Driessen nog completer Eerste ronde plasticinzameling Driekwart wijnoogst vernield door storm In het zonnetje Hulp bij dementie Brillen Eyelove Taste of Art Opening kerkplein H KERMISRADIO m www.omroepvenray.nl UW SCHEIDING PEEL EN MAAS Donderdag 29 juli 2010 - Pagina 7 Wordt u gevonden door uw doelgroep? Wij zorgen er voor dat uw website vindbaar is. Flyers Internet Communicatie Dierenspeciaalzaak Dries sen in Venray gaat samenwer ken met veterinair natuurkun dig therapeut Maud Dekkers. Voortaan houdt de therapeut elke zaterdag spreekuur bij Dierenspeciaalzaak Driessen aan de Raadhuisstraat. De dierenspeciaalzaak wil met de samenwerking nog meer en bredere service bieden aan de klanten. "Het is een mooie aanvul ling op ons toch al brede aanbod. We profileren ons nu nog meer als de meest professionele en volledi ge dierenspeciaalzaak in de regio", zegt eigenaar Frank Driessen. Volgens Driessen is de natuurge neeskunde bij dieren nog niet erg bekend, maar dat zal snel verande ren, denkt hij. "Het is verbluffend wat voor resultaten bereikt wor den met natuurgeneeskunde, zon der de mogelijke nadelige gevol gen van medicijnen. Vandaar dat wij deze samenwerking gezocht hebben met een hbo-gediplo- meerd therapeut die onze klanten van een perfect advies kan voor zien." Natuurgeneeskunde biedt vaak de oplossing bij chronische problemen zoals huid- en vacht problemen, maag- en darmaandoe ningen en allergieën, maar ook gedragsproblemen kunnen vaak opgelost worden. Daarnaast biedt natuurgenees kunde vaak ondersteuning bij fysieke aandoeningen die behan deld worden door een dierenarts. "Een van de belangrijkste princi pes van natuurgeneeskunde is dat het dier in zn totaliteit bekeken wordt. Want daar waar een klacht ontstaat, ligt zeker niet altijd de oorzaak. Veterinaire natuurdierge- neeskunde kijkt naar het lichame lijk en geestelijk evenwicht van het dier. Als een dier lichamelijk en geestelijk niet in evenwicht is met zichzelf en zijn omgeving ontstaan er klachten. Ziektesymp tomen zijn signalen, die aange ven dat de balans verstoord is", legt Maud Dekkers uit. Dekkers Frank Driessen en Maud Dek kers zijn content met hun nieu we samenwerking. is hbo-gediplomeerd veterinair natuurgeneeskundig therapeut. Ze is aangesloten bij de BCND, de vereniging van Beoefenaars van Complementaire en Natuur lijke geneeswijzen voor Dieren. "Een consult begint altijd met een anamnese, dat wil zeggen ik bekijk de voorgeschiedenis van het dier. Ik kijk dan onder meer naar de huisvesting, het gedrag, de voeding, de fysieke en mentale gesteldheid van het dier. Met de informatie die ik hierdoor krijg, probeer ik te achterhalen waar de oorsprong van de klacht ligt", zegt de natuurgeneeskundig thera peute. "Met therapie en natuurge neeskundige middelen stimuleren we vervolgens het zelfgenezend vermogen van het dier. Hierdoor vindt er een omschakeling in het lichaam plaats, waardoor het dier zichzelf uiteindelijk geneest", aldus Maud. Maud Dekkers houdt op zaterdagen spreekuur bij Die renspeciaalzaak Driessen. Voor een consult kunt u een afspraak maken in onze winkel in Venray. Een consult inclusief behandel- advies duurt ongeveer één uur. Dierenspeciaalzaak Driessen, Raadhuisstraat 36a, Venray, tele foon 0478-516010, www.dieren- speciaalzaakdriessen.nl. Winkeldieven Bij een winkeldiefstal in een winkel aan het Lambertusplein in Horst is een 44-jarige Poolse vrouw op heterdaad betrapt. Uit getuigenverklaringen bleek dat er sprake was van meerdere ver dachten. Na onderzoek van de politie