Project Ikra een succes Inbraak in winkel Venray Open een succes I-pe Starter van het jaar Zorgresidentie populair Winnaars tennis Zomertoernooi Carrie Wegh pakt brons op NK outdoor Nieuwe wielerzaak in Oostrum Leraar van het jaar www.omroepvenray.nl JUBILEUMTOUR IN YSSELSTEYN EN BLITTERSWIJCK WIE-KENT NICO NIET? LIVE VANUIT DE WIJK LANDWEERT ALSVIP NAAR ONZE OPEN DAG OP 18 SEPTEMBER PEEL EN MAAS Het participatieproject voor jongeren en hun ouders, Ikra, kan terugkijken op drie succesvolle jaren. Dit is onlangs onder het genot van een hapje en een drankje gevierd. De brede aanpak van het project is uniek in Venray en succesvol gebleken. Het project is er op gericht om de onder wijsloopbaan van de jongeren te verbeteren en de ouders meer bij het onderwijs te betrekken. Wet houder Twan Jansen: "Ikra heeft de vinger op de gevoelige plek gelegd en ervoor gezorgd dat de jongeren en hun ouders meer bewust zijn van de noodzaak van het onderwijs." Ikra voorziet in Venray duidelijk in een behoefte. "Daarom worden veel activitei ten ingebed bij het onderwijs en bij het Centrum voor Jeugd en Gezin", aldus Jansen. Alle doelen van de 25 activiteiten zijn ruim schoots behaald. Het succes van het project is mede te danken aan de positieve samenwerking met Raayland, SPOV Gilde, ontmoe tingscentra, moskeeën, Stelcom en Synthese. Het succes blijft niet onopgemerkt. Samad Houbban, projectleider Ikra, krijgt uit het hele land aanvragen om uitleg te geven over de gebruikte metho diek. De provincie Limburg wil deze succesvolle aanpak breed in Limburg toepassen. De politie onderzoekt een inbraak, in de nacht van dins dag op woensdag omstreeks kwart over vier, in een kle dingzaak aan de Grotestraat in Venray. De politie komt graag in con tact met getuigen. Toen agenten bij de winkel arriveerden, bleek dat de pui er helemaal uit lag. De daders gingen er onder meer met spijkerbroeken en overhemden vandoor. De waarde van de buit is nog onbekend. Een getuige zag twee gemaskerde mannen die met de buit in een auto wegvlucht ten. Een andere politiepatrouille kwam vermoedelijk diezelfde auto op het spoor op de A67 richting Eindhoven, maar helaas raakten de agenten de auto kwijt. Later bleek dat deze auto, een donkerblauwe BMW, in dezelfde nacht was gestolen in Mill. De politie onderzoekt de zaak. Getui gen kunnen contact opnemen met de basiseenheid Venray via telefoonnummer 0900-8844. Tips zijn ook welkom via Meld Mis daad Anoniem, telefoonnummer 0800-7000. Op de banen van de acht verenigingen van de gemeente Venray is de veertiende editie van het Venray Open gespeeld. Tennisvereniging De Loonse Duinen was als gastvereniging uitgenodigd. Vanwege de grote deelname in de zevende klasse is deze catego rie verhuisd naar het park van TC Rodhe, dit omdat hier veel banen ter beschikking waren. Daardoor speelde de 50+klasse op de kunst- grasbanen van tennispark van TV Leunen/Veulen/Heide. In de poulefase werden verhitte duels uitgevochten. Voor het eerst werd dit jaar de jeugd verdeeld in drie sterkte categorieën. Tussen de wedstrijden door kon de jeugd zich vermaken met de voetbaltafel en met tritennis. Bij de junioren in de sterktecategorie 5 tot en met 7 konden maar twee teams opge steld worden. De jeugd van TC Rodhe was te sterk voor die van TCV en konden zodoende hun kampioenschap van vorig jaar prolongeren. De jeugdcategorie speelsterkte 8/9 was beter verte genwoordigd. Door bemiddeling van de jeugd TC's van de deelne mende verenigingen zijn twee combinatieteams gevormd kun nen worden. In zo'n combinatie team vormen spelers van verschil lende verenigingen een team. Niet alle verenigingen hebben voldoende actieve jeugd om zelf standig een team samen te stellen. Na een spannende eindstrijd was het team van TCV net iets sterker dan het eerste combinatieteam. Het gamesaldo moest