpas nodig. Die is verkrijgbaar bij 't Alvertje. Voor de jeugdige sportvisser is de Jeugd- VISpas in het leven geroepen. Meer informatie is te vinden op www. hsvhetalvertje.nl. Op de zesde zomerdrivecompeti- tie waren de beste in lijn 1 Hans en Corrie Visscher met 65.42 procent. De tweede plaats ging naar Toon den Brok en Mart Keulards met 64 pro cent, gevolgd door Nelly Jenniskens en Jan Kleeven met 61.25 procent. In lijn B waren Hans Aerts en Jac Huijs de winnaars met 59.58 procent. Bert en Nelly Vloet bezetten de tweede plaats met 57.92 procent. Maria Vloet en Tom Kuipers waren derde met 53.33 procent. In lijn C scoorden Kla- zien Baak en Annie van de Munckhof met 64.17 procent het hoogst. De tweede plaats werd met 56.67 pro cent gedeeld door de paren Hilde Koolen met Karel Jaegers en Johanna Manders met Mien Heggers. Uitslag onderlinge wedstrijd: 1) A. van Mill. 2) J. v.d. Heuvel. 3) L. van Hoogenhof. 4) C. Kools. 5) G. Verdon- schot. Start 50 plus competitie woens dag 11 augustus.Voor inlichtingen over vergunningen kan men terecht bij HJ. v.d. Ekker, St. Antoniusstraat 31, 5801 AR in Venray, telefoon 06-12668661 en via e-mail huubvdekker@home.nl. Zie ook www.hsvderoerdomp.nl. Op de banen van TC Rodhe start op zaterdag 7 augustus voor de 28e maal het jaarlijkse Maïstennistoernooi. Dit jaar gaan 170 deelnemers strijden om de winst in de zestien categorieën. Wederom heeft het aantal deelnemers het maximum aantal inschrijvingen gehaald, waaruit blijkt hoe geliefd dit toernooi is bij de tennissers uit de regio. De eerste wedstrijden starten op zaterdag. De gehele week wordt er gestreden op de zes verlichte banen van TC Rodhe. De climax is op zondag 15 augustus als de finales gespeeld worden. Zaterdagmiddag 14 augustus wordt er door Prince een twee uur durende clinic tennis gege ven. Hiervoor kunnen seniorleden die meedoen aan het toernooi en alle senioren van TC Rodhe zich opgeven. Tijdens de clinic kunnen er prijsjes verdiend worden. Programma dinsdag 10 augustus SV Brandevoort-Merselo 1930 Menwedstrijden in Ysselsteyn •c Recreatie Menners Ysselsteyn e.o. houdt op zaterdag 7 en zon dag 8 augustus in Ysselsteyn voor het 22e jaar op rij de mendagen en schapenshow. Deze dagen zijn in de afgelopen jaren uitgegroeid van regiomenners naar een com pleet nationaal deelnemersveld voor enkel, tweespan, vierspan nen paarden en pony's. De wedstrijden hebben een vaste plaats op de kalender van KNHS klasse 1-2-3 voor leden en recreanten. Ook vierspannen en tweespannen van de klasse vier nemen dit jaar deel. verder verschijnt Pierre Sommers uit Merselo aan de start. Hij werd vorig jaar Nederlands kampioen in klasse 3 en is nu overgestapt naar klasse 4. Er zijn in totaal 98 startende deelne mers, zowel recreanten als wedstrijd rijders. Er doen tien vierspannen mee. De wedstrijden worden verreden in de bosrijke omgeving van Ysselsteyn. Alle hindernissen liggen op het hoofd terrein, alsmede de dressuur en vaar digheid. Ook is er een spectaculaire waterhindernis. Het secretariaat, de start, de finish, het veterinair, en het parkeer- en inspanterrein liggen allemaal op de hoek Rouwkuilenweg-Pottevenweg. Op zaterdag is er een dressuur en vaardigheidwedstrijd van 9.00 tot 16.00 uur op het terrein hoek Rouw- kuilenweg-Pottevenweg. Op zondag is er de marathon. De eerste start is om 8.30 uur en op het hoofdterrein. Verder is er een show van diverse schapenrassen en een keuring van het schapenras bleu du maine en schapen drijven met bordercollies. Midden tus sen de hindernissen op het terrein hoek Rouwkuilenweg-Pottevenweg staat de consumptietent met zicht op alle hindernissen. De eerste ronde van het beker toernooi gaat van start op zater dag 21 augustus. Om 18.00 uur klinkt het beginsignaal van de allereerste officiële duels van het nieuwe voetbalseizoen. In de pou lefase spelen de vier clubs een halve competitie. De twee andere speeldagen zijn dinsdag 24 augus tus en zaterdag 28 augustus. Net als vorig jaar heeft de