konden ook twee andere Poolse vrouwen worden aange houden van 21 en 23 jaar. Zij zijn allen overgebracht naar het poli tiebureau waar zij in verzekering werden gesteld. Zij hebben zich schuldig gemaakt aan diverse win keldiefstallen in Horst en Venray. WIN..WII - FIT MEGA PAKKET!! WII Fit Plus Mega pakket Ondergrondse perscontainer voor plastic in Oostrum Wethouder Ike Busser heeft vrijdag 23 juli in Venray het startschot gegeven voor de proef met het gratis inzame len, huis aan huis, van kunst stof verpakkingsmateriaal. De wethouder bood de vuil nisman bij zijn woning drie volle Plastic Hero-zakken aan. Een grote versie van de oranje plastic held keek toe. Vrijdag reden de hele dag zeven wagens van inzamelaar Sita door Venray om de speciale Plastic Hero-zakken met kunststof afval op te halen. De zakken zijn enkele weken eerder huis aan huis ver spreid. Om de start extra onder de aandacht te brengen, reed achter één van de vuilniswagens een tractor met kar met daarop een metershoge oranje Plastic Hero-pop mee. De gemeente Ven- ray houdt tot aan het einde van het jaar deze proef. De gemeente wil uitproberen hoe dit systeem werkt en hoeveel extra afval plas tic verpakkingsmateriaal wordt ingezameld. De vuilniswagens rij den éénmaal per vier weken op vrijdag door Venray en de dertien kerkdorpen. De ophaalronde is aanvullend op de brengvoorzie- ningen die al overal in de gemeen te staan. Aan het einde van de dag had den de vuilniswagens 10.000 kilo gram plastic opgehaald. Wethou der Ike Busser is er erg tevreden mee. "Zeker als je weet dat de Plas tic Hero-zakken pas twee weken geleden zijn verspreid en dat het de eerste keer is dat we ophalen." Omdat het de eerste keer was, liep het inzamelen nog niet 100% vlek keloos, maar de foutjes zijn soepel opgelost, en een leerpunt voor de volgende inzamelronde. Die Wethouder Ike Busser biedt onder het goedkeurend oog van de Plastic Hero zijn plastic afval aan de vuilnisman aan. volgende inzamelronde van sham- pooflessen, belegzakjes, boter- kuipjes en ander (zacht) plastic is op vrijdag 20 augustus. Tussentijds kunnen inwoners van de gemeen te Venray op de bekende plekken het kunststof afval brengen. Door het scheiden van het plastic van de rest van het afval kan een huis houden enkele tientjes per jaar besparen.Maandag 26 juli werd in Oostrum de eerste ondergrondse perscontainer voor kunststof afval in gebruik genomen. Ook deze nieuwe voorziening maakt deel uit van de proef tot einde van het jaar. Inwoners kunnen hier in de eigen plastic draagtasjes die ze voorheen ook gebruikten voor de brengvoorzieningen hun plastic aanbieden. De container is voor zien van apparatuur die het plas tic kapot maakt en bijeen perst, zodat minder ledigingen nodig zijn. Een normale container moet drie per week geleegd worden, de gemeente verwacht dat voor de perscontainer één keer per week of zelfs één keer per twee weken voldoende zal zijn. Het apparaat geeft zelf aan als de container voor 4/5 deel vol zit en moet worden geleegd. De ondergrondse pers container verzamelt niet alleen plastic, maar ook informatie over het aantal keren dat de laadklep open en dicht gaat. Met die gegevens kan de gemeente bepalen of de inves tering rendabel is en of ook de andere containers voor plastic (verpakkings)afval die het plastic niet persen, op termijn vervangen gaan worden. Vrijwilligers gezocht om oogst te redden De storm van 14 juli heeft de Leunse wijnboer Piet Bister- velts hard getroffen. Driekwart van zijn druivenoogst kan als verloren worden