uiteindelijk de winnaar bepalen. De finale wedstrijden op zaterdag op het tennispark van TC Venray konden worden gespeeld onder tropische omstandigheden. Vanwege dit feit werden de wedstrijden ingekort. Bij de finalisten werden verkorte sets gespeeld. Hier werd gespeeld om twee gewonnen sets. De wed strijden op tijdbasis, voor de plaat sen 3, 4, 5, 6, 7 en 8, werd terug gebracht naar een speeltijd van 50 minuten. In de 50+ veteranen klasse werd de finale gespeeld tussen TC Rodhe en TV de Gagel. De Gagel wist alle onderlinge par tijen te winnen en werden glans rijk kampioen van de veteranen. Bij de senioren plaatsten zich de teams van Oica (Oirlo-Castenray) en TC Venray voor de finale in de 8/9 klasse. TCV wist deze finale met minimaal verschil te winnen, 3-2. In de klasse 7 was het TV Leu nen/Veulen/Heide en wederom TC Oica die onderling gingen uit maken wie de kampioen in de 8/9 klasse zou worden. De laatste par tij van de dag, de dames dubbel tussen Susan Joosten en Sandra Arts tegen Inge Akkerdijk en Loes Weterings, moest de beslissing brengen. In een spannende driesetter wist TC Oica de partij naar zich toe te trekken en werd kampioen van de 7 klasse. In de open klasse waren de verschillen tussen drie verenigingen zeer klein. Uitein delijk kwamen TC Rodhe en TV Ysselsteyn op basis van het game- saldo in de finale. De heren van TC Rodhe waren duidelijk sterker dan de heren van Ysselsteyn, ter wijl dit bij de dames net andersom was. Sleutelpartij was daarom de gemengd dubbel. In een spannen de driesetter wist TC Rodhe deze partij voor zich te beslissen en Ilze de Rijck. werd kampioen in de open klasse. Alle winnaars kregen de traditi onele handdoek met opdruk van het logo van het Venray Open en een bos bloemen. Uitslagen: Junioren driekwart: 1) TV Leunen/ Veulen/Heide. 2) TC Venray. 3) TC Rodhe. 4) Combinatieteam Junioren 5-7: 1) TC Rodhe. 2) TC Venray Junioren 8-9: 1) TC Venray. 2) Com binatieteam 1. 3) Combinatieteam 2. 4) TC Rodhe Open klasse: 1) TC Rodhe. 2) TV Ysselsteyn. 3) TC Venray. 4) TC Loonse Duinen Klasse 7: 1) TC Oica. 2) TV Leu nen/Veulen/Heide. 3) TV Yssel- steyn. 4) TC Loonse Duinen. 5) TV de Gagel. 6) TC Rodhe. 7) TC Ven- ray. 8) TV Merselo Klasse 8/9: 1) TC Venray. 2) TC Oica. 3) TV Leunen/Veulen/Heide. 4) TC Rodhe 50+ (veteranen): 1) TV de Gagel. 2) TC Rodhe. 3) TC Venray. 4) TC Oostrum. 5) TV Leunen/Veulen/ Heide. 6) Combinatieteam Het tweemansbedrijfje I-pe van Ruby Pothoven en Melanie Strijbosch is donderdagavond verkozen tot Starter van het jaar. Dat gebeurde tijdens het Venrays Ondernemerscafé, een bijeenkomst georgani seerd door diverse onderne mersclubs. I-pe is voor de beide jonge onderneemsters een voorzetting van een studieproject dat zich richt op het ontwikkelen en leve ren van psycho-educatiemateriaal voor kinderen met ADHD. Onder de naam 'Kijk mij.is een metho de ontwikkeld om kinderen tussen de 8 en 12 jaar een beter beeld te geven van ADHD. De methode moet ertoe bijdragen dat kinderen, maar ook hun ouders, beter met ADHD om leren gaan. I-pe richt zich verder ook op autistische kin deren en hun ouders. Naast I-pe waren drie andere Venrayse starters (Buro Prinor van Amina Sebbar, KuMet van Peter Kupers en Suitalia van Arthur Ramakers) genomineerd voor de titel. De vier startende onder nemers mochten zich tijdens de bijeenkomst aan de ongeveer vijf tig aanwezige ondernemers pre senteren, waarna deze een keuze mochten maken. Volgens Stephan Keijzers van Rabobank Venray was het een spannende telling van de stemmen. De Rabobank is samen met de Kamer van Koophandel, de gemeente Venray en Dagblad De Limburger de initiatiefne- mer van de Starter van het jaar. Samen met wethouder Jan Loonen mocht Keijzers de prijs uitreiken. Op Peel en Maas Tv was afgelo pen weekend een korte repor tage over de uitreiking te zien. Ruby