Gemeente Venray Een kijkje achter de schermen Openbare bekendmakingen Betrouwbare mail? Inzameling grof huishoudelijk afval Vacatures Kijk ook op www.venray.nl Deze week Evenementen Inzamelingen PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden In opdracht van de gemeente Venray heeft Akse Media bv, uitgeverij van de Venrayse gemeentegids, eind juni diverse organisaties gemaild met het verzoek om gegevens van de organisatie in te vullen voor de sociale kaart. U hoeft niet te twijfelen aan de betrouwbaarheid van deze mail. De gemeente adviseert u op korte termijn te reageren op deze mail. De sociale kaart is bedoeld om inwoners van Venray en medewerkers in de sociaal maatschappelijke sector, uitgebreide informatie te geven over organisaties en voorzieningen op het gebied van zorg, welzijn en vrije tijd. De digitale sociale kaart wordt een onderdeel van de digitale gemeentegids Over enkele weken is deze raadpleegbaar op www.venray.nl. Verordening Verruiming geluidnormen horeca Verruiming sluitingsuur horeca Bouwplannen Ruimtelijke plannen Overeenkomst grondexploitatie Wet milieubeheer Donderdag 8 juli 2010 - Pagina 16 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax(0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 27 Schouwburg Venray heeft ambities en wensen om het markante gebouw en de faciliteiten aan te passen. Voor nu en voor de toekomst. Een paar weken geleden nodigden het bestuur en de directie al de leden van de gemeenteraad uit. Nu was het college van Burgemeester en Wethouders te gast. Natuurlijk kennen de bestuurders de schouwburg. Het theater is een gezond bedrijf. Met een kostendekkende kaartverkoop behoort Schouwburg Venray tot de kleine vijftien procent van alle schouwburgen in heel Nederland die in staat is om de geboekte artiesten uit de inkomsten van de entreekaarten te betalen. De schouwburg heeft zich een belangrijke plek in de Venrayse gemeenschap verworven. Zo'n tachtig tot negentig keer per jaar wordt door lokale verenigingen en artiesten dankbaar gebruik gemaakt van de faciliteiten. Uit de getoonde cijfers bleek dat de schouwburg ook een regionale functie vervult. Ruim zestig procent van de betalende theaterbezoekers komt van buiten Venray. De inzameling van grof huis houdelijk afval vindt deze maand plaats op dinsdag 13 juli. De firma Maessen Recycling doet de inzameling op afroep. Creativiteit Maar niet iedereen is bekend met wat er voor en achter de schermen bij komt kijken om een dergelijke voorziening goed te laten draaien. Daarom leidde directeurAnne-Christine Liebrand de burgemeester en wethouders rond door onder andere artiestenkleedkamers en foyer en deed daarbij de plannen van bestuur en directie uit de doeken. Bij die plannen gaat het niet om cosmetische ingrepen, maar om aanpassingen en voorzieningen die voor de bedrijfsvoering en continuïteit noodzakelijk zijn. Daar profiteren alle gasten van. Omdat elke verbouwing onvermijdelijk geld kost, werd het college gevraagd constructief mee te denken. "Het was goed om de plannen eens met eigen ogen te zien. In deze tijden vergt het veel creativiteit om de benodigde middelen te vinden. Maar mensen die mij kennen, weten dat ik wel van een uitdaging houd", besloot wethouder Patrickvan der Broeck het bezoek. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Gewijzigd - Verordening reclamebelasting 2010. Verordening op de heffing en de invordering van reclamebelasting 2010. De gemeenteraad heeft deze verordening op 22 juni 2010 gewijzigd. De wijzigingen treden op 9 juli 2010 in werking. U kunt de desbetreffende stukken vanaf 9 juli 2010 inzien. Verleend - Voor de hele gemeente Venray, inclusief de kerkdorpen is er een algemene verruiming van de geluidsvoorschriften toegestaan op 10 juli 2010 van 15.00 uur tot 1.00 uur op de dag hierop volgend en op 11 juli 2010 van 15.00 uur tot 24.00 uur. Tijdens de genoemde periode gelden de normale voorschriften voor horeca-inrichtingen niet. De horeca-exploitant is tijdens genoemde periode verplicht te doen en na te laten wat redelijkerwijs verlangd kan worden om overmatige hinderte voorkomen. Gelet daarop zijn voorschriften opgelegd. Verleend De burgemeester van Venray heeft op 5 juli 2010 vergunning verleend op: - Grote Markt te Venray, B. Pelzer, op 10 juli van 15.00 uur tot 1.00 uur de dag daarop volgend en op 11 juli van 15.00 uur tot 24.00 uur, voor het houden van een WK-feest. Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om de overlast voor de omgeving zoveel als mogelijkte beperken. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tot zes weken na datum dat vergunning is verleend een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de burgemeester. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechtervan de Rechtbankte Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Als Nederland op zondag 11 juli in de finale van het WK 2010 wint, kondigt de burgemeester een algemene verruiming van het sluitingsuur tot 04:30 uur af. Alleen als Nederland wereldkampioen wordt, is de ontheffing van het sluitingsuur van kracht. Bij verlies blijven de normale sluitingstijden van kracht. Aangevraagd Bouwvergunningen - Westsingel 1, Venray - tijdelijke handhaving bestaande units tot 20-12-2010 (nr. bal00270) - Lollebeekweg33, Castenray - plaatsen van tijdelijke huisvesting voor seizoensarbeiders (nr. bal00271) - Vredeweg 21, Vredepeel - gedeeltelijk herbouwen van een bedrijfsgebouw (nr. bal00272) - Veulenseweg 20, Veulen - plaatsen van een vloeistoftank (nr. bal00273) - Veulenseweg 20, Veulen - plaatsen van twee koelcontainers (nr. bal00274) - Zevenblad 9, Venray - bouwen van een dakkapel (nr. bal00275) - Buizerdlaan 17, Venray - bouwen van een tuinhuis (nr. bal00276) - Roland 3, Castenray - bouwen van een pluimveestal (nr. bal00277) - Jan Poelsweg 12, Ysselsteyn - plaatsen van een zonwering/luifel (nr. bal00278) - Dopheide 33, Ysselsteyn - bouwen van een tuinmuur (nr. bal00279) - Puttenweg 78, Ysselsteyn - bouwen van een loods (nr. bal00280) - Vloetweg 4, Merselo - vergroten van een woning (nr. bal00281) - Wanssumseweg2, Geijsteren - vergroten van een woning (nr. bal00282) - Aan de Dril 2a, Venray - bouwen van een berging (nr. bal00283) - Buizerdlaan 21, Venray - bouwen van een buitenzwembad (nr. bal00284). Reclamevergunningen - Grotestraat 2, Venray - plaatsen van reclame (nr. recll00023). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Voorgenomen binnenplanse ontheffingen Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 3.6 lid 1 sub c van de Wet ruimtelijke ordening en/ofartikel van de Woningwet, medewerking te verlenen aan de volgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Veulensewaterweg 7, Veulen - bouwen van een vleesvarkensstal (nr. bal00129). U kunt de betreffende stukken van 9 juli t/m 22 juli 2010 (twee weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Vergunningen Bouwvergunningen met ontheffing - Heidseschoolweg la, Heide - bouwen van een varkensstal, eerste fase (nr. ba090138, verzenddatum 02/07). U kunt de desbetreffende stukken vanaf heden inzien. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbankte Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking totdat op het verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Bouwvergunningen - Deurneseweg 84, Heide - vernieuwen dak (nr. bal00257, verzenddatum 29/06) - Eindstraat 130, Venray - plaatsen terrasoverkapping appartement (nr. bal00221, verzenddatum 02/07) - Hubertusstraat 5, Venray - plaatsen terrasoverkapping (nr. bal00266, verzenddatum 02/07). - Lavendelheide 32, Venray - bouwen van een woning (nr. bal00227, verzenddatum 02/07). Bouwvergunningen - Vredeweg 20, Vredepeel - wijzigen cultuurhistorisch waardevolle boerderij, eerste fase (nr. bal00249, verzenddatum 29/06). U kunt de desbetreffende stukken vanaf heden inzien. Informatie over het indienen van een bezwaarschrift en over verzoeken om een voorlopige voorziening te treffen ziet u hierboven bij 'Bouwvergunning eerste fase met ontheffing'. Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vergunning wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uur telefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. Bestemmingsplan Ontwerp Burgemeester en Wethouders van Venray maken, gelet op artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening, de ter inzage legging bekend van het ontwerp van het bestemmingsplan: - Bedrijventerrein Agrobaan Ysselsteyn (NL.IMR0.0984.BP09020.on02) Het ontwerpplan voorziet in de realisatie van woningbouw aan de zuidoostzijde van het kerkdorp Oirlo. Hierdoor zal een uitbreiding van de dorpskern kunnen worden gerealiseerd. U kunt de desbetreffende stukken van 9 juli tot en met 19 augustus 2010 (zes weken) inzien. Binnen de genoemde termijn is het ontwerp bestemmingsplan en de hier bijbehorende stukken beschikbaar gesteld en verbeeld op www.venray.nl Wonen leven Wonen bouwen Bestemmingsplannen In voorbereiding zijnde bestemmingsplannen. Hiervindt u de directe links naar de bestanden. Tevens kunt u het ontwerp bestemmingsplan raadplegen op www.ruimtelijkeplannen.nl en op het gemeentehuis (digitaal en op papier). Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Structuurvisie Ontwerp Burgemeester en Wethouders van Venray maken, gelet op de Wet ruimtelijke ordening en de Inspraakverordening, de ter inzage legging bekend van de ontwerp structuurvisies: - Dorpsontwikkelingsplan Castenray (NL.IMRO.STV10003-on01). U kunt de desbetreffende stukken met ingang van 9 juli 2010 inzien. Binnen de genoemde termijn is de ontwerp structuurvisie en de hier bijbehorende stukken beschikbaar gesteld en verbeeld op www.venray.nl Wonen leven Wonen bouwen Structuurvisies In voorbereiding zijnde structuurvisies. Hier vindt u de directe links naar de bestanden. Tevens kunt u de ontwerp structuurvisie raadplegen op www.ruimtelijkeplannen.nl en op het gemeentehuis (digitaal en op papier). Het dorpsontwikkelingsplan Castenray wordt op donderdag 15 juli 2010 van 20.00 uur tot 22.00 uur gepresenteerd in het dorp in Gemeenschapshuis de Wis, Matthiasstraat 2, 5811 AN te Castenray. Projectbesluit Vastgesteld Burgemeester en wethouders van Venray maken, gelet op de Wet ruimtelijke ordening, de ter inzage legging bekend van het vastgestelde projectbesluit: - Ringweg ongenummerd te Ysselsteyn (NL.IMR0.0984.PRB09032-va01). Het vastgestelde projectbesluit voorziet in het bouwen van een woning. U kunt het vaststellingsbesluit met bijbehorende stukken van 9 juli tot en met 19 augustus 2010 (zes weken) inzien. Binnen de genoemde termijn is het vastgestelde projectbesluit en de hier bijbehorende stukken beschikbaar gesteld en verbeeld op www.venray.nl Wonen leven Wonen bouwen Bestemmingsplannen Projectbesluiten. Hier vindt u de directe links naar de bestanden. Tevens kunt u het vastgestelde projectbesluit raadplegen op www.ruimtelijkeplannen.nl en op het gemeentehuis (digitaal en op papier). U kunt tijdens de inzagetermijn beroep indienen tegen het projectbesluit en een eventuele aanwijzing bij de Rechtbank Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) indien: - u belanghebbende bent of - indien u niet eerder een zienswijze heeft ingediend redelijkerwijs kunt aantonen dat u niet in staat bent geweest tijdig een zienswijze in te dienen of - indien er sprake is van een wijziging ten opzichte van het ontwerpplan. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Informatie over het indienen van een verzoek om een voorlopige voorziening te treffen, ziet u hierboven bij 'Bouwvergunning eerste fase met ontheffing'. Burgemeester en Wethouders zijn op 29 juni 2010 een overeenkomst aangegaan over grondexploitatie ten behoeve de verdere ontwikkeling van het bedrijventerrein gelegen aan de Agrobaan te Ysselsteyn, gemeente Venray. De overeenkomst heeft betrekking op de percelen kadastraal bekend gemeente Venray sectie M 1360, 1358, 1359, 1348, 1345, 1357, 1309, 1356, 1355, 1267, 1503, 1504. U kunt de zakelijke beschrijving van de inhoud van deze overeenkomsten van 8 juli tot en met 4 augustus 2010 (vier weken) inzien. Besluit Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Roffert ongenummerd Oirlo - een oprichtingsvergunning te verlenen aan V-snaar Projecten b.v., Timmermannsweg 26a te Ysselsteyn voor een varkens- en biggenhouderij (MM100023). Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 9 juli t/m 19 augustus 2010 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Bovendien moet u hierbij aangeven wat het spoedeisend belang is. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folderoverde beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, ofvia www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. 8 juli 2010 Burgemeester en Wethouders van Venray Dat wil zeggen dat u zelf de firma Maessen belt om een afspraakte maken voor deze datum. Het tele foonnummer is (0478) 51 31 00. De kosten bedragen twintig euro voor maximaal 2 m3. Bij het ophalen moet u meteen afrekenen. U kunt pinnen, chippen of een eenmalige machtigingskaart invullen bij de chauffeur. Natuurlijk kunt u uw grof huishoudelijk afval ook zelf naar het milieustation brengen. De gemeente Venray is op zoek naar een nieuwe medewerker: - Consulent re-integratie Kijk voor meer informatie op www.venray.nl vacatures. 8jul. - Havenfeesten, Wanssum 9jul. - Rooy on the Beach, De Wetteling lljul. - Kunstmarkt, Centrum Venray 16jul. - St. Antonius Abt Gilde, Blitterswijck 16jul. - Venray muzikaal totaal, Centrum Venray 13jul. - Grof huishoudelijk afval Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redac tie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontle nen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de eindredactie. Redactie Gemeente Venray Eindredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes, Gemeente Venray Basis-ontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray week 27 adv.indd 16 07-07-2010 15:42:46

Peel en Maas | 2010 | | pagina 16