beschouwd. Bistervelts hoopt met de inzet van vrijwilligers het resteren de gedeelte te kunnen redden. Bistervelts beschikt over een hectare wijnranken. "Normaal goed voor 4000 liter. Met een beet je geluk kan ik dit jaar nog 1000 liter oogsten", aldus Bistervelts. De Leunse wijnboer is samen met zijn vrouw Ine sinds 2004 actief en had hoge verwachtingen van de oogst van dit jaar. "Ik mag zeg gen dat ik al goede wijnen produ ceer. Maar als de druivenranken zes jaar of ouder zijn, wordt de wijn vaak voller. Alles liep nog volgens planning totdat die storm kwam. Die storm trof de wijn gaard van Bistervelts hard. "Het was echter niet zozeer de storm die een groot deel van de druiven heeft vernietigd. Het heeft tijdens die storm ongeveer tien seconden fors gehageld. Die hagelbui heeft de oogst uiteindelijk aangetast." Tot voor kort dacht Bistervelts dat de schade meeviel. "Op het eerste gezicht zie je de schade niet, maar de beschadigde druiven zijn gaan rotten. Die rottende druiven moe ten worden verwijderd anders worden de gezonde druiven ook aangetast." Een gigantische klus, want elke tros druiven moet gecontroleerd worden en de rotte druiven moeten eruit worden gehaald. "Nu zijn de druiven nog hard, maar de komende maand worden ze groter en wordt de schil zachter waardoor de druiven kwetsbaarder wordt. Het is zaak om binnen nu en twee weken de rotte druiven te verwijderen." Bistervelts kan het echter niet alleen. "Ik heb een flink aantal vrij willigers die mij wekelijks komen helpen. Die groep is echter te klein om deze klus te klaren. Fami lie en vrienden hebben inmiddels ook al hulp toegezegd, maar hier gaat het spreekwoord 'vele han den maken licht werk' zeer zeker op." Bistervelts is nog op zoek naar vrijwilligers die hem een handje kunnen helpen om de wijnoogst te redden. Wie interesse heeft, kan contact met hem opnemen via telefoonnummer 0478-589732. Erelid Toon Tielen is gehul digd voor zijn zestigjarig lid maatschap bij de Federatie van Katholieke Muziekgezel schappen. Tielen was in het begin lid van muziekvereniging Concordia uit Meterik, maar het overgrote deel van deze zestig jaar was hij lid van muziekvereniging De Peelklank in Ysselsteyn. Hij heeft zich altijd op bijzondere manier verdienstelijk gemaakt voor de muziekvereni ging en heeft als muzikant ook meer dan vijftig jaar de bas gebla zen. Naast het musiceren was hij voor de vereniging een waardevol le kracht. Als er iets georganiseerd moest worden, kon De Peelklank altijd een beroep op hem doen. In het verre verleden heeft hij ook de opleidingen verzorgd. Tevens heeft hij het muziekarchief opge zet en ruim twintig jaar beheerd. In het dagelijkse leven was Tie- len directeur van de Rabobank in Ysselsteyn. Uit hoofde van zijn functie deed hij altijd een goed woordje voor de vereniging bij de bank en dat leverde altijd wel een mooi bedrag op. Dit geld werd vaak gebruikt voor de aankoop van nieuwe instrumenten. In de Noord-Limburg wonen 254.000 mensen. Het aantal mensen met dementie loopt van ruim 2800 in 2005 op naar ruim 5500 in 2030. Het aantal inwoners is dan gedaald naar circa 238.000. In het besef dat samenwerking op het gebied van zorg en diensten aan mensen met dementie en hun mantelzorgers noodzaak is, heb ben de bestuurders van veertien organisaties in de regio Noord Limburg die producten leveren aan dementerende cliënten en diens mantelzorgers zich samen gevoegd om ketenzorg dementie in Noord-Limburg te ontwikkelen. Hulp bij Dementie wil cliën ten en mantelzorgers een samen hangend en afgestemd geheel van zorg en diensten aanbieden waardoor cliënten in staat wor den gesteld om zolang moge lijk in de thuissituatie te blijven functioneren. 