Geen vuurwerk meer tijdens kermis Venray Oldtimertoertocht geslaagd Weinig geloof in fietsplan gemeente De Venrayse kermis en die in de kerkdorpen KERMIS VENRAY 200 Naar de kermis én naar Las Vegas Welbers op RTL4 i Vi$3 Advocaten Gunhoek ook voor üw tuin PEEL EN MAAS Donderdag 29 juli 2010 - Pagina 5 Met 65 attracties grootste ooit De Venrayse kermis, die door wethouder Ike Busser op vrijdag 30 juli om 15.00 uur bij de reuzenschommel Show-Time op de Grote Markt officieel wordt geopend en duurt tot woensdag 4 augus tus, telt dit jaar 65 attracties. De kermis in Venray moet het voortaan doen zonder het tra ditionele vuurwerk op de dins dagavond. De vuurpijlen werden vorig jaar afgestoken vanaf het St. Annater- rein. De onlangs aangepaste Alge mene Plaatselijke Verordening (APV) laat het echter niet meer toe om vuurwerk te ontsteken op plaatsen waar dat voorheen wel mocht. "Er is in het centrum helaas geen plek meer te vin den waar we vuurwerk op een goede en veilige manier kunnen afsteken en de mensen het vanaf het kermisterrein kunnen zien", zegt wethouder Ike Busser. Het geld dat de kermisexploitanten voor het vuurwerk beschikbaar stelden, wordt dit jaar gebruikt voor een surpriseavond op de woensdagavond. "Met allerlei acts op alle kermisterreinen", aldus Busser. Van de 65 kermisattracties zijn er 26 voor het eerst in het Venrayse. De absolute topattrac tie van deze editie, met 65 attrac ties de grootste ooit in Venray, is volgens de gemeente Venray de zestig meter hoge torenzweefmo len Around the World, de grootste rondreizende zweefmolen van Europa. Andere trekkers die zes dagen lang het Venrayse straat beeld mede bepalen, zijn het spookhuis Spuk Castle of Doom, de gloednieuwe achtbaan Mini Racer, de superslinger Cyber One, de reuzenschommel Show Time en de Tornado die het publiek al draaiend de hoogte in slingert. Verder de X-Factory, die van links naar rechts gaat en met mooi weer ook nog voor watervertier zorgt, het glazen doolhof Crazy Kitchen en het loopspookhuis Temple of Adventure. Natuurlijk ontbreken de stan daardzaken als botsauto's, luna park, polyp, breakdance en de rups niet. Ook voor de kinderen is er van alles te beleven. Naast de tra ditionele zaken als carrousel, mini- zweefmolen, vliegtuigjes, minicars en trampolines kunnen de kinde ren ook dit jaar weer afglijden van de 38 meter lange glijbaan Mega Slide. Nieuw zijn de moderne kindercarrousel Play Station, de buggybaan Jungle Adventure en de familieachtbaan Mini Cooper Racer. Ook de nostalgische boot jesmolen die het afgelopen jaar de George Reemer Publieksprijs in de rubriek kindervermaak won, is weer van de partij. De kermis wordt gecompleteerd met oefe- ningspelen en consumptiezaken. Ook in deze twee sectoren komen diverse nieuwe zaken naar Venray, zoals Herrie in de Keuken (gooi de bordjes maar kapot), Robin Hood (boogschieten), Wip de kip, melkbussenspel, kanalenspel, Prize Dropper, wafelverkoop en Zum Lustigen Elch, een prachtig aangeklede zaak, van waaruit ham burgers en aanverwante produc ten worden verkocht. ANDERE INDELING De attracties staan verspreid over acht locaties in het centrum. De kermis is door het nieuw inge richte centrum, met name op het Schouwburg- en Hensenius- plein, iets anders ingedeeld dan voorgaande jaren. Dat komt door het nieuwe straatmeubilair en de openbare verlichting. Daardoor staan bepaalde attracties niet op hun vaste plek. Ook anders dan voorheen is de uitbreiding van het kermisterrein met het Mgr. Gou- mansplein voor de hoofdingang van de Grote Kerk. Die maakt het voor de bezoekers mogelijk om een echte ronde te lopen over de kermis. Voor de opening van de kermis, op vrijdag 30 juli om 15.00 uur, start deken Smeets om 13.30 uur met het inzegenen van de kermis attracties. Dit gebeurt onder bege leiding van Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan. Om 14.45 uur wordt op de Grote Markt de nieuwe con sumptiezaak Zum Lustigen Elch van Venraynaar Frits Geven, die al jaren op de kermis staat met zijn draaimolen, geopend. De Venrayse kermis is iedere dag geopend van 13.00 t/m 01.00 uur, m.u.v. vrijdag (15.00 t/m 01.00 uur) en zaterdag (13.00 t/m 02.00 uur). Een ritje in een grote attractie kost 1,80 euro p.p. (m.u.v. Spuk Castle of Doom 2,50 euro p.p., Around the World 3 euro p.p. en Adrenalin 7,50 euro p.p.). Alle kinderzaken vragen 1 euro p.p. Ook dit jaar zijn er weer diverse randactiviteiten tijdens de kermis, zoals de kermismarkt op maandag 2 augustus van 11.00 tot 16.00 uur op de Julianasingel. 