Certificaat voor gastouders Veulen steunt Helpende Handen Militairen oefenen Steun voor goede doelen Vrijwilligers Synthese in het zonnetje Veilig verkeer mmm mm Wonen Venray investeert in uw buurt Aioover Groepsverblijf De Jonkhof in Geijsteren is onderscheiden met de Zoover Award 2010. Deze awards zijn dé publieks prijzen voor reizend Neder land. Op de site van Zoover kunnen gasten een recensie schrijven en hun mening geven over een aantal thema's. Ieder jaar worden de beste accommodaties (hotels, cam pings en bungalowparken) onderscheiden. De Jonkhof blijft dan ook nadrukkelijk aan de weg timmeren. Angela Kleeven begon twee jaar geleden met De Jonkhof in Geijsteren, een stijlvolle groeps- accommodatie, gelegen op een steenworp afstand van de St. Willi- brorduskapel in de Geijsterse bos sen. De accommodatie is geschikt voor een verblijf van groepen tot twintig personen. Het groepsver- blijf bestaat uit ruime en stijlvolle woon- en leefkamers die van alle gemakken zijn voorzien. Sinds kort heeft De Jonkhof er een nieuwe aanwinst bij. "Dat klopt, we hebben het vroegere bakhuis- je dat hier stond, verbouwd tot vakantiehuisje voor twee tot vier personen. Het kan als uitbreiding van de groepsaccommodatie fun geren. Het is daarnaast ook ideaal voor bedrijven hier in de buurt die klanten gestationeerd willen hebben, maar niet naar een hotel willen. Of mensen die in een lan delijkere omgeving willen ver toeven, lopers van het Pieterpad, vakantiegangers, het kan eigenlijk allemaal", aldus Angela Kleeven. Twee jaar geleden nam Kleeven het initiatief om een groepsac- commodatie te beginnen. Ze heeft er geen spijt van. "Nee, beslist niet. Het gaat heel goed, boven ver wachting. Het was meteen super, de mensen zijn erg tevreden, we krijgen positieve reacties en we hebben bijna ieder weekend gas ten. Nee, spijt van die stap is er nooit geweest. Zelf geniet ik ook met volle teugen." De bezoekers komen uit het hele land. Ook uit de eigen regio. Kleeven: "Mensen beseffen vaak niet hoe mooi de eigen omgeving hier is. Je zit meteen in de bossen en er zijn volop activiteiten en attracties in de regio. Het Zooparc, de Kasteeltuinen en Toverland. Er is hier een prachtig wandelgebied. Voor de kinderen is er een grote trampoline en een voetbalveld. Die kunnen zich hier helemaal uitleven." De Jonkhof biedt sinds kort een nieuwe activiteit aan. "We organiseren gps-tochten, samen met een medeondernemer. We kunnen groepen vanaf vijftien tot wel 100 personen de bossen van Geijsteren insturen met een gps-toestel. En dan maar hopen dat ze terugkomen", lacht Klee- Angela Kleeven voor het nieu we bakhuisje van De Jonkhof. ven. "Halverwege de tocht hebben we een activiteit, een demonstra tie schapen drijven door Sheep Dog Training Take Time. Onder weg krijgen ze opdrachten mee. Een leuke activiteit voor heel veel doelgroepen." Voor die initiatieven en de waardering van de bezoekers is De Jonkhof onlangs beloond met de Zoover Award 2010. "Daar zijn we heel trots op", glundert Klee- ven. "Via internet kunnen vakan tiegangers hun oordeel over een camping of vakantiehuis kunnen geven. Dat kan zowel positief als negatief zijn. We vinden het fan tastisch dat juist de bezoekers, de mensen die gebruik maken van de accommodatie, zo lovend zijn. We hebben een 9,2 als rapportcijfer gekregen. Daar mag je toch mee thuis komen. Niet?" Al vanaf mei is er in en rondom het woongebouw Hubenhof volop bedrijvigheid te zien. De buitenkant van dit complex krijgt een flinke facelift. De balkons en ballustrades zijn al grondig aangepakt. De entree en de lift worden vernieuwd en het buitenschilderwerk krijgt een frisse, nieuwe kleur. Vorig jaar is de collectieve cv-installatie al vervangen door individuele verwarming. 