Pothoven en Melanie Strijbosch nemen de prijs in ont vangst. Uitzending gemist? Kijk dan op www.peelenmaastv.nl Zorgresidentie Smakt heeft zon dag een open dag gehouden. Het voormalige karmelietenklooster is omgebouwd tot een woonzorg voorziening voor 26 bewoners met een tijdelijke of permanente inten sieve zorgvraag. Ongeveer zeshon derd belangstellenden kwamen tijdens de open dag kennismaken met de voordelen van 'comfortabel resideren met professionele zorg'. Bij de entree werd iedereen ont vangen met een korte uitleg over de historie en de verbouwing van het klooster en de zorgarrange- menten die Zorgresidentie Smakt te bieden heeft. Na de inleiding konden de belangstellenden op eigen gelegenheid een rondgang maken door het gebouw. Verschil- lende kamerappartementen, hotel kamers en centrale ruimtes, zoals de woonkamers, de keuken en de fysiotherapie afdeling, waren opengesteld voor het publiek. Het aanwezige personeel stond ieder een te woord met uitleg en advies. Via de opvallende glazen bedden- lift eindigde de rondgang op het immense terras. Directeur Hans Hofmans was overdonderd door de enorme belangstelling "Een zo grote opkomst bevestigt onze stel ling dat de zorgwereld in beweging is. Senioren die moeten revalide ren of permanent zorgafhankelijk zijn, willen steeds vaker hun eigen keuze bepalen. En Zorgresidentie Smakt biedt dan een aantrekkelijk alternatief'. Hans Hofmans nam ruim de tijd om zelf bezoekers rond te leiden. Het viel hem op dat senioren nog vaak denken dat een particuliere woonzorgvoorziening, zoals Zorgresidentie Smakt, alleen betaalbaar is voor vermogende mensen. "Een misverstand", aldus Hofmans. "Er geldt een eigen bij drage die met name betrekking heeft op verblijf in ons comforta bele kloosterpand. De geïndiceer de zorg wordt volledig vergoed." Vanaf medio juli betrekken de eerste bewoners hun kamerap partementen. Nu zoveel potentiële bewoners de sfeer en ambiance van Zorgresidentie Smakt heb ben ervaren, verwacht Hofmans snel nieuwe bewoners te kunnen verwelkomen. Donderdag 8 juli 2010 - Pagina 9 Nieuw op het Venray Open ten nistoernooi was het driekwart- tennis voor de jeugd tot en met 12 jaar. De jeugdige deelnemers spelen alleen enkelspel op een kleine baan met speciale stage-2 ballen. In deze categorie waren de aanstormende talenten van TV Leunen/Veulen/Heide te sterk voor de jeugd van TC Venray. Tennisclub Venray houdt van vrijdag 23 tot en met zondag 25 juli het Auto Lenders Zomertoer- nooi. Dit weekendtoernooi start op vrijdagavond. Op zaterdag is er een barbecue voor de deelne mers en er is voor leuke prijzen gezorgd. Inschrijven is mogelijk in het gemend, heren-, of damesdub- bel in de categorieën open (speel- sterkte 5 en 6), 7 (speelsterkte 7 en 8) en 8 (speelsterkte 8 en9). Het is een open toernooi, dus tennis sers uit de gehele regio (en daar buiten) kunnen zich inschrijven. Inschrijven geschiedt per koppel en kan tot en met maandag 19 juli via www.tennisclubvenray.nl. Sinds 1 juli is in Oostrum Melvins Tweewielers geopend. Deze tweewielerzaak is eigen dom van Melvin Rongen. Zon dag 11 juli houdt Melvin open dag van 11.00 tot 16.00 uur. Iedereen is welkom, een natje en droogje staan voor u klaar. Melvin heeft een aantal jaren gewerkt bij gerenommeerde fiets- bedrijven in de regio en heeft een ruime ervaring op het gebied van verkoop en onderhoud van rijwie- len. In zijn Tweewielerzaak kunt u terecht voor de aankoop van een fiets, al dan niet gebruikt, maar ook voor reparatie en onderhoud van alle merken fietsen. U treft een grote collectie betaalbare fietsen aan, maar ook voor alle fietsaccessoires kunt u bij Melvins Tweewielers terecht. Uniek is de gratis haal- en brengservice voor Venray en de kerkdorpen. Melvins Tweewielers is gevestigd aan de Mgr. Hanssen- straat 1a te Oostrum. In het kader