's Avonds tijdens de Caribbean Night zijn op alle kermisterreinen optre dens van swingende Braziliaanse bands. Op dinsdag 3 augustus van 14.30 tot 17.00 uur bezoekt clowns Desalles alle kermister reinen en staat er een schminkca- ravan. Avonds vindt de trekking van de kermisloterij plaats bij het Schoutenstraatje. De hoofdprijs van deze loterij is een reischeque voor twee personen naar Las Vegas. De kermis in Venray wordt woensdagavond 4 augustus afge sloten met entertainment op de kermisterreinen. Op Peel en Maas TV kwam wethouder Ike Bus- ser afgelopen weekend aan het woord over de Venrayse kermis. Uitzending gemist? Kijk dan op www.peelenmaastv.nl. De zestiende Oldtimer Toertocht Venray was zondag een groot suc ces. Duizenden toeschouwers genoten van alle fraaie klassie kers die op het Schouwburg- en Henseniusplein te bewonderen waren. Britse klassiekers zoals MG, Triumph en Austin Healey, Euro peanen van Mercedes, Renault en Citroen, maar ook Amerikaanse krachtbronnen van Chevrolet en Cadillac. Speciale aandacht trok- ken vijf Bentleys die naar Venray waren gekomen. Ook de organi satie was zondagmiddag dik tevre den. "Er hebben maar liefst 380 liefhebbers van klassieke auto's deelgenomen", aldus bestuurslid Henk Willems. "Dat is meer dan in voorgaande jaren. Bovendien was de kwaliteit van auto's heel hoog. Er waren volop prachtexemplaren te bewonderen." Ook het weer was zondag geen spelbreker. Willems: Deze fraaie Hudson is uniek in Nederland. "Ideaal weer om te toeren. Jammer dat het aan het einde van de mid dag iets begon te regenen." Stelling website Burgers van Venray.nl De afgelopen weken heeft een groot aantal Venrayse burgers de mogelijkheid aan gegrepen om op de website www.burgersvanvenray.nl hun mening te geven over het besluit om de winkelstraten in het centrum van Venray fietsenvrij te maken. De deel nemers konden op deze site - naast de keuze of het fietsen- plan al dan niet gedoemd is te mislukken - ook hun eigen mening over de toekomstige situatie verwoorden. bezoek onze site: mvvY.gLinhcck.nl i Venray De Hoveniers iutwtm Maar liefst 80 van de perso nen die gereageerd hebben, lieten zich negatief uit over de wijze waarop de fietsen uit het centrum worden geweerd. Er zijn nogal wat uiteenlopende meningen op de site kenbaar gemaakt. De meest voorkomende is wel dat men het vreemd vindt dat 's morgens tot 12.00 uur wel vrachtverkeer als bevoorrading van winkels in de winkelstraten mag en geen fiets- verkeer, terwijl 's avonds na de winkelsluiting ook nog steeds het fietsverbod geldt. Ook het ontbreken van een dui delijke fietsroute over de pleinen naar de fietsenstallingen wordt als een gemis ervaren. Vooral het kriskras kunnen fietsen op het Schouwburgplein, omdat een rood fietspad ontbreekt, maakt het er voor voetgangers op dat plein niet veiliger op. Het feit dat nu al blijkt dat er te weinig fiet senstallingsplaatsen zijn, is velen een doorn in het oog, evenals het feit dat vooral jongeren zich wei nig aantrekken van het fietsver- bod door de winkelstraten. Een veel geplaatste mening is dat door de gemeente Venray te weinig is nagedacht over alle aspecten die bij het fietsenvrij maken van het centrum aan de orde zijn. Sommige alleenstaande ouderen die niet meer zo goed ter been zijn, slaken zelfs een wanhoopskreet omdat ze niet meer met de fiets hun boodschappen kunnen doen. Men weet ook (nog) niet waaraan men moet voldoen om een ver gunning te krijgen om wel met de fiets aan de hand boodschappen in het centrum te kunnen doen. Kortom, er zijn op dit moment nog een groot aantal onduide lijkheden. "Het is raadzaam dat de beleidsmakers in het gemeen tehuis zelf een