Caravan- en camperservice Verse friet bij de Patatterie Art.com biedt ook 45-plussers een vaste baan Prijswinnaars Klussenbedrijf Vriendenprijs In de prijzen... www.omroepvenray.nl Wie wil scoren JUBILEUMTOUR VAN OMROEP VENRAY PEEL EN MAAS Van den Broek caravan- en cam perservice in Oostrum verzorgt sinds 2008 het totale onderhoud van uw camper of caravan. Sinds kort zorgt eigenaar Pascal van den Broek ook voor het schadeherstel aan uw caravan of camper. Van den Broek startte destijds met het reguliere onderhoud, het inbouwen van accessoires in een caravan of camper en het schadeherstel. Sinds kort 'doet' hij dus ook schadeherstel. "Alles met Bovag-garantie", meldt Pascal. Sinds enige tijd heeft zijn bedrijf ook de Bovag- erkenning. Verder kunt u ook terecht voor het mon- teren van tv-satelietinstallaties en/ of een airco. Voor vakantiegangers is er nu een speciale actie en kunt u bij Van den Broek caravan- en camperservice terecht voor een bandencheck. Ten slotte bent u bij Van den Broek ook aan het juiste adres voor de aanschaf van een (gebruikte) caravan of camper.Van den Broek caravan- en camperser vice is gevestigd aan de Stations weg 120w te Venray. Openings tijden zijn woensdag en zaterdag van 9.00 tot 17.30 uur. Andere tij den kunnen op afspraak worden geregeld. Voor meer informatie, telefoon 06-25048367 of kijk op www.caravancamperservice.nl. Donderdag 22 juli 2010 - Pagina 9 Drie medewerkers van NLW- Arkant maken deze zomer de overstap naar het in Oostrum gevestigde bedrijf Art.com. De NLW Groep is zeer verheugd met de 'transfer' van de mede werkers naar het reguliere bedrijfsleven. Art.com, gevestigd op industrie terrein De Hulst II, levert ruim 500.000 posters, prints en aan verwante artikelen. In Oostrum worden de producten - allemaal besteld via de websites Art.com en Allposters.com - verpakt en vervolgens gedistribueerd naar klanten in heel Europa. Sinds enkele jaren is een groep mede werkers via het NLW-BV Limburg project gedetacheerd bij Art.com. Drie van hen maken deze zomer de overstap naar Art.com. Het gaat om Anja Kadar (47 jaar), Mohamed Akbari (46) en Lambert Roelofs (62 jaar). "Mensen helpen met een afstand tot de arbeidsmarkt, dat vinden we belangrijk", zegt Patrick Suntjens, EU manufac turing manager bij Art.com. "De NLW Groep heeft exact hetzelfde doel. Mensen die waren inge schreven als werkzoekende doen nu volop mee aan het arbeidspro ces - en met zichtbaar plezier!" Nu Art.com weer ruimte heeft voor nieuwe medewerkers, was de keuze snel gemaakt. 'De drie functioneerden prima, zoals alle mensen die via de NLW Groep bij ons gedetacheerd zijn. Anja, Moha- med en Lambert zijn waardevolle krachten die gemotiveerd zijn en nauwkeurig werken." De drie nieuwe vaste krachten van Art. com zijn zeer blij met hun nieuwe baan als allround medewerker. "Ik kom uit Afghanistan, maar woon sinds 1996 in Nederland", zegt Mohamed Akbari. "Ik werk hier met heel veel plezier en samen met allerlei andere nationaliteiten. Ik werk veertig uur per week en doe alle voorkomende werkzaam heden." Lambert Roelofs werkte veertig jaar in een supermarkt, zat daarna vier jaar thuis, maar ging anderhalf jaar geleden weer aan de slag via de NLW Groep. "Het werk is heel afwisselend", zegt hij. "Ik snijd posters, maak frames, pak lijsten in. Fantastisch dat ik op mijn leeftijd weer aan de slag ben op de reguliere arbeidsmarkt."Anja Kadar: "Ik steek graag de handen uit de mouwen. Hier kan dat in een afwisselende functie. Vroeger had ik allerlei uitzendbaantjes, nu heb ik een vaste baan. Geweldig!" "Het klinkt misschien gek, maar ik ben trots dat we drie mede werkers kwijtraken", zegt Theo Verstappen, manager productie bij de NLW Groep. "Dit is waar we het voor doen: mensen zo bege leiden en ontwikkelen dat ze de overstap kunnen maken naar het reguliere bedrijfsleven. Ze zijn een prachtig voorbeeld voor de ande re mensen die onder meer via de gemeenten vanuit de NLW Groep bij Art.com werken. En wat mij