De Peel in Beeld (11) Jubilarissen Ons Genoegen Oirlo Kermis Blitterswijck Kermis bij De Koets Kermis bij De Graaf Bijenpop nieuw popfestival 4^ Concert Daniil Trifonov F" Kwetsbaar f, PEEL EN MAAS Donderdag 22 juli 2010 - Pagina 6 Rooy2U is opgeklommen tot een van de beste ^-tribute- bands van Nederland. Vier jaar na oprichting neemt deze Venrayse band de stap richting het theater. Op vrijdag 3 september vanaf 20.30 uur verzorgt de band een show met gasten op een locatie midden in de natuur: openlucht theater Mariahout. Voorafgaande aan deze show geeft RooyU2 nog een optreden, op zondag tijdens de kermis in Venray, in café Het Moment. Rooy2U is in 2006 opge richt, aanvankelijk als eenmalig project voor Koninginnenacht Rooy. Tijdens deze show, compleet met video en gastmuzikanten, wierpen de Venrayse U2'ers hoge ogen in een uitverkochte Schouw burg Venray. Inmiddels heeft Rooy2U al vele podia beklommen en is de tijd aangebroken voor een nieuwe uitdaging, een thea tershow. John Janssen, manager van Rooy2U, vertelt over de eerste stap richting het theater: "Onge veer een jaar geleden zijn we benaderd door boekingskantoor Showevenz om een theatershow te doen 'ergens in een openlucht theater in Brabant'. In het begin was het nog allemaal heel vaag, maar ondanks dat en dat we dit soort optredens niet gewend zijn, sprak het idee ons zeer aan. Het spelen in een theater vergt een totaal andere discipline dan het spelen in het reguliere uitgaanscir cuit. In de kroeg of tijdens een evenement komen de mensen om gezellig wat te drinken, een band is dan minder prominent aanwe zig. In het theater is het luisterend oor veel kritischer en nemen de mensen veel meer een afwachten de passieve houding aan. Je moet dan als band van goede huize komen om de mensen uit de stoe len te krijgen, maar dat gaat ons zeker lukken." De aftrap begint met een sup- portact van Marlies Driessen die in de huid kruipt van Anouk. Het hoofdprogramma is uiter- Rooy2U (foto: Jean-Louis Haneuse) aard Rooy2u met diverse gastop tredens. Licht en geluid wordt verzorgd door SLS-productions. Naast al dit muzikale geweld wor den de U2-sferen nog eens extra benadrukt door de visuals/video- beelden samengesteld door VJ the [EYE] in samenwerking met Rooy2U. Kaarten zijn online te bestel len via de website van Openlucht Theater Mariahout, www.oltm. nl of via www.rooy2u.nl. Meer informatie is verkrijgbaar bij het management van Rooy2U via e-mail info@rooytribute.nl. De Peel in Beeld is de nieu we tentoonstelling in museum 't Freulekeshuus in Venray. De tentoonstelling bestaat uit ruim 90 schilderijen, tekenin gen en foto's van ruim twintig kunstenaars die de vele gezich ten van natuurgebied de Peel laten zien. De tentoonstelling is open op woensdag-, zater dag- en zondagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur, tot en met 12 september 2010. Voor meer informatie zie www.museum- venray.nl. In een serie arti kelen stellen we u een aantal schilders voor. Marinus Hendrikus van Rijn (Ravenstein 1898-1973). Van Rijn werd geboren in Ravenstein op 28 januari 1898. Hij woonde en werkte in Raven- stein en vanaf 1923 in Eindhoven. Hij vormde zich zelf en schil derde, aquarelleerde en tekende (met name pastel) in romantisch impressionistische trant stille vens, bloemen, landschappen en interieurs. Hij was lid van de Zuid-Nederlandse Onafhankelij- ken (een organisatie die inmid dels opgeheven is) Van Rijn overleed in 1973. Tijdens de afsluiting van het sei zoen van muziekvereniging Ons Genoegen Oirlo zijn negen jubi larissen gehuldigd. Dat gebeurde tijdens het buitenoptreden van de vereniging bij gemeenschapshuis De Linde in Oirlo en de huldiging werd verricht door burgemeester Hans