Gemeente Venray Fietsen voor het goede doel Boetes voor brandjes en kampvuren Openbare bekendmakingen Vitrines in doorloopjes Fotowedstrijd Kijk ook op www.venray.nl Deze week Evenementen PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden HÉs2l itK - ft I - 'M De afgelopen dagen heeft de politie diverse bekeuringen uitgeschreven aan met name jongeren die 's nachts kampvuren hadden gemaakt in de bossen rondom Vlakwater. Ook bij de speeltuin aan het Vlakwater werden de laatste tijd regelmatig brandstichtingen gepleegd. Zelfs de brandweer moest uitrukken om een brand te blussen. Het vuur heeft speeltoestellen vernield en natuur is beschadigd. Er staat een boete van 180 euro voor het in de openlucht aanleggen van vuur. In de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) staat dat het verboden is om in de openlucht vuur te stoken. Kijk op www.venray.nl voor een uitgebreide beschrijving van de regels en bepalingen waar u en de gemeente zich aan moeten houden. Klik op de homepage linksboven op Digitale balie Overzicht producten >A> Algemene Plaatselijke Verordening (APV). Op deze pagina kunt u de APV openen. Bouwplannen Ruimtelijke plannen Wet milieubeheer Donderdag 5 augustus 2010 - Pagina 11 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax(0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 31 - ■"■-V V\ 'Li - Op zondag 5 september wordt de dertiende editie van de Ride for the Roses (de Ride) verreden. Ditjaar start de Nederlandse Ride in Venlo en rijden de twee langste routes door Venray. Doel van de Ride is geld binnenhalen voor de bestrijding van kanker, het bespreekbaar maken van kanker en het promoten van een gezonde levensstijl. Met deze doelen begon Lance Armstrong in 1997 de eerste Ride for the Roses in Texas. Een jaar later was de eerste Nederlandse Ride in Amster dam. Iedereen kan aan de Ride meedoen. Er zijn drie tochten: een cycletour van ruim 110 kilometer en twee toertochten van 55 en 30 kilometer. De cycletourvan 110 kilometerwordt gereden in één groot peloton met een gemiddelde snelheid van 28 tot 30 km/u. onder politiebegeleiding over een afgezette weg. Roos aan de finish Ook bekende Nederlanders rijden mee. In de afgelopen jaren waren dat Jan Janssen, Joop Zoetemelk, Stephen Roche, Frits Barend, Peter Post, Jan Bos en Leontien van Moorsel. Er zijn geen geldprijzen; iedere deelnemer krijgt aan de finish een roos. Vorig jaar werd in Gelderland een bedrag van meer dan 920.000 euro bij elkaar gefietst. Op www.ridefortheroses.nl vindt u meer informatie en kunt u zich inschrijven. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Het einde van het project Centrum op de schop nadert. In deze laatste fase van de herinrichting is er met name aandacht voor de verfraaiing van het centrum. Zoals hier op de foto de onlangs geplaatste vitrinekasten in de onderdoor gang tussen de Grote Markt en het Goumansplein. Ook bij de onderdoorgangen van de Omloop en De Bleek hangen deze vitrinekasten. De verlichte vitrinekasten zijn op dit moment gevuld door Fotoclub Venray en dragen bij aan een fraaier en veiliger centrum. Aangevraagd Bouwvergunningen - Grotestraat 62, Venray - vergroten van de winkel en opslagruimte (nr. bal00310) - Heuvelstraat 8a, Venray - bouwen van een serre (nr. bal00311) - Raadhuisstraat 13, Venray - wijzigen van kantoorruimte in kinderdagverblijf (nr. bal00312) - Overbroekseweg 1, Leunen - veranderen van verblijfsruimte tot logiesruime (nr. bal00313) - Dagoberthof 20, Venray - vergroten van de woning (nr. bal00314) - Kroonkruid 6, Venray - vergroten van de woning (nr. bal00315) - Haag 19, Merselo - bouwen van een luchtwasserruimte fase 2(nr. bal00316) - Haag 19, Merselo - bouwen van twee luchtkanalen en twee luchtwassers fase 2 (nr. bal00317) - Randenrade 18, Oostrum - dichtmaken van de overkapping (nr. bal00318) - Sleutelbloem 4, Venray - bouwen van een carport (nr. bal00319) - Sleutelbloem 6, Venray - bouwen van een carport (nr. bal00320) - Plataanstraat 11, Venray - plaatsen van een magazijnstelling (nr. bal00321) - Meerloseweg 