extra trots maakt, is dat het gaat om drie mensen die de veertig ruim gepasseerd zijn en waarvan zelfs één zestiger. Art.com bewijst dat ook mensen van deze leeftijd een prima rol kunnen vervullen in het bedrijfsleven." Tijdens de open dag op tweede pinksterdag hield 't Steigerpa leis in Oostrum een prijsvraag. In een stuk steigerhout was een grote hoeveelheid spijkers gesla gen en iedereen kreeg de kans om het juiste aantal spijkers te raden. Dit ging Patrick Hendrix uit Venray het beste af, hij kreeg als eerste prijs een bloembak van steigerhout overhandigd. De tweede prijs was voor D. Hen- driks-Noyen uit Venray, zij mocht een zuil in ontvangst nemen. De derde prijs was voor L. Hoex uit Oostrum. Hij kon helaas niet bij de prijsuitreiking aanwezig zijn, maar heeft inmiddels zijn hocker in ontvangst kunnen nemen. De prijzen werden uitgereikt door Roel Bertrams, eigenaar van 't Stei gerpaleis. Voor meer informatie over 't Steigerpaleis kijk op www. steigerpaleis.nl. U kunt ook con tact opnemen met Roel Bertrams, telefoon 06-52652454. Een blik op eikaars wereld werpen. Dat was zondag het motto bij een uitwisseling tus sen politieagenten en Turkse jongeren tussen 12 en 16 jaar uit Venray. De agenten bezochten in de ochtenduren de moskee aan de Eindstraat en kregen daar tekst en uitleg over de functie van de moskee binnen de Turkse gemeen schap. Daarna ging het hele gezelschap richting het poli tiebureau in Venlo. De jonge ren en hun ouders werden daar rondgeleid. Na een korte lunch werden de aanwezigen in groepjes gedeeld en kregen zij een kijkje in de keuken van het politiebureau. Zo werden ze rondgeleid in het cellen blok, het meld- en servicecen trum en de afdeling forensi sche opsporing. Van beide kanten werd posi tief gereageerd op het initiatief van Nikki de Rooij, stagiaire bij de Politie Limburg-Noord. "Het is een bijzonder project voor de Venrayse politie", aldus korpschef John Geraedts van Venray. "We wil len heel graag de verbinding aan gaan met de allochtone gemeen schap. In Venray hebben we alles bij elkaar toch zestig tot zeventig verschillende nationaliteiten. Voor ons is het heel belangrijk om poli tie te willen zijn voor iedereen, zeker ook voor de mensen van bui tenlandse afkomst." Jongeren en politie gaan niet altijd even goed samen. De meeste keren komen ze met elkaar in aanraking als er stront aan de knikker is. Geraedts: "Het mooie is dat je de jongeren nu op een meer informele wijze leert kennen. In het algemeen kom je mensen pas tegen als er iets niet in de haak is. Als er een incident is, of een droevig voorval. Nu kun je in alle rust met elkaar praten, van gedachten wisselen. Wanneer we elkaar morgen of volgende week weer tegen komen, zal er denk ik een heel ander begroetingsritueel zijn. Dat heeft zijn voordelen, ook bij incidenten." "Het is inderdaad heel bijzon der dat de jongeren op deze prettige manier met de politie in aanraking komen", bevestigt Figen ^aylak, waarnemend voor zitter Stichting Raad voor Turkse Ouders, de woorden van Geraedts. "Sommige jongeren hebben bij de politie meteen het beeld van dat is eng. Of dat is allemaal heel streng. We willen laten zien dat de politie ook een andere, zachtere kant heeft." De stichting heeft via verschillende wegen de jongeren benaderd met het verzoek deel te nemen aan het project. De project leider van de politie Venray heeft gekozen voor jongeren tussen 12 en 16 jaar. ^aylak: "Kinderen zijn in die leeftijd juist in de groei en moeten een bepaalde richting in hun leven kiezen. Het is ook een manier om de politie op een andere manier te laten zien. Zodat de jongeren ook interesse krijgen in hun werk. Misschien willen ze later zelf wel politieagent worden. De kinderen waren heel enthousi ast om mee te doen, al wisten ze niet wat hen te wachten stond. De bindingsdag van stagiaire Nikki de Rooij wordt binnen het politiekorps niet gezien als een eenmalige activiteit. "Nee, beslist niet", zegt Geraedts. "Het is een lange