Gemeente Venray Sm 4 lliil fSSimSSW syJBfB iyfT Toekomstvisies Leunen, Ysselsteyn en Castenray Asfaltonderhoud Zuidsingel Voorjaarsnota; bezuinigen en investeren Kijk ook op www.venray.nl Gemeentehuis extra open Venray timmert aan de weg Invoering belparkeren geslaagd Collegeprogramma 'Venray, veilig vooruit' PEEL EN MAAS Donderdag 8 juli 2010 - Pagina 15 Gemeentehuis Openingstijden IHCH intk* ^tj De gemeente Venray gaat onderhoudwerkzaamheden uitvoeren aan de asfaltdeklaag van de Zuidsingel. Hiervoor wordt de Zuidsingel tussen de Langstraat en de Sportlaan en tussen de Sportlaan en de Leunseweg afgesloten voor alle verkeer vanaf vrijdagavond 16 juli 19.00 uur tot zaterdagavond 17 juli 19.00 uur. Of zoveel langer of korter dan voor de werkzaamheden noodzakelijk is. Via gele borden wordt het verkeer omgeleid via de Langstraat, Paterslaan en Leunseweg. Sportpark de Wieën blijft bereikbaar. De werkzaamheden worden uitgevoerd door Bam Wegen uit Helmond. Voor meer informatie neemt u contact op met afdeling Publieksdiensten, (0478) 52 33 33. Gratis sportshirts Vierdaagsewandelaars >/s Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax(0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 27 mm MS?"**' V In de voorjaarsnota 2010 zijn de financiën van de gemeente Venray voor de periode 2010 tot en met 2014 op een rijtje gezet. Op financieel gebied breken er moeilijke tijden aan voor alle overheden. De gemeente denkt de ambities van het college programma toch waar te kunnen maken door tijdig - nu - bij te sturen. Het rijk gaat bezuinigen en dit heeft grote gevolgen voor alle gemeenten; zij krijgen minder geld van het rijk. Daarom gaat Venray ook bezuinigingen doorvoeren. Deze bezuinigingen maken nu onderdeel uit van de voorjaarsnota 2010 en strekken zich uit over alle taken die de gemeente uitvoert of laat uitvoeren. Maatregelen De meest in het oog springende bezuinigingsmaatregelen van de gemeente Venray zijn: niet bezuinigen op de budgetten voor de sociaal zwakkeren 1,9 miljoen euro bezuinigen op personeelskosten (verspreid over enkele jaren) de budgetten voor onderhoud in de openbare ruimte verlagen de meeste subsidies met ingang van 2011 met tien procent verlagen en gedurende vijfjaar bevriezen. Naast bezuinigingen is er ook ruimte gemaakt voor nieuwe investeringen. Voorbeelden hiervan zijn: het Kennedyplein en omgeving veiliger en leefbaarder maken de wegen Haag en Ossendijk verbreden en verkeersveiliger maken het stationsgebied herinrichten vier BOA's (buitengewoon opsporingsagenten) extra aanstellen om de overlast terug te dringen en de veiligheid te stimuleren. Op donderdagavond 8 juli is het gemeentehuis extra open tussen 16.00 en 20.00 uur om een rijbewijs of reisdocument aan te vragen. U maakt hiervoor een afspraak met de medewerkers van de afdeling Publieksdiensten via telefoonnummer (0478) 52 33 33. Eerder aangevraagde documenten kunt u op deze avond zonder afspraak afhalen. Wat zijn de sterke en zwakke punten van Leunen? Hoe ziet Leunen er in 2020 uit? Welke projecten gaan de komende jaren de opgestelde toekomstvisie op Leunen realiseren? Deze onderwerpen passeerden afgelopen maandag de revue tijdens de presentatie van het nieuwe dorpsontwikkelingsplan (DOP) Leunen. Ruim veertig belangstellenden uit Leunen lieten zich door het gebiedspanel van Leunen informeren. Na de presentatie gaven de aanwezigen hun reactie op het gepresenteerde dorspontwikkelingsplan. Ook