Ingezonden Bewaakte fietsenstalling Venray Jubelt open Afscheid Raayland Zoover Award Asteria Zomercampagne tegen alcohol Massagestudio Feel vijf jaar Triest Donderdag 8 juli 2010 - Pagina 7 PEEL EN MAAS De gemeente Venray opende vrijdagmiddag samen met GGZ Noord- en Midden-Limburg, Mensana en Dichterbij een gratis bewaakte fietsenstal ling achter het postkantoor aan de Poststraat. Langdurig werkelozen en mensen met een beperking zorgen ervoor dat bezoekers aan het winkel centrum van Venray hun fiets op een veilige plek kunnen stallen. Na het afronden van het pro ject Centrum op de schop lag er de wens fietsen uit de winkelstra ten te weren. Om dit te realiseren staan er inmiddels ruim duizend zogeheten 'nietjes' in het centrum waar de fiets aan kan worden vastgezet. Er is echter ook vraag naar bewaking. Als voorloper van de 'bemenste' fietsenstalling ach ter het postkantoor is daarom onlangs al een door camera's bewaakte fietsenstalling geopend op 't Liene. Om een fysiek bewaakte fiet senstalling te realiseren heeft de gemeente een fietsbewa- kingsproject opgezet samen met GGZ Noord- en Midden-Lim- Aan het einde van dit schooljaar stoppen acht collega's met hun werkzaamheden aan het Raay- land College in Venray. Dit zijn Jeanne Gravesteijn (sectordirec teur havo/vwo bovenbouw), Jos de Beer (docent levensbeschou wing/maatschappijleer), Wim van Delft (docent geschiedenis), Henk van Hoek (docent wiskun de), Sef Huijbers (docent econo mie), Math Laurensse (technisch Megascherm op Schouwburgplein tijdens finale WK De finale van het WK voetbal wordt zondag op het Schouw burgplein uitgezonden op het grootste buitenscherm van de regio. De samenwerking tussen het Venrayse bedrijf Mobiloscoop en de drie horecaondernemers van Bubbles, De Artiest en Huls man gaat ervoor zorgen dat de finale hoe dan ook een groot feest wordt. De heer Janssen van Mobiloscoop en Jeroen Cattoir van Luxor Theater Venray hadden reeds eerder contact om wellicht een bioscoopvoorstelling op het plein te verzorgen. Met de WK- finale in zicht, is het organiseren van het WK pleinfeest een inkop- pertje... De wedstrijd wordt uitgezonden op een scherm van maximaal 6 meter breed met een hoogte van 3,5 meter. De weers omstandigheden hebben uiter aard invloed op de vertoning en het formaat van het scherm. "Hoe meer zonlicht, hoe minder de kwaliteit, dan moeten we helaas iets kleiner gaan. Vooralsnog gaan we ervan uit dat we het hele scherm kunnen gebruiken", aldus Jeroen Cattoir. Het programma begint vanaf een uur of vijf met lekkere muziek om vast in de stemming te komen en gaat zeker door tot middernacht. De entree is uiteraard gratis. Geslaagd Ken van Daal, werkzaam als fysiotherapeut binnen de Praktijk Fysiotherapie en Kinderfysiothe- rapie Velthuizen - de Visser, is afge lopen week geslaagd als master in de manuele therapie aan de SOMT te Amersfoort. Het doel van manu ele therapie is het beter laten functioneren van gewrichten, hou ding en bewegingen. De manueel therapeut gebruikt hier specifieke technieken voor. Het behandel programma van de manueel thera peut bestaat verder uit het geven van goede instructies, adviezen, begeleiding en inzicht in gezond bewegen. Door deze nieuwe ont wikkelingen in de fysiotherapie biedt het behalen van een master- titel in de manuele therapie een meerwaarde in de kwaliteit van de behandeling voor de patiënten. burg, Mensana en Dichterbij. De bewaakte fietsenstalling biedt namelijk een werkervaringsplek aan mensen met bijvoorbeeld een bijstandsuitkering of die al lang werkeloos zijn. De bewa king is voor hen een zinvolle dagbesteding. Zij kunnen zich op een plezierige manier dienstbaar maken voor en deelnemen aan de samenleving. Bovendien krijgen zij hiermee een kans om zich te ontwikkelen in hun eigen tempo. Gemeente en zorgverleners kun nen dit vanuit hun maatschap pelijke betrokkenheid