termijnproject. We gaan bekijken hoe dit bevalt, met name wat in dit geval de Turkse gemeenschap er van vindt. Als dit aanslaat, dan gaan we het initiatief zeker uitbreiden naar andere groe pen. Wat mij betreft kan het de komende jaren zo doorgaan. Het is belangrijk dat we als politie met iedereen een goede band opbou wen. De wereld wordt steeds complexer, met steeds meer radi cale mensen. In Venray hebben we te maken met een multiculturele samenleving. Als politie moet je daarop anticiperen. Doen we dit niet, dan verliezen het contact met mensen die toevallig een andere cultuur hebben. Het is voor ons heel wezenlijk juist met die men sen verbindingen aan te gaan." Peel en Maas TV besteedde eer der deze week aandacht aan de uit wisseling tussen politie en Turkse jongeren. Uitzending gemist? Kijk dan op www.peelenmaastv.nl Foto Hoedemaekers had de afge lopen twee maanden de actie: Laat ons uw foto's afdrukken en win een luchtballonvaart voor twee personen. Van de vele deelnemers Saskia Hoedemaekers over handigt de prijs. is Hanny v.d. Kerkhof uit Venray de gelukkige winnares geworden. Onder grote belangstelling van de wijkbewoners Land- weert in Venray is zaterdag de nieuwe naam van de bouwlo catie circusterrein bekendge maakt. Enkele buurtbewoners toverden de naam De Hoge Hoed onder het doek van daan. Op het bouwterrein vestigde zich in het verleden jaarlijks een circus. Het terrein kreeg daarom in de volksmond 'het circuster rein'. Tijdens de onthulling kwa men twee verrassingen uit de hoge hoed. De eerste verrassing kwam van twee buurtbewoners. Zij hadden de moeite genomen om in een persoonlijke brief te vertellen het wel erg jammer te vinden dat het circus nooit meer terugkeert in hun wijk. Om de pijn wat verzachten, mochten zij samen met de bedenker van de naam het bouwbord onthullen. De tweede verrassing was voor Hassan Najja, directeur van Wonen Venray. Hij kreeg uit handen van wethouder Patrick van der Broeck een hoge hoed, waaruit een echt konijn te voorschijn kwam. Wonen Venray vindt de naam 'cir custerrein' niet meer passen als het nieuwbouwplan straks gereali seerd is. Het gaat dan niet meer om het terrein, maar om de bewoners en de woningen. Wonen Venray schreef daarom een tijd geleden een prijsvraag uit onder de wijk bewoners van Landweert om mee te denken over een nieuwe naam voor deze locatie. Uit de vele cre atieve inzendingen van de inwo ners van de wijk is de suggestie de Hoge Hoed van de heer Voorhorst als meest passend gekozen. Na de officiële onthulling konden de kin deren uit de wijk deelnemen aan een circusworkshop. De kinderen leerden de fijne kneepjes uit het circusvak. Van koorddansen, het rijden op een eenwieler tot aan het Chinese bordjes draaien. De overige aanwezigen konden zich buigen over de artist impressies en ander informatiemateriaal van de nieuwbouwwoningen. Bij het ontwerpen van het bouwplan heeft de architect duidelijk reke ning gehouden met de vroegere functie van het terrein. De arena en het podium zijn in het ontwerp terug te zien. Het nieuwbouwplan bestaat uit 36 huurappartemen- ten en 34 koopwoningen (zes gezinswoningen, twintig cirkel woningen en acht patiowonin gen). Belangstellenden voor de koopwoningen kunnen zich mel den bij Carel Fijen Makelaardij of Wonen Venray. De verhuur van de appartementen start op een later tijdstip. toonstelling gemaakt. Hierin zag je goed in wat voor slechte staat het huisje zich bevond, voordat de jeugd eraan begon. Het is nu een kleurrijk huisje geworden. Dorps raadvoorzitter Bert Arts roemde het werk en sprak de hoop uit 'dat het een ook een mooie plek blijft'. Arts overhandigde de sleutel van een kist met spullen om te spelen, zodat ook de jeugd op de JOP kan vertoeven. Ten slotte werd het pronkstuk van de JOP de moza- iekbank, door Gerrit Linders van de gemeente Venray en vier leer lingen van basisschool De Stek geopend. Door Kern met Pit werd het project beloond met een bij drage van 1000 euro. Het is tevens