Gillissen van Venray. De jubi larissen op de foto zijn van links naar rechts Gertie Hellegers-Clas- sens (40 jaar lid), Piet Classens (40 jaar), Ans Reijntjes-Nelissen (40 jaar), Corin Lommen (25 jaar), Desiree Versleyen-Nellen (25 jaar), Theo Peeters (40 jaar), Jolanda Reintjes-de Rijck (25 jaar), Pieter Janssen (40 jaar) en voorzitter van de muziekvereniging en trombo nist Wim Michels (40 jaar). Excursie Maasheggengebied IVN Geijsteren-Venray houdt op zondag 25 juli een excursie in het Maasheggengebied. Op de grens tussen het oosten van de provincie Noord-Brabant en het noorden van de provincie Lim burg stroomt de Maas. Hier liggen aan weerszijden van de rivier de uiterwaarden. Deze laaggelegen stroken grond van soms enkele kilometers breed, worden som mige winters door het rivierwa ter overstroomd. Bijna het gehele oppervlak van de uiterwaarden is opgedeeld in kleine weiland jes, die onderling gescheiden zijn door dichte hagen. Vandaar dat men spreekt van het Maasheggen- gebied. Het gebied strekt zich uit van Vierlingsbeek in het zuiden tot Cuijk en Mook in het noor den. De hagen bestaan vooral uit meidoorns, maar ook vele andere soorten struiken komen er voor. Daartussen staan vele knotwil gen, essen en eiken. Het geheel vormt een gevarieerd landschap. Deelnemers aan deze wandeling krijgen uitleg over de begroei ing van het gebied. Door de gid sen wordt ook aandacht besteed aan de vogels en vooral de vele zangvogels die hier voorkomen. De wandeling start om 10.00 uur bij café-restaurant De Zandpoort in Vierlingsbeek. De Locht In streekmuseum De Locht in Melderslo wordt op zondag 25 juli de authentieke bakkersoven in het originele bakhuisje warm gestookt en bakken de bakkers 'ouderwets' brood. Bezoekers kunnen dit brood kopen en kin deren mogen meewerken met de bakkers. Zij mogen hun eigen broodjes kneden en versieren, die daarna in de traditionele oven door de bakkers worden gebak ken. In de smederij stoken de smeden hun vuren weer hoog op en demonstreren zij hun vaardig heid en creativiteit in het maken hun siersmeedwerk. In de ruimte voor wisseltentoonstellingen staat tot en met 1 november een tentoonstelling met als titel Tex tielkunst met Metaal. Het is een tentoonstelling van textielkunst, waarin metaal is verwerkt. Daar naast is er in het daglonershuisje tot en met 15 september een ten toonstelling te zien over de bevrij ding van Horst en de kerkdorpen 65 jaar geleden. Met informatieve teksten en unieke foto's wordt een beeld gegeven van het einde van de oorlog en de binnenkomst van de geallieerden in de regio. Wandeling Het Toon Hermans Huis Venlo houdt op woensdag 4 augustus onder begeleiding van een gids van het Limburgs Landschap en enkele medewerkers van het Toon Hermans Huis Venlo een wandeling op de Grote Heide in Venlo. Bijeenkomst en vertrek is om 13.30 uur bij de Familiekerk aan de Belletablestraat in Venlo of om 14.00 uur bij het Infocentrum aan de Hinsbeckerweg in Venlo. Opgeven kan bij het Toon Her mans Huis via telefoonnummer (0478)3211433 of via e-mail info@ toonhermanshuisvenlo.nl. Nieuwe uniformen voor Moed en IJver De uniformen van muziekver eniging Moed en IJver uit Blit- terswijck zijn al ruim twintig jaar oud. Tijd voor vervanging dus. De kwaliteit van het instrumen tarium staat natuurlijk voorop, maar ook de uniformering van het korps moet op orde zijn. Met behulp van een eigen spaarpotje, maar vooral dankzij bijdragen van fondsen en instellingen, gaat deze wens in vervulling. De nieuwe uniformen worden in de loop van dit jaar aangeschaft. Het is de bedoeling dat ze gepresenteerd worden tijdens het nieuwjaars concert in januari 2011. De aan schaf is mogelijk door bijdragen van elk 500 euro van de