1 april 2010 heeft de eerste uitrol plaatsgevonden in de regio Venray. Acht huisart senpraktijken zijn betrokken bij Hulp bij dementie. De introductie van Eyelove brillen bij DA drogisterij Van Zoggel in Venray is zo'n suc ces, dat de nieuwe brillenke ten ook in de rest van Neder land wordt uitgerold. Eyelove brillen biedt sinds janu ari van dit jaar in vijf DA-drogiste rijen, waaronder DA Van Zoggel, 150 modieuze brillen van hoge kwaliteit aan voor een vaste lage prijs. De verkoop van brillen tij dens de testperiode in Venray was boven verwachting hoog. Met een nieuwe opvallende huisstijl ver wacht Eyelove nu ook in de rest van Nederland de optiekmarkt open te kunnen breken. Eyelove brillen laat de opticien weg en heeft geen eigen winkels waar door een kwaliteitsbril niet duur hoeft te zijn. Een complete bril op sterkte (montuur en glazen) kost 45 euro en een multifocale bril (inclusief leesgedeelte) kost 95 euro. Dit is inclusief ontspiegeling, een kraswerende laag en eventu eel extra dunne glazen. Daarnaast levert Eyelove voor dezelfde prijs zonnebrillen op sterkte. DA-ondernemer Eric van Zoggel in Venray is blij met de komst van Eyelove in zijn winkel: "Ik merk dat mijn klanten de bril len een leuke aanvulling op het bestaande drogisterijassortiment vinden. Ook zijn ze erg te spreken over de goede prijs-kwaliteitver- houding van de brillen. De brilver- kopen zijn de afgelopen maanden dan ook hoger dan we van tevo ren verwacht hadden en brengt daarnaast nieuwe klanten naar mijn winkel." Na de succesvolle testperiode in de vijf DA-drogis terijen gaat Eyelove dit jaar nog veertig nieuwe winkels openen in de rest van Nederland. Hiertoe heeft Eyelove een nieuwe huisstijl ontwikkeld zodat het merk nog beter zichtbaar is in de DA-drogis terij. Eyelove brillen is een nieuw concept in de optiekmarkt van de oprichters van Hans Anders. Via een shop-in-shop in de DA-drogis terij biedt Eyelove 150 kwaliteits- brillen voor een vaste lage prijs aan. De nieuwe optiekketen wil hiermee het kopen van een bril laagdrempeliger en voordeliger maken. De consument heeft alleen een bestaande bril of de gegevens van een recente oogmeting nodig en binnen veertien dagen kan de bestelde bril opgehaald worden bij het DA-filiaal. De speciaal opge leide DA-medewerker helpt bij de bestelling en adviseert de consu ment. Op dit moment heeft Eyelove vijf vestigingen in Nederland, maar dit jaar komen er naar ver wachting nog veertig bij. Voor meer informatie: Eyelove brillen, John Keijsers (CEO) via e-mail keijsers@eyelovebrillen.nl of tele foon 06-54273509. Zie ook www. eyelovebrillen.nl. DA Van Zoggel is gelegen aan de Grote straat in Venray. Restaurant Brienen aan de Maas in het Limburgse Well mag zich vanaf nu 'Taste of Art'-restaurant noemen. Op exclusieve borden met schilde ringen van kunstenares Marta Jedrysko serveert René Brienen een speciaal Taste of Art-menu met heerlijke 'streektapas'. Een bijzonder Limburgs-Brabants menu waarin kunst en lekker nijen hand in hand gaan. Dat Brienen aan de Maas zich Taste of Art-restaurant mag noe men, werd afgelopen week gevierd met een bijeenkomst waarbij een groot aantal promi nente Limburgse en Brabantse bestuurders aanwezig was. De bij eenkomst vond natuurlijk plaats bij Brienen aan de Maas in Well. Aanwezig waren namens Limburg onder meer gouverneur Frissen en de gedeputeerden