genomineerd voor de hoofdprijs van Kern met Pit. De uitslag hier van wordt in maart 2011 bekend gemaakt. Marek Sliwinski is van orgine van Poolse afkomst, maar goed in Nederland geïntegreerd. Hij spreekt goed Nederlands en is handig. Onlangs startte Marek een eigen klussenbedrijf onder de naam Vriendenprijs. Marek Sliwinski heeft het renoveren en mooi maken van bestaande woningen als speciali teit. Denk daarbij aan schilderwerk (binnen en buiten), stukadoren (strak wit of klassiek met orna menten en lijsten), tegels zetten, vloeren (ook natuursteen of kera mische tegels) leggen etc. Ook op het gebied van timmerwerk (verbetering cq. uitbreiding van een veranda, het vernieuwen van een dakraam of betimmering ver vangen) staat Marek zijn mannetje, net zoals op het gebied van sani tair en installatiewerk. Kortom, alle voorkomende werkzaamheden die bijdragen aan het verbeteren van een woning zijn bij Klussen bedrijf Vriendenprijs in goede handen. Actueel is tegenwoordig ook het verkoopklaar maken van een woning. Al die kleine zaken, Sinds begin juli kunt u bij de Patatterie op de hoek School straat-Passage terecht voor verse friet. En dan bedoelen we ook verse friet, want de aardappelen worden in deze moderne zaak ter plekke gesneden, voorgebakken en afgebakken. Een uniek con cept voor Venray. Roy van Gool en zijn zus Chris tel Hendriks zijn de eigenaren van deze fraaie zaak met een bijzon- dere inrichting. Naast verse friet beschikt de Patatterie over een automatiek, een terras met 24 zit plaatsen en is er natuurlijk naast friet ook andere snacks en softijs te verkrijgen. Dat laatste in diverse smaken, afhankelijk van het sei zoen. De Patatterie is van maandag t/m zaterdag geopend van 11.00 tot 18.00 uur. Op zondag is de Patatterie alleen geopend tijdens koopzondagen en/of evenemen ten. De JOP in Castenray is zondag officieel heropend door burge meester Hans Gilissen van Venray. Kleur in Castenray (KIC, onder deel van de dorpsraad Castenray) heeft het voor elkaar. Na een jaar lang werken, regelen, verven en mozaïeken is het project af. Een project ook dat niet zonder slag of stoot tot stand kwam. "Er zijn veel tegenslagen geweest", aldus woordvoerder Stan Vullings van KIC. "Vooral het weer was een van de spelbrekers. Het was zo koud dat we niet konden metselen en verven of het was zo warm dat de lijm hard werd, terwijl je er naar keek. Nu staat er nog een tijdelijke pannakooi, maar binnen kort krijgen we een eigen kooi." Om die symbolisch te openen, speelde Vullings samen met bur gemeester Gilissen (foto links) een partijtje tegen twee spelers van SvoC'01. De 'echte voetbal lers' van SVOC'01 wonnen met 2-0. Maxime Classens presenteer de de drie fotoborden die door de jeugd zelf zijn gemaakt. Ook de sticker rond de basketbalpaal werd aan het publiek gepresen teerd. De heemkundevereniging uit Castenray had een fototen- zoals het dichten van gaten, voeg werkreparatie, het nakijken van hang- en sluitwerk tot aan het schoonmaken toe. Al die kleine reparaties kunnen leiden tot een gemakkelijkere verkoop van uw woning. Wilt u meer weten over Klussenbedrijf Vriendenkring kijk dan op www.klusmark.nl, of neem contact op via mail, mark121972@ live.nl, tel. 06-45844905. Klussen bedrijf Vriendenprijs is gevestigd aan de Beethovenstraat 7, 5802 GS Venray. I laat van zich horen. ether 90.2 FM - kabel 87.5 FM Turkse jongeren op bezoek bij politie De Hoge Hoed JOP Castenray heropend Zondag 25 juli live verslag van de Oldtimer Toertocht vanaf het Schouwburgplein tussen 12.00 en 14.00 uur en op 31 juli en 1 augustus staan we van 14.00 tot 17.00 uur op de kermis in Venray. Als we u een voorzetje mogen geven, kunt u zo inkoppen! Steeds meer adverteerders ontdekken de kracht van radioreclame. Laat u vrijblijvend adviseren over de diverse mogelijkheden! Meer informatie? Stuur een e-mail naar reclame@omroepvenray.nl of bel 0478-51 23 62 Al vanaf 3,00* per dag ben u op de radio te horen!

Peel en Maas | 2010 | | pagina 9