keer de website bezoeken om de reacties van voor- en tegenstanders van het fietsen- plan te lezen. Wellicht kan men daaruit interessante informatie halen over wat er zoal leeft onder de Burgers van Venray", aldus Wil Mutsaers namens de stuurgroep Burgers van Venray. De kermis in het centrum van Venray staat op het punt van beginnen. Met maar liefst 65 attracties is het dit jaar in omvang de grootste kermis die tot nu toe in Venray wordt georganiseerd. Er zijn zelfs maar liefst 26 attracties aanwe zig die nog niet eerder in Ven- ray zijn neergestreken. Kort om, voor Venray en de regio Noord-Limburg is deze kermis uitgegroeid tot een beziens waardigheid die het bezoeken ervan de moeite waard maakt. Bovendien is het samenvallen met de bouwvakvakantie en het meestal mooie zomerse weer een extra reden om te genieten van zo'n groots opge zette kermis. Ieder van de kerkdorpen van Venray heeft echter ook zijn 'eigen' kermis. Qua omvang en samenstelling van attracties zijn die kermissen natuurlijk veel klei ner dan die in Venray-centrum. Je kunt je afvragen of het aanhouden van de traditie dat ieder kerkdorp een eigen kermis heeft in deze tijd nog wel zinvol is. Waar in vroe gere tijden - toen de kermissen zijn ontstaan - zo'n jaarlijks terug- kerend evenement een feestelijk hoogtepunt was voor de plaatse lijke samenleving, wordt die klei ne kermis thans vaak alleen maar gezien als een leuk uitje met de (klein)kinderen of een bezoek aan de plaatselijke horeca. Of draagt de kermis in de kerkdorpen wel degelijk bij aan de leefbaarheid in dat dorp? KERMIS DORPEN Als er bovendien gemeen schapsgeld moet worden uitgege ven om kermisattracties te 'ver leiden' om voor een commercieel minder interessante kermis in te schrijven, kan men zich afvragen of het handhaven van een kleine kermis in een kerkdorp nog wel past in deze tijd. Men bezoekt immers meestal toch al de kermis in Venray centrum. Om die reden wil "Burgers van Venray" graag dat u uw mening geeft op de vraag: Maakt de kermis in Venray-cen- trum een kermis in de kerkdorpen overbodig? U kunt hierover uw stem uit brengen en ook uw mening hier over geven door in te loggen op de website: www.burgersvanven- ray.nl. U kunt dan ook meteen zien hoe anderen hierop reageren. w w Bezoekers aan de kermis in Venray beleven gegarandeerd een gezellige middag of avond. Maar ze maken ook nog eens kans op een reis voor twee personen naar Las Vegas. Die trip vormt dit jaar de hoofd prijs van de kermisloterij. De kermisloterij is opgezet door de Venrayse horecaondernemers, de gezamenlijke kermisexploitan ten en reisbureau Vice Versa uit Venray. Loten krijgen bezoekers aan de kermis gratis als ze kaartjes kopen voor de attracties. Dinsdag 3 augustus, om 20.30 uur, vindt de trekking plaats. Dat gebeurt bij café De Koets in het Schouten straatje. Naast de hoofdprijs zijn er natuurlijk nog mooie andere prijzen te winnen. De mooiste kermisattractie van Venrayse kermis wint elk jaar de George Reemerprijs. Dit is een publieksprijs, de bezoekers van de kermis bepalen zelf wie de prijs krijgt. Dat gebeurt voor het eerst via e-mail. Welke attractie of verkoopzaak vindt u de mooiste van de kermis in Venray? Mail de naam naar helene.busser@venray. nl. Er zijn drie categorieën: groot- vermaak (de grote attracties), kindervermaak en verkoopzaken. Kermiswoensdag om 11.00 uur 's ochtends, als de exploitanten met koffie en vlaai op het gemeente huis de kermis evalueren, wordt de winnaar van de George Ree- merprijs bekendgemaakt. De win naar ontvangt een leuke prijs. De ritprijzen voor de attracties zijn dit jaar als volgt: grootvermaak 1,80 euro per rit, kinderattracties 1,00 euro. Enkele attracties mogen een hogere ritprijs rekenen. De Spuk kost 2.50 euro, een sprong met de Bungee 7,50 euro en een kaartje voor Around the World mag 3 euro kosten. De Venrayse kermis wordt vrij dag 30 juli geopend. Deken Harry Smeets wandelt zoals elk jaar langs de attracties om ze in te zegenen. Zijn wandeling wordt muzikaal begeleid door beiaardier Rose- marie Seuntiëns die van 13.30 tot 14.30 uur het carillon van