11, Wanssum - vernieuwen van hettuinhuis (nr. bal00322) - Peelweg 25, Ysselsteyn - bouwen van een voederlokaal en het plaatsen van vijf voedersilo's (nr. bal00323). Sloopvergunningen - Veulenseweg 4, Leunen - slopen van het dak na stormschade (nr. slpl00044) - Pottevenweg 14, Ysselsteyn - gedeeltelijke sloop van de woning (nr. slpl00045) - Horsterweg 26, Castenray - slopen van de woning met bijgebouw (nr. slpl00046) - Puttenweg 110, Ysselsteyn - sloopwerkzaamheden aan het dak van de stallen na stormschade (nr. slpl00047). Reclamevergunningen - Grotestraat 69, Venray - plaatsen van reclame (nr. recll00024). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Ontwerp Voorgenomen buitenplanse vrijstellingen Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 3.23 van de Wet op de ruimtelijke ordening, medewerking te verlenen aan de volgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Oude Oostrumseweg 20, Venray - bouwen van een tuinkamer en carport (nr. bal00237) - Sportlaan 6, Venray - uitbreiden buitenschoolse opvang van 43 naar 70 kindplaatsen (nr. inkl003682). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 6 augustus t/m 16 september 2010 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Voorgenomen verlening monumentenvergunning Burgemeester en wethouders is voornemens om de volgende monumentenvergunning te verlenen: - Hoofdstraat 23, Oirlo - wijzigen rijksmonument; - Raadhuisstraat 1, Venray - wijzigen gemeentelijk monument. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 6 augustus t/m 16 september 2010 (zes weken) inzien. Informatie over het indienen van een zienswijze vindt u hierboven onder het kopje Bouwplannen/ Ontwerp/ Voorgenomen buitenplanse vrijstellingen. Verleend Burgemeester en Wethouders hebben de volgende vergunningen en/of vrijstellingen verleend: Bouwvergunningen - Lavendelheide 24, Venray - vergroten van de woning(nr. bal00193, verzenddatum 27/07) - Haag 19, Merselo - bouwen van twee luchtkanalen en twee luchtwassers fase 1 (nr. bal00203, verzenddatum 29/07). U kunt de desbetreffende stukken vanaf heden inzien. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Rechtbank te Roermond. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking totdat op het verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vergunning wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uurtelefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. Bouwvergunningen - Dopheide 33, Ysselsteyn - plaatsen van een tuinmuur (nr. bal00279, verzenddatum 27/07) - Sperwerstraat 24, 26, 28 en 30, Venray - vergroten van woningen (nr. bal00286, verzenddatum 28/07) - Rotsheide 6, Venray - bouwen van een woning (nr. bal00251, verzenddatum 27/07) - Laagheidseweg 8, Venray - herbouw van de woning (nr. bal00220, verzenddatum 28/07) - Boddenbroek 4, Oirlo - bouwen van een rundveestal (nr. bal00234, verzenddatum 28/07) - Buizerdlaan 21, Venray - bouwen van een zwembad (nr. bal00284, verzenddatum 29/07) - Ripseweg 1, Vredepeel - vergroten van de garage in gebouw 300 GGW De Peel (nr. bal00250, verzenddatum 29/07) - Mgr. Hanssenstraat 81, Oostrum - bouwen van een woning met garage (nr. bal00187, verzenddatum 27/07). Sloopvergunningen - Veulenseweg 4, Leunen - slopen van het dak na stormschade (nr. slpl00044, verzenddatum 27/07) - Groeneweg, sectie N no. 2329, Heide - slopen van schuren (nr. slpl00040, verzenddatum 27/07). U kunt de desbetreffende stukken vanaf heden inzien. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking totdat op het verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. voorkomen ofzoveel mogelijkte beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 6 augustus t/m 16 september 2010 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Bovendien moet u hierbij aangeven wat het spoedeisend belang is. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Ontwerpbesluit Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Veulenseweg la Leunen - de vergunning gedeeltelijk in te trekken van L.A.H.M. Poels namens Varkenshouderij Poels V.o.f., Hogenbos 14 te Meerlo voor een mestvarkenshouderij (verzoek vergunninghouder) (Milinl0008). Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 6 augustus t/m 16 september 2010 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Besluit Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Meerselsepeel 8 Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan Mts. Backus, Meerselsepeel 8 teYsselsteyn vooreen varkenshouderij (MM100019). Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te Projectbesluiten Vastgesteld Burgemeester en wethouders van Venray maken, gelet op de Wet ruimtelijke ordening, de ter inzage legging bekend van de vastgestelde projectbesluiten: - De Zomp ongenummerd te Oostrum (NL.IMR0.0984.PRB10001-va01) Het vastgestelde projectbesluit voorziet in het vestigen van een melkveehouderij met woning - Puttenweg 67 te Ysselsteyn (NL.IMR0.0984.PRB09026-va01) Het vastgestelde projectbesluit voorziet in het uitbreiden van een lasbedrijfannex constructiewerkplaats - Zwarte Klef 43 te Venray (NL.IMR0.0984.PRB09002-va01) Het vastgestelde projectbesluit voorziet in het bouwen van een woning. U kunt de vaststellingsbesluiten met bijbehorende stukken van 6 augustus tot en met 16 september 2010 (zes weken) inzien. Binnen de genoemde termijn zijn de vastgestelde projectbesluiten en de hier bijbehorende stukken beschikbaar gesteld en verbeeld op www.venray.nl Wonen leven Wonen bouwen Bestemmingsplannen Projectbesluiten. Hier vindt u de directe links naar de bestanden. Tevens kunt u de vastgestelde projectbesluiten raadplegen op www. ruimtelijkeplannen.nl en op het gemeentehuis (digitaal en op papier). U kunt tijdens de inzagetermijn beroep indienen tegen de projectbesluiten en een eventuele aanwijzing bij de Rechtbank Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) indien: - u belanghebbende bent of - indien u niet eerder een zienswijze heeft ingediend redelijkerwijs kunt aantonen dat u niet in staat bent geweest tijdig een zienswijze in te dienen of - indien er sprake is van een wijziging ten opzichte van het ontwerpplan. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking totdat op het verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. 5 augustus 2010 Burgemeester en Wethouders van Venray Vanwege het succes van de fotowedstrijd van vorig jaar organiseert de gemeente dit jaar weer een fotowedstrijd. Ditmaal is het thema: Venray, stad en dorpen. De drie beste foto's worden beloond met een waardebon én met een eervolle vermelding geplaatst in de gemeentegids van 2011. Venray is stad én dorp. Waar houdt u het meeste van? Van de stadse levendigheid in het centrumgedeel te of de kleinschaligheid van de dorpen? De drukte op de Venrayse kermis of de stilte in de bossen? De auto's voor het verkeerslicht of de koeien in de wei? Laat het ons zien op een zelfgemaakte foto! Spelregels - u woont in de gemeente Venray - u levert maximaal twee foto's in - u werkt niet bij de gemeente Venray - u fotografeert in Venray en/of zijn dorpen - u levert de foto's digitaal aan, in JPEG/JPG formaat (minimaal 300 dpi of 1,2 MB) - u vraagt personen die u foto grafeert om toestemming voor publicatie - u geeft de gemeente toestemming de foto's te gebruiken in andere media. Hoe doet u mee? U kunt uw foto('s) vóór vrijdag 17 september 2010 mailen naar gemeente@venray.nl met als onderwerp 'Fotowedstrijd gemeente- gids'. Vermeld uw naam en adres. Als u wint, krijgt u in week 43 bericht per e-mail. Voor meer informatie neemt u contact op met de afdeling Publieksdiensten. 7en8 aug. - Menwedstrijden, Rouwkuilenweg Ysselsteyn Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redac tie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontle nen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de eindredactie. Redactie Gemeente Venray Eindredactie Team Communicatie gemeenteVenray, 52 33 33 Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basis-ontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray week 31 adv.indd 11 04-08-2010 13:40:55

Peel en Maas | 2010 | | pagina 11