eigen dorpsraad Blitterswijck, het Tijd gatfonds van Ars Donandi en het VSB Fonds. Van het Prins Bernhard Cultuurfonds wordt een bedrag ontvangen van 2.000 euro. De muziekvereniging verzorgt voor dit fonds al jarenlang de Anjercol lecte. Mede dankzij de opbrengst van deze collecte is het fonds in staat om jaarlijks zo'n 3.500 pro jecten te ondersteunen op het gebied van cultuur en natuurbe houd. Van het Skanfonds ontvangt de vereniging een bijdrage van 3.100 euro. Deze bijdrage is voor al bedoeld voor de jeugd binnen de vereniging. Concertreis jeugdorkest BMBM Na een jaar repeteren en het verzorgen van diverse concer ten in de regio, gaat jeugdorkest BMBM (Broekhuizen-Maashees- Broekhuizenvorst-Melderslo) op zaterdag 24 juli voor de dertigste keer op concertreis naar Luxem burg. De 53 jeugdige muzikan ten en begeleiding uit de dorpen Broekhuizen, Maashees, Broek- huizenvorst en Melderslo verzor gen tijdens deze achtdaagse toer onder leiding van dirigent Bas Clabbers op twaalf verschillende locaties concerten. Deze concer ten vinden plaats op campings, in stadscentrums en winkelpro menades. Ook wordt een concert verzorgd in de kiosk op het Place D'Armes in Luxemburgstad. De concerten bestaan hoofdzake lijk uit lichte, populaire en goed in het gehoor liggende werken. Ook staat dit jaar weer het altijd populaire nummer Tulpen uit Amsterdam op het programma. Dirigent Clabbers heeft hiervoor speciaal voor BMBM een arrange ment geschreven. De groep over nacht in de jeugdherberg van het stadje Wiltz. Ruilbeurs Verzamelaars die hun collectie uit willen breiden en liefhebbers die graag eens snuffelen tussen het verzamelspul, kunnen op zon dag 25 juli terecht in het Peelmu- seum in Horst-America. Tijdens deze ruilbeurs is een twintigtal standhouders present met een grote variatie aan oude en jonge verzamelobjecten zoals postzegels, munten, ansichtkaarten, bidprent jes, sigarenbandjes en balpennen. De beurs wordt gehouden in museumgebouw De Kamphut aan de Griendtsveenseweg in America en duurt van 10.00 tot 13.00 uur. De kermis in Blitterswijck vindt plaats op zaterdag 24 juli. De zaterdag wordt ingezet met het traditionele kermis- schieten, dat wordt georga niseerd door het St. Antonius Abt Gilde. De korpsen bestaan uit vrienden, kennissen, fami lie, buurt, verenigingen en bedrijven. Ook mensen van buiten het schuttersgilde en van buiten Blit terswijck, die geen ervaring heb ben binnen de schietsport, zijn welkom op deze middag, om ken nis te maken met het Brabants wipschieten. De schietmeesters staan de schutters vakkundig bij en geven uitleg bij het lossen van de schoten. De wedstrijden beginnen om 15.00 uur met de viertallen, de kosten voor de vier tallen bedragen 7,50 euro per korps (inclusief patronen). Voor de tweetallen zijn de kosten 2 euro per tweetal, inclusief patro nen. Inschrijven op het onder deel viertallen kan tot 15.00 uur op schutswijde De Mars aan de Maasweg in Blitterswijck. Tweetal len kunnen zich vanaf 15.00 uur inschrijven. Er wordt al eerste geschoten met viertallen vanaf 15.00 uur. Er zijn fraaie prijzen te winnen. 's Avonds is er bij Café de Zwart livemuziek van Pigt@ il vanaf 21.00 uur. Zondag 25 juli speelt Trademark vanaf 21.00 uur. Op maandag 26 juli wordt er 's morgens van 09.00 uur tot 11.00 uur een viswedstrijd geor ganiseerd door de leden van de visclub. Deze wedstrijd vindt plaats aan het Schuitwater aan de Linkstraat. Om 12.00 uur volgt de prijsuitreiking in Café de Zwart, waar ook het matinee begint met entertainer Kevin Lee tot 17.00 uur. Dinsdag 27 juli is er feestmu ziek bij Café de Zwart vanaf 21.00 uur met Paul Remon. Feestcafé De Koets biedt tijdens de Venrayse kermis van vrijdag 30 juli tot en