KNVB de clubs gesplitst. De hoofd- en eer steklassers zitten in aparte poules. Zo moet hoofdklasser Venray het opne men tegen de eersteklassers GSV'28, NWC en Nuenen. De eerst twee ploegen gaan door naar de tweede ronde, die gepland staat op zondag 24 oktober. De overige poules bestaan uit clubs uit de tweede tot en met de zesde klasse. Van deze groepen gaat alleen de winnaar over naar de vol gende ronde. De clubs uit de topklas se stromen pas in de tweede ronde in. Venray neemt ook deel aan het 'grote' KNVB-bekertoernooi. Op woensdag 18 augustus speelt de ploeg van Jan Poels uit tegen HHC Harden- berg. De winnaar van deze ontmoe ting gaat op 25 augustus op bezoek bij ARC in Alphen aan den Rijn. Mocht Stormvogels Venray HHC verslaan, dan zal de thuis- SV United wedstrijd voor de districtsbeker tegen Poule 23 Nuenen (op 24 augustus) worden uit- Merselo gesteld. De bekerloting leverde enkele Racing Boys aardige derby's op. De kersverse vijf- SCMH deklasser Ysselsteyn zit in een pittige Toxandria groep met fusieclub Sporting ST en Poule 24 Wittenhorst, die respectievelijk een en Sporting ST twee niveaus hoger spelen. Oostrum, VIOS'38 dat naar de vierde klasse promoveer- Wittenhorst de, opent al direct met de uitwedstrijd Ysselsteyn tegen SSS'18. De Overloonse tweede- Poule 25 klasser is favoriet in poule 25. Hapse Boys Ook in poule 32 zijn enkele aardige Oostrum derby's. De nieuwe Volharding-doel- SSS'18 man Jaap Litjens keert op 24 augustus Vitesse'08 even terug op het voor hem zo ver- Poule 32 trouwde sportpark 't Klaverblad, voor Leunen de ontmoeting met 'zijn' vereniging Stiphout Vooruit Leunen. Venray 2 is hier een geduchte Venray 2 outsider. Twee jaar geleden reikten Volharding de Venrayse reserves heel ver in het Poule 33 bekertoernooi. GSV'28 Poule 35 opent met de derby Nuenen SVOC'01 tegen Holthees. Het is de NWC allereerste keer dat beide teams elkaar Venray in een officieel duel (competitie of Poule 35 beker) treffen. America Poule 15 DEV-Arcen HRC'27 Holthees RKDSO SVOC'01 Zaterdag 21 augustus (18.00) HRC'27-SV United Merselo-SCMH Sporting ST-Ysselsteyn SSS'18-Oostrum Volharding-Stiphout Vooruit Venray 2-Leunen SVOC'01-Holthees Dinsdag 24 augustus (18.45) SV United-RKDSO Toxandria-Merselo Ysselsteyn-VIOS'38 Wittenhorst-Sporting ST Oostrum-Hapse Boys Vitesse'08-SSS'18 Leunen-Volharding Stiphout Vooruit-Venray 2 America-SVOC'01 Holthees-DEV Arcen Venray-Nuenen Zaterdag 28 augustus (18.00) Stormvogels-SV United Merselo-Racing Boys VIOS'38-Sporting ST Ysselsteyn-Wittenhorst Hapse Boys-SSS'18 Oostrum-Vitesse'08 Volharding-Venray 2 Leunen-Stiphout Vooruit SVOC'01-DEV Arcen America-Holthees NWC-Venray Venray mag na negentien jaar weer meedoen aan het grote KNVB-bekertoernooi. Op woens dag 18 augustus treedt de Ven- rayse hoofdklasser op sportpark De Boshoek aan tegen HHC Har- denberg. De Overijsselse club komt uit in de topklasse van het zaterdagvoetbal. Eind jaren tach tig maakte Venray bekerfurore tegen de profclubs Vitesse, DS'79, AZ en PEC Zwolle. Het meest legendarisch is de mistwedstrijd in december 1989 tegen Roda JC. Na een klein uur staakte de arbi ter het schimmenspel bij een 0-0 stand. Door Henk Willemssen Drie dagen later kwam de Kerk- raadse eredivisionist opnieuw naar Venray. De KNVB had besloten dat het duel op een koude woensdagavond in zijn geheel moest worden overge speeld. Roda JC zegevierde met 1-4. In de eerste bekerronde op 18 augustus strijden vier verenigingen - twee zaterdagclubs en twee zon dagclubs - tegen elkaar om twee van de 54 plaatsen in de tweede ronde. De andere ontmoeting is Be Quick tegen ASWH. De tweede ronde, op woensdag 25 augustus, bestaat uit 27 wedstrijden. Hierin voegen de twee winnaars van de eerste ronde zich bij de 52 overige amateurclubs. De KNVB heeft getracht zoveel mogelijk zaterdagclubs tegen zondagverenigin gen te laten uitkomen. De winnaar van HHC Hardenberg-Venray gaat op bezoek bij ARC in Alphen aan den Rijn. ARC wist als laatste club een tic