aanbieden. En het winkelend publiek kan rekenen op een veilig plekje voor zijn fiets. De fietsenstalling achter het postkantoor aan de Poststraat is 24 uur per dag open. Er zijn 175 plaatsen. De bewakers zijn aanwezig op maandag tot en met zaterdag van 12.00 tot 18.30 uur, op de vrijdagavond tot 21.30 uur en op koopzondagen van 12.00 tot 17.30 uur. Op de overige uren is er camerabewaking. Op Peel en Maas TV was afgelopen weekend een reportage over de opening van de fietsenstalling te zien. Uitzending gemist? Kijk dan op www.peelenmaastv.nl. onderwijs assistent), Gerard Loef- fen (docent lichamelijke opvoe ding) en Remy Timmers (docent natuur- en scheikunde). Allen maken gebruik van de mogelijk heid om met vervroegd pensioen te gaan. Op vrijdag 9 juli zijn col lega's en genodigden welkom in het Raayland College aan de Leun- seweg in Venray om deze docen ten en hun partners de hand te schudden. Nieuwe woningen Jansen Bouwontwikkeling uit Wijchen bouwt in de derde fase van nieuwbouwwijk De Braban der dertien familiewoningen. Aan de Arendlaan in Venray worden vier hoekwoningen en negen tussenwoningen gebouwd. De woningen worden gebouwd in een tijdloze stijl. De familie woningen zijn ruim van opzet en hebben een inhoud van 421 tot 517 m3. De kavels variëren van 126 m2 tot 250 m2. Een detail is onder andere de situering van de keuken aan de voorzijde waardoor er vanuit de woonkamer een maxi maal tuincontact aanwezig is. Er zijn drie slaapkamers op de eer ste verdieping en een vaste trap naar de tweede verdieping, waar ook een vierde slaapkamer gerea liseerd kan worden. De badkamer is ruim, waardoor het plaatsen van een ligbad, toilet, wastafel en een aparte douche mogelijk is. Er is inmiddels een uitgebreide optie- lijst uitgewerkt waar veel extra's in omschreven worden, zoals een dakkapel, dakvenster, uitbouw, erker en een garage. Zaterdag 10 juli wordt op de bouwlocatie een informatiedag gehouden. Het team van Peelrand Nieuwbouw kan de bezoekers van alle informatie voorzien. Geïnteresseerden zijn deze dag tussen 10.00 en 12.00 uur welkom op de bouwlocatie. Volg de wegbewijzering vanaf de rotonde Noordsingel/Beekweg. Voor informatie Peelrand Nieuw bouw, telefoon 0478-568846 en www.peelrand.com. Fiets aan de hand In het artikel over de enquête van Burgers van Venray.nl over het fietsplan in Venray stond vorige week per abuis vermeld dat nie mand met zijn fiets aan de hand in het centrum mag lopen. Dit is onjuist. Iedereen kan met de fiets aan de hand door het cen trum lopen, maar mag dan niet zijn of haar fiets bij een winkel neerzetten om daar te gaan win kelen, tenzij men een door de gemeente verstrekte vergunning heeft. De stuurgroep van de web site biedt hiervoor haar veront schuldiging aan. Uiteraard kunt u nog steeds uw mening over het fietsplan geven op de website www.burgersvanvenray.nl Meer dan 1000 muzikan ten en zangers van vrijwel alle muziekgezelschappen en koren uit Venray maken op zaterdag 17 juli samen muziek op het Schouwburgplein in Venray. De dag na Venray Muzikaal Totaal presenteren de jubilerende muziekgezel schappen het Venray's Man nenkoor en Koninklijke Har monie Euterpe 'Venray Jubelt'. De happening barst om 16.00 uur los. "Samen zijn we 250 jaar oud. Dat was voor beide verenigingen iets heel speciaals om de Venrayse bevolking een bijzonder muzikaal programma aan te bieden." Voor zitter Leo Janssen van Stichting 100 jaar VMK kijkt al verheugd uit naar het volgende evenement in het kader van 100 jaar Venray's Mannenkoor. Daarvoor werden de handen in elkaar geslagen met Koninklijke Harmonie Euterpe, de Venrayse muziekvereniging die dit jaar het 150-jarig bestaan viert. Hotel Asteria heeft de Zoover Award 2010 gewonnen. Het hotel aan de Maasheseweg in Venray is verkozen tot beste hotel in Venray, met een waar dering van 8,3. Op de populaire consumen tenwebsite www.zoover.nl, de