verantwoordelijk wethouder Patrick van der Broeck nam kennis van de reacties. Volgens de aanwezige inwoners van Leunen besteedt het DOP onvoldoende aandacht aan de voor hen belangrijke thema's; starterswoningen en sportcomplex 't Klaverblad. Daarom heeft het gebiedspanel met de Leunse aanwezigen afgesproken om gezamenlijk het plan hierop aan te passen. De toekomstvisie verbetert hierdoor en daardoor ook de toekomst voor de woningbouw, basisschool, 1. Paterstraat (vanaf Kortestraat) en Poststraat, tot half juli 2. Vorstschadeherstel Zuidsingel (gedeelte Langstraat- Leunseweg), 17 en 18 juli 3. Asfaltherstel Bomenbuurt, 14 tot 23 juli 4. Aanleg Gouden Leeuwplein, tot eind juli 5. Reconstructie Westsingel, gedeelte Merseloseweg- Kempweg, tot september 6. Herinrichting Acaciastraat en Plataanstraat, tot eind september. RDSINt, Burggraaf Op de betaald parkerenlocaties in het centrum van Venray startte de gemeente op 27 april met belparkeren. Sinds de invoe ring hebben al ruim driehonderd mensen zich geregistreerd bij één van de drie providers. Zij kunnen voortaan achteraf beta len. Dat wil zeggen: alleen voor de werkelijke parkeerduur. Ook de slagboomterreinen en de parkeergarage Gouden Leeuw zijn intussen aangesloten op het bel parkeren. Drie weken geleden is Blekersveld, waar de slagbomen inmiddels zijn teruggeplaatst, als laatste aan het systeem gekoppeld. In plaats van een parkeerkaartje te kopen, kunnen mensen met een eP-pas (via Stadspasparkeren.nl) of een token (via Parkmobile.nl) deze voor de paslezer houden, waarna de slagboom zich automatisch opent. Het totaalbedrag van de belparkeer- gelden van een hele maand wordt via automatische incasso achteraf afgerekend. Positieve reacties De reacties bij het parkeerbureau aan het Gouden Leeuwplein zijn overwegend positief; "Gemakkelijk, even aanmelden en bij terugkomst gewoon weer afmelden!", "Dat ze dit niet in elke stad gebruiken!", en "Omdat het werkt, is het leuk!". Natuurlijk waren er een paar kin derziektes. Bij de ingang van het parkeerbureau aan het Gouden Leeuwplein ontbrak een paslezer. Bezoekers in bezit van een eP-pas oftoken die 's avonds laat terug kwamen, stonden daardoor voor een gesloten deur. Inmiddels is de paslezer aangebracht en het probleem opgelost. Daarnaast was er verwarring bij de slagboomterrei nen. Regelmatig werd een eP-pas in de gleuf van de slagboomautomaat geschoven waardoor de slagboom niet opende. Door de pas voor de paslezer te houden, opent de slag boom automatisch. Geslaagde Limburgse primeur "Al met al kunnen we over een geslaagde Limburgse primeur spreken, de gemeente Venray hoopt dan ook op een verdere toename van het aantal gebruikers", aldus wethouder Ike Busser. Inwoners van de gemeente Venray kunnen zich tot 1 mei 2011 gratis registre ren zonder abonnementskosten bij Stadspasparkeren en Parkmobile. Voor meer informatie over belparke ren; zie www.venray.nl (klik op de homepage rechts op de banner van belparkeren). Inwoners van Venray kunnen op vertoon van hun startbewijs van de Nijmeegse Vierdaagse en ID op vrijdag 16 juli tussen 11.00 en 12.00 uur bij de publieksbalie van het gemeentehuis een gratis sportshirt ophalen. sport- en gemeenschapsvoorzieningen en het verenigingsleven in Leunen. Kortom: de leefbaarheid in Leunen moet op peil worden gehouden. Gebiedspanel Leunen blikt terug op een geslaagde avond. Vervolgtraject besluitvorming De nog aan te passen