met woensdag 4 augustus een pro gramma op het buitenpodium. Elke dag komt er een artiest of groep optreden. Ook komen er dj's die de straat en het café op zijn kop zetten. De aftrap wordt vrijdag verricht door Fabrizio. Fabrizio had tijdens het carnaval een hit met het liedje Ajiek is mich Dat. Zaterdag komt de Brabantse zanger Michiel Mal- schaert. Hij brengt muziek van AC/DC tot Andre Hazes. Op zon dag is het de beurt aan feestact De Lawineboys. De Lawineboys scoren de laatste jaren hits zoals Over 100 Jaar, In de blote Kont en Sex met die Kale. Maandag is er een optreden door Het Feest team. Deze vrienden van De Koets komen al een aantal jaren omdat het gewoon feest is als deze man nen beginnen met zingen. Ze brengen dan ook hun hits Tatarata en Reisje langs de Rijn. Op dins dag staan Mike en Collin op het programma. Verder is er aan het begin van deze avond, om 20.30 uur, de grote kermisloterij. Vanaf het podium van De Koets wordt dit jaar onder andere de hoofd prijs, een reis voor twee personen naar Las Vegas, verloot. Als afslui ter van de Venrayse Kermis gaat De Koets terug naar de jaren '90 met The Vengaboys. Zij brengen onder meer hun hits We're going to Ibiza, We like to Party en Boom boom Boom ten gehore. Feest- café De Koets is gelegen aan het Schoutenstraatje in Venray en gaat elke dag om 20.00 uur open. De deuren sluiten om 04.00 uur. Zie ook www.dekoets.nl. Bij eetcafé De Graaf in Venray wordt tijdens de kermisdagen een speciaal programma gebo den. Zo hebben de gebroeders Goof en Dorus een programma in petto. Het tweetal is bekend van House on Wheels en heeft de afgelo pen drie jaar op de kermis menig bezoeker laten dansen. Vrijwel alle kermisdagen krijgen een uniek en amicaal tintje met als boven toon zomerse housemuziek. Op vrijdag, zaterdag en zondag wordt afgetrapt met Housework. De dj's draaien achter hun bureau in een volledig nagebouwde kantoorunit, waar ze tevens een dance-act ontvangen en een kunstenaar. Op maandag barst het feest com pleet los met Vrienden van Goof Dorus. Bekende artiesten uit Venray gaan samen de complete kermistent bij De Graaf op z'n kop zetten. Onder hen zangeres Maris- ka en Krom dur d'n bocht. Zange res Mieke Jansen en zanger Don gaan de uitnodiging aan om samen met de twee dj's een speciale mix te presenteren. Op dinsdag wordt alles omgetoverd voor een ouder wetse avond met 80's muziek met gast-dj's Bert en Goofst'r. De woensdag wordt verzorgd door het postbezorgbedrijf Van Goof en Dorus. Zij zorgen voor een pallet met housemuziek. De dj's worden bijgestaan door saxofonist Pieter Bas uit Nijmegen. Op woensdag is er een optreden door Bruce Dance Factory uit Eindhoven. 50+ Wandelen Merselo WSV De Natuurvrienden Mer- selo houdt op maandag 26 juli een groepswandeling van tien kilometer. De start is om 13.30 uur in Den Hoek aan het Groot dorp in Merselo. Het clublokaal is om 13.00 uur open. c 1 2** - - Sjf> De stichting Poppodium Venray houdt op zaterdag 18 september een nieuw popfes tival: Bijenpop. Het festival vindt plaats op de parkeer plaats van sportpark De Wette- ling en is gratis toegankelijk. Bijna drie jaar geleden werd stichting Poppodium Venray opge richt door onder meer leden van jongerenstichting V-Kick. Deze organisatie heeft van 2005 tot en met 2007 jaarlijks een festi val georganiseerd. In 2005 nog redelijk kleinschalig bij café 't Podium, waarna in 2006 en 2007 groots werd uitgepakt op het Schouwburgplein in Venray met hoofdacts als De Heideroosjes en Stevie Ann. Met name de editie van 2006 was succesvol met zo'n vierduizend bezoekers. Sinds de oprichting van Poppodium Ven- ray is veel energie gestoken in het organiseren van onder meer feesten en concerten in 't