grootste onafhankelijke website voor vakantiebeoordelingen, staan beoordelingen over accommo daties en vakantiebestemmingen voor en door reizigers. De Zoover Awards zijn dé publieksprijzen voor reizend Nederland. Op de site van Zoover kunnen gasten een recensie schrijven en hun mening geven over een aantal thema's. Elk jaar worden de beste accommodaties (hotels, campings en bungalowparken) onderschei den. "We zijn supertrots op deze onderscheiding", zegt eigenaar Hans van der Sterren van Hotel Asteria. "Omdat consumenten zelf de punten uitdelen op basis van eigen ervaringen, is dit de meest eerlijke informatiebron. Dit is toch een prachtige waardering voor het werk dat door het team van Asteria wordt verricht om het onze gasten naar de zin te maken." "Het is toch prachtig dat twee muziekgezelschappen met zo veel traditie, en die veel betekend heb ben voor de Venrayse bevolking, zich hebben gezocht en gevonden in het evenement Venray Jubelt. Het is mooi dat verenigingen zich in hun jubileumjaar hebben gevon den om samen iets moois te doen in plaats van elkaar in de weg te lopen. Dat is op zich al een com pliment waard", aldus Janssen. Van de 40 muziekverenigingen in de nieuwe gemeente Venray hebben zich er 27 aangemeld om deel te nemen aan Venray Jubelt. "Ze deelnemers zijn onderver deeld in drie categorieën: harmo- nieën,fanfares en koren. Het wordt een bijzonder muzikaal weekend, want een dag voor Venray Jubelt staat Venray in het teken van Venray Muzikaal Totaal, een muzi kale happening met hedendaagse muziek en popmuziek. Het is dan toch prachtig als een dag later zich meer dan 1000 muzikanten en zangers van Venrayse muziek- Jongens die zonder ouders op vakantie gaan, drinken gemiddeld zeventien glazen alcohol per vakantiedag, meis jes zeven glazen. Dat is meer dan thuis. Ook is de kans gro ter dat ze roken. Reden voor het Trimbos-insti tuut en Stivoro om een zomer- campagne te starten, via regionale instellingen en met een landelijke radio- en televisiecampagne. De boodschap aan ouders: 'Stuur uw kind op vakantie met een afspraak: geen alcohol!' En: praat ook over roken en veilig vrijen. Want vakantie is een timeoutsitua- tie, ook voor jongeren die nog met hun ouders op vakantie gaan. En gezelschappen zich presenteren." Om 16.00 uur gaat Venray Jubelt van start in het centrum. Op zes podia zijn er optredens van zang en muziekverenigingen uit Venray en de kerkdorpen, waaronder ook de nieuwe kerkdorpen Geijsteren, Wanssum en Blitterswijck. Om 20.30 uur start er een sterrentocht vanaf de verschillende podia naar het Schouwburgplein. Alle muzi kanten en zangers verzamelen zich daar om een groot geheel te vormen. Vanaf 21.00 uur zullen zij een gezamenlijk programma brengen. "Op Europa's grootste, mobiele podium", glundert Jans sen. "De bedoeling is om samen met het publiek drie nummers te zingen. Voorafgaand worden fly ers uitgedeeld waarop de teksten van die drie nummers staan, zodat iedereen op het plein kan meezin gen. Twee voor iedereen bekende nummers, Singing all Together en Land of Hope and Glory, en een prachtig Afrikaans lied, Kongolela. We verwachten die avond min stens 1000 bezoekers, zodat er het is bekend dat riskant gedrag op deze terreinen dan toeneemt. Afspraken maken helpt de risico's te verminderen. Thuis heeft men wellicht duidelijke afspraken over het drinken van alcohol en praat men over wel of niet thuis roken. Maar hoe gaat het als het kind op vakantie gaat met vrienden? Of op vakantie een groot deel van de dag met vrienden doorbrengt. Houdt hij/zij zich dan ook aan de afspraak? Of gaan alle remmen los? Ouders moeten zich realiseren dat het voor jongeren vaak moeilijk is om nee te zeggen, als onder elkaar drank of sigaretten worden aangeboden. En omdat pubers op vakantie vooral met leeftijdsgeno ten optrekken, is de druk extra Een foto uit de oude doos van het