Structuurvisie DOP Leunen wordt in het najaar ter vaststelling aan de gemeenteraad aangeboden. Gebiedspanel Leunen begeleidt de komende jaren het uitvoeringsprogramma van het DOP en houdt daarbij de vinger aan de pols zodat de visie van Leunen ook echt wordt gerealiseerd. Ysselsteyn en Castenray Ook in Ysselsteyn en Castenray worden deze maand de dorpsontwikkelings plannen (DOP's) gepresenteerd. In Ysselsteyn is dat op maandag 12 juli in de Smelehof. In Castenray is dat op donderdag 15 juli in de Wis. De avonden starten om 20.00 uur en duren tot ongeveer 22.00 uur. U bent van harte welkom! Van tevoren inzien U kunt zich voorbereiden op de presentatieavond door het DOP van uw dorp op internet te lezen. Zie daarvoor: www.dorpenvenray.nl/gebiedspanel dorpen kies dan uw dorp. De DOP's liggen ook in het gemeentehuis ter inzage, in Ysselsteyn (winkel Boerenbond, Roelanzia en huisartsenpraktijk) en in Castenray (de Wis en dorpscafé). Andere dorpen De presentaties van de DOP's voor Heide, Veulen, Merselo en Smakt vinden plaats in september en oktober 2010. Burgemeester en Wethouders bespreken de DOP's ooktijdens de werkbezoeken aan de dorpsraden, die in de tweede helft van dit jaar plaatsvinden. De gebiedspanels Blitterswijck, Geijsteren en Wanssum worden na de zomervakantie opgericht. Het college van BenW van de gemeente Venray heeft onlangs het collegeprogramma 2010-2014 met de titel 'Venray, veilig vooruit' vastgesteld. De komende weken leest u op deze gemeentepagina's meer over de verschillende onderdelen van het collegeprogramma. Een samenvatting van het collegeprogramma 2010-2014 is na de zomer gereed. Het volledige collegeprogramma is te vinden op www.venray.nl/bis. Het collegeprogramma is opgesteld in de wetenschap dat er de komende jaren flink bezuinigd moet worden. Het collegeprogramma richt zich daar om meer op kwaliteit en herstructurering dan op groei. In de raads vergadering van 22juni heeft de raad overwegend positiefgereageerd op het programma. De raad heeft het college succes gewenst met de uitvoering en zal het college daarbij kritisch volgen. Kwaliteit van leven Zoals u vorige week in deze rubriek heeft kunnen lezen, stelt het college leefbaarheid centraal en richt zich daarbij op drie thema's: kwaliteit van leven, sociale veiligheid en economie. Deze week aandacht voor het thema kwaliteit van leven. Onze inwoners willen zo lang en plezierig mogelijkzelfstandig kunnen leven. Daar is iedereen in eerste instantie zelf verantwoordelijk voor, maar de gemeente zorgt dat de randvoorwaarden hiervoor zijn ingevuld door: - het stimuleren van zelfstandig deelnemen in de samenleving. De rol van de gemeente verschuift naar stimuleren en faciliteren. Samenwerking (zowel lokaal als regionaal) wordt belangrijker. Het voorzieningenniveau in wijken en dorpen wordt kritisch tegen het licht gehouden. - het inspelen op woonwensen van huidige en toekomstige inwoners (inzet op kwaliteit en duurzaamheid). 'Bouwen naar behoefte' wordt meer dan voorheen de belangrijkste leidraad bij ontwikkelingen. - het wegnemen van belemmeringen bij inwoners voor wie zelfstandig deelnemen aan de samenleving niet vanzelfsprekend is. - gebruikmaking van aanwezige voorzieningen stimuleren. - de ontplooïng van jongeren te bevorderen door het realiseren van een multifunctionele jongerenaccommodatie en wensgeldsubsidies. week 27 adv.indd 15 07-07-2010 15:42:43

Peel en Maas | 2010 | | pagina 15