Podium. Ondertussen bleef het binnen de organisatie toch kriebelen om weer een groots festival voor en door jongeren te organiseren. Nu is het dan weer zover en Bijenpop staat stevig in de steigers. Poppo dium Venray heeft inmiddels ook vrijwilligers in zijn gelederen die voorheen ook al actief waren bij het organiseren van Funk The System. Op de parkeerplaats van sportpark De Wetteling gaan twee podia verrijzen: een mainstage met verschillende soorten pop bands en een dancetent met dj's en liveacts. Mark Foggo is een van de smaakmakers op de main stage. Foggo maakt met zijn band harde, snelle en energieke muziek. Hij is wereldwijd bekend en een van de grote namen van de skamuziek. Ook in de regio is Foggo geen onbekende meer met optredens op onder meer Zomaarpop en Jera on Air. Hij komt oorspronkelijk uit Liverpool, speelde een aantal jaren in Londen om zich vervolgens een aantal jaren in Nederland te vesti gen. Hoofdact in de dancetent is het dj-collectief Boemklatsch uit Utrecht. Deze energieke en kleur rijke groep vrienden geven een dak gaat eraf garantie. De laatste jaren is deze groep echt doorge broken naar het grote publiek. Zo begonnen ze met draaien op klei ne feesten. Al gauw hadden ze hun eigen avonden in popzaal Tivoli De Helling, die vanwege groot succes vanaf 2006 ook door Low lands werden geprogrammeerd. In het kader van Klassiek op Locatie wordt op 25 juli vanaf 15.00 uur een concert gegeven door het Russische negentien jaar oude fenomeen Daniil Tri- fonov. Deze Klassiek op Locatie vindt plaats op de voormalige NAVO-munitieopslagplaats in Gen nep. Favorieten in het reper toire van Trifonov zijn Chopin en Beethoven. Bovendien com poneert deze jonge pianist ook eigen werk. Klassiek op Locatie gaf hem een compositieopdracht en dat stuk beleeft in Gennep zijn wereldpremière. Trifonov werd in 1991 geboren in Novgorod. Op vijfjarige leeftijd beklom hij de pianokruk voor zijn eerste lessen en drie jaar later won hij de eerste prijs op een pianocon cours in Moskou. Inmiddels is hij een stuk of tien prijsuitreikin gen verder en treedt hij geregeld op. Reserveren is mogelijk via www.klassiekoplocatie.nl. TATIANA DE ROSNAY t: Kwetsbaar Boekrecensie in Peel en Maas' Op een woensdagmiddag in Parijs wordt Justines dertien jarige zoon Malcolm op weg naar muziekles geschept door een mokkakleurige Mercedes. De bestuurder van de auto rijdt door, alleen de buschauf feur heeft een glimp opgevan gen van het kenteken. Malcolm wordt in allerijl naar het ziekenhuis gebracht en raakt in coma. Justine is freelance ver taalster en getrouwd met de Engel se architect Andrew en behalve Malcolm hebben ze nog een doch ter, de negenjarige Georgia. Na het ongeluk voelen Andrew en Justine elkaar niet goed aan: hij vertrouwt op het politieonderzoek en pro beert het normale leven door te laten gaan, zij raakt totaal ontre geld en gaat zelf op onderzoek uit. Via de tip van een politieman komt Justine op het spoor van Eva, moeder van een autistische zoon en eigenaresse van een schoonheidssalon in Biarritz. Jus tine zoekt haar op, confronteert haar met het drama dat zich in Parijs heeft afgespeeld en ontdekt de pijnlijke waarheid achter Mal colms ongeluk. Kwetsbaar is een ontroerende roman waarin schrijf- ster Tatiana de Rosnay met warm te en humor de tekortkomingen schetst van menselijke relaties in een wereld die draait om hoop en verlangens. De Rosnay brak inter nationaal door met Haar naam was Sarah dat in meer dan twintig lan den is vertaald en waarvan de film met Kristin Scott Thomas najaar 2010 in de bioscoop zal gaan draaien. Kwetsbaar is te koop bij boekhandel Van den Munckhof. Prijs: 19.95 euro. Rooy2U het theater in

Peel en Maas | 2010 | | pagina 6