ket voor de topklasse te verdienen. In de eindstrijd klopte ARC tegenstander Be Quick na strafschoppen. De verlie zende Groningse club schakelde eer der Venray uit. In de derde bekerronde stromen de 36 profclubs in. Samen met de 27 winnaars uit de tweede ronde plus FC Oss - dat degradeerde uit de Jupiler League - komt het totaal op 64 clubs. Mocht Venray de eerste twee ron den overleven, dan wacht de thuis wedstrijd tegen eredivisionist Hera cles. De derde ronde wordt midweeks gespeeld op 21, 22 of 23 september. Eind jaren tachtig bekerde Venray voor het laatst tegen clubs uit het betaalde voetbal. Het begon op 11 oktober 1987. Toen versloegen de rood-witten voor eigen publiek Vitesse uit Arnhem met liefst 3-0. Theo Philipsen, Peter Philipsen en Jack Lenssen waren de doelpuntenmakers in het door arbiter Jaap Uilenberg geleide duel. Uilen berg gaf rood aan Theo Bos, de hui dige Vitesse-trainer. Edward Sturing, Dick Schoenaker en John van den Brom waren op De Wieën eveneens van de partij in Arnhemse geel-zwart. Dertienhonderd toeschouwers zorg den voor een recette van zesduizend gulden, die gedeeld moest worden met Vitesse. Op 15 november 1987 strandde het bekeravontuur thuis tegen DS'79, de voorloper van FC Dordrecht. Pas in de verlenging moesten de Venrayse cup- fighters buigen. Bijna 2200 toeschou wers zagen hoe Gerrie Slagboom in de 114e minuut op de valreep de winnende treffer (0-1) scoorde. DS'79 kwam na een half uur al met tien man te staan toen Koos Waslan- der een elleboogstoot uitdeelde aan Leon Vievermans. Naast de helft van het entreegeld (5000 gulden) kreeg Venray nog 1000 gulden van de NOS vanwege de vertoonde wedstrijdbeel- den bij Studio Sport. Een jaar later trad Venray op 2 oktober 1988 thuis aan tegen PEC Zwolle. Een stunt zat er voor 1500 toeschouwers niet in. De Zwollenaren wonnen met 1-2. Weer een seizoen later troffen de rood-wit- ten, op 3 september 1989, in de eerste ronde AZ. Na een 0-2 achterstand bij rust kwam Venray terug tot 2-2 door Wim Cuppen en John Vievermans, die met zijn doelpunt (2-2) in de laatste minuut een verlenging afdwong. Dui zend toeschouwers zagen hoe Leon Vievermans in de 109e minuut de beslissende treffer scoorde: 3-2. In tweede ronde was Roda JC de tegenstander. Op zondag 10 decem ber 1989 vond op De Wieën de beroemde mistwedstrijd plaats. Liefst drieduizend toeschouwers werden op een schimmenspel getrakteerd. In de 58e minuut besloot arbiter Lammers de strijd te staken bij een 0-0 stand. Venray-aanvoerder Jan Poels was behoorlijk teleurgesteld omdat zijn team juist zo goed in de wedstrijd zat. Roda-captain John van Loen en zijn trainer Jan Reker hadden veel minder moeite met het besluit. Op woensdag 13 december werd het bekerduel in zijn geheel overgespeeld. De entree prijs was verlaagd naar 2,50 gulden. Ruim 1600 toeschouwers zagen de Venraynaren voor rust brutaal de lei ding nemen door Jack Lenssen: 1-0. Dik een uur geloofde de rood-witte aanhang in een stunt. Totdat Henk Fra- ser in de 65e minuut de stand gelijk trok. Daarna liep Roda JC uit naar een geflatteerde 1-4 zege. Op 1 september 1991 nam Venray voor het laatst deel aan het landelijke bekertoernooi. Thuis tegen mede hoofdklasser Meerssen gingen de rood-witten met 2-3 onderuit. Noud Janssen (penalty) en Peter Philipsen tekenden voor de doelpunten. Pal voor het eindsignaal voorkwam Meers- sen een verlenging: 2-3. Negentien jaar later wordt het voor Venray een lastig karwei om opnieuw de degens te mogen kruisen met een profclub. HHC Hardenberg - hoofdklasse kampioen in 2007 en 2008 - heeft zich flink versterkt, onder meer met ex-prof Roy Stroeve (Emmen, ADO en Sparta). HHC is met zo'n vijftien honderd leden ongeveer even groot als Venray. De club uit de noordoost hoek van Overijssel eindigde afge lopen seizoen - net als Venray - als zesde in de hoofdklasse. Via de extra promotieduels wisten de Hardenber- gers wel een ticket voor de topklasse te verdienen.

Peel en Maas | 2010 | | pagina 12