'We hebben er bewust voor gekozen om het gebouw een frisse, moderne uitstraling mee te geven' zegt projectleider Jos Nabben van Wonen Venray. 'De bewonersgroep bestaat veelal uit ouderen. We hopen dat de Hubenhof nu ook voor een jongere groep interessant wordt. Op die manier ontstaat een mooie mix van bewoners. Vrijkomende appartementen komen niet alleen voor verhuur beschikbaar, maar ook voor de verkoop. In de praktijk blijkt veel behoefte te bestaan aan appartementen in deze prijsklasse. Aandacht voor het milieu Bij de plannen voor de renovatie is zoveel mogelijk rekening gehouden met milieuvriendelijke materialen. Bij het vervangen van de vloertegels in de entree en trapportalen kon zelfs het cradle to cradle-principe worden toegepast. De vloertegels worden op een heel milieuvriendelijke manier geproduceerd. Het restafval uit de natuursteengroeve is basis voor de vloertegels. Bovendien is in het productieproces van de tegels geen bakoven nodig, omdat de vloertegels in de buitenlucht worden gedroogd. Dit bespaart enorm veel energie. Om meer bekendheid te geven aan dit duurzame productieproces, was de fabrikant Terratorium zelfs bereid om de vloertegels gratis te leveren. PEEL EN MAAS Gastouders van gastouderbureau Inimini hebben hun certificaat goed gastouderschap ontvangen. Afgelopen jaar zijn de deelnemers gestart aan een EVC-traject, een diploma mbo 2 of diploma spw3. Ze zijn allemaal geslaagd. Dit geeft weer mogelijkheden om verder te gaan waarin de gastouders uitblin ken; het oppassen op kinderen. Ouders kunnen met een gerust hart kiezen voor gastouderop- vang bij gastouderbureau Inimini. Geen onzekerheden, wel of niet in aanmerking te komen voor de kinderopvangtoeslag. De gast ouders worden aangemeld voor inschrijving in het landelijk regis ter. Er worden veel eisen gesteld aan gastouderopvang. De gastou ders van gastouderbureau Inimini worden intensief begeleid door middel van huisbezoeken evalua tieformulieren en thema-avonden. Afgelopen maandag hebben de kinderen van de groepen 5 tot en met 8 van basisschool Antonius in Veulen een entertainmentmor- gen gehouden. Alle kinderen ver zorgden een optreden. Heel wat ouders en oma's kwamen kijken tijdens deze morgen. Om inkopen te kunnen doen, hielden de kinde ren in de voorgaande week een flessenactie. De opbrengst van de entertainmentmorgen en de flessenactie gaat naar het goede doel: stichting Helpende Handen van Bart en Marijke Veldpaus uit Venray. In maart hebben alle kin deren van de Antoniusschool paasstukjes gemaakt onder leiding van de ouders. Die stukjes wer den in het dorp verkocht en de opbrengst van deze actie wordt ook aan stichting Helpende Han den geschonken. In oktober gaat Bart Veldpaus weer naar India en daar zal hij namens de school het totale bedrag overhandigen. Reportage op www.peelenmaastv.nl Op luchtmachtbasis De Peel in Vredepeel vond van 4 juli t/m 16 juli de oefening Joint Project Optic Windmill (JpOW) 2010 plaats. Aan deze editie van JPOW namen 1000 militai ren uit binnen- en buitenland deel. De afgelopen jaren is de oefening uitgegroeid tot de meest toonaangevende oefe ning op het gebied van geïnte greerde raket- en luchtverde diging binnen Europa. JPOW wordt sinds 1996 geor ganiseerd door de Koninklijke Luchtmacht en kent haar oor sprong op luchtmachtbasis De Militairen uit binnen- en bui tenland deden aan de oefening Joint Project Optic Windmill (JPOW) deel. Peel. Het doel van JPOW is om diverse luchtverdedigingssyste men binnen de NAVO optimaal te integreren om zo de dreiging van vijandelijke ballistische raket ten, kruisvluchtwapens en de traditionele luchtdreiging van vliegtuigen en helikopters te neutraliseren. Peel en Maas TV besteedde afgelopen weekend aandacht aan de oefening. Uit zending gemist? Kijk dan op www.peelenmaastv.nl. Het afscheidsfeest van Jan Nab- ben als algemeen directeur bij