van de Dag van de Leraar houdt SBL (Stichting Beroepskwaliteit Leraren en ander onderwijspersoneel) ook dit jaar de verkiezing Leraar van het jaar. Leerlingen, ouders, collega's en leidingge venden kunnen hiervoor hun favoriete leraar aanmelden. Piet Kuenen van het Citaverde College in Horst is ook genomi neerd. Uit de aanmeldingen gaat een deskundige jury een win naar voor het basisonderwijs, het voortgezet onderwijs en het mid delbaar beroepsonderwijs kiezen. Deze drie leraren zijn een jaar lang ambassadeur voor alle 350.000 leraren in Nederland. Kuenen is aangemeld om zijn bijzondere bij drage aan de leerlingen en al zijn enthousiasme. Hij weet kinderen zover te krijgen dat ze hun kwa liteiten willen benutten en ver trouwen krijgen in hun eigen kun nen. Ook ouders betrekt hij in de ontwikkeling van hun kind en hij weet als geen ander kind-ouder- school met elkaar te verbinden. Door de vele reacties van collega's is Kuenen nu genomineerd als leraar van het jaar en zit hij nu in de tweede ronde. De uitslag is op 5 oktober op de Dag van de Leraar, te zien tijdens de Avond van het Onderwijs op Nederland 2. De jury wil uit elke sector de leraren beter leren kennen. Ze verzoeken om een portret van Piet Kuenen te maken. Samen met leerlingen van zijn klas, oud-leerlingen en ouders gaat men dit portret maken. Door middel van een brief aan oud leden van de ouderraad, ouders en leerlingen zijn al veel reacties binnen. Kuenen heeft ook voor Focus gewerkt in Venray en wel licht dat hier ook ouders of oud leerlingen die graag een reactie willen geven. Wie een bijdrage wil leveren aan het portret voor deze leraar, kan dit doen in de vorm een gedicht, spreuk, anekdote of verhaaltje en dit sturen via e-mail m.vanhegelsom@citaverde.nl. Carrie Wegh heeft afgelopen weekeinde brons gepakt op het NK outdoor. De handboog schutter uit Leunen verspeelde haar kans op de titel door op zondag in de finaleronde niet goed te beginnen. Carrie Wegh startte de twee daagse titelstrijd uitstekend. Ze won op zaterdag alle FITA afstan den: de 70 meter (317 punten), de 60 meter (331 punten), de 50 meter (318) en de 30 meter (346). In totaal schoot ze 1312 punten bijeen, een hele nette score vol gens haar trainer-coach Wietse van Alten en Peter Nieuwenhuis, technisch directeur van de bond. Maud Custers, de nummer twee, volgde op respectabele afstand (1247 punten). Op zondag volgde Carrie Wegh: "Ik begon niet goed, maar haalde pas in de strijd om het brons mijn niveau." de finaleronde. Carrie Wegh begon tegen Annemarie der Kinderen en won in sets met 6-4. Sjan van Dijck was haar volgende tegenstander. Carrie Wegh verloor met 6-2 van de latere winnares en dus restte haar alleen nog de strijd om de bronzen medaille. Daarin was ze met 6-2 te sterk voor Maud Custers. Carrie Wegh keek met gemengde gevoelens terug op het NK. "Over de zaterdag ben ik heel tevreden, toen klopte ik iedereen. Het is jammer dat ik dat niveau op zondag niet kon doortrekken. Ik begon niet goed, maar haalde pas in de strijd om het brons mijn niveau." ether 90.2 FM - kabel 87.5 FM Zondagmiddag 11 juli zijn we te gast in Ysselsteyn tijdens de dorps 6-kamp en op zondag 18 juli staat de mobiele studio van Omroep Venray bij de Gildefeesten in Blitterswijck. Met schutterijen uit Nederland, België, Duitsland en Polen. Zaterdagmorgen 17 juli tussen 10.00 en 12.00 komt het programma Wie-kent Nico niet? live vanuit het centrum in de wijk Landweert (bij Plus van Dijck). Doe met Nico samen de boodschappen en win leuke prijzen! Zaterdag 18 september houdt Omroep Venray een open dag een mooie gelegen heid om eens te komen kijken! Kijk op de website en beantwoord de prijsvraag! Wellicht ontvangen we je dan samen met je familie of vrienden als VIP! k l.tiWi,- ixvrv. - Rtartcr iivi t-AöT "ïftlW

Peel en Maas | 2010 | | pagina 9