Driessen, Ker sten en Wolfs, en uit Brabant Com missaris van de Koningin Van de Donk, de gedeputeerden De Boer, Van Heugten en Essed. Als 'Taste of Art'-restaurant serveert Brienen aan de Maas vanaf nu bijzondere streekgerechten op evenzo bijzon dere borden. De van oorsprong Poolse kunstenares Marta Jedrysko maakte van de borden uitbundige en vrolijke schilderingen met een forse penseelstreek en in heldere kleuren en doopte ze beide - ver wijzend naar de asperges - 'Queen of spring'. Met een knipoog naar Brabant geeft Brienen, zelf een Brabander, deze borden de titel 'Brabants Bont'. Deze bijzondere borden die deel uitmaken van een speciaal 'Taste of Art'-arrangement, nemen de gasten na afloop mee naar huis. De exclusieve borden van Marta Jedrysko zijn ook los te verkrijgen bij Restaurant Brienen aan de Maas én te bestellen via de website www.renebrienen.nl of via www.taste-of-art.com. Er zijn ook Taste of Art-cadeaubonnen ver krijgbaar. Op deze borden serveert topkok René Brienen een speciaal 'Taste of Art'-menu dat bestaat uit wat hij zelf noemt 'streektapas'. Dit zijn heerlijke kleine gerechten zoals forel uit Blitterswijck, reebok uit de Maasduinen, fazanten en patrijsjes uit Neerkant, rivierkreeft jes uit de Maas en aardbeien uit Horst. Deze streektapas wisselt hij af met seizoensgebonden gerech ten. Bij deze 'mondvermaakjes' ser veert Brienen aan de Maas zomer se wijnen die René Brienen zelf ontdekte tijdens zijn aspergetrips naar Oostenrijk en Turkije. 'Taste of Art' - waarbij gerenom meerde kunstenaars zich verbin den aan kwalitatief hoogstaande restaurants - is een Europees ini tiatief dat in 2005 in Nederland startte. Verspreid over heel Neder land nemen er zo'n 150 restau rants aan deel, waar gasten kunnen 'proeven van kunst'. Dicht bij huis kan dat ook; zo onderhoudt Brie- nen aan de Maas een prima band met galerie Art House in Well, waar kunstontmoetingen met een culi nair tintje plaatsvinden. Onder grote belangstelling heeft pastoor Ruud Verheggen (foto) vrijdagavond het heringerichte kerkplein in het hart van Swolgen ingezegend. Na de opening van het kerkplein werd het kunstwerk, waarin het logo van het dorpsblad De Haverkist prominent is ver werkt, op de hoek Mgr. Aertsstraat- Schoolstraat feestelijk onthuld. regelt u op één adres www.scheidingsmakelaar.nl Vooral op zwoele zomeravonden een vakantiegevoel dicht bij huis ether 90.2 FM - kabel 87.5 FM Onderzoek Advies Training Coaching Ontwerp Ontwikkeling Productontwikkeling info@flyers.nl www.flyers.nl 0478 546293 Het is weer kermis in Venray en wij zijn er natuurlijk bij! Vrijdag 30 juli tussen 15.00 - 17.00 uur live verslag van de opening Zaterdag en zondag tussen 14.00 - 17.00 live vanaf de mobiele studio op de Grote Markt. Maandag t/m woensdag het kermisnieuws in het programma Lokaal Centraal tussen 17.00 en 18.00. Maak tijdens de kermisuitzendingen van Omroep Venray kans op grote prijzen, waaronder een bestaande uit een Wii Fit plus balance board, Wii dance mat, Wii fit yoga mat en een skateboard! Kom naar onze stand en beantwoord de prijsvraag! (met dank aan Gameland Venray) m Totaalbegeleiding en bemiddeling bij alle aspecten van uw scheiding tegen een scherp en vast tarief. DES CHEIDiINGSMAKELAAR Afspraak maken? 06 831 700 70 Roskam@scheidingsmakelaar.nl VU-lLUüjj.fi Grotestraat 11 5855 AK Well Geopend: dinsdag t/m zondag T: 0478 501 967 van 18.00 - 21.30 uur info@renebrienen.nl Lunch alleen op reservering www.renebrienen.nl Maandag gesloten AAN DE MAAS

Peel en Maas | 2010 | | pagina 7