Munckhof Groep in Horst heeft een totaalbedrag van 13.050 euro aan giften opgeleverd. Nabben had beloofd het bedrag te schenken aan drie goede doelen: Stichting Activa, Stichting Disco 't Trefpunt en Stichting Vrienden van de Zorggroep. Het bedrag is in drie cheques van 4.350 euro uitge- reikt aan de afgevaardigden van de drie stichtingen. Nabben: "Ik ben zeer verheugd over het feit dat we deze goede doelen zo'n gewel dig bedrag mogen aanbieden. De keuze is op deze doelen gevallen, omdat zij zich specifiek inzetten voor het welzijn van dementeren den of mensen met een beper king. Deze groepen verdienen alle aandacht en extra ondersteuning waar mogelijk." Vijf vrijwilligers van Synthese zijn in het zonnetje gezet. Jo de Backer, Corry van Elsakker, Truus Fleurkens, Narda van der Sterren en José Verstappen zijn alweer tien jaar vrijwilliger bij de dagvoorzie ning Aan de Singel. Zij ondersteu nen wekelijks een groep ouderen bij verschillende creatieve en edu catieve activiteiten en koken heer lijke maaltijden voor hen. Een zeer gewaardeerde vrijetijdsbesteding. De dames kregen een mooi boek met daarin van iedere deelnemer een persoonlijk geschreven stukje en een waardebon van Synthese. Wilt u zich ook opgeven als vrijwilliger bij de dagvoorziening voor ouderen of heeft u vragen over dit vrijwilligerswerk dan kunt u vrijblijvend contact opnemen met Synthese; A. Joosten, telefoon (0478)517317. De politie in Venray heeft samen met 33 kinderen van groep 8 van basisschool Esta fette in Venray donderdag toezicht gehouden op de ver keersveiligheid rondom de school. Wijkagent Marcel Deenen (foto links) had, samen met Diana Ummels, opbouwwerkster van Synthese, en de leerkrachten van basisschool Estafette een och tendprogramma opgesteld waarin aandacht werd geschonken aan de verkeersveiligheid rondom de school. Met name het parkeren en het in en uit laten stappen van de kinderen bij de school levert, zoals bij veel scholen, nogal eens gevaarlijke situaties op. In groepjes werd aan het begin en het eind van de schooldag door de kinderen, samen met de wijk agent, gekeken hoe het parkeer- gedrag was van de ouders. Enkele ouders werden door de kinderen aangesproken omdat ze niet in de parkeervakken parkeerden, hoe wel er nog een aantal vrij waren. Tevens werden bestuurders aan gesproken omdat ze hun auto op het trottoir parkeerden. Verder werd ook aandacht geschonken aan het dragen van de gordel door de kinderen. Door de ouders werd begripvol gereageerd op deze wijze van controleren. Behalve de veiligheid rondom de school, is ook een steeds terugkerende klacht de overschrijding van de snelheid in de wijk Brukske. Ook hier werden in groepjes - samen met de wijkagent en zijn collega - controles gehouden op snelheid van de passerende auto's. De leerlingen mochten zelf de snelheid meten van de auto's met de lasergun. Hierbij werden diver se overtreders aan de kant gezet, waarna de kinderen de automo bilisten aanspraken. De kinderen vertelden hierbij zelf hoe gevaar lijk het kan zijn om met een te hoge snelheid door een woon wijk te rijden. Kinderen mochten op deze wijze eventjes agent zijn en meteen ervaren hoe belang rijk verkeersveiligheid rondom de school is. Tevens mochten ze dat ook overbrengen aan de ver keersdeelnemers. De actie was volgens de politie zo geslaagd, dat deze manier van controleren volgend schooljaar mogelijk een vervolg krijgt. Deze keer kwamen alle overtreders er met een waar schuwing van af. Of dat volgend schooljaar ook zo zal zijn, is nog maar de vraag. Plataanstraat 15 5802 EH Venray venray@wonenlimburg.nl T (0478) 55 46 00 Servicelijn onderhoud: 0800 966 36 65 www.wonenvenray.nl Onderscheiding voor De Jonkhof Donderdag 22 juli 2010 - Pagina 7 A fér /r.uJfr.Jl' Zc wonen venra Cheque I.* HSSP

Peel en Maas | 2010 | | pagina 7