Venray's Mannenkoor en Koninklijke Harmonie Euterpe. uiteindelijk een koor ontstaat van maar liefst 2000 zangers en zan geressen." De avond wordt vanaf 21.30 uur afgesloten met een keur aan lokale artiesten onder begelei ding van de band Fezz. Onder het genot van een hapje en een drank je kunnen de bezoekers genieten van een muzikaal festijn, waarbij ze bediend worden door de leden van beide verenigingen. Als het aan de jubilerende ver enigingen ligt, wordt Venray Jubelt een jaarlijks terugkerend evene ment. "Dat zou toch mooi zijn, op vrijdag Venray Muzikaal Totaal en op zaterdag Venray Jubelt. Een podium waarop alle muziekver enigingen uit de gemeente Venray zich kunnen presenteren aan het grote publiek. Laten zien en horen wat ze kunnen. Zo'n weekend zet Venray ongetwijfeld muzikaal op de kaart", zegt Janssen. groot. De kans op overmatig alco holgebruik en roken is vele maten groter dan thuis. Het Trimbos instituut en STIVORO vinden dat duidelijke afspraken over alcohol gebruik en roken bij de voorberei ding van een vakantie horen. Gaat het kind voor het eerst alleen, met een groepje vrienden, op vakantie: neem contact op met ouders van de vakantievrienden van het kind. Samen afspraken maken over wat u wel en niet vindt kunnen, is makkelijker: voor het kind, de vrienden, andere ouders en u. Op www.goedvoorbereidopvakantie. nl en op www.alcoholinfo.nl staat informatie en tips over alcohol, roken en seks. De campagne is op 18 juni van start gegaan. Peuters in lege klas Vorige week las ik dat wethou der Janssen peuters wil opvangen in lege klaslokalen die ontstaan door de krimp van de bevolking. Dit is een goed alternatief en wij in Heide hebben er zelfs al enkele jaren goede ervaringen mee. Maar door helaas te weinig peuters en andere omstandighe den zijn we ermee moeten stop pen. Maar waar ik echter verbaasd over was, is de laatste alinea van dat artikel. Sommige ouders zou den de stap al genomen hebben om hun kind(eren) van school te halen of niet aan te melden. Deze regel voegt namelijk niets toe aan dat artikel. Het wekt de suggestie dat wij als ouders onze kinderen van de kleine school willen halen. Door het uitbrengen van de noti tie van SPOVenray, dat de kleine scholen, waaronder ook Heide, zouden moeten fuseren/sluiten, zou ik mijn kind ook niet meer aanmelden op een school welke in de nabije toekomst dicht zal gaan. Door deze tactiek krijg je het zogenaamde sneeuwbaleffect. Terwijl zelfs dit jaar met regelmaat kinderen van buiten Heide naar onze school zijn gegaan. Echter, wat heeft de politiek nou wer kelijk gedaan om kleine scholen open te houden? Voor de verkie zingen veel beloven, maar daarna echter de kop in het zand steken. Onze wethouder en ook zijn voor ganger waren al lang op de hoog te van de plannen van SPOVenray, maar hebben in al die tijd nauwe lijks van zich laten horen en nu wordt er geroepen dat de ouders hun kind(eren) zelf van school halen! Ik weet dat ouders met kin deren op kleine scholen het een heel moeilijke beslissing vinden om hun kind(eren) naar een ande- Massagestudio Feel in Venray bestaat in 2010 vijf jaar. "De tijd is gevlogen. Het lijkt als de dag van gisteren dat ik ben begonnen. Ik had mijn twijfels of het zou gaan werken, mas sages in Venray? Het is echter vanaf het begin goed gegaan." Evelien Hendriks van Massage studio Feel kijkt tevreden terug op het eerste lustrum van haar zaak. Evelien Hendriks is blij dat ze vijf jaar geleden de sprong in het diepe heeft gewaagd. "Na een voor zichtige start groeide mijn zelfver trouwen al snel. Wat een geweldig vak is dit toch. Ik heb geleerd dat het allerbelangrijkste is, is hoe je iemand aanraakt. Met liefde en res pect, de persoon het vertrouwen geven dat hij of zij met een gerust gevoel kan ontspannen, even alles kan loslaten. De ene persoon heeft daar wat langer de tijd voor nodig dan de ander. Als je