de Grote Kerk bespeelt. Tijdens de opening op vrijdag 30 juli wordt ook bekendgemaakt welke leer ling van een Venrayse basisschool het kermislogo van dit jaar heeft ontworpen. Alle basisscholen kon den meedoen aan deze wedstrijd. De winnaar en heel veel andere kinderen gaan samen met kermis- wethouder Ike Busser vrijdag van 15.00 tot 17.00 uur de attracties eens uitproberen. De kermis in Venray kenmerkt zich door gezelligheid en gemoe delijkheid. Als er toch iets mis gaat, zijn politie of EHBO snel ter plekke. De politie heeft haar mobiele post weer ingericht in de Schoolstraat. De EHBO mag van de directie haar intrek nemen in de schouwburg. De post is bereik baar via de achteringang in De Bleek, vlak bij de mobiele politie post. Nog meer weten van de ker mis in Venray? Kijk op de website: www.kermisvenray.com. Afgelopen maandag werd Ruud Welbers benaderd om een dag later op het strand in Zandvoort aanwezig te zijn voor het programma 'Ik kom bij je eten' van RTL4. In dit programma gaan RTL-gezich- ten langs bij bekende en onbe kende Nederlanders om een hapje mee te eten. Onder het koken komen de kijkers steeds meer te weten over de gast. In deze aflevering is Rick Brand- steder te gast bij Patricia Paay, dè Dutch Diva. Aangezien een diva uiteraard niet zelf kookt, heeft ze dit laten verzorgen door 'haar' kok, Ruud Welbers. Nadat de wensen waren doorgesproken, heeft Culi nair Creatief een driegangenmenu samengesteld. Op dinsdag togen Ruud, Yvonne en Paul Welbers richting Zandvoort. Midden op het strand creëerden zij een mediter- aans sfeertje, waar Rick en Patricia genoten van het smakelijke menu begeleid door een heerlijke cham- pagne. "Het komt wel vaker voor, dat dergelijke spoedopdrachten worden aangevraagd. Culinair Cre atief zet dan alles op alles om het geheel perfect te laten verlopen", aldus Ruud Welbers. "Zowel Rick, Patricia als de crew waren zeer tevreden. Het enige wat op locatie aanwezig was, waren het tafeltje met de twee stoeltjes. Zij waren blij verrast te zien dat wij op zo'n korte termijn het totale plaatje konden invullen. Rick en Patricia waren ook zeer te spreken over de kwaliteit van de maaltijd. En dat is altijd prachtig om te horen." Deze aflevering van 'Ik kom bij je eten' wordt aankomende vrijdag 30 juli om 20.00 uur uitgezonden op RTL4. Kijken dus! Vervolg voorpagina Politie zet biketeam in Het gebied waarin de politie intensief gaat surveilleren, is weer groot. "We gaan ook surveilleren in de straten en wijken die gren zen aan de kermis. We weten dat sommige kermisbezoekers zich op weg naar huis laten verleiden tot het aanrichten van vernielingen. Dat willen we niet, dus ook daar gaan we strenger op controleren. Het biketeam zal daar een actieve rol in hebben, omdat ze snel en flexibel kan reageren en op plaat sen kan komen die voor politie auto's moeilijker bereikbaar zijn." Het drama tijdens de Loveparade in Duisburg, waar in het gedrang 21 dodelijke slachtoffers vielen, is voor de politie geen reden om de veiligheidsplannen nog eens extra kritisch tegen het licht te houden. "Dat doen we ieder jaar al. Tijdens de evaluatie kijken we minutieus naar tal van aspecten, zoals ook de vluchtwegen. Het is druk, maar voor de kermisbezoekers zijn er overal vluchtwegen. Met de ver lichting en het opstellen van de attracties wordt daar door de ker- mismeester van de gemeente Ven- ray ook rekening mee gehouden. Het managen van de menigte is in Venray goed geregeld." VAN DER PUTT Hebt u juridisch advies nodig in een arbeidsgeschil? Bent u betrokken bij een strafzaak? Bent u het oneens met een besluit van uw gemeente? Of wilt u uw echtscheiding goed geregeld hebben? Wij zijn u graag van dienst. Iedere advocaat van ons kantoor legt zich op een of enkele rechtsgebieden toe. Hierdoor kunnen wij u steeds op timale aandacht en deskundigheid garanderen! Het eerste gesprek is gratis. Tel. 0478-556677 www.putt.nl mr. Ten Brummelhuis mr. Van Hoef mr. Gerrits mr. Van Dok mr. Pelckmans mr. Van den Aker mr. Stad mr. Verrijdt mr. Jacobs mr. Verkuijlen t v Ja A- .r

Peel en Maas | 2010 | | pagina 5