op regelmatige basis een massage ondergaat, gaat dat ook steeds beter en kan je ook dieper gaan masseren. Het is een samenwerking tussen masseur en gemasseerde. Heel mooi om te ervaren." Inmiddels heeft Evelien Hendriks al heel wat bijscholin gen gedaan en haar massageaan bod uitgebreid. Het hoofddoel blijft ontspanning en wellness. Ze heeft daarnaast onder andere hotstone- en kruidenstempelmas- sage aan haar programma toege voegd. Hendriks: "Met warme geu rige stempels wordt het lichaam gemasseerd, pure verwennerij. Voor de wat stevigere aanpak is de Ayurvedische lichaamsmassage heel geschikt. Deze massage zet alle energiebanen open en laat re school te brengen! Dus het pro bleem ligt zeker niet bij de ouders van kleine scholen, want die vech ten namelijk wel voor hun school. Leon Janssen, Heide Drie jaren geleden werd in het natuurgebied Vlakwater in Venray met gepaste trots de speeltuin 't Speelvlak geopend. Op de web site valt onder andere te lezen: "De ideale en veilige plek om buiten te spelen" en "De speel tuin ligt er iedere dag keurig bij." Helaas laat de praktijk iets anders zien. Ochtendwandelingen door het vlakwatergebied, waarbij ook de speeltuin wordt aangedaan, leveren het volgende beeld op: de populaire schommelmand is verdwenen; de beide schommels kunnen niet meer gebruikt wor den (de zittingen zijn door vuur gesmolten en de kettingen han gen over de draagbalk waardoor de schommels niet meer bereik baar zijn), een kleine ronde tafel is kapot, twee van de drie pick nicktafels zijn onbruikbaar omdat daarop (kennelijk meermalen) vuur is gestookt, op twee plekken zijn duidelijk de restanten van een flink kampvuur te zien (bosbrand gevaar?), rond de picknicktafels ligt regelmatig veel afval (glas, blikjes, ontelbare sigarettenpeu ken enz.). Kennelijk wordt dit ter rein ook gebruikt door personen die niet tot de doelgroep van de speeltuin behoren. Alles bij elkaar is al enige tijd geen sprake meer van een ideale, veilige en schone plek. Er zal snel iets moeten gebeu ren om "'t Speelvlak" (en de goede bedoelingen) nog te redden. G. Remmers, Venray die weer stromen. Ook het hoofd komt uitgebreid aan bod. Iets heel anders is de spatadertherapie. Nor maal zijn spataderen een contra indicatie voor de masseurs. Maar je komt veel mensen tegen die last hebben van spataderen, zoals ver moeide en pijnlijke benen. Daar om heb ik besloten om ook de opleiding tot spatadertherapeut te gaan volgen. Met een bepaal de massagetechniek worden de benen gemasseerd. Het bloed en daarmee de afvalstoffen worden afgevoerd. Tegelijkertijd wordt het zelfgenezend vermogen van het lichaam geactiveerd. Er worden ook oefeningen en leefregels mee gegeven die mede bepalen of de behandelingen succesvol worden. De klachten zullen verminderen of geheel verdwijnen, ook de huid en het weefsel blijven in goede conditie. Een positieve ontwikke ling is dat het VGZ nu circa tien behandelingen vergoedt. Wel goed om eerst even te checken bij uw verzekeringsmaatschappij." Verder verzorgt ze stoelmassa ges bij bedrijven. De stoelmassage is een korte drukpuntmassage die over de kleding heen wordt gege ven. Het hoofd, nek, schouders, rug en armen worden behandeld. Een ideale oppepper voor onder werktijd. Werkt preventief en is aftrekbaar van de belasting mits het opgenomen is in het Arbo- plan. Deze stoelmassage is ook leuk om thuis als massageparty aan te bieden. Vraag gerust naar de mogelijkheden. Zin in een massage gekregen? Of wilt u een cadeaubon geven? Bel of mail naar Evelien Hendriks 06-23784374 of info@feelmassagestudio.nl Reportage op www.peelenmaastv.nl Hans van der Sterren toont trots de Zoover Award, in het bijzijn van zijn vrouw Astrid (links) en enkele medewerkers van Hotel Asteria in Venray. Intratuin Venray Langstraat 133. Intratuin Weert Roermondseweg 147. www.intratuin.nl

Peel en Maas | 2010 | | pagina 7